G Pingels beslissen bedrijfsvoetbal Soesters naar basketbalkamp in VS Springbokken vallen in de prijzen 1 SPORT! Aspiranten Red Stars voor derde keer op NK Succes voor softballers Start inschrijving voor avondvierdaagse Open toernooi Soest-Zuid Sport en spel op zaterdag 13 juni in Van Weedestraat "Dit wordt een mooie, lange hete sport-zomerü" Woensdag 20 mei 1992 SOESTER COURANT PAGINA 13 Lot is PTT nu wel beter gezind; Nefkens wordt tweede Zn)™ SOeS'dijk sfoort)ndenbr°ek5"SOest^ >est-Zuid zicht op - finale VOETBAL Hans-Oofttoernooi elfde keer bij SEC Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Opnieuw leden van Red Stars uitgenodigd door NJBA Sportverkiezing op 29 januari in C-drie NK-jeugd hockey bij MHC Soest Goud voor Ricky Erasmus op provinciaal kampioenschap Ruime zege op Quick in Amersfoort: 6-16 SOFTBAL Van 13 tot en met 21 juni aan de Bosstraat TENNIS De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Jack Belt pakt opnieuw eerste plaats triathlon Promotieduels op veld van SEC Derde finalist zaalvoetbal is Mercurius 1 Meningen van lezers De videobeelden van Stroomberg mis i)LTC Soestdijk ,nd) Egmond-LTC Soestdijk tbal uur Jeugdtoernooi D- er r >oest (Bosstraat-Oost) P' vling iur Competitie Soester Bowli» ging, ook op dinsdag (C-drfT rijfssport uur Basketbal voor bedrijvej iur Red Caps-De Knickerbo* inenburg (derde); Caroline de Bruijn 16°1 9"1"6 Vertl°even 13o Rossenberg 1.35 (pr). Kogelsto i Jeugd: Soest-Zuid l-Gooiland iborgh-Soest-Zuid 2 3-7- Neer- 1 ui" 'sjes t/m 12 inau l 1-Rhijnnauwen 2-6. Junioren Gemengd; Soest-Zuid 7 ~2;,Boshe™-Soest-Zuid 2 I --Zuid 3-Eemnes 2-3; Baarn- I 1 'r e r,a°ogrnS t/m J5 1-1 Schilt 8-0; Be Fair-Soest- Jegens t/m 17 jaar: Iduna- cf/ 1 Soest-Zuid 2-Loosdrecht 7 Tn Cj?ar: Shot-Soest-Zuid 1 f? U ?ot °"S- Heren: Soest- Jgland 5-1; Helios-Soest-Zuid 2 -'ijde-Soest-Zuid 3 5-1. Senioren Larsheun-Soest-Zuid 1 4-1- i-ooest-Zuid 2 2-3. -■oren Gemengd: Soest-Zuid 10-8 Alta-Soest-Zuid 2 0-8; At Zuid 3 7-1; Soest-Zuid -Heren: Soest-Zuid 1-NWTL n Gemengd: Hoofddorp-Soest- althoven-Soest-Zuid 2 2-6. Mies: Baarn-Soest-Zuid 1 1-3; /T Samp 4-°; Soestdijk- 1 Sn T'st, d 5-Rijnhuijse 2 7 mmi 6 1_3; soest-Zuid PVDV"Soest-Zuid 7 2-2. Soestdijk-Soest- soest-Zuid 2-Weesper TC 8-0. ïdijk ugdteams van LTC Soest- zondag een goede dag. Het team wist door 4-4 tegen iard uit de gevarenzone te tweede jeugdteam heeft nschap inzicht door naaste ale Ouwe met 5-3 te ver- junioren heeft Soestdijk 2 ïnskansen. 4erdag ging het de jongens ftien jaar goed af. Jongens 'a^rrf11 6 me,sJesteams at moethjker. Hier waren ook wat wisselend. Het I Rteam> Staande uit Strid FrdD,am'Jeanine Astnd Eggmk, kreeg za- de-kopioper op bezoek. In?'lde en enerverende d t team nu overduide- plaats. Inde single-par- uijJeanme en Bas de ze- Ijk de baas. Met een na de singles werden l .en de mixed van ru gewonnen. Het moest de doorslag ge- ge"jk opgaande strijd i de derde spt het eel te benutten en kon ach toe trekken. Het .s weer een stapje dich- team van Soest-Zuid belangrijke stap doen 1 de finale om het Ne- enschap. Het tennis- in de competitie en 'teringen op bezoek, veede. sultaat is Soest-Zuid iet kampioenschap in k later zal de titel of- arna kan Soest-Zuid atsen voor de natio- Tij, die beslissend is 'ds kampioenschap, ■mi gespeeld. Evenals vorig jaar hebben straf- ioppen de beslissing moeten forceren bij het bedrijfsvoetbal. De PTT nam ze dit keer iets beter dan Nefkens en won daarmee