iars =>ne zone Soester bevolking koning te rijk op Koninginnedag -ƒACTUEELI 'Kunst op Soest' ontvangt waardering ondanks gemis van kop of staart ter horst lEHUIS te vervangen EHUIS t: lizeninde -luizenkrant. liekrantl Jongen (9) raakt gewond tijdens 'abseilen' PAGINA 6 WOENSDAG 6 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 7 'ROMENADE Vlag uit mast aan Bosstraat Jas vrouw gestolen tijdens Oranje Bal Manifestatie op Koninginnedag Jack weg tijdens Oranjebal ft Autokraak Overschot van vrijmarkt brandt in containers Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. X13 X14 :59 met bruin imitatie- vier bodemnoppen lanten). /EZIGHEID! ns TELEFOON 02154-1 55 44 Koninginnedag in Soest: flitsend en kna "b Een negen-jarige jongen uit Soest is op Koninginnedag gewond geraakt tijdens de vrijmarkt op de Eng. Hij viel tijdens het 'abseilen' ongeveer vier meter naar beneden. De dienstdoende huisarts onder zocht hem na de ongelukkige valpar tij. De GGD bracht hem later naar het ziekenhuis. Hij liep een gekwet ste linkerenkel op. 'Abseilen' was een onderdeel van de vrijmarkt. De Hopman Masselman Groep had een constructie ge bouwd, waarvanaf de bezoekers aan een touw naar beneden konden 'roetsjen'. onder de luifel. 12.00 uur 15.30 uur ermode 1992. terdag 16 mei en ontvangt u een besteding 150,-) De meeste activiteiten in Soest op Koninginne dag hebben zich mogen verheugen in een record aantal bezoekers. De Eng zag zvvart van de men sen tijdens de vrijmarkt, kinderboerderij De Vrije Teugel telde 3.450 betalende gasten en tij dens de show van PVO en de brandweer en het aansluitende vuurwerk waren de stenen en het asfalt van het Raadhuisplein en de Daiweg nau welijks zichtbaar. De prettige weersomstandig heden, maar ook de variatie in en kwaliteit van de festiviteiten brachten tienduizenden mensen op de been. De politie toonde zich na afloop tevreden over het verloop van de festiviteiten. De ordebewa kers kwamen nergens in de problemen. ïn ver band met de drukte op de vrijmarkt werd de Prins Bernhardlaan afgesloten. Overal werd feest gevierd. Overal kwamen de mensen aan hun trekken. Door heel Soest waren activiteiten ontplooid, die 's ochtends begonnen met het traditionele luiden der klokken en 's avonds met een indrukwekkend vuurwerk wer den beëindigd. Op Koninginnedag bleek dat het in Soest toch mogelijk is een dag lang plezier te maken. En dat moet de organisatoren van de meest uiteenlo pende onderdelen goed hebben gedaan. Het zal een hele klus worden om het succes van dit jaar in 1993 te prolongeren. Maar vorige week donder dag was de Soester bevolking in elk geval de ko ning te rijk. hof 6 ppartement op uitstekende netc.v.-gas, berging en eigen het souterrain alsmede een met lift. et hart van het Gooi- en Eem- eiten en een weergaloos mooi len handbereik, ig met veel raampartijen en di- r ruim balkon op hetzuid-wes- id en vrij uitzicht, nbouwapparatuur, 3 slaapka- kamer met ligbad, separate et en hal. De vergelijking is niet helemaal eerlijk en gaat ook aan alle kanten ank, maar afgemeten aan de be- ngstelling voor de Oranje-vrij- arkt op de Eng kwam de mani- fctatie "Kunst op Soest" - waar- ee Artishock min of meer de feestelijkheden rondom het zilve- jubileum startte - er een beetje bekaaid af. De duizenden die op de Eng een kijkje kwamen nemen bij de talrijke kraampjes en nog talrijker "winkeltjes" op de grond, lieten zich niet zien bij de plekken waarop het artistieke evenement was geconcentreerd. Toch mag ge sproken worden van redelijk veel lèlangstelling en een geslaagd Senement. ijver de smaak valt te twisten en de ap- jleciatie van kunst varieert in Soest [aast traditiegetrouw nogal sterk, maar 1 elk geval viel er voor kunstminnaars l Soest eindelijk weer eens "wat leuk ste