r* G auto smeeing SSmsÜ Met muziek vertel je wat je van elkaar vindt. Smitsveen leeft en maakt het best 37.080.- %'txper eel belangstelling voor exposities in Internationaal Yrouwencentrum Circus Renz komt één dag in Soest P,tf 19,95 65,— f 14,95 47.723.- 46.263.- 51.953.- 53.203.- NTERDE EN IN N SOEST Tak.. Vaderdag-kado PAGINA 1 r WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 17 Zonovergoten wijkfeest valt goed in de smaak ortiii 1250. opkorting 1500. orting 1750.- iMIng 2000.- loopkorting istlfl.- IVSLER öJeep 'Leuke wijk' De Tipo Skyline met 4.000,- voordeel l Onvindbaar meisje van paard gevallen Inbreker haalt twee mille uit eetgelegenheid Soester zwaar gewond na val zonder helm Voor een slaagt u het best bij Protest van buurtbewoners tijdens wijkfeest Ons uitzicht is DOOD Centrale verwarming Verbouwd Turks dorpshuis officieel heropend Meningen van lezers Smitshof-jubileum Vaders mogen gratis mee Vaders Veel klachten over examenfeestjes Soester 'vergeet' weer rekening van taxi te betalen Man mag wel rat, maar niet zijn rijbewijs houden Francis Goya Favourites 2 CD's met lekker in het gehoor liggende gitaarmuziek, f2995 The Jazz Collection 4 CD's met o.a. Teddy Wilson, Stephane Grappelli, Gerry Mulligan e.v.a., Neil Diamond Al zijn grote hits nu op dubbel CD Youri Egorov Speelt Schumann dubbel CD met de grote pianowerken 39,95 Yivaldi 4 Jaargetijden door Jaap van Zweden Sleenhoffstraat 13a - 15, Soest, telefoon 02155 - 12 1 32. 21.950,. 20.950,. 17.500,. 23.750,. 9.500,. 17.950,- 13.500,- 22.950,- 14.950,. ;dan, kenteken :huifdak, o/CD-speler 3dan, jenmet., schuifdak, 53.723. 6.000, edan, auwmet., schuifdak 52.263. 6.000.- sedan, model '91, Ivermet., schuifdak 57.953.- 6.000.- 5-drs., model'91 uwmet., schuifdak, 59.203.- 6.000.- prijs 29.750, 61.995,- 40.750 45.900,- 43.500 64.900,- 11.750 20.950 27.500 27.500 33.900 17.900 9.250 10.900 Smitsveen Leeft", zo luidde het motto dat Woningbouwvereniging Soest had meegegeven aan het Itoijkfeest dat afgelopen zaterdag 'onder ideale weersomstandighe den in de zo vaak bekritiseerde flatwijk van Soest werd gehouden. Het werd een feestje dat de moeite meer dan waard was, en al werd het misschien niet zo druk als men phoopt of venvacht had, het eve- ement viel uitstekend in de naak. Van de stereotiepe "grauwheid" van het Smitsveen viel afgelopen zaterdag niets meer te bespeuren, en dat was niet alleen een kwestie van de zon, die over alle activiteiten speelde en het geheel een fleurig aanzicht gaf. Ook de flats zelf zien er na de grote opknapbeurt weer een stuk beter uit, zodat de bewe ring van de organisatoren - dat het Smits veen een prima wijk is om in te wonen - volledig werd onderschreven. Ook de meeste bewoners lijken tevre den te zijn met de resultaten van het grote renovatieproject, dat met het Swjkfeest z'n officiële afsluiting kreeg. "Het moet gezegd: met de medewerking van zoveel instanties kon er eigenlijk [einig mis gaan, tenzij het weer nog >et in het eten gegooid zou hebben. De raderie op het marktterrein zorgde ior een levendig straatbeeld en de tal rijke activiteiten voor de jeugd, op en indom de verkeersvrij gemaakte Rnitsweg, maakten het feest compleet, iet muziek, clowns en nog veel meer. [fgezien van de rommelmarkt van ?VO, die achter het struikgewas bij de /mzaal een beetje uit het zicht en de indacht van de bezoekers leek te zijn Weggedrukt, viel er over belangstelling reinig te klagen. Echt heel druk werd [et niet, maar dat kon ook moeilijk ge ien het aantal publiekstrekkende eve nementen dat Soest die dag ook te bie den had, zoals de rommelmarkt bij het Van Arkel-instituut en de Sport- en speldag aan de Van Weedestraat. Parijse sfeer Het middelpunt van de gezelligheid was ongetwijfeld het immense terras op het ontruimde parkeerterrein voor de eer ste hoge flat aan de Smits weg. Daar ont stond in de loop van de dag een soort Parijse sfeer, en heel wat wijkbewoners en bezoekers streken er voor kortere of langere tijd neer voor een versnapering in het zonnetje. Het officiële deel van het feest - dat er natuurlijk ook moest zijn - vond aan het eind van de middag plaats op de po diumwagen die bij het terras stond op gesteld. Discjockey Krijn Torringa - be kend van radio en tv en voor de gele genheid ingehuurd als spreekstalmees- ter - maakte ruimte voor de officials, die natuurlijk bij deze gelegenheid ook hun zegje moesten doen Voorzitter H. Bas van Woningbouw vereniging Soest gaf een korte terugblik op de