R.0UD VërfiïïüF 1 iuijit 'In de bibliotheek staat de hele samenleving op de plank' [SPÖRÏÏ 1 opinie r 1 OP SOESTi SOESTERBERG! pi illem Van Ooster ^fotoservice Bibliotheek gaat duizenden boeken en platen verkopen O' Nieuws van de bibliotheek Commandant vliegbasis geeft commando 334 Squadron terug Verenigingstoernooi met zes clubs en vier sporten Badso organiseert instuif 'De Eerste Heeserlaan gaat eraan!' WOENSDAG 13 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 10 Guus Kruis, directeur bibliotheek Soest: ESP Zondagmiddag 17 mei, 12.00 -15.00 uur: Berichtgeving Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten jeugdbibliotheek Soesterberg verliest F-27's Alcoholcapriolen van Soesterberger (29) Soesterberger (19) gewond door heftruck Rondleiding basis op 2 en 4 juni v o - co Veel vliegverkeer boven Soesterberg Banninghal, zaterdag 6 juni BADMINTON Badso schrijft bij jeugd twee kampioenen bij BILJARTEN Hoenderdaal wint biljarttoernooi Het Openbare Bibliotheekwerk in Nederland bestaat in 1992 hon derd jaar. Dat wordt in heel Ne derland op grote schaal gevierd in de maand mei. De Bibliotheek Soest is één van de tweehonderd Bibliotheken die een feestpro gramma bieden op zondag 17 mei: bovendien is haar directeur, Guus Kruis, één jaar in funktie. Tijd voor een interview. Mevrouw Kruis, in honderd jaar heb ben de Openbare Bibliotheken een dicht netwerk opgebouwd in ons land, ze hebben zich voor veel mensen onmis baar gemaakt. Hoe verklaart u het suc ces van het Bilbiotheekwerk? De Bibliotheek is een basisvoorziening. Ze heeft in mijn visie twee kerntaken. De ene basisfunktie is het uitlenen van materialen. Iedereen die geen boeken kan of wil kopen kan voor de prijs van één boek een jaar lang alles lenen wat hij of zij wil. Het weinige geld dat een Bibliotheek abonnement kost, maakt de voorzie ning tot een laagdrempelige instelling, die voor iedereen bereikbaar is. We bie den grote groepen mensen de gelegen heid met cultuur in aanraking te komen. De laatste jaren is de basis van het Bi bliotheekaanbod aanzienlijk verbreed, nu we ook cd's, video's en kunst uitle nen. Als tweede basisfunktie noem ik de mo gelijkheden die de Bibliotheek biedt om geïnformeerd te worden over uiteenlo pende onderwerpen. Wij in Soest bij voorbeeld hebben twaalf dagbladen, tweehonderd tijdschriften, talloze en cyclopedieën, consumentengidsen, busboekjes etc. We hebben boeken over tuininrichting, opvoeding, godsdienst, sport, wonen, belasting, kleding maken en nog veel meer. De Bibliotheek heeft in feite de hele samenleving op de plank staan. Al les waar mensen in geïnteresseerd kun nen zijn is te leen en te raadplegen in de Bibliotheek. Bekend Denkt u dat de Bibliotheek bekend ge noeg is bij de inwoners in Soest, of wilt de bekendheid nog verder vergroten Ongeveer éénderde van de Soester be volking is lid van de Bibliotheek. Dat is een aanzienlijk aantal. Maar ik denk dat we nog meer bekendheid kunnen geven aan de verschillende funkties die de bi bliotheek heeft. Heel veel mensen weten bijvoorbeeld niet dat ze hier alles kunnen aanvragen wat ze willen lezen, ook al staat het niet in de kast. Als we het zelf niet in ons be zit hebben, halen we het uit een andere Bibliotheek. Ook de woordenboeken, informatieve boeken, taalcursussen en encyclope dieën zouden wat mij betreft wel meer gebruikt mogen worden. We hebben in formatie van de gemeente Soest, zoals bestemmingsplannen, verslagen van vergaderingen, programma's van Soes ter verenigingen. De