beleven en te bekijken. In de com- pentaren viel in de meeste gevallen wel ]en soort algemene waardering te be llisteren. "Place d'Amis" - de tien unstzinnige objecten rondom het ge meentehuis - trok daarbij vermoedelijk e meeste aandacht, met de traditionele unstmarkt van Artishock als goede ^eede. Bij C-drie - aan het andere ein- van de "kunst-as" door Soest - viel de belangstelling daarentegen fors te gen. Wat feitelijk ontbrak, was een kop en een staart aan "Kunst op Soest", dat zich noodgewongen nogal verspreid over Soest voltrok. Vermoedelijk zou het samenbrengen van alle activiteiten op één kunstzinnig concentratiepunt meer succes hebben gehad. Wethouder Jan Visser had 's morgens om half ne gen met enige tientallen schoolkinde ren min of meer een officieel startsein gegeven voor "Place d'Amis" door in lieslaarzen midden in de raadhuisvijver de tewaterlating van enige honderden oranje bootjes te bewerkstelligen, maar verder moesten de toeschouwers het maar zo'n beetje uitzoeken. Voor het stoeptekenen op het pad naar Aqua In- door kwamen enige tientallen kinderen opdagen. Bij Artishock kwam de kunstmarkt - ook dit jaar volgens het beproefde re cept - wat aarzelend op gang, maar kort na de middag was het er bijzonder druk en bewoog zich een constante stroom bezoekers langs de kraampjes met kunstwerken in allerlei verschijnings vormen. Tussen de bedrijven door opende Artishock-voorzitter Ank v.d. Berg de tentoonstelling van de drie Poolse kunstenaars, maar het meeste volk had zich op dat moment al verza meld in de overvolle Gildezaal op de benedenverdieping, waar de leerlingen van balletstudio Nandine Redeker een paar staaltjes van hun danskunst lieten zien. Dat ging er goed in. Mondjesmaat Teleurstellend was de belangstelling voor de activiteiten bij C-drie, dat dit maal toch wel erg ver buiten de Konin ginnedag-route van de meeste Soesters bleek te liggen. Niettemin konden bij de Kunstuitleen kort na de middag al tien nieuwe abonnees worden geteld. Het programma op het pleintje bij het cultu reel centrum - met een prachtig spelend accordeonduo en een bijzonder aardig optreden van een circusclown - was best de moeite waard, maar de bezoekers kwamen met mondjesmaat langs. Dat was wel anders bij het raadhuis, maar daar was van de deelnemende kunstenaars weer nagenoeg niemand te vinden om het eventuele commentaar van de belangstellende Soesters in ont vangst te nemen. Nogal wat kunste naars bleken zich in de tussentijd in de soos van Artishock op te houden, waar het trouwens ook heel wat gezelliger was. De sfeer rondom het gebouw - waar PlusMinus en de Garderobo's voor de muzikale omlijsting zorgden - deed op deze zonnige Koninginnedag inderdaad, zij het uit de verte, wel een klein beetje denken aan een soort Soes ter Montmartre. Weerloos "Place d'Amis" zal in de annalen van Soest wel worden bijgeschreven als iets bijzonders, al was het volgens sommige toeschouwers eigenlijk wel best dat de artistieke verfraaiing van het raadhuis en zijn omgeving niet langer dan één dag duurde. De meeste waardering leek te zijn weggelegd voor de objecten van Inez de Heer Klootz en Theo van der Hoeven in de raadhuisvijver, en de sculpturen van Winnifred van Rossum en Monica Keijzer die zich daarboven verhieven. Nadjezjda van Ittersum zag haar "Pandora's Music Box" tot haar droefenis voortijdig door de wind afge broken worden, als de perfecte illustra tie van het gezegde: "alles van waarde is weerloos". De meeste Koninginnedag-vierders in Soest hadden daar allemaal geen bood schap aan, want die trokken massaal naar de Eng om getuige te zijn van de jaarlijkse kringloop van afgedankte huisraad en andere troep, die bij nog komende rommelmarkten grotendeels weer in andere handen zal overgaan, De