1 Zeven Kings Road Riders naar EK Bedrijfsvolleybal: zege voor Sydec A. Spierenburg beste jeugdbowlster ssportt Red Stars aspiranten vierde op NK Emmi u^waseainhetvoodee. Veldlouteii nekken heren de Knicks oop Dames van Pijnenburg zetten Eemmeerloop naar hun hand PAGINaT] WOENSDAG 27 MEI 1992 SOESTER COURANT Erwin Marsé en Leon van Valkenhoef bij kanshebbers FIETSCROSS ™pó\8Mi™gsdter^ereweTde^' Zuidvogels maakt achterstand na drie innings goed: 5-7 oor bedrijven SOFTBAL ATLETIEK TENNIS Eerste mix-team van Soest-Zuid pakt tennistitel ZAALVOETBAL PTT met Soesters verslaat met 8-6 hoofdklasser ATLETIEK Eva Jansen van AV Pijnenburg districtskampioen VOETBAL Pupillen Soest krijgen topclubs tegenover zich HOCKEY Kennismakingsdagen op 3 en 10 juni bij MHC Soest BASKETBAL PAGINA 11 Individuele prijzen voor Stef Schipper en Sebastiaan Ruyter I 73. Soest féljj-léljl. kbal uur Knickerbockers-UW ;sweg) ur Vleut Meern-LTC Soestdiil ten) lur LTC Soestdijk 2-UnicuM laan) ur LTC Soestdijk 3-Marquettl laan) jr Blaricum-Soest-Zuid (Blari- isseling ur Terugreis sporters van uit- Soest-Soest. Aankomst Beukendal om ongeveer 20 ir De Kntcks (D)-Quick 3 (Ko- g) pen 19 jr Finales jeugdtoernooi D- en en Soest (Bosstraat-Oost) ial de mix-jeugdteam van Soest- staande uit Imile Beckers, Bas t, Lisette van de Linden en Mi- svinga, behaalde zaterdag een nde overwinning op Huizen, mile als Michelle 'singelden' nile behaalde de winst, maar was minder gelukkig. De jon- bel ging in drie sets naar Soest- meisjesdubbel werd in drie sets Om met de winst naar huis te gaan, moest de mix worden ge- Lisette en Bas trokken deze een spannende driesetter, naar Einduitslag 3-2 voor Soest- Dk door het tweede jeugdteam, le uit Roy Huisman, Pieter vette Bos en Mirella Mulders rndag goed gepresteerd. Er acht partijen afgewerkt wor- i de singles werden ook de dub- r Soest-Zuid gewonnen. ;ven leden van de Kings Road tders hebben zich gekwalificeerd r de Europese kampioenschap- fietscross die van 17 tot en met juli in Italië worden gehouden, let zijn Robin van de Wolk, Koen van Valkenhoef, Toine en Erwin Marsé, Örjan en Sancho Kers en JLeon Valkenhoef. Die balans kon zondag worden opge maakt na de derde wedstrijd om het Ne derlands kampioenschap. Een kans- ïebber op de Europese titel is Erwin larsé. Hij leidt momenteel het klasse- ïent om het Nederlands kampioen- ;hap bij de experts (16 en 17 jaar). In fi991 fietste de toen vijftien-jarige Soes- :r naar brons tijdens de EK. In Doetin- shem werd hij zondag tweede tijdens Sén van de wedstrijden die meetelt om tet nationaal kampioenschap, lok Leon van Valkenhoef heeft reëel uitzicht op een medaille. Hij rijdt in de ~>uperclass voor experts. Van Valken- ïoef eindigde in Doetinchem als vijfde In zijn klasse. [osten De EK vindt plaats in Padova, nabij yerona. Hoewel de Kings Road Riders via de fietscross-tak van de KNWU te horen hebben gekregen dat ze Neder land mogen vertegenwoordigen, moe ten ze de kosten zelf dragen. De meeste fietscrossers zijn afhankelijk van spon sors. Daar kunnen de Kings Road Riders niet allemaal op terugvallen, maar het is zeker dat het zevental in juli naar de laars van Europa reist. Een aantal van hen combineert de EK fietscross met de zomervakantie. Het is niet zo verwonderlijk dat zeven fietscrossers van de Soester club naar de EK mogen. De meesten trainen drie maal per week, sommigen zelfs vier keer en bijna elk weekeinde doen ze er gens in het land aan een cross mee. Een aantal fietsers van de Kings Road Riders zal in twee