ETEN Veel mensen op Sport- en speldag Zetelwinst Gereformeerd Groen Soest Fijn jazz-feest van De Springbokken Survival: de kunst van het overleven VAKANTIE BEZORGERS iborden kerk The Red Stars en de Eemvogels incasseren 250 gulden dag De Bron in teken akantie mobilist met je op ramt )ij spoorlijn In najaar weer nieuwe cursus bij Physical Gevraagd Soester Courant F amiliehandbaldag bij Smeeing/BDC Stam/SoVoCo grijpt net naast eindzege districtstoernooi Jeugdnieuw^^j Sportuitslagei^J j. cornelisse bv Poedelprijs gemeentelijk volleybaltoernooi prooi voor POI Huldiging van twee jubilarissen in Aqua Indoor GYMNASTIEK Computer beveiligingen £AG|NAl4 WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT SPORTj PAGINA 15 :ing en met grote afkeer heh rt aan de hekken van de Ou n de Torenstraat borden zijn waarop de aankondig, r op zondag 21 juni Circus ent heeft opgezet op de Ens anlokkeiijk voorgesteld dat in verband met Vaderdaó ang hebben. it aandurft om deze pamflet Kerk te hangen, en dat dit lerkbestuur wordt goed se- ïat alle perken te buiten /Voord lezen we dat we niet ereld gelijkvormig moeten 1 nu wordt de Kerk door de tspoeld. De eindtijd naden schreden en we moeten alen achter en waakt, allen onder het oordeel van wil zeggen dat diegenen die tn zullen hebben en niet ge- r hebben, met dubbele slagen /orden. die gewassen zij n in het bloed n, hiermee wordt bedoeld de rs Christus, die aan het kruis- t gehangen tot ons behoud, i het mijne, zullen buiten het dien. Hoort u daarbij? ar de stem des roependen in jn en kom tot inkeer, want Hoorder der gebeden, als we heid tot Hem bidden. CJ. van Nieuwkerk G ol De Bron houdt woensdag sportdag voor de leerlin- jaarJijkse evenement staat i het teken van vakantie. riten op de basisschool aan de straat beginnen om 8.45 uur. uur kunnen de leerlingen van uitblazen. Mensen die meer willen hebben, kunnen de Hen, tel. 21376. ;erszuil bij de spoorwegover- Soestduinen is donderdag ver gereden. Verantwoorde oor is een 45-jarige Leusde- onder invloed van drank zijn. vorderde zijn rijbewijs en zijn ;ren in. Op de koop toe kreeg ijverbod van twaalf uur. De f ongedeerd, maar zijn wagen iw een keuring moeten onder val op de Soesterbergsestraat omstreeks één uur 's nachts. Ondanks de concurrentie van de drukbezochte bazar/rommelmarkt op het Van Arkel Instituut en het wijkfeest in het Smitsveen, paradeerden zaterdag duizenden mensen over de Van Weedestraat. De gelijknamige Winkelkring hield daar een Sport- en speldag en dat hebben de mensen geweten. Hoewel het aantal clubs, dat zich op uiteenlopende wijze pre- v senteerde, tegenviel, waren de activiteiten van dien aard dat jong en oud aan zijn trekken kwam. Basketbalvereniging The Red Stars en korfbal vereniging de Eemvogels incasseerden ieder 250 gulden van de winkel- j kring, omdat zij zich naar het oordeel van de jury en het publiek het beste hadden geprofileerd. Niet minder dan 377 mensen namen vijf straf worpen bij Nic. van Dam, waar The Red Stars zich presenteerde. Foto: Goos van der Wilt. •reünies, personeelsuitjes, aeld vrouwen vrijwilligers >rt activiteitenprogramma: aangeklede pannekoek. Niet minder dan 377 mensen, meer dan zestig per uur, namen vijf strafworpen op de van de gemeente geleende basket. Dank zij de uitstekende samenwerking met sportzaak Nic van Dam kon The Red Stars bovendien tien nieuwe Wil- son basketballen op de inventaris bij schrijven. Het was, zoals altijd, druk bij Nic van Dam. Vanaf circa half tien 's morgens werd het winkelende publiek in de gele genheid gesteld vijf schotpogingen te wagen. In totaal werden bijna tweedui zend schoten afgevuurd. Om vier uur 's middags volgde de ontknoping met een finale. Vijftien niet-basketballers na men het tegen elkaar op in een zoge naamde 'shoot-out'Uiteindelijk bleek John van Brummelen het vizier het scherpst te hebben afgesteld. Hij ont ving de hoofdprijs, een tegoedbon voor een paar All Stars sportschoenen. De overige veertien schutters werden door Van Dam voorzien van een