/Ah 250 iStf#'- SEIKO een film naar keuze voor ACTUEEL! Brandweerkorps heeft vrijwilligers nodig 'Kinderen lopen met gif op straat' TERRA COTTA POT Actie voor vakantie voor veertig Poolse kinderen Petrus en Paulusparochie gaat 300-jarig bestaan vieren Groot feest op Paardenkamp WEERD SILVER STAR CD SILVER STAR VIDEO Even grappig /OENSDAG 6 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 Kleinzoon legt bloemen bij plaquette op politiebureau Van de leukste veilingverse bloemen maken onze bloembindsters graag een smaakvol BOEKET... voormoeder! Speciale Moederdagaanbieding: Griekse BLOEMENHUIS A.A. VAN BREUKELEN B.V. Theo Voorbij en Jeannette Klomp zijn stilletjes getrouwd. En daarom een FEEST AANBIEDING: Tegen inlevering van deze advertentie Ouderraad wil dat gemeente milieuwedstrijd afblaast Initiatief vereniging Soest-Kozle Geluidsoverlast door huisfeestje Nieuwe cv-ketel uit woning geroofd Veel activiteiten in september O A Duurzame bekers op Soester scholen Rusthuis bestaat dertig jaar Even serieus iwinkelkring <s 'van weedestraat f 895,- Z'N TIJD VER VOORUIT HORLOGER - JUWELIER - OPTIEK Soms is in ons land de mist gevaarlijk dik. Heel vaak ook in Londen. Iemand zei: "Toch was ik eens ergens waar het nog mistiger was!" Ik vroeg: waar was dat dan?" Hij antwoordde: "Dat weet ik niet. Ik kon toch niet zien waar ik was?" RST Aris Frederik Evert Schreuder heeft maandagmiddag bloemen gelegd bij de plaquette van zijn grootvader, Inspecteur A.F. Schreuder. Het is vijftig jaar gele den dat Schreuder in een Duits concentratiekamp overleed. Bij de plechtigheid waren onder ande ren zoon F.L. Schreuder, oud-collega's en vertegenwoordigers van het huidige politiekorps aanwezig. Schreuder werd er in de Tweede We reldoorlog van verdacht lid van de Orde Dienst te zijn. Hij werd gearresteerd en via kamp Amersfoort naar een kamp in Hamburg vervoerd. Daar overleed hij in 1942. Schreuder was van 1928 tot aan het be gin van de oorlog hoofd van de Soester politie. Hij was de eerste inspecteur van het korps. In 1981 werd hij postuum onderscheiden met het verzetsherden- kingskruis. Zijn zoon F.L. Schreuder zou later ook commissaris van politie worden. Tij dens de plechtigheid op het politiebu reau aan de Dalweg riep hij zijn vader in herinnering. "Hij was politieman in hart en nieren. Hij wijdde zijn beste krach- Zoon F.L. (links) en kleinzoon A.F. Schreuder bij de plaquette van inspec teur Schreuder op het politiebureau van Soest. Foto: Goos van der Wilt. ten aan de opbouw van het korps, sa men met en in het belang van de leden daarvan, opdat het politiekorps opti maal zou kunnen functioneren ten be hoeve van de inwoners van Soest. Hij gaf zodoende toen al gestalte aan de huidige wapenspreuk van de Neder landse politie: 'Vigilat ut quiescant', hetgeen wil zeggen: 'Hij waakt, opdat zij kunnen rusten'. Het brandweerkorps van Soest en Soesterberg zit verlegen om vrijwilligers. Het is op zoek naar mensen tussen de achttien en 35 jaar die binnen de gemeente grenzen wonen. In Soesterberg is plaats voor zeven medewer kers, Soest telt momenteel twee vacatures. Soesters die belangstelling hebben, kunnen zich aanmelden bij de brandweer. Op woensdag 13 mei wordt in de brandweerkazerne aan de Koppenlaan in Soesterberg een informatie-avond gehouden. Op donderdag 14 mei gebeurt hetzelfde in de kazerne aan de Lange Brink- weg in Soest. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Mensen die zich aanmelden als vrijwilliger moe ten een medische keuring en een brandweertest ondergaan. Verder moeten ze de wekelijkse oefenavond volgen en opkomen bij een uitruk. De brandweer verleent hulp bij branden, ongevallen en situaties waarin gevaarlijke stoffen een rol spelen. Het korps heeft de beschik king over modern materieel, zoals voertuigen voor bluswerkzaamhe den, hulpverlening en reddingsope raties. 