jfllvr Asperges kil» 998 kio 1598 En dit zijn de knallers van deze week: C1000 auto smeeing Runder braadworst Gevulde haasfilet Kazerne en de Schans verhuizen niet Koninginnedag: flitsend en knallend Soest herdenkt gevallenen met eerbied Een •""Toofl Doe me met moederdag maar 'n kleinigheidje. Harry Witte wegens smaad aangeklaagd Progressief Soest verontrust over trage ambulance bod HET VLEESCENTRUM Raadslid schiet niet rood aan Verkeerslichten worden vervangen JÊ Ik Vast- -ï 500 gram w C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Sporthal Beukendal blijft behouden voor sporters 3 Actueel 15 Sport 19 Soesterberg Seniorenpagina 33 Op 't Hoogt N.a. v. dodelijk ongeluk Biltseweg Soest en Soesterberg vieren uitbundig Oranje-feest Hendrik Smit PETERS Makelaars Voor een gratis abonnement op de wekelijkse woninggids. CH De Vi .in WASIEL STEITNER vanaf f 49,- per dag 200 kilometer vrij ail risk verzekerd excl.BTW 'Jackpot' inbrekers De Panda Skyline vanaf 15.650,- BURG. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 Altijd kwaliteit en betaalbaar. Fractieleider Harry Witte van Gemeentebelangen Groen Soest is door leden van de Soester Jachtcombinatie aangeklaagd wegens smaad. De politie stelt momenteel een onderzoek in, waarna de officier van justitie zal bepalen of Witte moet wor den vervolgd. Aanleiding voor de aanklacht is de brief die Witte in december aan de gemeenteraad overlegde. Daarin deed hij verslag van de jacht van een aantal jagers nabij de Praamgracht. Witte sprak van 'schandalige praktij ken' en gebruikte termen als 'afge slacht' en 'afgemaakt'. Volgens Wit te hadden de jagers zich niet aan de regels van de Koninklijke Neder landse Jagersvereniging gehouden. Die stelde echter na onderzoek vast dat zich niets ontoelaatbaars had af- Witte kan zich beroepen op zijn im muniteit als raadslid. Onderzocht wordt echter of Witte de brief van te voren ook aan de pers heeft ge stuurd, zoals hij zelf in de brief aan geeft. Dat zou zijn immuniteit kun nen aantasten. Witte is evenwel niet onder de indruk van de aanklacht. "Ongelofelijk dat zoiets in 1992 mo gelijk is over zo'n onderwerp. Ik dacht dat ze geen tijd hadden om dieven te vangen, maar ik heb een uur lang op het bureau moeten zitten en praten. Ik dacht toch wel dat er belangrijkere zaken waren." Witte snapt de aanklacht niet. "Als in de brief lees, heb ik het nog netjes gehouden. Bovendien heb ik geen namen gebruikt. Het was niet mijn bedoeling om mensen persoonlijk aan te vallen, maar om te proberen te voorkomen dat zoiets nog een keer gebeurt. Ach, en die immuniteit. Als burger had ik die brief ook geschre ven." De politie heeft de zaak nog in on derzoek. Leden van de Hopman Masselman- scoutinggroep betrokken de erewacht langs het pad naar het monument. Naar schatting zeven- a achthonderd inwoners van Soest hebben deelgeno men aan de herdenking van de geval lenen uit de Tweede Wereldoorlog, die maandagavond (4 mei) plaatsvond voor het momument bij Braamhage. Ook nu weer had de jaarlijkse plech tigheid een sober en eerbiedig karak ter. Ruim voor het tijdstip van acht uur, waarop de trompetter het sein voor de twee minuten stilte gaf, verzamelden zich de belangstellenden langs de In specteur Schreuderlaan en de Ir. Men- kolaan, waar leden van de Hopman Masselman-scoutinggroep de wacht betrokken langs het pad naar het monu ment. Het Soester mannenkoor Apollo onder leiding van Gerard van de Schepop zong na "The Last Post" twee couplet ten van het lied "Blijf mij nabij" en zette vervolgens in voor de beide strofen van het Wilhelmus, die door de verzamelde menigte werden meegezongen. Burgemeester De Widt legde de eerste krans namens het gemeentebestuur, waarna kransen en bloemstukken volg den van het voormalig verzet en de Oranjevereniging. Ook enkele scholie ren van het Griftland College - die het monument hebben "geadopteerd" - na men deel aan de plechtigheid, die werd afgesloten met het traditionele défilé langs het gedenkteken. Op maandag 11 mei wordt begonnen met het vervangen van de verouderde verkeerslicht-installatie op het kruis punt Dalweg/Steenhoffstraat. Er komt nu een moderne installatie, zoals die al op