geschiedenis van de wijk en het renovatieproject. De 850 woningen die daar in de jaren 1968-1970 werden ge bouwd waren in het begin zeer gewild, maar vroegen in de loop van de jaren '80 duidelijk om een grondige opknap beurt. WS kwam daarom met een durfd plan - een integrale aanpak, waarbij zoveel mogelijk verbeterings maatregelen tegelijk zouden worden uitgevoerd - dat echter strandde op de weigering van de rijksoveheid om de daarvoor vereiste middelen op tafel te leggen. Het experiment ging dus niet door, maar de woningbouwvereniging kwam met een groot onderhoudsplan dat uiteindelijk wel haalbaar bleek en ook de instemming van de bewoners wist te verwerven. Kosten: 28 miljoen gulden. Van dat bedrag nam het rijk ruim 2 miljoen voor zijn rekening, de woningbouwvereniging zelf fourneerde uit de reserves een bedrag van maar liefst 20 miljoen en de gemeente zegde 3,5 miljoen toe, met name voor de ver betering van de woonomgeving, die overigens nog moet gaan plaatsvinden. "Het Smitsveen is een wijk om in te wo nen," stelde Bas tenslotte vast, "en van af nu: een wijk om góed in te wonen." Hij bedankte alle medewerkers aan de renovatie en bood hen samen met WS-directeur G. Snelder een luchtfoto van de wijk aan. Wethouder Frans Kingma feliciteerde in de eerste plaats de wijkbewoners met het gereedkomen van het project. Hij beloofde dat de ge meente met voortvarendheid aan het werk zou gaan met de verbetering van de woomomgeving en hoopte dat ze el kaar volgend jaar ter gelegenheid daar van weer op een feestje als dit zouden ontmoeten. "Het is een verschrikkelijk gezellige dag. Het Smitsveen is echt een wijk om in te léven," stelde hij verheugd vast, met daaraan verbonden een op roep aan de bewoners "om er met z'n al len een leuke wijk van te maken". Het feest kreeg 's avonds nog een voort zetting met diverse muzikale optredens, o.a. van een steelband, een limboshow, ballet, de zangers Mike West en Johnny D., zangeres Daisy D. en een demon stratie van dansschool Slingerland, af gewisseld met een kwis door Krijn Tor ringa en een grote verloting. Het werd laat voor de laatste klanken werden ge dempt en het wijkfeest definitief afgelo pen was. Dat het Smitsveen lééft en het bovendien best maakt, was toen al op meer dan overtuigende wijze duidelijk geworden. Beentjes-van-de-vloer: het showbal let gaf een mooie uitvoering tijdens het wijkfeest. Foto: Goos van der Wilt. Kom eens langs bij Auto Smeeing. Daar kunt u in de nieuwe Tipo Skyline genieten van het voorjaarszonnetje, de digitale muziek en vele andere extra's die uw comfort verhogen. Nu voor slechts 27.550,-, daar wordt zelfs uw portemonnee weer fit van! 'Vraag naar onze vooiv/aarden Amsterdamseweg 19. Amersfoort, tel.: 033-635535 Koningsweg 14, Soest, tel.: 02155-13227 De politie werd in het weekeinde gea larmeerd door een wandelaarster in de Korte Duinen. Volgens haar was er een meisje van haar paard gevallen en was ze per auto niet te bereiken. De politie ging op zoek maar trof niemand aan. Even later wist een voorbijganger het bericht te bevestigen; hij kon althans vertellen dat het meisje met een gebro ken been naar het ziekenhuis was ge bracht. Een inbreker is ongeveer tweeduizend gulden rijker geworden van een nachtelijk bezoek aan een restaurant aan de Tamboerrijn. De dader brak, vermoedelijk met een koevoet, de deur open en haalde ver volgens de gokautomaten leeg. Ook hielp hij de eigenaar van het wisselgeld De als terras ingerichte parkeerplaats ademde een Parijse sfeer. Foto: Goos van der Wilt. Een scheur in de schedel en een hersenkneuzing. Dat heeft een vijf- tien-jarige Soester maandag opge lopen bij een botsing tussen een bromfiets en een personenauto. De jongen, die achter op de brommer zat, droeg geen helm. De bestuurder van de bromfiets, een Soester van zeventien, reed op het verkeerde fietspad. Toen hij de weg overstak, botste hij tegen een tege moetkomende wagen. De duopassa gier werd gelanceerd en kwam via de motorkap en de voorruit van de auto op het wegdek ten val. Hij moest per ambulance naar De Lichtenberg (Eemland) in Amersfoort worden vervoerd. De bromfietser en de au tomobilist (een 24-jarige Soester bleven ongedeerd. De rijkspolitie stelde na het ongeval een onderzoek in. Volgens de politie bestaat het vermoeden dat de auto mobilist te hard reed. Dat neemt niet weg dat de bromfietser verantwoor delijk voor het ongeval wordt geacht. Het ongeval gebeurde maan dagmiddag om ongeveer tien over