RRIB 1 'Uitgaan op vrijdag was er nooit bij' Klucht WZ'49 en Eemboys'91 in Bunnik m Herenteam Stam/SoYoCo versterkt LTC Soestdijk naar tweede klasse Cc^r Kleine wijzigingen in programma Soest-Soest ■I PAGIK^ WOENSDAG 27 MEI 1992 - SOESTER COURANT PAGINA 9 Zwakste van de drie (Bunnik'73) mag promotiewedstrijd spelen VOETBAL zaterdag Bestuur van WZ'49 stapt naar rechter d van Woensel nieuwe trainer/coach damesselectie VOLLEYBAL HANDBAL Smeeing/BDC gaat twee niveaus lager handballen Titel Soester tennissers een feit na zege op TEAN TENNIS ■?VouJf,SH'£V Hees geeft Jaap van de Veer na 22 jaar afscheidswedstrijd Il BV VOETBAL TRIATHLON Jack Belt reikt niet verder dan negentiende stek ZAALVOETBAL DVS: 'Wij spelen geen spelletjes' RUITERSPORT Paardensportdag WPE op 27 juni bij Van de Grift Terwijl de klucht in het strafschopgebied zich verder ontwikkelde, slokte een aantal spelers in de middencirkel gulzig van een glas koud bier. Jan Veerman schouwde het van een betrekkelijke afstand aan. "Er zijn mo menten dat je als trainer niets hoeft te zeggen", aldus de vertrekkende oefenmeester die vervolgens het hem aangereikte pilsje dankbaar tegen zijn lippen drukte. De strafschoppenserie na afloop van WZ'49-Eem- boys'91 (3-1) was nergens meer voor nodig, maar scheidsrechter Tak stuurde de letterlijk en figuurlijk verhitte voetballers toch naar de stip. Dat WZ'49 na veertien trappen met 6t5 won, was voor beide ploegen een zege. Ze konden eindelijk de verkoe ling opzoeken in de wetenschap dat Bunnik'73 de derde spreekwoordelijke hond was, die er met het been vandoor ging. WZ'49 had met zes doelpunten verschil van Eemboys'91 moeten win nen om algeheel periodekampioen te worden. De Baarnaars zouden aan een gelijkspel genoeg hebben gehad, maar geen van tweeën slaagde erin zich in Bhnnik te plaatsen voor de promotie wedstrijd van zaterdag. Bunnik'73, de slechtse van de drie periodekampioe nen, deed dat wel dank zij de 4-0-zege op WZ'49 van twee weken geleden. 'Ónmogelijk' wlk had nergens meer op gerekend. Met 6-0 winnen van Eemboys is eigenlijk onmogelijk", stelde Veerman na zijn laatste wedstrijd als coach van WZ'49 vast. Maar we hebben toch wel kansen gehad." Jjfeerman overdreef niet. Na de rust '2-0 via een kopbal van Marcel de raaf en een strafschop van Johnny Brouwer) kregen de Soesters vier opge legde kansen, maar Cees-Jan de Vries miste scherpte en doelman Wim Natter stond herhaaldelijk op zijn post, ook bij een hard afstandschot van Niels van der Giessen. Het was bijna onbegrijpelijk dat Eem boys'91, dat duidelijk gokte op een ge lijkspel, na de opgelopen achterstand niet harder van stapel liep. Volgens Veerman was dat onmacht. "Ze draai en maar op drie spelers, Van Saet, En gelsman en Kuipers. Daar redden ze het niet mee." Veerman had daarentegen de pech dat Peter van der Munt, Erik- Jan van den Hengel en Ton Wolfsen aan de kant moesten zitten vanwege een in de wedstrijd tegen Bunnik'73 opge lopen schorsing. Met name Wolfsen werd gemist. Door zijn afwezigheid moest Marcel de Graaf als libero funge ren. De ijverige verpersoonlijking van felheid had op het middenveld of in de aanval wellicht meer baanbrekend werk kunnen verrichten. Het bleef na de pauze daarom bij één treffer van Johnny Brouwer die met Willem de Vries de buitenspelval had omzeild. Kort daarvoor was een treffer van Willem de Vries onterecht afge keurd wegens vermeend buitenspel. In het laatste kwartier mocht het povere Eemboys'91 de eer redden, nadat Kees Kuiper door Joost O verduin was neer gelegd in het strafschopgebied. Theekrans Het deed