Voor elke moeder een cd iedestraat ers -JfÜÜISL- wsper kiitoschade P. Stalenhoef zet zich in oor Stichting Stimulans Dingen die met gevoel gemaakt worden n waar je iets mee hebt...' f10,- f42,95 f 42,50 f35,- f37,50 GRATIS. 2barthui%en i/OENSDAG 6 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 21 Schade raden tijdens open huis in nieuw pand >uwen voor Vrede Jt actie tegen nse kernproeven Ineke Greve exposeert bij Inter Casa Voor de klassieke moeder: Voor de romantische moeder: Voor de nostalgische moeder: Voor de hitbewuste moeder: Voor grootmoeders... en alle andere moeders: Steenhoffstiaat 13a-15, Soest, telefoon 02155-12 1 32. Morgenavond in Grift land College Cultuur uit de Derde Wereld Mei-maand Confectie-maand Dekzeil en dozen van vrachtwagen stuk gesneden Open Dag muziekschool in De Flint Advertentie Moederdag bij Maison Yerkley Voor alle VADERS, die zondag MOEDER willen verrassen is hier ons telefoonnummer 13 807 V erkeer smaatregelen Oude Ambachtenmarkt Invalidenbord met verf besmeurd Weer paardezadels gestolen Stampij om gestolen speelgoedbeesten Laat niets te Woonwensen over ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID n van de parkeerplaatsen ten van parkeerterreinen vo tlpubliek vinden wij alleen (t! egelijkertijd maatregelen wJ imen om parkeren door ;k in de omgeving tegen 1 losplatforms, ook prima ma-, tegelijkertijd het laden en J FC Kuyperstraat en het Ken den verboden en als het sn, gevoerd; :hten van de Van Weedestra' rsteekplaatsen, fietsenrek!^ Lird asfalt is ook uitstekend- ;hting van de Lange en Kok g lijkt ons nodig. Snelheids!». 2 maatregelen, een goed trj spaden en het opheffen vai ilaatsen voor niet-bewoner j veiligheid zeer ten goede ko ik zonder verzesvoudiging vai eer; .e te juichen dat u bent terug v van eerdere plannen om hè it Stadhouderslaan/Van Wee| geheel of gedeeltelijk af tesjJ zouden het nog beter vindei ruispunt te vervangen door eei zoals wij eerder bepleit he! irvoor is voldoende ruimte b< ,r, het bevordert de doorstrt past ook goed in het nieuwi beeld. Of wilt u liever gee ;even aan het kruispunt zod; h op de kop van de Stadhoul een winkelcomplex met par ige kan verschijnen? jorstel wordt gesteld dat wij d iet in Soest alom bekende auto- chadebedrijf Stalenhoef viert aangename gevolgen van hej anstaande zaterdag (9 mei) feest, n van verkeersknelpunten ooi jyjet een open huis wordt het nieu- accep eren en a e niet aan bedrijfspand aan de Nieuweg- acht 29 ingewijd, dat daags tevo- en officieel geopend wordt. De tichting Stimulans, het paardrij- entrum voor gehandicapte en ansarme kinderen in Soest, profi- eert daar op een bijzondere ma- lier van mee. 1 die gevolgen zodra het in het geding is verschoond ilijven dan wel tegen een zee ijs die gevolgen af te wentelei emeenschap. ;e slaat u de spijker op de kop 2 keuze is eigenlijk heel eenvou u investeert een paar honden l gulden in het verbeteren van c ssituatie aan de Van Weede f u spendeert ettelijke miljoene woongenot en de veiligheid vai oners aan omliggende straten nkelstraat van zes miljoen. W voor zijn rekening nemen? Platform De Groene Driehoe Koning (bws Stadhouderslaai /rouwe (bws Lange Brinkwe »enis (bws Korte Brinkweg e •1.» rii; 'erlenende sector, mogelijkheid van uitbreiden var. is te kleine vestiging van AH ting_ van de huidige vestiging o ihouderslaan. .v. de bereikbaarheid van de in rie winkels is het belangrijk on niet te komen tot een eenricb le Van Weedestraat moet mogi ven, waarbij t.b.v. het lossen/la imtes aangemerkt moeten wor Vchter de bebouwing rond he unt en bij het vml. politiebureai nvullende ruimte voor parkerei erd worden. Een nader onder aar een beter ontsluiting van caties achter winkels is gewenst ^regelde verkeerskruispunt kr n rotonde beter passend gemai n binnen het winkelgebied. 