poenen puttover IQUE R.OUD; i Vernuur Derde generatie kondigt zich aan bij 40-jarig restaurant Van den Brink Mets Betaalbare Smullen bij Queens Kebab Shoarma O mode voor iedere smaak" in ^odieuze 1 v\aKverde^9 I r\wik\euïen sjs m ke^ Kwart eeuw De Staelenhoef 7HANDEL WANDEL r wereld... rj-Dozs) OLLE NKEL in etwerk Verkley-paashaas woog bijna 14 kilo! t)ARMA Open dag op kaasboerderij op 9 mei Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. t STRALEN t SCH0PEREN FIJNSTRALEN SOESTER COURANT ïbiNNENkuis PAGINAJQ VVOENSDAG 6 MEI 1992 Opknapbeurt in jubileumjaar PAGINA 11 ilitico FIS PROEVEN! en - Wijnkoperij - SOEST 55 - 2 25 24 95 Nieuwe eetgelegenheid aan de Koninginnelaan LIER - SOEST Els Nokkert van Kien Mode: adana 02155 MODERN EN KLASSIEK INTERIEUR BEDDEN VERLICHTING - GORDIJNEN VLOERBEDEKKING ACCESSOIRES K DE BOER EN ZOON BV KLASSIEK MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN LAANSTRAAT 22 BAARN - TELEFOON 02154-12797 etaalbare en actuele mode voor het ele gezin op een aantrekkelijke ma- ier presenteren in een aangename mgeving. Met dat idee opende Kien ode acht jaar geleden de deuren van e eerste filialen. De formule sprak iet publiek aan. Inmiddels zijn in 59 ilaatsen in Nederland filialen van de nodeketen te vinden. Eén daarvan is inds drie jaar aan de Van Weede- traat in Soest te vinden. Lis Nokkert (36) maakt sinds kort deel lit van het verkoopteam van Kien Mo- le aan de Van Weedestraat. Per 1 fe- jruari verruilde zij haar baan als verko- ipleidster bij Vroom Dreesmann oor de functie van bedrijfsleidster bij le modeketen Kien. Bij V&D was zij verantwoordelijk voor de afdeling mo de-accessoires. Een hele omschakeling dus. "Ja, het is even wennen om nu met kleding te werken. Maar het is wel erg leuk. We hebben een klein, maar heel gezellig team van acht mensen. Het is lier eigenlijk altijd druk, dus dat is hard aanpoten." fCien Mode maakt deel uit van Confen- dex in Hilversum, waar bijvoorbeeld ook de nachtkleding- en lingeriezaak Hunkemöller en Kreymborg onder val len. In Soest werd driejaar geleden een filiaal aan de inmiddels 59 zaken grote keten toegevoegd. Daarnaast zijn er fi lialen in België en Duitsland. Op 29 fe bruari van dit jaar vierde Kien het acht jarig bestaan. Gastvrij De filosofie die acht jaar geleden ver antwoordelijk was voor het succes van vandaag is simpel maar doordacht. Ruime, gastvrije winkels nodigen het publiek uit binnen te lopen en een kijkje te nemen. Filialen van Kien Mode wor den uitsluitend geopend in kleine en middelgrote plaatsen. De gedachte hierachter is, dat mensen voor betaal bare mode niet naar een grote plaats hoeven uit te wijken en zodoende als vanzelf bij Kien terechtkomen. "Kien opent zaken in B-plaatsen op A-loca- ties, waar betaalbare mode een gat in de markt is," vat Els Nokkert kort samen. Kien brengt mode voor het hele gezin. Voor mannen, vrouwen, kinderen en Foto: Goos van der Wilt. baby's heeft deze winkel een gevarieerd mode-assortiment, van klassiek tot sportief, van ondermode tot mantels. Om een nieuwe outfit compleet te ma ken, zijn er kousen, riemen en bijoux. "Vooral de laatste twee, drie jaar is de kwaliteit sterk verbeterd. Het criterium in de beginjaren was goedkoop. Nu is het goedkoop en kwaliteit. Natuurlijke stoffen, zoals katoen, hebben de voor keur. We besteden meer aandacht aan kleurencombinaties en actualiteit. We houden ons bovendien niet vast aan één bepaalde stijl. Watje smaak ook is, er zit altijd iets van je gading bij." Verrassen Veel aandacht wordt ook geschonken aan de presentatie van de kleding. Els Nokkert: "We krijgen bijna dagelijks nieuw goed binnen. De presentatie pas sen we daaraan direct aan. Het is niet zozeer dat we iedere week een nieuwe collectie hebben, maar door de be staande collectie steeds aan te vullen en op een andere, verrassende manier te presenteren, doet de klant nieuwe Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stuivertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes- ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. ideeën op." Het komend seizoen is bij Kien een hoofdrol weggelegd voor katoen. "In de jonge mode hebben we veel stretch katoenen leggings en shirts in alle mo gelijke kleuren en motieven. Primaire kleuren zijn erg