ars :ne zone Telefoneren op z'n mooist Warme entourage op Paardenkamp f. 375,- 125 JAAR Hans Wewer Hairstyling lACTUEEL UUR lUUtt Goos Boelhouwer: 'Het Rode Kruis is zo'n beetje m'n levenswerk geworden' Schoemaker Bang Olufsen Center izen in de Kwaliteit zwemwater in Utrecht vrijwel overal voldoende WOENSDAG 27 MEI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 7 Wem Van Oosten fotoservice Zelf vergroten in 5 minuten. /illem Van Oosten Lfofoservice Vergrotingen t/m 30 X 45. Oud-voorzitter beveelt inzameling van harte aan Grote drukte tijdens viering dertig-jarig bestaan Blaaskapel PVO vrijdagavond in Van Weedestraat Met de NCReisV naar de Floriade Reebokje gedood bij aanrijding Wie personeel zoekt leest de Soester Courant SOEST Van weedestraat 78, Tel. 02155-17253 luizenkrant. ie krant! ÏUHSHO?P\NG BIJ Laat niets te Woonwensen over Nieuwe zwemwaterfolder provincie Utrecht Superieure VOOR HAAR U rEN VOOR HEM M.i.v. jan. 1992 knippen wij in de herensalon op vrijdag en zaterdag uitsluitend op afspraak, Gevraagd per 1 juli a.s. EERSTE KAPSTER voor 4 dagen per week. Openingstijden maandag t/m vrijdag 8.30-17.30, zaterdag 8.00-15.30 uur. Steenhoffstraat 53 Soest Telefoon: 02155 - 21433 Gooi uw overtollige sduii„ KEYBOARDLEÏTSr-- orgelles. Met muziek m mans. Bel Peter Loef qJÏ plomeerd leraar tel 02155-27330. Voor al uw SLIJPwi^T^ messen, handzagen hm 1 zaagbladen enz. enz u Altena Gereedschap Nilf," weweg 62, Tel. o215s^ü' Vakantie, feest of ziëktëö Laat dan uw dier goed var zorgen in DIERENHOTFl CAMPINGKENNELS Var warmde verblijven, veel vr». beweging. Ook alleen dan- name is mogelijk. Birkstras, 148, Soest, tel. 033-6194or KUNSTGEBITTEN^^r~ ties. Vrijblijvend advies Tandprothetische praktijk L.F. Mertens, Cantonlaan 9a Baarn, tel. 02154-141HB 1 Voor PIANOSTEMMÊfTrèT" pareren en advies. Saeiman Kraut v.o.f. Tel. 25057 b.g.g. 28021. Hans Westerhof, voorliTT REPARATIES AUDIO-VlDFn KTV, tel. 19629 'UE0 Van Weedestraat 147 Soestdijk 25942 2 VESTIGINGEN Soesterbergsestraat 57 Soest-Zuid 13109 zen, bibliotheken, VW-kantoren en campings in de provincie Utrecht. Voor vragen of klachten over de kwaliteit van zwemwater, kan men ook de zwemwa tertelefoon bellen: 030-515933. Bui ten kantooruren kan men een bood schap inspreken op een antwoordappa raat. Om wat meer aan de weg te timme ren gaat de Eemlander Blaaskapel, een onderdeel van de Soester mu ziekvereniging PVO, in de komende weken en maanden wat vaker optre den in Soest. De kapel zal daarbij muzikaal acte de présence geven tij dens de koopavonden in de winkel centra. Aanstaande vrijdagavond is de ca. 15 man sterke blaaskapel om te be ginnen als "sleeporkest" aanwezig in de Van Weedestraat, van ca. half acht tot kwart voor negen. Volgens een woordvoerder zijn de optredens, waarvoor overigens nog geen vaste data zijn geprikt, een mooi alternatief voor het gemis van een echte muziektent in Soest. De blaaskapel wil graag naar buiten tre den en doet op die manier ook wat terug voor de winkelcentra, die het Soester muziekleven altijd van harte hebben ondersteund. Zoals overal in ons land, was het heet op De Paardenkamp. Op het terrein aan de Birkstraat verdron gen de mensen zich tijdens de open dag die ditmaal in het teken stond van het dertig-jarig bestaan. Het was warm, zowel klimatologisch als qua sfeer. Behalve dat de medewerkers en de be zoekers van De Paardenkamp drie nieuwe paarden verwelkomde (twee daarvan logeren al enige maanden in het nationale rusthuis) waren extra acti viteiten georganiseerd. PVO blies het Foto: Goos van der Wilt. zweet van zich af en diverse kraampjes waren met verschillende spullen inge richt. Verderop werd een pony besla gen. Dat onderdeel was op het laatste moment ingelast, omdat de bereden politie uit Bilthoven niet in Soest, maar in Den Haag acte de preésence gaf. Voorzitter D. Keetbaas wees op de noodzaak van de Paardenkamp. In Soest genieten zestig paarden van hun oude dag. De wachtlijst is met 275 aan vragen enorm. Het ontbreekt de stich ting echter aan faciliteiten. Dat nam niet weg dat zaterdagmiddag