I Jeugd Selby neemt afscheid met titel Huisrecord van bowlers aan diggelen E. van 't Klooster klaverjaskampioen SPORT! Pijnenburgers goed op dreef De Knicks gaan de mist in door miskleun van jury UW LTC Soestdijk leidt de dans Hees neemt met ruime zege afscheid van Theo Hendriks Shot terug in tweede divisie Galerij der kampioenen SPELEN?" hebt u rE GEK! >5 - 14881 imaakbedrijf BADMINTON VOETBAL zaterdag VISSEN TAFELTENNIS SOFTBAL Gerrie den Oude eerste in Gilze-Rijen ATLETIEK Viswedstrijd voor kinderen aan de vijver in Overhees Finalepoule van bedrijvenvoetbal krijgt gestalte Emancipatie in de sport De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 PAGINA* WOENSDAG 6 ME11992 SOESTER COURANT PAGINA 17 Mandy Akkermans en Sebastiaan Ott clubkampioen Gerard de Ruig op scherp metpinfall van 251 TT™T|-1— Zomercompetitie De Snoekbaars Kampioenskansen voor eerste tien TENNIS Titel tafeltennissers na 10-0-zege Meer dan honderd deelnemers in De Vijverhof OETBAL? Bingo-ballen in beweging bij SEC Soesterbergsetraat79, Soest 02155-^6I5T - Tel. 02155 - 13995 Op schlemielige wijze zijn de he ren van de Knicks met niks naar huis gegaan na de uitwedstrijd te gen UVV. Door een miskleun van de jury van UVV werd een score van Frans Nauwelaerts de Age niet opgeschreven. De Knicks verloren daardoor met 4-3. De fout werd pas aan na de laatste in ning van de tweede competitiewedstrijd ontdekt. Toen was het echter te laat. Ondanks protesten van de Soester soft- ballers werd de stand op het wedstrijd- formulier niet meer gewijzigd. Volgens de Knicks was Nauwelaerts de Age op de thuisplaat gekomen. De stand op dat moment was 4-1 in het voordeel van UW. De score werd ech ter niet opgeschreven door de jury van de Utrechters. boel dicht te houden. Met uitzondering van de score van Nauwelaerts de Age kwamen ook Frans Bloemsma jr., Luigi en Roel Kriele op de thuisplaat, maar door de schrijffout werd de Knicks een verlenging door de neus geboord. Dames Het damesteam van de Knickerbockers is aanzienlijk gehandicapt door de ab sentie van pitcher Alexandra Bagger man die zich in het eerste competitie duel aan haar bovenbeen had gebles seerd. De softbalsters hadden niets in te brengen tegen Zuidvogels. De ploeg verloor in Huizen met de alleszeggende cijfers 17-0. Vorige week werd de tweede edi tie van vier wedstrijden in het ka der van de Zomeravondcup in Utrecht gehouden. De organise rende vereniging Hellas was er weer in geslaagd een flink aantal deelnemers aan de start te krijgen voor de tien kilometer. Eef van de Brink bracht namens AV Pijnen burg de snelste tijd op de klokken: 34.28. Helaas moest hij in de laatste kilometer de kopgroep laten gaan, anders had er nog een ereplaats in gezeten. Clubge noot Harry van Brummelen (Vetera nen I) deed het lang niet slecht en fi nishte op slechts een kleine minuut ach terstand: 35.20. Hij moest nog alle zei len bijzetten om zijn jongere clubge noot Dick Kamerbeek voor te blijven, die 35.25 liet klokken. Henk Wallet liet in Utrecht een tijd van 36.37 voor zich optekenen, terwijl triat leet Joop van Leyenhorst ook net nog binnen de veertig-minutengrens bleef: 39.40. Bij de dames was het Adri van de Zon die de Pijnenburg-eer hoog hield met een tijd van 40.50. Zij bleef Mart van Hal