de wSm sa Afronding fase 4 van de Structuurvisie is gebaseerd op besluit van de gemeenteraad Structuurvisie fase 4 gereed E3D WSÊSÊSÈÊÊ& mm luid: neer in komen Verkeerslichten Dalweg/ Steenhoffstraat vervangen V erkeersmaatregelen Besluitvormingsprocedure Structuurvisie fase 4 ÜSI PAGINA 2 WOENSDAG 6 MEI 1992 OP 'T HOOGT PAGINA 3 IMlif STRUCTUURVISIE SOEST 2010 ïéL S,%: Woningbouw Aantrekkelijker maken van plekken binnen de bebouwde kern Winkeluitbreiding Y erkeersbeleidsplan Bedrijventerrein ten oosten van de Richelleweg in Soesterberg it het aanbeve- aan te melden yoor het fiat van eeft. Overigens igscampagne in paard met een -cties van bedrij- oep op hun me en een werkne- le gemeenschap or het lidmaat- rijvvillige brand- wordt onder- iosters en wer- larvan het de be- ;e worden opge- kels en winkel- bare gebouwen, snif* De vierde fase van de Structuurvisie Soest is gebaseerd op het raadsbeluit van 23 januari 1992. Naar aanlei ding hiervan is de vierde fase van de Structuurvisie opgesteld. De uitwerking van deze laatste fase ligt met in gang van vandaag, woensdag 6 mei, in boekvorm ter inzage in het gemeentehuis, in de bibliotheken en bij de dependance burger- en samenlevingszaken in het Dorpshuis in Soesterberg. Belangstellenden kunnen hier niet alleen de uil werking inzien, maar ook het raadsbesluit van januari. Wie er prijs opstelt een uitwerking te bezitten, kan het boekwerk tegen een vergoeding van 75 gulden bij de gemeente verkrijgen. De procedure ziet er verder als volgt uit: tot 17 mei schrifelijke reacties Soester inwoners I juni commissie Ruimtelijke Ordening, horen insprekers en behandeling in eerste lezing 16 juni behandeling definitieve nota plus commentaar in het college van burgemeester en wethouders 30 juni commissie Ruimtelijke ordening (behandeling raadsvoorstel) 9 juli besluit door de gemeenteraad nderhen, moeilijken nenade voor auto 's or winkelcentrum aan a es neer te zetten. Hiet n. In het verleden is fa tussen de winkelspai as, sloegen ze hun sla± door. ükraken in het winkei Mede naar aanleidin sociale veiligheid, or jen, maatregelen tem ken. de veiligheidreageerc 'gestie om het centrw tidee vooraan beheei •n de winkeliersveren en werd paaltjes in c wezige zitbanken en c gemeentelijke afdelin uiting gerealiseerd, zc bestaand woongebied nieuw woongebied 1995-2010 nader te onderzoeken woning bouwlocatie voor de lange termijn bestaand bedrijfsterrein ür'.^ wonen in bossfeer mk is£ wonen of bijzondere doelein den in bossfeer nader te onderzoeken bedrijfs- locatie voor de lange termijn toekomstig bedrijfsterrein toekomstig bedrijfsterrein/ grondbedrijven militair terrein centrumzone groenvoorziening te onderzoeken groen- locatie voor de lange termijn sportvelden begraafplaats r:& - bosgebied open gebied (eem/birkzone) relatienotagebied (zuide lijke eng) groenzone (landgoedsfeer) stadsrandzone open dicht (soesterveen) hoofdwegenstructuur spoorlijnen NS stations (kunst)route over de eng waterloop eegbreestraat iting. word De vierde fase van de Structuurvisie Soest is het afrondingsscenario. Het is gebaseerd op het besluit dat de gemeenteraad op 12 januari van dit jaar heeft genomen. Het geeft onder meer de lokaties aan waar tot het jaar 2010 nog gebouwd kan worden. Bovendien ligt, indien zich geen ingrij pende veranderingen voordoen, vast dat in de periode 1995-2010 de uit breiding van de woningvoorraad in Soest niet méér mag bedragen dan 1.500. ntrum Overhees heei limtelijke mogelijkhe inwezige supermark ennen gegeven te wil t. Plannen daartoe