er allemaal niet meer toe. Bei de ploegen hadden de hoop toen al op gegeven en veel spelers maakten zich drukker om het uitermate zwakke op treden van scheidsrechter Tak dan de inzet van het duel. Tak floot inderdaad bijzonder slecht, maar door de reacties van de spelers over en weer had de ver toning in Bunnik soms meer weg van een uit de hand gelopen theekrans dan een voetbalwedstrijd. Na opnieuw een krachtterm werd Wim Natter het veld uitgezonden. Althans zo leek het. Toen Tak vanaf het mid denveld naar Natter was gelopen, ver lichtte hij de straf tot een boeking. Jacco Burgwal van Eemboys'91 wond zich daarna alleen nog maar op en haalde zijn gram tijdens de strafschoppen. Hij nam een aanloop, legde de bal alsnog goed, drukte Tak de hand en liep ver volgens weer naar de middencirkel om één van zijn ploeggenoten de strafschop te laten nemen. Reglement En toch stond dat alles nog in schril contrast bij de beslissingen die eerder in de week op de tafel van het bestuur van de afdeling Utrecht vielen. De periode kampioenen kregen plotseling een brief in de bus, waarin de rangorde-bepaling werd veranderd. Bij gelijk eindigen zou niet het doelsaldo van de na-competi tie, maar dat van de reguliere competi tie van doorslaggevende betekenis zijn. In dat geval zou WZ'49 aan een 1-O-overwinning voldoende hebben gehad en waren alle eerder gehouden strafschoppenreeksen overbodig ge weest. Het afdelingsbestuur draaide dat reglement anderhalve dag later, na spoedberaad, alsnog terug. Hoewel het bestuur daar goed aan deed, tastte dat de geloofwaardigheid van de bestuur ders nog verder aan. De afdeling doet er volgend seizoen dan ook goed aan de zelfde reglementen te hanteren als de KNVB. De ontmoeting tussen VVZ'49 en Eemboys'91 had vaak eer weg van een uit de hand gelopen theekrans dan een voet- al wedstrijd. Zowel de Soesters als de Baarnaars hadden voortdurend commentaar op de uitermate zwak leidende scheidsrechter Tak en spaarden elkaar ook niet. Bunnik'73 werd de lachende derde. Het bestuur van WZ'49 stapt naar de rechter. De voetbalver eniging gaat een kort geding aanspannen tegen de afdeling Utrecht van de KNVB. De voet balbond is door de advocaat van de club per fax op de hoogte ge steld. Voorzitter Bouke van der Leij van WZ'49 heeft dat bevestigd. Aan leiding voor de gerechterlijke stap pen zijn de reglementen van de na- competitie. Enkele dagen voor de laatste wedstrijd deelde het afde lingsbestuur per brief mee dat de rangorde-bepaling was veranderd. Het afdelingsbestuur schreef dat de reglementen in eerste instantie niet volledig waren geweest. De wijziging was in het voordeel van WZ'49. De Soesters hoefden daardoor niet meer met zes doelpunten verschil van Eemboys'91 te winnen, maar zouden voldoende hebben aan een minimale zege. Een dag voor het laatste duel met de Baarnaars (3-1) werd de regeling na spoedberaad weer teruggeschroefd, waardoor WZ'49 buiten de prijzen viel. Volgens Van der Leij zou ook WZA uit Amersfoort overwegen naar de rechter te stappen. WZ'49 doet dat in elk geval. let herenteam van Stam/SoVoCo is versterkt met vier volleyballers. 