/T\ Workshops en danshal in C-drie Gevarieerd programma Koninginnedag Soest aruóhocK fCDL TUUR& WELZIJN] Poolse kunstenaars een week te gast in kunstdorp Soest COK-concert met Octoplus Expositie voor kinderen in de Soester bibliotheken Show van PVO en brandweer f WOENSDAG 29 APRIL 1992 SOESTER COURANT PAGINA VOENSDAGJ NNereldI/I/inkel Drie jaar Max Havelaar-keurmerk Op zaterdag 2 mei van 11.00 tot 24.00 uur Expositie in Artishock Op zondag 10 mei in de Oude Kerk Kinderboerderij De Vrije Teugel Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Muziek en waterorgel op Koninginnedag V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Ruim 23 mille voor Nederlandse Hartstichting Optochten, optredens, markt, sport en spel, kunst en vuurwerk Woensdag 29 april: Donderdag 30 april: Koninginnedag drukke dag voor burgemeester V erkeersmaatr egelen voor Koninginnedag Rondje S< Oude Kerk zwaait mevrouw Morren uit Uw t( PA. vai vooral LC VI El bi l\l 0 Tevens STEGA! gas- onderh Laans' Telefi Cultureel Creatief Centrum Willaerstraat 49, tel. 22188 Koninginnedag Op 30 april staat Soest opnieuw in het teken van een grootscheepse manifes tatie: Kunst op Soest. Er is kunst te be wonderen in en om het gebouw Arti shock, rond het gemeentehuis en op het plein tussen C-drie en de Kunstuitleen. In C-drie is een expositie te bezichtigen van diverse kunstenaars en in de Kunst uitleen ligt uitgebreide informatie voor de bezoekers klaar over die kunstenaars en/of hun werk. Op het plein wordt een gezellig terras ingericht, waar men even kan uitrusten en een kopje koffie of een andere verfrissing kan gebruiken. On dertussen zorgen we voor een gezellige sfeer. Op het terras speelt het duo ac- cordéon Mélancholique zigeuner-, Jid dische, Italiaanse en Franse volksmu ziek. Op het plein wordt ook een woon wagen gestald van Arno Huibers (St. Clown Comedie). Het programma begint om ongeveer 12.00 uur. De toe gang is natuurlijk gratis. Zoals bekend heeft een groot aantal kunstenaars uit Soest en omgeving spe ciaal voor deze dag een kunstwerk ge maakt dat te bezichtigen zal zijn rond het gemeentehuis. Van diezelfde kun stenaars wordt een expositie ingericht in het expocafé van C-drie. Cultureel programma Het culturele seizoen '91/'92 loopt al weer op z'n eind. Terugkijkend kunnen we concluderen dat we wisselend suc ces hebben geboekt met ons program ma. Het expositie-programma trok vrij veel bezoekers, waarbij het werk van de weefkring Soestdijk en de fototentoon stelling over Indonesië grote uitschie ters waren. Bovendien is het iedere keer weer leuk om te merken hoe verschil lend er gedacht wordt over een exposi tie. De reacties lopen uiteen van 'ver schrikkelijk', tot 'schitterend'. De kin- derbios loopt nu al enige jaren met suc ces. Als we kijken naar de bezoekersaantal len, dan was de zaal over het algemeen goed gevuld. Overigens is er een zekere verschuiving te zien in de leeftijden; vooral de films voor de jonge kinderen trokken steeds veel bezoekers. Daar zullen we bij het nieuwe programma ze ker rekening mee houden, hoewel er ook voor iets oudere kinderen hele leu ke films zullen komen. Het programmeren van theatervoor stellingen voor volwassenen blijft een moeizame zaak. Niet alleen heeft C-drie te maken met de beperkingen van de zaal (het podium is zo klein dat er alleen cabaret-achtige voorstellingen op gegeven kunnen worden), ook het budget is zo laag, dat we alleen uit de 'goedkopere' programma's kunnen putten. Dat betekent weer dat er maar een enkele keer een bekend persoon naar C-drie wordt gehaald. En van niet bekende theatervoorstellingen wordt al gauw gedacht 'dat het wel niets zal zijn'. Het is jammer dat het pubhek zo rea geert, want we boeken