klassen uitkomen. Erwin Marsé start zowel bij de experts (kleine fiets) als de cruisers (grote fiets). Hetzelfde geldt voor Robin van de Wolk en Koen van Valkenhoef. Leon van Valkenhoef verschijnt alleen bij de experts (Superclass) aan de start. San cho en Oijan Kers rijden alleen bij de aar de tegenstanders (Huizen). -w- T i i O 11 1 1 "W" -m loest-Zuid 2 één keer verloren i koploper Eemnes is de kans ampioenschap verkeken. heeft zondag zowel het toer- r ^e. ^."1 a^s de C-2 gewonnen, vorig jaar waren de Belgische ers de besten op het Branie van Soest. De C-1 van de club ibeek won in de finale met 3-1 indam, de C-2 versloeg Zee- et 3-0. De C-l van Soest werd enals de C-2. wedvluchten mee. Zowel in 218kilometer) werden dui- beide vluchten werden ge le Vriendschap boekten J. wijl P. Limper en H. Huis- eerd. H;: 1 23; Hornsveld, R. van: 2 9 Limper, P.: 3 16 20 24 25 26 27 'n™ V 813 28; Hornsveld, A. D 1;^0gel,L-:7lll2141531; B.: 1 6 7 8 14 25 28 42 63 69; 65; Kruse- f 47Altenaar/Reij erse Comb.: 4 'ter, J.: 5 2126 32; Vaessen/Vee- omb.: 11 13 38 52; Beijer, J.: 12 15 17 31 37 46 48 57 61; l.W.S. 16 59; Scheffens R.: 18; 19 23 33; Raka Comb.: 20 22 C.: 24 30 35 70; Cochius, W.: 27 36 39; Hoffmann, W.: 41 45; i, J. van: 44 49; Ruitenberg, J.: ;nenr?D,: 51ï Vogel, J.: 54; opi Eimers. R.64 67; Leon van Valkenhoef springt hoog over zijn clubgenoten uit op de fiets- crossbaan aan de Nieuwe Gracht. Zij gaan allemaal naar Italië. Örjan Kers ontbreekt op de foto. Foto: Johan van Beek cruisers van 18 tot en met 24 jaar. Toine Marsé, met twaalf jaar de jongste Soes ter die naar Italië mag, rijdt bij de ex perts mee. De Kings Road Riders lieten zondag zien dat ze in vorm zijn. Robin van de Wolk (14) eiste de derde plaats op bij de experts van 14 en 15 jaar. In dezelfde klasse werd Koen van Valkenhoef vijf de. Örjan Kers, die in Italië van de partij zal zijn, werd vierde in de leeftijdscate gorie 18-24 jaar. Toine Marsé werd uit geschakeld in de halve finale. Sancho kon nog eerder gaan douchen, nadat hij in de manches ten val was gekomen. Na de zomervakantie volgen nog twee wedstrijden die meetellen om het natio naal kampioenschap. De Kings Road Riders moeten nog naar Haaksbergen en Valkenswaard. Na vijf wedstrijden worden de vier beste resultaten bij el kaar opgeteld. J35"*9^'Stam, J.P.: 2 8 38 59 69 83 97; Es, H. van: 5 6 a -5„;„?orrestein. w- ™n: 7 8 13 iln O 93l°211°;Bes, A. de: 9 •7 j va" <fc/Beer, de: 10 Ö2 66 73 76; Wigtman, 3733 57 74 87 96: Bree, H. de: inLT 1 99 104 105 114 l18' 19 68 72106; Giqkel, A. van: 21 :rd in het kader van de be- tcompetitie. De estafette >taan uit vier personen die ronde van 1609 meter die- leggen. Er kan met een da- herenteam of gemengd 'genomen worden. Ondanks drie goede innings heb ben de heren van de Knicks op- nieuw een nederlaag moeten slik ken. Door een niet gering aantal veldfouten kon Zuidvogels een 3-2-achterstand ombuigen in een 5-7-overwinning. Het zag er zo aardig uit voor de softbal- I Iers uit Soest. Met een homerun van Donald Farrel en uitstekend samenspel I van Frans Nauwelaerts de Age en Ge- rard de Clippelaar, die een tegenstan der tussen het derde honk en de thuis plaat vastzetten, leken de Knicks op ro zen te zitten. Niets bleek minder waar. Doordat het veld na de derde inning de j ene na de andere fout maakte, raakte pitcher John Vunderink gedemoti- veerd. Het gevolg was dat hij minder goed ging gooien, De Huizer ploeg be ter ging slaan en het veld van de Knicks nog meer blunders maken. In de vierde inning