0 18 cm, voor Alleen vrijdag en zaterdag a.S. Zolang de voorraad strekt. Zuidpromenade 9, Tel.: 02155-16877, Soest Fax: 02155-28649 Jton BrÊukÊlen bv% W adviseurs in.. F hypotheken vostgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met meer dan 25 jaar ervaring in: HYPOTHEKEN - VASTGOED - ASSURANTIËN Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest Te). 02155-17962/23789 plaats Soest adres van Goyenlaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement op de 4e etage indeling hal, toilet, douche, keuken, ouderslaapkamer (v/h 2 slaapkamers), balkon algemeen berging op de begane grond Gevraagde koopsom f 92.500,- plaats Soest adres van Goyenlaan ligging de Engh woning 4-kamer appartement op de 3e etage indeling woonkamer, 3 slaapkamers, hal, toilet, douche, keuken algemeen berging op de begane grond Gevraagde koopsom f 88.000,- plaats adres ligging woning indeling verdieping algemeen Soest Alb. Cuyplaan de Engh 4-kamer appartement op de 4e etage woonkamer met open haard en parketvloer, moderne keuken, hal, toilet 2 slaapkamers, douchecel berging op de begane grond, zeer verzorgd appartement Gevraagde koopsom f 98.000,- Alleen woensdag 6 en donderdag 7 mei a.s. Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 Telefoon 02155 -1 23 40 De vereniging Soest-Kozle heeft een zomerflits-actie op poten gezet. Doel daarvan is veertig kinderen uit de Poolse zusterstad een vakantie van twee weken in de bergen te bie den. De kosten bedragen één tientje per kind per dag. De vereniging Soest-Kozle spreekt van een zomerflits-actie, omdat het bestuur het geld binnen drie weken binnen hoopt te hebben. Als dat lukt, kunnen veertig kinderen twee weken lang vakantie vieren in een vakantiehuis in de bergen. Zonder hulp kunnen de Poolse kinderen niet op vakantie, omdat de economische situatie in Polen bijzonder slecht is. De scholen zijn te arm om school reisjes te organiseren en de ouders kunnen geen vakantie betalen. De werkloosheid neemt nog steeds toe en de milieuverontreiniging in en rond Polen is groot. De vereniging wil de 'bleekneusjes', zoals ze de kin deren noemt, daarom helpen met de actie. Het bestuur van de vereniging zegt de donateurs op de hoogte te hou den van de ontwikkelingen van de actie. Geld kan worden overge maakt op de Rabobank, rekening nummer 37 99 36 224, of op de post rekening van de Rabobank (21 27 75) ten name van de vereniging Soest-Kedzierzyn/Kozle, zomerac- tie 1992. Om kosten te besparen, verstuurt de vereniging geen accept-girokaarten. In de week van 20 tot en met 27 sep tember viert de Petrus en Paulusparo- chie haar 300-jarig bestaan met tal van activiteiten. In het programma zijn on der meer opgenomen een Jongeren viering (zondag 20), een avond voor buurtgenoten (maandag 21), een jeugdmiddag voor de kinderen van al le basisscholen in Soest (woensdag 23), een korenfestival (vrijdag 25), de Vespers op zaterdagavond 26 septem ber en op zondagmorgen 27 septem ber een Plechtige Hoogmis, waarin Mgr. J. de Kok, hulpbisschop van het Aartsbisdom Utrecht, tezamen met de pastores van Soest zal voorgaan. Rondom deze activiteiten zal in de kerk een kleine expositie van kerkelijke at tributen en gewaden worden gehouden, terwijl ook het Museum Oud Soest op dit feest zal inspelen met een speciale expositie over het kerkelijk leven in Soest in de afgelopen eeuwen. Het feest richt zich op het 300-jarig be staan van de Petrus en Paulusparochie. Hoewel de namen Petrus en Paulus al eeuwen daarvoor aan de Soester katho lieke gemeenschap leken verbonden, gaat de geschiedenis van de huidige ge meenschap terug tot 1692, toen na meer dan 100 jaar weer een vaste ziel zorger in Soest werd aangesteld. In 1580 namelijk verloor de rooms-katho- lieke