Bibliotheek moet kritisch naar zich zelf blijven kijken: er is jarenlang heel veel energie gestoken in het opbouwen van een goede kollektie, maar hoe be reik je de mensen met het materiaal dat je hebt? Daarnaast is het belangrijk de kritiek serieus te nemen wat betreft de aktuali- teit van de kollektie. Hoe kunnen we er voor zorgen dat populaire, aktuele titels zo snel mogelijk beschikbaar zijn? Volksopvoeder Het woord 'openbaar' van Openbare Bibliotheek geeft dat de Bibliotheek er voor iedereen is. Hoe blijkt dat in de praktijk? Toen het Bibliotheekwerk ontstond in Nederland, honderd jaar geleden, was de achterliggende gedachte dat de Bi bliotheken er moesten zijn om diegenen die niet aan cultuur deden te ontwikke len en te scholen. Eén van de drijfveren voor de oprichters van het Bibliotheek werk was het tegengaan van drankmis bruik en analfabetisme. De Bibliotheek als volksopvoeder. Nu, honderd jaar la ter, is de Bibliotheek niet meer zo op voedend bezig. We hebben ons ontwik keld tot zakelijk geleide sociaal-cultu rele instellingen. Dat houdt in dat we ons richten op een groot publiek, daar bij inspelend op specifieke wensen en verlangens. Wil je zo'n groot mogelijke doorsnee van de bevolking tot je publiek rekenen, dan is het nodig voor sommige doel groepen speciale akties te ondernemen. Ik vind het uitermate belangrijk dat we met allerlei instellingen in Soest samen werken, zoals Trema'87, de peuter speelzalen, het onderwijs, de bejaar dentehuizen. Alle scholen in Soest ko men in de Bibliotheek. Zodoende we ten alle kinderen dat ze hier gratis boe ken kunnen lenen. Ook kinderen die thuis niet gewend zijn te lezen, kunnen kennismaken met de Bibliotheek. In samenwerking met de andere cultu rele en sociale instellingen in Soest moetje de doelgroepen analyseren, on derzoek doen en daar je dienstverlening op afstemmen. Door samen te werken bereik je meer mensen. Niet het idee dat iedereen moet lezen is onze leidraad, maar het feit dat iedereen die dat wil optimaal gebruik moet kunnen maken van de Bibliotheek: voor onspanning, studie, muziek, informatie of gewoon snuffelen. Onze verantwoordelijkheid ligt anders dan bij een bedrijf, omdat wij werken met geld van de gemeenschap. Die ver antwoordelijkheid brengt met zich mee dat we onze dienstverlening op zoveel mogelijk mensen richten. De rijdende Bibliotheek is opgeheven; is er een alternatief voor de aan huis ge bonden lezers? Uit financiële overwegingen hebben we besloten onze bus niet te vervangen. We werken nu met mensen van de Unie van Vrijwilligers. Zij bezorgen de boeken aan huis bij onze lezers, wij in de Biblio theek zoeken de boeken uit. Voor de le zers die niet naar de Bibliotheek kun nen komen verandert er niets, ze krij gen dezelfde service geboden, alle ma terialen worden thuisbezorgd. Ook is er nu ruimte geschapen om deze dienst uit te breiden, om meer mensen die om wat voor reden dan ook aan huis gebonden zijn, te bezoeken. Onze kol lektie Grote Letterboeken is ruim ge sorteerd, en ook bemiddelen we tussen de Nederlandse Luister- en Braillebi bliotheek in Den Haag, voor mensen die visueel gehandicapt zijn. Zij kunnen lid worden van die Bibliotheek, en krij gen dan tegen betaling een catalogus .toegestuurd met daarop de kollektie gesproken boeken van de Luister- en Braillebibliotheek. Als de gebruiker dat wil, helpen wij bij het maken van een keuze uit die lijst. Bibliotheek-directeur Guus Kruis. De bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan is op zondag 