/T\ aruóhocK I CULTUUR WELZIJN! nieuws 'Beeldenexpositie belangrijke bijdrage aan cultureel klimaat in Soest' Jong talent vestigt naam bij Soester Symfonie-Orkest Kindermusical 'Ontsnapt' door cursisten in C-drie Naturistenvereniging 'De Birk' houdt open dag op 24 mei 11 Desmond Tutu-school sluit morgen sprookjesproject af Taxatiedag Sotheby's op 26 mei in 'De Hooge Vuursche' WOENSDAG 20 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA i, 'Beelden in Soest '92'geopend Nieuwe expositie in 'Zonnegloren' V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Spullenhulp \Nereld1/1/inkel Thee, volksdrank nummer één Informatiedag bij Stichting Middelland Chorus Line zoekt bassen en tenoren Het land van 'Er was eens Opbrengst voor Amnesty International Wie vergelijkt leest de Soester Courant Evenementenkalender VW-Soest Rommelmarkt PYO Kinderboerderij De Vrije Teugel WOENSD/ 'The Big Parade' 'Paris is burning' W Muziekschool zoekt bestuursleden Onder grote belangstelling werd zaterdag in de "beeldentuin" van De Hazelaar aan de Bosstraat de expositie "Beelden in Soest '92" geopend. Dat gebeurde met een toespraakje van Hans Lutz, chef kunstredactie van het Utrechts Nieuwsblad, en een "performan ce" van een van de deelnemende kunstenaars, Insa Winkler. De tentoonstelling kreeg mede daar door een internationale allure. Nagenoeg heel kunstminnend Soest, of wat daarvoor wil doorgaan, had zich verzameld in de zonovergoten tuin van het inkoopcentrum voor beeldende kunstenaars aan de Bosstraat, waar de gasten en de deelnemers werden ver welkomd doorJan Hazelaar. Hans Lutz hield zijn toespraakje zowel in het Ne derlands als in het Duits, en constateer de in dat verband dat de kunst toch heel wat universeler is dan de taal. Niettemin was praten over kunst volgens hem een hachelijke zaak. "De kwaliteit van kunst is af te meten aan de mate waarin zij op eigen kracht de beschouwer beroert," aldus Lutz. "Kunst is de sublimatie van het onzeg bare en onnoembare." De expositie sprak hem persoonlijk bijzonder aan en hij zag, ondanks de individuele ver schillen, ook een duidelijke samenhang in het geheel. Volgens hem "scheppen de kunstenaars zich een nieuwe, alter natieve wereld, echter niet door uit de realiteit weg te vluchten." Voor Soest behouden? Lutz meende in elk geval dat de beelden "een niet te onderschatten bijdrage le verden aan het culturele klimaat in Soest", en wees in dat verband ook op de "karakters" van een van de deelne mende kunstenaars (Calevi Tenho- vaara uit Finland), die tijdelijk in de hal van het gemeentehuis te bewonderen zijn. Lutz vond ze zo fraai dat hij zich Insa Winkler, een van de beeldende kunstenaars, opende de expositie met een opvallende "performance". niet kon voorstellen dat beeldende- kunstwethouder Jan Visser niet zijn ui terste best zou doen om de beelden blij vend voor Soest te behouden. De officiële opening van de expositie kreeg gestalte in de "performance" van Insa Winkler (Duitsland), die op het ga zon naast het kunstcentrum enige gym nastische capriolen uithaalde met de door haarzelf, op haar eigen lichaams maten vervaardigde draadplastieken. Dat alles onder de titel "ni née, ni mor- te", wat zoveel wil zeggen als "niet ge boren noch gestorven". Volgens Lutz werd daarmee duidelijk gemaakt dat het levenl - en dus ook de kunst - een continuüm is zonder begin en einde. De expositie "Beelden in Soest '92" aan de Bosstraat is te zien tot medio sep tember. De Petrus en Paulus kerk was vorige week