alleen maar goe de, mooie, interessante of leuke voor stellingen. De programmering van jeugdtheater loopt stukken beter. We hebben dit seizoen weer prachtige voorstellingen gehad, waar niet alleen de kinderen ademloos van hebben ge noten, maar ook hun ouders/begelei ders. Ook in het nieuwe seizoen kunnen de kinderen een aantal goede voorstel lingen verwachten. Wat was opgezet als een experiment, bleek een denderend succes te zijn geworden. Het Indone sisch Festival, dat plaatsvond in de Boe kenweek, was inhoudelijk verantwoord en trok ongeveer 300 bezoekers. Voor het nieuwe seizoen zijn we bezig weer een festival te organiseren, dat ergens in het najaar plaats zal vinden. Eind au gustus kan ons nieuwe jaarprogramma verwacht worden. \s^Sbchting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tej. 28132 Op 15 november 1988 zag het Max Ha velaar-keurmerk het levenslicht. Vanaf dat moment was zuivere koffie niet meer alleen in de Wereldwinkel, maar ook in de supermarkt verkrijgbaar. Sindsdien is de koffieprijs op de weredl- markt drastisch gedaald. Na drie jaar blijkt dat het Max Havelaar-keurmerk meer nodig is dan ooit. In 1973 importeerde SOS Wereldhan del voor het eerst rechtstreeks koffie van een coöperatie van kleine koffie producenten in Guatemala. Sindsdien is koffie uitgegroeid tot het belangrijk ste produkt van de alternatieve handel; "zuivere koffie" is inmiddels een be grip. Maar de coöperaties produceer den veel meer koffie dan de alternatieve handel kon verkopen. Om de door braak naar een breed publiek te be werkstelligen werd het Max Havelaar- keurmerk in het leven geroepen. Als koffie rechtstreeks van de kleine producenten, voor een eerlijke prijs en met de mogelijkheid van voorfinancie ring, is gekocht, mag die koffie het keurmerk voeren. "Max Havelaar" is dus geen kóffiemerk, maar een keur merk dat zuivere koffie garandeert. De Stichting Max Havelaar controleert daarvoor de produktie van alle keur- merk-koffies. Uiteraard is het keur merk terug te vinden op alle koffiepak- ken van SOS Wereldhandel. De Wereldwinkel Soest biedt een groot assortiment Max Havelaar-koffie: roodmerk (Campesino), goudmerk (Indio), biologisch geteelde koffie (Or- ganico), cafeïnevrije koffie (Tanzania), espresso-koffiebonen en oploskoffie. Op zaterdag 2 mei wordt in C-drie een dansdag volksdansen gehouden. Het programma is afwisselend en bedoeld voor alle volksdansliefhebbers. Overdag worden verschillende work shops gehouden in de geoutilleerde dans/theaterzaal van C-drie. Roe meens volksdansen van 11.00-14.00 uur. Docent: Erik Veenstra. Armeens volksdansen van 14.00-17.00 uur. Tussen 17.00-18.00 uur wordt een diapresentatie gehouden over de Ar meense cultuur. Docente: Tineke van Geel. Tussen 18.00-20.00 uur staat voor de liefhebbers een heerlijk verzorgde maaltijd klaar. Kosten: vijf gulden per persoon. Vanaf 20.15 tot 24.00 uur kunnen de benen weer van de vloer tijdens het dansbal. Het internationaal folklore- orkest Zanat zal de muzikale begelei ding verzorgen van deze avond. Zanat, Joegoslavisch voor ambacht, werd op gericht in 1972. Het orkest speelt volks muziek uit diverse landen. De nadruk van het gevarieerde repertoire ligt op Zuid-Oost-Europa; Joegoslavië, Bul garije en Roemenië. Zanat verzorgt korte en avondvullende voorstellingen. Het repertoire en de bezetting maken het mogelijk om zowel volksdansbals als luisteroptredens te verzorgen. Het orkest bestaat uit een zangeres en vijf instrumentalisten. De kosten voor deze dansdag zijn: deel name workshops: f 25,- (incl. toegang dansbal); maaltijd: f 5,- per persoon. Wanneer u belangstelling heeft voor de workshops, kunt u zich hiervoor schrif telijk aanmelden bij de administratie van