LHOFF lij nu, betaal juni '93 auto smeefng Prunus-debat in raad loopt uit op scherp politiek conflict sclKociiinltct' FOTOSWAGERI 1 ACTUEEL! Raad akkoord met herinrichting Schans Jan Visser toert met 'koffiemolentje' milieuveilig door Soest Nieuwe busdienstregeling CN vanaf zondag 31 mei 'Mountain-bikers' richten veel schade aan in bossen Bij 2-pak Fujicoior f 13,- korting op 2 toegangskaarten voor de Efteling. Raad vindt commissie-Milieubeheer nog helemaal niet overbodig PAGINA 2 WOENSDAG 27 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 Geharrewar over inzet chemische middelen Vloeistofdichte vloer hoeft misschien niet CDA wel heel snel bekeerd Wethouders in fluisterzacht wagentje Ds. Frieder Jelen in de Open Hof 'God of Mammon' in de ex-DDR Wie vergelijkt leest de Soester Courant SCHOENAKER technische dienst vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Beeld bij W.S. van sokkel gewrikt Autokraak i Restaurant van den Brink Vergaderen? j ACCESSOIRES ANDPROTHETISCH iA lefoon 033-632567 RACE HYBRIDE verk, miniaturen ers aan kristal, )ne, brons, ser- fo. Europees en jrcelein, cjiv. v o. C.J. ILanooy, cederen: wasmachines, kleurentelevi- installaties, tex- lair, boeken, rs, byoux. Dat de oprukkende prunus in de Soester bossen moet worden aangepakt, daarover is de gemeenteraad van Soest het wel eens. Over de manier waarop dat het beste gebeuren kan - met of zonder inzet van chemische middelen - lopen de meningen echter zeer ver uiteen. Het debat dat daar over vorige week in de raad plaatsvond liep dan ook uit op een scherp po litiek conflict met principiële en emotionele kanten, inclusief de bijbeho rende verbale knokpartijtjes. Alleen door haar eigen initiatiefvoorstel - het IVN inschakelen voor de handmatige (dus milieuvriendelijke) be strijding - in te trekken kon de fractie van Gemeentebelangen voorko men dat CDA en WD een amendement (om wél chemische middelen te gebruiken) doordrukten. Fractievoorzitter Harry Witte van GGS had de bui al zien hangen en kondigde daarom al vroegtijdig de intrekking van zijn initatiefvoorstel in. De ambtenaren hadden immers becijferd dat wat hij wilde helemaal niet kon, en zeker niet voor de 50.000 gulden die het College ervoor nodig dacht te hebben. Al met al zou het wel een half miljoen moeten kosten. Volgens Witte was dat trou wens een misverstand, veroorzaakt door de "draai" die wethouder Swin- kels aan het voorstel had gegeven, alsof het ging om het hele bosgebied en niet slechts om tien procent. Hij vond wel dat het IVN minstens een paar duizend gulden moesten krijgen voor hand- en spandiensten en gaf het College in over weging de beproefde methode-Chris Uiterwijk (het verwijderen van zaailin gen door scholieren) opnieuw in te voe ren. Witte kreeg ferme tegenstand van Jan Zwaanenburg (CDA), die nog eens on derstreepte dat het 'handwerk" geen haalbare oplossing bood, en zeker niet voor 50.000 gulden. "Wij geloven niet in sprookjes," aldus de CDA-er. Dat het Collegeprogramma - door nage noeg alle partijen ondertekend - na drukkelijk uitspreekt dat er in Soest géén chemische bestrijdingsmiddelen meer zullen worden gebruikt was vol gens hem een "emotioneel" probleem. "Er zijn immers ook veilige middelen, en één daarvan is glyfosaat." Hij diende mede namens de WD een amende ment in waarin werd aangedrongen op bestrijding door het insmeren van stob ben met dit chemische preparaat. Niet tot elke prijs