WORST APPEN lauw-witten pieken op juiste moment Utrecht aast op Martijn Stalenhoef Z'49 spaart zich voor nacompetitie Heren MHC Soest alsnog kampioen Bas Dreef van Soest naar Ajax Cl SEC sluit af met verlies WZ'49 opent in Baarn met duel tegen Bunnik Uitgeblust HMS overklast in voetbalshow van Soest: 0-4 STRAAT 491, 155-10264 VOETBAL zondag Voetballer van Soest wil garantie om te spelen dekkersbedrijf VOETBAL zondag A -junior Abdelhak Belarbi debuteert in hoofdmacht VOETBAL zaterdag j. cornelisse bv. Dakwefken 40 - Devente VOETBAL zaterdag Maarssen geeft koppositie op laatste speeldag uit handen HOCKEY Feijenoord-fan trekt shirt van Amsterdamse topclub aan Honkballers van de Knickerbockers vormen geen team Tafeltennissers van Overhees in vierde klasse Handbalsters door Zwaluwen uit Hoorn overvleugeld: 9-21 -issjsttsa PAGINA 1 OENSDAG 6 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 15 est heeft op het juiste moment gepiekt. Na een periode, waarin de teu- Is werden gevierd en iedereen zonder blessures en schorsingen de regu- jere competitie plichtsgetrouw probeerde af te werken, stond de forma tie van Jan Stroomberg zondag op scherp. In de eerste wedstrijd van de nacompetitie werd HMS met 0-4 overklast. Soest kreeg na vijftig secon den een forse duw in de rug toen Paul Hilhorst het mooiste doelpunt van de afgelopen vijf seizoen èn de komende vijf voetbaljaargangen van zijn voet liet komen. Als Soest blijft spelen zoals tegen de Utrechters, dan is de tweede klasse binnen handbereik. Vriend en vijand konden smuHen van de voetbalshow die de formatie van Jan Stroomberg weggaf. Soest gaf daar naast slechts één kans weg, maar zette daar aan de overzijde meer dan tien mogelijkheden tegenover. De video opnamen die Stroomberg van HMS had gemaakt, waren van pas gekomen. "Ze verdedigen naar het midden toe. Daarom hebben we getraind op de cross-pass, zodat de bal aan de andere kant valt bij de opkomende middenvel- Dp theorie van de naar perfectie stre- jfonde voetbalcoach werd al in de eerste minuut in de praktijk gebracht. René van den Deijssel gaf de bal vanaf eigen helft van rechts een zwiep naar de lin kerhoek, waar Paul Hilhorst op de punt van het strafschopgebied in één keer uithaalde. Doelman Ronald Jansen stak zijn vuisten richting de korte bo- inhoek, maar hoorde de bal alleen [aar suizen en als een bom inslaan. "Dat voetbalt meteen een stuk makke lijker", gaf Stroomberg toe, die daarna de tel kwijtraakte van de cross-passes. Zijn leerlingen hadden goed geluisterd. Na 150 seconden had Martijn de Jonge de wedstrijd al op slot kunnen doen, maar bij de uitval had doelman Jansen het geluk dat hij zijn hand tegen de bal kon plaatsen. De Jonge zou drie minu ten later worden geboekt voor een nau welijks noemenswaardige overtreding. Het enige dat de slecht leidende scheidsrechter met de zware straf be reikte, was dat de wedstrijd op nette wijze werd uitgespeeld. Ook al zouden later HMS-er John van Hilten en Soes- ter Paul Hilhorst eveneens tegen een boeking oplopen. De prenten hebben geen consequenties voor De Jonge en Hilhorst, zodat Soest op zondag 17 mei op volle oorlogssterkte AP WC kan ont- De dug-out van Soest is leeggestroomd nadat Peter van den Berg het vierde doel punt heeft gescoord. De tweede klasse ligt binnen handbereik als de ploeg de vorm \an zondag kan vasthouden. vangen. De Amersfoorters, die in Utrecht getuige waren van het voor beeldige optreden, kunnen de borst nat maken. Sportieve plicht Stroomberg gaat ervan uit dat HMS ko mende zondag in Amersfoort de spor tieve plicht vervult, al houdt hij er reke ning mee dat APWC ook een grote zege neerzet. Dat is