Verbouwing snackbar De Munt klaar "De krant is geen prestige-object" Baiiers -/HANDEL WANDEL hOCK Schoonheidsspecialiste Renate v.d.Peijl wint 'Europa Cup' met fantasie make-up Soester orgelmakers JJ. Elbertse Zn. vierden 75-jarig bestaan 'Wrak' bij P. Stalenhoef Autoschade: juiste bedrag was f 9262,03 PAGINA 16 WOENSDAG 27 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 17 mei: the Wife and Héros' oster Club Bij internationale wedstrijd in Italië Zaak aan de Nieuweweg nu twee keer zo groot retoerboetieh Recycling bij Rebo-Kringloop Dierenlief Dierenleed Paul Smit van de Soester Courant en Drukkerij Smit: Veel belangstelling op jubileumreceptie Stichting Stimulans f 5000 rijker Fysiotherapeute opgeleid door Hannie Hakze Elsa v.d.Geer-v.Werven reduceert nu ook brandwonden en littekens BIJ ONS KUNT U SFEERVOL DINEREN BINNEN EN BUITEN -r» Restaurant 46, tel. 19577 mei presenteert het :k de hilarische film lief, his Wife and her ur Peter Greenaway. leze film zijn oprech- egoïsme en de heb- eschaving ondermij- fascinerende film op. zich grotendeels af in Hollandais' geheten, ie schilderij waarop 5 een banket van offi- orisschutterij vastleg- roduktie hiervan do- Elke avond komt de vv en trawanten in het Het gezelschap ver enis met figuren van ;lt zijn vrouw, verne- let openbaar en praat stoelgang en sex. Hij leze luxe eetgelegen- >ogt hem vanwege zijn staat stelt de meest schotels te serveren, centrisch dat hij aan- iS in de gaten heeft dat ;driegt met een mede- s vrijen tussen de gan- het damestoilet en la- onder het wakend oog meer de dief er achter )k ze te ontvluchten in i met bedorven vlees, ijken komt de dief ach- aats en neemt wraak, veer tegenwraak uit... zitten geen spelletjes, zoals in Greenaways s. Deze keer heeft hij le regenboog gebruikt, rood, de parkeerplaats nopslagplaats is goud- r de acteurs van de ene -uimte gaan, verandert van kleur. uur. Toegang f 7,50; •65 f 5,-. 7i ei: nei vertoont het Film- Toto le Héros', het de- igische Jaco van Dor- was de onbetwiste win- améra d'Or in Cannes tor betreft kan 'Toto le :eerde zin goed worden een ander Frans ge- Dpsucces van de laatste llin 'Delicatessen' die mhuis Artishock te zien bere en zwarte van de 'Toto le héros' echter irre luchtigheid, et jaar 2027. De oude ug op een saai leven. Hij ijn jeugd, toen hij meen- n geboorte was verwis- ïuijongetje Alfred. Dat st op. Tenslotte is Tho- tuigd dat de welgestelde :n heeft 'gestolen'. ■apend met een pistool ais te verlaten en wraak laatste de film in de toe- eugd te kunnen situeren g van deze eeuw. De lul- igheid van die jaren le- stek voor humoristische Dormael maakt daar op le manier gebruik van. rd en origineel van sta- Vraagt of hij dat tempo Maar of er niets aan de an Dormael zijn publiek lart en originaliteit naar le film toe. permitteert zich allerlei pjes, maar betoont zich isseur die weet wat een ïn hoe hij het plezier van et overbrengen. Slechts bijvoorbeeld, zeker in ilm, een zo oprecht, ero- e tegen als die, waarin zusje Alice in bed liggen ïaam ontdekt. Als deze igt te herhalen als Tho- ar later een dame ont- lij dezelfde bizarre grap- ïn, doet zich een ontroe rt t voor... 0 uur. Toegang f 7,50; s-65 f 5,-. 0 mei: eert de Artishock Blues :en het concert van De natuurlijk ook een nor- ght. Deze maand wordt vuld door de Red Roos- ieuwe band die werd op- fundamenten van de le- roep Boem Boem. deze ijn oorspronkelijke vorm ihock te beluisteren, vallen van Boem Boem bestaande uit Henkie lis B-Good en Dr. Ha loten de juiste mensen te gaten weer op te vullen, vel gelukt e bestaat uit moderne lues, swingend en dans- Rooster Club brengt mu- :ter, vol enthousiasme en oor de 'oude meesters', vordt aan het publiek ge- nder het motto 'Let the 11'. er Club bestaat uit: Hen zang/ mondharmonica; >d: gitaar/achtergrond en Grunsven: toetsen; ilum: slagwerk. )0 uur. Deur open 21.30 30 uur (of eerder als het mg f 7,50; leden/CJP/ Kaarten in de voorver- ;baar tussen 12.00 en Een soort "Europa Cup", dat is de gouden beker die de Soester schoon heidsspecialiste Renate van der Peijl onlangs meebracht uit Italië. Ze deed daar mee aan de Europese kampioen schappen op het gebied van de ma ke-up, de vierde keer dat deze interna tionale wedstrijden werden gehouden. Renate maakte deel uit van een groep van negen Nederlandse visagisten/ma- ke-up artisten, die meedongen naar de hoogste eer. Met haar creatie "Konin gin van het schaakspel", waarmee ze vorig jaar tijdens de Nederlandse kam pioenschappen in Amsterdam de eerste prijs wegsleepte, behaalde ze nu een vierde prijs. De wedstrijden werden op 9 en 10 mei gehouden in Modena, vlak bij Milaan. De eerste dag ging het met name om bo dy painting, een kunst die Renate zeker ook beheerst, maar de wedstrijden stonden alleen open voor Italiaanse deelnemers. De volgende dag trad zij naar voren als een van de 88 deelne mers uit verschillende Europese lan den, zoals Spanje, Oostenrijk, Frank rijk, Hongarije, Italië en Nederland, en legde ze beslag op de eervolle prijs bij de fantasie make-up, waarbij het gaat om het opmaken van gezicht, decolleté, rug en armen.. Dat ze al tijdens de tweede wedstrijd waaraan ze heeft meegedaan - en de eerste internationale - zo hoog eindigde heeft haar uiteraard goed gedaan. De beker ging dan ook vol trots mee naar huis, al is Renate de eerste om te zeggen dat ze 'm eigenlijk toch niet echt mooi vindt. Hij heeft in elk geval een plaatsje gekre gen in haar schoonheidssalon en huid studio "Bo Beauté" aan de Titus Brandsmastraat 52, waar Renate zich toelegt op exclusieve huidverzorging, o.a. met speciale behandelingen als aloë vera bio-faceliftings, bio-energetische massage, ijskogelmassage, modelleren de maskers, kleuradviezen en make- up-adviezen en -lessen. De verbouwing van snackbar De Munt is achter de rug. Het interieur van het etablissement op de hoek van de Nieuweweg en de Eigendomweg heeft een complete gedaanteverwisseling ondergaan en is ongeveer twee keer zo groot geworden. De heropening van De Munt vond maandagavond plaats met een receptie in het verbouwde pand. Behalve de snackbar is een gezellige eethoek ingericht. Eigenaar T. Javas is terecht trots op zijn zaak, waar hij acht jaar geleden instapte. Nieu w is deplate-service van De Munt. De maaltijden kunnen zowel in de zaak worden genuttigd als mee naar huis worden genomen. Snackbar De Munt is elke dag geopend. Van maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 24.00 uur en op zondag van 12.00 tot 20.00 uur. De zaak is telefonisch te bereiken via nummer 16030. NOG DRIE DAGEN kunt u profiteren van 50% korting op damesjaponnen, pakjes en zomerjassen. Daarna: uitverkoopprijzen voor de gehele collectie goede 2e hands kleding. Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 - 14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 De activiteiten van Rebo-Kringloop mogen zich verheugen in een grote be langstelling. Ongetwijfeld zal dat ook gelden voor de Recyclingmarkt die op zaterdag 13 juni georganiseerd wordt. Van 9.00 tot 15.00 uur kan men op het eigen terrein van het Baarnse kringloopbedrijf aan de Dahliastraat voor de eerste maal een dergelijk eve nement meemaken. Naar het zich laat aanzien zal een zeer gevarieerd aanbod van goede tweedehands artikelen te koop zijn. Daarnaast zal men onder meer kramen met handgemaakte kin derkleding en kaarsen aantreffen. Enig tientallen standhouders hebben zich reeds aangemeld, zodat wat dat be treft al van een geslaagde activiteit ge sproken kan worden. De medewerkers van Rebo-Kringloop zullen het verblijf veraangenamen met muziek en desge wenst een kopje koffie. Men kan deze dag uiteraard ook uitgebreid rondsnuf felen in de Retoerbeurs en de Retoer- boetiek. Beide zijn speciaal voor deze gelegenheid een uur vroeger geopend en een uur later gesloten. Informatie: tijdens kantooruren tel. (02154)-21895. Amivedi, tel. 17001 VERMIST: 9-5: Schildpadpoes met witte onderlip. Vl.band met roze adreskoker. Inl. mevr. Wierink, Turfstreek 249, 3766 HW Soest, tel. 14963. 