raadhuisvijver met de bootjes van Jan Visser en de sculpturen van Winni fred van Rossum en Monica Keijzer. om waarschijnlijk volgend jaar op Ko ninginnedag opnieuw op de Eng ver handeld te worden. Veel "kunst" zit daar niet bij, maar het heeft op het eer ste gezicht meer kans op onverganke lijkheid en eeuwigheidswaarde dan wat er op enkele honderden meters afstand aan artistieke uitingen te zien was... Een vlag van drie bij vier meter is don derdag uit een mast gehaald. Bewoners van de Bosstraat werden daar de dupe van. De eigenaar deed aangifte bij de politie. De diefstal vond plaats op klaarlichte dag. Tijdens het Oranje Bal in een horeca gelegenheid aan de Bosstraat is een jas gestolen. Het kledingstuk is eigendom van een vrouw uit Soest. Ze kwam 's nachts tot de ontdekkking van de dief stal. De leiding van kinderboerderij De Vrije Teugel nam dit jaar een financieel risico door een aantal topattracties naar het Vedelaarpad te halen. Voor Circus Custers, Frank en René Groothof en een aantal dieren moest diep in de kas van de kinderboerderij worden getast. De totale onkosten bedroegen 25.000 gulden. Maar na zeven uur dolle pret en vermaak kon directeur Leo van den Berg tevreden de balans opmaken. "We hebben een bescheiden winst ge maakt." Het was de tiende keer dat De Vrije Teugel participeerde in het Oranje feest. Daarom had Van den Berg geko zen voor extra activiteiten. Hij zal er geen spijt van hebben gehad. Opnieuw werd een recordaantal bezoekers ge teld. Zij betaalden drie gulden entree, waardoor veertig procent van de inves tering was terugverdiend. Circus Custers hield de bezoekers een uur lang in zijn greep. Het muzikale duo gaf een show die was doorspekt met be kende en minder bekende liedjes en ca- baret-achtige acts voor kinderen. De handen gingen al snel op elkaar. Vanaf het eerste moment had Circus Custers het publiek aan zijn lippen gebonden. Zo mogelijk nog meer succes boekten de gebroeders Frank en René Groothof met hun speciaal op Koninginnedag af gestemde programma. De rasartiesten zetten een perfecte voorstelling op de planken, die veel waardering oogstte. Het terrein aan het Vedelaarpad barstte van de activiteiten. Het overdekte springkussen en een ritje op één van de drie kamelen waren de enige onderde len, waarvoor moest worden betaald. Daarentegen was het bezichtigen van de levensechte tijger kosteloos, maar ook smakeloos. Het beest lag onbe weeglijk in de kooi, alsof het-was platge- spoten met kalmerende middelen. Vol gens Leo van den Berg werd door de bezoekers verschillend gereageerd op de aanwezigheid van de tijger. Maar na enkele seconden op veilige afstand van de kooi was maar één conclusie moge lijk: de tijger hoort niet thuis op de kin- derboederij en past niet in het beleid van De Vrije Teugel. "Het was de eerste en de laatste keer", gaf Van den Berg na afloop als commentaar. Vrijmarkt Mensen die op zoek waren naar een koopje, konden hun ogen de kost geven op de Eng. De jaarlijkse vrijmarkt van de Stichting Welzijnswerk was groter dan ooit. Enkele honderden kramen en grondplaatsen waren gevuld met de meest verschillende artikelen. Oud speelgoed, glaswerk, boeken, machi nes, letterbakken, potten, meubels, het was te veel om op te noemen. Veel han delaren en particulieren, maar ook ver enigingen deden goede zaken. De be langstelling was overweldigend en hoe wel veel mensen alleen nieuwsgierig naar de uitgestalde waar koekeloerden, trok een niet onaanzienlijk aantal be zoekers de knip uit de broek of de tas. Clowns Minder druk was het bij C-drie, waar Arno Huibers van de Stichting Clown Comedie niettemin bijzonder inte ressante voorstellingen voor de jeugd gaf. Helaas voor de clowns was de con currentie van de op een steenworp af stand liggende kinderboerderij