het toernooi. In 1991 verloor de PTT via pingels van Van Asch, dat nu Vierde werd. Mercurius veroverde brons. Dé postbezorgers waren het aan hun stand verplicht om te winnen. Op pa pier kon deze ploeg, met onder anderen |IiDnald de Rooij, Luits Houkes, Ger- in Leeghwater, Paul Hilhorst en Mi- [hel Everts, zo in de derde klasse van de VB meespelen. bat bij bedrijfsvoetbal uit een ander gaatje wordt getapt, bleek eens te meer tijdens de finaleronde. De PTT was in |e kwart- en de halve finale stukken be- jer dan respectievelijk Bos en Duin en Mercurius, maar verder dan 1-0 kwam de uiteindelijke kampioen niet in die duels. En'dat terwijl sommige spelers er soms harder tegenaan gingen dan een dag eerder Soest tegen APWC. In de finale kwamen de PTT en Nefkens (dat Van Asch met 1-0 uit de finale had gehouden) niet tot scoren, zodat straf schoppen noodzakelijk werden. In de eerste serie van zeven pogingen bleven beide teams op 4-4 steken. In de één-o m-één serie ging Nefkens vervolgens in de tweede beurt in de fout. Op dat mo ment had Mercurius het team Van Asch al verslagen in de strijd om de derde plaats. Volleybal De dames van Mercurius hadden don derdag al succes geboekt tijdens het prestatie volleybaltoernooi in sporthal Beukendal. Het met speelsters uit de eerste divisie bepakte team vond slechts twee tegenstanders tegenover zich: Arjan van de Breemer van de PTT Post zet een tegenstander van Nefkens op het verkeerde been in de finale van de bedrijfscompetitie, Foto: Goos van der Wilt Howson, dat tweede werd, en Mercu rius 2. Bij de recreanten plaatsen verschillen de teams zich voor de finaleronde die morgenavond vanaf zeven uur in Beu kendal wordt afgewerkt. Menning, Hypsos, Mercurius 2, Frejo, Stam en DVM mogen morgen terugkomen. Basketbal Eveneens in Beukendal wordt dinsdag 26 mei het basketbaltoernooi voor be drijven gehouden. Er doen dertien ploegen mee. Het toernooi begint om 19.00 uur. Vanaf ongeveer 21.15 uur worden de diverse wedstrijden tussen de poulewinnaars gespeeld, die leiden tot de finale. Voor de derde keer in successie mag het eerste jongens aspiran tenteam van Red Stars deelne men aan de strijd om het Neder lands kampioenschap. Die vindt zaterdag plaats in Eindhoven. De basketballers eisten zaterdag de ticket voor de eindronde op door kampioen van West-Nederland te worden. De ploeg was eerder al als eerste in de competitie van de kern Amersfoort/Utrecht geëindigd. In Dordrecht beleefde Red Stars za terdag spannende momenten. De kampioen van de kern opende het toernooi tegen Leiderdorp. Een slechtere start hadden de Soesters zich niet kunnen voorstellen. Stijf van de zenuwen bewogen ze zich over het veld, hetgeen na de eerste periode van tien minuten resulteer de in een ruime achterstand van 15-34. Daarna schudde de Soester ploeg alle nervositeit van zich af en met een press over het hele veld kwam Red Stars binnen vier minu ten op een 36-35-voorsprong. Red Stars hield daarna het hoofd koel en schudde via 49-42 ook Leiderdorp van zich af: 60-53. In de tweede wedstrijd stond Red Stars tegenover Rowic Dordrecht dat op eigen bodem speelde. Deson danks was de supportersschare van de Soesters groter dan die van de Zuidhollanders. In de eerste twee periodes hielden beide teams elkaar in evenwicht, maar daarna nam Red Stars een optie op het kampioen schap van West-Nederland: 45-60. Wie dacht dat de zaak was beklon ken, kwam bedrogen uit. Vier Soes ters kwamen in de foutenlast en