PANNEKOEK ETEN IS LOW-BUDGET ETEN DAGJE UIT - PANNEKOEK ETEN PANNEKOEK ETEN - GOEDE HOLLANDSE GEWOONTE Pannekoeken- gedichten Een vrouw, die pannekoeken wou Sun Zomer-expositie bij Mondileder Jubileumconcert van 15-jarig Soester Muziek Gezelschap Soester gilde succesvol op Brabantse Gildedagen "WAAR PANNEKOEKEN ETEN?" WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 14 Schilderijen van Paula v.d. Steege Zaterdag 27 juni in Gildezaal Man 'swingt' met auto door pui van dansschool Evenementenkalender WV-Soest Forse buit autokraak Choristenpad Brommerdief (14) zonder helm Disco-bezoek Meningen van lezers Verkeerde keuzen Soest-Soest Circusborden aan de kerk Sportdag De Bron staat in teken van vakantie Automobilist met glaasje op ramt zuil bij spoorlijn In na, Bij Mondileder-Stoufenbeek in Soes- terberg is deze zomer een tentoonstel ling te zien van schilderijen van de Monnickendamse kunstenares Paula v.d. Steege. Het werk is te bezichtigen tot 22 augustus. Paula v.d. Steege schildert al geruime tijd, maar legt zich pas sinds 1986 na drukkelijk toe op de schilderkunst, uit innerlijke drang maar ook omdat haar werk velen aansprak, waardoor ze meer vertrouwen kreeg in eigen kunnen. Aanvankelijk volgde ze een opleiding bij het Van Gogh-atelier voor Beelden de Vormgeving in Amsterdam, met Pe ter Schenk als docent, die haar verdere technische ontwikkeling stimuleerde. Momenteel is ze lid van een werkgroep van kunstenaars, maar ze schildert vooral in haar eigen atelier. Paula v.d. Steege werkt vooral met acryl, zowel op papier als op linnen, en haar schilderijen zijn meestal vrolijk van kleur en' compositie, waarbij de ontstaansachtergrond feitelijk het be langrijkste is: de emoties van de kunste nares bij het vervaardigen van het werk. Dat werk is in het algemeen abstract. Contouren en vormen openbaren een beeld dat vragen oproept; kleuren en lijnen zijn een reproduktie van wisse lende gemoedsstemmingen. Elk schil derij heeft daardoor een eigen beteke nis die voor iedere beschouwer anders kan zijn. De expositie is te bezichtigen op werk dagen van 9.30 tot 17.30 uur (behalve op maandagochtend) bij Mondileder- Stoutenbeek, Amersfoortsestraat 76 in Soesterberg. Het Soester Muziek Gezelschap geeft op zaterdag 27 juni een concert ter gele genheid van het 15-jarig bestaan. Het orkest zal werken van o.a. Ted Hug- gens, Gustav Holst en Lennon en McCartney ten gehore brengen. Ter gelegenheid van het jubileum zijn de oud-leden uitgenodigd om "Hoot- eanny" van Harold L. Walters van de mars "Olimpica" van Giovanni Orso- mando te spelen, samen met het huidige orkest. Naast het grote orkest zal ook het leer lingenorkest zich laten horen. Het ge heel staat onder leiding van dirigent Doek Hesselink. Het concert vindt plaats in de grote Gil dezaal - achter museum Oud-Soest - aan de Steenhoffstraat 46. Aanvang 20.15 uur. De toegang is vrij. Een 82-jarige man uit Huis ter Heide is vorige week met de schrik vrij geko men, toen hij door de pui van een dansschool aan de Rademakerstraat reed. Het ongeluk ontstond toen de man met zijn voet van het rempedaal afgleed en op het gaspedaal duwde. De auto botste tegen een geparkeerde wagen en kwam uiteindelijk tot stilstand nadat de pui was doorboord. Donderdag 18 juni 18.30: Slot Avondvierdaagse Soes terberg, bij het Dorpshuis. 