ouwe mm 17?o 14?5 /SOESTERBERG! Lyse Uskül (18): 'Ik eet alles, maar itlof en bieten vind ik niet lekker...' Avondfietsvierdaagse Baarn Elfhonderd bromfietsers in tocht van Honda Vereniging Avondfietsvierdaagse in Soesterberg van Laetitia PROGRAMMA- PAGINA 10 et je fiets WOENSDAG 17 JUN11992 SOESTER COURANT ccessoires. PAGINA 11 i boil er door idelijke >n in '.MÊ0 ?r milieu edrijf delaforce Uitwisseling zit erop voor Turkse studente MMR In d'Oude Cnghe [AN JE VAN DE TEGELS ETEN! "GRILLEN"op een steen aan tafel d'Oude Enghe Van maandag 22 tot en met donderdag 25 juni FLORYN 'HANDEL INDEN hmmimAsti "MUSICA DOLCE" Een nieuwe CD van Julianne Baird (sopraan) met werken van: Caccini, Monteverdi, Rossi, e.a. AM* Juniprijs 32.50 Man (64) gewond na aanrijding op Soesterbergsestraat Hulpproject van Rotaryclub Soest-Baarn Hyperpressietank AMC nu voorzien van kleurentelevisies Berichtgeving Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Commissie wil niet 'inbreken' in contract Ambachtsverzamelgebouw Soesterberg wordt mogelijk uitgebreid met koop-units Wie aan sport doet leest de Soester Courant Wim van Hoorn Kado's S.O.S. Bromfiets weg Hond doodgereden Alarm om gaslek Sterrenbergweg Drie flessen te winnen 'Pina Colada': zomerprogramma a.s. zondag bij Radio Soest Sigaretten weg uit supermarkt Golfje autokraken in Soesterberg fHl 'DESPÏÏSHEUVEL' BADIQ^^ OVERZICHT ijg je ook! We ge exemplaar ile. Voor maar e spiksplinter- 'ietsmotief. En zijndankij- 'i hun enorme kleding en weet precies un fiets. En je 't jaarpa.. &PKOFILE 921 j Remy Martin 1 Cognac V.S.O.P. Boomsma Beerenburg Rum wit/bruin Port ruby/tawny Begin volgende maand gaat ze te rug naar Istanbul: Ayse Uskül, de 18-jarige Turkse studente die het afgelopen jaar in Soest heeft door gebracht. Dan zit het uitwisse lingsprogramma erop en kan ze zich gaan wijden aan haar studie psychologie aan de universiteit in haar woonplaats. Of ze daar nog veel zal hebben aan het Neder- lands dat ze zich in verbazend kor te tijd heeft eigen gemaakt lijkt niet erg waarschijnlijk, maar ze komt vast nog wel eens terug naar Soest, waar ze veel vrienden heeft gemaakt. Ayse was in Soest in het kader van het "uitwisselingsprogramma van de AFS, de American Field Service, een interna tionale organisatie die in meer dan 50 landen uitwisselingen voor jonge men sen verzorgt. De jongelui logeren bij gastgezinnen en gaan gewoon een jaar naar school, als "toegiftje" op hun eigen opleiding of als tussenstapje voor de Universitaire studie, riet lukte Ayse door de strenge selectie heen te komen - van de 8000 kandida- j. ten konden er maar 25 geplaatst wor- I den - en ze kon kiezen uit de Verenigde Staten, België of Nederland. Het werd Nederland omdat ze zich met haar Duits hier het beste dacht te kunnen redden. In Istanbul volgde ze immers een opleiding aan de Duitse Gymna- sium en bovendien zou de reis naar j; Amerika wel érg duur worden. In augustus arriveerde ze in Nederland, i nadat ze in Turkije eerst nog een kamp- r week had doorgemaakt en ook hier B eerst, samen met 150 lotgenoten uit al- Ier Heren landen, in Austerlitz een ioriëntatiekamp meemaakte. Daar werd overigens al direct begonnen met- taal- k lessen: twee a drie uur per dag. K "Toen ik aankwam sprak ik geen woord Nederlands," aldus Ayse, die zich nu met opvallend groot gemak van onze taal bedient. Op het Griftland College, waar ze in 5-VWO terechtkwam, redde I ze zich in het begin wel met Duits, maar na een maand of twee stapte ze moeite- loos over op het Nederlands. "Alleen I met geschiedenis had ik wat proble- men, de rest van de vakken kon ik heel goed volgen." Stereotypen Van Nederland wist ze nauwelijks meer dan de gebruikelijke stereotypen: tul pen, klompen, molens en duinen, maar omdat ze vanuit Istanbul al driemaal op vakantie in Duitsland was geweest kwam het haar hier allemaal niet zo erg vreemd voor. Ook vrienden maken was geen probleem: "Ze kwamen gewoon op me af, en dat ik uit Turkije