0< 2en 30-km-zone denkbaar, waa bromfietsverkeer over de rijbar wordt. op bovenvermelde punten ma ondernemers in de Van Weedr ernstig bezwar tegen de voorg< plannen, waarbij sprake is va htingsverkeervorm en het pa ij-maken van het winkelgebiei het beter afstemmen van het ver n vet verblijfsklimaat in het wil )ied worden de punten A t/m1 aals onderstreept en aangegevei komen tot een kwalitatieve vei nS- J.S. Nol •rzitter Winkelkring Van Weede Mensen die een beetje kijk op autoscha- 'e (denken te) hebben, kunnen zater- ag bij de firma Stalenhoef hun slag laan. Voor het nieuwe bedrijfspand taat dan een auto opgesteld met een orse schade, en het is de bedoeling dat e bezoekers van het open huis een gooi oen naar het bedrag dat met het totale erstel van de wagen gemoeid zal zijn. Vie het juiste schadebedrag weet te ra- ien - of het zo dicht mogelijk benadert - naakt kans op een van de drie zeer aan- rekkelijke prijzen, beschikbaar gesteld loor de firma's Stalenhoef, Schoema- cer en Foto Swager. De eerste prijs is :en schitterende CD-speler, de tweede jrijs een fototoestel en de derde prijs is :en walkman. De deelnemers aan de wedstrijd doen )p die manier tegelijk iets voor een bij zonder goed doel, dat ook door direc- :eur P. Stalenhoef en zijn medewerkers ;en warm hart wordt toegedragen: de il. politiebureau geschikt voo itichting Stimulans. Het geschatte kkersfunctie, zo mogelijk in ee. chadebedrag moet namelijk worden "ingevuld op een speciaal formulier, dat egen betaling van f 1,50 verkrijgbaar s. Dat bedragje komt geheel ten goede ;an Stimulans, dat natuurlijk vurig de mogelijkheden op de lotpvafi toopt d t 1 :en kijkje gaan nemen bij het bedrijf op iet nieuwe industrieterrein van Soest, let zal bepaald nog niet zo simpel zijn >m het juiste schadebedrag aan de auto irkeersvorm. Ook het parkeri e,radfn; Misverstanden zijn overigens iet moee- "tg68!0*611» want het bedrag is formeel 1 (maar nu nog in het geheim, uiter- ard) vastgesteld door een officieel leëdigde schade-expert. De prijsuitrei- ;ing zal plaatsvinden op zaterdag 16 ïei om 11.00 uur. Uit zijn jasje Dit alles gebeurt ter gelegenheid van of ficiële en feestelijke ingebruikneming van het nieuwe pand aan de Nieuweg- racht, nadat het autoschadebedrijf in de afgelopen 25 jaar aan het Eerste Hee serlaantje gevestigd was. Een kwart eeuw lang is het bedrijf daar voortdu rend aangepast en uitgebreid, zodat het op den duur telkens weer uit zijn jdsje groeide. "Ditmaal besloten we, met het oog op de toekomst, er geen mouw meer aan te passen maar een geheel nieuwe mantel te kiezen," aldus direc teur P. Stalenhoef. Hij is dan ook zeer ingenomen met het hypermoderne pand aan de Nieuweg- racht, waarin de meeste geavanceerde technieken, strenge milieu-eisen en de al een kwart eeuw bekende klantgerich te service van de firma gebundeld zijn. Het zijn trouwens ook die elementen die ervoor moeten zorgen dat ook de volgende 25 jaar succesvol zullen zijn.