uitgebreid feest werd gevierd aan de Birkstraat. De NCRV (Ned. Chr. Reisvereniging) organiseert op 13 juni een bezoek aan de Floriade. Er zijn 250 kaarten gere serveerd. Tevens is het paviljoen Zoe- termeer gereserveerd. De dag wordt af gesloten met een diner. De afdeling Amersfoort/'t Gooi heeft voor deze gelegenheid een bus gereserveerd voor het vervoer heen en terug, die om 9.00 uur uit Amersfoort (station NS) ver trekt. Kosten: f 77,- voor leden, f 80,- voor niet-leden, over te maken op giro 3050238 t.n.v. W. Egels o.v.v. Floria de. In Soest kan men zich opgeven bij mevr. Van den Hoek, tel. 18651. Zaterdagmorgen is ter hoogte van Zon negloren een reebokje aangereden door een onbekend gebleven auto mobilist. Het dier werd gedood. Het was vorig jaar verweesd in het bos aan getroffen toen zijn moeder bij een soortgelijk ongeval de dood vond. Het reebokje was destijds opgevangen door bospolitieman Ton van Galen, die het grootbracht. houwer. Het voorzitterschap mag dan een gesloten boek zijn geworden, het Rode Kruis-bloed dat met zoveel kracht door zijn aderen stroomt kruipt toch waar het niet gaan kan. In de afge lopen dagen is hij - met assistentie van zijn zoon - al weer druk in de weer ge weest met de voorbereidingen voor een succesvolle collecte: in Soest hangen her en der weer de bekende witte vlag gen met het rode kruis en op "strategi sche plekken" heeft hij de spandoeken bevestigd die de Soesters ook nu weer moeten opwekken om tijdens de cam pagne, die deze en de volgende week plaatsvindt, een royale gift te doen. Zwemverbod De provincie raadt af om te gaan zwem men op andere plaatsen, dan die in de folder staan. Zwemmen op andere plaatsen kan gevaarlijk zijn. Het water kan niet schoon zijn, er kan scheep vaartverkeer of sterke stroming zijn of de inrichting van het terrein leent zich niet voor zwemmen. Enkele jaren gele den stelde de provincie al een zwemver bod in voor het recreatieterrein Salm- steke bij Lopik. Vorige week heeft de provincie borden geplaatst bij de Hoo- ge Kampse PLas (de voormalige Put van Groenekan) met daarop de tekst 'verboden te zwemmen'. Zwemmen kan hier gevaarlijk zijn omdat er allerlei scherpe voorwerpen uit de bodem ste ken. Bovendien is niet bekend hoe de kwaliteit van het water is, omdat er vo rig jaar geen metingen zijn uitgevoerd. Zwemwatertelefoon De zwemwaterfolder 1992 sluit af met een aantal tips voor zwemmers. De fol der is verkrijgbaar bij alle gemeentehui- woordig de Remu is en vroeger het Soester gasbedrijf heette. Hij was al ja ren Rode Kruis-lid - persoonlijk aange worven door de legendarische oprich ter Van de Pijpekamp uit Soesterberg - toen hij in 1977 werd gevraagd om pen ningmeester te worden. Dat leek hem wel wat; uiteindelijk liep hij ook elk jaar met de collectebus en nog altijd is hij wijkhoofd bij de inzamelingscampagne. Niemand keek ervan op dat juist hij in 1982 het voorzitterschap op zich nam. "In heb het al die jaren met veel plezier gedaan, maar er kwam wel heel wat bij kijken. Kijk: een voorzitter moet veel en mag weinig, en hij moet zich in elk geval niet bezighouden met details. Nou, daar heb ik waarschijnlijk wel eens tegen gezondigd, want ik ben meer het type van een doener." Hij liet geen echte tranen om het penningmeester schap, want wat hem in het Rode Kruis het meest aansprak was de échte hulp verlening, direct of indirect. Zoen "Het menselijk kontakt, daar ging het me om. Dat heb je bijvoorbeeld als er een bustocht wordt georganiseerd, en één zo'n oud mensje stapt op je af en geeft je een zoen, om je te bedanken voor zo'n fijne dag omdat ze het hele jaar nog nergens was geweest. Ik zei wel dat ik het niet georganiseerd had, maar de leidster van het project, maar dat hoorde ze niet eens meer. Maar zulke dingen dóen je wat..." Boelhouwer kijkt met genoegen terug op zijn jaren in de voorste linie van het Rode Kruis, al is bepaald niet alles van een leien dakje gegaan en waren er van tijd tot tijd wel de nodige binnenbrand jes die geblust moesten worden. Meestal lukte hem dat trouwens wel, want hij is een