Willem Blaauw (WD) was dat volledig met hem eens. Hij vond dat wethouder Swinkels (wegens vakantie afwezig) be ter had moeten luisteren naar de "des kundigen" en weigerde pertinent extra geld beschikbaar te stellen voor een gif- vrije oplossing. "We voeren geen mi lieubeleid over de ruggen van de Soes- ters heen," aldus Blaauw. Hij vond ove rigens dat het College het milieu-logo "Soest Natuurlijk" onverdiend naar zichzelf had toegetrokken. "Een mi lieubeleid is mooi, maar niet tot elke prijs!" Namens D66 wees Gré varrEck het ge bruik van glyfosaat pertinent van de hand. "Als we daarmee beginnen heb ben We ook geen verweer meer tegen chemische middelen om de stoepen on- kruidvrij te houden." Ze wees verder op de mogelijke gezondheidsrisico's en op de voorbeeldfunctie van de gemeente. Kees Boerkoel (PvdA) nam het het College kwalijk, dat het de (chemische) zwarte piet naar de raad had toege speeld: "Zo lukt het niet, óf u komt straks meer geld vragen." Het Colle ge-alternatief vond hij irreëel en hij drong erop aan dat het zou worden in getrokken. "Dat kan niet, want het is een initiatief-voorstel van Gemeente belangen," hielp burgemeester De Widt hem uit de droom. Mond houden Harry Witte zelf reageerde verontwaar digd op de tegenzet van CDA en WD. "Daar was ik al bang voor. Ze tekenen wél het beleidsprogramma, maar ze staan er niet achter. CDA en WD kun nen voortaan maar beter hun mond houden over het milieu." Ook de on- kruidkrabberscampagne kwam volgens hem nu in een vreemd licht te staan. "De burger kan ook redeneren dat het goedkoper is om maar weer te gaan spuiten." Ónder voortdurende interrupties van CDA- en WD-zijde hield Witte ver volgens een lang betoog over de geva ren van glyfosaat, waarbij hij tot ieders verrassing de tegenstanders nog even om de oren sloeg met cijfers en feiten uit het door de raad vorig jaar zelf vastge stelde bosbeheersplan, waarin ook al lerlei behartigenswaardigs staat opge schreven over de niet-chemische be strijding. In de fracties van CDA en WD werd intussen bijna hoorbaar gesist van ver ontwaardiging over Wittes verwijten dat zij al na koud twee jaar terugkwa men op hun eigen uitspraken, maar on danks aandringen van CDA-fractie- voorzitter Kees Verheus liet burge meester De Widt Witte gewoon uitpra ten. Volgens Witte stuurden de beide fracties "de boel in de war" met hun te genvoorstel, waarop zowel Neks Blom- mers (WD) als Kees verheus (CDA) op hoge toon eis ten dat Witte zijn woor den introk. Dat deed hij echter niet. Nevels Ook wethouder Jan Visser, die Swin kels verving, hield CDA en WD nog eens nadrukkelijk voor dat ze gehouden waren aan de afspraken in het beleids programma. "We hebben toen niet al leen maar wat gezégd, zonder ons te realiseren dat het wel eens geld zou gaan kosten." Hij stelde voor de ko mende twee jaar te bezien of de hand matige bestrijding toch succes zou heb- Harry Witte (G.G.S.). ben op de beoogde tien procent van het bos-areaal; zou dat tegenvallen, dat kon er nog altijd van teruggekomen worden. Volgens hem was glyfosaat "net op de grens" van het aanvaardba re. "Ik zie de nevels al hangen..." aldus Visser, met een verwijzing naar de ge ruchtmakende Round-up-affaire. Ook Visser wreef CDA en WD nog eens onder de neus dat ze de geloof waardigheid van de politiek op het spel zetten en adviseerde de raad dan ook dringend het amendement af te wijzen. "Het milieu verdient het. Ik hoop dat de