trok Zuidvogels de stand gelijk (4-4) en in de daaropvol gende slagbeurt nad de ploeg de winst voor het oprapen: 4-6. Beide ploegen scoorden in de voorlaatste inning nog één maal, maar daarna was de koek op: 5-7. Honkbal De honkballers van de Knickerbockers zorgden met Moorfielders voor een ex treem hoge score: 22-16. Jammer voor Raak. De Knicks zijn op weg naar het eerste honk. De catcher van Zuidvogels lijkt de knuppel te willen vangen. Foto: Goos van der Wilt. de Soesters was dat ze aan de lage kant van die score zaten. Rogier Kriele was zondag beter in slaan dan in werpen. Hij sloeg een homerun, maar kreqg er als pitcher ook twee tegen. Kriele zou ver vangen worden door Ronald Tensen die voor zijn niveau goed speelde, maar de deur niet op slot kon houden. De pit cher van Moorfielders kwam evenmin sterk voor de dag, waarmee de hoge eindstand is verklaard. De slagmensen hadden daarentegen een vrij makkelij ke dag. 0-nf 15,-per team. ng bij René van Zee, Turf- 3, tel. 25500. Niet minder dan 135 ploegen (een record) gingen zaterdag in Spa kenburg van start voor de estafet teloop over vijftig kilometer, geor ganiseerd door de plaatselijke at letiekvereniging Quo Vadis. De damesploeg van AV Pijnenburg scheen de hitte echter niet te deren en ze zette de concurrentie vanaf het begin al op behoorlijke achterstand. Zelfs de overige Pijnenburgploegen (drie re creatieteams, een gemengd team en een senioren- en veteranenploeg) hadden absoluut geen antwoord op de gedre venheid van hun clubgenoten. Onder leiding van Elly Moerman, die de eerste etappe afrondde in 43.12 en vervolgens Corine Wallet, die een eind tijd van 38.57 liet noteren (ruim twee minuten sneller dan vorig jaar) werd een beslissend gat geslagen. Mart van Hal liet zich ook niet onbetuigd op de moeilijke etappe over de Huizerbrug: 44.20, terwijl Adri van de Zon op het langste traject door de polders van Eemnes tot 49.31 kwam. Gerrie den Oude, dinsdag ook al sterk etalerend op de vijf kilometer in Baarn, liep naar een prima tijd van 37.34 op de laatste etap pe, die de dames de verdiende eindzege bracht in drie uur 33 minuten en 34 se conden. Gezien de omstandigheden een tijd van allure. Het eerste mix-team van tennisvereni ging Soest-Zuid is zondag kampioen geworden. Tegen naaste concurrent werd met 6-2 gewonnen, zodat de Soesters niet meer zijn te achterhalen. De spanning was te snijden aan de Bos straat. De tennissers probeerden vooral op taktiek de beslissing te forceren. Floortje Bouwer won haar single met 2-1. Ook Xandex de Groot won zijn partij, maar Weteringen trok de stand gelijk door Rachel Beijer en Maarten Zoetelief te verslaan. Het meisjes dubbel was een simpele prooi voor Soest-Zuid (6-4,6-4), maar De Groot en Zoetelief kwamen in de problemen. In de derde set kwamen ze met 1-4 achter. Het Soester dubbel pakte de zaken toen energieker aan en won alsnog met 7-5, hetgeen de, stand op 4-2 bracht. De tweede mix (Zoetelief en Beijer) won simpel met 6-1, 6-3. De Groot en Bouwer wonnen nipt door de derde set met 7-6 naar zich toe te trekken. Daar door werd het kampioenschap een feit. Op zondag 14 juni kan het jeugdteam van Soest-Zuid zich plaatsen voor de fi nale van het Nederlands kampioen schap. Die titel staat op 21 juni op het programma. Het nationale zaalvoetbalteam van de PTT Post, met daarin onder anderen Ronald de Rooij%Luits Houkes en Re né Ribberink van DVS, heeft maan dagavond met 8-6 van Inter Hesp ge wonnen. De hoofdklasser, dit jaar verliezend fi nalist om de districtsbekèr, stond