het nadeel van zo'n uit slag. Je demotiveert je tegenstander." Zijn collega Herwijn van Elswijk van HMS: "Natuurlijk doen we ons best, maar ik kan niet voorspellen hoe het zal lopen. De spanning is er voor ons nu af. Dat was één van de factoren, waarom wij vandaag niet konden presteren. In het begin van het seizoen hebben we ontzettend veel gescoord, maar die ma chine is gaan haperen. Ik heb een smalle selectie van slechts dertien man. Dat we dank zij HVC periodekampioen zijn geworden en als tweede zijn geëindigd in de competitie is eigenlijk al een pres tatie op zich." Ook Stroomberg concludeerde dat HMS was uitgeblust. "Ik heb me al ver baasd dat ze het zo lang hebben volge houden. Ze kunnen geen pressie spelen en dus was het perfect dat wij zo snel scoorden." Stroomberg werd nog meer op zijn wenken bediend. In de 39ste minuut stormde hij uit de dug-out, nadat Fe- renc Kleinegris met de veelgeoefende cross-pass Peter van de Berg opzocht. De lepe spits was net iets eerder bij de bal dan Jansen. Soest had de voor sprong al voor rust kunnen opvoeren, maar Jeroen van Veenendaal raakte de paal en Kleinegris vond Jansen op zijn weg. Van Veenendaal besliste het duel even wel in de 54ste minuut met een wonder schoon doelpunt. De 'techneut' draaide zijn tegenstander in het strafschopge bied dol en besloot zijn actie met een harde knal in het doel. Vier minuten la ter gunde Van Veenendaal het succes aan Van den Berg. De spits hield woord door zijn tweede treffer te maken. Op nieuw was hij rapper dan Jansen. De halverwege voor De Jonge ingeval len Maurice d'Aquino had de pech dat zijn inzet in de 62ste minuut van de lijn werd gehaald. De bal sprong via de on derkant van de lat in de handen van Jan sen. De HMS-ers wisten zich geen raad, al mag voor Stefan van der Kley een uit zondering worden gemaakt. Hij werd echter door Van Elswijk in de achterste linie gehouden. "Als je met 0-3 achter staat, ga je hem niet meer naar voren sturen. Dan krijgt je ploeg nog grotere klappen en daar wilde ik ze voor behoe den", verklaarde Van Elswijk die Van der Kleij echter ook na 0-1 en 0-2 ach terin liet staan. De ploeg, die het toch al niet moet hebben van opbouwend voet bal, raakte voortdurend de kluts en de bal kwijt. Elke diep gespeelde bal was voor de op souplesse dansende en op inzet knokkende blauw-witten, bij wie Martijn Stalenhoef en de onverzettelij ke Paul van der Grift een tien-kom ma-één verdienden. Raymond de Valck, met 28 doelpunten topscorer van de derde klasse D, was, behoudens één kopbal, onzichtbaar. Iedereen ac teerde in dienst van het elftal. Iedereen hield zich zoveel mogelijk aan de af spraken. Iedereen was op tijd wakker geschud. Iedereen zag dat het goed was. "Ze hebben positioneel goed gespeeld. Ze hebben goed gecombineerd, be heerst gespeeld en waren goed in de tempo-versnellingen. Ze hebben het al lemaal prima gedaan. Als we dit groep je bij elkaar houden, kunnen we verder groeien. De gemiddelde leeftijd is 22 jaar." Lyrisch Stroomberg had moeite zich te beheer sen en geen superlatieven aan te halen. Maar het had de oefenmeester niet kwalijk genomen kunnen worden als hij zich lyrisch over zijn ploeg had uitgela ten. De ploeg speelde het eerste uur een perfecte partij. "Ach, het laatste half uur hoefde het niet meer zo. Al hoopte ik natuurlijk op meer treffers, want ik ga ervan uit dat HMS van APWC verliest. Het duurt soms even voordat ze me ge loven. Maar ik heb weer gelijk gekre gen. Er zit bij ons heel goed voetbal in en dat kwam er vandaag uit", liet de trainer zich een glimlach ontvallen. Scherp "Ik wist op de training al dat de groep scherp was, ondanks dat velen