sportshirt of een basketbalvideofilm. Onder de leden van The Red Stars plaatsten vier Soesters zich voor de an dere finale. Arne Balvers werd eerste en kreeg een t-shirt en een video. De ande re drie namen eveneens een video mee naar huis. Piet Hoek van Nic van Dam had The Red Stars voor iedere vijftigste deelne mer een lederen Wilson basketbal in het vooruitzicht gesteld. Aan het einde van de sportactiviteiten bleek dat 376 men sen hadden meegedaan. Hoek schonk de basketbalclub echter niet zeven, maar tien nieuwe ballen die op zaterdag 27 juni zullen worden gebruikt tijdens het pleintjesbasketbal op de parkeer plaats van sportorganisatie Soest. Hoek was zelf bijzonder te spreken over het verloop van de dag. "Sport op de stoep is het mooiste wat er is. Ik had niet ver wacht dat zoveel mensen zouden mee doen". Hij feliciteerde daarmee het speciale promotieteam van The Red Stars dat door restaurant Beukendal in de kleding was gestoken. Korfbal Ook bij korfbalvereniging Eemvogels kon een balletje worden gegooid. Zo wel voor volwassenen als voor de jeugd was bij de ABN AMRO Bank een korf neergezet. Leden van de korfbalclub, die naarstig op zoek is naar jonge aan was, waren in het verenigingstenue ge stoken en deelden attenties uit. Evenals The Red Stars beschikten de korfballers over een videofilm, zodat het winkelen de publiek onder meer beelden van het wereldkampioenschap en het onlangs gehouden schooltoernooi kon bekij ken. Verder waren badmintonclub Badso, volleybalvereniging Stam/SoVoCo en Fysio Fitness Promotions van de par tij. Bij de NMB stond een acht meter hoge klimwand van Reebok opgesteld, waar iedereen gratis z'n klimkwaliteiten kon testen. Publieksprijs Leden van de jury van de Winkelkring Van Weedestraat beoordeelden de wij ze van presentatie van de verschillende clubs. Hans Nota van het gelijknamige Brilcentrum: "We hebben tientallen mensen uit het publiek gevraagd wie ze het beste vonden, welke naam ze zich het best herinnerden en wat ze van de activiteiten vonden. Red Stars en de Eemvogels werden door bijna iedereen genoemd. Daarom hebben we besloten om de prijs van vijfhonderd gulden over deze twee clubs te verdelen. Het is met een een publieksprijs geworden." Nota erkende de concurrentie van de activiteiten in het Smitsveen en bij het Van Arkel Instituut, maar stelde niette min vast dat het druk was geweest. "Voor volgend jaar staat de Sport- en speldag al vast. We hebben gekozen voor de tweede zaterdag van juni (12 juni-red.). Die datum zullen we bij de VW aanmelden, zodat anderen er re kening mee kunnen houden. Op die manier kunnen we voorkomen dat op één dag verschillende activiteiten wor den gehóuden. De Sport- en speldag moet nog groeien. We zullen de clubs volgend jaar nog eerder benaderen en we hopen dat er dan meer zullen mee doen." Ook bij de Eemvogels, die bij de ABN/AMRO stonden, kon het rich- tingsgevoel worden getest. Foto: Goos van der Wilt. ïn brochure beschreven, ang de voorraad strekt, igina's en bevat behalve urants ook data van een mten die zich uitstekend eten. Er staat ook een en de waakhond: het je om al van te smullen isten. Noord Brabant; Zaandam, UTRECHT: Amersfoort, De int; Austerlitz, Erica; Bun- auwen; Eist, Sturms; Loenen |t, Vriens; Leusden, De Hak- ieuwegein, De Middenhof; in de Vork; Zeist, 't Jagers- ID-HOLLAND: Bleiswijk, Du 's-Gravenhage, 't Oud Pannekoekhuys; 's-Graven- 'ill's Pancake House; Leer- 3nder de Pannen; Leiden, len; Noordwijk, 't Pannekoe- Noordwijk aan Zee, Hans Rotterdam, De Nachtegaal; ingen, 't Pannekoekenhuisje; 'en, De Koolekit; Wassenaar, nnekoekenhut; ZEELAND: aamstede, De Graanhalm; <kepot; Sluis, De Lindenhoe- IRD-BRABANT: Baarschot/ d'Oude Brouwerij; Breda, Vest; Haaren, Belveren; De Pannekoekenbakker; ■terberghe De Coeckepanne; Herberghe De Pannecoecke; lijntje; Oirschot, De Panne- tkker; Tilburg, De Pannekoe- f>' Velp, Den Tol; Waalre, a Groene Linde; LIMBURG: 3e Bosrand; Meerssen, De ■al; Ospel, De Dorpsherberg; Hofstee de Turfhoeve; 3e Pannekoekenbakker; val" De