kwam vonden ze juist leuk. Nee, van discrimi natie heb ik absoluut niets gemerkt. Niemand dacht ook dat ik Turks was, tot ik het vertelde." Wat de meeste indruk op haar heeft ge maakt is de grote vrijheid waarmee jon geren in Nederland met elkaar en met ouderen omgaan. "Je mag hier alles zeggen wat je wilt, je mag kritiek heb ben, je mag doen en laten waar je zin in hebt. Er is ook weinig afstand tussen le raren en leerlingen. Dat is in Turkije heel anders, het is allemaal veel strenger en gedisciplineerder. Wat we daar wel hebben is de echte familiesfeer. In Tur kije blijf je thuis wonen tot je trouwt - nee, ik heb nog geen plannen - maar hier gaan jonge mensen zo snel moge lijk op kamers. Bij ons is dat ondenk baar. Als ik terug ben zal ik waarschijn lijk ook wel wat meer vrijheid van m'n ouders vragen, maar hoe ze reageren weet ik niet..." Wat haar verder is opgevallen zijn de Nederlandse eetgewoonten. "In Tur kije eten we de hoofdmaaltijd 's mid dags met z'n allen, maar dat kennen ze hier niet. Het eten is hier ook niet echt lekker. ,Ik eet alles, maar witlof en bie ten vind ik niet lekker. Thuis eten we trouwens alles altijd uit één pan." Ayse Uskül (r.) en LottyAerts zijn in het afgelopen jaar echte hartsvriendin nen geworden. een goed idee om gezond te eten zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit eet. Ook diners a (a Carfe s geschikt voor partijen tot 70 BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest Tel.: 02155-13331 De avondfietsvierdaagse van Baarn gaat maandag 22 juni van start. Vier tochten van ongeveer 25 kilometer staan op het programma. De eerste avond leidt de deelnemers door Soest, daarna volgen Lage Vuursche, Laren/ Blaricum en de Eemvallei route. Start- en vertrekpunt is sporthal de Trits aan de Goeman Borgesiuslaan. De deelnemers kunnen vanaf 17.30 uur volkorenwijn genever 19 tel. 12490 KLASSIEKE COMPACT DISCS Laanstraat 100A - Baarn Telefoon 02154-23015 's Maandags gesloten starten, behalve op de eerste avond. Dan mogen ze, in verband met de halve finale van het Europees kampioen schap voetbal in Zweden, een half uur eerder vertrekken. Ze moeten wel zor gen dat ze 's avonds voor tien uur bin nen zijn. Belangstellenden kunnen zich morgen avond tussen 18.30 en 20.00 uur in de Trits opgeven. Ook tijdens openingsu ren kan in de Trits een deelnameformu lier worden ingevuld, evenals in het VW-kantoor aan het Stationsplein. De kosten bedragen zes gulden, fietsers tot en met twaalf jaar kunnen volstaan met een rijksdaalder. Hartsvriendinnen Ayse heeft plezierige ervaringen opge daan in Soest, dat ze een mooi dorp vindt. Op school heeft ze het een jaar lang heel goed naar haar zin gehad en ook het gastgezin waar ze de laatste maanden logeerde heeft een warm plekje in haar hart gekregen. Dank zij een wederzijdse vriendin leerde ze Lot- ty Aerts van de Ereprijsstraat kennen en toen ze haar opzocht mocht ze van Lotty's moeder direct blijven als ze dat wilde. Ayse woonde nog bij een ander gezin, maar maakte van het aanbod graag gebruik. "Het was gezelliger, om dat Lotty ook maar alleen was." Ze zijn inmiddels hartsvriendinnen geworden en Lotty - "Ik had eigenlijk voor het eerst een zusje, want ik was alleen m'n grote broers gewend" - gaat volgend jaar zeker op vakantie naar Istanbul. Ayse is vast van plan ook nog eens naar Soest te komen: "Als ik tenminste geld heb". Ze heeft Soest wel leren waarderen, al is er voor jongelui niet echt veel te bele ven. Uitgaan deed ze in de weekends meestal in B< arn, Amrsfoort of Utrecht. Dat Soes», maar een dorpje is vond ze geen punt. "In Istanbul wonen negen miljoen mensen en daar word je echt helemaal gek." Haar leukste herin nering aan het Nederlandse leven vond ze de 50-jarige bruiloft van Lotty's grootouders, een groot familiefeest dat haar zeker zal bijblijven. "Maar ach, dat geldt eigenlijk voor het hele jaar wel." AFS Of Ayse en Lotty straks in tranen af scheid van elkaar zullen nemen weten ze nog