moesten voortijdig plaatsnemen op de bank. Rowic profiteerde en kwam akelig dichtbij, maar bij het laatste fluitsignaal had Red Stars nog steeds een voorsprong: 75-73. Het is de derde keer op rij dat hoofd coach John Bertus met zijn formatie naar de Nederlandse kampioen schappen afreist. In 1990 werd Red Stars vierde. Een jaar geleden liet de ploeg de titel in de laatste minuut van de wedstrijd tegen de'voornaamste concurrent glippen door een voor sprong van drie punten uit handen te geven. De overige drie duels werden wel gewonnen, waardoor Red Stars als tweede eindigde. De vice-kam- pioeri doet zaterdag opnieuw een gooi naar de Nederlandse titel. De ploeg speelt tegen de kampioenen van rayon Noord, Oost, Zuid en Noord-Holland. Voor de elfde keer houdt SEC het Hans-Oofttoernooi. Het evenement wordt zondag 24 mei afgewerkt. Be halve SEC doet onder andere Soest mee. Het Hans Oofttoernooi is bestemd voor spelers die op of na 1 augustus 1970 zijn geboren. Elke ploeg mag twee oudere spelers opstellen, mits ze na 1 augustus 1964 zijn geboren. Het toernooi is verdeeld in twee poules. SEC neemt het op tegen Lemmer, Can- dia'66 en DOS (Utrecht). In de andere poule ontmoeten Soest, FC Hilversum, SDO en Muiderberg elkaar. De wed strijden op de Bosstraat-West beginnen 10.30 uur. De finale is om 15.30 uur ge programmeerd. Hans Ooft was in het verleden trainer bij SEC. Later was hij onder meer werk zaam bij een Japanse ploeg. Hij is te genwoordig in dienst van FC Utrecht. Telefoon (02155)-1 3014 Vier jeugdleden van The Red Stars stappen op vrijdag 3 juli op het vliegtuig voor een basketbalkamp in de Verenigde Sta ten. Ze zijn daaarvoor uitgenodigd door de New Jersey Bas ketball Association (NJBA). Het gaat om Stef Schipper, Se- bastian de Ruiter (beiden veertien), Gerben de Jongen Victor Kuit (beiden vijftien). De laatste ontbreekt op de foto. Het viertal zal met leeftijdgenoten uit andere landen drie we ken lang door het oosten van de VS reizen. Basketbal is van zelfsprekend het hoofddoel van het kamp. In 1991 mochten ook al vier leden van Red Stars aan het kamp deelnemen, ter wijl in 1987twee basketballers uit Soest naar de VS afreisden. Een deel van de kosten wordt door de NJBA opgevangen. De contacten tussen Red Stars en de NJBA zijn destijds gelegd door Roy Packham van Crystal Palace. Die club uit Londen was reeds diverse malen te gast bij Red Stars. Foto: Herman van Dam. De slotavond van de verkiezing Soester sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar 1992 zal worden gehouden op vrijdag 29 ja nuari 1993. Als locatie is gekozen voor de grote theaterzaal van C-drie aan de Willaertstraat. De organisatie is ook ditmaal in han den van de Soester Courant en Ra dio Soest. Inmiddels worden reeds voorbereidingen getroffen voor de verkiezing en het programma van de slotavond, waarop de winnaars be kend worden gemaakt. Aan het einde van dit jaar kunnen weer sporters worden voorgedragen als kandidaat. Ook sportploegen ko men dit jaar in aanmerking voor de eretitel. Evenals begin dit jaar zal een aantal sporters/ploegen worden genomineerd, waarna de bevolking weer kan stemmen. In 1991 werden voetballer Robert Roest en atlete Henny Pot uitgeroe pen tot respectievelijk sportman en sportvrouw van het jaar. Op de velden van MHC Soest staat op 23 en 30 mei het Nederlands kam pioenschap hockey voor jeugdteams op het spel. Op zaterdag 23 mei begint de wedstrij denreeks om 9.30 uur. Zowel bij de