20.30: Film 'Rocco en zijn Broers', in Artishock aan de Steenhoffstraat. Vrijdag 19 juni 14.30 - 18.00: Shock-Inn Jongeren- soos in Artishock aan de Steenhoff straat. 21.30: Dansavond in Artishock. Zaterdag 20 juni 10.00 - 17.00: Open Dag met diverse activiteiten, Camping King's Home, Birkstraat 136. 14.00 - 19.00: Knollentuintoernooi, Jubileum zaalvoetbaltoernooi DVS Soest; 24 teams uit heel Nederland;- Beukendal, Aqua Indoor en de Ban- ninghal; aansluitend feestavond. 22.00: Blues Night, Zuma in Artis hock, Steenhoffstraat. Zaterdag 21 juni Circus Renz; 15.00 uur: voorstelling op het evenemententerrein De Eng; neem vader gratis mee! 10.00 -17.00: Open Dag met diverse activiteiten, camping King's Home, Birkstraat 136. 12.00 - 16.30: Militair Luchtvaart Museum, expositie 'Luchtig bekeken' van Joke Struik, tot en met 25 juni. Maandag 22 juni 16.30 - 19.30: Ballet in Artishock, Steenhoffstraat. 20.00: Tekenclub Artishock. Dinsdag 23 juni 11.00 - 23.00: In 't Zwaantje, Rade makerstraat 2, expositie 'Vliegkunst', tekeningen en acrylwerken van Inge Krassenburg, tot en met 1 juli. 13.15 - 15.15: Yoga in Artishock. Woensdag 24 juni 18.30: Super van Doorn'Klaarwater- loop', kampioensloop van Soest voor scholieren en bedrijven, estafette en Volksloop over vijf mijl; ook gezellige braderie. 20.00: Afsluiting bedrijfscompetitie met Atletiek, start en finish aan de Wiardi Beckmanstraat. Steenhoffstraat 9a, tel. 28017. Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest heeft de afgelopen weken deelgeno men aan twee Brabantse Gildedagen. Beide keren wist het Soester gilde met zijn tamboer-, hoornblazer-, vendel en schutterskorps de aanwezigen te imponeren. Op beide dagen werden de nodige prijzen behaald bij verschil lende wedstrijden. Op 31 mei werd deelgenomen aan de door het St. Antoniusgilde uit Beers ge organiseerde kringgildedag van de Kring Land van Cuijk. Alhier waren bijna dertig bij deze Kring aangesloten gilden aanwezig. Het Soester gilde ging hier met niet minder dan acht prijzen naar huis. In het Algemeen Klassement wist het Soester gilde beslag te leggen op de hoogste eerste prijs. Ook het groepsvendelen met meer dan zes vendeliers werd beloond met een eerste prijs. Bij de individuele vendel wedstrijden wist Hans Kok in Klasse A een tweede prijs te behalen en Harrie Hilhorst in Klasse B, alsook Marco Spijker in Klasse C een eerste. Tot slot won Gijs Schimmel in Klasse C een tweede prijs. Bij het individueel hoornblazen behaal de Marco Engberink een eerste prijs, terwijl bij het duo-trommen Mathieu Engberink en Frank Witkamp een eer ste prijs wisten te behalen. Driebergen Afgelopen zaterdag 13 juni organiseer- Een radio/cd-speler, een verrekijker en een zonnebril werden in het week einde ontvreemd uit een auto aan het Choristenpad. De dader bleek een scheerraampje te hebben ingeslagen. De totale schade bedraagt ca. 3000 gul den. De politie zag zaterdagavond langs de Birkstraat een bromfietser in de richting Amersfoort rijden. Omdat de bestuurder geen helm op had, werd hij staande gehouden. Het bleek te gaan om een 14-jarige jon gen uit Amersfoort, die een vreemd verhaal ophing over de herkomst van de bromfiets. Hij zou hem vol gens afspraak hebben opgehaald bij de familie "Jansen" in Soest. De po litie