niet. Ayse: "Dat zullen we wel zien..." Wat ze nog heel graag kwijt wil in de Soester Courant is het adres van de AFS, want die is nog driftig op zoek naar gastgezinnen voor de 150 studen ten die volgend jaar voor het uitwisse lingsprogramma naar Nederland ko men. "Er zijn er nog maar vijftig," aldus Ayse. De gastgezinnen bieden de stu denten alleen kost en inwoning; de AFS zorgt voor alle bijkomende kosten. Welnu, het adres van de AFS in Neder land is: Marnixkade 65A, 1015 XW Amsterdam, tel. 020-6269481. Een zware hersenschudding en een neus- en kaakfractuur. Dat liep een 64-jarige inwoner van Scherpenzeel vorige week woensdag op in Soest. Hij kreeg geen voorrang van een auto mobilist toen hij op zijn snorfiets restau rant de Soester Duinen passeerde. De wagen, bestuurd door een 36-jarige man uit Abcoude, reed het parkeerter rein af en schepte de snorfietser die in de richting van Soesterberg koerste. Bij zijn val liep hij de verwondingen op. De situatie liet zich aanvankelijk nog ern stiger aanzien, toen er bloed uit de mond van de man stroomde. De politie verleende eerste hulp, waarna hij per ambulance naar Molendael werd ver voerd. Afgelopen vrijdag zijn officieel acht kleuren-tv's door de voorzitter van de Rotaryclub Soest-Baarn aan de afde ling Hyperbare Geneeskunde in de hyperpressietank van het Academisch Medisch Centrum overgedragen. Kinderen met een neuroblastoom wor den sedert ongeveer anderhalf jaar be handeld met radioactief jodium in com binatie met hoge dosis zuurstof in een hyperpressietank in het AMC (Tank van Boerema). Zij moeten daartoe twee uur geïsoleerd in deze grote tank door brengen. Rust is een essentieel onder deel van de zuurstofbehandeling om de effectiviteit te optimaliseren. Deze kin deren komen uit alle delen van de we reld. Dat leverde enige taalproblemen op, maar het grootste probleem bleek te zijn om deze kinderen gedurende het verblijf van twee uur in de hyperpressie tank (eenmaal per dag gedurende vier dagen) te vermaken. Het aanbieden van speelgoed e.d. is moeilijk vanwege radioactief besmettingsgevaar. Kort om: de lichamelijke en geestelijke isola tie was groot. Er werd gezocht binnen het AMC-budget en helaas voorziet het budget niet in deze uitzonderlijke situa tie. Dit probleem werd voorgelegd aan de Rotaryclub Soest-Baarn en deze club startte direct het Tank TV-project. Dat leidde ertoe dat het project zowel finan cieel als technisch werd ondersteund. Er werd gekozen voor meerdere kleine kleuren LCD-monitoren in plaats van een grote monitor. Diverse merken werden ter beschikking gesteld om ze op kwaliteit, veiligheid en technische realiseerbaarheid te toetsen. Als beste en meest handzame monitor kwam de Philips 4LC4050 uit de bus. Het een en ander heeft erin geresul teerd dat nu meerdere patiëntjes en pa tiënten simultaan naar een videofilm kunnen kijken op leesafstand in bed of vanuit een stoel. De videorecorder staat buiten de hyperpressietank en het sig naal wordt binnen in de tank gesplitst naar acht kleinere kleuren LCD-moni toren. Het totale bedrag dat met deze installatie is gemoeid is f 20.000,-. Door dit project is het mogelijk gewor den dat kinderen van alle leeftijdsgroe pen makkelijk kunnen worden overge haald in de hyperpressietank te gaan. Omdat de kinderen minder angstig zijn en ontspannen gedurende twee uur naar een leuke videofilm kunnen kij ken, verbetert de zuurstofopname, waardoor de effectiviteit van de behan deling wordt verhoogd. "Soesterbergse" kopij voor de Soes ter Courant kan - uiterlijk op zondag - worden ingeleverd bij Dory Elie, Morane 13 in Soester berg, tel. 52391. Het materiaal kan ook - uiterlijk op maandag - rechtstreeks worden ge zonden aan de redaktie: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest (of postbus 57, 3760 AB Soest), tel. 02155-14152, fax 02155-24904. Zondag 21 juni 1992 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie geref kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. F. Meter-Post; gez. jeugd dienst Zaterdag 20 juni en zondag 21 juni 1992 HUISARTS Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-284555. TANDARTS Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: A. Holwerda, De Clomp 33-06, Zeist, tel. 03404-57430. KRUISWERK Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. (03463)51540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie: elke werkdag 13.00-14.00 uur. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest-Baarn-Eemnes, Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. (03463)52606. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: elke dinsdag en woensdag 9.30-10.30 uur. Maatschappelijk werk: elke woensdag 9.30-10.30 uur. Het tweede Ambachtsverzamelge bouw in Soesterberg - waarin kleine ondernemers bedrijfsruimte kunnen huren - krijgt er mogelijk een uitbrei ding bij. Op het resterende oefenveld van de voetbalclub zou dan ruimte ge maakt kunnen worden voor koop-u nits. Deze suggesties waren vorige week te vernemen in de raadscommissie Finan ciën/Economische Zaken, waar bleek dat lang niet iedereen gelukkig is met de nu gekozen opzet van het gebouw. Ver schillende fracties vroegen zich af of er nog onder de overeenkomst met aanne mer Hoffman uit te komen was nu de bouw een jaar opschuift, ook al omdat er geen andere offertes waren gevraagd. Ze hadden een gewillig oor voor het pleidooi van de heer Van Ee, die de voorkeur gaf aan een bedrijfsruimte die hij zou kunnen kopen, om daar zijn wijnhandel in onder te brengen. Van He vond dat het gebouw ook architecto nisch wel verbetering nodig zou hebben en deed de suggestie om zijn plan even tueel met dat van Hoffman te combine ren. De commissie leek daar wel wat voor te voelen, maar wethouder Menne hield de boot af door erop te wijzen dat er bindende afspraken waren gemaakt met de firma Hoffman. De voorwaarde was immers geweest dat er voldoende belangstelling moest zijn, en dat was ge bleken. Wel veronderstelde hij dat er wel interesse kon zijn onder de onder nemers die niet in het gebouw terecht kunnen, want er zijn 28 serieuze gega digden die niet allemaal aan bod zullen kunnen komen. Diverse fracties maakten van de gele genheid gebruik om hun ontvredenheid te ventileren over de vormgeving van het gebouw, dat volgens Bert Krijger BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE Ve ONDERHOUD in glas en kristal Vaderdag Ook voor hem altijd iets aparts. P.s. a.s. vrijdag tot 23.00 uur koopavond. Laanstraat 41 a Baarn Een 34-jarige Soesterbergse deed vori ge week bij de politie aangifte van de diefstal van haar blauwe Vespa-brom- fiets. De brommer was weggehaald uit een niet afgesloten schuurtje in Apollo. De politie kreeg vrijdagochtend een melding van de Gemini uit Soesterberg, waar een dode hond was aangetroffen. Het beestje bleek door een auto te zijn aangereden. De Koninklijke Mare chaussee stelde een onderzoek in naar de onbekend gebleven automobilist. Het kadaver van de hond - een bruinge- vlekte Engelse jachthond - werd naar het slachthuis afgevoerd. Wie de eige naar was, kon de politie nog niet vast stellen. De politie en de brandweer werden za terdagmorgen gealarmeerd wegens een gaslek in een pand aan de Sterrenberg weg. Ter plaatse bleek dat de koppeling van de gasmeter defect was geraakt. De brandweer zorgde voor een provisori sche oplossing totdat de reparateur zijn werk had gedaan. Elfhonderd Hond 's zijn zondag gestart aan de optocht in het kader van de Honda Dag 1992. De stoet startte vanaf de vliegbasis in Soes terberg. De Honda Vereniging Nederland, ge vestigd in Zeist, houdt elk jaar een bij eenkomst van alle leden. De bromfiet sers zorgden zondag voor een opval lend rijdend lint. De stoet werd begeleid door dertig poli tiemotoren en een wagen van de politie. De route liep onder meer door Leus den, Maarsbergen, Houten en Bunnik. Tijdens de tocht deden zich twee kleine ongelukjes voor. Verder verliep alles probleemloos, aldus een