U U 898 R.OIID Verhuur "Diamant is een vertrouwenszaak" Tuniek (Schmtemuwu dvisie in nieuw pand Koningsweg 02155- 16228 ZONNIG VOORDEEL BIJ DONKER Zonnebrtopeigens^ Motor botst op overstekende auto 1 HANDEL WANDEL I Auto Isselt nu tevens Mazda- dealer voor Soest qee\ Nu volop zomerse setjes. r cmodor Bijzondere week in Griftland College Diamantair Aaron Sassoon: geprijsd! pagina OENSDAG 20 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 TEN MEE!!j lle afdelingen automatiseringsbedrijf nu onder één dak Rotterdammer na diefstal broeken in kraag gegrepen Molenschot zoekt koffieschenkers CD's uit auto weg Trilplaat gestolen V - co n I l-i 1 bi m SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155 - 2 35 84 s,etwes BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN 1 [Advisie automatisering heeft zijn intrek genomen in het nieuwe [pand aan de Koningsweg. Het ge bouw heeft in de bocht bij Klein Engendaal een opvallende locatie gekregen, net zo opvallend als de positie die Advisie in de wereld van de automatisering inneemt. Het bedrijf opent binnenkort ove rigens een filiaal in Alkmaar. Met de verhuizing naar de Koningsweg is een einde gekomen aan de verspreide huisvesting in panden aan de Vredehof straat, de Lange Brinkweg en de Hel- üngweg. "Ik loop wat kilometers af', grijnst Loek Bart die het bedrijf met Jaap Pronk leidt. "Op de Vredehof- straat kon je nog wel eens een brul ge ven, daar zaten we de laatste jaren dicht op elkaar." In het nieuwe pand is het trouwens mogelijk voor de medewer kers om via de computer met elkaar te gjpmmuniceren. De verhuizing was binnen drie dagen afgerond. Alle afdelingen zijn inmid dels operationeel, maar met de officiële opening van het door bouwbedrijf Van de Hengel gerealiseerde pand wachten Bart en Pronk tot september. Dat heeft niet alleen met de zomer- antie te maken, maar ook met de pe- lodieke Vraag- en Antwoorddagen die lorgen voor de zevende keer begin- [en. Het bedrijf heeft zevenduizend ailings de deur uitgedaan en verwacht Ie komende week veel mensen in het lieuwe onderkomen. De bezoeker stelt vragen, de medewerkers geven ant woord. Behalve morgen is het pand uok vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag geopend voor het vraag- en antwoord'- spelletje'. Advisie verkoopt niet alleen compu ters, beeldschermen en toetsenborden, maar ontwikkelt ook de meest uiteenlo pende programma's, verzorgt en geeft trainingen en begeleidt automatise ringsprojecten van bedrijven van het begin tot het einde. De kennis die het bedrijf in huis heeft, is ontzettend groot. Bart vindt het een groot voordeel dat al le afdelingen nu onder één dak zijn ge vestigd. Het opvallende gebouw staat nu nog alleen, maar krijgt binnen af zienbare termijn gezelschap van onder meer de woningen van het project Groepswonen Ouderen Soest (GOS). Bart is daarover te spreken. "Het staat niet alleen beter, maar het is voor ons De politie heeft zaterdagmiddag een 23-jarige Rotterdammer aangehouden op de Van Weedestraat. Hij had kort daarvoor bij een kledingzaak vijf broe ken van een rek gestolen. Toen de man werd aangehouden had hij een tas bij zich, waarin de pantalons zaten. De man bekende op het bureau en is na verhoor vrijgelaten. Jaap Pronk (links) en Loek Bart van Advisie zijn trots op hun nieuwe be drijfspand aan de Koningsweg. ook plezieriger dan een een doodlopen de weg." Advisie heeft aan de Koningsweg de beschikking over niet minder dan 48 parkeerplaatsen. Daarmee is een even tueel parkeerprobleem in de kiem ge smoord. Molenschot, het verzorgingshuis aan de Albert Cuyplaan, zit drin gend verlegen om vrijwilligers die behulpzaam willen zijn bij het koffie schenken. Elke dag drinken zoveel mogelijk bewoners gezamenlijk kof fie in de koffiekamer van het huis, en vooral voor de dinsdag- en de vrij dagochtend zijn er nog koffieschen kers nodig, die tussen 9.00 en 11.00 uur in actie komen. Uit een auto die aan de Theo Dobbehof geparkeerd stond heeft een onbekende dader vorige week zeven cd's weggeno men. De eigenaar stelde de politie op de hoogte. Of de wagen werd opengebro ken is niet bekend. Uit een schuurtje aan de Middelwijk straat is vorige week een trilplaat ont vreemd. Het apparaat weegt 90 kilo: De dader bleek een ruit te hebben ingesla gen. De eigenaar, een 44-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. D CO