m Rommelmarkt brengt twintig mille op Cursisten decorbouw krijgen baan fVARIAt Wildschut Optiek ndgebed: erlicht?' succes Hans Weiver Hairstyling Naam Molendael vals gebruikt tijdens werving advertenties 9 mei emeente gaat belasting onroerend goed incasseren Hopman Masselman Groep kijkt omhoog w V PAGINA >en Hof OENSDAG 29 APRIL 1992 raat hulpcentrale Eemland SOESTER COURANT PAGINA 5 Winkeldievegge loopt tegen lamp Vrouw mist veel apparatuur na inbraak woning Hoogste punt nieuwe troephuis aan de Sparrenlaan Duizenden bezoekers bij Stichting Welzijnswerk Soest CREATE YOUR LOOK Medicijnen en tas al snel gevonden Man onder invloed ramt lantaarnpaal Jaarvergadering vereniging voor rijwielpaden G&E Radio's uit auto's in wijk Klaarwater Inbraak bouwkeet bij dierenasiel Wiel gestolen van duivencontainer A.A. VAN BREUKELEN B.V. 11* CA Werkgelegenheidsproject in Soest in alle opzichten geslaagd Inbrekers hebben hun handen vol aan forse buit tien jaar getracht is verbin- leggen tussen het evangelie )olitieke/maatschappelijke heid om ons hèen. Uit de p dat besluit is gebleken dat t mogelijkheden zijn om de leden in een andere opzet etten. Die mogelijkheden - iele andere alternatieven - ondagavond besproken, issie wordt voorafgegaan korte viering - alleen tek- :deren - rondom het thema ïg". Aan het avondgebed ditmaal meegewerkt door oep o.l.v. Tjalling Roosjen Theo Hes. De bijeenkomst n Hof begint om 19.00 uur. en aantal heel bijzondere 'ische materialen in oranje aan wezig met zijn nieu w- 'koets, die natuurlijk ook ik aantal boeketten was in ewonderen bij restaurant 'tidshoek was ingericht. Nel. 033 - 63 39 24 iwde vrijwilliger, die enke eek ondersteuning wil bie- te verzorger kan op deze weg, vrij zijn in zijn/haar ts voor zichzelf doen of iets e kinderen/de partner on- 0 zijn ze samen thuis beter olgende situatie wordt een Jzocht: Iaarwater lere, slecht ter been zijnde wel graag naar buiten gaat ijken en kaarten houdt, 1 gezocht die één middag iwezig wil zijn, zodat zijn ustig weg kan. )elt hulp te geven kan bel- i vrijblijvend kennisma- (vrijwilligers ontvangen ïn een onkostenvergoe- 1 per uur) bij de THC, p/a lendalse Binnenpoort 7 0 in Amersfoort, tel. of bij kontaktpersoon j tel. 19226 in Soest. VOOR HAAR U EN VOOR HEM H M.i.v. jan. 1992 knippen wij in de herensalon op vrijdag en zaterdag uitsluitend op afspraak. Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 Bij Medisch Centrum Molendael (voorheen Zonnegloren en Maar schalksbos) zijn klachten binnengeko men van winkeliers, die telefonisch zijn benaderd om advertenties te ilaatsen voor het ziekenhuis. De directie van Molendael distantieert zich volledig van die praktijken en wil ,11e middenstanders in Soest en Baarn waarschuwen. "Medisch Centrum Mo lendael is op geen enkele wijze betrok ken bij een dergelijke advertentie-wer ving", aldus directeur bedrijfsvoering J.M.M. Bejaars. De bellers zeiden advertenties te wer ven voor Medisch Centrum Molendael. Ook werd soms gezegd dat Molendael mede-adverteerder zou zijn in de een of andere campagne. standplaatsen in te nemen, twee vriendinnen bij elkaar m hun eigen spulletjes ver is een honderdtal plaatsen, ling van een stuiver kunnen (tot veertien jaar) een bewijs afhalen op vrijdag 1 16.00 uur bij BrilCentrum Weedestraat 87. De aanslagen onroerend-goedbelas- lingen voor 1992 zijn één dezer dagen erzonden. Voor het eerst worden de lanslagbiljetten door de gemeente verzonden en niet meer door de rijks belastingdienst. Voor betaling en alle indere zaken kan men nu op één adres iij de gemeente terecht. \lleen