7)rie van hen speelden al eerder voor de club. Coen Werkhoven, Frank Bredius en John van Brum- nelen keren terug en nemen Ron joethals mee. Het viertal kwam dit seizoen uit voor AGAVS in Soesterberg. Verkhoven en Goethals, beiden bui- ttenaanvallers, hebben ervaring in de iveede divisie; Spelverdeler Van Brummelen en midaanvaller Bredius in E de promotieklasse. Dat betekent dat de herenselectie van Stam/SoVoco, die de (Kaatste twee jaar onderin de eerste klas se bungelde, danig wordt versterkt. Zo wel in dé spelersgroep als in het bestuur van de club wordt rekening gehouden met promotie. Het is een persoonlijk "nitiatief van Werkhoven geweest om met een groep spelers terug te keren naar Stam/SoVoCo. Hij had nog meer Volleyballers op het oog, maar die ko- men vooralsnog niet. Voorzitter Leo Verver is verheugd over de ontwikkeling binnen de herenselec- tie. "De heren hebben de laatste jaren altijd lager gespeeld dan de dames. Nu doet de mogelijkheid zich voor daar iets aan te doen. Met deze nieuwe spelers biedt dat perspectieven." Van de huidige selectie blijven Ali Moghadassian, Roel Richmond en Marcel Swart. Daarnaast kan Jan Visser zich gaan concentreren op zijn spel en hoeft hij zich niet meer te bemoeien met de training en de coaching. Volleybaltrainer Balk uit Apeldoorn zal de groep maandag een proeftraining geven. Daarna wordt bekeken of Stam/ SoVoCo en de oefenmeester met elkaar in zee gaan. Dames Vast staat inmiddels dat Ad van Woen sel de nieuwe trainer/coach wordt van het eerste damesteam. Van Woensel, vorig jaar bij dames 2, volgt het duo Bosschaart/Remmerswaal op. Paul Voorthuizen wordt zijn assistent, ter wijl Mark Souman het tweede team in de derde divisie gaat begeleiden. "We zijn met een aantal speelsters bezig geweest, maar dat is niet gelukt. Je zou iemand erbij moeten hebben die buiten kan beuken", aldus Van Woensel die twee speelsters van Leos enige weken op de training heeft gehad. Beiden heb ben echter besloten niet bij Stam/So VoCo te gaan volleyballen. De opengevallen plaatsen van Judith Lazonder en Hanneke Klunder worden opgevuld door Paulien Visser en Diny de Kruyf uit het tweede. Hun teamge note Erica Jansen vervangt Annemarie Goebertus. Marianne Goebertus, Ineke Remkes, Helêen Hilhorst, Esther van der Spek, Inge Everts, Monica van der Wal en Ire ne Koelewijn blijven, al is het niet zeker of de laatste twee het seizoen zullen af maken. Van Woensel: "Als ze afvallen, dan lever je zoveel routine in dat hand having moeilijk haalbaar is. Als ze wel blijven, maar we degraderen toch, dan hebben we in ieder geval een basis om mee door te werken. Mijn uitdaging is dat je de jonge mensen veel kan bijle ren, dat je kan zien dat ze aan het einde van het seizoen beter zijn geworden. Het damesteam van Smeeing/BDC gaat volgend seizoen twee niveaus la ger spelen. De veldploeg is gedegra deerd naar de derde divisie, maar wil in augustus in de districtsklasse uitko men. De handbalsters degradeerden ook al in de zaal en de selectie zal na de zomer vakantie zijn uitgedund. Niettemin sleepten ze zondag een gelijkspel uit het vuur. Na een aantal ruime nederlagen, werd het zondag 19-19 tegen WVGV. Smeeing/BDC stapte in de eerste helft goed in tegen de offensieve verdediging van de gastvrouwen. Vooral de hoek- speelsters bemoeiden zich met de bal en de produktie: 8-10. Na de rust kwam WVGV terug. De de fensie werd kleiner gehouden, waar door de Soesters minder ruimte kregen. Met uitzondering van 15-14, bleef Smeeing/BDC vrijwel voortdurend aan de goede kant van de score. Maar WVGV slaagde erin de stand tegen het einde gelijk te trekken. Het eerste team van tennisvereni ging LTC Soestdijk is zondag kam pioen geworden en promoveert daarmee naar de 2e klasse. Daar mee komt het tennis in Soest op een zeer hoog landelijk niveau. De start op zondag tegen Tean uit Al phen a/d Rijn was moeizaam. Sanne de Metz kwam in haar enkelspel al snel op een set-achterstand. Op de andere baan leek het voor Maria van Erp even moei lijk te worden. Gelukkig