i! Natuur yl Nabij amóhocK foto's van Belgin Gokalp slaan een brug tussen het Oosten en het Westen 1 CULTUUR 8 'Poëzie a la carte': voor fijnproevers Twee exposities in galerie van het Anna Paulownahuis Norbert de Clerq in Groeneveld Concert Soester Orkest Vereniging met beroemd celliste Balletstudio Nandine Redeker organiseert Soester 'dansdag' Soester Muziek Gezelschap op volle sterkte in mei-concert l/VOENSDAG 6 MEI 1992 SOESTER COURANT Stadsbeelden van Istanbul in raadhuis Soest PAGINA 29 Achtste editie dichtersdiner in Groeneveld Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Hl Kinderboerderij De Vrije Teugel Spullenhulp NNereldH/inkel Moederdag: solidair met de moeders van de Derde-Wereld De Vrije Teugel is dankbaar V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Hypotheken Quirine Viersen soleert rVN-wandeling in de Eempolders Zaterdag 23 mei in Artishock Zaterdag 9 mei in NPB-kerk Toon Roos in Artishock Vrijwilligers Vakature Bank tting Fietscampings, 3248684. e fietsers kunnen na- ;bruik maken van het tal eenvoudige trek- :ampings. elder tot aan e grens u de gezonde smaak pakken gekregen en wat langere fietstoch- i kunt u ruimschoots komen! 1 lang geleden heeft de dijk Fietsplatform in net enkele overheids- Westvlaamse Vereni- Tijd de 360 km lange •gerealiseerd. Deze in i gemarkeerde 'LF1' Helder langs de ol aan de Belgische is er ook een beweg- :st-route. Deze Mid- oute, de 'LF4', loopt en (met aansluiting •route) naar Ensche- nsluit op de Duitse Höxter; de route is e gids met informa- p. steden, dorpen en eden langs de route WB. de VVV'sen de hijgen. Leden kun- 3 een set kaarten ko- andere (niet beweg- afstands-fietsroutes en beschreven. Ze :r vrijliggende fiets- binnenwegen. ïensie typische Fietskam- Tstand fietser, maar os wel graag bij de i zijn er ook nog an- en. Zo kunt u uw larkeren' op de dis- an. Op die manier ;n prachtige eigen nping. Neemt u de ito, dan verleent u itra dimensie: waar ït u de auto aan de pde pedalen-heer st u in de ANWB- ;e op vakantie'. WB-erkende Fiets rit u meer over de tijdens uw vakan- ;tsen te huren. nee kunt 'pakken', eind weg kunt fiet- edetailleerde kaart ichler bij huis vast tr je nog nooit ge ms op de campings angegeven; die lig- buurt van mooie wel eens een route voordeel daarvan wat je tegenkomt, wat er op die be- gebeurd is, enzo- 'een route uitstip- het idee dat je zélf n dat is, in een tijd tn' en ontdekt is, varing." n van de ANWB and plus het 'bo- België met een 0 cm 1 km), geschikt zijn om en. /inden de fietsen- uime keuze aan isen. Ook zullen ij de VW-fiets- '00) en de fïets- afische kaarten itgeverij Dwars- larten, gidsen en 'baar bij alle >ren. "dacht aan fiet- iets' (van uitge- "^WB-tijdschrift 'Op Pad', dat van fietsreizen een proefabon- 1 ontvangt u de en tientje. («Hp "wanne anno" van rta u, de "wandelgang" van de raad- aal in het Soester gemeentehuis is sinds vorige week een expositie in gericht van foto's van de Soester fotografe van Turkse herkomst, Belgin Gokalp. Het gaat om enke le tientallen stadsbeelden van Is tanbul. De tentoonstelling werd vrijdagavond geopend door Dik Stroband, voorzitter van de com missie Minderheden. Gokalp (30) woont al tweeë neenhalf jaar in Soest. Na haar studie werkte ze een aantal jaren in Istanbul als hoofd van een administratie, maar ze wijdde zich tegelijk aan het ontwikkelen van de fotografeerkunst. Ze meldde ach onlangs spontaan bij de afdeling WVC van het gemeentehuis, die haar rechtstreeks doorverwees naar wethou der Jan Visser, die immers de beelden dekunst in zijn portefeuille heeft. Vis ser was meteen zo enthousiast over de prachtige foto's dat hij direct besloot tot een expositie. De opening, die werd bijgewoond door een groot