de oude aanslagen die nog door de rijksbelastingsdienst zijn opgelegd, Kunnen nog aan deze dienst worden be- jtaald tot het einde van dit jaar. De aan klagen die dan nog openstaan, zullen dan worden afgewikkeld door de ge- neente. Er zijn twee onroerend-goedbelastin- Jgen, te weten één voor de eigenaar (o.a. Fook erfpachter, vruchtgebruiker enz.) en één voor de gebruiker (dit is o.a. de ghuurder, de eigenaar die zijn woning zelf bewoont enz.). Is men op 1 januari van het belastingjaar eigenaar en./of ge bruiker, dan ontvangt men één of beide (aanslag(en) voor het hele jaar. Verhui zing of verkoop in de loop van het be lastingjaar heeft dus geen invloed op de ^hoogte van de aanslag. Het heeft ook geen zin hierover bezwaar te maken. iDe heffingsgrondslag is de waarde in het economische verkeer. In het alge meen is dit het bedrag die het pand in onbewoonde staat bij verkoop zou kun nen opbrengen. In de belastingverorde ning is bepaald naar welke datum die waarde is vastgesteld. Voor 1992 is dit nog steeds de waardepeildatum van 1 januari 1988. De werkelijke waarde kan daarom afwijken. Betaling De aanslag moet in één termijn worden betaald. Wel is de termijn van drie maanden na de dagtekening hetzelfde gebleven. Het bedrag dat moet worden betaald is reeds op de acceptgiro inge vuld. Om te voorkomen dat betalingen zoekraken, raadt de gemeente aan uit sluitend met deze acceptgiro te betalen. Wordt de aanslag niet op tijd betaald, dan zal de gemeente de aanslag moeten invorderen. De kosten zijn onlangs fors verhoogd en bij niet-tijdige betaling kan rente in rekening worden gebracht. Indien men niet op tijd kan betalen of de betaling buitengewoon bezwaarlijk is, dan kan men zich wenden tot de af deling gemeentelijke belastingen in het gemeentehuis. Indien men daarvoor in aanmerking komt, zal een betalingsre geling worden getroffen. Ook voor kwijtschelding moet men zich tot deze afdeling wenden. Een informatiefolder over kwijtschelding kan men krijgen bij het INFO-centrum in het gemeentehuis te Soest en bij de dependance burger en samenlevingszaken te Soesterberg. Wanneer men het niet eens is met de aanslag, dan kan men schriftelijk be zwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen twee maanden na de dagteke ning bij de gemeente binnen zijn. Als men nog iets wil weten over de aanslag dan kan men zich wenden tot de afde ling gemeentelijke belastingen in het gemeentehuis. Deze afdeling is telefo nisch bereikbaar onder nummer 93507. De afdeling is vor het publiek geopend van 8.30-12.30 uur. Bij een winkel aan de Van Weedestraat is een 45-jarige vrouw uit Hilversum te gen de lamp gelopen. Ze had huishou delijke spullen meegenomen zonder te betalen. Ze werd buiten in de kraag ge vat. De waarde van de buit bedroeg niet minder dan zeven gulden en 95 cent. De vrouw werd meegenomen naar het po litiebureau en mocht later huiswaarts keren. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een woning aan de Smits- weg. De dader nam een stereo-televisie, een stereo-installatie, een videorecor der en een berdag van 25 gulden mee. De bènadeelde is een vrouw van 25 jaar. Ze deed aangifte bij de politie. Het was vrijdagmidadg kortstondig feest aan de Sparren laan. De Hopman Masselman Groep vierde daar het feit dat het hoogste punt werd bereikt van het nieuwe troephuis. Het gebouw wordt in juni opgeleverd, Om de inrichting van het troephuis te bekostigenzullen de scouts diverse acties hou den. Op de foto staan v.l.n.r.) voorzitter H. Paling, secretaris L. de Vos, C. Van der Schoor en bestuurslid H. T. Verwoert