in deze zomer. Voor mensen met een meer klassieke smaak zijn er prachtige blazers en plissérokjes in een fijn ruitje. Ook zandkleuren zijn erg actueel. Voor de heren hebben we veel jeans en leuke shirts." Veel mannen vinden winkelen en kle ding kopen niet bepaald het leukste tijdverdrijf dat zij kunnen bedenken. Hun garderobe wordt dan ook vaak aangevuld door hun partner. Wanneer de aankoop niet in de smaak valt, of niet past, is ruilen nooit een probleem. Kien gaat zelfs zover dat hier - in tegenstel ling tot in veel andere kledingzaken - ook afgeprijsde artikelen teruggebracht mogen worden. Aan de Koninginnelaan is sinds twee maanden Queens Ke bab Shoarma gevestigd. Kemal en Karin Eren zwaaien daar de scepter. De gerechten worden uitsluitend bereid van lams- en kalfsvlees. Smulpapen kunnen er terecht voor het inmid dels in Nederland ingeburgerde broodje shoarma tot aan een lamskarbonade-schotel, maar ook voor een broodje gesmol ten kaas, een biefstuk schotel, een Köfte-schotel en andere lek kernijen. Queens Kebab Shoarma is elke dag van 12.00 tot 24.00 uur geopend. De zaak aan de Koninginnelaan 25A is telefonisch bereikbaar onder nummer 11037. Kaasboerderij De Staelenhoef bestaat 25 jaar en viert dat zaterdag 9 mei met een open dag. Tussen 9.30 en 16.00 uur kan iedereen de kaasboerderij aan de Birkstraat bezoeken. De familie Hilhorst stelt de bezoekers in de gelegenheid te zien hoe kaas wordt gemaakt. Uitleg wordt gegeven over de apparatuur in de kaasmakerij en de lig- boxenstal. Op de oude deel staan oude apparaten, waarmee 25 jaar geleden kaas werd gemaakt. Ook voor de in wendige mens wordt gezorgd. De be zoekers mogen proeven van het zuivel- buffet en vragen stellen over de werk wijze op de kaasboerderij. Voor alle be zoekers ligt een attentie klaar. De kin deren kunnen meedoen aan een zui- velkleurwedstrijd. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 'el. 12354 Soest - Tel. 13877 tdijk \anddelen \iddelen rediënten ijgbaar bij: straat 90 24 04 oger! jjes zie Mevrouw Van der Stelt uit Soest kan voorlopig vooruit. Zij is sinds kort de gelukkige bezitster van de chocolade paashaas - althans diens hoofd - die in de weken voor Pasen te bewon deren wasbijMaison Verkley, de bekende banketbakker aan de Van Weedestraat in Soestdijk. De klanten konden in die periode een gokje wagen en naar het gewicht van het Paasha- zehoofd raden. Wie er het dichtste bij zat, mocht hem hebben en een kleine driehonderd bezoekers lieten zich die kans niet ontgaan. Me vrouw Van der Stelt bleek de meeste kijk op chocolade paas hazen te hebben. Ze noteerde 14 kilo op het wedstrijdform lier, en op een aantal grammetjes na was dat het juiste ge wicht. Het was overigens zo simpel nog niet om het gevaarte mee te nemen zonder het meteen in stukken te breken. Omdat hij niet in haar auto paste, moest mevrouw Van der Stelt het haze- hoofd dan ook per Landrover laten ophalen om hem thuis te krijgen. Op de foto banketbakker Lex Verkley, geflankeerd door mevrouw Van der Stelt en een familielid dat haar bij het vervoer assisteerde. Vandaag - woensdag 6 mei - hero pent restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat zijn poor ten, nadat het enkele dagen geslo ten is geweest. De (vooral interne) opknapbeurt is achter de rug en welgemoed begint de familie Ott- van den Brink aan de voorberei dingen voor het 40-jarig jubileum. Inmiddels kondigt zich de derde generatie aan, die het gerenom meerde horecabedrijf in de nabije toekomst zal gaan voortzetten. ne, varkensoesters met Roquefort saus, vergezeld van een groente-garni tuur en gebakken aardappeltjes, en wordt afgesloten met chipolatapudding met aardbeiensaus. In de komende maanden - tot aan de of ficiële jubileummaand december - zul len ej- weer andere, minstens zo feeste lijke menu's worden gepresenteerd, en wie ooit al eens het genoegen heeft ge had bij Van den Brink te eten weet dat de chef-kok, mevrouw Elisabeth Ott- van den Brink, altijd waarmaakt wat ze belooft. Chef-kok In de loop der jaren bouwde restaurant Van den Brink, zoals het altijd bleef en ook zal blijven heten, gestaag verder aan zijn uitstekende reputatie. Niet het minst werd daarvoor het fundament ge legd door de voortreffelijke kookkunst van mevrouw Ott, een van de