aantal vertegenwoordigers van instellingen die op een of andere wijze banden onderhouden met de Turkse gemeenschap van Soest, werd omlijst met de klanken van een saz-spe- ler en de geur van verse thee. Dik Stro band stelde in zijn openingswoord met genoegen vast dat de drempel van het gemeentehuis kennelijk toch minder hoog was gebleken dan velen wel eens vermoedden. Brug Het deed hem veel plezier dat Soest op deze manier weer eens geheel andere uitingen vankunstof kunde van haar al lochtone inwoners onder ogen kreeg en hij stelde vast dat daarmee een goed beeld werd gegeven van een andere cul tuur dan de Nederlandse. Volgens Stro- band werd op die manier een brug ge slagen tussen Azië en Europa, zelfs tus sen Islam en Christendom, en in elk ge val tussen het Oosten en het Westen. Hij nodigde de bezoekers nadrukkelijk uit de denkbeeldige brug tussen autoch tone en allochtone inwoners van Soest op te gaan. De foto's van Belgin Gokalp blijven tot 1 juni hangen in de gang tussen de raad zaal en de entree van het gemeentehuis. Ze kunnen daar tijdens de openingsu ren bezichtigd worden. Meer dan negentig liefhebbers van dichtkunst én een goede keu ken waren afgelopen zaterdag ver zameld in Ksteel Groeneveld in Baarn, waar voor de achtste keer in successie de manifestatie "Poë zie a la carte" plaatsvond. Het dichtersdiner" was ook ditmaal grotendeels een Soester aangele genheid, georganiseerd door Jan Visser en Nelleke Streefkerk (van het Vlaams-Nederlandse litera- tuurtijdschift het Kofschip) en Werner Paans (kasteelheer van Groeneveld). Zoals gebruikelijk werden de gasten onthaald op een gevarieerd programma met een behoorlijke dosis muziek, heel veel poëzie, een snuifje literatuurwe tenschap, een vingerhoedje beeldende kunst en veel, heel veel culinair genoe gen. Centrale figuur in het geheel was Adriaan Roland Holst - de "prins der dichters" - die min of meer herleefde in de (klassiek getoonzette) liederen die de Soester componist Hans Broekman van sommige zijner geesteskinderen had gemaakt en die 's middags werden vertolkt door de componist zelve met de vleugel en de bariton Rob van Surk- sum met zijn stem. Roland Holst werd bovendien muzi kaal "opgewekt" door het duo De Kam en De Vries, dat gedichten van hem en anderen op een geheel andere, zeer ei gentijdse wijze van muziek had voor zien. De uitvoeringen werden onder broken door korte maar interessante bijdragen van de Amersfoortse letetr- kundige Jef van der Sande, die enkele facetten van het poëtisch werk van de grote dichter belichtte, en een uiteen zetting van Werner Paans over het pro ject "Muziek en landschap", de luister en wandelroute door het park van Groeneveld. Het programma werd onderbroken voor de opening van de tentoonstelling van de Vlaamse schilder Norbert de Clercq, verricht door de Soester dich ter/politicus Jan Visser (zie elders in deze krant), waarna de gasten werden uitgenodigd plaats te nemen in het res taurant van het kasteel. Hofdicht Ze werden daar aangenaam verrast met het indrukwekkende optreden van nie mand minder dan de 18e-eeuwse "to nelist" en hofdichter Jan Punt - in wie zich de Baarnse voordrachtskunstenaar Cees Koudstaal bleek te hebben ver momd - die op onnavolgbare wijze ge deelten uit het "hofdicht op Groene veld" van Jan de Marre vertolkte. Hij bezong daarin "den luister van 't be- koorlyk Groeneveld, de roem der lust- priëelen, dat elk bekoort en Vreugd verwekt, waarin Natuur haar Schoon, de Kunst haar pracht ontdekt". Tijdens het diner, pièce de résistance van het evenement, werden de verschil lende gangen afgewisseld met staaltjes eigentijdse poëzie, zowel van Vlaamse als Nederlandse dichters. Zij konden allemaal rekenen op een welwillende ontvangst, zodat