gemeenschap van Soest haar pa rochiekerk, de huidige Oude Kerk, en werd deze godsdienst in Soest verbo den, evenals in de andere plaatsen bo ven de grote rivieren. In de eerste jaren na 1692 werd de rooms-katholieke reli gie gedoogd; pas later, toen de toleran tie van de overheden groter werd, kon een eerste nieuwe kerk worden ge bouwd. Het huidige kerkgebouw van de Petrus en Paulusparochie is in 1969 in gebruik genomen. Initiatieven De Petrus en Paulusparochie is al eeu wenlang een heel actieve parochiege meenschap. Vanuit deze parochie wer den veel initiatieven genomen, zoals het opzetten van katholiek onderwijs in Soest, een bijdrage in de bestrijding van de plaatselijke noden in de vorm van een ziekenpastoraat en het inrichten van een St. Jozefgesticht, een r.k. spaar bank, een r.k. middenstandsvereniging en de r.k. Instuif voor Jongeren, de ini tiatiefnemer van het huidige carnaval in Soest. Vanuit de Petrus en Paulusparo chie zijn ook de initiatieven genomen voor het oprichten van nieuwe paro chiegemeenschappen. als de H. Maria in Soestdijk, de H. Familie in Soest- Zuid, alsook de H. Joannes in het Soes- terveen. Door de eeuwen heen is de wijze waar op een parochiegemeenschap functio neert veel veranderd. Natuurlijk heeft dit met de voortgaande tijdgeest te ma ken, maar ook met de verschillende ini tiatieven vanuit de parochie zelf. Was vroeger de pastoor de grote stimulator, thans levert de gemeenschap zelf daarin een grote bijdrage. Het moet in september niet alleen een feest worden voor de Petrus en Paulus parochie, maar ook voor de gehele kat holieke gemeenschap en meer nog voor de gehele Soester gemeenschap. Een 21-jarige Soester is door de politie berispt in verband met geluidsoverlast. Buren hadden geklaagd over het aantal decibels dat door zijn geluidsinstallatie werd geproduceerd. De klacht kwam donderdagavond bin nen bij de politie. De boosdoener had een aantal vrienden op visite en bouwde een feestje. Hij kreeg de waarschuwing dat zijn apparatuur in beslag wordt ge nomen als hij nog een keer te veel la waai maakt. De toekomstige bewoners van een huis aan de Winterkoning - in Klein Engen- daal - zitten nu al zonder verwarming. Onbekende daders bleken vorige week de complete cv-installatie te hebben weggenomen. Volgens de politie was het geheel op vakkundige wijze gede monteerd. De adspirant-bewoners ont dekten de diefstal toen ze een kijkje bij hun nieuwe huis namen en een raam za gen openstaan. De ouderraad van de Prins Willem Alexanderschool wil dat de ge meente haar eigen milieuwedstrijd voor basisscholen aanpast. Het protest is gericht op de inzameling door kinderen van klein chemisch afval (kca). De ouderraad vindt het onverantwoord dat de leerlin gen wordt gevraagd met kca over straat te lopen. De basisscholen die meedoen aan de wedstrijd moeten een werkstuk maken. Daarnaast is het de bedoeling dat ze kca afgeven bij de Schans of de chemokar. De kinderen krijgen daar stempels voor. In eerste instantie was de indruk gewekt dat het aantal stempels per kind mede-bepalend voor de uitslag zou zijn. De Ouderraad van de PW A-school klom in de pen: "Dus als je slim bent, verdeel je de restjes zoutzuur over twin tig flesjes, want dan krijg je meer stem pels en maak je meer kans. Onverant woord." "Een misverstand", reageert Dick Neu teboom die de wedstrijd coördineert. Het gaat niet om het aantal stempels. Het gaat erom dat de kinderen een keer bij de Schans of de chemokar zijn ge weest. Dat mag ook in een groep met de leraar. Als een klas 24 leerlingen heeft en die komen allemaal, dan krijgt de school 24 stempels. Dat is een score van honderd procent die wordt vermenig vuldigd met het cijfer voor het werk stuk. Als de helft van de leerlingen komt, hebben ze een score van vijftig procent. Ze hoeven