Ar T~1 K c Koude douche voor improduktief WZ'49 Nederlandse titel Soestse 'Ik moest lopen en ritme opdoen' Soest heeft aan één punt voldoende tegen AP WC Eemvogels verspeelt winst DVS droogt titelkandidaat af SEC moet met marge van zeven doelpunten winnen Marathonrecord Van Yelzen r WOENSDAG 13 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 Soesters kunnen vakantie vieren na 0-4-nederlaag tegen Bunnik'73 De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 Tweede helft breekt team op: (3-5), 9-6 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen TOV volgend seizoen ook opponent: 1-7 ZAALVOETBAL Linda van 't Klooster sterk in jeu de boules Henny Pot Nederlands kampioen 10 kilometer voor veteranen I ATLETIEK TENNIS LTC Soestdijk met één been in tweede klasse Bowlers dringen door tot finale en worden derde Knickerbockers komen er nog niet aan te pas Tweede plaats veteraan Gerrie den Oude ATLETIEK Softballers komen eindelijk binnen en winnen: 4-0 Hockeyers op gemeentehuis gehuldigd ING ACCESSOIRES De selectie van WZ'49 kan, in navolging van Johnny Brouwer en Cees- Jan de Vries, op vakantie. Dat is de harde werkelijkheid na de 0-4-neder laag die de club in de nacompetitie leed tegen Bunnik'73. Toegegeven, de nederlaag op het veld van Eemboys'91 was onverdiend, maar WZ'49 gooide haar eigen glazen in door in de eerste 68 minuten zeker zeven kansen te missen. Het in het buitenland vertoevende spitsenduo werd no de gemist en toen Ton Wolfsen werd weggestuurd en een strafschop te gen kreeg, lagen de Soesters op de slachtbank. Jan Veerman had zich zijn vertrek aan I de Eemweg ongetwijfeld anders voor gesteld. De trainer had geen ongelijk toen hij stelde dat zijn ploeg in de rust met drie of vier doelpunten voor had moeten staan op het 'bejaarde' Bun nik'73. "Die verdedigers van Bunnik zijn zo langzaam, dus we moesten ze op snel heid pakken. Daarom heb ik Marcel voorin gezet en hebben we het spel breed gehouden. Maar als je ze er niet in schiet, kom je nergens." VOETBAL zaterdag Vastgezet Het spelconcept van WZ'49 leek suc ces te hebben. Bunnik'73 (onbegrijpe lijk dat zo'n ploeg periodekampioen kan worden) werd volledig vastgezet op eigen helft en zag met het zweet in de handen hoe de groen-witten de ene na de andere kans kregen. Maar de moge lijkheden waren niet besteed aan Oli- Hans Visscher waagt een doelpoging. Maar ook de verdediger van VVZ'49 krijgt Bunnik'73 niet op de knieën. De Soesters zouden uiteindelijk wel diep buigen. vier Noordam, Niels van der Giessen en verdediger Hans Visscher. Bunnik'73 plaatste er slechts één ge vaarlijke uitval tegenover, die werd af gerond met een schot vlak langs de paal. In de 27ste minuut kreeg Bunnik'73 toch de onverdiende opkikker. Van ze ker 35 meter werd de bal ineens in de bovenhoek gemikt. Mare Brouwer was zo verrast, dat hij vergat een actie te on dernemen. En onhoudbaar was de bal allerminst. Het was even slikken voor WZ'49, maar Veerman zag tot zijn tevreden heid dat zijn spelers een nieuw offensief aanlegden. Het resultaat was ander maal nul-komma-nul en Bunnik'73 kwam met de schrik vrij. Na de spreekwoordelijke thee ontstond weer paniek in de doelmond van Bun nik'73, maar zelfs de geesten van Brou wer en Cees-Jan de Vries waren niet be reid het beslissende tikje te geven. Voor Hans Visscher bleek het verlaten doel in de 62ste minuut nog te