daaraan twijfelden. We zijn het bos in geweest voor een duurloop. Daarmee is het risi co op blessures veel kleiner dan wan neer je op de korte ruimte vier-tegen- vier gaat spelen. In deze wedstrijden moet je conditie goed zijn en bij HMS was de pijp leeg." oor: vering plaatsing VOORKOMENDE VERKZAAMHEDEN TEBIDAK-garantip IOOP van SHELL lan en butaan essen menten voor c.v. instal- llen. /lartijn Stalenhoef staat in de be langstelling van FC Utrecht. De oorstopper van Soest kan op mateur-basis in het tweede elftal an de profclub gaan spelen. Sta lenhoef wacht op de beslissing van C Utrecht, waarvoor oud-elubge- oot Robert Roest al uitkomt. te 21-jarige voetballer heeft vorige eek dinsdag een gesprek gehad met vertegenwoordiger van FC lltrecht. "Ik ga alleen als ik de garantie {rijg dat ik kan spelen. Natuurlijk be- pijp ik dat er concurrentie is. Maar ik Jsen zin om met drie of vier anderen om Bén plaats te moeten knokken. Ze heb- Jen gezegd dat ze me zouden bellen." ■C Utrecht trok vorig jaar ook al aan de jel bij Stalenhoef. "Toen heb ik meteen pe gezegd, maar nu wil ik wel kijken of j goed genoeg ben. Misschien lukt het Ée een contract te krijgen. En anders lm ik altijd nog terug." De dienstplichtige militair woont in- Riddels in Vianen. Hij heeft dit seizoen nauwelijks getraind, maar is wel de geest constante speler van de formatie fan Jan Stroomberg. Stroomberg is niet prbaasd dat zijn pupil goed voor de ag komt, ondanks de trainingsachter- and. "Iemand anders zou dat niet linnen opbrengen, maar Martijn is phnisch en tactisch zo sterk, dat hij het nkan." fis Stalenhoef zijn biezen pakt en in het ieede elftal van FC Utrecht gaat spe len, betekent dat een forse aderlating bij dei selectie van Soest. Dat beseft ook Hffoomberg. "Vooropgesteld dat ze de iRyaliteiten hebben, ben ik de laatste die Hstegenhoudt. Dan kan ik ze, als ze dat Jj|illen, zelfs helpen. Ik heb voldoende ;angen in het betaalde voetbal." Martijn Stalenhoef wacht op een tele foontje van FC Utrecht. Soest wil de voorstopper dolgraag behouden. Foto: Goos van der Wilt. Stalenhoef: "Ze zullen het wel begrij pen als ik naar Utrecht ga. Het zou wat anders zijn als ik naar een andere ama teurclub zou gaan." Trainer Theo Vonk van FC Utrecht stond zondag langs de lijn bij HMS-Soest (0-4). Afgaande op het spel van Stalenhoef, die foutloos speel de, kan Vonk alleen maar onder de in druk zijn gekomen van de voorstopper. Stalenhoef won, zoals altijd, vrijwel ie der duel en bleek opnieuw onpasseer- baar. Verder is het onzeker of Peter van den Berg en Martijn de Jonge aan de Bos straat-Oost blijven voetballen. Van den Berg is benaderd door Hilversum, ter wijl De Jonge nog geen definitief besluit heeft genomen over een langer verblijf bij Soest. Aanvulling Of de selectie van Soest volgend sei zoen wordt aangevuld met nieuwe spe lers, valt te betwijfelen. Herbert Schalk wijk (oud-Soest, momenteel SEC) trekt volgend seizoen in elk geval het shirt van Huizen aan. Stroomberg: "We waren rorid met hem. Hij zou bij ons ko men spelen, maar een handdruk blijkt tegenwoordig niet meer voldoende te zijn. Jammer, want ik had Herbert er graag bij gehad. Peter Wolfsen schijnt ook naar Huizen te gaan. En dat terwijl we zoveel voor hem hebben gedaan. Hij heeft het hele seizoen meegtraind en mocht in de oefenwedstrijden meespe len. Aan de andere kant kan ik het wel begrijpen als ze de kans krijgen om in de eersteklasse te spelen en denken dat ze goed genoeg zijn." Soest stelt momenteel ook pogingen in het werk Patrick Dorrestein in te lijven. De aanvallende middenvelder begon in de jeugd van Soest, maar werd door FC Utrecht uit de BI