meerdere kruispunten binnen de ge meente aanwezig is. Op 22 mei moet het werk gereed zijn. Het kan tijdens de werkzaamheden voorkomen dat op bepaalde dagen de verkeerslichten niet werken. In dezelf de periode worden ook de lichten bij de voetgangersoversteekplaats postkan toor aan de Steenhoffstraat in orde ge maakt. Dat betekent dat het drukknop systeem weer gaat werken. l^^^pagina Jrvan BREUKELEN bv 5 Sporthal Beukendal blijft behou den voor de Soester sportwereld. De geopperde verhuizing van de brandweerkazerne naar het terrein op de hoek van de Dalweg en de Beukenlaan gaat niet door, omdat de REMU geen grond van de ge meente zal kopen. De REMU rea liseert uitbreiding op haar eigen terrein aan de Lange Brinkweg. Om de verhuizing van de brandweerka zerne financieel haalbaar te maken, zou de grondprijs van het terrein aan de Lange Brinkweg te duur worden. De kazerne trouwens toch blijft echter op de huidige locatie gevestigd, evenals af- valstoffendepot de Schans. Dat laatste was al de wens van het college. De Schans is ingeburgerd als brengplaats en een verhuizing zou daarin verande ring kunnen brengen. De Schans zal wel worden heringericht. Dat is nodig om aan de nieuwe mi lieu-eisen van de provincie te voldoen. Aangezien er geen transacties zullen plaatsvinden tussen de gemeente en de REMU heeft het college het oude plan uit de kast gehaald. De totale kosten daarvan bedragen ongeveer zes miljoen gulden. Behalve de herinrichting van het terrein moet een nieuwe huisvuil- wagen worden aangeschaft. De brand weerkazerne krijgt onder meer een vloeistofdichte bestrating. Wat er in Soesterberg gaat gebeuren, is nog niet zeker. De huidige brengplaats wordt opgeheven, maar het is nog niet duidelijk of die wordt vervangen door een eenvoudig depot of door een vuil- wagen die elke week het afval ophaalt. De laatste mogelijkheid is financieel voordeliger, maar een meerderheid in de commissie milieu heeft steeds aange drongen op het behoud van een breng plaats in Soesterberg. Spullenhulp Als het aan het college ligt, krijgt de Stichting Spullenhulp de beschikking over 1.500 vierkante meter grond bij de Schans. Voor de bouw van een pand met twee bouwlagen, de grondkosten en de inrichting van het terrein is een in vestering nodig van circa 730.000 gul den. Dat betekent een jaaFlast van 63.000 gulden. Het college is bereid die kosten op zich te nemen. Dan zal wel een verhoging van de afval stoffenheffing met ongeveer 3,75 gul den per huishouden worden opge voerd. Omdat de bezoekers van de Schans langs de nieuwe vestiging van Spullenhulp zullen komen, verwacht het college dat Spullenhulp meer afval zal krijgen aangeleverd voor hergebruik en dat betekent dat de afvalstroom naar de gemeente afneemt. Als dat inder daad het geval blijkt te zijn, is de ge meente bereid de belasting weer te ver minderen. Het voorstel van het college wordt mor gen in de commissie milieu besproken. Die vergadering begint al om 17.00 uur. Maar de herinrichting van de Schans is geagendeerd in het tweede deel van de vergadering, dat om 19.30 uur begint. De commissie komt bijeen in de raad zaal van het gemeentehuis. Koninklijke onderscheidingen voor Soesters. Blauw-witten pieken op juiste moment. FC Utrecht aast op Martijn Stalenhoef. Bas Dreef van Soest naar Ajax Cl. VYZ'49 opent in Baarn met duel tegen Bunnik. Bloemenzee bij doden herdenking. Groepswonen-Ouderen Soest, GOS (3). i Folder over kwijtschelding belastingen. Afronding fase 4 van Structuurvisie. Fractievoorzitter Leidje Tomas- sen-Holsheimer van Progressief Soest heeft het College van B. W. een aantal kritische vragen voorgelegd over de snelheid waar mee de ambulance onlangs ter plaatse kwam bij een dodelijk on geluk op de Biltseweg. In de nacht van vrijdag 17 april kwam daar ter hoogte van het benzinestation een 29-jarige automobilist uit Biltho- ven om het leven. Tomassen laat B. W. weten dat zij zeer verontrust is over de signalen uit de bevolking - die door verschillende bronnen zijn bevestigd (de politie en de brandweer) - dat de ambulance er in dit geval erg lang over deed om ter plaatse te komen. "Als het waar is", tekent To massen daarbij aan, "dat bij de Centrale Post Ambulancevervoer om ca. 23.40 uur een ongeval met een zwaar gewon de wordt gemeld en de ambulance eerst om ca. 00.10 uur arriveert". Ze wil van het College horen of het kan bevestigen dat de genoemde tijden in derdaad kloppen en hoe een en ander zich verhoudt tot de wettelijke eis dat een ambulance binnen 15 minuten na een melding ter plekke moet zijn. Ze vraagt zich af of het gebeurde ook het College niet verontrust, in het licht van de 06-11-slogan "Als iedere seconde telt..." HAASFILETROLLADE per kg 14?