zocht de zaak uit en daarbij bleek dat de jongen de brommer had gestolen. Hij moest mee naar het bu reau, kreeg een proces-verbaal en werd later door zijn vader opge haald. de de Kring Peelland een Brabantse Gildedag in Driebergen. Door een toe val werd deze Vrije Gildedag gehouden in een plaats buiten de Kring. Het Soes ter gilde was als enige niet uit deze Kring komende gilde hier present. Dit was op speciaal verzoek van de organi satie. Hierdoor werd niet aan de indivi duele wedstrijden deelgenomen. In Driebergen behaalde het Soester Gilde een tw"eede prijs in het Algemeen Klassement en een eerste prijs bij het groepshoornblazen. De vendelgroep behaalde geen prijs maar wist het pu bliek met haar vendeloefening toch zeer te fascineren. Zij kregen een ovatie van het talrijk aanwezige publiek. Ook tij dens de optocht trok het Soester gilde de belangstelling van velen, vooral door zijn omvang. In dit seizoen zal het Soester gilde nog deelnemen op zondag 28 juni aan een gildedag van de Gelderse Federatie van Schuttersgilden in Gendt bij Nijmegen en aan het Europees Koningsschieten, dat op 19 en 20 september in Genk in België zal worden gehouden. Kom ik gisteravond bij m'n schoon zus binnenvallen, zit ze alleen met een sip gezicht achter een bakje troost. "Is t'er wat?" vraag ik. "O, niks, of, nou ja, gewoon hè; Gijs is badmintonnen en Carolien is naar de disco." "Gijs geen probleem, Carolien pro bleem dus", constateer ik. "Hoezo?" "Nou ja", barst m'n schoonzus los. "Ze is bijna zestien. Iedereen gaat naar de disco. Je kan het niet verbie den, toch? Ze stond zich vanaf zeven uur op te tutten. Toen ze om tien uur ging, was ze ook een plaatje. Geluk kig wilde ze wel afspreken om twaalf uur weer thuis te zijn. Snap je hoe ik me voel?", zei ze met hetzelfde ge zicht dat ze trok vlak voor Caroliens geboorte. Omdat ik haar wel begreep zette ik mijn bakje naast het hare, om samen in de komende uren de hernieuwde komst van Carolien af te wachten. Is het kwart voor elf, horen we het tuinhek en even later komt Carolien met een woest gezicht binnenstor men. "Zo stom", brult ze, nog voor we iets vragen. "Niks als gerook en gezuip en een herrie! Moesten we naar bui ten om iets tegen elkaar te zeggen. Ik heb de halve avond buiten staan blauwbekken. Nou, nooit meer dus. Ik zoek wel wat anders." Zo woest als Carolien keek, zo opge lucht keek m'n schoonzus en ik ook bij de 'wedergeboorte' van Carolien. Mooi toch hè? Mini Matig Afgelopen zaterdag was er weer eens 'feestje' op de Van Weedestraat. Onge twijfeld zullen alle toestemmingen netjes aangevraagd zijn. En dan komt het: de gemeente, als verantwoordelij ke voor de te nemen verkeersmaatrege len, zit met een probleempje. De stoe pen voor de winkels maken het gebruik van de fietspaden nogal lastig. Goed, even nadenken... Tsja, auto's moetje niet dwarsbomen, het is ook za terdag, dus alle inwoners moeten met hun auto naar de winkel kunnen. Sim pel dus, de gemeente besluit de fietsers uit het centrum te weren en om te leiden naar woonwijken. Zo... probleem weer opgelost, net als afgelopen jaren. Resultaat is vier rijen auto's, waarvan twee stapvoets bewegen, en gefru streerde fietsers die wat deze gemeente betreft dus beter/liever de auto kunnen nemen. Ben weer benieuwd welke krachtige taal de