stil bij het bereiken van het hoogste punt van het HM G-gebouw. Van der Schoor was in 1947 hopman bij de Soester scouts. Hij was de opvolger van Hopman Masselman. Foto: Goos van der Wilt. Stichting Welzijnswerk heeft zaterdag 20.012 gulden geïn casseerd tijdens de jaarlijkse rommelmarkt. Dat is iets minder dan vorig jaar. Het terrein bij buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg werd ook tijdens de 23ste editie door duizenden bezoekers be volkt. Veel mensen waren op zoek naar een koopje en slaag den daar in de meeste gevallen in. Ook het traditionele Rad van A vontuur trok veel nieuwsgierigen die een prijsje wilden winnen. Foto: Goos van der Wilt. W1TH PRO DESIGN CLUB COLLECTION Zuidpromenade 14, 3768 EM SOEST Tel. 02155-222 12 De medicijnen die vorige week op de Dolderseweg uit een auto waren gesto len, zijn terecht. De tas, waarin de me dicijnen tegen epilepsie lagen, werd na bij de plaats van de diefstal gevonden. De autokraker had de tas met medicij nen weggegooid. Hij stelde zich kenne lijk tevreden met een bedrag van 75 gul den en enkele sleutels. De politie heeft donderdagavond twee processen-verbaal geschreven voor een 66-jarige Soester. De man was onder invloed achter het stuur gekropen en op de Stadhouderslaan tegen een lantaarn paal gebotst. De man was doorgereden, maar werd bij toeval op de Lange Brinkweg door de politie gezien. Naar aanleiding van de schade aan de wagen stelde de poltie een onderzoek in, waar bij de man werd aangehouden. Rijwielpadenvereniging Gooi- en Eemland houdt donderdag 7 mei haar jaarvergadering in De Witte Kerk aan de Koningin Wilhelminalaan in Naar- den. De aanvang is 20.00 uur. Naast de gebruikelijke jaaroverzichten vindt de verkiezing van een aantal be stuursleden plaats. Na de pauze houdt geoloog J.A. Staargaard aan de hand van lichtbeelden een inleiding over Ti bet. Hij hield eerder al lezingen over Australië en Brazilië voor de rijwielpa denvereniging. Op de Gerrit van der Veenstraat zijn twee personenauto's opengebroken. Dat gebeurde vorige week dinsdag nacht. In beide gevallen nam de dader de ra diocassetterecorder mee, nadat hij eerst een scheerraampje had vernield. Op het J. H. Isingserf werden drie ban den van een aanhangwagen kapot ge stoken met een mes. De dader deed dat op klaarlichte dag. Een koffieapparaat en gereedschap zijn uit een keet op het bouwterrein van het nieuwe dierenasiel aan de Eemweg ge stolen. De inbreker sloeg een ruit van de bouwkeet stuk en nam vervolgens de spullen mee. Van een duivencontainer, die stond ge parkeerd aan de Koningsweg, is een re servewiel gestolen. Volgens de aange ver is de schade negenhonderd gulden. A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 plaats Soest adres van Goyenlaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement indeling woonkamer, 3 slaapkamers, hal, toilet, douche, keuken algemeen berging op de begane grond Gevraagde koopsom f 88.000,- -iryr" TBWrSBEWg plaats Soest adres Rubenslaan ligging de Engh indeling woonkamer, hal, toilet, douche, ouderslaapkamer (v/h 2 slaapkamers), moderne keuken met inbouwapparatuur algemeen berging op de begane grond, zeer verzorgd appartement Gevraagde koopsom f 99.000,- algemeen adres ligging woning indeling Soest van Goyenlaan de Engh 4-kamer appartement op de 3e etage hal, toilet, douche, keuken met inbouwapparatuur, keuken, ouderslaapkamer (v/h 2 slaapkamers) berging op de begane grond Gevraagde koopsom f 92.500,- Soest Wilhelminalaan centraal en mooi gelegen vrijstaand, garage, c.v., grote tuin (ca. 479 m2) entree, toilet, kelder, ruime