raad beseft dat dit niet kan..." Verheus, Blaauw en Zwaanenburg te kenden luid protest aan tegen Vissers woorden en vervolgens ontstond er een complete spraakverwarring over hoe het nu verder moest. Loet Jansen (D66) adviseerde Gemeentebelangen haar voorstel nu definitief in te trekken en Kees Boerkoel stelde voor de hele zaak nog maar een maandje uit te stellen. Misschien bood het Halt-project - alter natieve straffen voor jeugdige crimine len - wel mogelijkheden voor man kracht, zoals het CDA eerder al eens had geopperd. Reglement Na een korte schorsing liet Witte de raad tenslotte weten dat hij het voorstel introk, "om te voorkomen dat het CDA/WD-amendement wordt aan genomen en het gifspuiten doorgaat". WD-fractievoorzitter Neks Blommers raakte nog bijna in conflict met burge meester Hans de Widt, omdat zij meen de dat het amendement ook ondanks de intrekking van het Gemeentebelangen- voorstel wel behandeld kon worden, maar De Widt hielp haar met een be roep op het reglement van orde uit de droom. Blommers volstond daarop met de opmerking dat dat reglement dan maar 's op de helling moest, en dat ze de gang van zaken schandalig vond omdat juist Harry Witte 65 minuten lang de boel in de war had gestuurd. Veel in druk maakte dat echter niet meer, en hoe het nu verder zal gaan met de pru- nusbestrijding is nog lang niet duidelijk. De gemeenteraad heeft vorige week ingestemd met het plan voor de her inrichting van de Schans voor 3,6 miljoen en in principe ook met de vesti ging van Spullenhulp op het nieuwe afvaldepöt, ad f 730.000. De vraag of de burgers daarvoor een verhoging van de afvalstoffenheffing tege moet moeten zien blijft nog even open. De bijkomende kosten voor het aanbrengen van vloeistofdichte vloeren in de brandweerkazerne en de garage - eerder becijferd op ruim 1,2 miljoen - vallen waarschijnlijk 500.000 gulden mee. Wethouder Jan Visser verraste de raad aan het begin van de discussie met de prettige mededeling dat uit telefonisch overleg op "hoog ambtelijk niveau" met de provincie te elfder ure duidelijk was geworden dat er nog te praten valt over de milieu-eis van de vloeistofdich te vloeren. Het krediet daarvoor - 5 ton - kon voorlopig dus worden geschrapt, al zullen er wel kosten verbonden zijn aan een andere manier om de vloer te behandelen. Hij liet verder weten dat onder de kazerne een "zeer lichte ver ontreiniging" was geconstateerd, even als onder de garage. "Dat scheelt een boel," reageerde Kees Boerkoel (PvdA) met vreugde op Vis sers mededeling over de uitkomst van het telefoontje. Hij zwaaide in dat ver band alle lof toe aan Jan Zwaanenburg (CDA), die steeds had gezegd dat de voorziening vermoedelijk niet zo hard nodig was en voortdurend had aange drongen om nog eens met de provincie te gaan praten. Boerkoel liet verder weten dat er mis verstanden waren gerezen over het PvdA-plan om de brandweerkazerne naar Beukendal te verplaatsen en de sporters een plek te geven in de gymzaal van de Alfrink-mavo. "Natuurlijk moet die dan worden aangepast; het zaaltje is in deze vorm ongeschikt." Hij vond dat er steeds kritisch naar de uitruktijden van de brandweer gekeken moest wor den en verschilde van mening met de ambtenaren die hadden uitgerekend dat de verplaatsing ruim 5 miljoen zou gaan kosten. Volgens hem kon het ook voor 4 miljoen, "en dat is het ons wel waard". Hij kondigde aan dat de fractie zich zou gaan beraden op een ander