aai le (Dorpsstreek) zijl sche redenen afgewe mogelijkheid is de su :t 300 vierkante mete oppervlak) uit te brei van het parkeerplein winkelcentrum. Daar igevecr tien parkeer aren, die in de directi Villaertstraat) gecom men worden. ing voorstel overziend' lus als volgt in de ver 5.000 vierkante mete roppervlak: De uitbreiding van de bebouwde kern van Soest moet volgens het af rondingsscenario worden gereali seerd binnen de volgende lokaties, waarvan de globale uitwerking nog moet plaatsvinden: 1. Koninginnelaan/Jachthuislaan, 450 woningen; 2. Koningsweg, 650 woningen; 3. Hees/Bosstraat, 300 woningen; 4. nabij Braamhage (beperkt) en Griftland, in totaal 100 woningen; 5diverse kleinere inbreidingen met behoud van het uitgangspunt dat in het algemeen geen verdere verdich ting van open ruimte binnen de be bouwde kern van Soest mag plaats vinden. Behalve dat de woningvoorraad in de periode van 1995 tot 2010 met istraat 1.350 m2 WO n;et méér dan 1.500 woningen mag worden uitgebreid, heeft de ge meenteraad ook uitgesproken dat bij de ontwikkeling van bestem mingsplannen en volkshuisves tingsbeleid rekening gehouden moet worden met het gegeven dat het tempo van de uitbreiding van de woningvoorraad in Soest dient plaats te vinden met inachtneming van het volgende: narkt (nog in onder m2 WO; 1.050 m2 WO; :erste en tweede fase 'O; 00 m2 WO. iteit 4.800 m2 WO. et hier een eerste $o ing betreft, waarbij di tot de laatste vierkanti detailleerd en vraagte worden geplaatst ach dingen Smitshof twee >esteld worden dat de past binnen de rand 1995-2000: gemiddeld 125 wonin gen per jaar; in totaal 625 wonin gen; 2000-2005: gemiddeld 100 wonin gen per jaar; in totaal 500 wonin gen ;A 2005-2015: gemiddeld 75 wonin gen per jaar; in totaal 375 wonin gen. De raad heeft daarbij bepaald dat los van de jaarlijkse vaststelling door de raad van de woningbouw- produktie met inachtneming van het totaal in elke vijfjaarlijkse perio de, om de vijf jaar -te beginnen in 1998- zal worden bekeken of er aanleiding is de geplande omvang van de woningvoorraad in de daar opvolgende vijfjaarlijkse perio- de(n) bij de stellen. Daarbij gelden enkele toetsings criteria: - consolidatie van het inwonertal op het peil van 1 januari 1991 met als ondergrens 40.000 inwoners; - het aantal bij de gemeente inge schreven woningzoekenden. De raad heeft het college van burge meester en wethouders uitgenodigd om vóór 1 januari 1993 voorstellen voor te leggen tot nadere definië ring van het begrip woningzoeken de, ter sanering van het huidige be stand woningzoekenden. Het colle ge kreeg bovendien de opdracht bij de plannen tot uitbreiding van de woningvoorraad voorrang te geven aan sociale woningbouw, en bijzon dere aandacht te geven aan de bouw van seniorenwoningen op daarvoor geschikte lokaties. Verder sprak de raad uit dat bijzon dere ontwikkelingen kunnen leiden tot een bijstelling van de woning bouwplannen tot 2010. Tot zulke ontwikkelingen worden gerekend besluiten die op nationaal of inter nationaal niveau in samenhang met de internationale situatie worden genomen ten aanzien van defensie- terreinen/-gebouwen en/of wonin gen van militairen en overig defen siepersoneel. Als zulke besluiten in grijpende gevolgen kunnen hebben voor de situatie in Soesterberg, zal dit worden aangemerkt als een nieuw feit. De gevolgen daarvan zullen op dat moment worden afge wogen. Dit kan leiden tot een bij stelling van de woningbouwplan nen voor de periode 1995-2010. De raad heeft het college verder op gedragen uiterlijk bij de presentatie