I Tweede ambachtsverzamel - ebouw in de gemeente I00PY SHI0N' komt in Soesterberg OEST Soesterberg toch schoon Aanslagen onroerend-goedbelasting 1992 uit: betaling voortaan aan de gemeente Folder over kwijtschelding gemeentelijke belastingen Rondje Raadhuis Baan voor jongeren bij de gemeente PAGINA 32 - Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 Stmtj labystunter sationele a/prijzen Agenda Nog tot 15 mei reacties mogelijk op ambachts verzamelgebouw Gemeentehuis en dependance dicht op Hemelvaartsdag Show van PVO en brandweer HH OOGT 21.500,- 20.750,- 21.500,- 6.950,- 12.750,- 9.500,- 14.750,-1 13.500,- 5.750,- I)e aanslagen onroerend-goedbe- lastingen voor 1992 zijn één dezer dagen verstuurd. Voor het eerst is dit gebeurd door de gemeente en niet meer door de rijksbelasting dienst. Voor betaling en alle ande re zaken kan men voortaan op één adres bij de gemeente terecht. Al- "leen de oude aanslagen die nog door de rijksbelastingdienst zijn opgelegd, kunnen aan deze dienst worden betaald tot het einde van dit jaar. De aanslagen die dan nog openstaan, zullen verder worden afgewikkeld door de gemeente. De berekening van de aanslag 1 Er zijn twee onroerend-goedbelas- «tingen: één voor de eigenaar (onder anderen ook erfpachter, vruchtge bruiker enzovoorts), en één voor de gebruiker (onder anderen de huur der, de eigenaar die zijn woning zelf bewoont, enzovoorts). Is men op 1. januari van het belastingjaar eige naar en/of gebruiker, dan ontvangt men één of beide aanslag(en) voor het hele jaar. Verhuizing of verkoop in de loop van het belastingjaar heeft dus: geen invloed op de hoogte van de: aanslag. Het heeft dan ook geen zin hierte gen bezwaar te maken. De heffingsgrondslag is de waarde in het economische verkeer. In het algemeen is dit het bedrag dat het pand in onbewoonde staat bij ver koop zou kunnen opbrengen. In de belastingverordening is bepaald naar welke datum die waarde is vastgesteld. Voor 1992 is dit nog steeds de waardepeildatum van 1 januari 1988. De werkelijke waarde kan daarom afwijken. De aanslag moet in één termij n wor den betaald. Wel is de termijn van drie maanden na dagtekening het zelfde gebleven. Het bedrag dat moet worden betaald is reeds op de acceptgiro ingevuld. Om te voorko men dat betalingen zoekraken, raadt de gemeente aan uitsluitend met deze acceptgiro te betalen. Wordt de aanslag niet op tijd vol daan, dan zal de gemeente de aan slag moeten invorderen. De kosten hiervan zijn onlangs fors verhoogd en bij niet-tijdige betaling kan rente in rekening worden gebracht. Zij die niet op tijd kunnen betalen of degenen voor wie de betaling bui tengewoon bezwaarlijk is, kunnen zich wenden tot de afdeling ge meentelijke belastingen in het ge meentehuis. Indien mén daarvoor in aanmerking komt, zal een beta lingsregeling worden getroffen. Ook voor kwijtschelding moet men zich tot deze afdeling wenden. Een informatiefolder over kwijtschel ding kan men krijgen bij het ge meentelijk informatiecentrum in het gemeentehuis in Soest en bij de dependance burger- en samenle vingszaken in Soesterberg. Inlichtingen, bezwaar maken Wanneer men het niet eens is met de aanslag, dan kan men schriftelijk bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen twee maanden na de dagtekening bij de gemeente bin nen zijn. Als men nog iets wil weten over de aanslag, dan kan men zich wenden tot de afdeling gemeentelijke belas tingen in het gemeentehuis. Deze afdeling is telefonisch bereikbaar onder nummer (02155-) 93507. De afdeling is voor het publiek ge opend van 8.30 tot 12.30 uur. Nu de aanslagen onroerend- goedbelasting de deur uit zijn, is ook een folder verschenen met informatie over mogelijkheden tot kwijtschelding van gemeente lijke belastingen. De folder met uitvoerige informatie is verkrijg baar bij het gemeentelijk infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en in de depen dance Burger- en Samenlevings zaken in het Dorpshuis in Soes terberg. Wie na het lezen van de folder nog vragen heeft, kan zich wenden tot de afdeling gemeen telijke belastingen in het ge meentehuis, telefoon 02155- 93506. De folder is bestemd voor ieder een die een