voor, die tijdens de wedstrijd, die in de stromende regen eindigde, last van maagkrampen had. Mart noteerde op de tien kilometer 41.16. Corine Wallet, weer terug na een verve lende hielblessure, kwam in haar eerste optreden uit op 44.55. Gerrie den Ou den - door blessures ruim een jaar lang niet in wedstrijden verschenen - gaf op Koninginnedag in Gilze-Rijen aan weer in goede doen te geraken. Op de 7,2 kilometer liet zij een tijd noteren van 27.33, waarmee zij eerste Veterane werd en tweede in het totaalklassement bij de dames. Cothen In Cothen werd zaterdag een wedstrijd over vijftien kilometer gehouden. Henk Wallet liep daar een sterke wedstrijd, die hij bekroond zag met een tijd van 55.21. Een tijd, die hij sinds lange tijd niet meer had gerealiseerd. Ook Adri van de Zon deed weer van zich spreken, ditmaal met een tijd van 1.01.23, waar mee zij verdienstelijk derde werd bij de dames en tevens aangaf, dat haar pres taties in opgaande lijn gaan. Corine Wallet kwam in Cothen net niet onder de zeventig-minutengrens: 1.10.28 was haar eindtijd, waarmee zij desalniette min best tevreden kon zijn. Lisse Tijdens de opening van het baanseizoen in Lisse, de zogenaamde 'Ter Specke Bokaal', hebben Pijnenburg-atleten voor goede resultaten gezorgd. On danks de sterke wind kwam Marion van den Broek tot goede tijden op de 150 meter (18.71) en de 300 meter (41.48). Zij werd hiermee respectievelijk vierde en tweede. Dik van den Broek lijkt na een mager 1991 (zijn eerste seniorjaar) zijn kadans te hebben gevonden. Ook hij kwam tot een goede prestatie on danks de slechte omstandigheden. Hij liep de 3000 meter in een persoonlijk record van 8.31.88 (tweede). GertMe Ruygt in voorbereiding op de tien kilo meter kwam nog wat snelheid te kort en kwam in 8.47.51 over de finish. Aan de vijver op de hoek van de Obrechtstraat en de Koningsweg wordt zaterdag 30 mei een viswed strijd gehouden voor kinderen van vijf tot en met veertien jaar. De organisatie is in handen van hengel sportvereniging De Snoekbaars. De' wedstrijd begint om 10.00 uur met een demonstratie tuigjes opmaken en het afstellen daarvan. Daarna worden de hengels opgetuigd. Er is een gevarieer de prijzentafel samengesteld voor de kinderen. De wedstrijd wordt rond 14.00 uur beëindigd. Voor informatie, tel. 16895 (Willem van der Kraats) of 28893 (Peter de Rond). De finalepouie van het zaalvoetbal toernooi voor bedrijven krijgt gestal te. IBAS Soesterberg is, na Time-Out, als tweede voor de eindronde ge plaatst. Het team eindigde met ESS Brouwer op de eerste plaats, maar had in drie duels een beter doelsaldo opgebouwd. De onderlinge wedsrrijd eindigde on beslist (3-3), maar tegen de gemeente Soest (6-1) en Hypsos (9-3) was IBAS trefzekerder dan ESS Brouwer, dat met respectievelijk 5-2 en 7-5 won. Op dinsdag 12 en 19 mei worden in sporthal de Banninghal de derde en de vierde ronde gespeeld. De finale is op 26 mei. De Stuurgroep Emancipatiebeleid heeft onlangs een deelnotitie afgerond over Emancipatie en Ouder Worden. In mei wil de stuurgroep starten met een nieuw onderwerp t.w. een deelnotitie 'Emancipatie in Sport.' Voor het samenstellen van deze deel notitie worden geïnteresseerden ge zocht die zitting willen nemen in een daarvoor in te stellen werkgroep, die