- De worsteling met plaatsgebrek be hoort voor het autoschadebedrijf nu tot het verleden - in plaats van de 350 vier kante meter aan het Eerste Heeserlaan tje nu 1000 vierkante meter aan de Nieuwegracht - maar dat heeft nooit een nadelige invloed gehad op de kwa liteit van het werk. In de loop der jaren investeerde de firma veel in "up-to-da- te" schade-equipment, voorzien van de modernste snufjes. Efficiënter Vijfentwintig jaar geleden startte Piet Stalenhoef in een schuurtje met een zelfgemaakte spuitcabine. "Primitief," zegt hij achteraf. "Als het hard vroor, droogde de lak nauwelijks. Als ik 's avonds de eerste laag spoot en de ka chel op vol zette, kon ik 's nachts om twee uur m'n bed uit om de tweede laag aan te brengen..." Het is Stalenhoefs vaste overtuiging dat het onafhankelij ke autoschadebedrijf de concurrentie met de zelf-herstellende dealers met ge mak aankan. Onderzoek heeft beves tigd dat het autoschadebedrijf aanzien lijk efficiënter en voordeliger kan wer ken. Er zijn dan ook veel dealers die het werk aan hem uitbesteden, omdat het altijd Foto: Goos van der Wilt. netter en vooral vlotter gebeurt, zodat de klanten tevreden zijn - en daar gaat het uiteraard in de eerste plaats om. Sta lenhoef grondvest zijn vertrouwen in de toekomst vooral op de in het bedrijf aanwezige vakkennis en doet geen con cessies op het gebjed van de kwaliteit, waarvoor hem een compleet en uiterst modern instrumentarium ter beschik king staat. Stalenhoef Autoschade is aangesloten bij "Focwa", de overkoe pelende garantie-organisatie, en repa reert uitsluitend met gebruikmaking van originele onderdelen, compleet met een waterdichte Focwa-garantie. Verder is de firma lid van de Acoat Se- lected Partnergroep, een organisatie van ca. 180 geselecteerde bedrijven die een vooraanstaande plaats innemen in de autoschadebranche. Prins Bernhard Stalenhoef Autoschade heeft in de loop der jaren een uitstekende naam opge bouwd en heeft diverse klanten van naam: niet alleen gerenommeerde lea se-bedrijven en bekende autodealers, maar bijvoorbeeld ook het koninklijk huis. Nog niet zo lang geleden repareer de Stalenhoef de groene Ferrari van prins Bernhard, die lichte lakschade had opgelopen. Stalenhoef kon de juis te receptuur van de lak in Italië achter halen en bracht de wagen zelf terug. "Onderweg kwam ik toevallig een auto met de prins tegen. Later hoorde ik dat hij tegen zijn chauffeur zei: 'Daar gaat mijn auto - kan die vent er wel in rij den...?' Welnu, ik ben schadevrij aan gekomen." Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het nieuwe bedrijfspand ver wacht de firma komende zaterdag heel wat belangstelling, waarmee ook de Stichting Stimulans haar voordeel hoopt te doen. De genodigden voor de officiële opening (vrijdag) hebben in middels allemaal het verzoek gekregen geen cadeaus te geven, maar een bedrag over te maken op de bankrekening van Stimulans. Een sympathiek gebaar van een sympathiek bedrijf! ranaf vrijdag 15 mei zijn bij Inter Casa, de bekende interieurzaak tan de Burgemeester Grothe- traat, een aantal kunstwerken te jen van de Leusdense beeldend instenares Ineke Greve-van der 'ijngaard. Het gaat om ca. 15 gemengde technieken", zowel fi- iratief als abstract, met een op- illend kleurgebruik. Van huis uit is Ineke Greve mode-ont- TOerpster en -tekenaar. Ze volgde daar voor destijds de opleiding aan de l|trechtse kunstacademie Artibus - nu de Hogeschool voor de Kunst - en werkte vervolgens een aantal j aren voor een Brabantse confectie-onderneming. fla haar huwelijk verrichtte ze als free lancer nog het nodige tekenwerk, waar van ook volgens haarzelf nog wel spo ren in haar werk zijn terug te vinden, april j.1. nam de Franse regerin; met name in het kleurgebruik. sluit de kernproeven in de Still ee tot het volgend jaar op en. Voor de vele groepen in Ne id die al jarenlang hebben gepr° rd tegen deze kernproeven v/a den om verheugd te zijn. oep Vrouwen voor Vrede-Soes e al sinds 