gehaald. Na enkele jaren vertrok hij voor één seizoen naar Wageningen. Dit seizoen speelt Dorre stein bij eersteklasser SDVB in Barne- veld. Ook doelman Daan Hilhorst staat weer volop in de belangstelling van Soest. Hilhorst heeft twee jaar bij FC Utrecht gespeeld, maar dreigt daar buiten de boot te vallen. Het is nog niet bekend of Hilhorst op de avances van Soest zal in gaan. Hoewel voor SEC-zaterdag en kampioen Bussum niets meer op het spel stond, wilden beide ploe gen wel tot het uiterste gaan. Bus sum richtte zich op de grens van negentig doelpunten en SEC wilde Razzo van Dam zoveel mogelijk laten scoren voor het topsco rersklassement. SEC verloor met 1-2. Zonder Teus Verwoerd en de gebles seerde Krijn Schouten koos SEC voor een aanvallend concept met drie spit sen. Dat leverde in de twintigste minuut succes op voor Van Dam die met zijn hak scoorde: 1-0. Het was zijn vijftien de treffer van dit seizoen. Even later had Van Dam 2-0 op zijn schoen, maar hij mikte de bal in het zijnet. Daarna nam Bussum het initiatief over en moest Rob van 't Klooster handen en voeten bewegen om zijn doel schoon te houden. Door onoplettendheid in de defensie van SEC kon Bussum op gelij ke hoogte komen en dat was terecht. In de tweede helft mocht Frits Prins op draven. SEC en Bussum waren onge veer even sterk. Edwin de Jong schoot de bal vlak voorlangs en Van Dam kon er net niet bijDe voor Ronald Merkenij ingevallen Ton van der Horst kreeg ook een kans. De Bussumse doelman werd gepasseerd, maar de bal werd door een verdediger van de doellijn gehaald. De pech van SEC werd helemaal groot, toen Bussum kort voor tijd alsnog de winst naar zich toe trok. Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 te brinkwea 37a (02155) 1 AC soest 1 43 32 L s C H E R M I N G; 7Z'49 heeft in de laatste thuis- wedstrijd van dit seizoen zijn goe de resultaten van de laatste weken niet kunnen doortrekken. Tegen Veluwse Boys kon het niet tot de volle winst komen: 0-1. Na het succes van vorige week, toen /Z'49 de periodetitel pakte, begon lZ'49 enigszins ontspannen aan het atste competitie-treffen. Jan Veer man kon in dit duel niet beschikken yer Dik Lam, die een voetblessure ïeft, en over Cees Jan de Vries, die van ;n vakantie geniet. Dit hield in dat de foorste linie bestond uit John Brouwer, /illem de Vries en Peter van de Munt. lans Visscher had zijn linksback-plaats /ergedragen aan Joost Overduin en ïad zelfde plaats van Dik Lam overge komen. /eluwse Boys kon theoretisch nog kampioen worden. Bij verlies van Loos- Irecht tegen De Meern kon Veluwse 3oys nog de titel binnenhalen. WZ'49 jton daarentegen nog bij winst de twee- ie stek behalen. En dat zou na een felechte seizoenstart, waar na drie wed strijden WZ'49 met nul punten onder- kan stond, toch een goede prestatie zijn geweest. zoover kwam het echter niet. In een open wedstrijd was het Veluwse Boys dat de volle winst mocht opstrijken. In de tweede helft trok de ploeg uit Gar deren met een snelle uitval de wedstrijd naar zich toe. Daarvoor had WZ'49 genoeg kansen gehad. Al na tien minu ten werd een penalty van Hayo Groart gestopt. En in de tweede helft was het Willem de Vries die alleen voor de kee per een lob over de goal zag gaan. Grootste kans voor Veluwse Boys was, naast de goal, een schot op de paal. In de tweede helft wisselde trainer Jan Veerman, die al eerder Johnny Brou wer door Gunther Buxtorff verving, Hans Visscher in voor Abdelhak Belar bi. De A-junior maakte zijn debuut in de hoofdmacht van WZ'49 en kan na enige onwennigheidjes terugzien op een geslaagd debuut. WZ'49 kan zich nu samen met het Baarnse Eemboys en Bunnik gaan op maken voor