aanslag onroerend- goedbelasting, afvalstoffenhef fing of rioolrecht heeft ontvan gen. Wie niet op tijd kan betalen, kan een verzoek om uitstel van betaling doen. In de meeste ge vallen kan de gemeente dan met een betalingsregeling helpen. Wanneer u vindt dat uw aanslag onjuist is vastgesteld, dan heeft u niets aan de kwijtscheldingsfol der. Wel kunt u bezwaar maken tegen de aanslag. Hoe dat moet, wordt uitgelegd op het aanslagbiljet. De kwijtscheldingsfolder geeft een inzicht in de hoofdpunten van het kwijtscheldingsbeleid. Verder zijn de richtlijnen ver meld voor het beoordelen van een kwijtscheldingsverzoek, wordt met voorbeelden uitleg ge geven over de berekening van uw betalingscapaciteit, en wordt antwoord gegeven op de vraag wanneer u niet voor kwijtschel ding in aanmerking komt. Tenslotte gaat de folder in op kwijtschelding van reeds betaal de belasting; hoe de aanvraag om kwijtschelding moet worden ge daan, en hoe de beslissing wordt genomen en medegedeeld. o.a. BELLISSIMA ESPRIT SANDWICH NAF-NAF MORGAN mpen en >6-68 - Soest 2 12 63 AMERSFOORT 3 51 31 Er komt een tweede ambachtsverzamelgebouw in de gemeente. Na Soest is nu de beurt aan Soesterberg, waar het gebouw op een mooie locatie wordt gerealiseerd, namelijk het voormalige oefenveld van de voetbal vereniging Soesterberg aan de Sterrenbergweg aldaar. Zij die belangstel ling hebben zich hier te vestigen, kunnen nog tot 16 mei contact opnemen met de gemeentelijk bedrijfscontactfunctionaris, de heer W. Hulsbergen. Als antwoord op de voor de hand liggende vraag "Waarom een twee de ambachtsverzamelgebouw?" geeft de heer Hulsbergen als ant iwoord: "De praktijk in de afgelo pen jaren heeft geleerd dat er veel behoefte is aan kleine, zo mogelijk enigszins representatieve bedrijfs ruimte. Het gebouw is bedoeld voor kleine, doorstartende ondernemers uit Soest en Soesterberg, die nu te klein gehuisvest zijn, meer repre sentatief gevestigd willen zijn, of die in een woonomgeving zitten waar uit ze liever weg willen". Volgens de heer Hulsbergen zal -bij voldoende belangstelling- de bouw van het tweede ambachtsverzamel gebouw, omstreeks januari 1992 be ginnen. In juni 1993 kan het dan worden opgeleverd. Voor het tweede ambachtsverza- melgebouw treedt het Bouwbedrijf Hoffmann te Soesterberg op als be legger. Het zal het gebouw ook rea liseren en daarna gaan beheren. Het ambachtsverzamelgebouw is ont worpen door het architectenbureau B&D te Oosterbeek, dat ook het ge meentehuis in Soest op z'n naam heeft staan. Het tweede ambachtsverzamelge- 'ert alle bekende irken babykamers, J irgroeikamers, lerwagens, delwagens, ly's, boxen, doeltjes etc. etc. J orraad tegen binnenzonwering JAL0EZIEEN VERTIKALE LAMELLEN rolgordijnen or duurzame kwaliteit. I. 02155-2 66 02 n 10.00 -15.30 uur. - Het gemeentehuis is voor het publiek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Bur gerzaken (tel. 93411), het Infor matiecentrum (tel. 93777), en de afdeling Huisvesting (tel. 93411) zijn daarnaast ook op de vrijdag se koopavond van 19.00 tot 20.00 uur open. De afdeling Huisvesting is telefo nisch (93893) alleen bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463-51412) is voor het pu bliek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. - Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601), voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af spraak (93463). Belangrijke telefoonnum mers: -algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance) 06-11 - informatiecentrum 93777 - informatietelefoon 93665 - klachtentelefoon 93459 - meldpunt sociale veiligheid 19444 - infolijn groente-, fruit- en tuin afval (GFT) 93688 - ophalen grof vuil (bellen tussen- 10.00 en 12.00 uur) 93666 Raadpleeg voor alle overige in formatie de Gemeentegids 1992. Woensdag 6 mei, gezamenlijke vergadering commissies welzijn en financiën om 19.30 uur. Donderdag 7 mei, commissie mi lieu en onderwijs om 17.00 uur. Maandag 11 mei, commissie al gemene bestuurszaken om 19.30 uur. Dinsdag 12 mei, commissie ruimtelijke ordening om 19.30 Donderdag 14 mei, commissie fi nanciën om 19.30 uur. Donderdag 21 mei, gemeente raadsvergadering om 