C-drie. Reservering voor het dans bal is natuurlijk ook mogelijk. Cultureel en creatief centrum C-drie is te vinden aan de Willaertstraat, tel. 22188. Drie Poolse beeldende kunstenaars zijn deze week te gast in Soest, waar ze o.a. zullen deelnemen aan de artistie ke festiviteiten op Koninginnedag: "Kunst op Soest", met o.a. de kunst markt van Artishock en Place d'Amis. Ze zijn hier op uitnodiging van Artis hock, dat immers 25 jaar bestaat. Agnieszka Galantowicz uit Kedzier- zyn-Kozle, Halina Lerman uit Katowi- ce en Ryszard Grach uit Gliwice komen niet met lege handen uit Polen, maar brengen een aantal werken mee, die in de expositiezaal van Artishock te zien zullen zijn. Uiteraard verkennen ze het kunstklimaat in Soest - vooral op Ko ninginnedag - maar daarnaast staan uit stapjes op het programma naar het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum in Amsterdam. In Amersfoort zullen ze - als het weer meewerkt - buiten schil deren. Het drietal is door de bemiddeling van Nadjezjda van Ittersum naar Soest ge haald en blijven hier tot 5 mei. Ze ko men overigens met de bus, samen met een gezelschap andere burgers van de Soester zusterstad. Nadjezjda was zelf al driemaal in Polen, waar ze in Kozle o.a. meedeed aan een "plener". De drie Poolse kunstenaars zullen in elk geval aanwezig zijn op de kunstmarkt bij Artishock, maar tussendoor ver moedelijk ook wel een kijkje nemen bij Place d'Amis (bij het gemeentehuis) en de andere onderdelen van de kunstma nifestatie. Aanstaande vrijdag zijn ze de hoofdgasten tijdens een "open atelier" bij de Soester kunstenares Ineke Talen, waar ook de leden van de tekenkring van Artishock present zullen zijn en waar ze worden onthaald op een lezing over Rembrandt. Inventief Het is de bedoeling dat tijdens de ont moeting ideeën worden uitgewisseld en kontakten gelegd, aldus Nadjezjda. "We kunnen best wat van de Polen le ren, want ze zijn heel inventief." In Po len hebben kunstenaars het niet makke lijk; onder het communistische bewind stelde de regering aanzienlijk makkelij ker budgetten voor kunst beschikbaar dan tegenwoordig in het "vrije" Polen het geval is. De kunstenaars zijn daar door vindingrijk geworden: "Ik ken er een die schilderijen maakt met schoen poets-spray, omdat hij niet aan verf kan komen," aldus Nadjezjda. "Met dik wijls heel beperkte middelen maken ze heel mooie dingen." Het Poolse trio krijgt ook een uitstapje aangeboden naar de firma Van Ginkel, de nationaal befaamde zaak in schil dersbenodigdheden, waar ze inkopen mogen doen tot een bepaald bedrag, beschikbaar gesteld door de bekende verffabrikant Sigma. Het lenteconcert 1992 van COK op zondag 10 mei wordt verzorgd door het Soester gemengd dubbel- kwartet Octoplus en organist Roel Smit uit Doetinchem. De naam Octoplus is ontleend aan de werkwijze van het dubbelkwartet. Octo staat voor een kern van twee sopranen, twee alten, twee tenoren en twee bas sen. Plus staat voor de extra zangers en instrumentalisten die, afhankelijk van de eisen van het repertoire, worden uit genodigd. In het komend COK-concert werken drie extra koorleden, de so praan Maijon Strijk en de organist Roel Smit, mee. De titel van het programma luist: Len te, lieven en loven. Werken van Bruck- ner, Britten en Hendrik Andriessen be palen het thema 'loven'. Een aantal, meest a capella, werken gaat over de lente, over liefdeslust en liefdesleed. De componist Hendrik Andriessen, die honderd jaar geleden werd geboren, is vertegenwoordigd in de op het orgel uit te voeren composities en in een jubilate Deo voor koor en orgel. Van zijn zoon, Jurriaan Andriessen, werden twee a ca pella motetten opgenomen. Het concert op 10 mei vangt aan om 15.