emka 3PLi6hOcR ISOESTERBERGI Zweegvliegclub ACvZ bestaat 60 jaar Soesterberg-noord al bij voorbaat oneens met nieuw bestemmingsplan Oorkonde gemeente voor 334 squadron Even serieus pagina he Big Parade' il/pi06Ti5-eëanse7'50;k- fl WOENSDAG 20 MEI 1992 "is is burning' kschool zoekt rsleden „T?fTsteUuiti™o- SOESTER COURANT PAGINA 15 Jubileum op vliegbasis Soesterberg EnSSa& Odeon houdt zaterdag open huis Activiteiten in De Drie Eiken Berichtgeving Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Klachten bezorging Soester Courant Soesterbergse raakt gewond bij ongeval Jan Bazuin exposeert in Groeneveld Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Grote verwarring tijdens inspraakavond Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Beveiligt alles! Tel. 24142 SOV treedt in Baarn in de buitenlucht op Zalmen terug in de rivieren? Wim van lloorn 'Pasar Patria' op 23 mei in Baarn Historisch Baarn in de Speeldoos 'Medallion' en 'Quest' in de Boemerang Boerenmanifestatie op Hemelvaartsdag -I Een dame schijnt eens opgemerkt te hebben: "Mannen denken onlo gisch. In huis verlan gen zij 't liefst hotel- comfort en in het hotel willen ze graag huiselijkheid. Wij bieden u alle ge wenste comfort bij het kiezen van bril of con tactlenzen en toch is er altijd de sfeer waarin men zich thuis voelt. -16' lel. 1 mderdag 21 mei: een paar jaar geleden had het Pi de Hemelse Vrede in het hl mg in westerse oren nog eeÏÏ •bijklank. Zoals het Rode Pl> kou was het bekend om ziin des en optochten en had het v 6 toeristische attractiewaarde 'loedige neerslaan van de stuH. 'and heeft he, Tian-an-me^ :r een nieuwe betekenis geS? ^bool van democratisering? en van bloedige onderdmk?' rzijds. De meest vooraanSï ese cineast van de zonen». 1 de Generatie', Chen tte de grote parade op het Plein? jenheid van het 35-iario k le Volksrepubliek in 1984 a!?!? ond voor zijn tweede lange sn„7 The Big Parade'. p e'" e gaat op zoek naar het individu, i persoonlijke karakter en gaath :evecht aangaan me, een apPat .1 e individuen wil kneden in ald concept, zodat ze geliiklnn 4 ■dertjes worden in één^fe iinene. Ken machinerie die in k! eval in prachtige blokken kan ma men daarmee-in de ogen del? - de discipline en macht van Z ese volk tot uitdrukking brengt bij concentreert Kaige zich on zK inages, wier karakters, motieve ihtergronden tijdens het verloo! e voorbereidingen voor de parad! en meer worden blootgelegd de schitterend gefotografeerde en van de massale oefeningen en lorende ontberingen krijgen deze onlijke onthullingen en uitban neen extra intimiteit. Dat maakt radertjes weer herkenbare men- kchter de massale gelijkvormig. I;2 chmlen persoonlijkheid en emo- unese overheid vond dat The Bi» c de waardigheid van het volk I tte en verplichtte Kaige beelden parade zelf toe te voegen. De iteit van Kaige pakt in dat op- 'l chter verrassend uit. Het effect B ui slowmotion aan het eind van li i aangeplakte beelden is waat- R ijk met wat de Chinese leiders I gen stond... 'ag 22 mei ag 22 mei wordt de film 'Paris is ui het Filmhuis Artishock ge- Tientallen leden van de New Houses passeren de revue - jis zwarte of Latijnsamerikaan- elkaar met op straat, maar op bestrijden met kleding en avestieten, transseksuele n en Uegones, waarvoor slechts één kom lk zo goed mogelijk '°pcnd de opnamen >11 door de film heen. Op hou- 'muziek wordt gedanst en ge lorde deelnemers zijn meters- eeen te winnen. Tussen deze °r k?men he mothers aan het ih Ntnja, Venus Xtravaganza, °?y„en 0ctavia Sa'nt Lau- vertellen over hun verleden, ud is ook het terloopse inter- ee jongetjes van een jaar of e om wat voor reden dan ook ouders wonen, maar op =en - het voorportaal van veel oonde voguers. vagant de scene er misschien et, uiteindelijk blijken de r?rv te verlangen naar J e waarden als (veel) geld trouwen en kinderen krij- uee benadrukken ze de ge voelens die opkomen bij het oyeel gedrevenheid bij het ■ren van imitaties. 