19.30 uur. Over de te bespreken onderwer pen en het spreekrecht kunt u contact opnemen met het Infor matiecentrum (telefoon 93777) in de hal van het gemeentehuis. Daar liggen ook de stukken ter inzage. bouw krijgt een bebouwde opper vlakte van circa 2.690 vierkante meter en wordt gesitueerd op een terrein van ongeveer 4.615 vierkan te meter. Afhankelijk van de be hoefte wordt het gebouw opgedeeld in bedrijfs-units van 80 vierkante meter of een veelvoud daarvan. De vrije hoogte bedraagt zes meter en heeft de mogelijkheid, al naar ge lang de behoefte, daarin een tussen- vloer aan te brengen en/of een overhead-deur. De bedrijven die zich in het gebouw vestigen, hebben eigen parkeervoorzieningen: de ge hanteerde parkeernorm is 1 par keerplaats per 50 vierkante meter bedrijfsvloeroppervlakte. De par keerruimte ligt direct naast het ge bouw. Vanaf de Amersfoortsestraat be reikt men via de parallelweg direct de Sterrenbergweg,- waaraan het tweede ambachtsverzamelgebouw goed zichtbaar is gesitueerd, zodat het gemakkelijk te vinden is. Vanaf de Amersfoortsestraat heeft men via de Richelleweg een directe aan sluiting op de rijksweg A 28. Kort om, het tweede ambachtsverzamel gebouw heeft een ideale ligging in het centrum van het land op onge veer 2,5 kilometer van de aanslui ting op de A 28. Volgens de heer Hulsbergen zal de huurprijs ongeveer 115 gulden per vierkante meter per jaar bedragen. Bijvoorbeeld: de kleinste unit van 80 vierkante meter heeft een huur prijs van ongeveer 9.200 gulden per jaar. Hij wist erop dat er ook subsi die-mogelijkheden zijn. De ge meente Soest heeft voor onderne mers in het tweede ambachtsverza melgebouw een individuele huur subsidie in de meerjarenbegroting opgenomen van 30.000 gulden in 1993, een bedrag van 20.000 gul den in 1994 en tenslotte een bedrag van 10.000 gulden in 1995. Daar naast is subsidie aangevraagd bij de provincie Utrecht uit het zoge naamde Sociaal-Economisch Ont wikkelingsfonds. Op dit moment is echter nog niet zeker of deze subsi die ook wordt toegekend. De wervingsperiode loopt nog tot 16 mei. Bij voldoende serieuze be langstelling zal deze maand een in formatiebijeenkomst worden ge houden om de belangstellenden na der te informeren, afspraken te ma ken en individuele wensen te inven tariseren. Vervolgens zal de architect het schetsplan uitwerken tot een defini tief ontwerp, dat omstreeks eindju- ni zal worden ingediend voor het verkrijgen van de bouwvergunning. Omdat voor dit plan een artikel 19-procedure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gevolgd 'moet worden (het plan loopt im mers vooruit op nog niet definitief vastgelegde ontwikkelingen in het bouwgebied), zal de bouwvergun ning vermoedelijk in december 1992 kunnen worden afgegeven. De bouwstart volgt dan in januari 1993. Na een bouwtijd van circa zes maanden zal het gebouw in juni 1993 kunnen worden opgeleverd. ">Cr f- - Jongelui uit Soesterberg hebben in 'de Paasvakantie zwerfvuil opgeruimd bij de Kerklaan, net over het viaduct met deA 28. Leon van Reenen (10), Richard van Velzen (10) en Jeroen van Westrenen 9) waren ook op 23 april 's avonds aan wezig in "De Drie Eiken waar de wethouders Swinkels en Visser met enkele Soesterbergers moesten concluderen dat een feestelijke schoonmaakdag voor heel Soesterberg er niet in zit. Wel bleek dat meerjongeren en volwassenen bijvoorbeeld bij de Carolusschool) vaak hun eigen straat of buurt op ruimen. De wethouders vertrokken dan ook geenszins teleurgesteld. Wellicht steekt deze foto meer burgers een hart onder de riem. Misschien ruimt u ook vaak zwerfvuil op. Laat het eens weten. U kunt gemeentevoorlichter Joop van Haaften bellen: 02155-93512. Tot uiterlijk 15 mei kunnen be langstellenden vrijblijvend rea geren op het plan van de ge meente tot het realiseren van een tweede ambachtsverzamelge bouw in de gemeente, nu aan de Sterrenbergweg in Soesterberg. Direct daarna wordt bepaald of er voldoende belangstelling is om het plan ten uitvoer te brengen. Overigens hebben, als het goed is, alle bedrijven in Soest tot en (net tien arbeidsplaatsen enige tijd geleden al een brief over het tweede ambachtsverzamelge