Soest onherkenbaar en onvolwassen Voorzitter van sportraad stapt op SEC komt op gelijke hoogte met DVS emvogels eindigen in middenmoot Soester rallyteam uitgedund APWC ontfutselt favoriet illusies op mentaliteit: 1-3 KORFBAL VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag WZ'49 moet met 6-0 winnen van Eemboys'91 Geen successen op circuit Zandvoort TENNIS AUTOSPORT LTC Soestdijk kan titel binnenslaan HANDBAL Qulck deklasseert handbaldames BDC Stalenhoef zo goed als zeker naar Utrecht PAGINA 10 WOENSDAG 20 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 Meningsverschillen tussen Luten en overige leden Zaalvoetballers kampioen in tweede klasse na 0-17-zege fendheid. Deze keer siaagaen de rood zwarten er echter in de tweede helft in hun voordeel te beslissen, zij het dat het verschil (één doelpunt) niet voldoende was voor een wedstrijdpunt. De start na het fluitsignaal was al goed. Eerst kreeg Fons Verduin een strafworp toegewe zen, die hij ook benutte, en daarna schoot Agnes Kraaikamp van afstand raak. Toen ook Rieke Smakman doel trof, sloeg de balans even door naar Eemvogels: 5-6. Deze drie doelpunten op rij schudden de ploeg uit Maarn blijkbaar weer wakker. Het kwam door een mooie doorloopbal weer op gelijke hoogte. Toen Kathja Rauch Eemvogels weer op voorsprong bracht, leek het of fensief van SVMM geweerd. Maar de slotminuten bleken juist voldoende voor de gasten om trefzeker de winst te pakken. De eindstand werd 8-7 en daarmee slaagde SVMM erin Eemvo gels in het eindklassement in de tweede klasse te passeren. De ploeg van Jan van Maanen kan te rugzien op een moeilijk seizoen, vooral ingegeven door de diverse noodge dwongen wisselingen in het team. Van uit een sterke, brede selectie in septem ber vorig jaar heeft een aantal spelers vroegtijdig de sportschoenen aan de wilgen moeten hangen. Zwangerschap,1 privé- en werkomstandigheden redu ceerden de selectie tot het achttal dat de tweede helft van het veldseizoen tussen de lijnen stond. Gezien de vooruitgang van een aantal 'nieuwelingen' zijn er best mogelijkheden volgend seizoen mee te dingen naar de hoofdprijzen. De belangrijkste eis is dan wel dat de ver eniging, en de selectie in het bijzonder, in de breedte groeit. Op dit moment is Eemvogels dan ook voorwaarden aan het scheppen om nieuwe leden te winnen en 'oude' leden terug te winnen. De faciliteiten voor op vang van kinderen van spelers (crèche) zal ongetwijfeld een belangrijk instru ment zijn. Om continuïteit op de lange re termijn te bewaken, zal de club bo vendien starten met welpenkorfbal, waarin de allerjongsten op speelse wijze kennismaken met korfbal. Meer infor matie daarover is verkrijgbaar bij Ag nes Kraaikamp, tel. 12743. De euforie na de 0-4-zege op HMS was allang vergeten. De klap die APWC uitdeelde, verstomde het gejuich dat nog steeds nagalmde. Iedere Soester had erop gerekend dat Soest zich zou plaatsen voor de promotie wedstrijd tegen Roda'23, maar de Amersfoorters ontfutselden de jonge Soester ploeg alle illusies: 1-3. Voetballend mag APWC dik onder doen voor Soest, op het mentale vlak stak Amersfoort Paars/Wit Combinatie hoog boven het kleurloze Soest uit. Het surplus aan techniek bleef in de koffer, de vechtlust was slechts bij een enkeling te bespeuren. Puur op wilskracht, inzet en doorzettingsvermogen dwong APWC de zege af. Soest mag in september aan het twaalfde seizoen in de derde klasse be ginnen. APWC kan zondag voor het eerst in haar geschiedenis de tweede klasse binnenstappen. Soest was zondag onherkenbaar voor de naar schatting twaalfhonderd toe schouwers. Degenen die twee weken rder getuige waren van de Soester •etbalshow in Utrecht keken stom rbaasd toe. Maar Jan Stroomberg jad toch echt dezelfde elf voetballers het veld in gestuurd. Het verschil van >oest toen en Soest nu is onbeschrijf lijk. Spelmakers als Ferenc Kleinegris en Jeroen van Veenendaal bleven ver >nder de maat. De stuwende motor Re- lé van den Deijssel idem dito, Peter van den Berg liet ballen