donderdag goed bezet en daar was een gegronde reden voor. Diri gent Henk Soeteman leidde met vaste hand het Soester Symfonie Orkest door een interessant maar voor ama teur-muzikanten moeilijk program ma. Zoals de toehoorders al enige jaren ge wend zijn hadden de organisatoren van het concert gezorgd voor een, ook al buiten onze landsgrenzen bekende, jonge soliste. De 20-jarige Quirine Viersen heeft met haar vertolking van het celloconcert in A kl. terts opus 129 van Robert Schumann haar naam nu ook in Soest gevestigd. Door een gloed volle, warme toon, gepaard gaande met grote muzikaliteit, werd dit concert alle eer aangedaan. De dirigent en het or kest mochten terecht delen in het ova tioneel applaus dat de soliste ten deel viel. Het programma was geopend met de bekende suite voor orkest uit de 'Wa- termusic' van Handel. Een suite die overbekend is, en dat maakt het voor een amateurgezelschap er niet eenvou diger op om dit op een concert aan vaardbaar tot klinken te brengen. Lof voor de koperblazers van het orkest. Van de Amerikaanse componist Bar- ber klonk na de pauze het Adagio voor strijkorkest in Bes kl. terts. Dit werk kreeg een weinig zekere verklanking. Na het reeds gebodene en voor de nog uit te voeren symfonie was dit een min der gelukkige keuze. Uit Beethovens werken was de 8e sym fonie in F gr. terts op. 93 gekozen om de avond te besluiten. Moedig van de uit voerenden dit werk te willen instude ren. Er waren vele mooie momenten in de beluisteren, maar het is prettig voor, de orkestleden en de dirigent dat dit nog een keer kan worden uitgevoerd met de andere orkestwerken op een buitènconert in Baarn (op zondag 24 mei a.s. om 12.00 uur in "de Baker mat", van Lenneplaan 51). Cavano Op zaterdag 23 mei en zondag 24 mei zullen de cursisten van de kindermusi- calgroep van C-drie de spannende maar ook vrolijke kindermusical 'Ont snapt' ten tonele brengen. Na een jaar hard werken, onder leiding van de do centen Herman Kamphorst en Coleta Lustenhouwer, is het dan eindelijk zover! Het stuk gaat over een meisje dat Sproet wordt genoemd, omdat ze zoveel sproeten heeft, maar eigenlijk heeft ze geen naam. Ze is als baby van huis ge kropen, omdat ze heel gevoelige oren heeft en niet tegen het lawaai van haar vele broertjes en zusjes kon. Ze is dus een zwerfkind en ze woont in haar een tje in een oude caravan op een verbor gen vuilstortplaats. De politie zoekt haar, want kinderen zonder naam en adres horen in een jeugdasiel. Maar de hele klas helpt haar om haar naam op te sporen en na veel avonturen komt het met haar adres ook in orde. De musical is geschreven aan de hand van het kinderboek 'Ontsnapt' van de schrijfster Beatrijs Nolet. Het decor is door de kinderen zelf gemaakt. De voorstellingen worden gegeven in de theaterzaal van C-drie op zaterdag avond 23 mei, van 20.00 tot 22.00 uur, en zondagmiddag 24 mei, van 15.00 tot 17.00 uur. De toegang is f 2,50. Kaarten kan men reserveren bij de administratie van C-drie, tijdens kantooruren van 8.30 tot 17.00 uur, Willaertstraat 49, tel. 22188. Op zondag 24 mei houden de Neder landse naturistenverenigingen Open Dag. Men kan vrijblijvend kennisma ken met één van de 45 verenigingen en hun terreinen, ook bij 'De Birk' in Soest. Een gestaag groeiend aantal Nederlan ders heeft al ontdekt dat het plezierig is om zonder kleding in de buitenlucht te zijn. Veel naaktrecreanten hebben hier ervaring mee opgedaan door vakanties in binnen- of buitenland. Naaktrecrea- tie in Nederland vindt