Koffiepot. "Survival is de kunst van het over leven in of te ontsnappen uit meestal onverwachte situaties." Zo staat het omschreven in de pa perassen die Ron Gleym van sportstudio Physical uit Soest uit reikt aan mensen die wel belang stelling hebben voor een weekend je survival. In het afgelopen sei zoen maakte Ron al tweemaal een trip naar de meest woeste gebie den van de Ardennen, waar de deelnemers hun overlevingskunst konden laten zien. De survival-cursus krijgt deze maand nog een vervolg. Op 19 juni gaat er weer een groep van 20 a 25 Soesters op "expeditie", nadat ze eerst twee avond en zijn doorkneed in de theoretische as pecten van de overlevingskunst: alge mene informatie over het maken van een kamp, vuur maken, kleding en schoeisel, voedsel en water vinden en bereiden, EHBO en veldoriëntatie, waaronder wordt verstaan: kaartlezen en richting houden, met of zonder kom pas. Het praktijkgedeelte speelt zich af tij dens een weekend in de Ardenne, op een tevoren zorgvuldig geheim gehou den plek, waar de deelnemers worden gedropt en het vanaf dat moment eigen lijk maar moeten uitzoeken. Uiteraard verlenen de instructeurs daarbij de no dige steun, maar de tweede dag moeten de "overlevers" echt op eigen benen staan. Het programma vermeldt dan o.a. "ab- seilen", bergklimmen en een rivier oversteken, dus er wordt heel wat van de deelnemers gevergd. Dat geldt ook op het gebied van de verzorging: ze ko ken op een zelfgemaakt vuurtje hun potje, dat voornamelijk bestaat uit in grediënten die ze onderweg hebben moeten verzamelen. Primitief Ron Gleym, die zelf al diverse overle- vingscursussen bij andere instituten heeft gevolgd, heeft de cursus volgens een geheel eigen stramien opgezet. "Andere survival-cursussen bestaan uit een beetje schieten, biken en lopen en vervolgens wat werk op een klimwand- je, maar wij gaan echt primitief te werk. We maken ook alles zelf, inclusief het touwwerk voor de beklimming." Het succes van de eerste cursus - die op leidt voor het A-certificaat - heeft hem geïnspireerd tot een vervolgcursus, voor het B-diploma. In september wordt nog een keer een A-cursus ge houden en in oktober of volgend jaar mei - afhankelijk van de animo - gaan de B-deelnemers op stap. Voorwaarde daarvoor is dat men de A-cursus met goed gevolg heeft doorlopen. De B-cursus bevat een "veelvouwd" van de dingen die de A-crusus biedt en Ron Gleym schat dat minstens 10 a 20 pro cent van de A-cursisten wel "in" is voor zo'n vervolg. Voor de survival-cursus is geen bijzon dere conditie vereist, benadrukt Ron Gleym. "In principe kan iedereen mee doen en het is meestal erg gezellig. De groepen onderhouden ook na afloop kontakt; er ontstaat op zo'n weekend ook een geweldige saamhorigheid." Dat survival-training zeer nuttig kan zijn in onverwachte situaties benadrukt hij met twee "praktijkvoorbeelden". Het eerste: "Stel, je bent op vakantie in een eenzaam gebied; het stortregent en je partner breekt een been; je moet er gens hUi|y udïcii... en: "w Joegoslavië staan twee legers tegenover elkaar; jij voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Op zondag 28 juni houdt Smeeing/BDC een familiehandbaldag op het terrein aan de Henriëtte Blaek- weg. Het jaarlijkse slotstuk van het seizoen duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Met familieleden, kennisen, buren en klasgenoten kunnen de handballers een team formeren. Ook oud-leden zijn van harte welkom. Er wordt gespeeld in de categoriën mini's/welpen, aspiranten en junioren/senioren. Het is de bedoe ling dat er gemengde teams op de been worden gebracht. Behalve handballen kunnen de deelne mers zich ook te goed doen aan de lek kernijen van de barbecue. Opgeven hiervoor kan schriftelijk: HV Smeeing/BDC, Postbus 147,3760 AC Soest. Stam/SoVoCo is bij de dames als tweede geëindigd op het districtskam pioenschap voor recreanten. De ploeg bleef ongeslagen, maar kwam drie ge scoorde punten te kort om Hellas uit Harderwijk van de eindzege af te hou den. De Soester