de nacompetitie, die aan staande zaterdag van start gaat. De win naar van deze reeks dient op 30 mei de strijd aan te gaan tegen de winnaar van de eerste klasse B. WZ'49 begint zaterdag 9 mei aan de nacompetitie. In Baarn treedt de periodekampioen aan tegen Bunnik'73. De wedstrijd begint om 14.30 uur. De wedstrijd tussen WZ'49 en Bunnik'73 wordt gespeeld op het veld van Eemboys'91, de andere concurrent van de Soesters. Het veld ligt op sportpark Ter Eem aan de Geerenweg. Op zaterdag 16 mei ontmoeten Bunnik'73 en Eem boys'91 elkaar op het terrein van VVZ'49 aan de Eemweg. Een week later, op zaterdag 23 mei, gaan WZ'49 en Eemboys'91 naar Bun nik voor de laatste wedstrijd. Dat is maandag bekend geworden na de lo- ting. WZ'49 speelde in de competitie thuis met 2-2 gelijk tegen Bun- nink'73. Het uitduel werd met 0-2 •gewonnen. Tegen Eemboys'91 werd WZ'49 op eigen veld verrast (1-2), maar in Baarn werd revanche geno men: 1-3. Na elke wedstrijden worden, on geacht het resultaat, strafschoppen genomen. Als na een serie van vijf penalty's geen beslissing is gevallen, nemen de ploegen om en om één strafschop totdat één van beide af valt. Het resultaat van de strafschop pen is bepalend voor de stand in de nacompetitie als twee of drie ploe gen bovenaan eindigen. De winnaar van de nacompetitie van de eerste klasse A speelt tegen de winnaar van 2 B. In die nacompetitie strijden Benschop, Posta (waar Hees-trainer Theo Hendriks vol gend seizoen de leiding heeft) en Sperwer. Bij die laatste club staat Gert-Jan Timmer aan het roer. Hij was eerder trainer bij onder meer Hees en WZ'49. Waar niemand nog rekening mee had gehouden, kwam toch uit. De heren van de Mixed Hockey Club Soest zijn kampioen geworden in de tweede klasse. Een week daar voor hadden ze overigens al pro motie naar de eerste klasse veilig gesteld. MHC Soest won de laatste wedstrijd te gen Nieuwegein met 7-1. Omdat kop loper Maarssen verloor, eindigden bei de teams op de eerste plaats. Het doel saldo deed de balans uitslaan in het voordeel van de Soester hockeyers. MHC Soest behoort al jaren tot de top van de tweede klasse. Door tegenval lende tweede competitiehelften misten de heren steeds de boot. Ook dit sei zoen voerden de heren lange tijd de ranglijst aan. De ploeg verspeelde ech- ter een voorsprong van vier punten op Maarssen. door tweemaal op rij te ver liezen. In het daaropvolgende duel te gen Maarssen verloor Soest eveneens. Omdat ook de tweede plaats dit seizoen recht geeft op promotie, was de paniek niet groot. De promotie werd anderhal ve week geleden veiliggesteld via een 1-1-gelijkspel tegen Hilversum. Maars sen ging echter in de laatste duels in de fout en miste daardoor het kampioen schap. Die ploeg promoveert echter met MHC Soest naar de eerste klasse. MHC Soest zal op zoek moeten gaan naar een nieuwe doelman. André van Wageningen verdedigde zondag name lijk voor de laatste keer het doel van de Soesters. MHC Soest had niet eerder zoveel succes. Zowel het heren- als het dames team promoveerde naar de eersteklasse. Foto: Herman van Dam. Het kampioenschap was de tweede titel in drie maanden voor de ploeg. MHC Soest werd in februari tevens kampioen in de zaal en promoveerde daarmee naar de hoofdklasse. Ook de dames van MHC Soest promo veerden naar de eerste klasse. Zij ein digden achter Kameleon op de tweede plaats in de competitie en komen vol gend seizoen één niveau hoger in actie. De dames moeten het dan zonder coach Cees van Dorrestein doen. Hij neemt na vijfjaar afscheid van de succesvolle for matie. Eigenlijk is hij voor Feijenoord, maar die voorkeur heeft geen rol gespeeld bij zijn besluit bij Ajax te