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f 7,50. Kinderen tot en met vijftien jaar, houders van een Pas-65 of een CJP-kaart betalen f6,-. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 30 april Eindelijk kan het feest losbarsten. We hebben ontzettend veel voorbereidin gen gedaan om er vandaag een fantasti sche feestdag van te maken. We begin nen dit jaar vroeger dan gewoonlijk, na melijk om 11.00. We hopen dat veel kinderen verkleed komen als clown. De 100 mooiste verdienen een rit op de ka meel en de drie allermooisten een prachtige prijs. Om 15.00 uur begint Circus Custers en om 16.30 uur treden Frank en René Groothof op met de voorstelling "Broertjes". Vrijdag 1 mei Dag van de Arbeid, dus mogen we alles opruimen van gisteren. Hopelijk heb ben we veel te doen, want dan is het druk geweest. Zaterdag 2 mei Vandaag staan we weer paraat voor ons gewone programma. Dit betekent dat er op zaterdag altijd drie verjaardags partijtjes gevierd worden. Vandaag zijn de gelukkigen: Aijen, Petra en David. De clown is er ook en we maken dolle pret. Woensdag 6 mei We beginnen vandaag met de peuter/ ouderactiviteit. Het duurt van 9.30 - 11.30 uur en kost drie gulden per ou- der/kindpaar. Om 14.00 uur start onze toneelmiddag voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. We hebben weer een mooie voor stelling voor deze leeftijdsgroep en daarna drinken we limonade en doen we nog leuke aktiviteiten. Het kost één gulden om mee te doen. Mededelingen De kinderboerderij is iedere dag ge opend van 8.00 tot 18.00 uur. Dit bete kent dat iedereen vrij het terrein kan opwandelen en de dieren kan bezichti gen of gewoon lekker 'niksen'. Dit kost niets, want dit wordt veel gevraagd. U kunt natuurlijk altijd donateur worden. Stort dan uw bijdrage op girorekening 4496858 t.n.v. Kinderboerderij "De Vrije Teugel", postbus 3139 te Soest. De activiteiten die wij organiseren zijn voor kinderen tot en met twaalf jaar, voor die activiteiten wordt wel een bij drage gevraagd om uit de kosten te ko men. Het is nu al mogelijk om verjaardags partijtjes voor het najaar te boeken en ook kinderen op te geven voor één van de drie zomerkampen. Van 4 tot en met 17 mei is de over zichtstentoonstelling met het werk van Max Velthuijs te zien in de Centrale Jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyp- laan. Daarna verhuist de tentoonstel ling naar de Bibliotheek en Kunstuit leen in Overhees, waar de werken tot en met 27 mei te bezichtigen zijn. De tentoonstelling bestaat uit 35 lijsten met originele kunstwerken gemaakt voor nieuwe en oude prentenboeken. De tentoonstelling is speciaal bedoeld om kinderen te leren kijken naar kunst. Max Velthuijs maakt al tientallen jaren prentenboeken, die heel bekend zijn: De avonturen van Klein Mannetje, Oli fant en Krokodil, Een taart voor Kleine Beer en Kikker is verliefd. Wie thuis of op school met kinderen deze boeken heeft gebruikt, herinnert zich het een voudige en zuivere verhaal, de heldere en rijke beelden waarin Velthuijs voor kinderen en volwassenen herkenbare ervaringen heel dichtbij weet te bren gen. Veel aandacht krijgen de prenten die Velthuijs maakte voor Krokodil en het Meesterwerk, een klein boekje dat prachtig laat zien dat de schilderkunst het leven kan verrijken als we maar le ren ons ervoor open te stellen. Voor kinderen onder de 8 jaar is er een kleurwedstrijd aan de tentoonstelling verbonden. Zij kunnen een tekening inkleuren die dan opgehangen wordt in de jeugdbibliotheek. Voor kinderen van 8 jaar en ouder is er aan de hand van een aantal vragen een speurtocht langs de schilderijen gemaakt. Onder de goe de inzenders worden twee posters van Max Velthuijs verloot. Behalve het werk van Velthuijs zijn er reprodukties van