politiek rond verkiezingstijd ge bruikt om zich 'sterk-te-maken' voor het milieu. Afsluitende tip: volgen van een cursus of zo over gedragsbeïnvloeding bij mensen. H. Scheltema Naar aanleiding van het door u geschre ven stukje van 3 juni j.1. over het ver loop van de judowedstrijd tussen Soest-Duitsland en Soest-Nederland het volgende. In het door u geschreven stukje komt onze 10-2-overwinning enigszins ge flatteerd over. U schrijft: "De leden van sportschool Budo Ryu hadden nauwe lijks een kind aan de moegestreden Duitsers. Sommige Nederlanders hoef den niet eens op de mat te verschijnen, omdat er geen tegenstander voor hen was." Het komt er dus op neer dat wij geen fit te tegenstander hadden en zodoende met een 'makkie' hebben gewonnen. De realiteit: Inderdaad, van ons team, bestaande uit veertien jongens en meis jes, hadden er drie geen tegenstander, doordat die niet kwamen opdagen! Van de overige elf hadden er slechts twee een tegenstander die eerder op die dag competitiewedstrijden hadden ge draaid. Ofwel, negen judoka's kregen een zeer fitte Duitser tegenover zich. Onze overwinning was een verdiende en fel, doch sportief bevochten over winning met een overduidelijke 10-2-uitslag. Deze uitslag stond overi gens in uw overzicht in het voordeel van de Duitsers vermeld! We vragen geen rectificatie van u. We zijn ook niet boos. We voelen ons ech ter wel een beetje te kort gedaan. Norbert Schalkx judoka Budo Ryu Soest Met verbazing en met grote afkeer heb ik gezien dat aan de hekken van de Ou de Kerk aan de Torenstraat borden zijn geplaatst, waarop de aankondiging staat dat er op zondag 21 juni Circus Renz zijn tent heeft opgezet op de Eng. Het is zo aanlokkelijk voorgesteld, dat de vaders in verband met Vaderdag gratis toegang hebben. Dat men dit aandurft om deze pamflet ten aan de Kerk te hangen, en dat dit door het kerkbestuur wordt goed ge vonden, gaat alle perken te buiten. In God's Woord lezen we dat we niet aan de wereld gelijkvormig moeten worden, en nu wordt de Kerk door de wereld omspoeld. De eindtijd nadert met rasse schreden en we moeten alert zijn: zijt nuchter en waakt. We vallen allen onder het oordeel van God, dat wil zeggen dat diegenen die het geweten zullen hebben en niet ge daan zullen hebben, met dubbele slagen geslagen worden. Alleen zij die gewassen zijn in het bloed van het lam, hiermee wordt bedoeld de Heere Jezus Christus, die aan het kruis hout heeft gehangen tot ons behoud, het uwe en het mijne, zullen buiten het oordeel vallen. Hoort u daarbij? Luister naar de stem des roependen in de woestijn en kom tot inkeer, want God is een Hoorder der gebeden, als we in oprechtheid tot Hem bidden. C.J. van Nieutvkerk Basisschool De Bron houdt woensdag 24 juni een sportdag voor de leerlin gen. Het jaarlijkse evenement staal ditmaal in het teken van vakantie. De activiteiten op de basisschool aan de Sweelinckstraat beginnen om 8.45 uur. Om 11.45 uur kunnen de leerlingen van De Bron uitblazen. Mensen die meer informatie willen hebben, kunnen de school bellen, tel. 21376. Een verkeerszuil bij de spoorwegover gang in Soestduinen is donderdag nacht omver gereden. Verantwoorde lijk daarvoor is een 45-jarige Leusde- naar die onder invloed van drank bleek te zijn. De politie vorderde zijn rijbewijs en zijn autopapieren in. Op