volleybalsters mochten meedoen nadat ze in de hoogste NeVo- Bo-klasse voor recreanten kampioen waren geworden. Stam/SoVoCo zal volgend seizoen een nieuwe poging wagen. De club brengt dan vijf dames-, drie heren- en twee ge mengde recreantenteams op de been. AY Pijnenburg De meisjes C-ploeg van AV Pijnenburg heeft aanzienlijk meer punten behaald dan in de vorige competitiewedstrijd. Dit was onder meer te danken aan het goede resultaat behaald op de estafette: Eva Janssen, Marloes Heerkens, Esther Schoemaker en Lizzie de Goede waren met 41.5 (clubrecord) nooit sneller ge weest. Ook de 10.8 van Lizzy de Goede en de 11.0 van Esther Schoemaker op de 80 meter sprint waren van zeer goed gehal te. Eva Janssen triomfeerde op de 1000 meter in 3.10.0, op de voet gevolgd door de verrassing van de dag Carine Verhoeven, die met 3.10.6 maar liefst zes seconden van haar persoonlijke re cord afhaalde. De overwinning op de 80 meter was ook voor Eva Janssen (13.2), terwijl Marloes Heerkens tweede werd in 13.5. Op het onderdeel verspringen bleef Marloes de concurrentie ruim voor met een sprong van 4.83. Maaike Staal en Natascha Andriessen verbeterden bei den hun persoonlijk record op het on derdeel hoogspringen tot 1.25 meter. Hetzelfde deed Marianne Spaink op de 1000 meter (3.33.8). Rachel de Goede was op de 60 meter horden met 11.5 snel. AV Pijnenburg 80 Meter: Carine Verhoeven 11.5; Lizzy de Goede 10.8 (pr); Esther Schoemaker 11.0 10(lo Meter: Eva Janssen 3.10.0 (eerste); Carine Verhoeven 3.10.6 (pr); Ulrike van der Lee 3.19.7. Ver: Marloes Heerkens 4.83 (eerste); Lizzy de Goede 4.59; Tessa van Rossenberg 4.22. Hoog: Ulrike van der Lee 1.35; Tessa van Rossenberg 1.35; Marije Ambags 1.30 (pr). Speer: Dieuwke Moerman: 18.72; Monique Thomas 15.52; Natascha Bevaart 11.38. 60 Meter: Lindsey Post 9.8; Maaike Staal 9.2. 1000 Meter: Marianne Spaink 3.33.8 (pr). Hoog: Natascha Andriessen 1.25 (pr); Maaike Staal 1.25 (pr). 60 Meter hardlopen: Rachel de Goede 11.5 (PO- zit er overwacht tussen en je kunt geen kant meer uit. De enige route leidt door ruig berglandschap..." Ron Gleym is een enthousiast propa gandist van deze manier om "eropuit te gaan". "We zitten met z'n allen vaak zo vast in het comfortabele leventje dat we leiden, dat het heel goed is om nog eens teruggeworpen te worden op een aantal basisvaardigheden. Mensen die zich thuis al druk maken over een vuile as bak, gaan tijdens zo'n weekend door de modder! Reken maar dat ze het leven dan toch een beetje anders gaan bekij ken, en meer gaan waarderen..." Inlichtingen over de survival-training: Ron Gleym, Sportstudio Physical, Steenhoffstraat 30A, tel. 16000. Installatiebedrijf De gelegenheidscombinatie van Gemeentebelangen Groen Soest en GPV/SGP/RPF heeft donder dagavond in Soest een forse zetel winst geboekt. De raadsleden eis ten de eerste plaats op van het ge meentelijk volleybaltoernooi in sporthal Beukendal. In 1991, toen Wiebe Meilof van de christelijke fractie nog niet meedeed, nam Groen Soest genoegen met de 'bronzen' taart. Titelverdediger Brandweer Soest reikte ditmaal niet verder dan de derde stek, terwijl vice-kampioen WVC niet tot de finale doordrong. De reden daarvan was dat de drie beste ploegen van vorig jaar bij elkaar in de poule waren inge deeld. Groen Soest bleef in zes wed strijden ongeslagen en won ruim van de Brandweer en WVC. De vuurbestrij- ders duwden wvc kopje onder met mar ginaal verschil: 10-9. In de andere poule deelde de sociale dienst ditmaal weinig uit. Tot de finale werd alles gewonnen, daarna verloren de hulpverleners met 15-4 en 15-5 van Gereformeerd Groen Soest. De strijd om de derde plaats was een onderonsje tussen brandweerlieden. Het Soester korps won in sets met 2-1 van de Soesterbergse collega's. Maar de laatsten hadden een traditie in ere te houden, want dit jaar wonnen zij nog geen enkele prijs, aldus één van hen. De poedelprijs werd een prooi voor POI (personeelszaken). Dit team bleef verstoken van succes en eindigde punt loos op de veertiende en laatste