plaats in vereni gingsverband, op stranden zowel als op openbare recreatiegebieden. Ook "De Birk", een naturistenvereni ging aan de rand van de Utrechtse Heu velrug in de gemeente Soest, stelt haar terrein open voor belangstellenden. De Birk heeft een prachtig, zeven hectare groot bos- en heideterrein, een mooi nieuw verenigingsgebouw met beperkt geopende sauna-accommodatie. In het zomerseizoen beschikt de Birk over kampeerplaatsen waarvoor een sani- tairblok is ingericht. In beide accommo daties zijn een minder-validentoilet en douche aanwezig. Voor de actieve naturist heeft De Birk diverse sportfaciliteiten, o.a. volleybal, jeu de boules, badminton en handboog- schieten. De kleine kinderen spelen in de zandbak, het pierebadje, op het klimrek of in de speeltuin. De tieners treffen elkaar in hun eigen jeugdhonk. Het hele jaar door zijn er activiteiten; o.a. Mosselenfeest, Franse Dag, Kin- der- en Jeugdweekends, iedere zondag koffiedrinken, etc. De Birk verzorgt op 24 mei tussen 11.00 en 13.00 uur een koffietafel, een videopresentatie en rondleidingen over haar terrein. Om een indruk te krijgen hoeveel koffiè er gezet moet worden stelt De Birk een telefoontje zeer op prijs: 035-210337/033-808557 of 033-803590 (bij voorkeur tussen 18.30 en 19.30 uur). Voor meer informatie over andere ver enigingen en hun terreinen heeft de Ne derlandse Federatie van Naturistenver enigingen (NF) haar federatiebureau op zaterdag 23 en zondag 24 mei a.s. geopend van 10.00 tot 15.00 uur, tele fonisch bereikbaar onder nummer 030-328810. Tot en met 20 juni is in Zonnegloren (M.C. Molendael) aan de Soesterberg- sestraat een dubbel-expositie ingericht van werken van Louk Koppelman- Schoolman en Hendrik Oomen. De bronsplastieken van Louk Koppel man zijn vooral herkenbare afbeeldin gen van mensen en dieren, waarbij haar liefde voor haar ontwerpen tot uitdruk king komt in natuurgetrouwe belijnin gen, maar ook in meer gestyleerde vorm. Hendrik Oomen is present met wand- objecten en reliëfschilderijen die meer ruimtelijkheid suggereren en, door hun structuur en kleur, in wisselende vorm- composities, als het ware vrij over de muur "wandelen". Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Binnenhuisarchitectuur We richten ons huis in naar onze eigen smaak. De één houdt van klassieke en de ander van moderne spullen, maar we streven allemaal naar een zo gezellig mogelijk interieur. Hoe bereiken we dat in ons huis met de dingen die we al heb ben? Op deze vraag wordt in de cursus een antwoord gegeven. Meubelvor men, vloerbedekking, verlichting en nog veel meer op het gebied van wo ninginrichting worden behandeld. De cursus is niet alleen nuttig voor mensen die bezig zijn een nieuw huis in te rich ten, maar vooral voor diegenen die on vrede hebben methun huidige interieur. Aanvang cursus: woensdag 23 septem ber, 19.30-22.00 uur. Docent: H. Uy- lenburg. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 105,-. Cursusadres: Mavo Soest, Va leriaanstraat 167a. Psychologie In september gaat de cursus "Psycholo gie" opnieuw van start. De tijd dat de psychologie nog een romance had met de filosofie ligt achter ons. Psychologie is uitgegroeid tot een wetenschap die met twee benen op de grond staat in het heden en duidelijk richtingbepalend en -gevend is geworden voor de menselij ke toekomst. De praktische psycholo gie verschaft iedereen mogelijkheden om via eenvoudige technieken een hoe veelheid nieuwe interpersoonlijke vaardigheden aan te leren, die het leven van alledag aanzienlijk gemakkelijker zullen maken. De praktische psycholo gie leert u geestelijk weerbaar te wor den, effektiever te communiceren, ang sten te overwinnen, gedragingen van uzelf of uw naasten te onderkennen en te begrijpen, uw geheugen te verbete ren, etc. Samen met de docent, drs. J.M. Römer, psycholoog en natuurgenees kundige, leert u uw eigen mogelijkhe den te ontdekken. Aanvang cursus: woensdag 23 septem ber, 19.00-20.30 uur. Aantal lessen: 7. Cursusprijs: f70,-. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195. Kantoor ge opend: maandag en woensdag 13.00- 16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Woensdagmiddag 14.00-16.00 uur .Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak \^^tichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Voor meer dan de helft van de wereld bevolking is thee dé volksdrank. Na wa ter is thee ook de goedkoopste drank. Ook in Nederland wordt veel thee ge dronken: 700 kopjes per persoon per jaar. Om de theeproducenten uit de Derde Wereld ook te laten profiteren van dat grote theegebruik heeft SOS Wereld handel een groot thee-assortiment uit gebracht. Het bevat o.a. thee uit Sri Lanka, Tanzania en India. De biologische thee uit Sri Lanka komt van een plantage die als eerste ter we reld is overgegaan op biologische thee- verbouw. Bovendien is deze thee ook in Sri Lanka verpakt. De inkomsten van het mengen en verpakken van de thee komen nu ten goede aan de Sri-Lanka- nen zelf. Biologisch geteelde thee is voor de con sument gezonder omdat er geen sporen van van schadelijke chemicaliën in zit ten. Voor het milieu is het beter, omdat het plant- en bodemleven intact blijft. En voor de plantage-arbeiders is het be ter omdat ze niet meer aan giftige be strijdingsmiddelen of kunstmest wor den blootgesteld. Biologische theeteelt is ook arbeidsintensiever en levert veel nieuwe arbeidsplaatsen op. Biologische thee en verschillende ande re theesoorten zijn steeds voorradig in de Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A. Openingstijden: dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. Voor diegenen die van plan zijn bin nenkort een opleiding of cursus te gaan volgen, maar nog niet precies weten in welke richting, is het wellicht belangrijk en ook nuttig zich nü te oriënteren op concrete mogelijkheden. Voor diege nen die zich al wél georiënteerd hebben kan een gesprek met een medewerker van het bureau verhelderend en onder steunend werken om de definitieve be slissing te nemen. De Stichting Middelland voor schooi en beroepskeuzevoorlichting te Amersfoort biedt hiertoe nu de moge lijkheid op donderdag 4 juni van 10.00 tot 20.00 uur. Men kan dan een gesprek voeren met één van de medewerkers en informatie krijgen over: beroepen, opleidingen, cursussen enzovoort. Er is ook moge lijkheid om met behulp van video's en computerprogramma's informatie te verkrijgen. Men hoeft geen afspraak van tevoren te maken en er zijn geen kosten aan verbonden. Het adres is: Heiligenbergerweg 34, Amersfoort, tel. 033-720660. Chorus Line: de naam van een be roemde musical die jarenlang hon derdduizenden mensen heeft getrok ken op Broadway in New York. Maar Chorus Line is ook de naam van een veelbelovend koor uit Soest en omge ving. Gemiddeld zestig mensen komen ie dere week bijeen om samen te repete ren. Het repertoire bestaat uit bewer kingen van Beatles tot Dixieland, delen uit musicals en ander licht populair klinkende songs. Zes jaar geleden werd Chorus Line