de bezoekers niet al leen naar huis keerden met een voldaan gevoel over de maaltijd, maar ook over het geestelijk voedsel dat hun in zo overvloedige mate was aangereikt. "Poëzie a la carte" wordt jaarlijks geor ganiseerd ter gelegenheid van de redak- tievergadering van het Kofschip, die eenmaal per jaar op Nederlandse bo dem plaatsvindt. Van 10 mei tot en met 15 juni zijn in galerie het Anna Paulownahuis twee exposities te bezichtigen. Het gaat om werken van Simsa Cho uit Japan en de Nederlandse Jolijn Boxhoorn. De tentoonstellingen worden zondag om 16.00 uur ge opend. Beide kunstenaars zullen bij de opening aanwezig zijn. Van Gho zijn objecten in glas te zien. Boxhoorn heeft olieverf schilderijen op de tentoonstelling han gen. De exposities zijn elke woensdag, don derdag, vrijdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur te bezoeken. Kijken kan ook na afspraak, tel. 11563. Het Anna Paulownahuis is gevestigd aan de Bur gemeester Grothestraat. Japanse kunst van Simsa Cho. Jan Visser, wethouder Beeldende Kunst, opende zaterdag j.1. in Kasteel Groeneveld een expositie van de Vlaamse schilder Norbert de Clerq uit pilbeek. Hij is nauw verbonden met het literair tijdschrift 't Kofschip. De kleine tentoonsteling in de Boomkamer om- Vat een drieluik van negen tableaus, voorstellende "De strijd om de eeuwig heid". Het drieluik is geïnspireerd door de Golfoorlog in 1991 en toont een aantal Norbert de Clerq. vogels, die de machtstrijd symboliseren rond het licht (vrede) en uiteindelijk ab straheren in een utopisch landschap. De tentoonstelling vormde een onder deel van de manifestatie "Poëzie a la Carte", die zaterdag voor de achtste keer in Groeneveld werd georgani seerd. De expositie is nog te bezichtigen tot 1 juni tijdens de openingsuren van het kasteel in Baarn. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 7 mei: Vandaag de eerste officiële schoolreis van dit voorjaarsseizoen. Het is de Prins Willem Alexanderschool uit Amers foort. Na schooltijd komen Klaas en Marina hun verjaardagsfeestje vieren. En 's avonds vergadert het bestuur van de kinderboerderij. Vrijdag 8 mei: Vandaag een schoolreis van de Utrechtse scholengemeenschap uit Utrecht. Na schooltijd verjaardagspar tij voor Michiel en Florentien. Zaterdag 9 mei: Mark, Sophie, Nick en Kevin komen hun feestje vieren. Veel vriendjes en vriendinnen komen mee. De ezelkar en pony staan klaar en er worden veel acti viteiten gedaan. Ook de mogelijkheid om te helpen met de verzorging van de dieren vanaf 13.30 uur. Dinsdag 12 mei: Schoolreis van 'De Waterval' uit Erme- lo. Na veel vermoeiende activiteiten ge nieten deze kinderen van het toneelstuk 'De Uitvinder'. Woensdag 13 mei: Van 9.30 tot 11.30 uur: Peuter/ouder activiteit voor ouders met hun jongste kinderen. Veel zingen, spelen en knut selen in een gezellige sfeer. U hoeft geen lid te zijn, u kunt komen wanneer u wilt. Kosten: drie gulden per ouder/ kindpaar. Ook komt deze ochtend 'De Postiljon' uit Soesterberg met 37 kleiiters genie ten van een schoolreisje. Vanaf 14.00 uur kan ieder kind van vier tot en met twaalf jaar terecht voor de nieuwste voorstelling van de theatergroep van de kinderboerderij. Kom op tijd, want het is heel erg druk. Het kost één gulden en na de voorstelling is er limonade en zijn er nog veel activiteiten te genieten. Mededelingen: De kinderboerderij is iedere dag ge opend voor een bezoekje aan de dieren. Dit kan van 8.00 tot 18.00 uur. Ook be staat de mogelijkheid om met de ver zorging van de dieren te helpen na schooltijd. Dit geldt voor kinderen van af ongeveer tien jaar die het leuk vinden om goed te helpen. Verschillende vol wassenen staan klaar om jullie alles te Ieren wat dieren nodig hebben. Dus kom na schooltijd. Dit kost uiteraard niets. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Woensdagmiddag 14.00-16.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Moederdag: een dag om ons reken schap te geven van de ongelijkheid tus sen de vrouwen en moeders hier en in de Derde Wereldlanden; een dag om ons solidair te voelen met de moeders daar. Heel veel moeders in de ontwikkelings landen moeten naast hun huishouden op zichzelf al veel zwaarder dan bij ons; denk maar aan het dagelijks water aan slepen en hout zoeken voor het koken - en de zorg voor de kinderen ook nog maken dat er brood op de plank is voor het gezin, en voor kleding en schoolgeld voor de kinderen. Dat is hard werken, iedere dag. Veel vrouwen verdienen hun geld met het maken van mooie, originele ge bruiksvoorwerpen. Doordat SOS We reldhandel deze artikelen voor een eer lijke prijs afneemt hebben deze vrou wen en hun gezinnen een zekerder be staan. Vrouwen uit de rijke landen kun nen daarin helpen door die spullen in de Wereldwinkel te kopen, te beginnen voor Moederdag. Er is keus genoeg uit artikelen die door vrouwen gemaakt zijn, bijvoorbeeld huishoudtextiel en zijden sjaals uit In dia, lakwerk uit Thailand, vlechtwerk uit de Filipijnen, mandjes thee uit Sri Lanka. Voorts biedt de Wereldwinkel een ruime keus in sieraden, o.a. uit Me xico en Thailand. Kinderboerderij De Vrije Teugel be dankt alle personen en bedrijven die het mogelijk gemaakt hebben, dat we dit jaar het lustrumfeest op Koninginnedag konden vieren. Gezien de grote inves teringen die wij gedaan hebben, was het zonder deze hulp niet mogelijk om dit te organiseren. Wij danken heel hartelijk: Apotheek Soestdijk, Bakkerij van Leek, Heros Kleding, Schildersbedrijf van de Kraats, Kwalitaria Nieuwer- hoek, Restosnack Overhees, Bloemen- zaak Fleur-inn Overhees, Harry Toon- en assurantiën, King's Palace, Van de Wakker (stratemakersbedrijf), Firma Hooijer Provak, Bouwbedrijf Huurde- man, Veevoederhandel Lam, Ans Haarmode, Autobedrijf Smeeing, Ad- ministratiebedrijf De Jong, Verrips Van Rouwendaal, Drukkerij Smit, Masters Music de Boer, Middelman Wooncentrum, het Prins Bernhard Fonds, Hoveniersbedrijf Frank Spijker, en nog vele anderen die met allerlei gif ten en materialen ervoor gezorgd heb ben dat we een prachtig feest konden organiseren. Nogmaals hartelijk dank! Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Als u van plan bent een huis te kopen dan wilt u natuurlijk vóór u die stap on derneemt, zo goed mogelijk worden geïnformeerd over allerlei zaken die be trekking hebben op die aankoop. In de ze cursus wordt antwoord gegeven op onder andere de vragen: Wat doet de makelaar? Wat is de taak van de nota ris? Wat is een hypotheek méér dan een geldlening? Welke soorten hypotheek zijn er? Wat is een gemeentegarantie? Hoe zit de subsidieregeling in elkaar? Na het volgen van deze vier lessen zal het kiezen van de, voor u, meest gunsti ge hypotheek hopelijk geen probleem meer zijn. Aanvang cursus: maandag 21 september van 20.35 - 22.05 uur. Docente: mevrouw J. Houbiers. Aantal lessen: vier. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167 a. Alternatieve geneeskunde Steeds meer mensen maken gebruik van de alternatieve geneeskunde zoals: homeopathie, acupunctuur, iriscopie, natuurgeneeskunde, (voet)reflexolo- gie. In vijf lessen wordt ingegaan op de volgende vragen: Wat houden de ver schillende geneeswijzen in? Wanneer heeft het zin van één van die geneeswij zen gebruik te maken? Hoe verloopt het bezoek aan een therapeut? Wat kan en mag men van een behandeling ver wachten? Aanvang cursus: donderdag 24 sep tember van 19.00 - 20,30 uur. Docent: J. Briët. Aantal lessen: vijf. Cursusa dres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a. Tel. 