wist trainer/ coach Harald Wernsen beide partijen tijdig een goede wending te geven zodat een 2-0 voorsprong in de wedstrijd op het scorebord kwam. In de heren enkelspelen had Edwin Baan het niet moeilijk, maar Berry Op- perhuizen moest toch een drie-setter toestaan voor hij de winst naar zich toe kon trekken. Met een 4-0-voorsprong kon de club aan de Schrikslaan aan de dubbels beginnen. Inmiddels was duidelijk dat naaste con current Vleuten al twee punten had la ten liggen zodat Soestdijk nog twee par tijen moest winnen om het kampioen schap binnen te halen. De damesdubbel van TEAN bood weinig tegenstand en was daardoor snel in het voordeel van Soestdijk beslist. De herendubbel werd een spannende climax. Na verlies van de eerste set kwam het dubbel Baan/ Opperhuizen beter in zijn spel en trok de tweede set naar zich toe. Al in het begin van de derde set ont stonden wat strubbelingen over in- of uitballen. Deze irritaties maakten de spelers van Soestdijk kennelijk alleen maar feller. Met prachtig spel kwam Bloemen voor de kampioenen. Foto: Goos van der Wilt. een 5-4-voorsprong tot stand door een servicebreak. Op 40-15 bereikten ze het zo belangrijke matchpoint. Edwin Baan besloot in overleg met Berry Op perhuizen tijdens de volgende service 'eens even lekker te roeien' hetgeen uit mondde in een magistrale ace: LTC Soestdijk kampioen en in de tweede klasse. Het programma van de sport- uitwisseling Soest-Soest is op enkele punten gewijzigd. Het betreft alleen de aanvang van een aantal wedstrijden. Judo zou aanvankelijk zaterdag 30 mei om 10.00 uur beginnen. De ju doka's zullen echter wat langer ge duld moeten hebben, want ze mogen pas om 17.30 uur de mat op in de gymnastiekzaal van de Pestalozzi- schule. Handbal stond voor zaterdag 16.00 uur op het programma. De aanvang is een uur vervroegd. De wedstrijden vinden plaats in de Bördeschule. Ook voetbal voor de heren is van 16.00 naar 15.00 uur verzet. Het zaalvoetbal voor heren begint zon dag 31 mei om 11.00 uur in sporthal Georg Dülberg. Het vertrek van de 180 sporters is vrijdag 29 mei om 16.00 uur vanaf sporthal Beukendal. De reis neemt ongeveer vier uur in beslag. Op zon dag 31 mei aanvaarden de sporters om 16.00 uur de terugreis. Ze worden om ongeveer 21.00 bij Beukendal verwacht. Nog twee nachtjes slapen. re*n,e„ ,cn »<j o. s- Anw '"'en n,Uf P'ecp ;est. Hij speelde ruim vijfhonderd wedstrijden voor Hees. Als zeven tien-jarig 'knaapje' debuteerde hij in een oefenwedstrijd tegen VVZ'49. Zijn geheugen vertelt hem dat die sessie in 1-1 eindig de. Tweeëntwintig seizoenen later sluit hij zijn carrière als voet baller af. Nog steeds voor Hees, maar tegen een andere Soester club: Soest 1. Jaap van de Veer stapt zaterdagmiddag voor het laatst als speler van het veld. Dan neemt Hees afscheid van de 39-jarige routinier. "Ik hoop dat er veel mensen komen kijken. De afscheidswedstrijd begint om 15.30 uur op het terrein aan de Kooiweg. als u bij ons komt en die wij u bieden een Philips maar ƒ299,-. >4. Hij is er best trots op. "Ik kan me niet herinneren dat iemand anders in Soest een afscheidswedstrijd kreeg. Ik heb i lang zitten dubben, maar uiteindelijk heb ik toch besloten om de wedstrijd met het huidige elftal te spelen. Het was toch een leuk seizoen." i Ze hebben hem wel eens gevraagd B waarom hij het nooit hogerop probeer- de. Spelers van SEC-zondag zijn in het verleden wel eens bij hem geweest in een poging hem over te halen naar de Bosstraat-West te komen. Maar Jaap van de Veer is de rood-witten altijd trouw gebleven. Logisch eigenlijk, want de voetballer