uit ca. tien personen zal bestaan. Hiertoe heeft de stuurgroep aan aile sportver enigingen in Soest een brief geschreven, waarin wordt verzocht om deel te ne men in de werkgroep Emancipatie in sport. Hierop hebben slechts drie ver enigingen gereageerd. Dat betekent, dat er tot nu toe drie leden voor de nieu we werkgroep zijr en deze dus nog aan gevuld moet worden naar tien perso nen. Zodra er voldoende deelnemers zijn, wordt een informatie-avond gegeven waarin onder meer informatie wordt gegeven over het Emancipatiebeleid en hoe de stuurgroep daar gestalte aan heeft gegeven. Met name is aan de orde de rol van de vrouw in de sport. Even tuele vragen kunnen worden gericht aan mevrouw B. Krook (afdeling WVC, tel. 93599). VIS 2-De Knickerbocker!* PWC-HMS, nacompetilir port Voetbal voor bedrijver ompetitie Soester Bowlin. C-drie) iport Voetbal voor bedrijveiB 'ompetitie Soester Bowlim (C-drie) De Knicks (D)-Red Caps ;g) 7uproba-SEC (Bussum) ames: Soest-Zuid 1-Montfoor.j aeck-Soest-Zuid 2 4-0; Loos- aest-Zuid 3 3-1; Soest-Zuic 1-3; Soest-Zuid 5-Gooiland 1 orgh 1-Soest-Zuid 6 0-4; Alli j d 7 2-2. Junioren gemengd: Soest-Zuk de 7-3; Lockhorst 2-Soest-Zui( I Eemslag 3-Soest-Zuid 3 9-1:1 4-BiJthoven20-10. Meisjest/c i 2St-Zuid l-'t Schift 3 7-1. Junioren gemengd: Soest-Zuio -0; 't Stort 2-Soest-Zuid 2 3-2 3-Hilversum 2 2-3; Shofl id 4 3-2. Meisjes t/m 15 jaar: -Zuid 1 2-6; Soest-Zuid 2-Grif 2-6. Jongens t/m 15 jaar: Soest ldam 1 6-2; Phonosmash-Soest Jongens t/m 17 jaar: Doordraai- t-Zuid 1 7-1; Soest-Zuid 2-di 6-2. Heren: Soest-Zuid 1-Kamej Nienhof-Soest-Zuid 2 1-5; Uit] est-Zuid 3 4-2. Senioren gel rv Leusden-Soest-Zuid 1 2-3l 1 2 Flehite 2 2-3. Recreantenl 1 1-Bijvanck 7-1; Soest-Zuio <3-5. Junioren gemengd: Egmonc uid 18-0; Poseidon 1-Soest-Zuii en: Soest-Zuid 1-Wilnis 5-1. Se aengd: Randenbroek-Soest-Zuic st-Zuid 2-de Blauwe Reiger 7-' t-Zuid 3 8-0; Wilskracht-Soest ekbaars isie: 1. Theo Bosman 12.30 me n Hibbel 10.513. Willem van dt '7; 4. Jan Artssen 8.75; 5. Eddj] 8.51; 6. Rinus Brons 7.69; ius 7.23; 8. Gerrit Kasius 6.01; rst 5.96; 10. Henk van Riet 5.43} ivisie: 1. Jan Lievestro 8.90 meter Latahamahina 8.72; 3. Ad Hooi lem Hopman 6.11; 5. Bert Giek1' Henk Wessels 4.60; 7. Wijnanc 1.46; 8. Henk Prinsen 4.29; ena 4.18; 10. Leo van 't Klooste F6-Hees Fl 4-2; Hees Dl-Soei's Hees Cl-RUC Cl 2-14. Tijdens de clubkampioenschappen padminton voor de jeugd van BC Selby lamen Mandy Akkermans en Sebas tiaan Ott afscheid van de jeugdafdeling tnet de titel in het enkelspel. Vanaf sep tember gaan zij bij de senioren in één jVan de hogere teams spelen. Het hele pveekend heeft de jeugdcommissie, be- ïtaande uit Wim Kox en Bert Akker- jnans, bijgestaan door hun echtgenotes, het toernooi vlekkeloos laten verlopen. Ruim zestig deelnemers streden in twee groepen (tot en met veertien en vanaf (vijftien jaar) om de hoogste eer. Opval- Öend was de aanwezigheid gedurende pet hele toernooi van jeugdtrainer Rob Banse en seniorenttainer Nico Ver- jhoef. Samen namen zij diverse speel sters en spelers onder de loep voor de komende wintercompetitie. De finales in het enkelspel in groep 2 leverden on gemeen spannende partijen op. Zowel Rolf Ortlep als Franciska van 't Kloos ter hadden een extra beslissende game nodig om zich