van het werkplan ruimtelijke orde ning 1993 een plan van aanpak (procedure) te presenteren over het aantrekkelijker maken of nieuw le ven inblazen van verschillende plekken binnen de bebouwde kom. Voorbeelden hiervan zijn de omge ving van het Driftje in Soest-Zuid; de omgeving van station Soestdijk; de omgeving van het Sint Josephge- bouw, en de omgeving van het Mo lenschot-terrein. Winkeluitbreiding Voor de kern van Soest moeten volgens het besluit van de gemeen teraad plannen worden ontwikkeld voor dan wel moet het college me dewerking verlenen aan plannen tot uitbreiding en verbetering van de winkelcentra in overeenstemming met het karakter van de verschillen de centra. Hierbij moet een toelaat bare uitbreiding van het winkelop pervlak in acht worden genomen met ongeveer 5.000 vierkante me ter verkoopvloeroppervlak, alsme de met de ruimtelijke en economi sche mogelijkheden. Dit komt voor de Van Weedestraat neer op een uitbreiding van het ver koopvloeroppervlak met 1.350 vierkante meter; Soest-Zuid met 1.000 vierkante meter; De Smitshof met 1.000 vierkante meter; Over hees met 300 vierkante meter, en Albert Heijn met 1.100 vierkante meter. Met betrekking tot de kern van Soesterberg moet het beleid wor den voortgezet dat gericht is op ver- plaatsing van de winkels van het Dorpsplein naar de Rademaker- straat. Tegelijk met de vaststelling van het uitgewerkte scenario in het kader van fase 4 van de structuurontwik keling moet het college van burge meester en wethouders ter vaststel ling aanbieden de hoofdlijnen van het verkeersbeleidsplan. Daaraan voorafgaande moeten uitwerkings plannen voorzien van kostenramin gen in procedure worden gebracht. Deze plannen moeten gericht zijn op vermindeirng van de verkeers problematiek en vergroting van de leefbaarheid in de Van Weedestraat en de Ossendamweg. Tenslotte heeft de gemeenteraad in januari uitgesproken dat het ge wenst is een bedrijventerrein te ont wikkelen in het gebied ten oosten van de Richelleweg. De uitwerking hiervan dien) plaats te vinden in het scenario dat in juni aan de gemeen teraad ter vaststelling zal worden aangeboden. In de vierde en laatste fase van de Structuurvisie Soest wordt het voorkeursscenario beschreven, uitgewerkt en gepresenteerd. Grondslag voor dit zogenoemde afrondingsscenario voor de toe komstige (ruimtelijke) ontwikke ling van Soest tot het jaar 2010 is het raadsvoorstel van 23 januari 1992, dat door een grote meerder heid van de gemeenteraad (23 stemmen vóór en 4 tegen) is goed gekeurd. Deze Structuurvisie is afgestemd op de Intergemeentelijke Struc tuurvisie die begin dit jaar door de Gewestraad Eemland is vastge steld. Daarnaast voldoet de Structuurvi sie Soest aan de criteria van de pro vinciale perspectievenschets "De Toekomst getekend" (1990) en de overlegnota "Op weg van schets naar plan" (1991), allebei vóórstu dies voor het nieuwe Streekplan waaraan dit jaar in Utrecht wordt gewerkt. Op 8 april heeft de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) zich op eigen verzoek over de Soester Structuurvisie gebogen. De reacties van de leden van de PPC zijn vast gelegd in een verslag vann deze bij eenkomst en in een aantal brieven. Volgens het procedureschema el ders op deze pagina is thans weer het woord aan de burgers van Soest en aan de raadscommissie Ruimte lijke Ordening. De gemeenteraad beslist uiteindelijk op 9 juli aan staande. Daarna vormt deze Structuurvisie de basis voor de vijftien bestem mingsplannen waarin de gemeente Soest wordt verdeeld. Maandag 11 mei wordt