van zijn schoen wegspringen alsof hij als pupil debu- eerde in de hoofdmacht. Bij veel spe lers leek het alsof er een rugbybal in het spel was. De spanning was blijkbaar te groot voor Soest, dat van tevoren veel kansen was toebedicht. Stroomberg erkende dat. "Er zat geen vrijheid in ons voetbal. Het breekt je vandaag op dat je een jonge ploeg hebt. Ik moest op een gegeven moment alles van de kant roepen. Ze coachen elkaar niet. Het ontbreekt de ploeg aan een persoonlijkheid die de rest op sleeptouw neemt. Dit is een ge brek aan beleving, aan plezier om te voetballen. Ik heb ze gewaarschuwd. Als wij het initiatief niet nemen, krijgen we het vreselijk moeilijk." Malaise Toch deelde APWC aanvankelijk in de malaise. Beide teams blonken uit in bal verlies op het middenveld. Combinaties en individuele acties kwamen niet uit de toverhoed die bij Soest veel groter is dan die van APWC. Maar in het laatste kwartier voor rust werd langzaam zicht baar dat APWC ondanks een kleinere bagage aan voetbalkwaliteiten, beter besefte waar het mee bezig was dan Soest. De inzet in de persoonlijke duels was van doorslaggevende betekenis en dus wonnen de Amersfoorters verre weg de meeste gevechten. "APWC was veel doelgerichter, veel gretiger, Voorin bleven ze maar lopen, ze hadden veel meer scherpte, al waren wij bij vlagen voetbaltechnisch gezien iets beter. Maar bij ons was er geen één die overschakelde of ruimte maakte", klaagde Stroomberg. Over 97 minuten voetbal gezien kreeg Soest vier hele en vier halve kansen, APWC creëerde acht mogelijkheden. Maar het duurde tot de 67ste minuut voordat de eerste bal binnen lag. Kort nadat Van Veenendaal een offensieve van APWC onderbrak met een knullige misser, joeg de 'lepe' Ben van de Hoek de bal vanaf een meter of achttien snoeihard onder de lat. Van Veenen daal zette twee minuten later de Bos straat-Oost op zijn kop. Paul van der Grift, met Arie van der Wiel de enige Soester die op zijn normale niveau ac teerde, schoot de bal vanuit een vrije trap hard tegen de bovenarm van Sjef van Eist. Scheidsrechter Zaadnoordijk, die een puike partij blies, gaf Soest een nieuwe vrije trap die Van Veenendaal zowat uit stand in de open hoek krom de. APWC kon het evenwel opbrengen een laatste poging te wagen. Soest had de pech dat Martijn Stalenhoef (na leger- oefeningen en weinig nachtrust) met kramp uitviel. Zijn vervanger Wilfred Janmaat had bij zijn eerste balcontact echter bijna succes. Zijn kopbal ging net naast. APWC-invaller Mare van Dijk (voor de geboekte Mark Jonkers) oogstte wel na drie minuten. Hij verzil verde de strafschop die was toegekend nadat Gerwin Leeghwater de bal op zijn bovenarm had gekregen. Zaadnoordijk handelde daarmee consequent, gezien de vrije trap die hij eerder aan Soest had toegekend. Zwaar Stroomberg vond de straf te zwaar, maar gaf ruiterlijk toe dat de vrije trap, waaruit 1-1 was gescoord, ook overdre ven was geïnterpreteerd. "Het ligt niet alleen aan de penalty. Ik heb tegen de jongens gezegd dat ze het aan hun zelf te danken hebben." Stroomberg doelde daarmee op het feit dat zijn spelers groep zich niet aan de opdrachten had gehouden. "Ze zouden bij balverlies Van den Brom en Van de Lingen op pakken en de rest laten voetballen. We zouden naar voren gericht spelen, maar ik heb er niets van gezien." Typerend voor het optreden van Soest was dat de ploeg het in de laatste veer tien minuten niet kon opbrengen op zoek te gaan naar de gelijkmaker die voldoende zou zijn voor de eerste plaats in de nacompetitie. De wissel Maurice d'Aquino voor Paul Hilhorst sorteerde wat dat betreft ook geen effect. De ploeg had geen fut meer en zou in de 92ste minuut de nekslag krijgen toebe deeld door de attente Van den Hoek. Nadat hij alleen voor Van der Wiel had gefaald, kopte hij uit een voorzet van Van Lingen onhoudbaar in: 1-3. WZ'49 weet waar het aan toe is. De ploeg is op papier nog niet uit geschakeld in de nacompetitie, maar om die te winnen moeten de Soesters zaterdag Eemboys'91 