1987 - samen met vee ïrs - actie door middel van pr° ieven, handtekeningen, de be raamposters "Alweer een FraflS' roef' en kaarten aan de Frans* >sade. Deze vorm van actie word ïindigd, in de hoop dat ze volgen' iet opneiuw nodig zal zijn. ranse besluit is een goede stap hting van een wereldwijd verbot rnproeven, vindt Vrouwen voo De vredesgroepen zullen er b' "nwapenmogendheden op blijver ingen het Franse voorbeeld 11 i. Ze zijn ervan overtuigd da 'apens geen bijdrage kunnen leve in een vreedzame en rechtvaardf' reld en zullen hun stem laten h< de hele wereld, in Nederland d i Soest tegen de ontwikkeling v<f /apens. Inkele jaren geleden besloot ze terug te gaan naar de academie om haar te kenvaardigheid weer op te halen. Ze volgde lessen modeltekenen in Utrecht en later schilderen aan de Vrije Akade- mie in Den Haag, gevolgd door privé- lessen bij Mei Cooper, oud-docent aan de Vrije Akademie. "Omdat ik de be- iefte voelde om verder te gaan, onder idere met portret-tekenen," legt ze Mt. ®De beeldende kunst is haar niet met de iaplepel ingegoten, al was haar vader chitect en tekende ook haar moeder liet onverdienstelijk. "Ze deed er niets ee, maar stimuleerde me wel om naar le akademie te gaan." Mode-ontwer- len is iets totaal anders dan vrij schilde- en, aldus Ineke Greve. "Modetekenen is nogal vast, het is ook niet zozeer een unstuiting en daar moest ik wel even van komen. Wat dat betreft heeft de 'rije Akademie goed werk gedaan." le is dan ook zeer enthousiast over de- fantastische, unieke opleiding", die lelaas met sluiting wordt bedreigdNog iltijd komt een groepje leerlingen enke le malen per jaar een weekend bij elkaar in de Vrije Akademie, waar ze elkaar inspireren. Eerste keer Ineke Greve noemt zichzelf weliswaar een "part-time kunstenaar", maar heeft haar hele leven al getekend. Het is de eerste keer dat ze met haar werk op de ze manier naar buiten treedt, vooral omdat het in de praktijk niet zo simpel blijkt te zijn om bij de belangrijke gale ries 'binnen te komen'. "Het is niet leuk als je met je werk moet leuren," stelt ze vast. Des te meer ingenomen is ze met de mogelijkheid om haar gemengde tech nieken, veelal acryl op papier - "Ik ge bruik wat ik onder handen heb, en dat kan van alles zijn" - bij Inter Casa voor het voetlicht te brengen. De werken ko men in het fraaie interieur van de mo derne "meubelzaak", die tweemaal per jaar een twee maanden durende exposi tie heeft - bijzonder goed uit. Het werk van Ineke Greve, die in haar woonplaats Leusden kinderen tekenles geeft, is uiteraard te koop, hoewel het haar in het begin nog wel moeite kostte Ineke Greve (r.) en Antoine van Inter Casa. 'te Baars om er afstand van te doen. "Het gaat ge leidelijk; eerst verkoopje ze aan vrien den, dus zie je nog wel eens, maar het werk dat via een galerie wordt verkocht zie je nooit meer terug. Dat is heel eng, want het zijn dingen die met gevoel ge maakt worden en waar je iets mee hebt. Bovendien zijn het unica, waarvan geen tweede exemplaar te vinden is." Figuratief - abstract De werken, ofschoon allemaal van vrij recente datum, weerspiegelen voor een belangrijk deel haar eigen ontwikke ling, die in de richting gaat van figuratief naar abstract. Soms gaat ze zich nog wel eens "te buiten" aan figuratief werk, en in een vrij groot aantal werken zijn dui delijk vrouwenfiguren te herkennen. Thema's kiest ze niet: "Ik ga gewoon aan de gang en zie wel wat eruit komt." Het werk van Ineke Greve is van 15 mei tot eind juni tijdens de openingsuren te zien bij Inter Casa, Burgemeester Gro- thestraat IA. Romances