begonnen met het vervangen van de verouder de verkeerslicht-installatie op het kruispunt Dalweg/Steenhoffstraat. Er komt nu een moderne installatie die al op meerdere kruispunten bin nen de gemeente aanwezig is. Op 22 mei moet het werk gereed zijn. ui.i.u.i ui,.uti-ii iaat ujdens u, werkzaamheden op bepaalde da gen de verkeerslichten niet werken. In dezelfde periode worden ook de lichten bij de voetgangersover- steekplaats postkantoor aan de Steenhoffstraat in orde gemaakt. Dat betekent dat het drukknopsys teem weer gaat werken. In verband met de Oude Ambach tenmarkt op donderdag 28 mei, Hemelvaartsdag, gelden voor het gebied Kerkebuurt verschillende tijdelijke verkeersmaatregelen. Ze zijn van kracht vanaf woensdag 27 mei 18.00 uur tot donderdag 28 mei 18.00 uur. Een geslotenverklaring voor alle verkeer in beide richtingen - met uitzondering van de voetgangers - geldt voor de Kerkstraat (gedeelte achter de Oude Kerk vanaf de Mid delwijkstraat tot hoek Torenstraat), de Neerweg, de Eemstraat, de Ferd. Huycklaan (gedeelte tussen de P. v.d. Breemerweg en de Kerkdwars- straat), de P. v.d. Breemerweg (ge deelte tussen de Kerkstraat en de Hooiweg) en het Kerkpad ZZ (ge deelte tussen de Kerkstraat en het eerste zijweggetje links gerekend vanaf de Kerkstraat). Voor de Eemweg geldt een stopver bod voor beide zijden van de weg. De geslotenverklaring voor motor voertuigen op de A.P. Hilhorstweg wordt opgeheven. De wijkbus heeft panne. De Ware Jacobs. "Moderne" spelling in raadsvoor stel over de Drank- en Horecaver- ordening: patates frites en cro- quetten. Bushalte-abrireclame bij het ge meentehuis: Wordt het niet eens tijd dat U op stapt?" Toeval of een hint? Kunstkater. Op 't Hoogt kun je geen maand missen. Een boom voor het (l)even. Raadslid Meilof: "Wat die on- kruidbestrijding betreft, word ik nu toch echt een beetje giftig". Ruziénd echtpaar in Soest: "Wij staan helemaal achter het wildbe- heerplan van het gemeentebe stuur". Ex-directeur bibliotheek krijgt twee jaar gevangenisstraf met af trek: Goed verkeerd. Op 't Hoogt: gewenst drukwerk. In vertrouwen verteld: '"t Is echt pijnlijk, dat ik praat in m'n slaap". "Dat is toch niet zo erg dat je je daarvoor moet schamen?" "Nou, de hele afdeling lacht erom". Was er eigenlijk bij de in de vitri nes in het gemeentehuis tentoon gestelde voorwerpen van opgra vingen al een stoepkrabber? Russisch bezoek in Soest: Miss Sovjet Rocher. Proefrit in de auto van een Amers- foortse journalist; De oude route (vier verkeerslich ten) vanaf C-drie via Bilthoven en de A 27 naar het Stadionplein in Utrecht: exact negentien minuten. Een dag later de nieuwe route (zes verkeerslichten en twee spoorweg overgangen) vanaf C-drie via Soestduinen, de nieuwe aanslui ting Richelleweg en de A 28 naar het Stadionplein in Utrecht: exact negentien minuten De ene vlinder tegen de andere vlinder: "Zij we er weer?" Vraagje: Zijn "mantelzorg" en "zorg-op-maat" modellen van confectiewelzijn? WYC-ambtenaar: "Mijn vriendin en ik hebben al jaren een subsidie relatie". De drie O's in de Voorjaarsnota: onuitputtelijk, oneindig en onuit staanbaar. Op 't Hoogt weet wat er leeft. Arbeidsonrust in de gemeente raad: de stemmen staken. De ene rups tegen de andere rups: "Wij zijn er dus ook weer". Welzijnswerker: "Mijn gezin is ei genlijk ook een soort solidariteits- netwerk". Wethouder Menne (CDA) in de gemeenteraad: Samen met het hoofd van de afdeling financiën ben ik naar een massagebijeen komst geweest". (Hilariteit in de zaal).

Soester Courant | 1992 | | pagina 35