mi nimaal met 6-0 verslaan. Het duel wordt gespeeld op het veld van Bunnik'73 aan de Tolhuislaan in Bunnik. WZ'49 moet met zes doel punten verschil winnen in verband met het doelsaldo. De ploeg verloor anderhalve week geleden met 4-0 van Bunnik'73 dat zaterdag in Soest met 2-0 klop kreeg van Eem- boys'91Bij een 6-0-zege is het doel saldo van VVZ'49 en Bunnik'73 ge lijk. WZ'49 wint dan echter op grond van de strafschoppen tussen beide clubs. WZ'49 won na 34 'pingels' met 12-11. Eemböys'91 heeft zaterdag tegen WZ'49 aan een gelijkspel voldoen de. Bij een nederlaag is Bunnik'73 eerste. Het Tasking Team heeft op een zonovergoten circuit van Zand voort geen potten kunnen breken. Maar dat was eigenlijk logisch. Bij de Renault Clio was alleen Henk Haane van het oorspronkelijke team aanwezig. Donald Molenaar en Thijs van Dijk ontbraken van wege blessures en Eric Bolhaar is op vakantie. Linda Molenaar reed haar race weer niet uit, maar heeft wel laten zien dat ze met de besten mee kan. Een dramatische race vorige week op het circuit van Zolder heeft het Tasking Team hard geraakt. Thijs van Dijk brak bij een crash kort na de start een rugge- wervel. Van Dijk, die niet meer in de ac tieve racerij terug zal keren, is maandag vanuit België vervoerd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. In zijn toe stand komt enige verbetering. Donald Molenaar kneusde zijn rechtervoet zwaar toen hij in de laatste ronde, in tweede positie liggend, door rempro- blemen zijn Clio in een betonnen muur boorde. Maar de Soester coureur denkt er komend weekend op het circuit van Colmarberg (Luxemburg) al weer bij te zijn. In de Citroën AX Cup gaf Linda Mole naar eindelijk haar visitekaartje af, maar opnieuw werd ze door pech ach tervolgd. In de training was ze slechts een seconde langzamer dan de snelste en dat was goed voor een tiende plek op de startgrid. In de race ging het in het begin nog beter. Linda lag zelfs een tijd je op een vijfde plaats en was met Fran- goise Loogman in gevecht om de twee de plaats in de Ladies Cup. "Maar m'n motor begon ineens vreemd te doen en ik viel ver terug. Tot over maat van ramp kreeg ik later ook nog eens een tik van Monique Rosier en toen was het echt over." Het was een behoorlijke tik, want de koelvloeistof zag bij Linda's auto op de achterbum per. Door de klap was Linda hard van de baan afgegaan en kwam daarna bin nen met twee voorwielen, die nodig uit gelijnd moeten worden. Komend week einde zijn de Renault Clio's en dus ook het Tasking Team actief op het circuit van Colmarberg in Luxemburg. Stam Geerlof Stam viel in de Renault Clio- race niet in de prijzen. De Soester cou reur stelde teleur en kwam niet verder dan de elfde plaats. Door een 7-1-overwinning op ASVU heeft het eerste team van LTC Soest- uijk zijn voorsprong op Vleuten uitge bouwd tot negen punten. Als zondag in de thuiswedstrijd tegen TEAN de voorsprong wordt vastgehouden, is Soestdijk 1 kampioen. De laatste wedstrijd bij Vleuten wordt daarmee een formaliteit. Omdat ver wacht wordt dat Vleuten ook wel een behoorlijke overwinning tegen ASVU zal halen is het zaak tegen TEAN een zo hoog mogelijke score te halen. De dames van Smeeing/BDC zijn zon dag gedeklasseerd door Quick. De be zoekers gaven de Soesters klop met 9-21. Tot 5-9 hield Smeeing/BDC de schade beperkt. Na de rust schakelde Quick over in een hogere versnelling en buitte het lengte-overwicht uit. Smeeing/ BDC kon daar niets tegenoverstellen en verloor kansloos. Martijn Stalenhoef vertrekt naar FC LJtrecht. De voetballer van Soest heeft dat zondagmiddag be vestigd. "Het enige probleem is dat ik moet worden overgeplaatst, maar ik wil het proberen. Ik ga weg." Stalenhoef moet nog vijf maanden de militaire dienstplicht vervullen. Dat betekent dat hij de eerste drie maanden van het nieuwe seizoen niet bij de profclub kan trainen. Een oplossing is als hij wordt overge plaatst naar een kazerne in de directe omgeving van Utrceht. Volgens Stalenhoef is het ministerie van defensie