harmonisch mens en zoekt in alles naar zoveel mogelijk over leg en een goede verstandhouding. Als voorzitter was hij soms direct, soms wat op afstand, betrokken bij het hele scala van activiteiten die het Rode Kruis plaatselijk bekendheid hebben gege ven: het Welfarewerk, de bustochten, de uitstapjes met de Heniy Dunant en naar de vakantiehuizen, de colonne, de werving van bloeddonoren en alle an dere aspecten die zijn bestuurlijke inzet vergden. Niet zonder trots noemt hij de kontakten met het Bentinckfonds en de (herstelde) relatie met de EHBO, waar mee weer goed wordt samengewerkt. Goos Boelhouwer steekt de Rode Kruis-vlag uit: het is weer tijd voor de inzamelingscampagne! Colonne Een schaduw over wat "zo'n beetje zijn levenswerk is geworden", zoals ook wordt onderstreept door zijn echtgeno te Trix (zijn "achterban" en eigenüjk net als hij met hetzelfde Rode Kruis-sop overgoten), is misschien de hopelijk tij delijke "consolidering" van de colonne, die enkele maanden geleden ophield te functioneren. Over de oorzaken daar van praat hij liever niet - uiteraard spe len ook menselijke factoren hierin een rol - en hij is vol goede moed dat het het nieuwe bestuur zal lukken om de colon ne binnen afzienbare tijd nieuw leven in te blazen. "Het instituut colonne is niet opgeheven. Het probleem is dat we wél materiaal hebben, maar op het ogenblik geen mensen. Maar dat komt vast wel goed." De tijdelijke afwezigheid van de colon ne betekent overigens niet dat de hulp verlening in Soest op een zacht pitje zou staan. Alle andere activiteiten bloeien als nooit tevoren en als Goos Boelhou wer nog eens terugkijkt op zijn jaren als bestuurder is hij in het algemeen een zeer tevreden mens. "Maar het is goed dat er nieuw bloed komt, dat geldt voor iedere vereniging." Hoogtepunten heeft hij in overvloed gekend, zo blijkt uit een korte opsom ming: het gouden jubileum, vorig jaar in de Vijverhof; de opening van de Zon heuvel in 1982, waarvan het bestuur nooit spijt heeft gehad; de vérkoop van het "kerstboek", met Rien Poortvliet en burgemeester Scholten; de ledenwerf campagne in 1988, die veel succes had; de boot-ontvangsten met de Henry Du nant; de bustochten; de uitreiking van de medailles voor zovele jaren trouwe dienst en natuurlijk ook het hartverwar mende afscheid dat hem werd bereid - eigenlijk blijken alle activiteiten voor deze Rode Kruis-man in hart en nieren hoogtepunten te zijn geweest. De zeer succesvolle inzamelingscampagnes ho ren daar natuurlijk helemaal bij, en vooral sinds er (in 1985) werd overge stapt van de collectebus op de acceptgi rokaart. Nieuw record? De inzameling heeft sinds die tijd alle records gebroken en als direct-betrok- kene rekent Goos Boelhouwer natuur lijk in zijn hart alweer op een nieuwe overschrijding van de opbrengst, die vorig jaar 68.000 gulden bedroeg. Het stemt hem bijzonder tevreden dat daar van maar liefst 30.000 gulden kon wor den besteed aan internationale hulp projecten. Als de inzameling - wat overigens nie mand gelooft en zeker niet hoopt - dit jaar zou tegenvallen, dan ligt dat zeker niet aan Rode Kruis-man Goos Boel- 90 chalet) met vrijwel directe toe- htig en rijk geschakeerd bos- 1 Pijnenburg, Lage Vuursche Joppervlak: 948 m2. ex garage van 110 m2, paar- n, zadelkamer, inspanruimte, tenbak. Bouwjaar 1978. 9 woonkamer van circa 43 m2, <en, kelder, toilet en hal. Ver- camers, balkon, uitgebreide g met o.a. 2e toilet. Dat geldt niet in de laatste plaats voor een Soester Rode Kruis-man in hart en nieren: Goos Boelhouwer. Nog on langs werd hij met een feestelijke recep tie uitgezwaaid, nadat hij 15 jaar be stuurslid van het Rode Kruis Soest/ loesterberg was geweest; eerst vijfjaar als penningmeester, daarna nog eens tien jaar als voorzitter. Als er één man ivertuigd is van het nut, de wenselijk- leid en de noodzaak van het Rode lis-werk - en dus van de jaarlijkse in- :ameling - is hij het wel. let Goos Boeihouwer over het Rode [ruis praten is terugkijken op een bij- :ondere periode in het leven van deze •oester "gasman", die als chef produkt- ;roep gas de kost verdient bij wat tegen- Kent u ze? Die terracotta potten? Nijhof heeft ze in alle denkbare afmetingen en vormen. Sommige rechtstreeks uit Portugal geïmporteerd. Het zijn de ware sfeermakers voor elke tuin, voor elk balkon. Komt dat zien! Onze themahoek is er vol van. NJJH0 Minervaweg 3. 