op gericht door een aantal enthousiaste medewerkers van ziekenhuis Zonne gloren (nu Molendael). Het koor, in de leeftijdsgroep van twintig tot zestig jaar, oefent iedere woensdagavond onder de bezielende leiding van dirigent Paul- Michel Tijssen. De optredens werden met veel enthou siasme ontvangen. Het eerstvolgende concert is op 23 mei in Bussum, waar Chorus Line is uitgenodigd door de Stichting Spierdystrofie, waar onder anderen ook Anita Meijer, Tineke Schouten en de groep Normaal van de partij zullen zijn. Ondanks het grote enthousiasme kampt het koor nog steeds met een te kort aan mannenstemmen, vooral bas sen en tenoren. Kom. laat eens wat van jullie horen. Gezien het grote aantal mannelijke (pop)groepen in ons land, moeten er toch ook in Soest en omge ving mannen zijn die graag willen zin gen? Bestaat er dan toch zoiets als drempel vrees? Kom, stap daar eens overheen en kom vrijblijvend eens luisteren, ie dere woensdagavond in ziekenhuis Zonnegloren in Soest. Of neem eens te lefonisch contact op met een van onder staande personen: Gerrit-Meine Muis, tel. 19597; Marca Eekel, tel. 13399; Marga Hakman, tel. (02154) 20432. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Morgenavond, donderdag 21 mei, sluit de Desmond Tutu-school aan de Soester Molenstraat 8 een sprookje sproject af. Deze afsluitende avond van het project 'Het land van... Er was eens' wordt om 18.30 uur ludiek ge opend door directeur Leo van den Berg van de Soester Kinderboerderij De Vrije Teugel. De Desmond Tutu-school zal morgen avond vanaf half zeven ook Het land van... 'Er was eens' heten. Op de afslui tende avond spelen de leerlingen uiter aard de hoofdrol, zoals zij gedurende een paar weken in alle groepen in de weer zijn geweest. Elke groep heeft een bestaand of zelf bedacht sprookje als thema gekozen en er een eigen accent en uitwerking aan gegeven onder leiding van de J^e^" krachten. Tijdens de feestelijke afslui- tingsavond betrekken zij alle bezoekers in de activiteiten in de respectievelijke lokalen, waar veel te zien en te beleven valt. Er is voor iedereen ruimschoots gele genheid voor het sprookjesachtig ver zorgen van de inwendige mens. Er zijn heel wat lekkernijen te proeven. Hier komen namelijk op culinair gebied oer oude sprookjes als 'Knibbel, Knabbel, Knuisje, wie knabbelt er aan mijn huis je' en 'Ezeltje strekje, tafeltje dekje' vir tuoos aan bod. Op het terrein van bij zondere hapjes heeft de Desmond Tu tu-school onderhand in Soest een repu tatie opgebouwd. Nadat afgelopen maanden uiterst succesvolle veilingdagen zijn ge houden in een vijftal steden in Ne derland, is nu de regio Utrecht aan de beurt. Op dinsdag 26 mei zullen experts van het bekende veiling huis Sotheby's in kasteel "De Hooge Vuursche" (langs de weg tussen Hilversum en Baarn) zitting houden om er kunst en antiquitei ten, variërend van schilderijen en etsen tot keramiek, glas, kristal, zilver, goud, art déco, meubels en speelgoed, zelfs oude boeken te ta xeren. Iedereen die een voorwerp bezit, waar van vermoed kan worden dat het een redelijke waarde heeft, is op 26 mei welkom om dit voorwerp te laten taxe ren. Tevens kan men zich laten infor meren over de mogelijkheden tot vei ling van deze voorwerpen. Deze veilin gen vinden niet plaats op De Hooge Vuursche, maar op andere dagen in Amsterdam of bij één van dé andere in ternationale vestigingen van Sotheby's. De taxatiedag op 26 mei wordt georga niseerd in samenwerking met Amnesty International. Hoewel Sotheby's