'r"U1^ een document hu- een glamoureus, maar te- -tgeestig stemmend beeld e" van. de moderne tijd. mei te zien in het Filmhuis 'as-065Ufr5Toegan8 f 7'50; le~ ^«en zo'n 3.000 leerlin- ol vu" AS°pdeRe®ionale ten a Afnersfoort, Soest den n d?sch°o1 zijn 85 ,h" verbonden. het Ir Participerende n zon organisatie is ook lt niveau het nodige te ™jn wordt, wegens het af- ;nPln,maSmeester,eenop- j ,°8 twee bestuurs- len vrij per 01-01-1993 ooster van aftreden. een warm hart toedra- "urlijk opzicht hun partij- eeblazen, of wie het be- tnrdfm n op tnogelijlce ordt verzocht contact op eH? w Van Goor-Oort- eekeplein lo, 381g JL el- 033-611275. Een beetje feest mocht wel, von den de leden van de Amsterdamse Club voor Zweefvliegen. Daarom werd het 60-jarig bestaan van de vereniging - die al sinds 1946 haar domicilie heeft op de vliegbasis Soesterberg, maar eigenlijk weinig aan de weg timmert - gevierd met een aantal passende activiteiten. Hoewel de naam van de club door de ontwikkelingen eigenlijk al een beetje is achterhaald - lang niet alle leden komen uit de hoofdstad, maar tegenwoordig vooral uit de wijde omtrek van Soester berg - zijn de "Amsterdammers" in al die jaren graag geziene gasten gewor den op de basis. Met de beperkte "be wegingsvrijheid" - Soesterberg is nu eenmaal een militair complex - hebben ze leren leven en de samenwerking met de basis is allerhartelijkst. De leden maken gezamenlijk en afwis selend gebruik van de eigen "kisten" van de vereniging, al zijn er ook zweef vliegers uit meer kapitaalkrachtige kringen die er een eigen vliegtuig op na houden. Ze zijn allemaal gegrepen door hetzelfde ideaal: vrij als een vogel door de lucht zweven, en met behulp van de klimaatsomstandigheden - thermiek bijvoorbeeld - zo lang mogelijk in de lucht blijven. Iets mooiers bestaat niet, en je hebt "boven" de prachtigste ver gezichten waarvan je op het aardopper vlak alleen maar kunt dromen... Als het weer maar enigszins meewerkt - niet te veel wind, helder zicht - zijn de leden elke zaterdag en zondag, en soms ook op een doordeweekse dag, als het zo uitkomt, te vinden op de grasbaan naast de grote startbaan op Soester berg. De kisten - waarin ondanks het ontbreken van alles wat bij gewone vliegtuigen met aandrijving te maken heeft toch nog een heleboel "techniek" is gestopt: allerlei meters en natuurlijk een boordradio - worden daar met ver eende krachten naar toe gebracht, en de starts vinden doorgaans plaats met be hulp van een krachtige lier, die de kisten met voor buitenstaanders verbazing wekkende snelheid omhoogtrekt, en dat gaat behoorlijk steil. De vliegtuigen zelf worden gekoesterd als pasgeboren kinderen. Ze worden in elk geval voor elke vlucht intensief ge controleerd - geen kist gaat de lucht in zonder dat eerst van binnen en van bui ten bekeken is of alle systemen werken - en voortdurend opgepoetst. Dat heeft niet zozeer te maken met het feit dat el ke zweefvlieger "mooi" voor de dag wil komen, maar meer met het voorkomen van oneffenheden op de huid van de vliegtuigen, die tegenwoordig vrijwel uitsluitend uit kunststof bestaan (alleen het lesvliegtuig is nog met linnen be spannen). Weerstand Zelfs na een regenbuitje worden de kis ten zoveel mogelijk afgezeemd, want het aanhangende water zorgt niet alleen voor extra gewicht, maar vooral ook voor meer weerstand. Dat woord - weerstand - is feitelijk het centrale be grip in de zweefvliegsport. Elke vlieger probeert de weerstand van de lucht te minimaliseren, want daardoor kan het vliegtuig hoger en verder komen en dus langer in de lucht blijven. Wie een keer tje heeft mogen rondkijken en gezien heeft met hoeveel inzet en enthousias me de leden van de ACvZ hun liefheb berij bedrijven, komt onder de indruk van zoveel toewijding. De ACvZ organiseerde in de afgelopen maand, speciaal ter gelegenheid van het jubileum, enkele activiteiten. Zo wer den er speciale vluchten georganiseerd voor de medewerkers van de basis en werden ook de omliggende gemeente besturen uitgenodigd om een kijkje te nemen. Vorige week zaterdag vervoeg