de titel te kunnen toeëi- genen. Klapstuk in groep 1 was de fina le in het gemengd-dubbelspel, waarin Remco Altena en Mandy Akkermans het goed draaiende duo Joost Jongerius en Renate Elstrodt ontmoetten, die de eerste game met 15-11 wisten te win nen, de tweede met 4-15 weer inlever den, waardoor een derde, beslissende game nodig was. Pas na een verlenging Siebren Roorda en Oscar Kox ver slaan in de halve finale Dennis Kox en Sebastiaan van Mil. In de finale moes ten zij hun meerdere erkennen in Sebas tiaan Ott en Joost Jongerius, die voorde tweede achtereen volgende maal de titel in het herendubbelspel veroverden. Foto: Herman van Dam. viel met 15-18 de beslissing in het voor deel van Altena en Akkermans. Voor zitter Nico Ortlep, terug van wegge weest, reikte niet alleen de finalisten de prijzen uit, maar huldigde ook het trot se vijfde jeugdteam. Remco Brouwer, Eric Overbeek, Esther Wildschut en Asmara Dirksen werden districtskam pioen in de vierde klasse. Zaterdag werd de tweede zomercom petitiewedstrijd gevist aan de Funtus. Deze wedstrijd was er één die zeker bijgeschreven moet worden als een zeer enerverende. Bij aankomst waren er maar acht boten beschikbaar, ter wijl er zestien nodig waren. Na lang zoeken vonden de vissers nog een aantal boten droog op de steiger; die werden dus gedoopt en te water ge laten. Halverwege de morgen was een gil hoorbaar, gevolgd door een schate rende lach. Evert Kasius was achter over van zijn viskoffer gevallen en kopje onder gegaan. Zijn broer Gerrit kwam niet meer bij van het lachen. Na afloop van de wedstrijd keek Richard Horst een beetje sip. Hij zag tijdens de wed strijd het duurste deel van zijn hengel onder water verdwijnen. Totaal was er deze morgen in de eerste divisie 104,12 meter en in de tweede divisie 66,67 me ter vis gevangen, wat goed is te noemen in dit te koude jaargetijde op de Funtus. Theo Bosman won de wedstrijd. Na de derde competitiezondag worden de posities langzamerhand duidelijk. Het eerste team van de LTC Soestdijk staat in zijn afde ling ongeslagen aan kop met vijf punten voorsprong op Team 1 (Alphen aan de Rijd). Als het team tot de laatste competitiedag ongeslagen weet te blijven, pro moveert het naar de tweede klasse, i Dat kan ook nog worden behaald door op puntentotaal aan kop te blijven. Nadat op Koninginnedag de afgebro- [ken wedstrijd tegen Shot 3 met een 18-0-overwinning werd afgesloten won [het team van trainer/'coach Harald I Wernsen zondag met 6-2 van De Spat- I ter in Wormer. Dat in deze fase van de I competitie de plaatsen verdeeld wor- Iden was op het park aan de Schrikslaan ■duidelijk merkbaar. Bij alle wedstrijden ■heerste een min of meer gespannen Isfeer. Tussen Soestdijk 2 en Anonymus ■ontstond al direct wat irritatie toen Son- Ija Huizinga eerst met een fraaie 16-2/6-4 haar tegenstandster declas seerde, waarna Freddy Forger en Ma- rielle van Soest met respectievelijk 6-4/6-0 en 6-0/6-3 hun singles gemak kelijk wonnen. Aan het eind van de dag stond een 5-3-overwinning voor Soest dijk 2 op het bord. Ook bij Soestdijk 3 werden tegen Eg- mond 2 de nodige kreten geslaakt. Es ther van de Bolt, Hildy Bruin en Ragnar Hulskamp hadden een duidelijk over wicht en wonnen hun singles. Terwijl intussen het damesdubbel ook