ASCH H INKHt De Sprong Reclamebureau Connexion 12V2 jaar Kerkhof zit nog boordevol energie Injectie voor apotheek Soestdijk 1 HANDEL I klassieke en oldtimer caravans SWAGER Aktie kenteken-graveren Multicolor montuur FUJIDL-25 Elke dag een 'andere' bril met het Multicolor-montuur "m rNVOB* .PAGINA 1'. WOENSDAG 6 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 lOR 4 PERSONEN Burgemeester De Widt opent uniek bedrijf voordelig ,j^e postWlon> bewaar( de glorie van HR IN SOEST 2155-1 71 20 127,50 Campagnes, brochures, mailings, displays en commercials Vorig jaar opnieuw 22% toename autodiefstal BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN Bij Donker Brillen-Contactlenzen Indringers aan Vedelaarpad Wim van llworn Controle van caravans van WN en Dik Bos Vermiste kinderen weer terecht uw juwelier - vakman in de regio 'Zonne-collectoren nemen toevlucht in de toekomst' Pand aan Van Weedestraat volledig verbouwd AS iRTAAR 3 JS iAUS lo in braadzak Foto: Goos van der Wilt. 8,50 HUZARENSALADE 5 150 gramIgQ IAT 66 - 1 23 72 SOEST SLANK, ELEGANT EN GEBRUIKS VRIENDELIJK In geschenk verpakking met batterijen en een 12 opnamen film. 'OTO- VIDEO :STRAAT 85 EST 02155-1 39 17 13.00 - 18.00 UUR. 09.00 - 18.00 UUR. 19.00 - 21.00 UUR. 09.00-17.00 UUR. jnirgemeester De Widt verricht a.s. zaterdag 9 mei de officiële ening van een uniek bedrijf: e Postillon", de eerste onder- ming die zich speciaal bezig- •udt met de professionele restau- itie van klassieke en oldtimer-ca- ivans. Dat gebeurt om 14.00 uur jij café Soestdijk aan de Vrede hofstraat, op een steenworp af- :and van de plaats waar het be- ijf zelf gevestigd is: aan de Noor- fierweg 33. pe Postillon" is het initiatief van Aijen ost, die daarmee van zijn hobby zijn ■erk maakt. Al enige jaren is hij - uit efhebberij - in de weer geweest met het pknappen van oude caravans, met een uidelijke voorkeur voor "historische" xemplaren. Want hoewel de caravan og geen lange geschiedenis heeft - de :rste verschenen rond 1930 in Neder- tnd op de weg - spreken kenners al van klassieken" en "oldtimers", foor zover bekend was de eerste echte aravan een zelfgebouwd exemplaar an een meneer Blanken uit Blaricum. Volgens Aijen Post bestond de "kam- leerwagen' toen nog voor 80 procent lit zeildoek en was er nog niet zo duide- ijk sprake van een onderscheid tussen en woonwagen en een caravan. .inds 1 januari legt Aijen zich met zijn lieuwe bedrijf beroepsmatig toe op de estauratie van de caravans, die zijn be- angstelling begonnen te krijgen toen hij nkele jaren geleden een oud model Ikoda uit 1974 op de kop tikte en daar- >ij een "passende" caravan zocht om op akantie te gaan. Hij werd getroffen loor nostalgie en ontdekte langzamer hand dat hij niet de enige was met zo veel geestdrift over de "ouwetjes". Stijgende populariteit "Inderdaad, ze worden steeds meer ge waardeerd en er zijn mensen die spe ciaal op zoek zijn naar zo'n klassiek mo del. Ze hebben ook een uitstekende kwaliteit, ze zijn echt nog oerdegelijk." Bovendien zijn de oldtimers langza merhand een bezienswaardigheid ge worden, zoals iedere keer weer blijkt als Arjen zich met zijn exemplaar op de snelweg waagt. "Je weet niet watje dan meemaakt. Soms zie ik mensen die on derweg videobeelden maken en op de camping staan er in een mum van tijd al lerlei mensen om je heen." De stijgende populariteit van de oude caravans maakt een deskundig bedrijf, waar met vakkennis wordt gewerkt, steeds meer gewenst, want veel bezitters komen er zelf niet toe. Wie een authentieke geres taureerde caravan aanschaft, doet ove rigens een goede investering, want de waarde zal in de loop der jaren vermoe delijk behoorlijk Stijgen. Na een aantal jaren in het autovak be sloot Aijen vorig jaar zijn ei^en bedrijf te starten, om eigen baas te zijn en kon- takt met de mensen te houden. Voorlo pig blijft hij voor 50% in dienst als tech nisch manager in het Aegon-gebouw in Baarn, en 's middags besteedt bij alle tijd aan zijn eigen bedrijf, dat gevestigd ;is