LUI Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-ze)ver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Auto Isselt, die voldoet aan de streng ste Mazda-eisen, is nu ook dealer voor de regio Soest geworden. Ook alle Mazda-rijders uit Soest en omstreken kunnen dus nu voor APK, onderhoud en schade bij Auto Isselt terecht. Auto Isselt is reeds sinds 1981 officieel Mazda-dealer voor de regio Amers foort en vertegenwoordigt het volgende modellengamma: de fraai gestroom lijnde 323, de zojuist met succes geïn troduceerde Mazda 626, de sportieve MX-lijn en uiteraard de bedrijfszekere en betaalbare bedrijfswagenserie, de E-serie. Het vorig jaar geheel vernieuwde be drijf met 1200 m2 showroom en een zeer goed geoutilleerde werkplaats (uitgebreid met nieuwe uitlij nappara- tuur) kunt u vinden op het industrieter rein "De Isselt" vak A, Fluorweg 43. Volop parkeergelegenheid is aanwezig. Op dit moment is bij alle Mazda-rijders de Mazda voorjaarskrant bezorgd. Daarin staan tal van aktieaanbiedingen (zie advertentie). Ter kennismaking biedt Auto Isselt aan alle Mazda-rijders de komende weken een inruilvoordeel (zie advertentie) aan. Boven op de in- ruilprijs ontvangt u bij aankoop van een nieuwe Mazda 323 extra inruilpre- mie, welke op uw bankrekening zal worden overgemaakt. Mazda heeft zich al bewezen in diverse consumententests om zijn betrouwbaar heid en degelijkheid. Als gerenom meerde dealer doet Auto Isselt al het mogelijke om u die service te bieden die men van ons kan verwachten. U kunt dus met uw Mazda altijd bij Auto Isselt terecht. Diamantair Aaron Sassoon aan de Van Weedestraat mag hét adres ge noemd worden voor exclusief ontwor pen sieraden en briljant. De familie heeft alles in huis om deze te vervaar digen. Sassoon sr. is erkend diaman tair. Zijn zoon beoefent het vak van edelsmid en zet eigen ideeën en die van de klant om in bijzondere juwelen. Goud glanst, diamant fonkelt. Samen j: gaan ze leven. Of zoals Sassoon jr. het zegt: "Goud en diamant leven in sym- I biose." ■Op dit moment heeft Aaron Sassoon Isamen met zijn vrouw, zoon, twee I dochters en schoonzoon twee juwe- I lierszaken. In 1964 opende hij een win- I kei aan de Rembrandtlaan in Soest en dertien jaar geleden voegde hij daar een I zaak in Baarn aan toe. Sinds 1984 is de I Soester vestiging van Sassoon aan de Van Weedestraat te vinden. De juwelier heeft een grote collectie horloges van vele hoogstaande merken. Ook voor exclusieve trouwringen en sieraden kun je er terecht. Sassoon heeft echter vooral naam gemaakt als diamantair. Dit vak wordt al generaties lang door de familie Sassoon beoefend. Aaron Sassoon leerde het van zijn va der in Indonesië. In 1954 vestigde Sas soon zich met zijn familie in Nederland - in eerste instantie in Den Haag - waar hij de kneepjes van het vak weer door gaf aan zijn kinderen. "En zelfs mijn kleindochter krijgt de smaak te pak ken," aldus Sassoon. Gevoel "We zijn allemaal besmet met de liefde voor dit vak. We werken intens samen en hebben een goede band. Het vak van diamantair kun je niet op een school le ren. Dat kun je alleen doorgeven aan ie mand die er gevoel voor heeft, zoals mijn zoon en schoonzoon." Aan een diamantair worden hoge eisen gesteld. Vakkennis en een betrouwbare naam zijn onmisbaar voor het langdurig voeren van een succesvol bedrijf. "Dia mant is een vertrouwenszaak," meent de Soester juwelier. "Een leek kan geen goede diamant kopen, daar heeft hij ons voor nodig. Wij geven professionele certificaten. Bij ons weetje zeker watje koopt." "We maken heel wat teleurstellingen mee, wanneer iemand bij ons in de zaak komt met een diamant en blijkt dat de kleur en de verhouding van de steen Foto: Goos van der Wilt. niet overeenkomt met wat de klant ge kocht denkt te hebben. Een heel enkele keer is het zelfs helemaal geen dia mant." De waarde van een diamant wordt be paald door de kleur, de zuiverheid, het gewicht en de manier waarop de steen is geslepen. Kleine barstjes of insluitsels, vaak met het blote oog moeilijk te aan schouwen, maken de koning onder de edelstenen direct minder waard. Godslag Voor een ruwe diamant als geslepen briljant in de juwelierszaak ligt, heeft deze edelsteen een lange weg afgelegd. Na de zogenaamde 'Godslag', de klap die ruwe diamant moet splijten en waar de toekomstige verkoopwaarde van de steen onlosmakend mee verbonden is, wordt de koning der edelstenen gesle pen. Vlakje voor vlakje, tot de diamant 58 facetten heeft. Dit is dé slijpvorm voor diamant, omdat hiermee de opti sche eigenschappen het best tot uiting komen. Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraatde Steenhoffstraat en de Burg. Grothe- straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stui vertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. Sassoons kwaliteiten blijken ook nog eens uit het feit dat hij lid is van alle dia mantbeurzen in de wereld. "Het valt niet mee om in die kringen te komen. Er worden zeer hoge eisen aan je gesteld. Ook wordt, voordat je toegelaten wordt, je foto in de hal van de overkoe pelende organisatie gehangen, zodat eventuele oplichters herkend kunnen worden." Het lidmaatschap is niet alleen voor de naam van je zaak een pré. Sassoon koopt zijn diamanten rechtstreeks van de bron, zonder tussenpersoon. Hij ziet zelf toe op de kwaliteit van de stenen. Door het wegvallen van een grossier daalt de prijs voor de klant aanzienlijk. Sassoon kan zich geen mooier vak voorstellen dan dat van diamantair. "Diamanten sieraden vervelen nooit. Er zijn er niet twee hetzelfde, ze hebben allemaal hun eigen schoonheid. Be grijpt u, wij zijn allemaal gewoon hele maal mesjokke van diamant!" De tweede week van inei is voor het Griftland College een bijzondere week. De voor-examenklassen zijn dan "op werkweek" en de eindexa menleerlingen zitten stressend boven hun boeken, en het lesprogramma voor de derde klassen VWO en HA VO verandert totaal. Een geheel ander aspect van de leerstof dan de gebruikelijke krijgt de volle aan dacht in het project "Praktische Vaar digheden", dat nu al jaren wegens suc ces wordt geprolongeerd. Gedurende deze week kunnen de leerlingen zich onder leiding van vakdocenten - ver bonden aan de school, aangevuld met vrijwilligers - bekwamen in de kunst van het koken, kleren maken, bloem schikken, omgaan met de computer, re digeren van kranteartikelen, vervaardi gen van cosmetica, fotograferen, zeef drukken, aquarelleren en batikken. Een argeloze bezoeker zou bij het door lopen van de school versteld staan van de toewijding, de motivatie, de creativi teit en de handigheid van de 14-/15-/16-jarigen. Het project werd vrijdag afgesloten met de "centrale manifestatie" in een met bloemen versierde aula. Ouders, be langstellenden en klasgenoten werd een wervelend spektakel voorgeschoteld: een modeshow, een kunstgalerij, een demonstratie van chemische kunsten, een fototentoonstelling, enz. Bij de in gang werd een gratis (eenmalige) editie uitgereikt van "The Griftland Times" en de "Projector" door computerdes kundigen. Ook aan de inwendige mens werd gedacht: de "kookploeg" ging rond met koffie, thee en overheerlijke salades, geserveerd op stokbrood. Aan het slot van de show deelde me vrouw De Groot, conrectrix van de Havo-afdeling, de certificaten uit aan degenen die dit jaar door een deskundi gejury als de besten waren uitverkoren: Griftland-koks 1992: Sander Looren de Jong en Maijolein Prins; Grift- land-klerenmaakster 1992: Jiska Bours; Griftland-bloemschikster 1992: Thérèse Hafkamp; Griftland-alchemist 1992: Petra de Waard; Griftland-kun- Een van de activiteiten die de Grift- landers ondernamen was een mode show in de aula. stenaar 1992: Janneke de Goede; Griftland-computerfreak 1992: An- thony van Harten; Griftland-fotograaf 1992: Floortje. 'etra ae waara; urirtiana-Kun- ïyyz: tloortje. hiihetaling- brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, 3765 CT Soest, Bel: 02155 -1 86 26 wBi s .'JuuL De Biltseweg is inmiddels ontruimd. Kort daarvoor was het ongeluk gebeurd, waarbij een motorrijder en een automobilist waren betrokken. Het ongeval vond plaats bij hetzelfde benzi nestation, waar enkele weken geleden een 29-jarige Bilthove- naar om het leven kwam. De automobilist reed zondagmiddag om tien voor één vanaf het station de weg op in de richting van de Bilt. Op dat moment naderde vanuit die richting juist een motorrijder uit Oosthui zen. Een botsing was het gevolg. De motorrijder (39) brak een been en een vinger en liep diverse snij wonden op. Hij werd naar ziekenhuis Eemland in Amersfoort gebracht en later op eigen verzoek naar het ziekenhuis in Zaandam vervoerd. De automobilist k wam er met een klein wondje vanaf. Volgens de Baarnse politie raakten zowel de auto als de motor total loss.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9