voorstel. Spullenhulp Met uitzondering van het CDA stem den alle fracties in grote lijnen in met het voorstel, en dus ook met het in prin cipe onderbrengen van Spullenhulp op de nieuwe Schans. Jan Zwaanenburg vond dat er eerst meer inzicht in de fi nanciële consequenties moest komen; de andere fracties gingen akkoord met het voorstel om het krediet vooralsnog wel toe te kennen en in het najaar ver der te bekijken hoe de financiële dek king eruit moet gaan zien, en vooral of de voorgestelde verhoging van de afval stoffenheffing (f 3,75) wel nodig zal zijn. Harry Witte (Gemeentebelangen) liet alvast weten dat hij daar niets voor voelt. Wethouder Jan Visser stelde niet zon der vreugde vast dat de raad in meer derheid mee kon gaan met het College voorstel voor de herinrichting. Ook hij sloot zich aan bij de waarderende woor den van Boerkoel voor Zwaanenburg, die de lof incasseerde met de medede ling dat hij ook wel eens graag "gekie teld" werd. Visser temperde het alge mene optimisme overigens door erop te wijzen dat het telefoontje met de pro vincie niet betekende dat de vloeistof dichte vloeren helemaal nooit meer verplicht zouden zijn. "Maar de discus sie is in elk geval open, en dat is al heel wat." De Fiat Panda Skyline vanaf 15.950,- Vandaag nog in de showroom, morgen al bij u voor de deur: De Fiat Panda Skyline. Wij hebben een aantal van deze zonnetjes zónder kilometers, mèt kenteken en volledige garantie, waarmee u nu wegrijdt en waarvoor u pas in juni 1993 betaalt. Kom langs en profiteer Koningsweg 14, Soest, tel.: 02155-13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort, tel.: 033-635535 Hoe ongewis het politiek bedrijf is, ook (en misschien wei vooral) in de gemeente Soest, werd in de raadsver gadering van vorige week nog eens treffend geïllustreerd door een korte discussie over de commissie-Milieu beheer. Die stond ooit - als zovele ad viesorganen - op de nominatie om te worden opgeheven, maar gaat met de zegen van de hele raad nu weer een nieuw leven tegemoet. Dat ging overigens niet zonder slag of stoot, want met name Jan Zwaanen burg (CDA) wekte verbazing bij vriend en vij and door zonder veel boe of bah te verkondigen dat de commissie wat hem betrof eigenlijk overbodig was. Volgens hem kon de gemeente zich ook wel door externe adviseurs laten raden over wat er op het gebied van milieubeheer zou moeten gebeuren. De andere fracties dachten daar anders Bekijks had hij wel, wêthouder Jan Visser, toen hij vorige week na mens het gemeentebestuur een be zoekje bracht aan de occasionshow op de Eng. Visser arriveerde na een toertochtje door Soest in de Mini-el City, een elektrisch au tootje dat hij voor de gelegenheid had geleend van de Remu, en sa men met zijn collega Jan Menne maakte hij aan het begin van het evenement een rondje over het gras van de Eng. Het College van B. W. had zich dit jaar opvallend positief opgesteld tegen over de autoshow, die het vorig jaar nog had willen verbieden. De combinatie van fiets- en autoshow, tot stand geko men op initiatief van wethouder Mieke Swinkels (Verkeer en Milieu), was in de ogen van de wethouders een formule die zij van harte konden ondersteunen. Om dat duidelijk te maken namen zo wel Visser als Menne een kijkje bij de show. (Hun collega Swinkels was met vakantie.) De eerste kwam dus per elektrische auto - een demonstratiemo del dat het publiek moet wijzen op de aantrekkelijkheid van "alternatief