schaarse vrouwelijke chef-koks van Nederland. Ook in het jubileumjaar zullen de gas ten de resultaten daarvan ongetwijfeld weten te waarderen. Wie zich daarvan - voor het eerst of op nieuw - wil overtuigen moet zich de be levenis van "eten bij Van den Brink" beslist niet laten ontgaan. Het restau rant - dat ook beschikt over een uitste kende vergader-accommodatie ("van drie tot dertig personen") - is van dins- Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 De officiële jubileumdatum ligt ergens in december, maar de interne renovatie aan de vooravond van het zomersei zoen is een uitstekende aanleiding om daarop alvast een beetje vooruit te lo pen, vindt de familie Ott. Vandaar dat mei is uitgeroepen tot de maand van het jübileummenu, dat de gasten wordt woorgezet in een gemoderniseerd inte rieur. In de afgelopen dagen was het restau rant tijdelijk gesloten en er werd met ,an en macht gewerkt aan de aanpas ing van o.m. de wandbekleding, de [ordijnen en het schilderwerk. De hui slijke sfeer - één van de factoren waar in het restaurant aan de Soesterberg- sstraat zijn uitstekende naam te dan- ;en heeft - is daarbij beslist niet verlo- :n gegaan, maar de grote restaurant- ial op de benedenverdieping heeft wel !en eigentijdser uiterlijk gekregen. Dat |omt bijvoorbeeld tot uiting in de lichte jordijnen en het "stemmige" oud-roze, le hoofdkleur in het nieuwe interieur, an de vertrouwde buitenzijde van het :staurant hebben geen ingrijpende veranderingen plaatsgevonden, maar el wordt binnenkort ook het buiten- srras weer in gebruik genomen, zowel tan de voorkant als opzij, waar alle ruimte is om bij goed weer een uitge leide lunch te gebruiken, et al genoemde jubileummenu, dat in ,e meimaand bij restaurant Van den rink wordt geserveerd (f 40,- per cou- rert), is op zichzelf al beslist een ver- elding waard. Het voorgerecht be- itaat uit bouillon met kervel, gevolgd foor een verfrissend ijsje met champag- Geleidelijk In dit jubileumjaar treedt overigens de derde generatie van de restaurateurs- familie nadrukkelijker naar voren. Va der en moeder Ott zijn langzamerhand van plan het wat rustiger aan te gaan doen en hun positie geleidelijk over te dragen aan de "aanstormende jeugd", in de persoon van zoon Stephan en dochter Claudia. De eerste is al jaren in "training" en werkt momenteel als ober-kelner bij de Kastanjehof in de Lage Vuursche, de tweede is inmiddels al enige jaren een vertrouwd gezicht in het bekende Soester familie-etablisse ment aan de Soesterbergsestraat. De jongste zoon, Sebastian, zit nog op school, maar ook hij lijkt de sporen van zijn ouders en grootouders te gaan drukken en assisteert al met enige regel maat in de bediening. Na een "aanloopfase" van ongeveer twee jaar, zo is de bedoeling, zullen de heer en mevrouw Ott de zaak verder aan hun kinderen overdragen, die haar ongetwijfeld met dezelfde zorg en toe wijding zullen voortzetten als hun ou ders. De familietraditie begon toen de heer L.J.F. van den Brink en mevrouw C. van den Brink-van Gaaien - zij af komstig uit een oud horeca-geslacht, hij met een onschatbare ervaring als gérant van "Chalêt Royal" in Den Bosch - in 1952 in de villa aan de Soesterbergse straat startten met het restaurant (toen ook nog hotel-pension) dat nog altijd hun naam draagt. Enkele jaren daar vóór begonnen ze hun Soester horeca- carrière in "De Boschvijver" aan de overkant, dat later "La Grande Bouffe" ging heten. "De verhuizing vond plaats met de bakfiets," weet mevrouw Ott zich te herinneren. Alle dierbare herinneringen aan die ja ren worden met liefde bewaard, o.a. in het gastenboek waarin een rijk verleden is vastgelegd, ook van de periode waar in de Van den Brinks de leiding van het restaurant overdroegen aan hun doch ter en schoonzoon, die zich nu zelf gaan opmaken om terug te treden en de fak kel door te geven aan hun kinderen. V.l.n.r. Stephan Ott, mevrouw Ott-v.d. Brink, Claudia Ott en de heer Ott. dag tot vrijdag tussen 11.30 en 14.00 geopend voor de lunch en vanaf 17.30 uur voor het diner; op zaterdag en zon dag alleen voor het diner. Op maandag is het restaurant in principe gesloten, maar voor gezelschappen van enige omvang is daarover altijd overleg mo gelijk.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11