in de rust nog met 3-5 voor. Daarna stelden de medewerkers van PTT Post orde op zaken. Ribberink nam twee treffers voor zijn rekening, De Rooij scoorde één maal. De wedstrijd werd gespeeld in sporthal Beukendal. Bij de PTT speelde ook Frans Bouwman mee. Hij maakte ooit furore als zaalvoetballer in de NCRV-minivoetbalshow. Eva Jansen van atletiekvereniging Pij nenburg is districtskampioen gewor den op de 600 en de 1.000 meter. De atlete verdiende niet alleen twee gouden medailles, maar stelde ook de clubrecords op beide afstanden scher per. Tijdens het kampioenschap van West I raffelde ze de 600 meter in 1.40.4 af. Op de 1.000 meter liep Jan sen naar een eindtijd van 3.09.9. Op het terrein van sportorganisatie Soest wordt zaterdag en zondag het jaarlijkse internationale toernooi voor D- en E-pupillen gehouden. Onder de deelnemers bevinden zich onder meer Ajax, PSV, Eintracht Frankfurt en KV Mechelen. Het is de vijfde keer dat het jeugdtoer nooi wordt gehouden. Op beide dagen begint het om 10.30 uur. De toegang is gratis. Soest moet het puur tegen topclubs op nemen. De E-l is ingedeeld bij Feye- noord, KV Mechelen en Borussia Dort- mund. In de andere poule komen Ajax, PSV, Lokeren en Frankfurt elkaar te gen. De D-pupillen binden de strijd aan met Ajax, KV Mechelen en Frankfurt, terwijl in de andere poule Feyenoord, PSV, Lokeren en Dortmund uitkomen. De poulewedstrijden vinden zaterdag plaats, de kruisfinales en de finales wor-_ den zondag gespeeld. Op woensdag 3 en 10 juni houdt Mi xed Hockey Club Soest (MHCS) ken nismakingsdagen voor jongeren en ouderen. Beide activiteiten vinden vanzelfsprekend plaats op de accom modatie aan de Koninsgweg. Op beide dagen kan iedereen van 14.30 tot 16.00 uur terecht op het terrein. De club zorgt voor hockeysticks en ballen, zodat alle bezoekers de sport kunnen beoefenen. MHCS telt leden vanaf zes jaar. Maar behalve jeugd- en senioren teams, beschikt de vereniging ook over veteranenploegen. In totaal heeft Soest meer dan vijfhonderd leden. Voor informatie over en opgave voor de kennismakingsdagen op 3 en 10 juni kan contact worden opgenomen met secretaris mevrouw M. Luykx, Wilhel- minalaan 18, 3761 DN Soest, tel. 16820. Annemieke Spierenburg is vrijdagavond jeugdkampioen van de Soester Bowling Vereniging geworden. Met een totale pinfall van 551 bleef ze de overige deelnemers ruim voor. Ook gooide ze bij de meisjes de hoogste game met een pinfall van 155. De tweede plaats werd opgeëist door C. Spierenburg die in C-drie tot een pinfall van 503 kwam. Derde werd C. Splinter met 489, vierde P. Brehler (483), vijfde P. van Schalkwijk Foto: Goos van der Wilt. (481) en zesde C. van Gulik (452). De laatste gooide bij de jongens de hoogste game: 159. A lle leden kregen een aantal punten cadeau, gebaseerd op hun gemiddelde resultaat gedurende het seizoen. Na vier series rol den zes finalisten uit de koker. Zij speelden de laatste wed strijd. Het nieuwe seizoen voor de jeugd van de Soester Bow ling Vereniging begint op 4 september. Sydec is bij de heren winnaar gewor den van het volleybaltoernooi voor bedrijven. Titelverdediger Mercurius viste dit jaar achter het net. Camp New Amsterdam eindigde als tweede, wo ningbouwvereniging Soest als derde. De ploegen uit de eerste klasse kwamen donderdagavond in actie. Het was de laatste van drie volleybalavonden in sporthal Beukendal. In de eerste klasse spelen volgend jaar ook DVM en Mercurius 2. Die twee teams promoveerden donderdag door de eerste twee plaatsen op te eisen van de