klein. Daar naast kon spelmaker Willem de Vries zaterdag niet imponeren. Veerman had wel een verklaring. "Wil lem is een jongen die kort wil draaien en kappen. Óp dit natte veld kunnen die lui echter gemakkelijk een sliding ma ken en dat is niets voor Willem." Een sliding van Ton Wolfsen was hal verwege de tweede helft de doodsteek voor VVZ'49. Bunnik'73 brak plotse ling uit. Wolfsen zette een sliding in, gleed door in het natte gras en tikte zijn tegenstander per ongeluk aan. Die viel op een moment dat de bal al in het bezit van Mare Brouwer was, maar de scheidsrechter pakte het reglement uit zijn borstzak. Daarin vond hij een rode kaart voor Wolfsen die daarmee veel te zwaar werd bestraft. Vanaf elf meter kwam Bunnik'73 bovendien op 0-2. Veerman gokte vervolgens op een snel le tegengoal. "Je kunt allemaal achterin gaan lopen, maar 2-0 of 4-0 maakt ook niet meer uit. Daarom ben ik met vier aanvallers gaan spelen. Je weet maar nooit als je snel eer. doelpunt maakt." Veerman gokte mis, want Bunnik'73 maakte in de slotfase nog twee keer ge bruik van de extra ruimte. WZ'49 dat de zaak driekwart van de wedstrijd on der controle had, werd daardoor vroeg tijdig uitgeschakeld. Alleen als Bun nik'73 zaterdag aan de Eemweg van Eemboys'91 verliest, hebben de Soes ters nog een kans. Maar dan moeten ze een week later vijf Johnny 'Brouwers' en vijf Cees-Jan de 'Vriezen' in de voor hoede opstellen om het slechte doelsal do om te zetten in klinkende munt. Maar daar houdt niemand van WZ'49 nog rekening mee. Veerman was zaterdag een teleurge steld man. "Als trainer, maar ook als speler zou ik nooit op zo'n moment op vakantie gaan", zei Veerman zonder de schuld van de nederlaag in de schoenen van het absente aanvalsduo te willen schuiven. "Ach, waarom zou ik ze tegen Eemboys'91 niet opstellen? Wat heb ik daaraan? Het enige dat ik ermee zou kunnen bereiken, is dat ze kwaad wor den en de club volgend seizoen met een kater zit." Of de twee aanvallers nog spelen, is overigens de vraag. Want als Bunnik'73 zaterdag weer het geluk aan haar zijde heeft en Eemboys'91 verslaat, hoeft de ontmoeting tussen de Baarnaars en de Soesters niet meer plaats te vinden. Dan kunnen ze voortijdig op vakantie. Strafschoppen Wat direct na de wedstrijd gebeurde, had niets meer met voetbal te maken. Omdat de heren van de het afdelingsbe stuur dat zo hebben bedacht, moeten na elk duel in de nacompetitie strafschop pen worden genomen. Dit voor het ge val twee clubs met een gelijkwaardig doelsaldo op de eerste plaats eindigen. Pas na 34 strafschoppen viel de beslis sing in het voordeel van WZ'49 uit. Maar dat doekje was veel te klein voor het bloeden. Dat geen van de ploegen nog veel waarde hechten aan de serie, bleek uit het feit dat een aantal spelers met opzet niet scoorde. Zij verruilden direct daarna hun doorweekte voet balkleren voor de warme stralen van de douche. Hoewel die bij WZ'49 wel licht ook nog koud op het dak zijn ge vallen. Soest kan het zich zondagmiddag permitteren een punt te verspelen tegen APWC. De formatie wint dan de nacompetitie in de derde klasse D dank zij een beter doelsal do. APWC versloeg zondagmiddag HMS met 1-0. Een week eerder had Soest met 0-4 van HMS gewonnen. De Utrechtse club is uitgeschakeld. De confrontatie tussen Soest en APWC, zondag om 14.30 uur aan de Bosstraat-Oost, is meteen de fi nale. Ruim twee