5 OPEN HUIS n Pter VAARDER- HOOGT-DAG En dit zij n de knallers van deze week: CKXX) fl NIEUWE 2 Brandweer en sporters blijven thuis H 'Geen betonnen, maar houten kiosk' Kies e?" makelaar vang?®? huize Shoarmavlees Chinese sperciebonen Asperges Donderdag: ambachtenmarkt i >i"V.ur De A/li jt 3 Actueel 4 Onderwijs 9 Sport 11 Sport 13 Op Soest t vaarderiwocjt 'Wijk bij Duurstede? Dat ligt toch in Duitsland...?' VAKANTIE BEZORGERS Ze er tn a a s College: 'Kazerne niet naar locatie sporthal Beukendal' Van 10.00 tot 17.00 uur in kerkebuurt BELANGRIJKE MEDEDELING Tassendief ontspringt de dans niet... Voor een gratis abonnement op de wekelijkse woninggids. 03 Geslaagde uitbraakpoging Gluurder belt: 'Mag dat, topless?' Wilt u UW HUIS verkopen? Hendrik Smit M jk Vast- Vertraging herbouw na negatief advies welstandscommissie Politie druk met lawaai-klachten Tuinstoel weg Kantoor S.C. op 29 mei gesloten ALS U NOU EEN DAGJE VRIJ NEEMT, BLIJVEN WIJ DONDERDAG VOOR U OPEN. HET VLEESCENTRUM 15.50 Gevraagd Soester Courant 500 gram C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars weer- RUUD SMIT visspecialiteiten WASIEL STEITNER 77 @@0 wj "w \K_ De brandweerkazerne en sporthal Beukendal blijven staan waar ze staan. De vuurbestrijders en de sporters hoeven niet te gaan pakken voor een grootscheepse verhuizing. Het omstreden PvdA-plan is, volgens het ge meentebestuur, niet uitvoerbaar, omdat de gymzaal van de Kardinaal Alfrink Mavo ongeschikt is voor de sportclubs en een verbouwing niet mogelijk wordt geacht. De verplaatsing van de kazerne en de bouw van een nieuwe sporthal zou de gemeente in totaal 5,3 miljoen gulden kosten en dat vindt het college te veel van het goede. De gemeenteraad was donderdag avond nagenoeg eensgezind over dit onderwerp. Alleen de PvdA hield vast aan de door die partij aangedragen op tie. De gymzaal van de roomskatholieke mavo aan de Di Lassostraat is zowel in omvang als hoogte te klein voor sport wedstrijden. Een verbouwing wordt door burgemeester en wethouders èn de raad uitgesloten. Als Beukendal zou moeten wijken voor de brandweer, zou een nieuwe sporthal moeten worden gebouwd, waarin ook tafeltennisver eniging Shot een plaats zou moeten krijgen. Voor die club wordt nog steeds naar een nieuwe vestiging gezocht. Shot traint en speelt momenteel in de gym zaal aan de Heideweg. Verplaatsing van de brandweerkazerne kost volgens de gemeente 4,5 miljoen gulden, een nieuwe sporthal vergt een investering van 2,5 miljoen. Totaal 7 miljoen. Daarvan af kan de grondop- brengst van de Heideweg (750.000 gul den). Blijft over: 6,25 miljoen. Daarbij moet de aankoop van de Kardinaal Al frink Mavo en de grond (1 miljoen) worden opgeteld: 7,25 miljoen. Omdat dan geen onderhoud meer zou hoeven worden uitgevoerd aan de hui dige kazerne aan de Lange Brinkweg, sporthal Beukendal en de gymzaal aan de Heideweg, zou de gemeente 1,9 mil joen gulden besparen. Dat levert het prijskaartje van 5,3 miljoen gulden op. "Te duur", aldus het college. Acceptabel Volgens Kees Boerkoel van de PvdA kan de investering lager uitvallen. Zijn berekeningen komen uit op een bedrag De brandweer blijft uitrukken vanaf de Lange Brinkweg. Foto: Goos van der Wilt. van 4 miljoen gulden. De sociaal-de mocraten vinden dat acceptabel, omdat dan eindelijk een oplossing is gevonden voor de brandweer die al jarenlang naar een centrale locatie wil verhuizen. "De uitruktijd