bouw ontvangen. Voor wie daar niet op heeft kunnen reageren, bestaat nog de mogelijkheid tele fonisch contact op te nemen met de bedrijfscontactfunctionaris van de gemeente Soest, de heer W. Hulsbergen, telefoon (02155-) 93449. In verband met Hemelvaartsdag, donderdag 28 mei, is het gemeente huis gesloten. Dit geldt ook voor de dependance publiekszaken in het Dorpshuis in Soesterberg. Sinds kort is er een speciale wet in Nederland. In die wet staat dat de gemeente banen moet zoeken voor jongeren die een half jaar werkloos zijn. Veel banen zijn intussen al gevon den. Dit zijn betaalde banen van mi nimaal zes en maximaal twaalf maanden bij instellingen van de ge meente. In die baan doe je werker varing op. Daarna wordt het een stuk eenvoudiger om te solliciteren. Want veel bazen zoeken juist jonge ren met werkervaring, en die heb je straks. Omdat de gemeente natuurlijk niet voor alle jongeren ineens een baan heeft, komen vanaf januari 1992 eerst de zestien- en zeventienjarige en de achttien- tot twintigjarige schoolverlaters aan de beurt. Daar na komt er steeds een leeftijdsgroep bij totdat iedereen onder de 27 jaar werk heeft en/of verder leert. Ben je dus bijvoorbeeld zeventien, niet studerend, ingeschreven bij het arbeidsbureau en zes maanden werkloos, dan krijg je binnenkort een baan aangeboden. Die baan past zo goed mogelijk bij je. Als je een aangeboden baan weigert, loop je het risico dat je uitkering wordt stopgezet. Alleen met een hele goe de reden kun je weigeren. Maar zover zal het waarschijnlijk niet ko men. Want wie laat er nou na zes maanden "thuiszitten" een baan schieten? Bij de afdeling Sociale Dienstverle ning van de gemeente Soest en bij het arbeidsbureau kunnen ze je alles vertellen over de nieuwe jongeren- banen. Ga er eens langs en laatje nu alvast uitgebreid informeren: Vóór je het weet krijg je bericht dat er óók voor jou een baan is. Inlichtingen kun je, tijdens kantoor uren, inwinnen bij Hans ter Horst, telefoon 93548, en Ria Bouhuis, te lefoon 93567. In de Gemeentegids 1992 is een storende fout geslopen door het opnemen van een onjuiste naam en adressering met betrekking tot het verkrijgen van een over zichtslijst van CAI-frequen-' ties/kanalen voor radio en tele visie. Op de pagina's 27 en 87 in de gemeentegids dient onder het vetgedrukte "Gas- en electrici- teitsvoorziening, CAI, NV Re gionale Energiemaatschappij Utrecht - REMU" de laatste ali nea te vervallen. Een lijst met CAI-frequen- ties/kanalen voor radio en tele visie is desgewenst verkrijgbaar bij het gemeentelijk informatie centrum in de hal van het ge meentehuis aan het Raadhuis plein en in de dependance Bur ger- en Samenlevingszaken aan het Dorpsplein 17 in Soester- berg. Er gaat niets boven Op 't Hoogt. Paardesport in Soest op Koningin nedag: Hippique, hippique, hoera! Kop in de Soester Courant Muziek en waterorgel op Koninginnedag Zal, gezien de combinatie, wel een vuurwaterorgel geweest zijn. Hebt u in het programmaboekje voor Koninginnedag bij het punt "Luiden der klokken" ook de rou tebeschrijving zo gemist? Al eens erbij stilgestaan dat "luie ren" ook een werkwoord is? De Soester Courant meldt Oude Kerk zwaait mevrouw Morren uit maar verzuimt erbij te vertellen of dat zwaaien ér de oorzaak van is dat de toren in de steigers staat. T-shirt tegen alcohol: is dat boord je dan zo nauw? Voorjaar 1992: bleef het maar bij lintjesregen. Koninginnedagviering: Hos en Duin. Autokraken: geen medicijn tegen gewassen. Graffiti-spuiters staan er gekleurd op. Groene driehoeksverhouding voor Van Weedestraat. Nieuwbouw Birkstraat: geen rode haan die er nog naar kraait. Spoorslags kaalslag. N.S., staat dat voor Natuur Slo pers? p Vrijen. Is daar ook een markt voor? Foutparkeren op Koninginnedag: Oranjezonnetje wordt Oranjebon netje. Smitsveen minder Bijlmer-meer. Dirigent Gerard: lintjes voor het opscheppen. Mini-onderscheiding: lint-worm. Soest telt sinds 29 april twee échte melkheren. De derde (uit)veegmachine. Op 't Hoogt hoort een feest te zijn. Soesterberg-kom, Soesterberg- kwam. Raadslid Meilof: "O, o, o is voor mij meer n, n, n: nu niet nodig".

Soester Courant | 1992 | | pagina 33