16-5: Cypers poesje, gest. witte bef en pootjes. Inl. Ine Harteveld, Woonark Eemweg, 3741 LE Baarn, tel. 02154-21619. 16-5: Valkparkiet, geel met rode wan gen. Inl. mevr. v.d. Meyde, Choristën- pad 83, 3766 BB Soest, tel. 10583. 20-5: Zwarte poes, witte snuit, bef en voetjes. Inl. mevr. Adams, Plasweg 23, Soest, 3768 AK, tel. 19087. 20-5: Cypers gec. kater, 7 jr. onder de keel wondjes. Witte pootjes en bef. Inl. fam. Wollenberg, den Blieklaan 32, 3766 AT Soest, tel. 19688. 21-5: Zwart-wit poesje ca. 9 mnd. vrij klein. Is op deze avond uit de auto ge sprongen o/a Parallelweg, Soest-rich- ting Dalweg. Inl. fam. v. Timmeren, Ereprijsstraat 129,3765 AG Soest, tel. 15873. Ruim zeventig jaar geleden rolde de eerste Soester Courant van de pers. Oprichter G.J. Smit begon in die tijd een kleine uitgeverij annex drukkerij. Het familiebedrijf is de laatste decennia uitgegroeid tot een moderne handelsdrukkerij en is één van de laatste in Nederland dat in eigen beheer een krant uit geeft. "Er is mij erg veel aan gele gen de krant te behouden zoals hij nu is, maar ik zal hem niet koste wat het kost in stand houden,' al" dus de huidige directeur Paul Smit. De allereerste kwitantie die G.J. Smit ooit drukte dateert uit februari 1920 en prijkt nu in een lijstje aan de muur van de drukkerij in Amersfoort. Een herin nering aan lang vervlogen tijden.Mijn grootvader had in 1919 een boekwin keltje aan de Van Weedestraat. Hij ver vaardigde daar ook wat klein drukwerk voor klanten, dat lag toen in het ver lengde van een boekhandel." "Hij kwam uit Arnhem, had daar als re dacteur gewerkt en besloot te kijken of een krant hier in Soest ook haalbaar was. In z'n boekwinkeltje drukte hij hem zelf, vel voor vel. Dat was in die tijd best te doen. De krant - en de oplage - waren toen uiteraard veel kleiner," ver telt Paul Smit (36). Hij kwam in 1977 bij zijn vader en oom werken en nam in 1983 als derde generatie Smit de dage lijkse leiding van hen over. Het bedrijf dateert officieel uit 1919. Al in 1925 besloot grootvader Smit zich te gaan specialiseren. Hij stak al zijn ener gie in de handelsdrukkerij en de krant en deed de boekhandel van de hand. In de jaren dertig plukte hij zijn zoons Harrie en Everard van school om de ge lederen te versterken. Later zou ook hun broer Gerard zich aan het familie bedrijf wijden. Groei Het nieuwsblad groeide mee met de be volking van Soest. Daar groei en een kleine ruimte niet samengaan, was het bedrijf een aantal keer genoodzaakt te verhuizen. Sinds 1982 zetelen redactie en advertentie-afdeling aan de Van Weedestraat 227. De drukkerij/uitge- Vijftien jaar geleden staken winke liers van de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat en de Burg. Grot be straat de koppen bij elkaar. Zij sloten een verbond van vakmanschap en riepen de 'Winkelkring Van Weede straat' in het leven. Gezamenlijk zorgden zij er toen voor, dat de win kelstraat van feestelijke lantaarns werd voorzien. Na die eerste actie volgden er nog vele andere, waaron der de jaarlijkse Stui vertjesmarkt, de Rozenzaterdag en de acties met de feestdagen. Daarnaast zijn de Soes ter ondernemers momenteel actief op politiek terrein. In de discussie over het toekomstige winkelbeleid wordt terdege rekening gehouden met de mening van de winkeliers. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Winkelkring ver schijnt iedere week in deze krant een interview met één van de leden. Een persoonlijk verhaal over de winkel, de produkten en vooral de mensen achter het succes van de zaak. De presentatie van een compact disc met orgelmuziek vormde een onmiskenbaar hoogtepunt tijdens de jubileumreceptie van het Soes ter kerkorgelbouwersbedrijf J.J. Elbertse Zn., die zaterdagmid dag in Darthuizen werd gehouden. Het familiebedrijf, waarin inmid dels de derde generatie is aange treden, bestaat 75 jaar en is sinds 1926 in Soest gevestigd. De feestelijke ontvangst werd bezocht door enige honderden mensen, zowel uit Soest (o.a. burgemeester De Widt) als uit heel "orgelminnend" Nederland, waar de firma Elbertse door de jaren heen een uitstekende reputatie heeft opgebouwd. In tal van Nederlandse kerken - maar ook in het buitenland - staan orgels die door de Elbertsen zijn gebouwd of gerestaureerd, evenals een groot aantal klassieke huisorgels met een geheel eigen stijl. De Soester orgel makers legden zich met name toe op het Frans-georiënteerde, romantische or geltype, dat vooral in katholieke kring - maar ook daarbuiten - werd en wordt gewaardeerd. De "wieg" van het orgelmakersbedrijf stond overigens niet in Soest, maar in Utrecht, waar J.J. Elbertse in mei 1917 "voor zichzelf begon". Hij was sinds 1897 in dienst van de bekende Utrecht se orgelbouwers Maarschalkerweerd, waar hij niet alleen het vak leerde - van jongste leerling tot meesterknecht - maar ook meewerkte aan de bouw van tientallen instrumenten. In de jaren voor de oorlog maakte het jonge orgelbedrijf - sinds 1921 de "Ver- eenigde Kerkorgelfabrieken J.J. El bertse" - een periode van grote bloei door, vooral nadat de firma in 1926 haar intrek had genomen aan de Oran jelaan in Soestdijk, waar zij nog altijd gevestigd is. In 1929 trad de tweede ge neratie Elbertse - J.B.M. Elbertse - aan en sindsdien draagt het bedrijf de nog altijd bestaande naam "J.J. Elbertse Zn." In de crisisjaren kreeg de firma het overigens zwaar te verduren, omdat de meeste kerken voor nieuwe orgels geen geld hadden. In de jaren voor, tijdens en na de oorlog moest Elbertse het vooral hebben van restauraties en onderhoud. In de naoorlogse jaren herleefde de or gelmakerij in Soestdijk onder de bezie lende leiding van J.B.M. Elbertse (El bertse II), mede onder invloed van de wederopbouw en het toenemend aantal verij verhuisde in 1982 naar het Amers- foortse industrieterrein, waar het be drijf de ruimte heeft om te floreren. De tekst en advertenties worden in Amersfoort geredigeerd en gezet, maar de krant wordt er niet gedrukt. Dat is uitbesteed aan de BDU in Barneveld. De drukkerij in Amersfoort is gespecia liseerd in het vervaardigen van handels drukwerk. In de jaren zestig kwam deze tak pas echt goed uit de verf, toen Eve rard Smit een gat in de markt zag in het drukken van formulieren voor automo biel bedrijven. Sinds 1985 heeft Smit alle benodigde machines en systemen in huis voor het vervaardigen van kettingformulieren voor computers. Het Amersfoortse be drijf bedient een klantenkring die ver spreid ligt over geheel Nederland. Haalbaar "De manier waarop de Soester Courant binnen het bedrijf wordt gemaakt, heeft als resultaat dat de krant geld opbrengt. Ongeveer twee dagen per week werkt de zetterij in Amersfoort aan de Soester Courant, de overige dagen zijn voor de nieuwe kerken. Uiteraard deden lang zaam maar zeker ook nieuwe technie ken hun intrede. Traditie en heroriënta tie gingen in deze periode dan ook - misschien eerder noodgedwongen dan vanzelfsprekend - hand in hand. Traditie en ambacht De derde periode begon eigenlijk al in 1968, als de 17-jarige Hans (J.G.M.) Elbertse - de huidige directeur - zijn op wachting maakt. In het begin legde hij zich vooral toe op de bouw van kleinere orgels, maar langzamerhand trok ook de kerkorgelbouw weer aan. De dage lijkse leiding over het orgelbedrijf ging in 1980 in zijn handen over en sindsdien ontwikkelde de firma zich met name op het gebied van de historische restaura ties, geheel in de lijn met de traditie en het ambacht van de voorafgaande de cennia, waarmee het bedrijf inmiddels een nieuwe periode van bloei is inge gaan. De complete historie van de Soestdijkse orgelmakersfirma is - in meerdere talen - beschreven in een fraai uitgevoerd boekje dat de bezoekers van de jubi leumreceptie zaterdagmiddag kregen uitgereikt. Behalve de chronologie be vat het een gedetailleerde opsomming van de talrijke orgels waaraan de drie Burgemeester De Widt was onder de menigte die de familie Elbertse kwam feliciteren. generaties Elbertse en hun medewer kers hun vakmanschap en talent heb ben gewijd. Compact disc Daarvan getuigt ook de CD met opna men van "Elbertse-orgels" die recente lijk gereed zijn gekomen: het Elbertse- huisorgel dat in een particuliere woning in Ridderkerk een plaats heeft gekre gen en het Smits-orgel in de Tilburgse Sint Jozefkerk, dat de firma vorig jaar heeft gerestaureerd. De CD is geproduceerd door Syncoop (onlangs nog winnaar van een Edison met een CD met opnamen van Gro ningse kerkorgels); de stukken zijn on der regie van NCRV-orgel-expert Cees Zeevaart gespeeld door de bekende or ganisten Wout van Andel (op het huis orgel) en Ad van Sleuwen (op het kerk orgel). Het schijfje is vanaf heden ook in de gespecialiseerde platenhandel ver krijgbaar. De eerste exemplaren wer den zaterdagmiddag door drs. Hans van der Harst officieel overhandigd aan de heren J.B.M. en J.G.M. Elbertse, in tegenwoordigheid van hun echtgeno tes. Meer dan 65 bezoekers van het open huis dat het bekende Soester auto- schadebedrijf P. Stalenhoef enkele weken geleden organiseerde hebben meegedaan aan de wedstrijd, waarbij het juiste reparatiebedrag van een "wrak" geraden moest worden. Dat bedrag was exact f 9262,03. Drie gelukkige winnaars konden afge lopen zaterdag hun prijzen in ontvangst nemen uit handen van de heer Stalen hoef. De eerste prijs, een cd-speler, ging naar de heer Ruttenberg, die het dicht ste bij het juiste bedrag was gekomen. Dat bedrag was vastgesteld door een of ficiële schade-expert. Hij schreef op het wedstrijdformulier f 9250,- neer, een minimaal verschil van f 12,03! De tweede prijs, een foto toestel, was voor F. van Summeren, die f 8984,- had geraden, en de derde prijs, een walkman, mocht Johan Cornelissen mee naar huis nemen. Hij had het ge houden op f 9550,-. De wedstrijd was door Stalenhoef geor ganiseerd ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe bedrijfspand aan de Nieuwegracht. De bezoekers kon den het wrak van een Peugeot 205 van alle kanten bekijken en een gokje wa gen naar het bedrag om de wagen weer geheel rijklaar te krijgen. Sommigen hadden daar wel een beetje kijk op, zo als de uiteindelijk prijswinnaars, maar anderen hadden er meer moeite mee. De ingevulde bedragen varieerden tus sen de f 2345,60 - het laagste - en f 12.640,-, het hoogste bedrag. Alle deelnemers betaalden een bedrag je van f 1,50 voor het meedoen aan de wedstrijd, en al die bediagjcs kwamen drukkerij. Zonder de handelsdrukkerij zou het niet haalbaar zijn," aldus Smit. In het verleden verscheen de Soester Courant gedurende een aantal jaren twee en zelfs drie keer per week. "Ik peins er echter niet over om de krant va ker te laten verschijnen. Voor de nieuwswaarde zou het goed zijn, maar voor mij als uitgever is het absoluut niet meer kostendekkend." Hoewel hij toegeeft dat de Soester Cou rant niet meer is weg te denken uit deze gemeente, beziet