van de brandweer is hoger dan het landelijk gemiddelde. Dat geeft mij te denken. Die uitruktijden moeten korter worden", aldus Boerkoel. Hij vindt dat de gemeente nu zou moe ten investeren. "Je kunt beter nu iets meer uitgeven en straks veel minder, dan nu wat minder en straks een hoop. Als je nu onderhoud gaat uitvoeren aan de kazerne krijg je straks kapitaalver nietiging als de kazerne toch wordt ver plaatst. De raad heeft besloten geen nader on derzoek in te stellen naar de verplaat sing van de brandweerkazerne naar de locatie Beukendal.Het ziet er daarom naar uit dat de brandweer pas kan ver huizen, als iemand bereid is flink in de buidel te tasten om het huidige terrein van de kazerne te kopen of als daar wo ningbouw mogelijk wordt gemaakt. Voor de zeventiende keer in successie wordt donderdag de oude ambachtenmarkt gehou den. De organiserende stichting heeft wederom een groot aantal activiteiten vastgelegd, die don derdag tussen 10.00 en 17.00 in de kerkebuurt zullen plaatsvin den. Als oude ambachten zijn onder meer klompenmaken, korfvlechten, riet- dekken, graveren, tingieten, bezem binden, glasblazen en stoelenmatten te zien. Ook op schildergebied kun nen diverse stijlen worden bewon derd. Op het erf van de familie Van der Grift aan de Ferdinand Huycklaan (bij de Schaapskooi) is van alles en nog wat te zien. Natuurlijk worden er weer schapen geschoren, kinde ren kunnen naar poppenkastvoor stellingen kijken en een Folkloristi sche Boerendansgroep verzorgd di verse demonstraties. Op Hemelvaartsdag worden weer tienduizenden mensen verwacht. Soesters wordt aangeraden het openbaar vervoer te nemen of de fiets te gebruiken. Fietsen kan overi gens al vanaf 5.00 uur. Tussen vijf en zes uur 's morgens is de start van de dauwtrapfietstocht. De deelnemers moeten ongeveer 25 kilometer af leggen. Onderweg zijn diverse verrassingen voor de fietsers die kunnen meedoen aan een prijsvraag. De start is bij de Schaapskooi. Op maandag 1 en zaterdag 6 juni kunt u gratis kennis maken met een nieuw afslankapparaat wat tevens geschikt is tegen sinaasappel huid of cellulite. Het nieuwe schoonheidsinstituut, J. de Rooystraat 36 in Soest houdt dan van 15.00 uur tot 1.9.00 uur. Tevens schoonheidsbehandeling en pedicure. Voor meer informatie belt u 02155-26914. Dansen is in elk geval plezier voor mij, dacht een 12-jarige jongeman zater dagavond tijdens het "afdansen" bij een Soester dansschool. Hij meende er goed aan te doen een tas weg te nemen, maar dat bleef niet onopgemerkt door de eigenaar, die hem uiteraard bij de kladden greep toen hij ervandoor dacht te gaan. De tas werd hem weer afhandig gemaakt, en de vader van de jongeman, toevallig ook aanwezig, zou hem er ver volgens er eens flink mee van langs ge ven. De eigenaar van de tas besloot dat dat al straf genoeg was en deed geen aangifte. MAKELAARDIJ O.G. KERKSTRAAT 84 SOEST .TELEFOON: 02155-16824. Prunus-debat loopt uit op scherp politiek conflict. Raad akkoord met herinrich ting Schans. Mountain-bikers richten veel schade aan in bossen. Nieuwe busdienst-regeling CN vanaf zondag 31 mei. Montessorischool bouwt feestje. Klucht WZ'49 en Eemboys'91. LTC Soestdijk naar tweede klasse. Zeven Kings Road Riders naar EK. 1 Red Stars aspiranten vierde op NK. Braamhagekoor zwaait bestuursleden uit. De bewoners van een flat aan de Van Goyenlaan keken zaterdagavond enigszins bevreemd op toen er een