de koop toe kreeg hij een rijverbod van twaalf uur. De man bleef ongedeerd, maar zijn wagen zal opnieuw een keuring moeten onder gaan. Het ongeval op de Soesterbergsestraat gebeurde omstreeks één uur 's nachts. Kenners weten het al lang: in een pannekoekenrestaurant kun je volmaakt eten en met twee tientjes afrekenen. Kinderen zijn dikwijls met een tientje al uitgeteld en voldaan. Immers, een speciale kinderpannekoek kost tussen de vier en zeven gulden. Met een frisdrankje en een even speciaal kinderijsje wordt de tien gulden meestal niet gehaald. Volwassenen kunnen drie gangen bestellen: soep of hors d'oeuvre, pannekoek als hoofdgerecht en toe een ijsspecialiteit of verse koffie. Om met Heer Bommel te spreken, kan het ook "smaakvol doch degelijk", met de eier-naturelpannekoek als basis. De nota eindigt soms beneden de tien gulden, zelden boven de 20 gulden P-P- Voor party's berekenen de meeste restaurants een arrangementsprijs, die voor de organisator probleemloos in de begroting past. De ervaring leert: Dan is het nog leuk en betaalbaar. Maar toch héérlijk gegeten, gezellig, persoonlijke bediening, sfeervol. Daar om blijft pannekoek eten populair bij een groot en groeiend publiek. 86 GESELECTEERDE RESTAURANTS 86 Restaurants presenteren zich sa men in een brochure aan pannekoek etend Nederland en de toeristen die Nederland willen leren kennen. 86 Restaurants, grote en kleine, in het bos, aan het strand en in oude stads kernen. Bijna altijd vindt u een restau rant in een omgeving, waar u van natuur, strand of stadsschoon kunt genieten. Veel restaurants liggen aan toeristische routes. In de brochure noemen de bedrijven de routes en attracties waar ze bij wijze van spreken onderdeel van uit maken. Een schip als onderdeel van een haven en een oude binnenstad, een boerderij in een natuurgebied, een Voor kinderen is pannekoeken eten een feestelijk uitje waar ze dagen lang naar uitzien. strandpaviljoen, een korenmolen, steeds staat het restaurant in een omgeving, die de moeite waard is voor een wandeling of als eindpunt van een dagtrip. Er zijn' grote en kleine restaurants. GENIETEN VAN UW PANNEKOEK Als Nederland fietst, bij dat heerlijke weer met veel zon en weinig wind, dan hebben de buitengelegen restau rants ook de terrassen opgesteld, is er extra personeel opgetrommeld en kunt u van uw pannekoek genieten met tientallen andere gasten, die ook geen beter land kennen dan Nederland. De kleinste restaurants vindt u niet alleen in de steden. Wie de brochure doorbladert, merkt dat ergens een smalle trap op alle 22 stoelen vaak allemaal bezet zijn. We zijn hier in een grote stad, met smalle gevels. Wie doorbladert, vindt ook in het bos een kleinschalig onderkomen beschreven, waar u bij de uitbater op visite komt en persoonlijk wordt ontvangen. ALLEMAAL ANDERS, ÉÉN SPECIALITEIT 86 Geselecteerde restaurants, allemaal anders, over heel Nederland verspreid, altijd binnen fietsafstand vanaf uw woonplaats of vakantiebestemming. Eén kenmerk hebben de restaurants gemeen. Het zijn pannekoekenrestau- rants. Pannekoek, dat is de speciali teit, het hoofdonderwerp van de kaart. Pannekoek bakken is de deskundig heid in de keuken. Pannekoek serve ren is de specialiteit van het personeel dat zo de sfeer maakt in het restau rant. Sommige restaurants