de ta xaties kosteloos uitvoert, wordt het lut tele bedrag van f 2,50 gevraagd voor de taxatie van de eerste twee voorwerpen die iemand inbrengt. Voor ieder extra object wordt f 1,- gevraagd. De volledi ge opbrengst van de taxaties komt ten goede aan Amnesty International. Steenhoffstraat 9A, tel. 12075 Ook op Radio Soest: donderdag 9.30-10.00 uur. Theater Nieuwe theaterprodukties, september '92 - mei '93, nu te boeken: André van Duin, Youp van 't Hek, Tineke Schouten, Paul de Leeuw, Bert Visscher, Herman Finkers en vele an deren; NorthSea Jazz Festival, 10,11,12 ju li, Den Haag; Holland Festival, Amsterdam. VW-winkel Asperge-fiets- en autoroute (gratis); museumkrant 't Gooi (gratis); cultureel magazine Utrecht (gratis); sportvisakte f 13,-; kaarten Floriade; VW-kado- bonnen vanaf f 10,-; budget-hotelgids; lange fietsroutes, Utrechtse- Heuvel route, Midden-Nederland, vanaf f 6,95. VVV-Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 12075; maandag-vrijdag 9.30-16.30 uur. Donderdag 21 mei Occasionshow op de Eng. 18.00: Avondfietsvierdaagse (4), Supei van Doom, Honsbergen. 20.00: Lezing druiventeelt, Groei en Bloei, EHBO-gebouw, Parallelweg, niet-le- den f 3,-. 20.30: "The Big Parade", Filmhuis Artis- hock, f 7,50/5,-. Vrijdag 22 mei 14.30-18.00: Shock-Inn, jongerensoos Artishock. 20.30 "Paris is burning", Filmhuis Artis hock, f 7,50/5,-. Zaterdag 23 mei 10.00-17.00: Dansdag balletstudio Nan- dine Redeker, Artishock, f 5,-. 13.30: Open Dag Paardenkamp, m.m.v. PVO, Birkstraat. 20.00: Bingo, Vijverhof, f5,-; niet-leden f 10,-. Zondag 24 mei 12.00: Tuinconcert Soester Orkest Ver eniging, Van Lenneplaan 51, Baarn. 16.00: Concert Kasteel Groeneveld, ba- rokensemble D'Amorforte, f 10,-/8,50. Maandag 25 mei 20.00: oefenwedstrijd PTT-zaalvoetbal- team-InterHesp, Beukendal. Dinsdag 26 mei 19.00: basketbaltoernooi bedrijfscompe- titie, Beukendal. Woensdag 27 mei Kermis op de Eng. 14.00: Kindertheater 4-12 jaar, De Vrije Teugel, vedelaarpad, f 1,-. Opgaven voor deze rubriek: VW- evenementenbureau, Steenhoffstraat 9A, tel. 28017. Daarom worden ook hogere bedragen als bijdrage aan de taxatie in dank aan- vaard. Amnesty International (AI) is de orga nisatie die wereldwijd strijdt voor de vrijlating van gewetensgevangen (men sen die gevangen zitten uitsluitend om dat zij over een bepaald onderwerp een, meestal afwijkende, mening hebben en daarvoor uitkomen zonder daarbij ge weld te gebruiken). Ook strijdt AI voor een humane behandeling (voor een eer lijke procesvoering en tegen martelen) van gevangenen en tegen het laten "ver dwijnen" van personen. Tenslotte voert AI actie .voor de afschaffing van de doodstraf. Dat het een unieke gelegenheid is voor iedereen om tegen een zeer gering be drag te weten te komen welke niet ver moede waarde een reeds lang op de zol der liggend voorwerp heeft, mag duide lijk zijn. Daarbij komt de mogelijkheid om de voorwerpen aan te bieden voor veiling bij het gerenommeerde veiling huis van Sotheby's, wat een optimale verkoopprijs garandeert. Ervaringen in andere steden doen ver moeden dat er een zeer grote toeloop zal zijn. Wees dus op tijd aanwezig. De taxaties zullen plaatsvinden tussen 10.00 uur en 15.00 uur op dinsdag 25 mei op kasteel "De Hooge Vuursche". Op zaterdag 13 juni organiseert mu ziekvereniging PVO een rommelmarkt aan de Smitsweg, in samenwerking met de winkeliersvereniging Smitshof, de huurdersvereniging Soesterveen, orga nisaties die gehuisvest zijn in het wijk centrum het Soesterveen