22195. Kantoor ge opend: maandag en woensdag van 13.00 - 16.00 uur; dinsdag en donder dag van 10.00 - 13.00 uur. Op donderdag 14 mei zal de Soester Orkest Vereniging haar halfjaarlijkse concert geven in de Petrus en Paulus- kerk, Kerkplein 1, aanvang 20.15 uur. Op het programma van het vooijaars- concert van de SOV staan aantrekkelij ke werken. De "Watermusic" van Han del zal voor velen bekende muziek zijn. Daarnaast zal de 8e symfonie van Beet hoven ten gehore worden gebracht. Beide stukken hebben een symfonische bezetting, dat wil zeggen dat zowel de strijkers als de blazers aan bod komen. Dat geldt niet voor het adagio voor strij- kers van Sam. Barber, een kort, maar zeer aangrijpend stuk. Ongetwijfeld zal het concert voor cello en orkest van Robert Schumann het hoogtepunt van de avond worden. De jonge, maar nu reeds beroemde celliste Quirine Viersen zal de solopartij, voor haar rekening nemen. Quirine Viersen, geboren in 1972, stu- deerde bij haar vader Yke Viersen, cel list in het Koninklijk Concertgebouw orkest. Vanaf 1986 vervolgde zij haar opleiding bij Jean Decroos en behaalde in 1990 het UM-diploma. Thans stu deert zij bij Heinrich Schiff aan het Mo- zarteum in Salzburg en bij Dmitri Ferschtmann aan het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam. Quirine Viersen was reeds prijswinnares van verscheidene binnen- en buitenlandse concoursen, maar haar doorbraak kwam in 1989 toen zij als 16-jarige en jongste deelnemer de tweede prijs won op het Internationale Muziek Concours van Scheveningen. Inmiddels bevestig de zij haar internationale niveau door het behalen van de 'Prix Pierre Four- nier' tijdens het vierde Rostropovich Concours, dat in 1991 in«Parijs plaats vond, en de tweede prijs van de Interna tional cello Competition in 1991 te Helsinki. In 1991 ontving zij tevens een belangrijke prijs voor jong talent in Ne derland; zij was de eerste laureaat van de 'Philip Morris Finest Selection Foundation'. Als resultaat daarvan ver scheen (voor Sony Classical) in novem ber 1991 een CD van Quirine Viersen met werken van Bartok en Kodaly. Quirine Viersen heeft opgetreden met o.a. het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen, het Haydn Orkest uit Bolzano o.l.v. Alun Francis en de solisten van Moskou o.l.v. Yuri Bashmet. Dit seizoen treedt Quiri ne Viersen drie keer op in het Concert gebouw te Amsterdam, maakt zij een uitgebreide tournee met het Staatska- merorkest van Pardubice en gaat zij voor twee recitals naar Tokio. De SOV prijst zich gelukkig een soliste van dit niveau te hebben kunnen con tracteren. De kaarten voor dit bijzondere concert zijn verkrijgbaar bij het VW en vanaf 19.45 uur aan de zaal (f 10,00, 65-F en CJP f 7,50). IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. IVN Eemland houdt op 10 mei een wandeling in de Eempolder, met als beginpunt het parkeerterrein achter de "Oude Kerk". Om 14.00 uur staan na- tuurgidsen klaar. De te volgen route is geheel geschikt voor rolstoel en kinder wagen. In het kader van de lezingenreeks "Lan delijk gebied Soest" is deze wandeling een goede introduktie voor de lezing van dinsdag 9 juni over dit onderwerp. Daarbij zal de landbouwkundige bete kenis van het Eempolder-gebied en de positie van de veehouderij met betrek king tot natuur- en milieu-aspecten naar voren worden gebracht, maar ook vooral de ecologische betekenis belicht worden. De Eempolder is een uniek landschap, waar men veel weidevogels aantreft, w.o. kievit, grutto, tureluur en schol ekster. Hier en daar typeren houtwallen het landschap. De bloeitijd van elzen, wilgen en berken ligt al weer achter ons, maar de meidoorn kunnen we in al haar pracht bewonderen. Lange, rechte slo