achter het huis van zijn ouders, de be kende bloemsierkunstenaars Gerrit en Simone Post aan de Noorderweg. Zijn broer Pieter - gediplomeerd leraar handvaardigheid - helpt nu en dan mee met de werkzaamheden, want er komt Arjen Post, met zijn oldtimer Skoda en dito caravan. nog heel wat bij kijken om de caravans in hun oude glorie te herstellen. Authentiek Zo worden de caravans van destijds niet gespoten maar gerold en wordt er voor de aankleding van het interieur bewust gezocht naar authentieke materialen, zodat het geheel ook "echt" is en geen "namaak". Uiteraard kost dat veel speurwerk en dus tijd. Arjen schat dat hij zo'n 60% van zijn tijd kwijt is aan het zoeken naar oorspronkelijke onderde len en materialen. Er is gelukkig nog heel wat te vinden en bovendien heeft hij intussen uitstekende relaties met een aantal gerenommeerde caravan-fabri kanten. "De Postillon" restaureert niet alleen oude caravans, maar koopt en verkoopt ze ook van en aan particulieren. "Het gaat me niet in de eerste plaats om dé handel," aldus*Aijen, "maar ik hoop er natuurlijk wel een boterham mee'te ver dienen." Kopers krijgen overigens een compleet taxatie- en keuringsrapport en een volledig verslag - met foto's - van het restauratiewerk, omdat elke oude caravan uniek is. "Iedere caravan heeft z'n eigen verhaal..." Ter gelegenheid van de officiële start van zijn bedrijf parkeert Aijen Post za terdag een viertal inmiddels opgeknap te caravans bij café Soestdijk, plus een exemplaar waaraan nog van alles moet gebeuren, "om het verschil duidelijk te laten zien". Wie belangstelling heeft, moet daar zaterdagmiddag uur beslist even gaan kijken. onnexion Reclame-adviesbu- au BY bestond onlangs 12V2 jaar. Het bedrijf, gevestigd aan de ^arallelweg 9, heeft dit heuglijke it op een aparte wijze gevierd, erden enige weken geleden de lersoneelsleden met hun aanhang jetrakteerd op een lang weekend de Eifel, nu waren de klanten |an het bureau aan de beurt, 'eze vaste relaties, die er mede toe heb- [en bijgedragen dat Connexion de eer- te 12 /2 jaar zo succesvol heeft kunnen •ronden, werden verrast met een spec- iculaire ballonvlucht vanuit Soest, anaf het grote speelveld bij restaurant •arthuizen, waar de gasten voor en na [e vlucht op aangename wijze werden piderhouden, werd met enkele ballon- n tegelijk opgestegen. Het weer rkte prima mee en na een vlucht van geveer een uur kwamen de ballonnen de buurt van Putten weer aan de |ond. 'onnexion is 121/2 jaar geleden door Jeter Schipper opgericht in Duiven- frecht, waar hij het reclamevak bij ver- ghillende Amsterdamse bureaus heeft 'ifflitgeoefend. Al snel na de oprichting werd Soest als vestigingsplaats geko men, gezien het feit dat veel van de toen malige relaties gevestigd waren in het midden van het land. Gestart werd aan de Vredehofstraat, maar al snel voldeed deze locatie niet meer en werd het be drijf aan de Parallelweg gevestigd. Na een ingrijpende verbouwing in maart ;a990 is de bedrijfsruimte professioneel en modern van opzet. De leiding van .ïEonnexion wordt gevormd door Peter Schipper, directeur, en Frank Ver- jDeks, adjunct-directeur. Beiden zijn pk verantwoordelijk voor het contact t en het adviseren van de opdracht- fevers. Naast enkele assistenten en ad ministratieve krachten is de creatieve ttdeling natuurlijk een belangrijke fchakel in het produktieproces van re- |ame-uitingen. Daarbij wordt door Èonnexion al geruime tijd gebruik ge- jiaakt van de modernste elektronische Ontwerp- en opmaak-computers. De ptale personeelsbezetting bestaat uit mensen, maar groei in de nabije bekomst staat voor de deur. Jiteenlopend Connexion werkt voor een uiteenlo pend klantenbestand, dat varieert van internationale accounts als Nissan Mo- |or Parts Centre Europe B.V. (de Nis- jsan-organisatie voor onderdelen en ac cessoires in Europa) en Vanderhulst bV/SA (importeur voor Nederland en België van Peugeot fietsen en bromfiet- en) tot regionale accounts als de slaap- kamerspeciaalzaken van Slaaprijk in Soesterberg