en Woning bouwvereniging Soest. Onder de slo gan "Smitsveen leeft" is er een feestdag met onder andere een braderie, kinder spelen, volksdansen en een rommel markt, van 12.00 tot 22.00 uur. De opbrengst van de rommelmarkt komt geheel ten goede aan PVO, o.a. voor het renoveren van het clubge bouw, dat in slechte staat verkeert. Ook voor instrumenten en kleding is er veel geld nodig. Daarom zal er ook een ver loting of Rad van Avontuur gehouden worden, met vele mooie prijzen, ge schonken door verschillende winkeliers in heel Soest. De rommelmarkt is van 11.00 tot 17.00 uur. 's Avonds is er veel muziek en dans met een bekende presentator van radio en tv. Op de braderie zal de Eemlander- blaaskapel voor de vrolijke nootjes zor gen. Dat het Smitsveen leeft, kan heel Soest op 13 juni meebeleven. Kom daarom allen naar deze feestdag en bezoek ook onze rommelmarkt en steun PVO. Ook nieuwe sponsors zijn van harte welkom. Nog spulletjes en kleding voor de rom melmarkt? Bel 02155-21921 en 20857 en ze worden graag opgehaald. Vedelaarpad 53, lel. 18136 Donderdag 21 mei: Activiteiten voor volwassenen van 9.30 - 11.30 uur. Gezellig knutselen onder het genot van een kop koffie. Tevens een schoolreis van De Bijvanckschool uit Blaricum. En na schooltijd maken we weer twee-jarige kinderen gelukkig met een leuk programma. Dit duurt van 15.45 - 17.45 uur. Vrijdag 22 mei: Schoolreis van De Holm uit Leusden. Na schooltijd komen twee kinderen hun verjaardagsfeestje vieren. Zaterdag 23 mei Een groep kinderen komt een weekein de kamperen en maakt een leuk pro gramma mee. Tevens de mogelijkheid voor kinderen om mee te helpen met het verzorgen van de dieren. Woensdag 27 mei: De laatste peuter/ouderactiviteit van dit seizoen. In september gaan we uiter aard verder met deze aktiviteit. Voor de laatste keer zingen, knutselen en een verrassing. Het kost drie gulden per ou- der/kinderpaar. 's Middags om 14.00 uur tevens de laat ste theatervoorstelling van dit seizoen. De toneelgroep van de kinderboerderij heeft dit seizoen 43 Voorstellingen ge speeld. Dit kost veel werk en energie. Gelukkig zijn er ook heel veel kinderen komen kijken. Die komen vast in sep tember weer terug voor de nieuwe voorstelling. De laatste begint zoals ge woonlijk om 14.00 uur en de entree is één gulden per persoon. Komt allen en geeft de spelers een hartelijk laatste ap plaus, want enkelen komen niet meer terug. Zij gaan terug naar school en in september komen er weer nieuwe. Donderdag 21 mei: Tot een paar jaar geleden had het Plej, van de Hemelse Vrede in het hart Beijing in westerse oren nog geen nega tieve bijklank. Zoals het Rode Plein b Moskou was het bekend om zijn grou parades en optochten en had het voora een toeristische attractiewaarde. Siné het bloedige neerslaan van de studente, nopstand heeft het Tian-an-menpleit echter een nieuwe betekenis gekregen een symbool van democratisering enen zijds en van bloedige onderdrukking anderzijds. De meest vooraanstaande Chinese cineast van de zogenaamdt 'Vijfde Generatie', Chen Kaige, ge- bruikte de grote parade op het Plein ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Volksrepubliek in 1984 als ach tergrond voor zijn tweede lange speel film 'The Big Parade'. Kaige gaat op zoek naar het individu en diens persoonlijke karakter en gaat hei een gevecht aangaan met een apparaat dat alle individuen wil kneden in een bepaald concept, zodat ze gelijklopen de radertjes worden in één anonieme machinerie. Een machinerie die in