daar niet zo makkelijk in. Bovendien gaat hij zeer waar schijnlijk op amateurbasis bij FC Utrecht spelen. "Ik kan niet meteen gaan zeuren over een contract. Als ik niet word overgeplaatst, mis ik de trainingen bij FC Utrecht. Dan zien ze me niet en dan kan ik me ook niet waarmaken. Maar ik wil het wel pro beren." Het vertrek van Stalenhoef weegt zwaar bij Soest. Daartegenover staat de komst van Luits Houkes (ex-SEC en -NVC'89) en doelman Van de Bedum van Achterveld. Over de te rugkeer van Daan Hilhorst of het eventuele vertrek van Martijn de Jonge is nog niets bekend. Voorzitter Dick Luten van de Ver eniging Sportraad Soest is opge stapt. Meningsverschillen over het te voeren beleid liggen ten grond slag aan het besluit van de man die ook de functie van penningmees ter bekleedde. René van Zee is tot de najaarsvergadering waarne mend -voorzitter, mevrouw M. van Halen beheert tot die tijd de penningen. "Ik vind dat de sport niet moet worden gebruikt voor politieke doeleinden", reageert Luten. "De sportnota is wat dat betreft een uitermate onbenullig stuk. Onder het commentaar van de sportraad wil ik mijn handtekening niet zetten. Een groot aantal factoren heeft meegespeeld. Ik ben hieraan begonnen met te zeggen dat ik ongeschikt ben voor deze functie. Ik wil best tennis ver tegenwoordigen, maar niet als voorzit ter. Ik kom uit het bedrijfsleven, niet uit de sportstichting. Voor de sportstich ting heb ik niet veel waardering. Daar is de laatste tien jaar niets uitgekomen. Toen ik eenmaal voorzitter van de sportraad werd, heb ik bedacht hoe ik het wil hebben en dan wil ik het ook zo. Ik heb aangegeven hoe ik het zou wil len. Hoe? Dat moet de sportraad maar zeggen. Ik heb geen behoefte om te gaan stoken. De sportraad is democra tisch gekozen en kan democratisch te werk gaan. Ik wens ze verder veel suc ces." Van Zee: "Wat de sportstichting be treft, daar kom ik niet uit, Cees Verkerk en Jan Paauw ook niet. Wij hebben ook onze bedenkingen over de sportstich ting. Luten was bang dat we op dezelfde voet verder zouden gaan, maar we zijn juist allemaal praktisch te werk gegaan om de achterstanden in te halen. Luten is het niet eens met de sociale vernieu wing, terwijl wij dat juist een belangrijk onderdeel van de sportnota vinden. Dat was dus zes-tegen-één. Luten heeft toen besloten op te stappen. Een ge sprek daarna heeft, niets opgeleverd. We gaan nu door met z'n zessen tot de ledenvergadering in oktober of novem ber." Strubbelingen Van Zee beaamt dat er meer strubbe lingen waren dan alleen in de discussie over de sportnota. "Denk bijvoorbeeld maar aan de tennisbelijning in sporthal Beukendal." In een officiële brief aan het gemeentebestuur en de sportver enigingen zeggen de overige bestuurs leden van de sportraad het besluit van Luten te betreuren, maar te respecte ren. Zo staat dat in elke brief over schei dende partijen. Van Zee: "We hebben in driekwart jaar heel goed werk verricht, óok Luten. We hebben een goed beleid gevoerd en suc ces geboekt, omdat we toch geld van de gemeente hebben gekregen. De manier waarop hij ons heeft gepresenteerd naar de fracties toe, was uitstekend. Maar als hij zegt dat hij de sociale ver nieuwing niets vindt, dan houdt het op. Hij wilde de lijnen uitzetten en iedereen moest die volgen. Maar je praat met z'n zevenen, niet in je eentje. Als er een meerderheidsstandpunt is, moet je je daaraan conformeren. Kun je dat niet, dan moet je opstappen." Op niet mis te verstane wijze heb ben de zaalvoetballers van SEC het kampioenschap in de tweede klasse veroverd. De titel kreeg een produktief randje met een 0-17- zege op Cuproba. SEC had voldoende aan een marge van zeven doelpunten om het doelsaldo van concurrent Blue Tigers te overtreffen. Hendrik-Jan de Boer zorgde vlak voor rust voor de bevrijdende treffer. In de tweede helft zou SEC nog tien keer het net vinden, terwijl Jack Nagtegaal in het laatste duel zijn doel schoon hield. Tegen hekkesluiter Cuproba scoorde Hans-Peter van Zoelen