voor hen volstrekt onbekende man aanbelde en binnenkwam. Die be vreemding maakte algauw plaats voor consternatie toen de man zon der een woord te zeggen de inhoud van zijn maag op de vloer deponeer de. Hij werd onverwijld buiten de deur gezet, waarna hij op de galerij nogmaals begon over te geven. De bewoners wisten zo gauw niet be ter te doen dan de politie te waar schuwen, die hem maar meenam naar het bureau. Daar bleek de maag van de Amsterdammer, die volgens de politie overigens zo dronken als een toeter was, nog voldoende in houd te hebben voor een derde, zeer succesvolle uitbraakpoging, om maar een bekende politieterm te pa rafraseren. Een gelukkige omstandigheid was dat de vriendin van de Amsterdam mer inmiddels ook ter plaatse was, zodat zij de rommel mocht oprui men. Het tweetal bleek overigens gegeten te hebben in een restaurant in Soest. Wat de man precies naar binnen (en naar buiten) had gewerkt is niet bekend. Hij kreeg nog wel een proces-verbaal wegens openbare dronkenschap, op zijn nuchtere maag... Een bewoonster van de Lange Brinkweg schrok zich zaterdag een hoedje toen ze in haar tuin lag te zon nen en plotseling een gestalte in het struweel ontwaarde. De dame in kwestie was ongekleed en waar schuwde de politie, die ze overigens niet veel meer kon vertellen dan dat ze de man in een witte Golf had zien wegrijden. De politie kon daar voor alsnog weinig mee. Dat werd anders toen er enige tijd la ter naar het bureau werd gebeld en een onbekende man de wachtcom mandant inlichtingen vroeg over de ter plaatse geldende verordeningen ten aanzien van het zonnebaden. "Mag dat eigenlijk wel in Soest, top less zonnen...?' informeerde de op beller bij de wachtcommandant. Tijdens het gesprekje bevestigde de man, een inwoner van Soesterberg, met zoveel woorden dat hij in een witte Golf reed. De politie kreeg geen duidelijk antwoord op de vraag of hij nog pas aan de Lange Brink weg was geweest, maar het vermoe den gaat wel in die richting. Inlichtingen bij MAKELAAR Dl| OP MAA T BURG. GROTHESTRAAT 32 SOEST- TEL. 02155-1 1304 00 pagina JFvan BREUKELEN bv m. 5 De welstandscommissie van Soest heeft het plan voor de nieuwe kiosk aan de Foekenlaan afge keurd. De tekeningen gaan uit van een gebouw, vervaardigd van pre fab beton. De welstandscommissie vindt dat er een houten kiosk moet komen. Voor de kiosk is een bedrag van twin tigduizend gulden beschikbaar. Dat geld werd door de verzekering uitge keerd, nadat de kiosk bij de parkeer plaats van de Lange Duinen vorig jaar was afgebrand. Het verzekeringsgeld is voldoende voor een betonnen kiosk, maar volgens een woordvoerder van de De politie heeft het de afgelopen dagen behoorlijk druk gehad met klachten wegens geluidsoverlast, veroorzaakt door mensen die met het fraaie zomer weer soms tot diep in de nacht buiten bleven zitten en daarbij niet schroom den lawaai te maken dat anderen weer uit de slaap hield. Op een adres aan de Koninginnelaan moest de politie zelfs drie keer ingrijpen bij een al te luidruch tig tuinfeest. In de meeste gevallen werd volstaan met een aanwijzing "dat de knop terug moest". Ook in het park bij Honsbergen nam de politie een kijkje na klachten over luid ruchtige jongelui. Hun werd vriendelijk doch dringend verzocht zich te verwij deren, en dat deden ze. De politie trad verder ook nog op aan de Weegbree straat. Een bewoner van de Ruysdaellaan ont dekte in het