Kai- ges geval in prachtige blokken kan mar cheren en daarmee - in de ogen de lei ders - de discipline en macht van het Chinese volk tot uitdrukking brengt. Daarbij concentreert Kaige zich op zes personages, wier karakters, motieven en achtergronden tijdens het verloop van de voorbereidingen voor de parade meer en meer worden blootgelegd, Tussen de schitterend gefotografeerde beelden van de massale oefeningen en bijbehorende ontberingen krijgen deze persoonlijke onthullingen en uitbar stingen een extra intimiteit. Dat maakt van de radertjes weer herkenbare men sen. Achter de massale gelijkvormig heid schuilen persoonlijkheid en emo tie. De Chinese overheid vond dat 'The Big Parade' de waardigheid van het volk aantastte en verplichtte Kaige beelden van de parade zelf toe te voegen. De creativiteit van Kaige pakt in dat op zicht echter verrassend uit. Het effect van de in slow-motion aan het eind van de film aangeplakte beelden is waar schijnlijk niet wat de Chinese leiders voor ogen stond... Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50; le- den/CJP/Pas-65 f 5,-. Vrijdag 22 mei Op vrijdag 22 mei wordt de film 'Paris is burning' in het Filmhuis Artishock ge draald. Tientallen leden van de New Yorkse houses passeren de revue - doorgaans zwarte of Latijnsamerikaan- se gays die elkaar niet op straat, maar op de balvloer bèstrijden met kleding en dans. Travestieten, transseksuele n en andere categories, waarvoor slechts één ding geldt: hoe kom ik zo goed mogelijk over. Als een rode lijn lopend de opnamen van en balldoor de film heen. Op hou se- en rapmuziek wordt gedanst en ge showd; voor de deelnemers zijn meters hoge trofeeën te winnen. Tussen deze scènes door komen de mothers aan het woord; Wili Ninja, Venus Xtravaganza, Dorian Corey en Octavia Saint Lau- rent. Ze vertellen over hun verleden. Aangrijpend is ook het terloopse inter view met twee jongetjes van een jaar of dertien, die om wat voor reden dan ook niet bij hun ouders wonen, maar op straat hangen - het voorportaal van veel van de getoonde voguers. Hoe extravagant de scene er misschien ook uitziet, uiteindelijk blijken de meeste leden toch te verlangen naar kleinburgerlijke waarden als (veel) geld verdienen, trouwen en kinderen krij gen. Daarmee benadrukken ze de ge mengde gevoelens die opkomen bij het zien van zoveel gedrevenheid bij het perfectioneren van imitaties. Paris is burning' is een document hu- maine waarin een glamoureus, maar te gelijk droefgeestig stemmend beeld wordt gegeven van de moderne tijd. Vrijdag 22 mei te zien in het Filmhuis Artishock. Aanvang 20.30 uur. Toegang f7,50; le- den/CJP/Pas-65 f 5,-. Iedere week krijgen zo'n 3.000 leerlin gen van 2 tot 82 jaar les op de Regionale Muziekschool voor Amersfoort, Soest en Hoevelaken. Aan de school zijn 85 personeelsleden verbonden. het schoolbestuur is samengesteld uit inwo ners van de in de school participerende gemeenten. In zo'n organisatie is ook op bestuurlijk niveau het nodige te doen. Op korte termijn wordt, wegens het af treden van de penningmeester, een op- volg(st)er gezocht. Nog twee bestuurs functies komen vrij per 01-01-1993, volgens het rooster van aftreden. Wie de muziek een warm hart toedra gen en in bestuurlijk opzicht hun partij tje kunnen meeblazen, of wie het be- stuurattent willen maken op mogelijke Kandidaten, wordt verzocht contact op te nemen met mevr. A. van Goor-Oort- gysen, Thorbeckeplein 10, 3818 JL Amersfoort, tel. 033-611275.

Soester Courant | 1992 | | pagina 14