woonkamer, keuken 3 slaapkamers, badkamer bergzolder met vlizotrap enig achterstallig onderhoud plaats adres ligging woning indeling verdieping zolder algemeen Gevraagde koopsom f 319.000,- indeling adres ligging woning verdieping zolder Soest Heetakker achter nieuw gemeentehuis 14 halfvrijstaande woningen met garage entree, meterkast, toilet, woonkamer (46 m2), keuken, bijkeuken 3 slaapkamers, badkamer met ligbad,, aparte douche, toil., extra hobbyruimte (12 m2) zolder met vaste trap, mogelijkheid voor 4e slaapkamer algemeen ca. 350 m2, optimale warmte-isolatie, traditionele bouw, type A, Al v.a. v.o.n. f412.000,- plaats Soest adres Molenstraat 133 woning helft van een c£ plaats Soest adres Molenstraat 135 woning helft van een <rrSmet garage bevraagde koopsom f 349.000,- fmei garage gevraagde koopsom f 349.000,- De twaalf cursisten, onder wie een aantal Soesters, die in februari aan de cursus decor- en standbouw zijn begonnen, hebben allemaal werk gekregen. Dat is donderdag be kendgemaakt tijdens de afsluiting van het project in het voormalige Coca-Colagebouw aan het Wete ringpad. Acht van de twaalf gaan stage lopen bij het NOB. De vier anderen gaan aan de slag bij standbouwbedrijven. Daarna hebben ze gegarandeerd een jaar werk. De cursisten komen in dienst van de Stichting Ontwikkeling Werkgelegen heid Tentoonstellingsbouw en Inrich ting (SOWTI). De SOWTI 'leent' hen uit aan het bedrijfsleven. Op die manier kan de SOWTI controle uitoefenen en begeleiding blijven geven. Voorwaarde is dat de cursisten de stageperiode goed doorlopen, maar daar twijfelde don derdag niemand aan. Het resultaat van twaalf weken oplei ding was de basis voor het optimisme. De cursisten bouwden twee stands, een coffee-corner en een decor voor een quizprogramma. De cursisten namen talrijke complimenten in ontvangst, on der anderen van wethouder Jan Menne. En die complimenten waren terecht. De cursus is mogelijk gemaakt door de SOWTI, de ESAH, de FNV en de ge meente Soest die ruimte in het bedrijfs verzamelgebouw beschikbaar stelde. Daar is ruimte voldoende, want de Soester bedrijven lopen niet warm voor het gebouw, dat inmiddels door de ge meente te koop is aangeboden. Vol trots poseerden de cursisten voor het decor voor een quizprogramma. Voor het resultaat ontvingen ze veel complimenten. Foto: Goos van der Wilt. De cursus is samengesteld op basis van een profielschets van de ideale decor bouwer. Dank zij de steun van de instel lingen kon noodzakelijke dure appara tuur worden gebruikt door de cursisten. Volgens beleidsmedewerker M. Tou wen kunnen de cursisten zich binnen vier jaar meten met hun leermeesters. "Als ze tenminste zonder oogkleppen te werk gaan en zich volledig inzetten. De vraag naar decor- en standbouwers zal blijven toenemen, zeker als de huidi ge ontwikkelingen zich voortzetten. Er ligt dus werk genoeg." De twaalf cursisten kregen vervolgens een certificaat uitgereikt door coördi nator I. Kakes. De cursisten hadden ook aan hun leraren en projectbegelei ders gedacht. Zij kregen wijn of een tastbare herinnering. Maar die hadden ze niet zelf gemaakt. In brekers hebben hun handen vol ge had bij een inbraak in een woning aan de Varenstraat. Ze namen diverse spul len en geld mee van een 24-jarige Soes ter. Uit het huis verdwenen een draaitafel, een geluidstoren, een cd-speler, zestig cd's, een draagbare televisie, een spie gelreflexcamera, een antwoordappa raat, een telefoontoestel en een bedrag van driehonderd gulden. De inbraak werd vorige week gepleegd.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5