woordvoerder van de Soester politie. De vereniging bestaat vijf jaar en is in middels uitgegroeid tot de grootste bromfietsvereniging van Europe. Zover bekend is de Honda Club zelfs de grootste bromfietsvereniging van de wereld. Behalve het organiseren van toertochten, pleegt de club ook overleg met overheidsorganen. De Honda-fabriek heeft sinds 1963 viertakt bromfietsen op de Nederlandse markt gebracht. In 1988 stopte de fabri kant daarmee, maar in de omringende landen wordt nog een beperkt aantal re cente modellen geleverd. De meeste le den van de Honda Vereniging Neder land concentreert zich evenwel op de modellen uit 1980. Informatie over de club is verkrijgbaar bij R. van Essen, tel. 03404-58173. "Pina Colada", zo heet het gezellige zomerprogramma dat Radio Soest vanaf aanstaande zondag (21 juni) uit zendt. Bij mooi weer gebeurt dat van uit de tuin van de lokale omroep (bij Zonnegloren) en wie een kijkje wil ko men nemen is welkom. De koffie staat klaar. Het programma wordt uitgezonden tussen 11.00 en 14.00 uur; het is spe ciaal bedoeld voor de "thuisblijvers" en wordt samengesteld door zeven mede werkers van Radio Soest. Elk uur is er een optreaen van een moester muziek vereniging - aanstaande zondag is dat PVO - en een rekenquiz, waarbij een fles Pina Colada gewonnen kan wor den. De flessen worden gratis beschik baar gesteld door drie Soester slijterij en. Verder in het programma o.a. een ko mische bijdrage van de Soester cabare tier/tekstschrijver Ab Faas, nieuws van het IVN en telkens een andere hoofd gast/medepresentator. Aanstaande zondag is dat Bert Huisman. (WD) nog het meest gaat lijken op een tweede Food-Express in mini-formaat. Geen inbreuk Menne betoogde een en andermaal dat de commissie hem eigenlijk niet meer aan boord moest komen met een "in breuk" op het contract met Hoffman. "We zijn het ook aan onszelf verplicht om met dit plan door te gaan." In prin cipe was hij wel bereid om de mogelijk heden te bekijken van een extra-ge bouw, waar de door de heer Van Ee be pleite koop-units gerealiseerd zouden kunnen worden, al sputterde de wet houder nog tegen dat de commissie nu iets wilde wat ze in januari nog had afge wezen. Voor een koppeling met het plan-Hoffman 1 oelde hij in elk geval weinig. De commissie gaf Menne nog eens dui delijk te verstaan dat er bij verdere uit breiding van het ambachtsverzamelge bouw sprake moest zijn van een open aanbesteding en dat er voor het inscha kelen van een aannemer en een archi tect allereerst moet worden rondgeke ken in Soest. Omdat er nog allerlei vragen open ble ven - Menne wilde de kwestie eerst weer in het College bespreken - werd besloten dat het agendapunt werd doorgeschoven naar de volgende com missievergadering, op 25 juni. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een hoeveelheid siga retten te stelen uit een supermarkt aan de Rademakerstraat. Hij moet het pand via het dak zijn binnengekomen. De politie kreeg vorige week enkele aangiften binnen over opengebroken auto's in Soesterberg. De meldingen kwamen van Apollo en Gemini. In de meeste gevallen werden cheques buit gemaakt. Uit één auto verdwenen ver der een militaire baret en twee dollars. De ongekende klasse van Barbecue- V) Restaurant Weer of geen weer, tóch barbecuen in ons nieuwe barbecue-restaurant. Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30-23.00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (Nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-615631 In Soesterberg start maandag 22 juni de jaarlijkse avondfiets vierdaagse. De organisatie daarvan is in handen van de roomskatholieke sport- en jon gerenvereniging Laetitia. Vier avonden op rij kunnen de deel nemers ongeveer 25 kilometer afleg gen in de bosrijke omgeving van het dorp. Wie drie van de vier avonden de afstand per fiets overbrugt, krijgt donderdag een herinneringsvaantje. Inschrijven kan maandag tussen 18.00 en 19.00 uur in het Dorpshuis aan het Dorpsplein. Het Dorpshuis is tevens vertrek- en aankomstpunt. Deelname aan de avondfietsvier daagse kost vijf gulden per persoon. VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG FM 105.9 MHz 97.0 MHz (kabel) Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 18 JUNI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Met o.a. de VW en om 9.30 uur het Sterrenbeeld van de Maand: Kreeft, door Sjouwke Boersma en Willy Teu- ling. Presentatie: Mickey van Gerven. 