weken geleden werd APWC in de reguliere competitie met 1-0 geklopt door Soest. Eerder dit seizoen won Soest al in Amers foort met 1-2. In het seizoen 1990-'91 eindigden de onderlinge duels in 2-3 voor de gasten. In het voetbaljaar daarvoor incas seerde Soest op eigen veld een 1-4-nederlaag, maar werd Soest pe riodekampioen na de puntendeling 1-1) in Amersfoort. Argon versper de Soest vervolgens de weg door na het gelijke spel (3-3 na verlenging) na strafschoppen te winnen. Bij een puntendeling met of een overwinning op APWC speelt Soest een week later tegen de winnaar van de nacompetitie uit 3C. Dat wordt of ZPC uit Zaandam of Roda'23 uit Oudekerk a/d Amstel. Die twee ploegen ontmoeten elkaar zondag. Roda'23 heeft, net als Soest, dank zij een beter doelsaldo voldoende aan een gelijkspel. De winnaar van Soest/APWC-ZP- C/Roda'23 promoveert naar de tweede klasse. Onder slechte weersomstandighe den heeft Eemvogels kampioens kandidaat SMS niet kunnen ver rassen. Aanvankelijk leken de Soesters op de natte grasmat de te genstanders te overtreffen. Bij rust hadden de korfballers een 3-5- voorsprong opgebouwd tegen de Utrechtenaren, maar ze verloren met 9-6. De striemende regen bleek de tweede helft te zwaar, waardoor SMS eerst langszij kwam en vervolgens een beslis sende voorsprong nam. Gezien de goe de start enigszins teleurstellend, maar wanneer twee strafworpen worden ge mist, is dat natuurlijk een stimulans voor de opponent. Het overtuigende spel van de Eemvo gels leverde al snel een voorsprong op. Eerst scoorde Kathja Rauch van af stand (1-1), waarna Almar Lijfering (strafworp) en Rieke Smakman (schot) scoorden. Toen Fons Verduin achter de korf zijn tegenstander verschalkte en raak schoot, leek de Soester formatie uitstekende vooruitzichten te hebben op een overwinning. Temeer daar de ploeg uit Utrecht moeite leek te hebben met de weersomstandigheden en on derling ook problemen kende. De 3-5-ruststand (invalster Henriette Wis se joeg van afstand de bal door de korf), stemde het 'rode' achttal bijzonder te vreden. De tweede helft was veel zwaarder. De dames van SMS leken allen een stapje harder te lopen, zodat de Eemvogel dames hun overwicht van de eerste helft niet konden vasthouden. Daarmee hadden de heren van de thuisploeg meer vrij spel. Twee SMS-ers konden dat uitbuiten. Beiden waren trefzeker, waardoor SMS eenvoudig uitliep. De beperkte aanvalsmogelijkheden van de Eemvogels zorgde voor de ietwat ge flatteerde nederlaag. Alleen Fons Ver duin wist (uit een strafworp) nog te sco ren voor de Soesters. Een uitstekende eerste helft werd daardoor teniet ge daan en leverde een 9-6-verlies op. Donderdagavond a.s. speelt Eemvo gels de laatste kompetitiewedstrijd thuis tegen SVMM. Daarna zal de vereniging nog deelne men aan enkele toernooien, waarvan er één aan het Eem vogelkamp wordt vast geknoopt. Het laatste wapenfeit dit sei zoen zal het jaarlijkse familietoernooi zijn, waar zowel korfballers als niet- korfballers het korfbalspel zullen spe len. Dit evenement op 30 mei a.s. aan de Staringlaan, vanaf 12.30 uur. Telefoon (02155) -1 30 14 DVS heeft het seizoen op passende wijze afgesloten door kampioens- kandidaat TOV met 1-7 te ver slaan. In de laatste twaalf wedstrij den verzamelden de zaalvoetbal lers twaalf punten. DVS kon weer beschikken over René Kaats die was hersteld van een liesbles sure. Kaats