Smit de zaken reëel. "Er is me veel aan gelegen de krant te laten zoals ie is, maar het is geen pres tige-object. Wanneer er over tien jaar bakken met geld bij moeten, zal hij niet koste wat het kost in stand gehouden worden." Voorlopig is er geen vuiltje aan de lucht. De Soester Courant wordt veel gelezen en ook adverteerders maken graag gebruik van de pagina's. "De abonnees en 'meelezers' samen, zorgen voor een dekkingspercentage van 83 procent, en dat is veel." volgens afspraak ten goede van de Stichting Stimulans. Omdat ook de gas ten bij de officiële opening gevraagd was geen cadeaus te geven, maar dat lie ver te doen in de vorm van een bijdrage voor Stimulans, groeide het eindbedrag aan tot 5000 gulden in totaal, waarmee het paardrijcentrum voor gehandicap ten aan de Birkstraat weer een stukje verder uit de brand is. Volgens een woordvoerder van het ac- De prijswinnaars gingen met de heer en mevrouw Stalenhoef (r.) op de foto. tiecomité van Stimulans kan dat bedrag in de komende periode zelfs nog wel wat aangroeien door later binnenko mende giften. Tevens werden tijdens de openingsreceptie een aantal vaste do nateurs geworven, zodat de Stichting Stimulans terecht als "lachende derde" kan worden beschouwd. Fysiotherapeute Elsa van de Geer-van Werven heeft in Soest al vele jaren een bloeiende praktijk aan de Middelwijk straat 29. Veel patiënten komen bij haar onder behandeling voor herstel van letsel, bijvoorbeeld als gevolg van een ongeval. Tot voor kort was ze wel iswaar gespecialiseerd in het verhel pen van o.a. pijn, maar ze kon de uiter lijke verschijnselen, zoals littekens, niet aanpakken. Nu beheerst ze ook dat terrein. Een halfjaar geleden las Elsa v.d. Geer een artikel in een vakblad over huidthe rapeute Hannie Hakze in Amersfoort, die ook opleidingen verzorgt. Hannie Hakze propageert al jaren dat gedefor meerde mensen lang niet altijd in hevige mate hoeven te lijden onder hun "der- male" handicap, die vaak van de ene dag op de andere is ontstaan. Na een ernstig ongeval hecht de chirurg de ver wondingen en wordt vaak een fysiothe rapeut ingeschakeld om de spierpijnen te reduceren. De littekens blijven echter zichtbaar en uiterst actief. Door massagetherapie, gegeven door de huidtherapie, kan verkleving van het litteken worden voorkomen; het gene zingsproces wordt door een betere doorbloeding versneld, de huid wordt soepeler en reconstructie-operatie kunnen versneld plaatsvinden of soms vermeden worden. Eén van de werkterreinen van Hannie Hakze is al meer dan 12,5 jaar het be handelen van littekens. Dat gebeurt met goed gevolg met behulp van specia le apparatuur en door middel van een speciale massagetechniek. Bij dit werk wordt ook de speciaal ontwikkelde Hannah-crème gebruikt. Niet zelden kunnen reconstructie-operaties wor den beperkt of zijn de behandelresulta ten zo gunstig dat besloten wordt de nog resterende "optische schade" te accep teren. Hetzelfde geldt voor behandelingen van brandwonden. Ook daarop heeft Hannie Hakze zich met succes gecon centreerd. Veel artsen verwijzen door naar deze vorm van nabehandeling, die niet vergoed wordt door ziekenfondsen maar wel door een tiental verzekeraars. Elsa van de Geer heeft bij Hannie Hak ze een intensieve opleiding gevolgd en is met bijzonder goede cijfers geslaagd. De combinatie van fysiotherapie met de veel subtielere behandeling van een lit teken of een brandwond is uniek in Ne derland. Nu zij beide terreinen beheerst en in samenwerking met Hannie Hakze patiënten gaat behandelen, kunnen ook veel meer mensen door Elsa van de Geer geholpen worden. Informatie: tel. 25860 in Soest. DE HEERE VAN ZAENTEN GROEST 69 (T.O. HILVERSHOF) Burg. Grothestraat 55 Soest Telefoon 02155 - 1 25 16

Soester Courant | 1992 | | pagina 17