schilderijen te zien, die voor hem een bron van inspiratie waren. Het gaat om werk van vroege Italiaanse landschapsschilders, van Paul Klee en Picasso, van Rousseau le Douanier en van Morandi. De relaties zijn ook voor kinderen aanwijsbaar. Vorig jaar tekende muziekvereniging PVO in samenwerking met de Vrijwil lige Brandweer Soest voor de organi satie van een muzikale taptoe op Ko ninginnedag. Gezien de publieke be langstelling en de muzikale prestaties mocht dat gerust een succes genoemd worden. Ook dit jaar hebben PVO en de Brand weer Soest het voortouw genomen in de organisatie: PVO zorgt voor de muziek en de Brandweer zorgt - hoe kan het ook anders - voor water. Een simpele formule die is uitgegroeid tot een wate- Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Personal Computer Computers zijn niet meer uit ons dage lijkse leven weg te denken. Kinderen le ren er spelenderwijs mee omgaan, maar veel volwassenen zijn nog steeds een beetje bang om met een computer te werken. De cursus "Personal Compu ter" leert u daar anders tegenaan te kij ken. U wordt vertrouwd gemaakt met: 1. het omgaan met het toetsenbord 2. de beginselen van de tekstverwerker 3. databestand en wat ermee te doen 4. spreadsheet (rekenblad) 5. enige grondbeginselen van het bestu ringsprogramma U verricht zelf de handelingen op de computer, zodat het effect daarvan kan worden waargenomen. Na afloop van de cursus is hopelijk de angst weg en uw kennis van de computer zodanig toege nomen, dat u ermee overweg kunt. Aanvang cursus: woensdag 23 septem ber van 20.00-22.00 uur. Docent: M. de Man. Aantal lessen: 12. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Twee weken geleden hebben wij de ta lencursussen vermeld, die in september van start gaan. Daar moeten nog aan toegevoegd worden de cursussen: 'Haal uw Nederlands eens op' en 'Rus sisch'. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a. Tel. 22195. Kantoor ge opend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag van 10.00-13.00 uur. Het kantoor is gesloten op 30 april, 4 en 5 mei. rorgel. Op de tonen van "Dixie Char- ley", "Serenata" en "The El vis Presley Selection" zullen zo'n zes midden-druk stralen, enkele sproeiers en een rote rende sproeier de muziek verbeelden. Natuurlijk zal het nodige (gekleurde) licht niet ontbreken om de juiste sfeer te tekenen. Ruim 6000 liter water zal no dig zijn om het orgel zijn werk te laten doen. Geen probleem. Het water uit de vijvers rond het gemeentehuis kan ge bruikt worden en zal het water ook weer "opvangen". Geen verspilling dus. Tussen het waterorgel door zullen drumband, showgroepen en orkest van PVO nog een afwisselend programma verzorgen. En daarbij zullen "de Ra- detzky mars", "Discopera" en "The Caisson Song" beslist niet ontbreken. Om 22.15 uur klint het taptoe-signaal en het "Wilhelmus" sluit dan dit muzi kale waterspektakel af. Rond de klok van negen uur beginnen drumband en majorettes van PVO reeds met het voorprogramma. En klokslag half tien gaan de eerste water druppels de lucht in. De collecte van de Nederlandse Hart stichting heeft in Soest 23.298,05 gul den opgebracht. De inzameling vond plaats tijdens de Nationale Hartweek van 6 tot en met 11 april. Het bestuur van afdeling Soest van de Hartstichting bedankt alle inwoners die een (financiële) bijdrage hebben gele verd. De Vangrail, Het Kruispunt, De Praatpaal, tel. 17615 tel. 21987 tel. 19546 De Praatpaal Donderdag 30 april is er een Oranjebal voor alle Soester jongens en meisjes van twaalf tot en met achttien jaar. Tussen 20.00 en 24.00 uur zal een drive-in show de muziek verzorgen. De zaal van De Praatpaal gaat om 19.30 uur open. Voor leden kost deze avond f 2,50. Voor niet-leden kost het f 3.