voor Viool en Orkest, o.a. Beethoven, Dvorak en Saint-Saëns, slechts The glory of love een serie van 4 CD's'met rustige popsongs, p. st. Nat King Cole The Unforgettable de 20 bekendste songs van de T.V. film Bruce Springsteen's 2 nieuwe CD's Human touch en Lucky Town Deze week geen f 39,95, maar Jan Vayne Colours of my mind Normaal f 42,50, nu Morgen, donderdag 7 mei, om 20.00 uur worden tijdens de jaarlijkse infor matie-avond van de Derde-Wereld- groep Soest in het Griftland College aan de Noorderweg dansen uitge voerd uit India en Zuid-Amerika. De Indiase danseres Avinasha zal voor de pauze een aantal, van oorsprong zeer oude tempeldansen uitvoeren. De bete kenis hiervan zal worden uitgelegd. Avinasha heeft een hoge graad van per fectie bereik hetgeen ook tot uitdruk king is gebracht in de door haar op 5 no vember 1989 ontvangen Certificate of Achievement voor buitengewone pres tatie. Na de pauze treedt de uit 14 personen bestaande Antilliaanse dansgroep Nos Caribe op met verschillende dansen, gebaseerd op de cultuur en historie van verschillende bevolkingsgroepen in de Zuidamerikaanse regio. Hiermee wil de Derde Wereldgroep Soest laten zien dat er behalve de vaak enorme problemen in de Derde We reld, problemen die het beeld dat wij van die landen hebben dreigt te over schaduwen, ook nog andere zaken zijn die onze belangstelling vragen. Uiteraard is er uitgebreid gelegenheid om zich op de hoogte te stellen van de projekten die de DWG in beide boven- Bij aankoop van een kostuum of kombinatie, krijgt u een shirt naar keuze MODE ZUID Op de Industrieweg is het dekzeil van een vrachtwagen stuk gesneden. Dat is gemeld door de chauffeur van de wa gen. Ook de dozen die in de wagen stonden, werden opengesneden, maar kennelijk beviel de inhoud de daders niet. In woningen aan de Verlengde Talma- laan en de Pieter de Hooghlaan is don derdag ingebroken. De politie wist niet of er iets wordt vermist. genoemde landen steunt. Zoals bij de meeste inwoners van Soest wel bekend is, wordt door de Derde-Wereldgroep in Zuid-Amerika en dan met name in Lins (Brazilië) hard gewerkt aan de ver betering van de situatie van een grote groep kinderen die hierdoor voeding, scholing en een vakopleiding kunnen krijgen. In India wordt deze avond een nieuwe aktie gestart rond een veeteeltprojekt in Lovendale. Hiervoor neemt de DWG in eerste instantie de financiering op zich van een vijftal koeien. Dit projekt wordt ter plaatse begeleid door DIA (Diergeneeskundigen in Ontwikke lingslanden) uit Utrecht. De toegang voor deze avond kost f5,-. Op zaterdag 16 mei organiseert de RM A-muziekschool voor Amersfoort, Soest en Hoevelaken haar jaarlijkse Open Dag. Omdat dit in eigen huis niet mogelijk is, geschiedt dit centraal in de Flint te Amersfoort. Tussen 10.00 en 16.00 uur worden de monstraties en uitvoeringen gegeven. In het restaurant vooral de tokkelin- strumenten en blokfluiten, met als nieuwkomer het clavecimbel. In de Stadshal wordt afwisselend op twee po dia een doorsnee van muziekschoolac tiviteiten gegeven. Een bijzonderheid is de uitvoering van 'L'histoire de Babar' van F. Poulenc in een bewerking van Johan van der Linden, uitgevoerd door docenten met lichtprojectie en spreek stem. Demonstraties van toetsinstrumenten vinden plaats in de vergaderzaal, de ge hele dag door. Mede in het kader van het jazzfestival, dat ook op 16 mei plaatsvindt, zullen buiten optredens zijn van jazz en lichte muziek. In de straatjes van de Flint staan tafels waar men van de docenten gedetailleer de inlichtingen kan krijgen over onder andere