nam zijn vertrouwde stek achter de verdediging in. Hij had aange kondigd te zullen stoppen vanwege die kwetsuur, maar Kaats is op dat besluit teruggekomen. DVS begon afwachtend, maar had de streekderby wel in handen. TOV pro beerde het met afstandsschoten, maar Jan-Willem de Wint stond voortdurend op zijn plaats. Ronald de Rooij schoot wel raak na tien minuten. Een combina tie tussen René Ribberink en Gerard van Soesren werd door de laatste afge rond en Guy Dekker zorgde voor 0-3 nadat De Rooij de doelman had om speeld. TOV probeerde het na rust nogmaals, maar Alex Poortman lag aan banden bij Kaats en Ribberink. De tweede helft was bovendien de periode, waarin Luits Houkes vier keer kon scoren. Hij haal de vernietigend uit na te zijn diep ge stuurd door Riberink (0-4), gaf een laatste tikje na een combinatie (0-5), passeerde de doelman met een schot van afstand (0-6) en kreeg van De Rooij de mogelijkheid om de stand op 0-7 te bepalen. In de slotfase mocht TOV de eer red den. De coach van de Baarnaars ver ontschuldigde zich met de absentie van twee spelers. Henk van Dorresteijn van Hees zei niets in de wetenschap dat de ranglijst er wellicht anders had uitge zien als hij elke keer over een complete selectie had kunnen beschikken. De zaalvoetballers van SEC moe ten vanavond met een marge van zeven doelpunten winnen van Cu- proba. Als dat lukt, zijn de Soesters kampioen in de tweede klasse D. Concurrent Blue Tigers speelde maandagavond de laatste wedstrijd. Daarin werd met 8-0 van De Baron gewonnen. Als SEC vanavond wint, komt de ploeg in punten gelijk met Blue Tigers. Het doelsaldo is dan be slissend. Op dit moment heeft Blue Tigers een ruimere marge dan SEC. Het verschil is zes doelpunten. Het is niet onmogelijk voor SEC om Cuproba met grote cijfers te klop pen. De tegenstander van vanavond staat op de laatste plaats en verloor eerder al met 19-4 van Blue Tigers. SEC versloeg twee weken geleden Dorresteijn met 18-1. De wedstrijd tussen Cuproba en SEC begint vanavond om 21.30 uur in Bussum. Linda van 't Klooster is zaterdag Nederlands kampioen geworden. Ze pakte de ti tel bijjeu de boules voor aspiranten. Linda woont in Soest en is met haar elf lentes het jongste lid van De Gemshoorn. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat ze hoge ogen zou gooien. In Best kwam ze matig voor de dag met slechts twee zeges in vijf wedstrijden. In A msterdam ging het beter en won ze vier van de vijf keer dat ze in actie moest komen. Dat leverde haar een plaats in de finale op, waarin ze haar tegenstander versloeg en jeugdkampioene werd. Op de foto poseert ze met de gewonnen trofee. Henny Pot is zaterdag voor het eerst in haar carrière Nederlands kampioen geworden op de 10 kilo meter voor dames veteranen I. In de leeftijdscategorie 35-40 werd de Soester atlete in Papendrecht na 38 minuten en 27 seconden ge klokt. Die tijd bleek goed voor een gouden plak. In de veteranen III (45+) baarde Mart van Hal opzien door als tweede te eindigen. Bei den zijn lid van atletiekvereniging Pijnenburg. De prestatie van Pot is opmerkelijk te noemen, omdat ze vier maanden niet had deelgenomen aan een wedstrijd. De oorzaak daarvan was een ham string-blessure. "Ik moest weer wed strijden gaan lopen om ritme op te doen. Deze wedstrijd paste daar goed in. Je moet kijken waar je staat en het was voor mij een verrassing toen ik