-. Voor alle bezitters van een 12+-pas is er ook nog een loting. 21.00 uur: Lampionnenoptocht Vertrek vanaf het schoolplein van KBS Soestdijk. PVO Soest en het jeugdkorps van Bronswerk begeleiden de optocht. 08.30 uur: Luiden der klokken 09.00 uur: Natuurfietstocht IYN Eemland Vertrek vanaf de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat. Starttijden: 9.00-10.00 uur en 13.00-14.00 uur. Afstand: ongeveer 20 kilometer. 09.30 uur Oranje Vrijmarkt Van 9.30 tot 15.30 uur houdt stichting Welzijnswerk Soest een Oranje Vrijmarkt op de Eng. Grondplaatsen voor particulieren 5 gulden; grondplaatsen voor hande laren 50 gulden; marktkraam (van tevoren huren) voor particulieren 45 gulden; marktkraam (van tevoren huren) voor handelaren 80 gulden. 10.00 uur: Kunst op Soest Kunstmarkt 'Classic' bij Artishock aan de Steenhoffstraat. Place d'Amis van Soester kunstenaars rond het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. 10.00 uur: Paardesport Springkampioenschappen van Soest voor pony's en paarden. Bestgaand rijpony. Bestgaand rijpaard. Hoogste sprong van Soest. 10.30: Optocht versierde fietsen Vertrek vanaf parkeerplaats winkelcentrum Overhees aan de Tamboerijn. Aan melden tussen 9.30 en 10.00 uur bij de Rabobank. Opstellen tussen 10.00 en 10.30 uur. PVO Soest begeleidt de optocht. 11.00 uur: Stratenloop Start en finish bij de rooms-katholieke kerk aan de Willibrordusstraat. Afstand: 4.500 meter. Kosten: 2,50 gulden, inclusief herinnering. 14.00 uur: Demonstratie fietscross Fietscrossclub. Kings Road Riders geven op kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad een demonstratie tot 16.00 uur. 16.00 uur: Oranje Bal Oranje Bal in café Bos en Duin aan de Bosstraat met live-muziek. Toegang: gratis. 19.30 uur: Oranje Disco Voor tieners van twaalf tot en met achttien jaar houdt buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg een Oranje Disco. De zaal is open van 19.30 tot 23.30 uur. Toegang: drie gulden; voor leden twee gulden. 20.00 uur: Oranje Bingo Dienstencentrum De Vijverhof houdt een Oranje Bingo aan de Klarinet. De zaal gaat om 19.30 uur open. Kosten: 5 gulden. Ook in buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg wordt een Oranje Bingo ge houden. De zaal gaat eveneens om 19.30 uur open. 21.00 uur Muziek-/licht-/watershow Bij het gemeentehuis aan het Raadhuisplein wordt een grote show verzorgd door PVO Soest en de vrijwillige brandweer. PVO begint met een show, waarna om 21.30 uur in samenwerking met de brandweer een muziek-/licht-/water-/dans- show wordt gegeven. 22.00 uur: Vuurwerk Aan de Dalweg wordt tegenover het gemeentehuis vuurwerk afgestoken. 11.00 uur: Feest op De Vrije Teugel Lustrumfeest kinderboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad met onder an- ®'j slechte weersomstandigheden zal via de kabelkrant worden vermeld of de deren Frank en René Groothof, Circus Custers, kamelen en een leeuw. Verder di- versierde fietsentocht en de lampionnenoptocht zullen doorgaan. verse activiteiten tot 18.00 uur. Toegang: drie gulden. - Burgemeester Hans de Widt zal mor gen bij veel activiteiten in Soest en Soesterberg een kijkje komen nemen. Koninginnedag begint voor De Widt in Soesterberg. Om 11.15 uur reikt hij de prijzen uit van de versierde fietsop- tocht in Overhees. Daarna begeeft hij zich naar ruiter sportcentrum Eldorado, waar hij het paardesportprogramma zal bijwonen. Om 13.30 uur wordt hij verwacht bij de kunstmarkt classis van Artishock aan de Steenhoffstraat en om 14.00 uur op de Oranje Vrijmarkt op de Eng. Bij het place d'amis op het Raadhuisplein geeft hij om 15.00 uur acte de présence. Van af 15.45 uur zal hij aanwezig zijn op kin derboerderij De Vrije Teugel en 's avonds is hij getuige van het optreden van PVO en de brandweer bij het ge meentehuis. In verband met de festiviteiten op Ko ninginnedag is op donderdag 30 april een aantal tijdelijke verkeersmaatre gelen van kracht. 