ten doorsnijden het gebied in de richting van de Eem. De variatie van oever-, water- en bermplanten is reeds zicht baar, waarbij het opvalt dat de verschei denheid aan soorten per sloot verschil lend kan zijn. Een hoge bolle lucht overdekt dit stukje natuur van horizon tot horizon. Er valt veel te zien en te ver tellen over deze streek en onze gidsen zullen graag dat laatste voor hun reke ning renemen. Vergeet u ook niet in de Kerkebuurt rond te kijken; een van de mooiste dorpsgezichten van Soest. Informatie: tel. 24701 (17.30 - 18.30 uur). Op zaterdag 23 mei, van 's morgens 10.00 tot 's middags 17.00 uur, kun nen Soester liefhebbers van de dans kunst hun hart ophalen tijdens de "dansdag" die balletstudio Nandine Redeker organiseert. Het evenement wordt gehouden in het Artishock-ge- bouw aan de Steenhoffstraat. Bezoekers van de kunstmarkt kregen op Koninginnedag al een voorproefje te zien van de leerlingen van de balletstu dio, die in de Gildezaal een optreden verzorgden. Op de dansdag worden di verse "openbare" lessen gegeven, waaraan belangstellenden vrijblijvend kunnen deelnemen. Er staan o.a. lessen jazzballet, tapdance en vrije expressie op het programma, zowel voor kinderen als volwassenen. Wie mee wil doen betaalt een bedrag van vijf gulden per les. Wie alleen maar komt kijken heeft gratis toegang. De lessen op de dansdag zijn óók bedoeld voor mensen die nog nooit gedanst heb ben. Tussendoor worden balletdemon straties gegeven en video-opnamen vertoond. Wie belangstelling heeft, wordt ver zocht zich van tevoren op te geven, om dat het aantal plaatsen beperkt is. Men kan zich aanmelden bij docente Nandi ne Redeker, tel. 28505. Het Soester Muziekgezelschap (SMG) treedt aanstaande zaterdag 9 mei op volle sterkte aan voor het traditionele mei-concert. Alle groepen, zowel de beginnende en de gevorderde leerlin gen als het grote orkest, geven apart én gezamenlijk acte de présence. Het SMG is van plan in de toekomst steeds één instrument uit het orkest ex tra onder de aandacht van het publiek te brengen. In het mei-concert wordt daarmee een begin gemaakt en staat de hoorn centraal. De hoornist Ferenc Soeteman verleent daarom zijn mede werking aan het concert en soleert in het "Air Poétique for horn and band". De jonge Soester Ferenc Soeteman stu deert aan het Utrechts conservatorium bij Peter Hoekmeijer. Hij is vaste hoor nist bij Con Brio en heeft inmiddels in verscheidene orkesten gespeeld, zowel in het binnen- als het buitenland. Daarnaast zal het Randstedelijk Hoornkwartet moderne en minder mo derne muziek ten gehore brengen, o.a. de "Sonate für 4 Hörner" van P. Hinde- mith. Naast Dick Hesselink - dirigent van het Soester Muziekgezelschap - be staat het kwartet uit: Jaap van der Vliet (Utrecht), Marcel Helmer (Amster dam) en Angenieta de Bie (Amster dam). Het geheel staat onder leiding van SMG-dirigent Dick Hesselink. Het concert vindt plaats in het kerkgebouw van de NPB, Rembrandtlaan 20. Bij de achteringang van de kerk, aan de Peter de Hooghlaan, is parkeergelegenheid. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Vrijdag 8 mei: In de jubileum-feestweek van Artis hock besteedt de Jazz Club Artishock aandacht aan het spel van jazz-saxofo- nist Toon Roos. In 1984 verbaasde de toen twintigjarige Toon Roos het pu bliek op het North Sea Jazzfestival met zijn volwassen speelstijl. Het betekende voor hem en zijn toenmalige kwartet de doorbraak naar de landelijke jazzpodia, jazzfestivals en radio- en platenstu- dio's. Zijn debuut-LP met de toepasselijke ti tel 'First Impression' verscheen nog hetzelfde jaar bij Timeless en ook in 1984 ontving Roos de aanmoedigings prijs voor jong jazztalent, de Wesse- 1-Ilckenprijs. De jury schreef: "Toon