17 mei van 12.00 tot 15.00 uur geopend. Op deze middag zetten honderden bibliotheken in het land hun deuren open ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Ne derlands Openbaar Bibliotheekwerk. In 1892 werd in Utrecht de eerste Openbare Leeszaal geopend. In 1992 zijn de 1200 Openbare Bibliotheken in Nederland een onmisbare voorziening voor veel mensen. De bibliotheek in Soest heeft op 17 mei een feestpro gramma georganiseerd: Open De Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan is open van 12.00 tot 15.00 uur, zodat de leners en lezers kunnen komen rui len, kranten en tijdschriften lezen, stu deren en informatie opzoeken. Boekverkoop Op het plein voor de Bibliotheek is er een grote boekverkoop. Boeken voor volwassenen gaan weg voor één gulden vijftig, kinderboeken kosten één gul den, behalve de dunne informatieve boekjes van de Ruyter, die kosten vijftig cent. De grammofoonplaten kosten twee gulden en tijdschriftenjaargangen drie gulden. Draaiorgel Op het plein voor de bibliotheek wordt muziek gemaakt door een draaiorgel. Boekbinden Mensen die thuis een mooi boek heb ben dat uit de band ligt, kunnen dat op 17 mei inleveren in de bibliotheek. Dit boek wordt dan gebonden in de maand mei of juni. Op 17 mei is er een demon stratie boekbinden in de huisbinderij van de bibliotheek. Kinderen De jeugdbibliotheek heeft tot en met 17 mei een tentoonstelling rond het werk van de kinderboekillustrator Max Velt- huijs. Kinderen tot zeven jaar kunnen een kleurplaat halen aan de balie en meedingen met de loterij om twee pos ters van Max Velthuijs. Voor kinderen vanaf zeven jaar is er een schilderijen- kwis. Ook voor hen worden twee pos ters van Max Velthuijs verloot. Vanaf 18 mei is deze tentoonstelling in de Bi bliotheek in O verhees te zien. Boekbinden jeugd Kinderen kunnen tot 9 mei een boek in leveren in de jeugdbibliotheek, dat ze dan op zondag 17 mei kunnen inbin den. Kinderen die hier graag aan mee doen, maar zelf geen boek hebben, krij gen van de bibliotheek een boekje van Annie M.G. Schmidt om in te binden. Fraude Is er in de dagelijkse praktijk voor me dewerkers en gebruikers van de Biblio theek overlast merkbaar als gevolg van de fraude? De invloed van de fraude is voor het pu bliek nauwelijks merkbaar geweest. De dienstverlening is gewoon doorgegaan. Wel hebben we een aantal tariefswijzi gingen moeten doorvoeren. Het abon nement is iets duurder geworden, en de uitleen van video's is verhoogd. Ook hebben we moeten bezuinigen op de personeelsformatie, wat natuurlijk door de medewerkers gevoeld wordt. De werkdruk is groter geworden. Met de veroordeling van de ex-direc teur hebben we een hoofdstuk afgeslo ten en richten we onze blik op de toe komst De inzet van de medewerkers is optimaal, en ik vind dat de Bibliotheek door deze zaak niet geschaad is, inte gendeel. Zij blijft zich profileren als een open instelling, met een goede zakelijke dienstverlening voor een groot publiek. De service die we bieden is uitstekend en wordt in de toekomst gecontinueerd en uitgebreid. De Bibliotheek staat open voor nieuwe ideeën, op allerlei terreinen timmeren de verschillende afdelingen en diensten aan de weg. Ik heb veel vertrouwen in de toekomst en denk dat de Bibliotheek in Soest er over honderd jaar nog steeds staat en dezelfde onmisbare positie in neemt dan nu het geval is. "Soesterbergse" kopij voor de Soes ter Courant kan - uiterlijk op zondag - worden ingeleverd bij Dory Elie, Morane 13 in Soester berg, tel. 52391. Het