tweede klasse. In de onderlinge wed strijd pakten beide een set: 9-2 en 4-10. In de derde klasse sloeg Stam zich naar de eerste plaats. Die ploeg komt vol gend jaar derhalve in de tweede klasse uit, evenals Schipper dat tweede werd. Het basketbaltoernooi van de bedrijfs- sportcompetitie werd gisteravond in Beukendal afgewerkt. Op woensdag 24 juni volgt nog de bedrijfsestafette tij dens de Klaarwaterloop. Met een vierde plaats is het eerste jongens aspirantenteam van Red Stars zaterdag teruggekeerd van de Nederlandse kampioenschap pen basketbal. Het was de derde keer in successie dat de basketbal lers uit Soest zich hadden gekwali ficeerd voor de nationale titel strijd. Nadat Red Stars kampioen was gewor den van de kern Amersfoort/Utrecht, veroverde de ploeg anderhalve week geleden de eerste plaats van rayon West. Daardoor mochten de aspiranten van Red Stars voor de derde achtereen volgende keer aan de NK deelnemen. Na de vierde plaats in 1990 en de zilve ren medaille van vorig jaar werd de Soester club ditmaal vierde. "In de eer ste wedstrijd zijn we overklast. Bij Doc- shop speelden jongens die zo bij de se nioren kunnen meedoen. Twee meter lang en zulke armen", aldus coach John Bertus die daarbij met zijn handen een diameter van twintig centimeter maak te. Red Stars verloor het duel met 21-41 van de latere nummer drie. Dat Doc- shop niet hoger eindigde, had te maken met het feit dat de 'volwassen' spelers later op de dag problemen hadden met de hoge temperaturen in de sporthal van Eindhoven. In de tweede wedstrijd zette Red Stars de hoogste dagscore neer. Assist Assen werd met 62-44 opzij gezet. De Soes ters begonnen met een achterstand (8-15), maar wonnen de drie overige periodes van vijf minuten ruim. Titelverdediger Commodore uit Den Helder was de derde tegenstander. In 1991 verloor Red Stars dat duel met slechts één punt, waardoor het tweede werd. Ook in Eindhoven had Red Stars uitzicht op de zege. Via 8-19 kwam Red Stars terug tot 23-27. In de derde perio de waren de Noordhollanders iets ster ker (27-36), maar in de laatste vijf mi nuten kwam Red Stars sterk terug: 36-42. "Het had net zo goed andersom kunnen zijn", analyseerde Bertus. Hij zag zijn ploeg in de laatste periode van de vierde en laatste wedstrijd in één keer in elkaar zakken. Na drie periodes leidde Red Stars nog met 40-37, maar Het volleybaltoernooi voor bedrijven stond garant voor drie avonden sport- plezier in Beukendal. Foto: Goos van der Wilt. daarna was het ineens gebeurd. "Je zag het plotseling in elkaar zakken. Maar teleurgesteld ben ik niet. Het was een zware dag. We hebben vorig jaar net het kampioenschap op één punt gemist, dat was jammer. Dit jaar zat er niet meer in, maar ik vind het toch goed dat de jon gens zo ver zijn gekomen." Dat Red Stars over talenten beschikt, bleek wel uit de individuele prijzen die werden binnengesleept. Sebastiaan Ruyter werd uitgeroepen tot de tweede verdediger van het toernooi, waaraan vijftig jongens deelnamen. Stef Schip per won de tweede prijs bij de aanval lers. Het was aanvankelijk de bedoeling dat wethouder Jan Menne van sportzaken de basketballers zou huldigen na terug komst bij sporthal Beukendal. Die af spraak werd vrijdag afgezegd. Het is de bedoeling dat alle Soester sporters die een opmerkelijke prestatie hebben ge leverd, op één dag worden uitgenodigd op het gemeentehuis. - Het succesvolle basketbalteam van Red Stars met de coaches John Bertus (rechts) en Marcel Janvier. Foto: Rob La Rose b

Soester Courant | 1992 | | pagina 11