zag vlak naast het terrein in het Pijnenburgse bos voor het eerst het levenslicht en zou daar nog jaren lang blijven wonen. Vanaf 1970 speel de hij voor de afdelingsclub met uitzon dering van één seizoen in het begin van de jaren tachtig toen een blessure hem aan de kant hield. De laatste jaren liep hij wel vaker kwetsuren op, met name aan zijn enkels, maar Van de Veer hield het toch vol. "Ik heb een beroep waarbij ik heel veel zit. Het is lichamelijk niet zwaar en dan wil je altijd wel op dinsdag en donder dag trainen, hoewel sommige jongens daar tegenwoordig wel eens moeite mee hebben. Voor mij ging het allemaal vanzelf. Natuurlijk merkte ik de laatste jaren dat het moeilijker ging, ik miste de korte sprintjes, maar het is niet voorge komen dat ik er op het middenveld werd uitgelopen. Ik denk dat ik de con ditie van mezelf heb, al moest ik er wel voor trainen. Ik ben in januari gestopt met roken. Ik rookte en ik dronk, maar met mate. Op vrijdagavond hield ik er altijd rekening mee dat er zaterdag moest worden gevoetbald. Uitgaan op vrijdag was er voor mij nooit bij, ook de laatste jaren niet." "Een voorbeeld? Ik weet wel dat de jonge jongens veel van me hebben aan genomen. Ik ben ook niet direct nega tief over de jeugd. Het hangt af van de manier waarop je met ze omgaat. De supporters zeggen wel eens dat ik me meer had moeten laten gelden. Maar zoals ik me op school laat gelden, zo stel ik mij in het voetbal op de achtergrond op", zegt de leraar Nederlands, maat schappijleer, geschiedenis en aardrijks kunde van het Groenhorst College, een agrarische school in Maartensdijk. Leerschool Een goede leerschool was volgens Van de Veer ook zijn begintijd in de senio ren van Hees. "We hadden toen een heel goed elftal met spits Dirk de Jong, Bertus van Veen natuurlijk met zijn lan ge trappen op maat en Eddy Gerth. Dat waren toch klasse-jongens. Daarom verbaasde het me dat ik meteen van de junioren in het eerste kwam. Toen ging het zo dat ze vijf wedstrijden aanwijzin gen gaven en tegen je praatten. Daarna moest je het maar zelf doen. Tegen woordig hebben sommige jongens het daar moeilijk mee. De sfeer was gewel dig. Ik zat nog op school en dan was het wel eens moeilijk om wat weg te geven. Maar dan werd ik goed opgevangen door de trainer en de spelers. Ik moest altijd even bij de groep blijven." "Ik ben begonnen als linksbuiten. Cees Dorrestein heeft me op een gegeven moment een jaar voorstopper gezet. Dat vond ik zelf mijn beste jaar. Ik had mijn lengte mee, maar ik kwam ook in de opbouw als vierde man van achteruit mee. Ik denk dat ik wel tien trainers heb versleten. Ad van Veen was erg goed. We draaiden toen bovenin mee en hij zette de juiste spelers op de juiste plaats. Maar eigenlijk vind ik dat we altijd goe de trainers hebben gehad. Er wordt wel eens neergekeken op trainers van afde lingsclubs, maar onze trainers hadden hun zaakjes altijd goed voor elkaar. Ze hielden van te voren een praatje op het bord, kenden de tegenstanders en lieten ons een goede warming-up doen. Ik heb nooit problemen met ze gehad, maar ik ben er de persoon niet naar, om dwars te zijn. Af en toe geef ik mijn mening, maar ik dien ze nooit meteen van com mentaar. Soms kun je er op of na de dinsdagtraining rustig over praten, maar ik doe nooit meteen mijn mond open." 