ver voer" - en de tweede arriveerde per fiets. "Ik rijd op stroom" luidde de tekst op wat door omstanders enigszins oneer biedig werd aangeduid als "koffiemo lentje". Het wagentje wordt voortbe wogen door batterijen die thuis gewoon kunnen worden opgeladen door een stekker in het 220 volt-stopkontakt te steken. De eenzitter beweegt zich nage noeg geruisloos voort. Het had overigens nog verkeerd kun nen aflopen met het toertochtje van Visser, want het wagentje had geen gel- over en stelden zich in grote lijnen ach ter het Collegevoorstel. Zwaanenburg kreeg - na de krachtmeting over de pru- nusbestrijding nogal voordehandlig- gend - ferm lik op stuk van Harry Witte (Gemeentebelangen), die in diverse toonaarden nog eens de deskundigheid van de commissie bezong. "Het is juist mooi dat we zoveel know-how in huis hebben; dat moet je een plek geven in de gemeente-organisatie." CDA anti-milieupartij? Witte stelde droevig vast dat het CDA zich langzamerhand meer en meer be gint te profileren als anti-milieupartij en ook wethouder Jan Visser - plaatsbe- kledend portefeuillehouder omdat Mieke Swinkels met vakantie was - liet weten dat Zwaanenburg hem aan het schrikken had gemaakt, vooral omdat de CDA-er in de voorafgaande com missievergadering helemaal geen be zwaren had laten horen. Hij verzocht de CDA-fractie dringend om in te stem men met de nieuwe verordening waar mee de commissie-Milieubeheer moet gaan werken. Zwaanenburg reageerde nog wel boos op de opmerkingen van Witte, die hij "bar en boos" noemde. Hij meende overigens dat de commissie de bewe gingsvrijheid van het College aan ban den zou kunnen leggen, maar gaf zon der dralen gehoor aan Vissers oproep. "Wij sluiten ons aan bij de meerder heid." De overige leden van de raad keken el kaar, maar vooral Zwaanenburg ver bouwereerd aan om diens opvallend snelle bekering. Die liet om alle twijfels weg te nemen nog maar eens nadrukke lijk weten dat hij de wens van de wet houder graag vervulde, hetgeen door Visser met zichtbaar genoegen werd geïncasseerd. dig kenteken en mocht officieel alleen gebruik maken van het fietspad. Met een vaartje van tussen de 30 en 40 kilo meter reed de wethouder over de rij weg, wat officieel niet mag. Visser was, zoals hij later lakoniek vertelde, ook al nauwelijks ontsnapt aan een parkeer bon, omdat hij het wagentje bij het ge meentehuis op een invalidenparkeer plaats had gestald. De wethouder toon- dé zich na afloop overigens niet bijster geestdriftig over het aantal verkeers drempels in Soest, waarmee hij nu eens op een andere manier kennis had ge maakt. fan Visser arriveert met'het milieu vriendelijke autootje op de Engwaar collega Menne hem begroet. "Gott oder Mammon", zo luidt de ti tel van de lezing die ds. Frieder Jelen aanstaande vrijdagavond in de Open Hof houdt. De predikant van de part ner-gemeente op Rügen, tegenwoor dig ook parlementslid in een van de nieuwe Duitse deelstaten, komt spre ken over de situatie in de voormalige DDR. AI jaren onderhouden de gereformeer de en de hervormde kerk van Soest kontakt met de partnergemeente op het Oostzee-eiland Rügen. Door deze langdurige kontakten zijn veel Soesters betrokken geraakt bij de ontwikkelin gen in de voormalige DDR. De eenwor ding van Duitsland heeft zeker geen einde gemaakt aan die kontakten en tij dens het laatste bezoek aan Göhren en Middelhagen - begin meij.1. - zijn plan nen gemaakt voor verdere kontakten