bieden keus uit 65 soorten pannekoeken. Als de keus is gemaakt, is het smikkelen geblazen. Vooral kinderen zijn dol op deze echt Nederlandse tractatie. Will's Pancake House gevestigd in „De Markthof" te Den Haag. 86 Gespecialiseerde pannekoekbedrij- vén nodigen u uit, om pannekoek te eten dus. Moeder bakt pannekoeken - dat is feest. Als zij aardappelen kookt of rijst klaar maakt, wordt dat gewaardeerd, maar pannekoek en feest horen bij elkaar. De eerste mensen bakten reeds een mengsel van melk, eieren en geplette graankorrels. Door de hele geschiedenis van alle volken heen vinden we beschrijvingen van het bakken en eten van pannekoeken. Het uit eten gaan is pas deze eeuw verbreid. In Frankrijk ontmoeten we crêperieën. In Amerika Pancake-houses. Maar nergens is het pannekoek eten zo populair ais in Nederland - thuis, maar vooral buitenshuis. In „De Duivelsberg", Berg en Dal bij Nijmegen heerst altijd een gezellig sfeer. Lekker eten en toch niet duur, dat is het credo bij deze smulpaleizen. Het bedrijfschap Horeca telde onlangs 185 restaurants die lieten weten in de eerste plaats pannekoekenrestaurant te zijn. 86 Daarvan presenteren zich in de brochure "Waar Pannekoek Eten in '92". In 1746 geeft Steven van Esveldt in Amsterdam een kookboek uit met de voorbeeldige zin "De Volmaakte Hol- landsche Keukenmeid". De schrijfster blijft anoniem. Ze wordt bij de zesde druk in 1776 aangeduid met "Eene voornaame mevrouwe, onlangs in 's Gravenhage overleeden". "Ver voor haar dood legde zij vast hoe het gebruik van boter omzijld kan worden... en hoe dik beslag mag zijn... Pannekoeken zonder boter, hoe men die bakken zal. Neemt by een pintje Room, zes Eijeren, acht loot suiker, wat gestoote foelie, of een Notemus- caat, en doet 'er dan zo veel meel by' als behoord om de gewoone dikte te behouden: en beslaat dit ter deegen en bakt 'er pannekoeken van, maar het beslag moet niet te dik zyn, is goed". Jantje, Janneman Moeder gaat koeken bakken, Koeken in de pan! Daar kan je er drie van krijgen Als je goed kunt zwijgen. Eentje met suiker, Eentje met stroop, Dat is 'n hele hoop. Ach, zegt Jantje, was mijn vader koning, Dan at ik alle dagen koek met honing. Elsje Fiederelsje zet de klompjes bij het vuur Moeder bakt pannekoeken Maar het meel is zo duur Tingelinge pannekoek Meel met rozijnen Tingelinge pannekoek Kom op bezoek. Er was eens een vrouw, die koeken bakken wou, Het meel dat wou niet rijzen. En de pan viel om En de koeken waren krom En de man heet Jan van Gijzen. Jan die sloeg Lijsje En Lijsje die sloeg Jan Al met de koekepan O, wat een ongeluk De koekepan was stuk. Pannekoek eten is populair voor groepen. Familie-reünies, personeelsuitjes, gezelschappen, 55-f-ers, afdelingen van bijvoorbeeld vrouwen vrijwilligers organisaties. Vaak is pannekoek eten het sluitstuk van een kort activiteitenprogramma: wandelen, fietstocht, rally, sportdag. Eerst actieve recreatie, de beloning bestaat uit een aangeklede pannekoek. De 86 geselecteerde restaurants staan in één brochure beschreven. Deze brochure is - gratis - verkrijgbaar. Zolang de voorraad strekt. De gids "Waar Pannekoek Eten?" telt 96 pagina's en bevat behalve de beschrijving van de geselecteerde restaurants ook data van een aantal evenementen per provincie, evenementen die zich uitstekend lenen