materiaal kan ook - uiterlijk op maandag - rechtstreeks worden ge zonden aan de redaktie: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest (of postbus 57, 3760 AB Soest), tel. 02155-14152, fax 02155-24904. Zondag 17 mei 1992 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroiuskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn, Hoogland; gez. dienst in geref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn, Hoogland; gez. dienst Zaterdag 16 mei en zondag 17 mei 1992 HUISARTS Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. (030) 280626. TANDARTS Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: A.C. Claassen, Nijenheim 64-07, Zeist, tel. (03404) 59489. KRUISWERK Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. (03463) 51540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag 13.00-14.00 uur; uitlenen van verpleegartikelen en informatie eveneens 13.00-14.00 uur. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Soest- Baarn-Eemnes, Generaal Winkelman straat 103 (geref. kerk), tel. (03463) 52606. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp Elke dinsdag en woensdag 9.30-10.30 uur. Maatschappelijk werk Elke woensdag 9.30-10.30 uur. ft Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Prentenboeken (kleuters) Wriemel Big, door Jon Blake. Dat Wriemel Big niet kan stilzitten is goed te zien in dit prentenboek. Dat gewriemel is wel vervelend wanneer de hele familie Big een dagje uit gaat, maar als Wriemel een ongelukje krijgt en even helemaal stil is mist, ie dereen toch zijn gewriemel. A-voorleesboeken (5-8 jaar) De brug van Adri, door Wouter Klootwijk. Adri, Martje en Wim hebben een ei gen 'honk' onder de brug waar ze el ke dag spelen. De verhalen in dit kostelijke boek zijn geschreven van uit de belevingswereld van 8-jarigen. Met voorlezen succes verzekerd! A -boeken (6-8 jaar) Dag Siern, dag Tom!: afscheid van pappa, door Alma Post. Ontroerend verhaal over twee kin deren die hun vader verliezen. In een sobere stijl vertelt de schrijfster hoe de kinderen dit beleven en hoe het leven na papa's dood verder gaat. B-boeken (8-12 jaar) De groene vlek, door Christine Nöstlinger. Katherine raakt al gauw bevriend met Konrad, haar nieuwe klasge noot. Samen met Konrad, een erva ren milieu-aktivist, en andere vrien den probeert zij door grappige akties volwassenen milieubewust te ma ken. Mijn opa is een leeuwentemmer, door Karei Verleyen. Op een dag staat er bij Steven een vreemd mannetje op de stoep die zijn opa beweert te zijn. Stevens ou ders geloven het mannetje niet, maar Steven wil hier meer over weten en gaat als een detective op onderzoek uit... C-boeken (vanaf ca. 12 jaar De lok van Yolanda, door Berend Jager. In het voorjaar van 1463 gaan Rei- noud de smid en zijn vriend Wouter vanuit Nijmegen te paard op bede vaart naar het Heilige land. Samen met andere pelgrims trekken ze moeizaam de Alpen over, om ver volgens op zee in de handen van zee rovers terecht te komen. Dit span nende boek is het vierde deel in de serie over Reinoud van Nimwegen. De delen zijn afzonderlijk te lezen. Beregoed: de mooiste verhalen en gedichten over beren. Een beregoed boek barstensvol kor te verhalen en gedichten van beken de Nederlandse schrijvers als Paul Biegel, Midas Dekkers, Karei Eijk- man, Annie M.G. Schmidt e.v.a., over alles wat beer is, van speelgoed- beer tot wilde beer. Informatieve boeken Verrassende proeven met geluid, door Neil Ardley. Maak eens een flessenorgel, of een geluidsdetector, of