den zich daarom o.a. een illuster Soes- ter gezelschap bij de zweefvliegclub: burgemeester De Widt en de wethou ders Menne en Visser, evenals voor lichter Joop van Haaften. Ze maakten - op Visser na, die voor geen goud de aar de nu al wilde verlaten - een vluchtje, evenals een aantal provinciale bestuur ders. Het weer was niet denderend (koud en een beetje regenachtig), maar het lukte de ACvZ toch nog 45 starts te maken. De gasten werden verwelkomd door voorzitter Bert van Broekhuijsen, die kort stilstond bij de voorgeschiede nis van de club. Reünie De zondag daarop was het beter weer, en dat kwam goed uit voor de ca. 100 oud-leden, die zich voor de reünie had den opgegeven. Sommigen kwamen zelfs van over de grenzen om het feest mee te maken, o.a. uit Canada, Luxem burg en Zwitserland. Het gonsde uiter aard van sterke verhalen uit vroeger ja ren en er werden prachtige herinnerin gen opgehaald. In elk geval werd nog eens duidelijk dat de zweefvliegsport - hoewel nog niet oud - de laatste jaren ook een sterke ontwikkeling heeft doorgemaakt. De jubileumactiviteiten van de "Am sterdamse" zweefvliegvlub worden in het weekeinde van 27 en 28 juni afge sloten met een aantal wedstrijden, waaraan ook buitenlandse deelnemers meedoen. Dag van de muziek Zaterdag 23 mei is het de nationale dag van de muziek. Die wordt voor de tweede keer georganiseerd door au teursrechtenorganisatie Buma/Stem- ra en het evenementenbureau Music Harmony. De dag heeft tot doel het publiek te laten zien en horen hoeveel plezier amateurmusici beleven aan hun hobby. Verenigingen, muziek scholen en winkeliers tonen op ver schillende plaatsen welke mogelijkhe den er zijn om zelf muziek te maken. Ook muziekvereniging Odeon uit Soesterberg geeft de liefhebber de mo gelijkheid om in haar muzikale keuken een kijkje te komen nemen. Tijdens de dag van de muziek staat het eigen rau- ziekgebouw open voor iedereen die eens op een hoorn wil blazen, de grote trom om wil hangen of gewoon naar de muziek van de leden van Odeon wil ko men luisteren. Vanaf 10.00 uur zal Odeon een muzi kaal programma verzorgen, zowel in het eigen gebouw of daarbuiten, bij het gezellige terras. Ook zullen de winnaars bekend worden gemaakt van de teken wedstrijd die de vereniging in voorbe reiding op de dag heeft uitgeschreven. Programma 10.00 uur: Muzikale rondgang door het dorp. 11.00 uur: Optreden leerlingenorkest. 11.30 uur: Koperkwartet. 12.00 uur: Pauze - uitreiking prijzen kleurwedstrijd. 13.00 uur: Optreden fanfare. 13.30 uur: Drumband en majorettes. 14.00 uur: Leerlingenorkest. 14.30 uur: Koperkwartet. 15.00 uur: Drumband en majorettes. 15.30 uur: Fanfare. Elke woensdagmiddag vanaf twee uur is er gelegenheid om een partijtje jeu de boules te spelen op de banen achter de Drie Eiken. Wilt u een dag in de week sportief bezig zijn dan is dit wellicht een leuke gelegenheid. De toegang is gratis. Op vrijdag 22 mei zal er ter afsluiting van het seizoen een koud buffet worden geserveerd vanaf 17.00 uur, voorafge gaan door een gezellige spelletjesmid dag. Het Dienstencentrum is open van af 14.00 uur. Kosten koud buffet f 7,50 per persoon. Opgave voor 12.00 uur donderdag 21 mei, op het kantoor van de Drie Eiken, of telefonisch nr. 51402. "Soesterbergse" kopij voor de Soes- ter Courant kan - uiterlijk op zondag worden ingeleverd bij Dory Elie, Morane 13 in Soester berg, tel. 52391. Het materiaal kan ook - uiterlijk op maandag - rechtstreeks worden ge zonden aan de redaktie: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest (of postbus 57, 3760 AB Soest), tel. 02155-14152, fax 02155-24904. Zondag 24 mei 1992 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J. Buitenhuis, Utrecht Zaterdag 23 mei en zondag 24 mei 1992 HUISARTS Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. (03463) 51700. TANDARTS Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: B.A.A.M. van Eist, Wilhelminalaan 40, Zeist, tel. (03404) 23659. KRUISWERK Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. (03463)51540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag 13.00-14.00 uur; uitlenen van verpleegartikelen en informatie: elke werkdag 13.00-14.00 uur. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest-Baarn-Eemnes, Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. (03463) 52606. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: elke dinsdag en woensdag 9.30- 10.30 uur. Maatschappelijk werk elke woensdag 9.30-10.30 uur. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Een 34-jarige inwoonster van Soester berg is zaterdag gewond geraakt op de Burgemeester Grothestraat. Ze is over gebracht naar ziekenhuis Eemland in Amersfoort. De vrouw viel met haar bromfiets na een botsing met een fietser uit Soest. Die moest uitwijken voor een perso nenauto die uit een uitrit het fietspad opreed. De Soesterbergse kwam met haar buik tegen een paal terecht. De fietser en de automobilist bleven onge deerd. Bloemen en vrouwen zijn de belang rijkste onderwerpen op de tentoonstel ling van de Drentse schilder Jan Bazuin. Prachtige bloemenstillevens en vrou wen met grote hoeden, ze passen bij el kaar. De kleuren, meestal in pastel, in vlotte stijl, schijnbaar met het grootste gemak opgezet. Jan Bazuin werd geboren in 1930 te Beilen. Tot zijn achtste jaar woonde hij in dit dorp. Jarenlang werkte hij als kweker en exporteur van bloemen in Aalsmeer, waar hij ook zijn atelier had. Zijn opleiding kreeg hij van Henri F. Boot, de nestor van de Haarlemse schil derkunst, naast leerlingen als Kees Ver- weij, Poppe Damave en Leen Spieren burg. Na het overlijden van Henri F. Boot werkte Jan Bazuin veel samen met Leen Spierenburg, in diens atelier in Spaarndam. Om gezondheidsredenen vertrok Jan Bazuin weer naar Drenthe, waar hij nu in Zweeloo zijn atelier heeft. Zijn zeer aansprekend werk wordt ge kenmerkt door een hang naar het im pressionisme en is doorleefd en rijp. Bazuin had eerder tentoonstellingen in Haarlem, Heemstede, Hillegom, Aals meer, Amsterdam, Groningen, Gieten, Zuidwolde, Zwolle, München, Frank- furt en Hamburg. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zater dag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur; maandag gesloten. Telefoonnummer: 02154-20446/21143. De Baarnse Muziekkring organiseert op zondag 24 mei weer een zondagmid dagconcert in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld. Het concert wordt verzorgd door het barokensemble D'A- morforte, bestaande uit Lu van Albada, barokviool; Tom Tulen, traverso; Hein Hof, clavecimbel; Martie Velthuis, vio la da gamba. Zij spelen werken van Franc,ois Couperin, Carl Philipp Ema- nuel Bach en Georg Philipp Telemann. Het concert begint om 16.00 uur. En tree: f 10,-/8,50. "Dit plan moet gewoon van tafel." Zo luidde kort samengevat de reactie van de bewoners van Soes terberg-noord, die vorige week de moeite hadden genomen om te gaan luisteren naar de informatie over het concept-bestemmings plan voor hun buurt. De als in spraakavond aangekondigde bij eenkomst leidde tot grote verwar ring, vooral omdat de status van het stuk de meesten volstrekt on duidelijk was, ondanks de verze kering van o.a. wethouder Jan Vis ser dat er nog helemaal niets was beslist. Soesterberg-noord heeft een nieuw be stemmingsplan nodig in verband met de noodzakelijk geachte uitbreiding van het industrieterrein. Bovendien is het aan vernieuwing toe in verband met de milieu-eisen. Op korte termijn kan aan die behoefte tegemoet worden ge komen door een deel van de sportvel den aan de Sterrenbergweg aan te wij zen als bedrijfsterrein - eventueel met een bedijfsverzamelgebouw voor star tende ondernemers - en op langere ter mijn is ook uitbreiding in oostelijke richting denkbaar. Het plan voorziet verder o.a. in een verbetering van de verbinding van Soesterberg-noord met de rest van het dorp. Enkele tientallen bewoners luchtten vonge week tijdens een informatiebij eenkomst in De Hoeksteen hun hart over het nieuwe plan, dat bepaald niet in goede aarde bleek