weekeinde dat hij een van zijn tuinstoelen miste. Een onbekende dader had de stoel uit de achtertuin weggenomen. De eigenaar deed aangif te bij de politie. Het kantoor van de Soester Cou rant is op vrijdag 29 mei gesloten. Vanzelfsprekend is het kantoor ook op donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) de gehele dag dicht. Dat betekent overigens niet dat er geen kopij kan worden ingeleverd. Kopij kan in de brievenbus, links van de voordeur, worden gedepo neerd. TUIN-ADVIESCENTRUM DE GROENE NR.1 DORRESTEINWEG 72B SOEST, TELEFOON 02155 - 12883 gemeente kost een houten kiosk onge veer 7.500 gulden meer. Dat geld is niet beschikbaar. Niet alleen om financiële redenen werd bij de planvorming gekozen voor beton. De gemeenteraad wil namelijk ook dat de kiosk vandalisme-bestendig is. Dat is echter een argument waar de wel standscommissie geen rekening mee houdt bij haar beoordeling. Burgemeester en wethouders moeten zich nog over het advies van de wel standscommissie buigen. Dat gebeurt op z'n vroegst komende dinsdag tijdens de wekelijkse vergadering van het colle ge. Daarna zal het college de kiosk op nieuw in commissieverband moeten be spreken. Het college was aanvankelijk tegen de herbouw van de kiosk in ver band met vandalisme en het achterlaten van zwerf-afval. Onder druk van de raadsleden ging het college dit voorjaar echter overstag. Exploitant C. van den Brul moet nu toch weer langer wachten, ondanks de toezegging die wethouder Mieke Swin- kels van milieu hem deed: "De kiosk komt er zo snel mogelijk, nog voor het seizoen." Welles-nietes Van den Brul: "Ik ben er een jaar mee bezig geweest. Het was welles-nietes. Ik ben van het kastje naar de muur ge stuurd. Dan denk je eindelijk dat het voor mekaar is en dat krijg je dit weer. En ik moet het nog van de krant horen ook. Ik heb veertien dagen geleden de tekening gezien, maar daarna niets meer gehoord. We hadden al graag aan de gang geweest. Elke dag kost nu geld." Van den Brul vindt het vreemd als een duurdere, houten kiosk zou moeten worden neergezet. "Als je zo'n duur ding neerzet, heb je geen exploita tiemogelijkheden meer." AANSLAGBILJET ONROEREND-GOEDBELAST1NGEN 12651121i 1 29-04-1992 I 31-07-1992 Js pnVeiw'i t-mv*-'1 1988 Gebr Veenbesstraat 139.000 140 "Ik neem aan dat de schrijver/ster de aardrijkskundeles om redenen van problemen, van welke aard die ook geweest mogen zijn, heeft ge mist. Of zou het toch een fout van de computer zijn?" Dat schrijft de heer J.W.K. Zimmer- mann, tot nog niet zo lang geleden woonachtig in Soest, bij de hoogst opmerkelijke onroerend-goedaan- slag die hij onlangs in zijn nieuwe woonplaats ontving. Hij heeft zo z'n twijfels over de geografische inzich ten van de ambtenaren van de Soes ter belastingdienst, waar men ken nelijk in de overtuiging leeft dat Wijk bij Duurstede ergens achter de oost grens te vinden moet zijn. Misschien is er op de gemeentebegroting nog ruimte te vinden voor een korte op friscursus...? Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 Gevulde KALFSROLLADE per kg 1 5?u Magere KALFSLAPJES per kg Voor uw huisdier: LAMSHART per kg3.50 Altijd kwaliteit en betaalbaar. voor de voor de maand augustus. Aanmelden: tel. 1 41 52 Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 van weedestraat 149 3761 cd soest tel 02155-15288 ~p V T L\ 15 T G Telefoon: 02155- 19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1