meisjes als de jongens spelen zes dis trictskampioenen tegen elkaar. De ploegen zijn in twee poules verdeeld. De eerste twee van elke poule komen een week later terug voor de halve fina le. Op zondag 31 mei wordt de finale af gewerkt op het terrein van de Amers- foortse MHC. Ricky Erasinus is zaterdag in Utrecht provinciaal turnkampioen geworden in de D-klasse bij de jeugd. Het lid van De Springbok ken haalde 50,65 punten. De ploeg, waarin Erasinus uitkwam, moest genoegen nemen met een zilveren medaille, omdat Neil White uitviel met een blaar. Ricky Erasmus kwam sterk voor de dag. Hij scoorde 7,10 voor voltige, 8,00 op de brug, 8,35 in de ringen, 8,70 aan de rekstok, 9,00 voor zijn sprong en maar liefst 9,50 voor een hoge flik-flak salto. Daarmee haalde hij de hoogste jury-waardering van de dag. Ricky volgde zijn broer Ronnie op, die vorig jaar de provinciale titel in de D-klasse veroverde. Doordat White door een blaar werd ge troffen, kon hij de wedstrijd niet opti maal afwerken. Hij behaalde in totaal 43,15 punten, hetgeen hem de veer tiende plaats opleverde. Dat hielp Sport Vereent in het zadel. Die ploeg eiste de ploegtitel op met 143,55 punten. De Springbokken bleven steken op 139,15 punten. Michiel van Schaffelaar scoor de 45,35 punten en werd daarmee elfde in het individuele klassement. Jan-Joost Bootsman, Pygar van de Veen, Bart Eichholtz en Rudy van Schaffelaar werden in de eerste ronde op D-niveau eerste en promoveerden daarmee naar de C-klasse. Ze scoorden 116,60 punten, ruim drie punten meer dan THOB-Nieuwegein. In het indivi duele klassement legde Van Schaffelaar beslag op de derde plaats. Bij de meisjes namen Suzanne van Noppen, Tanja Beermink en Monique Hilhorst mee aan de titelstrijd. Zij be haalden met 80,05 punten de zevende plaats. Een hogere klassering was mo gelijk geweest als de ploeg uit vier turn sters had bestaan. Niettemin vond trainster Erma Rebel dat de ploeg goed voor de dag was gekomen. Tanja Beer mink haalde haar radslag op de balk en Monique Hilhorst turnde voor de eerste keer in een wedstrijd de Arabier flik flak. Suzanne van Noppen zorgde met 27,60 punten voor de hoogste score binnen het team. Individueel kampioen Ricky Eras mus krijgt ruggesteun van Pygar van de Veen, Michiel en Rudy van Schaffelaar, Neil White en trainer Harry Eichholtz. Bart Eichholtz en Jan-Joost Bootsman ontbreken op de foto. Foto: Herman van Dam. De softballers van de Knicks heb ben opnieuw succes geboekt. Slachtoffer was ditmaal Quick, dat in Amersfoort met 6-16 werd ver slagen. Pitcher John Vunderink opende sterk en hielp zijn ploeg de deur dicht te hou den. In de vierde inning kreeg de gerou tineerde pitcher een inzinking en moes ten de Soesters vijf punten incasseren. Vunderink herstelde zich echter en de overwinning kwam niet in gevaar. De pitchers van Quick waren van een be duidend minder kaliber. In de wedstrijd werden geen homeruns geslagen. Erno van Gooi was daar wel dichtbij met een fraaie drie-honkslag. De dames van de Knickerbockers dach ten lange tijd de eerste zege te plukken, maar kwamen in de laatste inning be- drogen uit. Het Amersfoortse Red Caps maakte toen aan de Koningsweg een 12-9-achterstand goed: 12-14. Het was de eerste keer dat Red Caps op voorsprong kwam. Niettenmin speelden de Knickerboc kers één van hun beste wedstrijden tot nog toe. Gelegenheids-pitcher Martine Nieberg deed goede zaken met vijfmaal drieslag. Gerda van Empelen en Marga van leek vielen