gaan voetballen. Bas Dreef van sportorganisatie Soest zal met in gang van volgend seizoen het rood-witte shirt om zijn schouders trekken. De dertien-jarige voet baller is geselecteerd voor de Cl van de Amsterdamse trots. De kersverse Ajacied maakte dit jaar al deel uit van het Jeugdplan Nederland van de KNVB. Zijn verrichtingen vie len de scouts van de veelvoudige Ne derlandse kampioen op en Bas Dreef werd uitgenodigd voor twee testwed strijden en twee stage-trainingen. De Soester doorliep de selectie met verve. "Bij Soest speel ik midden-midden, maar bij Ajax moest ik voorstopper spelen. De trainer heeft me de opstel ling van volgend seizoen laten zien en dan sta ik weer midden-midden." Veel jongens kunnen alleen maar dro men van een positie bij Ajax. Voor Bas Dreef is die droom werkelijkheid ge worden. Hij moet drie keer per week trainen en één wedstrijd per week af werken. De wedstrijden vinden op zon dag plaats of tijdens een doordeweekse training. Bas blijft volgend jaar op het Griftland College, maar als hij het sei zoen daarna doordringt tot de BI, zal hij naar de speciale Ajax-school gaan. Hij moet dan vijf keer per week gaan trainen met de B1 die in de landelijke klasse speelt. Bas speelt al geruime tijd bij Soest, waar vader Hans jeugdleider is. "Hij is door alle selecties gekomen en mag nu bij Ajax gaan spelen. Zo wordt dat daar ge zien. We hebben van de week een ge sprek gehad, onder meer over de stu diebegeleiding. De mensen van Ajax zullen contact met zijn school houden over zijn prestaties op schóól", aldus de trotse vader. Bas Dreef ziet het avontuur in de hoofdstad wel zitten. "In de BI krijg je ook schoenen en zo. Nu krijg ik al een shirt en we gaan met het vliegtuig naar het buitenland voor toernooien. Ik moet nu nog contributie betalen, maar daar zit ook een seizoenkaart voor het eerste elftal bij." Individueel staan de honkballers van de Knickerbockers hun mannetje, maar als team komen ze minder goed voor de dag. Dat euvel werd door Quick aan het daglicht gesteld: 1-8. Aan de Koningsweg kwamen de Knic kerbockers als ploeg niet uit de verf. Bovendien moest Rogier Kriele in de eerste twee innings al vier scores toe staan. Hij werd in de derde inning ver vangen door junior Martijn Strijker die nog in dezelfde slagbeurt bij een stand van 6-1 plaats, maakte voor Ronald Tensen. Ook hij kon het tij niet keren. Het eerste team van tafeltennisvereni ging Overhees zal volgend seizoen voor het eerst in zijn bestaan in de vierde klasse van de afdeling uitkomen. De ploeg, bestaande uit Mike Lubber- se, Rob van der Spek en Gerard van der Broek, kreeg dat vorige week te horen. Overhees speelt elke dinsdag in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. Daar zal op dinsdag 26 mei een open avond worden gehouden voor belangstellen den van zestien jaar en ouder. Informa tie over de open avond is verkrijgbaar bij Rob van der Spek, tel. 19470 De dertien-jarige Bas Dreef werd ges- cout door Ajax en komt vanaf volgend seizoen in actie voorde Cl van de Am sterdamse topclub. De dames van Smeeing/BDC hebben zaterdagavond weer een pak slaag ge kregen. Zwaluwen kende geen pardon en veegde de vloer aan met de hand balsters: 9-21. Door zwak spel van Smeeing/BDC stonden de Hoornse gasten binnen een mum van tijd met 0-4 voor. Smeeing/BDC knokte zich terug tot 3-6, maar toen was het kruit verscho ten. Zwaluwen liep uit naar 3-11. De verdediging van Smeeing/BDC ver toonde veel gaten en bovendien stapten de dames uit Soest te weinig uit naar de schutters. Pas in de laatste tien minuten kwam Smeeing/BDC weer tot scoren.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15