plaats. In de afgelopen twee edities sloten bur gemeester en wethouders de rij, Zij wa ren dit keer niet van de partij, hoewel wethouder Jan Visser zoals altijd de stoel van de scheidsrechter beklom en burgemeester Hans de Widt de prijzen uitreikte. Er waren taarten voor de bes te teams en een flesje drank voor de scheidsrechters Hans Krook, Visser, Marion van Mourik, Janny Grift, Kees Tak, Jan Lijkedijk en Jacques Harden- berg. De wedstrijdleiding was in han den van Reden Rademaker. Overigens waren de fractievoorzitters Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest) en Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) na afloop minder spraakzaam dan op het volleybalveld. Op de vraag of beide partijen bij de vol gende gemeenteraadsverkiezing in 1994 samen één lijst gaan voeren, beten beiden stevig in een stuk taart. Uitslag De uitslag van het jaarlijkse volleybal toernooi van de gemeente met tussen haakjes de klassering van 1991: 1. Gereformeerd Groen Soest (3), 2. Sociale Dienst (7), 3. Brandweer Soest Harry Witte (GGS), Gerard van den Deijssel (GGS) en Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) vormden donder dagavond een onoverwinnelijke coali tie. Foto: Goos van der Wilt. (1), 4. Brandweer Soesterberg (8), 5. WVC (2), 6. KAVIZ (-), 7. Financiën (10), 8. Interne Zaken II (-), 9. Reini ging en Vervoer (-), 10. Wegen en Rio lering (11), 11. Milieubeheer (13), 12. Groenbeheer (4), 13. Huisvesting (9), 14. Personeelszaken (12). In Aqua Indoor hebben zaterdag honderden belangstellenden ge noten van de verrichtingen van honderdvijftig leden van de afde ling Jazz-gymnastiek Aerobic Dance van De Springbokken on der leiding van Mien van Heerin- gen. Het was een levendige demonstratie van jong en oud in alle maten en ge wichten, die lieten zien wat modern be wegen op muziek voor hen betekent: vrijheid, blijheid, gezondheid in één heid en verscheidenheid! Betere propaganda voor deze tak van sport en recreatie kan men zich niet wensen. Het was een unieke happening van maar één afdeling van de gymnas tiekvereniging, avondvullend, amu sant, vertederend en bewonderens waardig, mede dank zij de tomeloze in zet van alle medewerkers en hun ach terban, vóór en achter de schermen, maar vooral door het aanstekelijke en thousiasme van de leidster, die slechts één jaar hard trainen nodig had om dit aan het publiek over te brengen. Voor zitter Piet Ekel verwoordde de dank baarheid en de trots van het bestuur over dit zichtbare resultaat van goed oe fenen onder deskundige leiding en hul digde en passant twee leidsters, die in de wereld van de gymnastiek en het tur nen hun sporen ruimschoots hadden verdiend. An Egtberts wegens haar 35-jarig lei derschap in vrijwel alle sectoren van de ze sport, de laatste jaren in het bijzonder in die van de senioren, de revalideren- den en ex-(hart)patiënten, een gebied waarin De Springbokken al jaren in de regio een voortrekkersrol vervult. Elma Rebel werd benoemd tot lid van verdienste (mevrouw Egtberts was het al) na twaalfeneenhalf jaar richting ge ven aan de turnselectie van de vereni- Voorzitter Piet Ekel huldigt de jubila- ressen van de Springbokken. Foto: Goos van der Wilt. ging en haar actieve aandeel in het be stuur en de technische commissie. Sa men met Mien van Heeringen vormen de dames hechte pijlers, waarop de club met een gerust hart kan verder bouwen. Rest nog te vermelden, dat Esther van Oest en Rennie Erasmus als intermezzo een fraaie uitvoering gaven van wat acro-gymnastiek eigenlijk inhoudt. Een artistieke expressie van beheerste vaar digheden. Dat de familieleden zich tij dens het slotnummer spontaan tussen de uitvoerenden mengden en onder bloemen en ballonnen meedansten, on derstreept het bovenstaande en tekent de sfeer van de gehele avond! De Springbokken hebben zich zo aan het eind van het seizoen van hun beste kant laten zien. Na de vakantie zullen zij dat ongetwijfeld met nieuw elan willen voortzetten. Telefoon (02155)-1 3014

Soester Courant | 1992 | | pagina 15