1 In verband met de stratenloop in Soest- Zuid zijn enkele wegen tussen 10.30 en 12.00 uur gedeeltelijk of geheel afge sloten. Het gaat om de Plasweg (tussen de Eri- caweg en de Bonifaciusstraat), de St. Willibrordusstraat, de Oude Utrechtse- weg (tussen de Willibrordusstraat en de Braamweg) en de Braamweg (tussen de Oude Utrechtseweg en de Erica weg). Ook de Meidoorn weg en de Bonifa ciusstraat (tussen de Willibrordusstraat en de Braamweg) zijn tussen 10.30 en 12.00 uur afgesloten. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 door Ari< Vrijdag 1 mei en donderdag 7 WfiDPA Europa gN 1992IsnietalleenhetjaarwaarinArtis i t-v i hoek zijn zilveren jubileum viert, maaöM AD AA ook dat van de Europese eenwordin».. m:„rhien on Daarom vertoont het Filmhuis An^« wa hoek op vrijdag 1 en donderdag 7 de na de film 'Europa van de Deense regis'3" "e seur Lars von Trier. In deze film gi/™,*d(,r«, schij„ei een idealistische jonge Amenkaan vaT .'T'51 ken 0Jver Duitse afkomst na de ineenstorting varj"jj jen en dus het Duitse njk op zoek naar zijn'roots Tn gvan moeder. e Daarbij raakt hij verstrengeld m onve,.J,ng in he, jaar „rde wacht ingewikkelde verhoudingen Jus.,"J ,d sen goed en kwaad, waaraan iedereen ll co„;raercie heeft gronde lijkt te gaan. Hoewel de film eenzonda„ in de maa duidelijk eigen karakter heeft, herkeni' de oplettende toeschouwer trekjes vanDe óudste kleinkind' Hitchcock, Dreyer, Bergman, WellesArje waren door juf en Lang. 0pa- en Omadag 'Europa' is een van de eerste grote pro hadden er hun spaar dukties, die werd gefinancierd uit he!„ehroiten en druktei Eurimages-fonds. Ondanks de „ullr 0p de bel van moeienissen van de Franse en Zweedsede oudste van de tv co-producenten blijft de film echtet|,et 26 april-gescht vooral een Deense produkie. daarop een aantal Vrijdag 1 mei en donderdag 7 mei,zoajs, 20,30 uur. Toegang f 7,50,leden/CJP/,.Mij„ opa heeft eer Pas-65 f 5,-. nej een konijn, mai j i gein." Zaterdag 2 mei: Dikke pret dus.voo De Bretels veel tijd voor nodig Op zaterdag 2 mei wordt teruggedachl ™en' aan de ontstaansperiode van de Cultu- j rele Vereniging Artishock aan de hand - k Arie een van een sprankelend jaren 60-concert vog'derde Maric de De Bretels spelen covers uit dejaren 60 di chi en '70: swingende soul en funky clas- f,^{ „s e£ns j, sics, dampende rock roll, evergreens verPtel|e„", luid en onvergetelijke ballads, die nog altijd Ras „Ja maar jai volop worden gewaardeerd door jong iets'meete maken en oud. broer Bram aan. De Bretels treden op personeelsfeesten Qma-dag en jubileumavonden op, en fungeren Arie dook in zij„ met grote regelmaat als de uitsmijterop aan(al „ebe„ grote feesten in Nederland en België. min of meer op hei Alle muzikanten hebben hun sporen in den afoespeeld, in de popmuziek ruimschoots verdiend. Zo speelden gitarist Job Kaihatu en bassist Maarten Berkenbosch vorig jaar nog met de groep You Jane in Budo kan, Tokio na het winnen van de Bene- Na bijna twee uur 1 klopte kinderzang lux-finale van de Yamaha Band Explo- sion. Zanger Rowin Schumm werkte als componist onder meer samen met Da niël Sahuleka en Candy Dulfer. Ook toetsenist Johan Kerver en drummer Wil Boerboom jr. speelden in verschei dene Nederlandse bands en zijn als ses siemuzikanten regelmatig te horen op Nederlandse produkties. Alle bandle den voltooiden een muziekopleiding aan het conservatorium. Zaterdag 2 mei, 22.30 uur, deur open 21.30 uur, dicht 23.30 uur. Toegang al leen voor Artishock-leden en oud-le- den. Zondag 3 mei Grietje