'Mr. Hees' haalde met zijn club nooit de KNVB. Wel speelde hij twee keer een kampioenswedstrijd. Die tegen Uni cum werd gewonnen, maar tegen Val leivogels ging Hees de boot in. "We wonnen altijd van Valleivogels, behalve toen. Ze zijn toen vijf, zes keer gepro moveerd en spelen nu in de hoogste klasse. Het waren altijd leuke wedstrij den, maar ik denk met net zo veel ple zier terug aan de beslissingswedstrijd .tegen degradatie. We speelden in Hoogland, Er waren wel vijfhonderd mensen en we wonnen met 1-0 van Co- bu Boys." Optelsommetje Enkele jaren geleden werd Van de Veer gehuldigd vanwege zijn vijfhonderdste wedstrijd. "Ach, het was een optelsom metje. Hoeveel wedstrijden ik precies gespeeld heb, weet ik niet. Dit seizoen heb ik tien keer meegedaan, maar na de wedstrijd tegen HMS heb ik drie dagen plat gelegen, omdat ik last van mijn rug had. Dat kan ik natuurlijk niet maken tegenover mijn werkgever, dus toen ben ik gestopt. Daarna heb ik een paar wedstrijden gevlagd en de laatste tijd ben ik als een soort tweede leider mee- geweest. Vorige week heb ik het diplo ma oefenmeester III gehaald, want ik wil niet weg uit de voetballerij. Ik ga vol gendjaar de junioren van Hees doen en misschien krijg ik daarna wel m'n eigen cluppie." Van de Veer neemt afscheid na op nieuw een seizoen zonder prijzen. "Hees had helemaal niet zo'n slecht elf- Jaap van de Veer: "Zoals ik me op school laat gelden, zo stel ik mij in het voetbal op de achtergrond op. tal. Het scheelde weinig of we hadden een periode gepakt. We hebben het in de beginperiode laten liggen. Er zijn vijf jonge jongens bijgekomen en die kun nen, moet ik zeggen, heel goed voetbal len. Maar soms ontbreekt het de ploeg aan mentaliteit. Ik hoop dat het zater dag een leuke wedstrijd wordt met veel mensen. Ik hoop ook dat het eerste elf tal van Soest komt. Ik hoop dat het een wedstrijd wordt, waarin Hees mentali teit toont. Zodat ik na afloop kan zeg gen, kijk zo zou het elke wedstrijd moe ten." Jack Belt heeft zondag teleurgesteld in Gorinchem. Tijdens de openingswd- strijd van het triathlonseizoen kwam de Soester niet verden dan de negen tiende stek. De progressie die hij in de winter maak te op het zwemonderdeel, kwam er zon dag niet uit. Belt stapte als 35ste uit het water (19.03). Op de fiets maakte Belt veel goed. Hij reed zich naar de achtste plaats, maar tijdens het lopen zakte hij terug naar een teleurstellende negen tiende plek. De eindtijd van Belt op de kwart triathlon was één uur, 56 minuten en 29 seconden. "Wij hebben niet geprobeerd Chiel Struijk bij SEC weg te halen. Wij had den eerder contact met hem dan SEC. Dat soort streken flikken wij niet." René Ribberink van DVS reageert daarmee op uitlatingen van Ed Brou wer van SEC als zou DVS de zaalvoet baller uit Amersfoort hebben willen 'wegkapen' bij SEC. "Het is andersom gebeurd", aldus secretaris Ribberink van DVS. Chiel Struijk zegt zelf dat hij inderdaad bij DVS zou gaan spelen. De formulie ren waren al ingevuld. "Er is iets tussen - gekomen. Ik ga nu naar SEC, daar heb ik vroeger ook al eens gespeeld. Wat een trammelant, zeg." Ruiters en amazones kunnen zich vandaag nog opgeven voor de paardensportdag van de Warm bloed Paarden Fokvereniging Eemland (WPE) en de Stal van Helden. Het festijn wordt gehouden op zaterdag 27 juni op het terrein van de familie Van der Grift aan de Peter van de Breemer- weg. Er zijn dressuurwedstrijden voor paarden en pony's (proef B1) en een es tafette voor paarden en pony's onder het zadel. Ook is een puzzelrit georga niseerd voor aanspanningen met een kegeltjeswedstrijd. Deelname aan de paardensportdag kost vijftien gulden. Jongeren tot en met achttien jaar kunnen volstaan met 7.50 gulden. Opgeven kan vandaag nog bij het secretariaat van de WPE, tel. 21008.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9