winnend werd afgesloten stond Bert van Wede te zwoegen tegen 'muur' Michiel van Zut- phen. Toen ieder een set had gewonnen via een tie-break was de wedstrijd al bij na drie uur bezig. Bert van Wede pro beerde het spel te maken, maar werd bijna wanhopig toen hij slices, topspin en smashes allemaal op drie meter hoogte zag terugkomen. Na bijna vier uur moest hij het hoofd buigen (7-6/6-7/4-6). In het gemend-dubbel nam Bert van Wede revanche met 6-0/6-2 en kon als captain tevens een totaalstand van 6-2 voor zijn team op schrijven. Vier doelpunten, twee uitwijzingen en 'de laatste twintig minuten van Jaap van der Veer. Zo zat ongeveer de wed strijd tussen Hees en PVC in elkaar. De Soesters namen alle doelpunten voor hun rekening. PVC verzamelde de rode kaarten. ÖEric Looysen opende de score uit een strafschop. Bij de drie overige doelpun ten van Jeffrey Dorresteyn (twee keer) en Peter de Jong had hij een aandeel in De voorbereiding. jPVC ging er in de laatste competitie wedstrijd hard tegenaan. De scheids rechter bestraite twee Utrechters met een voortijdige afgang. Tegen negen man scoorde Hees één keer uit een strafschop. Het was de laatste wedstrijd met Theo Hendriks in de dug-out. De trainer gaat naar Posta in Utrecht. Jaap van der Veer speelde zijn laatste officiële wed strijd voor de hoofdmacht. De routinier krijgt van Hees nog een afscheidswed- strijd aangeboden. Ruim vijftig fans waren afgeko men op de kampioenswedstrijd van het eerste seniorenteam van Shot tegen Victory'55 1 (Volen- dam). Wilden de Soesters kam pioen worden, dan moest met ten minste 8-2 worden gewonnen. Flinke publieke belangstelling zou dus van doorslaggevende beteke nis kunnen zijn. Achteraf bleek dat helemaal niet nodig, want deal ge degradeerde Volendammers wa ren niet van zins hun sportieve plicht te doen. In een schandalig snelle wedstrijd snelde Shot naar een 10-0-overwinning. Kampioen dus, maar met een bijsmaak je. Of Shot 1-spelers René Daselaar, Aksel van EIteren en Berend Jonker daarom zullen malen valt te betwijfelen. Zij spelen volgend jaar weer in de twee de divisie en dat is tenslotte ook de klas se waarin ze thuishoren. Voor het pu bliek was de slappe vertoning van Vic- tory natuurlijk een afknapper, maar omdat de wedstrijd zo snel was afgelo pen konden ze alle aandacht richten op de partij van Shot 2 tegen de naamge noot uit Wageningen. Geen kampioenswedstrijd, maar een degradatieduel. Shot Soest moest zo veel mogelijk punten scoren tegen het al gepromoveerde Shot Wageningen en dan maar hopen dat degradatieconcur rent Nieuw Vennep zou verliezen van de Koorenbeurs. Dank zij de luidruch tige ondersteuning van het publiek (wa ren ze toch niet voor niks gekomen) sleepten de Soesters een acceptabele 4-6 uit het vuur. Met twee overwinnin- i gen van 'good old' Dirk Schuiling, ter wijl Martin Fransen en Marcel Jansen ieder eenmaal succesvol waren. Via de telefoon hadden de Soesters zich op de hoogte gesteld van de stand van Nieuw Vennep. Groot was de teleur stelling toen bleek dat Nieuw Vennep met 7-3 verloren had. Een puntje min der en Shot was in de vierde divisie ge bleven. De 7-3 betekende echter dat Shot 2 degradeert en weer terug moet naar de afdelingsklasse. ordt 't feest in Zweden!") -WZA D2 1-2; CJW D3-SEC3 