en Zeist. Maar ook voor Pon Car (Seat automobielen), Vichy (cosmetica en produkten voor li chaamsverzorging) en verschillende in dustriële produkten wordt de totale communicatie verzorgd. En ook in Soest werkt Connexion succesvol, ge tuige het feit dat het Advisie Automati sering, die al vele jaren haar reclame door Connexion laat verzorgen, is uit gegroeid van een regionaal opererend tot een succesvol, landelijk opererend systeemhüis. Voor al deze klanten is Connexion ver antwoordelijk voor het totale commu nicatie-traject, van het opstellen van het communicatieplan en ontwikkelen van het idee (concept) tot media-adviezen en de totale uitvoering. Advertentie campagnes, brochures, videoproduk- ties, radiocommercials, mailings, pos ters en displays, alles wordt ontwikkeld door dë vakmensen van Connexion. Waarbij zij tevens verantwoordelijk zijn voor de coördinatie en begeleiding van de uitvoering van deeltrajecten door derden zoals fotografen, lithografen en drukkers. Ook kleinere 'ad-hoc' opdrachtgevers kunnen bij Connexion goed terecht voor bijvoorbeeld het uitvoeren van een plaatselijke mailing, het verzorgen van een brochure of het maken van een huisstijl. Meer nog dan bij continue op drachtgevers speelt vooral bij ad-hoc- opdrachten de werkwijze van Conne xion een belangrijke rol. Per project worden de opdracht, het beschikbare budget, de wensen en eisen tot in detail doorgenomen en wordt het totaal van de werkzaamheden vooraf begroot om verrassingen achteraf uit te sluiten. Op deze manier wordt al voor een aanzien lijk aantal 'ad-hQc'-opdrachtgevers ge- Directeur Peter Schippers (rechts) en adjunct-directeur Frank Ver hoeks van Connexion. werkt, zoals de gemeente Soest en Ba- nencentrum Soest-Baarn. Toekomst Of het nu gaat om een simpele opdracht als een foldertje of om een complexe brochure in meerdere talen of landelij ke advertentie-campagne, Connexion werkt altijd op een voor de klant over zichtelijke en aantrekkelijke wijze. Ge zien de brede ervaring die daarbij in de afgelopen jaren is opgedaan, wordt Connexion door haar klanten naast ad viseur en 'denktank' ook beschouwd als steunpilaar en probleemoplosser. Deze unieke werkwijze staat aan de basis van een groot aantal hechte relaties, waar voor al vele jaren effectief en efficiënt wordt gewerkt. Een werkwijze die vol gens Schipper en Verhoeks ook de basis zal zijn voor een verdere groei in de na bije toekomst. Na een stijging van de autodiefstal van 16% in 1990, is er volgens de laatste gegevens van de Centrale Recherche Informatiedienst vorig jaar opnieuw een toename van de autodiefstal van 22% geconstateerd (politiestatistiek 1990: al 27.017 gestolen auto's)! Dus in twee jaar een toename van meer dan een derde! Een zeer negatieve trend. Wie dan bedenkt dat er in de laatste 10-12 jaar in Nederland in totaal een kwart miljoen voertuigen zijn ont vreemd, dan lijkt het raadzaam de au to wat beter te gaan beveiligen. Volgens slachtoffer-enquêtes onder mensen ouder dan 15 jaar was 1 op de 200 ondervraagden de dupe van au todiefstal. Ruim een kwart van de ge stolen auto's was een Opel, hetgeen be wijst dat het niet alleen de 'dure' mer ken zijn die veel worden gestolen. Het op een na meest gestolen merk was Volkswagen en nummer drie Ford. Be halve in de grote plaatsen wordt er te genwoordig ook in de kleine plaatsen flink gestolen. Sedert het opengaan van het Oostblok is er niet ver van de grens een flinke tweedehandsmarkt bijgeko men. De toeloop van Oost-Europea nen naar de Utrechtse automarkt spreekt boekdelen. Algemeen wordt verwacht dat door het opengaan van de grenzen (Europa '92!) de autodiefstal een nog internationaler karakter zal krijgen. Alles bij elkaar genomen kan het dus geen kwaad om de 'op straat staande spaarcenten' wat beter te beschermen. Een goede en goedkope manier om de auto voor diefstal onaantrekkelijk te maken is het graveren van het kenteken in de autoruiten. Een gestolen auto wordt namelijk veelal met elders gesto len papieren weer