een elastiek gi taar! Met duidelijke kleurenfoto's wordt uitgelegd hoe je zelf allerlei (leuke) proefjes met geluid kan ma ken. Dit boek is een deel van de aantrek kelijke serie "verrassende proeven met..." Andere delen gaan over elektriciteit, magneten, groei, licht, lucht, kleur en water. Groot ideeënboek voor kinder feestjes, door Gisela Hennekemper. Dit boek bevat een schat aan spel letjes, trucs, raadsels en moppen, voorbeelden voor het maken van uitnodigingen en versnaperingen en andere ideeën om met succes een kinderfeest te organiseren. Ieder uit gewerkt feest heeft een eigen thema: heksen, boerderij, goochelen etc. Max Velthuijs Gedurende de maand mei heeft de bibliotheek een tentoonstelling met de prachtige, originele tekeningen en schilderijen van kinderboeken schrijver en -illustrator Max Velt huijs. Tot en met zondag 17 mei, de open (bibliotheek)dag, is de ten toonstelling op de jeugdafdeling van de Centrale te bewonderen, daarna op het filiaal Overhees. Tot 17 mei kunnen kinderen een lot krijgen door een tekening te maken (tot ca. 7 jaar) of door een tentoon- stellingskwis goed op te lossen (van af ca. 7 jaar). De twee winnende lot nummers worden 17 mei bekend ge maakt en zijn een mooie poster van Max Velthuijs waard. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De commandant van de Vliegbasis Soesterberg, kolonel H.R. Buffart, geeft op vrijdag 15 mei om 15.50 uur het commando over het 334 Squadron terug aan de Directeur Operatiën Ko ninklijke Luchtmacht. De comman do-overdracht vindt plaats in verband met de verplaatsing van het 334 Squa dron naar de Vliegbasis Eindhoven. Sinds eind 1968 opereert het 334 Squa dron vanaf de Vliegbasis Soesterberg. Het squadron is uitgerust met 12 Fok ker F-27's en heeft als taak het vervoe ren van mensen en goederen voor de krijgsmacht. Bovendien is het squadron vaak betrokken bij vluchten met een ju- manitair doel. Vanaf 18 mei gaat het squadron opere ren vanaf de Vliegbasis Eindhoven. In verband hiermee geeft de commandant van de Vliegbasis Soesterberg op 15 mei om 15.50 uur het commando over het squadron terug aan de Directeur Operatiën Koninklijke Luchtmacht, generaal-majoor W. Breeschoten. De ceremonie vindt plaats voor het Of ficierscasino aan de Kampweg te Soes terberg. Aan de plechtigheid wordt deelgenomen door deputaties van de op de basis gelegerde squadrons, een deputatie van de 32ste Fighter Group en belangstellenden. Na het hijsen van vlaggen volgt een toespraak door de Commandant van de Vliegbasis, waar na het commando symbolisch wordt te ruggegeven aan de Directeur Opera tiën. Aansluitend vindt een receptie plaats in de Snijdershal van het Offi cierscasino. Op 18 mei zal de Directeur Operatiën het commando over het 334 Squadron op de Vliegbasis Eindhoven aan de commandant van deze basis overhandi gen. De politie heeft in het weekeinde een 29-jarige automobilist uit Soesterberg aangehouden, die op de Koningsweg diverse stunts en capriolen uithaalde en het verkeer in gevaar bracht. Dat ge beurde onder invloed van een - niet ge ringe - hoeveelheid alcohol, zoals het onderzoek uitwees. De man schoot in de bocht bij Klein Engendaal eerst rechtdoor, kwam in de berm terecht, raakte in een slip en kwam daardoor op twee wielen via de middenberm op de linker rijstrook terecht, waar hij nog net voor een tegenligger tot stilstand kwam. De politie zag hem ter hoogte van het oude asiel via het fietspad 180 graden draaien, maar reed hem klem toen hij weg wilde rijden. Gezien