Roos staat nog aan het begin van zijn carrière, maar beschikt reeds over een opmerkelijk volwassen stijl. Melodisch, harmonisch en ritmisch getuigt zijn spel tegelijk van inventiviteit en van respect voor de jazztraditie." Roos' carrière nam na deze eervolle aanmoediging een snelle vlucht. In 1986 maakte hij na driejaar zijn conser vatoriumopleiding vroegtijdig af. Hij trad op met kwartet en was te gast bij het Metropole Orkest en The Skymasters. Hij speelde onder andere met George Mraz en Jean 'Toots' Thielemans en in een kwartet met trompettist Ack van Rooyen en pianist Rob- Madna. Sinds 1983 is hij een gewaardeerd lid van het door Jerry van Rooyen geleide Dutch Jazz Orchestra. Tevens vormde hij samen met onder andere Neppy Noya de fusion-formatie Face to Face. Sinds enkele jaren maakt hij deel uit van The Netherlands Concert Jazz Band onder leiding van Henk Meutgeert. Na het uitbrengen van de LP 'Attitudes' maakte Roos een vier maanden duren de studiereis nar New York. Aanvang: 21.30 uur. Entree: f 2,50, in clusief één consumptie. Deur dicht: 23.30 uur. Smitsweg 311, tel. 12630 De Vrijwilligers Vacature Bank Soest- Baarn vraagt deze week uw aandacht voor de volgende vacatures: 3-109 Centrum voor geestelijk ge handicapten te Den Dolder vraagt twee vrijwillig(st)ers die werkzaamheden willen verrichten als bar/discomede werkers voor de vrijdagavond-disco en een barkeeper voor de zondagmidda g-inloop. 7-129 Stichting voor sociaal-cultu reel werk en basiseducatie zoekt een tweetal vrijwillig(st)ers voor begelei ding van kinderen van acht tot twaalf jaar tijdens allerlei 'technische' activi teiten zoals houtbewerking en knutse len. 7-135 Peuterklasje te Baarn zoekt één of twee vrijwillig(st)ers voor het helpen bij het begeleiden van de spelen de peuters in een groep van ongeveer vijftien kinderen. 8-170 Dagverblijf voor verstandig meervoudig gehandicapten vraagt vrij willigsters om samen met beroeps kracht een groep van maximaal zeven verstandelijk/meervoudig gehandi capte kinderen te begeleiden, zowel verzorgende werkzaamheden als activi teiten bieden. 9-112 Organisatie van zomerkampen zoekt vrijwillig(st)ers voor vakantie week met lichamelijk gehandicapten in Lunteren. 10-104 Internationaal vrouwencen trum t Soest vraagt vrijwillig(st)er om te helpen bij de praktijklessen van de fiets en verkeerslessen. 12-111 Centrum voor verstandelijk gehandicapten zoekt ten behoeve van tuinactiviteitendienst iemand met groe ne vingers om drie of vier keer per week de verkoop op zich te nemen. 12-112 Dezelfde instelling .vraagt vrijwillig(st)ers ten behoeve van de kin derboerderij(tuin). Dieren- en planten liefhebbers, die in het weekend de le vende en groene have van water en voedsel willen voorzien. 15-107 Dezelfde instelling vraagt een vrijwillig(st)er als conducteur voor be geleiding muziektram op de woensdag ochtend van 9.30 - 10.30 uur. 17-108 Dezelfde instelling zoekt vrij willigsters ter assistentie bij de schoonheidssalon en eveneens assis tentie bij creatieve middagen, iemand die volksdanslessen kan geven bij de bejaardensoos. 19-127 Behandelingsinstituut voor jong volwassenen vraagt een vrijwillig(- st)er voor het in en om het huis verrich ten van kleine reparaties op technisch vlak, eventueel samen met een cliënt; met een auto van de instelling bood schappen doen en dergelijke. Inlichtingen over genoemde vacatures en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u verkrijgen bij de VVB Soest/Baarn, Smitsweg 311, tel. 12630. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Baarn is het kantoor op Oranjestraat 13, tel. 02154-81860, open donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Van harte welkom!

Soester Courant | 1992 | | pagina 29