keuze en kosten van instrumen ten en studietijd. In de week van 18 tot en met 22 mei zijn er open lessen in Amersfoort en Soest. Programma folder op aanvraag ver krijgbaar. Met Moederdag kan men bij Maison Verkley, zoals men bij elke bijzondere of feestdag gewend is, terecht voor een smakelijk en origineel produkt, ge maakt door de vakkundige banket bakkers van de bekende banketbak kerij aan de Van Weedestraat. Vooral met Moederdag zijn enkele arti kelen bijzonder in trek, bijvoorbeeld het geheel nieuwe assortiment hand- werk-bonbons, zoals altijd gemaakt van grondstoffen van een hoogwaardige kwaliteit. Juist daarom wordt aangera den de bonbons niet langer dan drie we ken te bewaren op een koele plaats. Verder heeft Maison Verkley ook nu weer een aantal Moederdag-speciali teiten, zoals chipolata hart-taartjes, marsepeinen handwerk-rozen, choco lade-rozen en de overbekende profite- rolles (taartjes opgebouwd uit slag roomsoesjes). Deze week 250 gram bonbons - in luxe verpakking - voor de prijs van f 11,50 bij Maison Verkley, Van Weedestraat 76, tel. 12823. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest In verband met de Oude Ambachten markt op donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) gelden voor het gebied Ker- kebuurt verschillende tijdelijke ver keersmaatregelen. Ze zijn van kracht vanaf woensdag 27 mei 18.00 uur tot donderdag 28 mei 18.00 uur. Een geslotenverklaring voor alle ver keer in beide richtingen - met uitzonde ring van de voetgangers - geldt voor de Kerkstraat (gedeelte achter de Oude Kerk vanaf ae Middelwijkstrat tot hoek Torenstraat), de Neerweg, de Eem- straat, de Ferd. Huycklaan (gedeelte tussen de P. v.d. Breemerweg en de Kerkdwarsstraat). Voor de Eemweg geldt een stopverbod voor beide zijden van de weg. De geslotenverklaring voor motorvoer tuigen op de A.P. Hilhorstweg wordt opgeheven. Onbekenden hebben vorige week aan het Claroenstekerpad een aanduidings bord voor een invalidenparkeerplaats met groene verf besmeurd. Een be woonster stelde de politie op de hoogte. Van de daders was verder geen spoor te vinden. Bij een stoeterij aan de Birkstraat werd maandag ontdekt dat er opnieuw twee paardezadels waren ontvreemd uit de zadelkamer. De zadels hadden een to tale waarde van ca. 5500 gulden. Van de daders ontbreekt elk spoor. De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag op de Koninginnelaan twee jongens uit Soest, van 17 en 16 jaar, aangehouden op verdenking van de diefstal van enkele speelgoedbees ten. Ze namen die weg uit een auto, waarvan het raam open stond. De eige nares, een 21-jarige Soesterse, had dat gezien en een vriend van haar greep de jongens bij de kraag, waarbij er enige klappen vielen. Om die reden werd de politie ontboden bij een café aan de Ko ninginnelaan. De knapen gaven tijdens het verhoor toe dat ze de speelgoedbeesten hadden ontvreemd. Volgens de politie hadden ze na wisselend cafébezoek intussen een aardige slok op gehad en be schouwden ze de diefstal eigenlijk meer als een geintje. Er werd niettemin pro ces-verbaal opgemakt. De beestjes zelf waren intussen al op straat teruggevon den. Tuinbank van blank vuren met ijzeren frame. Geschikt om eventueel in iedere gewenste kleur te lakken (wordt als bouwpakket geleverd). Eén van onze vele tuinbanken, van nostalgisch gietijzer tot modern hardhout. Alles uit voorraad leverbaar. En verder o.a.: tuinstoelen, tuintafels, parasols, kussens... Kom en kijk uw ogen uit! NUHO Minervaweg 3, 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246.

Soester Courant | 1992 | | pagina 21