en uitwisselingen. De werkgroep-Rügen is dan ook zeer vereerd met de komst van ds. Frieder Jelen, die de moeite wil nemen de Soes ters persoonlijk te informeren over de manier waarop de ex-DDR-burgers zich staande houden in een sterk veran derende samenleving. Ds. Jelen werd na de eerste vrije verkiezingen in de DDR lid van de Volkskammer tijdens de regering-Modrow en is sinds okto ber 1990 parlementslid van Meckeln- burg-Vorpommern. Ds. Frieder Jelen. Iedereen die zich interesseert voor de politiek-economische situatie in het huidige oostelijk deel van Duitsland is vrijdagavond ook van harte welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Eigen Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* De nieuwe dienstregeling van Cen traal Nederland, die ingaat op zondag 31 mei, zal in de provincie Utrecht en de regio 't Gooi geen grote wijzigingen ondergaan. De nieuwe dienstregeling is vanaf heden verkrijgbaar bij de bu schauffeurs (f 5,-), op busstations, postkantoren, sommige VW's en in de boek- en tijdschriftenhandel. De belangrijkste wijzigingen voor Soest en Soesterberg zijn als volgt: Lijn 52 Utrecht-Zeist-Amersfoort Op zaterdagmiddag zijn er twee extra ritten vanuit Utrecht om 16.08 uur en 17.08 uur naar Zeist Dijnselburgerlaan. Op zondag vervalt de laatste rit uit Utrecht naar Zeist. Lijn 56 Amersfoort-Zeist-Driebergen- Doorn-Wijk bij Duurstede In Amersfoort wordt de route staduit- waarts gewijzigd. Het traject Prins Fre- deriklaan-Emmalaan komt te verval len, in plaats daarvan blijft lijn 56 de Utrechtseweg volgen. De halte "Utrechtseweg" in de Prins Frederik- laan komt te vervallen, evenals de halte "Ziekenhuis de Lichtenberg" in de Em- malaan. Hiervoor komt een vervangen de halte op de Utrechtseweg. Van maandag t/m zondag zijn de aan komst- en vertrektijden iets gewijzigd. Op maandag/vrijdag vervalt de rit van 19.55 uur uit Doorn naar Wijk bij Duurstede. De ritten van 19.28 uur en 22.58 uur uit Wijk bij Duurstede wor den niet meer gereden. Op zaterdag worden drie ritten ge schrapt: de rit van 7.12 uur vanaf Zeist- busstation naar Doorn, de rit van 20.55 uur uit Doorn naar Wijk bij Duurstede en de rit van 20.28 uur uit Wijk bij Duurstede naar Doorn. Op zondag rijdt de eerste rit uit Amers foort, vertrek 8.40 uur, niet verder dan Zeist-busstattion. Lijn 70 Hilversum-Soest-Amersfoort De zonegrens Winkelcentrum Soest- Zuid wordt verplaatst naar de Van Len- neplaan. De doorkomsttijden in Soest zijn iets gewijzigd. Op maandag t/m vrijdag rijdt de laatste rit van lijn 70 uit Hilversum, vertrek 23.46 uur, niet verder dan Soest-Co- lenso. De eerste rit naar Hilversum ver trekt vanaf Soest-Colenso om 6.38 uur. De rit van 18.02 uur vanaf Amersfoort- postkantoor rijdt niet verder dan Soest- ■Colenso. De laatste rit uit Amrsfoort, vertrek 23.31 uur, rijdt tot Soest-win- keldcentrum Soest-Zuid. Op zaterdag is de eerste rit naar Amers foort om 7.46 uur vanaf Winkelcen trum Soest-Zuid. De laatste rit uit Hil versum, vertrek 23.46 uur, rijdt niet verder dan Soest-Colenso. De rit van 18.02 uur uit Amersfoort eindigt bij Soest-Colenso. Lijn 72 Blaricum-Laren-Eemnes-Baarn- Soest Deze dienstregeling is niet gewijzigd. Lijn 73 Soest-Soesterberg-Utrecht De zonegrens bij Winkelcentrum Soest-Zuid wordt verplaatst naar Zon negloren. Op maandag t/m vrijdag vervallen de ritten van 19.05 uur en 0.05 uur uit Soest naar Huis ter Heide. De laatste rit uit Utrecht, vertrek 23.12 uur, rijdt niet verder dan Winkelcentrum Soest-Zuid. Op zaterdagavond rijdt lijn 73 een twee-uur-dienst. De rit van 21.12 uur uit Utrecht en de rit van 20.05 uur uit Soest vervallen. Op zondag rijdt lijn 73 alleen nog op de oneven uren een twee-uur-dienst tus sen Soest en Soesterberg. De laatste rit uit Utrecht om 23.12 uur rijdt niet ver der dan Soesterberg-'t Zwaantje. De laatste rit uit Soest wordt met twee uur vervroegd naar 22.05 uur. Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde een aanslag gepleegd op het kunstwerk dat het kantoor van de wo ningbouwvereniging Soest, aan de Laanstraat, siert. Ze bleken het beeld van zijn sokkel te hebben gewrikt. De schade bedraagt ca. 500 gulden. Een bewoonster van het J.J. Isingseri ontdekte maandag dat een onbekende dader haar auto had opengebroken en de radiocassetterecorder had wegge haald. Ze stelde de politie op de hoogte. Tijdens de show mochten ook andere bezoekers een ritje met het elektrische wagentje maken. Ook wethouder Jan Menne, die zijn eerste rondje opgevou wen in de veel te krappe achterbak van het eenpersoons-autootje maakte, was enthousiast over het wagentje. Het leek hem wel wat, als milieuvriendelijk ver voermiddel voor bijvoorbeeld ambte naren en politici die namens de ge meente op stap moeten. Of dat zal lei den tot een officiële aankoop staat ove rigens nog te bezien. De Mini-el City is van Duits fabrikaat en kost volgens een woordvoerder van de Remu waar schijnlijk toch wel zo'n 20.000 gulden. u. .«-* ytj Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 t Bij van de Brink natuurlijk. Bel en vraag naar Claudia, zij 4 X vertelt u al onze mogelijkheden. J 4 t Wij zij geopend: dindag t/m vrijdag lunch vanaf 11.30 uur. diner vanaf 17.30 uur. J Zaterdag en zondag J diner vanaf 17.30 uur. 4 J 's Maandags gesloten. J Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden die De Vlasakkers kunnen bieden aan mountain-bi kers. Het college wil daarmee pro beren een einde te maken aan de vernielingen die deze fietsers in de bossen van Soest aanrichten. Vooral het gebied ten noorden van de Korte Duinen wordt veelvuldig ge bruikt door mountain- of ATB-bikers, stelt de gemeente. Daardoor zijn 'ille- gale' paden ontstaan en bestaande wan delpaden vernield. Ook veel kwetsbaar groen heeft het moeten ontgelden. Op treden van de politie en het versperren van de paden met bomen hebben niets opgeleverd. De fietsers namen gewoon andere 'paden'. De gemeente heeft overleg gevoerd met vertegenwoordigers van de mountain- bikers. Daarbij is afgesproken dat naar een alternatief circuit wordt gezocht, waar de fietsers hun gang kunnen gaan. Volgens de afdeling groenbeheer van de gemeente zou het dagrecreatieter rein de Bergjes uitkomst bieden. Het daar gelegen circuit wordt al gebruikt door ren- en wielervereniging Tempo. Burgemeester en wethouders zijn daar niet één-twee-drie akkoord mee ge gaan. Zij willen eerst laten onderzoeken wat de mogelijkheden zijn op De Vla sakkers. ©3 fujihim Bij elk 2-pak Fujicoior krijgt u 13,- korting op de entree van de 40-jarige Efteling. U betaalt nu slechts 37,- i.p.v. 50,- voor 2 toegangskaarten. En dat is... geen fabeltje. VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON: 02155 -13917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.00-18.00 UUR. 09.00 - 1S.OO UUR. 19.00 - 21.00 UUR. 09.00 - 17.00 UUR.

Soester Courant | 1992 | | pagina 3