zijn uiterst ris kante verkeersgedrag werd zijn rijbe wijs afgenomen. Verder kreeg hij een proces-verbaal wegens rijden onder in vloed. Een 19-jarige heftruckbestuurder uit Soesterberg is vorige week gewond ge raakt bij een bedrijfsongeval aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg. De man kwam tussen zijn heftruck en een vrachtwagen trecht, omdat de heftruck spontaan begon te rijden. Vermoedelijk had hij vergeten de handrem aan te trekken. Hij moest met inwendig letsel naar het ziekenhuis worden gebracht. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek Het Bureau Voorlichting Vliegbasis Soesterberg organiseert, in samenwer king met de Stichting Vrienden van het Vliegdorp, voor iedere inwoner van Soesterberg en andere omwonenden een rondleiding op de basis. Er is - voor wie van deze unieke gebeurtenis ge bruik wil maken - nog een beperkt aan tal plaatsen beschikbaar voor de rond leidingen op 2 en 4 juni. Opgave en informatie: J.E. Nijs-van Daal, Veldm. Montgomeryweg 44, Soesterberg, tel. 03463-52227. Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel. 19589 Het op de vliegbasis Soesterberg gesta tioneerde 32e Tactical Fighter Squa dron vliegt bp woensdag 13 en donder dag 14 mei met F-15 straaljagers van 's morgens 07.30 tot 's avonds 21.00 uur. Er valt, gezien het oefenprogramma, veel vliegverkeer te verwachten. REDAKTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Zes sportclubs uit Soesterberg doen donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) mee aan het verenigingstoernooi in sporthal de Banninghal. Inzet is de Time-Out trofee'. De clubs badmin tonnen, volleyballen, zaalvoetballen en korfballen tegen elkaar. Aan het toernooi doen badmintonver eniging Badso, zaalvoetbalvereniging Make-it-Up, tennisvereniging Soester berg en korfbalvereniging KVO mee. Namens AGAVS komen de badmin ton- en de volleybalafdeling in actie. Elk team bestaat uit zowel dames als heren. Het aantal is afhankelijk van de sport die wordt beoefend. Het toernooi begint om 10.00 uur met voetbal en wordt om 11.30 uur voortgezet met volleybal. Zaalvoetbal begint om 13.30 uur, waarna om 16.00 uur met korfbal het laatste onderdeel begint. Op zaterdag 6 juni organiseert bad mintonvereniging Badso in de Ban ninghal aan de Banningstraat in Soes terberg een instuif voor jeugd van 7 tot 17 jaar. Iedereen op sportschoenen kan naast meedoen ook genieten van demonstraties. Jeugd die niet in de gelegenheid is om op 6 juni (pinksterweekend) te komen, is na die datum t/m 20 juni welkom op woensdagavond 18.00 - 19.00 uur (tot 12jaar)of 19.00 -20.00 uur (12-17 jaar); zaterdagmorgen 9.00 -10.30 uur (tot Van 13 t/m 23 mei vieren wij feest! En kunt u tijdens deze Nationale Fotofeestweek 1992 profiteren van prachtige aanbiedingen. Bovendien krijgt u een magnifiek magazine cadeau, vol fins en fotonieuws, als u voor minimaal 25 gulden in onze fotospeciaalzaak besteedt. Met aaarin waardebonnen waarmee u voordelig naar fotogenieke attracties kunt. En een grote fotowedstrijd, waarmee u prachtige vlieg/treinreizen en camera's kunt winnen. Kom dus tussen 13 en 23 mei naar onze fotospeciaalzaak, dan verhogen wij uw feestvreugde! Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 12 jaar) of 10.30 - 12.00 uur (12-17 jaar). Onder leiding van de trainers Wim Munnik, Henny Vernooy en Hajo van Plateringen zal geïnteresseerde jeugd aan de trainingen kunnen deelnemen en zullen zij op speelse wijze bekendge maakt worden met de spelregels van badminton. In het nieuwe seizoen (september a.s.) zijn er nog wat plaatsen beschikbaar in sporthal de Bunf ïn Soest en in de Ban ninghal. Informatie: Henk Aerts, tel. 02155- 11844, en Wil Polman, tel. 03463- 51163. Twee jeugdteams van badmintonclub Badso zijn zondag kampioen gewor den in de voorjaarscompetitie. Het was de eerste keer dat de Soesterberg se badmintonners aan die strijd mee deden. Team 1, bestaande uit Tanja Kleijn, Riske Heijer, Ronald Fugers en Theun van den Hengel, veroverde de titel. Hetzelfde deden Rachel van Beem, Nienke Aerts, Sander van Lith en Paul Westbroek die allen in team 3 spelen. Team 2 en 4 draaiden goed mee. Op vallend was de wijze waarop het vierde team ondanks de lagere leeftijd van de spelers, knokte voor de punten. Marie-José Hoenderdaal heeft donder dagavond het biljarttoernooi in sport hal de Banninghal gewonnen. Op de tweede plaats eindigde Peggy Andreans, terwijl Maureen Wasch der de werd. Tijdens het toernooi werden zestien partijen gespeeld, waarin bleek dat de dames in de top elkaar weinig ontliepen. Het is de bedoeling dat de biljartsters volgend seizoen een compe titie gaan afwerken. Na door vrienden attent te zijn ge maakt op een artikel in de Soester Courant "Op 't Hoogt" van afgelopen woensdag 6 mei, móest ik tot mijn af grijzen vaststellen dat het woongebied waar wij ons sinds eind 1988 gesetteld hebben, een buitengebied, door de ge meente Soest is bestempeld tot "nieuw woongebied 1995-2010." Wat een vooruitzicht... In 1988 kochten wij een huis met stukje grond, volgens opgave van de gemeente "agrarisch ge bied". Gemeente Soest was op het mo ment van aankoop in 1988 al lang be kend dat dit toekomstig bouwterrein zou worden, c.q. ons stukje grond was al helemaal ingetekend! Heel zacht uitgedrukt: "Ik voel mij zeer bij de neus genomen." De aankondiging met een sluitingsda tum van 17 mei a.s. komt m.i. als een complete overval. Als je toevallig netje jaarlijkse drieweekse vakantie aan het vieren bent en de krant mist, staat er volgens mij, als Soest in dit tempo door werkt, al een bord "grond onteigend" in je tuin bij terugkeer. Wie belang heeft zijn stukje grond te behouden moet dus met spoed maatre gelen treffen. Een telefoongesprek met een medewerker van de gemeente Soest leerde mij dat, als men op deze datum niet heeft gereageerd, men geen enkele kans meer heeft en op korte termijn kan worden benaderd, óf door de gemeente óf door een door de gemeente aan te wijzen makelaar, en als je daar niet mee akkoord gaat, wordt je vrijheid c.q. jestukje grond onteigend. N.a.v. het voorgaande heb ik allang ge constateerd dat de gemeente Soest geen enkele rekening houdt met emoties of gevoelens van zijn burgers; eenzelfde reactie kan thans van de zijde van de burgers komen. Wat mij in deze kwestie hogelijk ver baast is dat met de aansluiting van de ka- bel-TV er stapels post door de brieven bus vielen en nu, bij het zomaar afpak ken van grond waar mensen die in dit ge bied wonen zo op gesteld zijn, alleen een stukje in de courant verschijnt met een veel en veel te korte reactietijd. Als wij van tevoren geweten hadden dat Soest (a.) zo'n voorlichting geeft aan nieuwe burgers, en (b.) zo met ons stukje grond omspringt, hadden wij Baarn nooit verlaten; maar nu wij hier wonen, zullen wij tot het laatste doorvechten om te behouden wat wij hebben: een stukje groen om de deur. Soest, het groen in uw stadswapen siert u niet, plaats er maar bakstenen in! Mevr. H.M. Schoor

Soester Courant | 1992 | | pagina 10