doorverkocht. Op die valse papieren staat een ander ken teken vermeld. Normaal hoeft de dief dan alleen maar andere kentekenplaten voor- en achterop de auto te monteren. Echter als het oude kenteken onuitwis baar in alle ruiten staat gegraveerd, moet hij ook alle ramen vervangen! Professionele dieven hebben daarom een duidelijk evoorkeur voor niet ge graveerde auto's. Graveren is daarmee een goede en tevens de goedkoopste beveiliging. Morgen in Hartje Zuid Morgen, donderdag 7 mei, van 9.00 tot 17.30 uur kan men op het parkeerter rein van Winkelcentrum Hartje Zuid (bij de ABN-AMRO bank) voor f 25,- per auto het kenteken in alle ramen van de auto laten graveren. Een hierin ge specialiseerd bedrijf komt hiervoor naar Soest. Automark, dat al jaren in Nederland professioneel kentekens graveert, voorziet de beide voorportie ren ook van waarschuwingsstickers die bij de prijs zijn inbegrepen. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de inscripties ook bij regen en 's avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de preventie- waarde. Het aanbrengen van de gravu res kost slechts enkele minuten. Auto- mark is te herkennen aan de gele outfit. brillen - contactlenzen Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 18626 Uit Italië - het land dat ai vele jaren de mode aangeeft in bril-ontwerpen met gedurfde creaties en de toepassing van een arsenaal van kleuren - komt inte ressant brilnieuws. Met het Multicolor- design is een voortreffelijke combinatie gecreëerd tussen eigentijdse modellen en kleurrijke, verwisselbare kappen. De modebewuste brildrager kan daar mee voortaan zijn of haar eigen kleur keuze maken. Met één simpele hande ling bepaalt hij of zij voor elke gelegen heid een passend montuur, dat bijvoor beeld afgestemd is op de kleding van die dag. Men hoeft niet meer weken, maan den of zelfs jaren achtereen dezelfde bril te dragen, in steeds weer dezelfde kleur, maar kan dagelijks een nieuwe frisse kleur "opzetten". Op die manier heeft men het gevoel steeds een totaal nieuwe bril te dragen. Het nieuwe Multicolor-brilmontuur is verkrijgbaar bij Donker Brillen-Con- tactlenzen, de bekende optiekzaak aan de Smitshof. Het montuur kost, inclu sief etui, met een kap f 224,-. Voor elke extra kap - in een andere kleur dus - wordt f 25,- berekend. Een bewoonster van het Vedelaarpad hoorde in de holst van de nacht van maandag op dinsdag plotseling gestom mel in de woonkamer. Ze ging haar bed uit en stond plotseling oog in oog met drie onbekende jongens, die er als een haas vandoor gingen. De politie vond ze niet meer terug. Bij het eerste onder zoek kon niet worden vastgesteld dat er iets werd vermist. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Bij autoschadebedrijf Dik Bos in Baarn worden zaterdag 16 mei cara vans gecontroleerd. Veilig Verkeer Nederland (WN) staat daarvoor in samenwerking met Fowca-caravan- service Dik Bos garant. De technische staat van de caravans wordt bekeken en daarnaast worden de documenten gecontroleerd. Dat laatste is belangrijk voor in het buitenland. Le den van VVN moeten tien gulden beta len voor de controle. Voor niet-leden kost de inspectie vijftien gulden. Van 9 tot en met 13 mei kan telefonisch een afspraak worden gemaakt met se cretaris H. Blok van WN, tel. 03463-53322 (na 17.00 uur). De controle van de caravans vindt plaats bij Dik Bos aan de Saturnusweg 10 op bedrijventerrein De Noordschil in Baarn. De politie kwam maandagavond in ac tie toen een radeloze bewoonster van de Haverweerd melding maakte van de vermissing van haar drie kinderen, resp. 3, 8 en 10 jaar oud. Ze waren om half vijf vertrokken en om zes uur nog niet thuis. De politie begon met twee groe pen aan een speurtocht door Soest en trof het drietal uiteindelijk spelend aan bij de bunker in de Lange Duinen, tus sen de Zoom en de De Beaufortlaan. "Moeder blij, en wij ook," aldus een woordvoerder van de politie na de ge- I lukkige afloop. Voor moeder Heeft u nog steeds geen idee meneer? Wij helpen u