verdienstelijk in. De honkballers van de Knickerbockers wachten nog steeds opp hun eerste wedstrijdpunten. In een spannende ontmoeting met Panters moesten de Soesters op eigen veld het hoofd bui gen: 5-7. Wandelliefhebbers kunnen zich vanavond en dinsdag 26 mei nog inschrijven voor de avond vierdaagse. In buurthuis De Praatpaal aan de Smitsweg zit ten tussen 19.00 en 20.00 uur medewerkers van de plaatselij ke regelingscommissie. De wandelaars kunnen kiezen uit vijf of tien kilometer per dag. Ze moeten vijf gulden betalen om mee te kun nen doen. De avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van maandag 1 tot en met donderdag 4 juni. Elke dag wordt gestart op het vertrouwde adres bij Van Asch aan de Industrieweg. Star ten kan vanaf 17.30 uur. De plaatselijke regelingscommissie heeft vier routes uitgezet. De eerste dag lopen de deelnemers door het Baarnse bos rond paleis Soestdijk. Een dag later zijn Soest-Zuid en het duingebied aan de beurt en op woensdag voert de route de deelne mers door Lage Vuursche. De laat ste avond wordt afgesloten met een défilé bij het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. De routes zijn geschikt voor jong en oud. Bovendien zijn in de routes al ternatieve wegen opgenomen, zodat mensen in een rolstoel ook kunnen meedoen. Voor meer informatie over de avondvierdaagse kan contact wor den opgenomen met Fieke Daze- laar, tel. 11709. Tennisliefhebbers kunnen vanaf 13 juni hun slag slaan bij TV Soest- Zuid. De club houdt tot en met 21 juni een open toernooi. Spelers uit de BI-, B2-, Cl-, C2-, Dl- en D35+-klasse kunnen zich inschrij ven. De uiterste inschrijfdatum is woensdag 27 mei. De inschrijfkaarten zijn ver krijgbaar bij tennisvereniging Soest- Zuid aan de Bosstraat. Het is de bedoeling dat tijdens het toer nooi ongeveer 360 partijen worden af gewikkeld. Op doordeweekse dagen beginnen de partijen om 14.00 uur, in het weekeinde om 9.00 uur. Er wordt elke dag tot 23.00 uur gespeeld. Onder de winnaars in de B-klasse wordt een driedaagse cruise voor iwee perso nen naar Zweden verloot. De overige winnaars maken kans op een overnach ting in het Scandic Crown Hotel in Am sterdam. Het open tennistoernooi staat in het teken van Zweden. Dit in ver band met de Europese kampioen schappen voetbal die daaar in juni plaatsvinden. In het wedstrijdschema wordt rekening gehouden met de wed strijden die het Nederlands elftal speelt. Op zaterdag 20 juni wordt tevens een feestavond gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereni ging. (Sport)verenigingen die op zater dag 13 juni deelnemen aan de sport- en speldag van winkelkring Van Weedestraat, maken kans op vijfhonderd gulden. Dat bedrag wordt uitgeloofd aan de club die zich het beste presenteert. Alle deelnemende verenigingen krijgen een kraam ter beschikking van de winkelkring. Daarin kunnen ze op eigen wijze hun sport uitdra gen. Er zal in ieder geval een klimwand aanwezig zijn van Reebok. Voor meer informatie over de sport en speldag kunnen clubs zich wen den tot J. Nota van het gelijknamige brilcentrum, tel. 17120. ("Nog mooier als je soms aan SEC denkt!") Duinweg 6 - 3268 BN Soest - Tel. 02155 - 13995 Jack Belt heeft zondag de achtste triathlon van Ravenstein op zijn naam geschreven. Hij deed 57 minuten en dertien seconden over 500 meter zwemmen, 22 kilometer fietsen en vijf kilometer lopen. Aan de wedstrijd deden 150 triatleten mee. Het was voor Belt de laatste voor bereiding op het