° KALFSLEVER (de echte) per kg 1 9.50 HAMLAPPEN per kg 10?° Bel 02155-16251 Telefoon: 02155- 19600 Bel voor advies over zaken als: Makelaardij, Hypotheken, Taxaties, Verzekeringen of Financiële diensten, vrijblijvend Hendrik Smit makelaardij. Zij staan u bij met raad en daad. Telefoon 02155-1 13 04 Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is MAKELAARDIJ O.G. KERKSTRAAT 84 SOEST k TELE FOON02155-16824 VOORDELIG OPEL HUREN VOORDELIG UITENTHUIS HENRI NEFKENS SOEST BV Birkstraat 30, Soest Telefoon 02155- 1 2364 Flitsend, knallend en gevarieerd. Dat was koninginnedag in Soest en Soesterberg. En dat werd niet alleen veroorzaakt door het vuurwerk dat de festiviteiten op gepaste wijze afsloot. Tienduizenden mensen waren de hele dag op de been. Het Oranjefeest werd wellicht uitbundiger gevierd dan. de laatste jaren en dat had ongetwijfeld te maken met het uitgebreide aanbod van activiteiten. In Soest waren de grote publiekstrekkers de vrijmarkt op de Eng, de festiviteiten op de kinderboerderij (zie foto) en het vuurwerk aan de Dalweg. In Soesterberg schoven de mensen voetje voor voetje onafgebroken langs de kramen en het Koningsweg 14. Soest, tel.: 02155-13227 Amsterdamseweg 19. Amersfoort, tel 033-635535 Vlotte styling! Tijdloze elegantie! Trendy modisch! Onze moedercadeaus zijn betaalbaar en de moeite waard om serieus te nemen. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, leder- accessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 243 I 4 Tomassen wil verder weten of het juist is dat de betreffende ambulance de zo genaamde "stand by"-wagen was en helemaal uit Leusden moest komen, en of het mogelijk is dé organisatie van de ambulancedienst van de GGD Eem- land zó te verbeteren dat ook een "stand by"-wagen binnen de wettelijke termijn op de plek van een ongeluk kan zijn. Angst bevestigd? Ze vraagt het College ook of het ge beurde de bevestiging is van de angst, die nog niet zo lang geleden al werd uit gesproken in de raadscommissie Wel zijn (naar aanleiding van het nieuwe spreidingsplan ambulancewagens). "Moeten we in de toekomst rekening houden met de mogelijkheid van her haling?" aldus Tomassen. De PS-fractievoorzitter wil tenslotte van Burgemeester en Wethouders ver nemen hoe zij denken te reageren bij de provincie en de overige verantwordelij- ke instanties. Tomassen heeft in elk ge val gevraagd de kwestie op de agenda te zetten van de vergadering van de com missie Welzijn, die vanavond wordt ge houden. Kijk eens naar de kleine pittige Panda Skyline, met veel zonnige extra's, waaronder een open dak, getint glas, luxe bekleding en een sportieve outfit, waarvoor u maar 300,- betaalt! (adviesprijs.: ƒ.1.850,-) anno Dorpsplein leek van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op een uit de kluiten gegroeid mierennest. De mensen die niet voor de massa in Amsterdam kozen, die niet een glimp van koningin Beatrix probeerden op te vangen in Amsterdam, misten niets. Want binnen de gemeentegren zen van Soest was voor iedereen van alles te doen. De 'thuis blijvers' kwamen niet bedrogen uit. De Oranje Comités van Soest en Soesterberg en alle verenigingen en personen die aan de activiteiten hebben meegewerkt, verdienen volgend jaar dan ook een koninklijke onderscheiding. Foto: Goos van der Wilt. Inbrekers hadden vorige week de 'jack pot' in een shoarma-zaak aan de Dillen burglaan. Ze namen naar schatting vierduizend gulden mee. Dat lukte door de gokautomaten open te breken. De apparaten werden zwaar beschadigd. Ook het wisselgeld bleef niet ongeroerd. De inbrekers waren binnengekomen door de nooduitgang te forceren.

Soester Courant | 1992 | | pagina 1