na afloop hoorde dat ik eerste was gewor den. Ik moet eerlijk zeggen dat de klasse 40-45 sterker was." In die klasse liep onder anderen haar naamgenote Hennie Pot die vorig jaar zowel op de 10 als de 5 kilometer het goud voor de Soester Pot wegkaapte. Die werd toen respectievelijk tweede en derde. De 'andere' Pot won zaterdag opnieuw, maar nu in een oudere klasse. De 37-jarige Henny Pot werd haar op volgster in veteranen I. Harder "Ik wist wel dat er een paar dames voor me liepen, maar ik wist niet dat ik in mijn klasse aan kop lag. Ik heb ook geen tactiek gevolgd. Voor mij geldt alleen maar dat ik weer de oude word. Ik kan harder en beter, maar dat komt nog wel. Het is de laatste week pas goed gegaan, je weet niet waar je staat. Je weet niet of je goed gaat, of je na zes kilometer een klap krijgt. Dat is gelukkig niet ge beurd." Pot bleef in Amsterdam twee minuten boven haar persoonlijke record steken. "Meestal loop ik rond de zevenderti g-rond. Maar ik zit nu pas op een trai ningsschema van zeven weken. Ik heb vier maanden stilgezeten, waarvan ik één maand niet eens heb getraind. Ik kan mee, dat voel je gewoon. Ik moet al leen nog de vaart en de snelheid terug krijgen. Dat komt wel als ik een paar wedstrijden heb gelopen." Interland De eerste grote wedstrijd is op 28 mei. Dan doet Pot nabij Parijs mee aan de in- Henny Pot blijft ondanks haar succes relativeren: "Ik moet eerlijk zeggen dat de klasse 40-45 beter was. Foto: Goos van der Wilt. terland tussen Nederland, België en Frankrijk. "Ik was ervoor uitgenodigd, maar twijfelde eerst of ik daar thuis hoorde na mijn blessure. Nu denk ik dat ik het wel kan. Ook de NK 5 kilometer in juli vind ik belangrijk", aldus de titel- houdster die graag een tweede gouden plak in haar prijzenkast zou willen leg gen. In de zomer wil ze ook goede tijden lopen op de drie, vijf en tien kilometer op de baan. Het is de bedoeling dat ze haar record op de 10 kilometer verbe tert. Dat staat sinds 1989 op 37.24, maar sindsdien heeft ze nauwelijks aan baan wedstrijden meegedaan. "Er zijn niet zoveel wedstrijden. Maar als ik op het Nederlands baankampioenschap bij de eerste vijftien eindig, is dat al hart stikke fijn, want het is voor alle leeftij den." Mart van Hal zorgde voor een tweede hoogtepunt voor AV Pijnenburg door zilver te winnen bij de 45-plussers. Ze dankte dat aan haar tijd van 39 minuten en tien seconden. De vice-Nederlands kampioen deed eveneens mee aan de 10 kilometer. Het eerste team van LTC Soestdijk kan op zaterdag 24 mei het kampioen schap binnenslepen. De tennisforma- tie speelt dan thuis tegen TEAN. De Soester ploeg blijkt tot dusver te sterk voor de derde klasse. Aan de Schrikslaan werd zondag opnieuw een maximale 8-0-zege behaald. Ditmaal was Westerhout het slachtoffer. Het tweede en derde team, die even eens in de derde klasse uitkomen, kwa men beide thuis met een 4-4-gelijkspel. Het team Bertus/Breunesse van de Soester Bowling Vereniging heeft vo rige week een goede prestatie neerge zet in Amstelveen. De bowlers werden derde in een deelnemersveld van 102 teams. De Soesters hadden aanvankelijk moei te door te dringen tot de finale, maar dat lukte uiteindelijk als laatste en zestien de team. In de finale over drie games ging het een stuk beter. Bertus/Breu nesse legde beslag op de derde beslag. De beste Soester score kwam op naam van Peggy Bertus