seizoen, dat zaterdag officieel van start gaat met een kwart triathlon in Gorinchem. Het lid van De Schieter had een voor sprong van ruim drie minuten op Bart van Zeist, die tweede werd. Edo Wes terbeek van De Schieter eindigde als negentiende in 1.11.01. Op het hoofdveld van SEC worden ko mend weekeinde twee promotiewed strijden gespeeld. Het betreft in beide gevallen duels tussen periodekam pioenen. Op zaterdag begint om 14.30 de wed strijd tussen Roda'46 en ASC Midden- meer. De twee teams wonnen de na- competitie in de vierde klasse KNVB zaterdag en strijden voor één plaats in de derde klasse. Een dag later komen Hooglanderveen en Houten tegen elkaar in actie, even eens voor een ticket voor de derde klas se KNVB, zij het op zondag. Als de duels gelijk eindigen, wordt twee keer een kwartier verlengd. Als dan nog geen beslissing is gevallen, worden strafschoppen genomen totdat één van beide clubs afvalt. Mercurius is de derde finalist van het zaalvoetbaltoernooi van de gemeente Soest. De eindstrijd wordt dinsdag in sporthal de Banninghal afgewerkt. Op die dag komen vier bedrijven in ac tie. Time-Out en IBAS verzekerden zich eerder al van een plaats in de finale. De vierde kandidaat voor de eindzege rolde gisteravond uit de koker, te laat om nog in deze krant te worden meege nomen. De finalepoule in de Banninghal begint dinsdag om 19.00 uur. In het Utrechts Nieuwsblad van 12 mei jongstleden uitte collega-trainer Jan Stroomberg zijn bedenkingen over de inzet van HMS en (dus ook) diens trai ner, ondergetekende, met betrekking tot de tweede nacompetitiewedstrijd. Het lijkt mij alleszins op zijn plaats dat als je bedenkingen hebt, je deze ook motiveert. Doe je dat niet dan zijn der gelijke bedenkingen in de eerste plaats verdachtmakingen aan je eigen adres, hetgeen in dit geval zo lijkt te zijn. Had deze collega het competitiever loop, de strijdbaarheid, eerlijkheid en het doelsaldo van HMS nog even geme moreerd, dan had hij een en ander in kunnen slikken. Vervolgens komt het verhaal over de videobeelden mij voor als een slag in het luchtledige. Soest kende twee terechte verliespartij- en tegen HMS gedurende de competi tie, mij dunkt stof genoeg voor een der de partij. Bovendien spelen bij een na- competitiewedstrijd minder voorspel bare factoren als toeval, geluk, vorm van de dag en persoonlijke stressbe stendigheid een veel grotere rol dan in de competitie. Wellicht had bedoelde collega ook dit verhaal kunnen inslikken als HMS in deze derde partij een mooie (maar wel gelukkige) openingstreffer binnen één minuut had gemaakt. De relatie tussen videobeelden en deze treffer aanhalen getuigt van misplaatste zelfingenomenheid Mocht het zo zijn dat ik mij vergis, dan hoop ik dat deze 'naar perfectie stre vende trainer' (Soester Courant 6 mei jongstleden) deze videobeelden bij voorbeeld beschikbaar stelt op een de monstratiebijeenkomst van Utrechtse trainers, zodat we er met meerdere col legae van kunnen profiteren. Voorts hoop ik dat deze 'naar perfectie stre vende trainer' in de komende periode alsnog leert niet alleen bij winst op een misplaatste hautaine wijze de publici teit te halen, maar ook bij verlies colle giaal en sportief te reageren, hetgeen een veel grotere kunst is. Daarmee voorkom je dat je louter ten behoeve van jezelf, je 'leerlingen' (Soester Courant 6 mei jongstleden) al leen gebakken lucht voor de neus tovert. Herwijn van Elswijk trainer HMS

Soester Courant | 1992 | | pagina 13