Oudenampsen en Dinant Krouwel Op zondag 3 mei geeft de Vereniging Artishock een klassiek concert met so praan Grietje Oudenampsen. Op de piano begeleid door de musicoloog Di nant Krouwel brengt ze liederen ten ge hore van Russische componisten, waar onder Glinka, Borodin, Moussorgsky, Prokofieff, Nabokov en Rachmaninoff. De liederen worden in het Russisch ge zongen. Het repertoire, dat in Neder land weinig bekendheid geniet en dat voor de meeste bezoekers dan ook ge heel nieuw zal zijn, wordt daarom toe gelicht door Dinant Krouwel. Zo krijgt de bezoeker een overzicht van de Russische muziekgeschiedenis in de 19e en 20e eeuw. Onder meer de in vloeden uit West-Europa, de bezinning op het eigen culturele erfgoed, de groei van het muziekleven, de opkomst van de vrije tonaliteit, de beperkingen van het Russische regime en de ontwikke ling van geëmigreerde componisten ko men aan bod. Grietje Oudenampsen is sopraan en lo gopediste. Ze studeerde zang bij Guus Hoekman en To van der Sluys. Daarna volgde ze verschillende cursussen in binnen- en buitenland. Na het beëindi gen van haar docentschap aan het Rot terdamse conservatorium heeft ze nu meer tijd voor eigen studie en free-lan- ce-werk. Dinant Krouwel is haar vaste pianist. Hij studeerde muziekweten schappen in Utrecht, met als specialisa tie de liedkunst. Zondag 3 mei, aanvang 15.00 uur. Toe gang gratis. Zondag 3 mei: The Wizzguys De Gooise formatie The Wizzguys bracht in januari van dit jaar haar eerste mega-single-CD uit. De CD telt vijf spetterende tracks, die tot het laatste putje zijn gevuld met de Rock Rhythm Blues. De 'harde kern' van The Wizzguys bestaat uit 'virto-guitar' Bart en 'Stage-animal' Andries. Dat de namen van deze fenomenale bluesikan- ten niet toevallig zijn gekozen, zal u tij dens het concert op 3 mei direct duide lijk zijn. Behalve de megatracks 'Dance, Dance', Teil me', 'Lonely nights', 'Hot summer days' en 'Vaseline' zal de groep een royale keuze maken uit eerder werk. De doorgewinterde bluesliefheb ber mag dit speciale Artishock-blues- concert beslist niet missen! Zondag 3 mei, 22.30 uur. Toegang f 5,-. Deur open 21.30 uur, dicht 23.30 uur. Kaarten uitsluitend verkrijgbaar in de voorverkoop op vrijdagmiddag. eerst bracht hij li jaar geleden, van tennissterren ter Een hobby die tot gedoemd was, or de ene keer te hai zacht sloeg, in ied de route die Mar "Daar hebben pa moeite mee", wi Het klonk als ee aan het adres vai "Je moet niet alh en hoort", verde ken mannen en baar heel precies toespelen. Soms 'Goed zo schatje hart die bal af en willen geven." "En toen, wat doen?", infornu uitkomst niet ali van de sport-car ders wenste te i "Opa is gaan paardrijden, hij een paar keer of ze maar, Arie", dig voor. Wat doet een o wil wekken al jc genstoornis te li "Hebben jullie gezeten?", vroi het onderwerp i karakter te ge> "Vertel ze nu I stijgbeugel wild te, waardoor je paard in de pis rie aan. Om he ken hinkte ze een been door dat haar ten d "Maar nu kunt rijden? wilde E in de hippisch) opa bleef behi Om een lang kende Arie da weken hadden zit", lichtte A ker. Ik ging li dacht: ziezo, i gen." Zo Ari Beurs als 'Aai teerd had ges Opadag een hebben gem: over de niet evenwel met "Als ik acht paardrijden", kleinzoon aai zeker naar je "Lijkt mij nu stelde Bas m zijn stem. "I maakt." Over enkele weken neemt mevrouw Morren afscheid als kosteres van de Oude Kerk. Dat gebeurt met een ludie ke bijeenkomst in de kerk op zaterdag 30 mei, 16.00-16.45 uur, gevolgd door een receptie. De speciale afscheids- commissie die daarvoor in het leven is geroepen verwijst allen die een bijdrage willen leveren naar giro 1493248 t.n.v. C. Boschhuizen, Reigerpad 27, Soest.

Soester Courant | 1992 | | pagina 8