3741 GR Baarn, telefoon 02154-16246. De zogeheten 'bacteriologische kwali teit' van het zwemwater in de provin cie Utrecht is op bijna alle achttien of ficiële zwemplaatsen goed of voldoen de. Slechts drie lokaties krijgen het predikaat 'aanvaardbaar'. Dat zijn de Yinkeveense Plassen bij eiland drie, de Vuntus in Oud-Loosdrecht, en de dode arm van de Nederrijn Gravenbol bij Wijk bij Duurstede. Geen van de achttien zwemplaatsen kent water met een slechte kwaliteit. Dat staat in de zwemwaterfolder 1992, die de provincie Utrecht onlangs heeft uitgegeven. Wel laat de helderheid op een aantal plaatsen te wensen over. Met name in de Loosdrechtse Plassen is het doorzicht minder dan vijftig centime ter, terwijl zwemwater eigenlijk een doorzicht van meer dan een meter moet hebben. Troebel water kan gevaarlijk zijn, bijvoorbeeld bij het duiken. De provincie Utrecht controleert de achttien lokaties, waar officieel mag worden gezwommen, 's zomers eens in de twee weken. Het water wordt dan onderzocht op helderheid en op het aantal ziektekiemen in het water. Bij het samenstellen van de folder is gebruik gemaakt van de meetresultaten uit het voorgaande jaar. Dat is mogelijk omdat de kwaliteit van het water redelijk con stant is. Mocht de kwaliteit plotseling verslechteren, dan maakt de provincie dat ter plaatse en via de lokale media bekend. Over het algemeen is de kwaliteit van het zwemwater in de provincie Utrecht licht verbeterd. Werden vorig jaar al leen het Henschotermeer (tussen Maarn en Woudenberg) en de plas Zwemlust bij Nieuwersluis in de hoog ste categorie ingedeeld, nu zijn daar het Abcoudermeer, de Grote Maarsse- veense Plas, Strijkviertel en een drietal meetpunten bij de Vinkeveense Plassen bijgekomen. 3 jaar garantie kwaliteit en buitengewone vormge ving zijn al jaren synoniem met Bang&Olufsen. De nieuwe en uitermate fraaie telefoon Beocom 1500 vormt daar een treffend bewijs van. Naast het mar kante design levert de telefoon een hoogstaand staaltje van de bekende Bang&Olufsen-techniek: laatste nummergeheugen, volumeregeling, pauze knop, holdfunctie, geheugen voor tien nummers... De Beocom 1500 bevat alle mogelijkheden van de moderne elektronica. En bovendien een unieke optie: met een volumeregelaar op de telefoon kunt u het geluid van uw audio- of video-appara- tuur van Bang&Olufsen zachter zet ten tijdens een telefoongesprek. De Beocom 1500 is er in een wand of tafelversie, in vijf verschillende kleuren. Wij geven u graag een demonstratie. 3hof 6 appartement op uitstekende metc.v.-gas, berging en eigen het souterrain alsmede een J met lift. iet hart van het Gooi- en Eem- teiter? en een weergaloos mooi aen handbereik, ig met veel raampartijen en di- tr ruim balkon op het zuid-wes- nd en vrij uitzicht, inbouwapparatuur, 3 slaapka- kamer met ligbad, separate let en hal. Deze en de volgende week - van 24 mei tot 6 juni - gaat in Soest weer een legertje vrijwilligers de deuren langs met de inmiddels bekende accept-girokaart van het Rode Kruis. Opnieuw worden de bewo ners van harte uitgenodigd een gift over te maken om daarmee het werk van deze organisatie - plaat selijk en internationaal - mede mo gelijk te maken. Het blijft natuur lijk altijd weer afwachten hoe diep de mensen in hun beurs zullen tas ten, maar dat Soest en Soesterberg eer royaal voor de dag zullen ko ten, daar twijfelt niemand aan. 3in 47 half vrijstaande villa (1990) 3e, tuinhuis en heerljke, zon- tuis tot in de perfectie afge- usieve badkamer en luxe in- 'n9: b.g.: L-vormige woonka- j, keuken, bijkeuken, toilet en 3 riante slaapkamers, fraai en neruitrusting met 2e toilet. 2e naar zeer grote zolder met extra kamers. Locatie: aan- ijk, directe aansluiting op met strandboulevard en uit- den.

Soester Courant | 1992 | | pagina 5