gaarne op weg! Een ambachtelijk sieraad of een exclusief bijou!!! Lange Brinkweg 66 - 3764 AN Soest - Tel. 02155-13042 Zonne-energie zal in de toekomst steeds meer worden aangespro ken. Het is niet alleen milieuvrien delijk, maar zal op den duur ook voordeliger worden als de gasprijs verder stijgt. Bovendien verstrekt het rijk subsidie op de aanschaf van een zonne-collector. Loodgie ters- en verwarmingsbedrijf E.G. Kerkhof uit Soest is op die markt ingesprongen en zal na de bouw vak de eerste collectoren en ketels installeren. Bedrijfsleider W. van de Geest is ervan overtuigd dat zonne-energie in sterk toenemende mate zal worden aange sproken. Het is een misverstand dat de collectoren alleen functioneren als er geen bewolking is. Bij licht en voldoen de warmte werken ze ook. De installa ties zijn daarnaast zodanig geïsoleerd, dat het water ten minste acht uur op temperatuur blijft. Pas als de warmte is verbruikt, treedt automatisch de com bi-ketel of de geiser in werking. "Zolang de gasprijs tussen de vijftig en 55 cent blijft schommelen, is het ge bruik van gas nog voordeliger, maar als die prijs stijgt, is een zonne-collector economischer. Veel mensen stoken al milieuvriendelijk en gebruiken zonne- energie." Stimuleren Een installatie met zonne-collector kost ongeveer vijfduizend gulden. Het rijk geeft ongeveer vijftienhonderd gulden subsidie aan degenen die de installatie aanschaffen. De mensen moeten daar voor een formulier invullen, dat via de REMU naar de overheid wordt ver stuurd. Volgens Van de Geest wordt de subsidie snel teruggestort, omdat het rijk de milieuvriendelijke wijze van sto ken wil stimuleren. Van de Geest zegt dat de zonne-collectoren en de bijbeho rende installatie tot in lengte van jaren meekunnen. "Er kan eigenlijk niets ka pot gaan. Je moet alleen de collectoren schoonhouden." Overigens wordt onderzocht of de zon ne-collectoren ook verhuurd kunnen worden. Dat is al het geval bij bijvoor beeld energiezuinige verwarmingske tels. Die kosten al gauw drieduizend gulden, maar kunnen bij Kerkhof ook voor 47 gulden per maand worden ge huurd. Een ander voordeel van huren is, dat Kerkhof de installaties ieder jaar controleert. Zonne-collectoren worden behalve voor woningen ook voor onder meer veehouderijen, lichtmasten en zwem baden gebruikt. Bij Kerkhof is alle in formatie over zonne-energie en de zon ne-collectoren verkrijgbaar. Het bedrijf is bereikbaar onder telefoonnummer 14332. Het Soester bedrijf bestond op 1 april 25 jaar. Dat feit werd niet uitbundig ge vierd, omdat de onderneming voortdu rend investeert in de toekomst. De me dewerkers bezoeken veel beurzen en volgen cursussen om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelin gen. "Wij komen voor elk klusje langs. Tachtig procent van ons werk is gericht op particulieren en kleine verbouwin gen. We zijn aangesloten bij de Stegas en Gasrent en hanteren dus dezelfde ta rieven als de overige leden." Kerkhof is gespecialiseerd in loodgie- terswerk, verwarmingsinstallaties en dakbedekkingswerk. Het bedrijf werkt niet alleen voor particulieren, maar ook voor aannemers. In Zuid-Holland wordt het bedrijf veel gevraagd voor projecten van Monumentenzorg en al leen al in Soest verzorgt Kerkhof aan vijftien bedrijfen service. Het merendeel van de 23 medewerkers is al geruime tijd in dienst bij Kerkhof. Van de Geest: "Het verloop is bijna ni hil. Dat is fijn voor de klanten, want on ze mensen komen overal in huis. We sturen steeds dezelfde mensen naar de zelfde klanten. Dat werkt vertrouwe lijk." De ingrijpende verbouwing van apotheek Soestdijk is achter de rug. De apothekers S.A. enA.J. Lourens stonden daar vori ge week woensdag bij stil tijdens een receptie. Degenen die al eens zijn binnengestapt, hebben kunnen zien dat de verbouwing vrucht heeft afgeworpen. Het pand is mo dern en smaakvol, maar vooral ook praktisch ingericht. Op vallend zijn de sierlijk beschilderde ramen van de voorgevel.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13