dus niet steeds met ddeine beetjes kca naar de Schans te gaan. Elke leerling kan maximaal één stempel krijgen. De wedstrijd is veilig." Neuteboom heeft de scholen naar aan leiding van de brief van de ouderraad van de PW A-school schriftelijk bena derd en hoopt dat het misverstand daarmee uit de wereld is geholpen. Paniekvoetbal "Nietes", zegt voorzitter A. Schellink hout van de ouderraad. "Die brief van de gemeente heeft veel weg van pathe tisch paniekvoetbal. We blijven op het standpunt staan dat de gemeente de ac tie moet afblazen. Het gaat erom dat de kinderen wordt gevraagd chemisch af val mee te nemen. Ze kunnen wel onder begeleiding van de leraar naar de Schans gaan, ze zullen het afval toch eerst-van huis naar school moeten mee nemen. Onverantwoord. Wij vinden het ondoordacht om kinderen onbe waakt met gif te laten lopen. Dit is al leen maar ter meerdere eer en glorie van het milieubeleid van de gemeente." Omdat de ouders wel achter de geschei den inzameling van kca staan, zullen ze op dinsdag 12 mei een actie houden. Ze zullen zelf zorgdragen voor het verza melen van kca en dat, gehuld in be schermende kleding, afgeven bij de chemokar op de Koninginnelaan. "De actie gaat door. En van de gemeente verwachten we dat ze de inzamelingsac tie van kca door de leerlingen afblaast. Dit is alleen maar goedkoop scoren." plaats Soest adres Wilhelminalaan ligging centraal en mooi gelegen woning vrijstaand, garage, c.v., grote tuin (ca. 479 m2) indeling entree, toilet, kelder, ruime woonkamer, keuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer zolder bergzolder met vlizotrap algemeen enig achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom f 319.000,- De Paardenkamp Boerderij Vosseveld Birkstraat 96 Soest Secretariaat: Pr. Bernhardlaan 46 Tel. 02155-25462 Op zaterdag 23 mei is het driedubbel feest op De Paardenkamp. Het rusthuis voor paarden aan de Birkstraat viert die dag het dertig-jarig bestaan. Bovendien worden twee van de bewoners, Sacha en Roxanne, dit jaar ook dertig. Dat is reden voor een groot feest. PV O zal voor de vrolijke noot zorgen en de bereden politie geeft een demonstratie. Dat en nog meer activiteiten zijn zaterdag 23 mei te zien op De Paardenkamp. plaats adres ligging woning indeling zolder Soest Heetakker achter nieuw gemeentehuis 14 halfvrijstaande woningen met garage entree, meterkast, toilet, woonkamer (46 m2), keuken, bijkeuken verdieping 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, aparte douche, tori., extra hobbyruimte (12 m2) zolder met vaste trap, mogelijkheid voor 4e slaapkamer algemeen ca. 350 m2, optimale warmte-isolatie, traditionele bouw, type A, Al v.a. v.o.n. f412.000,- plaats Soest adres Rubenslaan woning 4-kamer appart^ ^4e etage -<^evraagde koopsom f 99.000,- De komende weken zal de gemeente op 13 Soester basisscholen 2000 bekers met het milieu-logo bezorgen. Deze af- wasbare bekers moeten de wegwerpbe- kers vervangen die door diverse scho len nog werden gebruikt. Deze actie vindt plaats in het kader van het project "milieuzorg op school". In maart van dit jaar zijn alle basisscho len benaderd om te kijken of er interes se bestond voor deze duurzame drink bekers. De meeste scholen hebben hier positief op gereageerd. De andere scho len gebruikten geen wegwerpbekers of hadden deze inmiddels zelf al vervan gen. Na de uitdeelactie kan voor wat de scholen betreft de wegwerpbeker naar de museumkast. Dit scheelt per jaar in het afval toch al snel enkele tienduizen den plastic bekers. Ja in dat geval helpt een bril ook niet. Maar in normale gevallen zorgen wij dat u goed uitzicht hebt op beter zien met een bril of contactlenzen. Dan mist u bij 't kijken niets. En u weet wel waar u bent. Op een goed vak adres.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5