voor een combinatie met pannekoek eten. Er staat ook een sprookje in over De Pannekoekenmoeder en de waakhond: het bollebassebeest. Kortom, een heerlijk boekje om al van te smullen nog voordat u pannekoeken gaat eten. De brochures zijn verkrijgbaar bij: - de deelnemende restaurants, - de VVV i kantoren, - de ANWB kantoren, De brochure is ook te bestellen door overmaking van 4,- voor ver zend- en administratiekosten. Be drag overmaken op postgiroreke ning 2057696 t.n.v. J. Dekker, Odijk, m.v.v. WPE '92. Dit zijn de 86 geselecteerde pannekoek-specialisten. GRONINGEN: Groningen, 't Panne- koekschip; Uithuizen, 't Schathoes; FRIESLAND: Ameland, Hollum, On der de Vuurtoren; Jubbega, De Kop- pejan; Leeuwarden, 't Pannekoek- schip; DRENTHE: Aalden, 't Hoes van Hol-An; Dwingeloo, Bospub De Boer- dennen; Gasteren, Brinkzicht; Odoorn, Hillechiens Hoeve; OVERIJS SEL: Blokzijl, Het Prins Mauritshuis; Borne, 't Pannekoekhuis; Buurse, Pannekoekhuis Buurse; Denekamp, 't Pannekoekhuis; Hellendoorn, De Pad destoel; GELDERLAND: Apeldoorn, 't Pannekoekhuis; Appeltern, 't Mun, Arnhem, Schaarsbergen; Arnhem, De Steenen Camer; Beekbergen, De Pannekoek; Bennekom, De Panora mahoeve: Berg en Dal, De Duivels berg, Eerbeek, De Brug; Doetinchem, 't Pannekoekschip; Ede, De Langen- berg; Epe, De Veldkamp; Gelselaar, Erve Brooks; Hoog Soeren, Berg en Dal; Hoenderloo, 't Pannekoekhuis; Nijmegen, 't Pannekoekschip; Nijme gen, 't Hoogstraatje; Ochten, De Strooppot; Rheden, Strijland; Voorst, 't Wapen van Gelderland; Ugchelen, 't Pannekoekhuis; NOORD-HOLLAND: Amsterdam, Bredero; Amsterdam, Le Soleil; Amsterdam, The Pancake Ba- kery; Amsterdam, Upstairs; Bergen, Duinvermaak; Enkhuizen, Zuiderzee museum; Hem/Venhuizen, Houtlust; Hoofddorp, Claus; Laren. De Coes- waerde; TEXEL, Den Hoorn, Klif 23; k Vreeland, Noord Brabant; Zaandam, De Kraai; UTRECHT: Amersfoort, De Kabouterhut; Austerlitz, Erica; Bun- nik, Rhijnauwen; Eist, Sturms; Loenen a.d. Vecht, Vriens; Leusden, De Hak- horst; Nieuwegein, De Middenhof; Odijk, Aan de Vork; Zeist, 't Jagers- huys; ZUID-HOLLAND: Bleiswijk, Du Chalet; 's-Gravenhage, 't Oud Haagsch Pannekoekhuys; 's-Graven- hage, Will's Pancake House; Leer broek, Onder de Pannen; Leiden, Oud Leyden; Noordwijk, 't Pannekoe- kenhuisje; Noordwijk aan Zee, Hans en Grietje; Rotterdam, De Nachtegaal; Scheveningen, 't Pannekoekenhuisje; Schipluiden, De Koolekit; Wassenaar, De Pannekoekenhut; ZEELAND: Burgh-Haamstede, De Graanhalm; Goes, Likkepot; Sluis, De Lindenhoe- ve; NOORD-BRABANT: Baarschot/ Diessen, d'Oude Brouwerij; Breda, d'Oude Vest; Haaren, Belveren; Heusden, De Pannekoekenbakker; Lierop, Herberghe De Coeckepanne; Linden, Herberghe De Pannecoecke; Made, Nijntje; Oirschot, De Panne koekenbakker; Tilburg, De Pannekoe kenbakker; Velp, Den Tol; Waalre, Onder de Groene Linde; LIMBURG: Arcen, De Bosrand; Meerssen, De Nachtegaal; Ospel, De Dorpsherberg; Sevenum, Hofstee de Turfhoeve; Thorn, De Pannekoekenbakker; V/al kenburg, De Koffiepot. "Survival leven in meestal Zo staat I perassen sportstudi reikt aan stelling h< je survivf zoen maa trip naar den van deelnemc konden I: De surviv; nog een ve een groep "expeditie en zijn doe pecten va mene infc een kamj schoeisel, bereiden, waaronde en richtinj pas. Het prak

Soester Courant | 1992 | | pagina 14