zesmaal. Daar naast gaf hij zeven 'assists'. Met uitzon dering van Nagtegaal scoorden alle spe lers. SEC promoveert daardoor naar de eer ste klasse, waarin DVS reeds uitkomt. Het is nog niet zeker of beide ploegen bij elkaar worden ingedeeld door de competitieleider. Zowel SEC als DVS hoopt van wel. SEC scoorde in zeventien wedstrijden 129 keer. Omdat de wedstrijd tegen Gooische Boys (6-0) uit het program ma werd gegooid, eindigde SEC op een doelsaldo van 123-31. Topscorer werd Van Zoelen met 33 treffers in elf duels. Edwin Brouwer scoorde in vijftien wedstrijden 25 keer, Willem de Vries 21 keer in dertien beurten. In de laatste twee wedstrijden produceerde SEC 35 doelpunten, vijf meer dan in de eerste vier ontmoetingen. De laatste dertien duels werden gewonnen. SEC verloor in de beginfase alleen van Olympia'25 en Blue Tigers, maar zette dat later in het seizoen recht. Chiel Struijk van HVC komt SEC vol gend jaar versterken in de zaal. Dat heeft Ed Brouwer van de club beves tigd. "Hij zou naar DVS gaan, maar ik was al eerder rond met hem. We hebben vandaag (maandag-red.) een briefje naar DVS gestuurd, waarin Struijk bij DVS bedankt. Hij speelt volgend sei zoen bij ons. Van de huidige groep gaat niemand weg." De kampioensformatie van SEC. Staand v.l.n.r. coach Pe- Martens, Willem de Vries, Edwin Brouwer, Richardde Bruin ter van Zoelen, Jack Nagtegaal, Jeffrey van Delden, Hendrik- en Hans-Peter van Zoelen. Jan de Boer, leider Nico van Delden. Zittend v.l.n.r. Marco Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven 02155-19954 De laatste wedstrijd van het sei zoen '91-'92 is voor Eemvogels ëindigd in een teleurstellende derlaag tegen SVMM: 8-7. Er :ond niets meer op het spel dan de eer, daar geen van beide clubs nog msen had op promotie of degra- itie. Uiteindelijk moest Eemvo- ils die eer aan de gasten laten, [oordat met name in de eerste Ift onzorgvuldig met de kansen lerd omgesprongen. Na enkele minuten was het al 0-1 door Kathja Rauch, direct gevolgd door een Itrafworp van SVMM (1-1). De water- vlugge Wim Oldewarris herstelde zijn terdedigingsfout onmiddellijk door zeer fraai een doorloopbal af te ronden. SVMM kwam opnieuw op gelijke 'jfioogte en zelfs op voorsprong, maar een strafworp van Fons Verduin trok de fcand weer recht. Voor de Soesters I ^eef het de eerste helft bij deze produk- enigszins 'geholpen' door de jheidsrechter. SVMM wist nog wel jpee keer te scoren: ruststand 5-3. let tweede bedrijf levert Eemvogels ak problemen op. Vaak verslapt de Sncentratie en vooral ook de doeltref- HHHOQ HET TARIEF: De felicitatieboodschap mag maximaal 3 regels groot zijn. (1 regel is 30 ieestekens incl. spaties) en kost slechts 15,- per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN: Voor het opgeven van uw felicitatieboodschap kunt u gebruik maken van de onderstaande bon. Gert Sandbrink reikt hoger dan Peter van den Berg. Invaller Wilfred Janmaat hks) en Bert van den Brom (broer van John, middenkijken met verschillende ge- toe. Foto: Herman van Dam. René van den Deijssel verlaat voor de tweede keer het veld. Kort voor het einde van het duel werd hij weggestuurd wegens herhaaldelijk schelden tegen de scheidsrech ter. Foto: Herman van Dam. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. Weedestraat 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaonde ban in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dag op de Kabelkrant! ximool 90 leestekens inclusief spoties Foto: Herman van Dam. Meteen daarna werd Van den Deijssel uit het veld gestuurd wegens herhaalde lijke opmerkingen. Daarvoor waren Janmaat en APWC-er John Snijders op de bon geslingerd. De deceptie van Soest was toen echter al een feit. "Ik hoop dat ze volgend jaar een stapje verder zijn en in elke wed strijd willen gaan", sloot Stroomberg het seizoen met pieken en dalen af. Naar schatting twaalfhonderd toeschouwers waren getuige van de onverwachte uitschakeling van Soest.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11