Achterveld D2-SEC D3 1-1; R® 2-SEC El 4-4; VVZ'49 E2-S0 TOV ES-SEC E3 7-3; SEij io Fl 1-2; Cobu Boys Fl-SEC F De E2 van SEC heeft zaterdag het kampioenschap in de klasse 374 opgeëist. De groen-witten stelden de titel veilig door met 2-5 van VVZ'49 te winnen. Staand v.l.n.r. Mark Leegwater, Wesley Brons, Thomas Brood, Jelle van de Broek en lei der Jaap Hanse. Zittend v.l.n.r. Mark van de Baan, Bart Wijnmalen, Michael van de Veen, Patrick Fann en Jaap Hanse jr. De galerij der kampioenen: Soest 4 en 6, VVZ'49 C3, SEC Cl en E2 en Stam/Sb Vo- Co meisjes Cl en meisjes BI. ff -.- V k' ■- V Hetzeven jaar oude huisrecord van de Soester Bowling Ver eniging is door Gerard de Ruig aan diggels gegooid. De bow ler kwam in C-drie uit op 251, zeven pinfalls meer dan het ou de record van Bertus Westra en Peter Bolland. De Ruig verbeterde vorige week het huisrecord tijdens een wedstrijd van Arrows, het team waar hij al vier jaar voor uit komt. Hij stelde zijn eigen record aanzienlijk scherper, want eerder was hij nooit verder gekomen dan een pinfall van 215. Het is gebruikelijk dat de thuisploeg het wedstrijdformulier bijhoudt. Veel be zoekende ploegen doen dat ook, zodat de score na elke inning kan worden ver geleken. De Knicks hielden pen en pa pier echter op zak. UVV had in de eerste twee innings een 4-0-voorsprong genomen. Evenals een week eerder tegen Blue Soeks waren veldfouten de oorzaak van de vlotte achterstand. Pitcher John Vunderink stelde daarna orde op zaken door de In de kantine van voetbalvereniging SEC wordt zaterdag een bingo-avond gehouden. In het clubhuis aan de Bos straat-West rollen de eerste balletjes om 20.00 uur. De kantine wordt om 19.30 uur opengesteld. E. van 't Klooster is klaverjaskampioen van Soest gewor den. Hij toonde zich vrijdagavond in De Vijverhof de beste kaarter onder de 104 deelnemers. Behalve de wisselbeker van de Soester Courant, mocht hij een magnetron mee naar huis nemen. E. van 't Klooster behaalde 5.475 punten. De tweede plaats werd opgeëist door H. van 't Klooster met 5.424 punten. Hij ontving een beker en het eet-thee-ontbijt- servies. Met 5.350punten legde B. van Nimwegen beslag op de derde prijs, bestaande uit een beker en een krat gevuld met levensmiddelen. Acht andere deelnemers vielen eveneens in de prijzen. De leiding van het klaverjaskampioenschap was in handen van Ton Bolland en Hans van dek Pol. De medewerker van Mariënburg, die ook al vier jaar in Kie vitsdal op de bowlingbaan stond, is nu recordhouder van de Soester Bowling Vereniging die nagenoeg elke maandag-en dinsdagavond competitie speelt in C-drie. De vereniging was erop gebrand dat het oude record dit sei zoen zou worden verbeterd. Voordat De Ruig die wens vervul de, stond het seizoenrecord op 228pinfalls. Dat was gevestigd door Mieke van Berkel. Foto: Johan van Beek des BI-Soest BI 2-3; Soes IC BI 0-6; Soest D2-TOV D2 3-4 -Soest D3 15-1; APWC El-Soes j Soest E2-De Glind El 3-0; Soes /C E3 4-2; Soest E4-Roda'46 El evelaken Fl-Soest Fl 2-1; Soes i'46 F5 8-0; Soest F3-Roda'46 P selmeervogels F5-Soest F4 2-0.1 i-Baarn F3 3-0; Soest djB-Houtei j Soest djC-Lelystad djC 2-10. -J 49 burg D2-WZ'49 Dl 3-2; WZ'4| ielmeervogels D4 0-2; WZ'-I 2 E2 2-5; WZ'49 Fl-Baarn F3 0-|

Soester Courant | 1992 | | pagina 17