te groot. De toeschouwers waren tijdens de op tredens op de vingers van zes of zeven handen te tellen, maar ze genoten wel zichtbaar. Tussen de bedrijven door zorgde het duo Accordéon Mélancholi- que voor de vrolijke noot, al gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat de muzikale versie van 'Lambada' wat te regelmatig de revue passeerde. De optocht met versierde fietsen is elk jaar van succes verzekerd. Ook ditmaal maakten tientallen kinderen deel uit van de stoet die om 10.30 uur vanaf winkelcentrum Overhees onder bege- De jeugd genoot op kinderboerderij De Vrije Teugel van het optreden van Circus Custers. Van alles was er te koop op de vrijmarkt op de Eng. Het aan tal kramen en het aantal bezoekers was hoger dan ooit. Ook het sportieve aspect kwam aan bod tijdens Koninginnedag. Bij ruitersport centrum Eldorado aan de Bosstraat werden springkampioenschappen gehouden. i begane grond ca. 146 m2. De versierde fietsen zorgden voor een kleurrijk lint door Overhees. Tientallen kin deren deden mee aan de traditionele tocht door de nieuwbouwwijk. in 2 wse hoeve met vrijstaande garage op ca. 2000 m2 eigen oiedt een schitterend uitzicht an de Kerkebuurt, waartegen de Oude Kerk zich een veel- ataureerde Oudhollandse hui- n aftekenen. Indeling: b.g.: iving (ca. 75 m2) met open inbouwapparatuur, kelder, 3 kamer, opkamertje, toilet en grote slaapkamers, douche- n overloop. Bedrijfsgebouw: bedrijfs- en opslagruimte en leiding van PVO vertrok. Het kleurrijke schouwspel trok veel bekijks in de nieuwbouwwijk. Sport Traditioneel was ook de stratenloop in Soest-Zuid met start en finish op de St. Willibrordusstraat. De door atletiek vereniging Pijnenburg georganiseerde Oranjeloop werd bij de heren een prooi voor Sam Drost. Arne Majoor kwam als tweede over de meet. Een sportief karakter hadden ook de springkampioenschappen bij ruiter sportcentrum Eldorado aan de Bos straat, de demonstratie van fietscross- club Kings Road Riders op de kinder boerderij en de natuurfietstocht van IVN Eemland die 's ochtends om negen uur al van start ging. weer konden zich 's avonds verheugen in een brede belangstelling tijdens de show op het Raadhuisplein. Een aantal mensen vond de water-, licht- en mu- ziekshow enigszins tegenvallen, maar de wind was af en toe ook spelbreker.- Het vuurwerk dat de festiviteiten uit- knalde, was wellicht mooier dan ooit. In ieder geval keken de duizenden mensen voortdurend geboeid naar de hemel, waar de fraaiste vormen en kleurcombi naties in een rap tempo aan hun ogen voorbijtrokken. verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon: 02155-14575 Telefax 02155 -12764 Een jongeman uit Soest miste vorige week zijn leren jack na een bezoek aan het Oranjebal in een café aan de Bos- araat. In het kledingstuk zat bovendien een groot aantal sleutels. Uit een auto die tijdens de festiviteiten >ij de kinderboerderij aan het Vede- aarpad geparkeerd stond, zijn op Ko- inginnedag het paspoort, het rijbewijs n een geldbedrag van een bewoner van e Johannes Poststraat gestolen. Daar- aast verdwenen een aantal cassette bandjes en een camera. Zowel in dienstencentrum De Vijver hof als in buurthuis De Vangrail van Welzijnswerk konden bingo-liefheb bers hun hart ophalen. Welzijnswerk hield tegelijkertijd een Oranje disco in De Praatpaal. Daar zat de feeststem ming er snel in, evenals bij het Oranje Bal in Bos en Duin. Leden van PVO en de vrijwillige brand- De politie is donderdagavond uitgerukt naar de Eng om enkele container- brandjes in containers binnen de per ken te houden. In de containers lag de overtollige han delswaar van de vrijmarkt. De politie haalde de niet aangetaste spullen uit de containers en liet de overige spullen uit branden.

Soester Courant | 1992 | | pagina 7