10.00 MUZIEKPALET Presentatie: Elly Jansen van Galen. 11.00 ZOMERMIX Zomers magazine. Presentatie: Loes Voet. 12.00 PITTIG GEKRUID Presentatie: Con van Hattem. 13.00 EVERGREENS Samenstelling en presentatie: Agnes en Jan Palma. 14.00 GRAAG GEDAAN Verzoekplaten voor zieken en ouderen. Presentatie: Maria Drost. (Aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 15.00 Sluiting. VRIJDAG 19 JUNI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Peter van der Weij. Met in het Soesterbergse kwartiertje: Soester- bergs Belang. Gast is: Hans van den Berg, voorzitter Stichting Welzijnswerk Soest. De column "The Talk of the Town" is van Aad Post. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST Nederlandse liedjes en conférences. Presentatie: Thari Schröder. 11.00 ONTMOETING MET... Joke Vrolijk in gesprek met De Ker misklanten. 12.00 MUZIEKINJECTIE Samenstelling: Jan Trimbos. 13.00 CD-NIEUWS Presentatie: Eef van der Horst. 14.00 OM TE LUISTEREN... Presentatie: Wim Leeuwenkamp. 15.00 Sluiting. ZATERDAG 20 JUNI 08.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Informatie van de gemeente Soest. Pre sentatie: Ben van Os en Peter van der Weij. GOEDEMORGEN SOEST Met een verhaaltje voor de kleuters, de agenda en muziek. Samenstelling en presentatie: Wandrina Heideman en Thari Schröder. 10.00 HET HITMUSEUM Hits uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Uw hitgids: Ron Bauer. 11.00 ZATERDAG MIDI-MAGA- ZINE Met o.a. politienieuws, het bel-spel en het asiel. Presentatie: Eef van der Horst. 13.00 LICHT VERTEERBAAR Interviews en veel muziek. Presentatie: Ron Bauer. 14.00 DE LOKALE TOP-TIEN Presentatie: Sander van Zweden. 15.00 SOEST SPORT Nieuws uit de Soester sportwereld. Pre sentatie: Loes Voet, Rob Joustra, Elise van de Hel en Frank Verhoeven. 17.00 Sluiting. ZONDAG 21 JUNI 10.00 MUZIEK ONDER KERKTIJD Samenstellingen presentatie: JaapRib- bens. 11.00 PINA COLADA Met Rob van Es, Rob Joustra, Frank KÖhlinger, Alex Lilien, Annelies Nelis, Gerard Snijder en Joke Vrolijk. 14.00 RELAXEN Gevarieerde muziek. Samenstelling: Ger Roos. 15.00 JONG SOEST Jongerenprogramma. Presentatie: Franca Olthof en Jan Trimbos. 17.00 Sluiting. MAANDAG 22 JUNI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Franca Olthof. 10.00 MUZIEKPALET Programma met vele klankkleuren. Presentatie: Elly Jansen van Galen. 11.00 UIT DE KRANT GEKNIPT Opmerkelijke berichtjes. Presentatie: Elisabeth Hellebrand. 11.30 THAT'S JAZZ Presentatie: Peter van der Weij. 12.00 LUNCHTIJD MET ROB Presentatie: Rob Joustra. 13.00 UW FAVORIETE KEUZE Verzoekplaten. Presentatie: Ties van Veelen. (Aanvragen: postbus 3062. 3760 DB Soest.) 15.00 Sluiting. DINSDAG 23 JUNI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Ties van Veelen. 10.00 NOSTALGIA Samenstelling: Henk Hijmans. Presen tatie: Peter van der Weij. 11.00 ONTDEKKINGSREIS DOOR NEDERLAND Con van Hattem neemt u mee naar Groningen. 12.00 DE MUZIKALE GRABBEL TON Presentatie: Sander van Zweden. 13.00 RADIO SOEST 55 Een programma voor de rijpe levensge nieter. Presentatie: Gerda Alders en Elly van der Wel. 15.00 Sluiting. WOENSDAG 24 JUNI 08.00 GOEDEMORGEN SOEST Presentatie: Eef van der Horst. 10.00 BLOKUUR Presentatie: Frank KÖhlinger. 11.00 VAN HET RAADHUIS PLEIN Informatie van de gemeente Soest. Pre sentatie: Peter van der Weij en Ben van Os. 12.00 MET EEN KNIPOOG NAAR TOEN Presentatie: Con van Hattem. 13.00 BREEDUIT Gevarieerde muziek. Presentatie: Ap Kruitbosch. 15.00 Sluiting.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11