te zijn gevallen. Vooral de mogelijke "wegbestemming" van een aantal woningen - zoals de be woners veronderstelden - leverde stof voor protesten, ondanks de bezwerin gen van de wethouder, de ambtenaren en de medewekers van bureau Zand- voort (de opstellers van het concept) - dat de meningsvorming nog helemaal "open" was en dat er nog helemaal geen besluit genomen was. Visser verwel komde overigens de suggestie van de bewoners die zich "overvallen" voelden om een actiegroep op te richten. Vol gens hem kan de inspraak op het plan daardoor veel beter verlopen. Status De bewoners lieten zich niet zomaar overtuigen. Volgens enkelen was de zaak allang in kannen en kruiken en kwamen de bewoners er helemaal niet meer aan te pas. Over de status van het plan bleek dan ook volstrekte onduide lijkheid te heersen, bijvoorbeeld over de vraag of er nu sprake was van "infor matie" dan wel "inspraak". Verder was er veel kritiek op de vaagheid van de schetsen - ("Op een wereldbol herken je je eigen woonplaats ook niet," wierp een van de experts van Zandvoort nog tegen) - en werd openlijk betwijfeld of de gegevens over de behoefte aan nieuw bedrijfsterrein wel kloppen. Sommige bewoners wezen in dat ver band overigens nadrukkelijk op de mo gelijkheden voor industriebebouwing langs de Richelleweg, waarvoor echter de realiseringskansen klein zijn, o.a. omdat de provincie daarvan niet wil weten. De vertegenwoordiger van de Soesterbergse Ondernemers Vereni ging SOV liet overigens weten dat de cijfers alleszins realistisch zijn. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Fazantpad 4b, Soest. ,/in rlnr 1 A/i Foto: Goos van der Wilt. Burgemeester Hans de Widt heeft vrijdag een oorkonde van de gemeente Soest overhandigd aan de commandant van het 334 squadron, overste Kaufman. Daarmee gaf hij blijk van de dank van de gemeente voor de bewezen diensten van het squa dron dat wordt overgeplaatst naar Eindhoven. Het334squadron heeft vanaf1968geopereerd vanaf vliegba sis Soesterberg. Het officiële afscheid van het squadron vond plaats in het officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg. De Soester Orkest Vereniging (SOV) treedt zondag 24 mei in de buitenlucht op. Het decor wordt gevormd door de tuin van villa De Bakermat in Baarn. Het concert begint om 12.00 uur. In 1990 trad de SOV ook al in de tuin op. Ditmaal wordt een familieconcert gegeven. Dirigent Henk Soeteman be gint met Handels Watermusic. Na de pauze speelt de SOV de achtste symfo nie van Beethoven. De toegang is gratis. De SOV bestaat uit 45 amateurmusici die regelmatig in Soest optreden. Theo Olof trad al een keer als solist op en in het najaar zal zangeres Miranda van Kralingen het orkest versterken in 'Les nuits d'été' van Berlioz. Zondag 24 mei gaat het "Koffiedrinken met de boswachter" op Kasteel Groe neveld over de mogelijkheden voor te rugkeer van de zalm in ons rivierwater. "Zalmen terug in de Nederlandse rivie ren" is de achtste in de reeks "Koffie drinken met de boswachter". De redac tie van dit programma is in handen van Kasteel Groeneveld en VARA's Vroe ge Vogels. Het is de bedoeling dat de gasten meepraten en vragen stellen. Daarom zullen de inleidingen kort zijn. De deskundigen zijn de heer P. Leent- vaar, hydrobioloog, en de heer A.J.P. Raat van de Organisatie ter Verbete ring van de Binnenvisserij (OVB). Voorzitter van de discussie is zoals al tijd André Wiersma, boswachter van boswachterij "De Vuursche". De OVB heeft ten aanzien van terug keer van zalmen in de rivieren een na tuurdoelstelling. Dat wil zeggen dat de rivieren geschikt moeten worden ge maakt voor deze vissoort. Zij gaat er wel van uit dat de mens de natuur met technische middelen een handje moet helpen. De vraag is natuurlijk in hoe verre dat verantwoord is. Moeten we niet toch trachten de natuurlijke situatie zoveel mogelijk te herstellen voordat we de zalm de ruimte geven? Of is dat inmiddels onmogelijk geworden? Ja! antwoorden de pragmatici. Nee! roe pen de natuurbeschermers. Realisten en idealisten, kom naar Kas teel Groeneveld, luister en praat mee. Aanvang 11.00 uur. Toegang inclusief koffie/thee f 3,00. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE %.hr ONDERHOUD Op zaterdag 23 mei vindt de tweejaar lijkse "Pasar Patria" plaats in Huize Pa tria aan de Nassaulaan 58 in Baarn. Het evenement duurt van 11.00 tot 16.00 uur. De bezoekers kunnen weer genie ten van allerlei Indonesische gerechten: nasi rames, gado-gado, nasi goreng, sa té, kue-kue en andere snacks. Muziek en dans worden verzorgd door de groep Mesa en Ohana en "Sheena Easton", die bij de Soundmixshow de tweede plaats behaalde. Verder zijn er hand werken te koop, Indonesische kledij, snuisterijen, planten, bloemstukjes, boeken, sierstenen, etc. Voor de kinde ren is er een kinderhoek met schmin ken, grabbelton, ballonnen en snoep goed; er is ook een rommelkraam en ui teraard wordt de dorst gelest. Er vindt tevens een loterij plaats. De opbrengst van de pasar is bestemd voor de creatie ve en recreatieve activiteiten ten behoe ve van de bewoners. Verder is er ook een kraam van "Wereldkinderen". De Historische Kring "Baerne" organi seert in de komende week een tentoon stelling onder het motto "Voor u be waard, aan u getoond", waar artikelen te zien zullen zijn die sinds jaren zijn op geslagen, omdat de kring niet over een expositieruimte beschikt. De meeste stammen uit de voormalige oudheidka mer. "Baerne" heeft ze onder het stof vandaan gehaald en stelt het publiek in de gelegenheid ze te bekijken in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35, Baarn. De expositie is geopend op zaterdag 23 mei: 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur; zondag 24 mei: 13.30-17.00 uur; maandag 25 mei: 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur; dinsdag 26 mei: 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur. De toegang is vrij. Op zaterdag 16 mei is er hardrock in de Boemerang met een optreden van de Utrechtse band "Medallion": een echte live band met een combinatie van spon taniteit, entertainment en muzikaal- technische hoggstandjes. De support act wordt verzorgd door "Quest", die "melodie metal" maakt maar ook hel recht-toe-recht-aan-werk niet schuwt. Agrariërs in Baarn organiseren een groot evenement op Hemelvaartsdag, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Roemeense plaatsje Peris. De sa menwerkende boerenorganisaties CBTB, ABTB en CPJ hebben hun mouwen extra opgestroopt om de boe ren in het dorpje Peris in Transsylvanië (Roemenië) te helpen. De ingezette privatisering van de landbouw biedt de hulpverlening grote mogelijkheden. Bij de komende actie op Hemelvaartsdag, een vervolg op het grote succes van vo rig jaar, zal de heer Ion Anghel, Roe meense ambassadeur in Nederland, de actiemiddag openen. De komende actie op Hemelvaartsdag wordt gehouden op het terrein van de ijsbaan aan de Geerenweg. Het leeuwe- deel van het programma wordt ge vormd door touwtrekwedstrijden on der het motto: Trekken voor Peris'. Volgens Arie Zonneveld, één van de organisatoren, moet het een geweldig spektakel worden. "Mede dankzij het succes van vorig jaar hebben we veel vragen gekregen om een voortzetting van het evenement. Naast, voor de kin deren, ponyrijden, poppenkast, schminken .en een supergrabbelton, hebben we touwtrekwedstrijden, broekspijphangen, een demonstratie schapen hoeden met honden en een show van tien verschillende rundvee rassen, waaronder het kleinste koetje ter wereld", aldus Zonneveld. Touwtrekteams Er is nog plaats voor touwtrekteams om zich aan te melden. De indeling van de teams gebeurt in vier klassen: dames, heren, jeugd van tien tot en met twaalf jaar en jeugd van dertien tot en met vijf tien jaar. De jeugd doet gratis mee, ter wijl de volwassen particuliere teams f 25,- betalen en de gesponsorde teams f75,-. De totale opbrengst van het feest komt ten bate van de boeren van Peris. Inlichtingen: tel. (02154) 14486 of 17667 in Baarn.

Soester Courant | 1992 | | pagina 15