die een pinfall van 219 noteerde. Het honkbalteam van de Knickerboc kers komt er nog niet aan te pas. Tegen HMS beten de Soesters ook in het zand: 11-2. Het werd een saaie wedstrijd in Utrecht, waar Donald Farrel zijn ren tree maakte als catcher. Het pitch-werk werd verzorgd door Rogier Kriele en Ronald Tensen. Met een verbetering van maar liefst zes minuten snelde Bert van Velzen op de marathon van Utrecht naar een persoonlijk record van 2.46.19. Een schitterende prestatie die een bekro ning vormde voor zijn enorm zware training. Berend Drent was de tweede Pijnen burger die met een tijd van 2.58.48 bin nen de grens van drie uur finishte. De eerste marathon van Hans de Goede kan worden genoteerd, en hoe. Een tijd van 3.03.01 werd in nog geen jaar atle- tiektraining neergezet. Van grote klasse was tevens de prestatie van Wim van der Veen. Deze atleet is tot op de bo dem gegaan, met binnen twee jaar een verbetering van bijna een uur met een tijd van 3.17.03. Henk van Hal liep na Rotterdam binnen vijf weken zijn twee de marathon en liep nu tien minuten minder snel in een tijd van 3.27.00. Een opmerkelijke prestatie leverde Gerrie den Ouden op de halve mara- thon die in haar veteranenklasse een tweede plaats behaalde. Haar tijd van 1.25.22 was niet allen snel maar, bete kende een persoonlijke verbetering van niet minder dan negen minuten. Baanatleet en korte-afstandsloper Dick Kamerbeek bleek ook het langere werk goed aan te kunnen. Als snelste Pijnen burger kwam hij uit op 1.24.16. Uden Tijdens avondwedstrijden in Uden kwamen vrijdag enkele Pijnenburg-at leten tot goede resultaten. Zo verbeter de Dick van den Broek zijn 1500-me- tertijd tot 3.54.6 en liep B-junior Sam Drost zijn tweede 1500 meter in 4.20.6. Tenslotte had Gert de Ruygt het moei lijk met kou en wind op de 10 kilometer. Hij kwam tot een tijd van 31.28.4. De softballers van de Knicks hebben hun eerste succes geboekt. Phoenix uit Zeist werd vrijdagavond met 4-0 ver slagen in een wedstrijd, waarin pitcher John Vunderink een hoofdrol vervul de. De routinier gooide negen keer drie slag en hield in de slotfase het hoofd koel toen alle honken bezet waren. Hij verdedigde daarmee de 4-0-voor- sprong die in de eerste inning al was aangekondigd. Vunderink z&rgde toen, evenals Frans Bloemsma, voor een punt. In de derde inning bouwden de Knicks de marge via Hans Stuivenberg uit naar drie punten, waarna Ronald Tensen in de zesde in ning de eindstand op 4-0 bepaalde. De Knicks speelden voor het eerst een goede wedstrijd. Het veld was beter op zijn hoede dan in de twee eerdere, ver loren wedstrijden. Het heren- en het damesteam van Mixed Hockey Club Soest en de be geleiders zijn gisteravond op het gemeentehuis gehuldigd door wet houder Jan Menne van sportzaken. De officiële ontvangst hield verband met het feit dat beide teams zijn ge promoveerd naar de eerste klasse. De herenselectie deed dat door kampioen te worden. De dames hadden genoeg aan de tweede plaats op de ranglijst. Het is de eerste keer dat de twee teams van de hockeyclub tegelijker tijd naar de eerste klasse promoveer den. De herenploeg werd in de zaal competitie ook al kampioen, waar door de hockeyers komende winter in de hoogste klasse mogen spelen. De zaalcompetitie is overigens van beduidend lager niveau dan de veld- competitie.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13