vijf. MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUfD De bewoners van de Smitsweg tegen over het winkelcentrum de Smitshof hebben het wijkfeest van afgelopen za terdag aangegrepen voor een zichtbaar protest tegen de gang van zaken rond om het uitbreidingsplan. Grote borden met opschriften die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten maakten de voorbijgangers attent op de gevoelens van de bewoners, die zich sterk verzet ten tegen de voorgenomen aanleg van parkeerplaatsen tegenover hun huizen en de extra winkelstrook aan de noord oostkant, ten behoeve van de super markt. Vooral het feit dat er, ondanks gedane toezeggingen, geen overleg met hen heeft plaatsgevonden zit de bewo ners hoog. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Set wijkfeest van afgelopen zaterdag i ook voor de "bewoners" van het ^ijkcentrum aan de Smitsweg een welkome aanleiding om weer eens baar buiten te treden. Het Internatio naal Vrouwencentrum deed dat o.a. net een aantal exposities en het Turk sociaal-cultureel centrum - het "dorpshuis" - vierde de officiële hero pening van de accommodatie. Burgemeester De Widt en de wethou ders Kingma, Menne en Visser waren present bij de rondleiding door het dorpshuis, dat in de afgelopen maan den een grondige opknapbeurt heeft Igekregen. Daarvoor werd o.m. een sub- Isidie van het Julianafonds gebruikt 1(13.000 gulden). Het dorpshuis voT ïdoet nu weer aan de eisen die aan een {dergelijke ontmoetingsruimte gesteld kunnen worden en speelt een belangrij- i ke rol binnen de Turkse gemeenschap. 1 Een groot deel van de activiteiten - cur- sussen, muziek, vergaderingen - vindt in het dorpshuis plaats. Het "open huis" van het wijkcentrum als geheel mocht trouwens niet over be langstelling klagen en dat gold ook voor de naaste buren: het Internationaal Vrouwencentrum. De ruimten van het gebouw waren ingericht als evenzoveel expositie-zalen, waar vrouwen van ver- I schillende herkomst iets lieten zien van hun cultuur: gebruiksvoorwerpen, kle ding vooral, maar ook sieraden en handwerk uit exotisch landen als Ma rokko, Turkije, Suriname en zelfs uit Indonesië en Eritrea vormden een bont geheel. Burgemeester De Widt en directeur G. Snelder van Woningbouwvereniging Soest - de organisator van het wijkfeest - maakten een rondgang en kregen hier en daar de nodige uitleg. Ook het geïm- Burgemeester De Widt en WS-direc teur Snelder namen een kijkje bij de ex posities in het Vrouwencentrum. proviseerde restaurant deed goede za ken. De opbrengst van het geheel, ook de verkoop van handwerken, was be stemd voor de slachtoffers van de aard beving in Erzircan, Turkije. Aan het eind van de dag konden de organisato ren vaststellen dat ze daarvoor 390 gul den hadden verdiend. I, Naar aanleiding vari uw artikel over "Smitshof nieuwe stijl", in de Soester Courant van 3 juni 1992, op pagina 5, wil ik u graag het volgende mededelen. Als trouw abonnee van uw blad is mij een onjuiste mededeling opgevallen. U vermeldt in uw artikel, dat in januari 1993 begonnen wordt nmet de werk zaamheden aan de Smitshof, en dat de ze na ongeveer vijf maanden kunnen worden afgerond. Deze afronding is gepland met het oog op de viering van het 25-jarig bestaan van de Smitshof, ongeveer juni 1993. Dit laatste is echter niet juist! In de Soester Courant van 21 augustus 1970 besteedde u in een artikel een hele pagina aan "De Smitshof in aanbouw", met een foto waarop de fundamenten te zien zijn van dit centrum, dat vermoe delijk pas in november 1970 werd op geleverd. Het bovengenoemde feit is dan ook jammer voor de winkeliers van de Smitshof, doch de bewijzen liggen hier voor bij mij op de tafel. Het 25-jarig lus trum van de Smitshof is hierdoor pas eind 1995 van toepassing. Hopende u hiermede van dienst te zijn geweest, en in afwachting van een recti ficatie uwerzijds, L. van Rijswijk Naschrift redactie: Waarvan akte. Het oudste circus van Nederland, sinds 1911 een begrip in de circus wereld, slaat aanstaande zondag 21 juni zijn tenten op in Soest. Om drie uur 's middags begint de een malige voorstelling op het evene mententerrein de Eng. Vaders hebben - omdat het Vaderdag is - recht op een speciale vrijkaart. Ook dit jaar presenteert Herman Renz een geheel nieuw programma, waaraan maar liefst vijfenveertig artiesten uit zes verschillende landen meewerken. Zij laten de bezoekers - met prachtige kos tuums, een sprookjesachtige belichting en een live-circusorkest! - de dagelijks sleur vergeten met een middag "echt ouderwets" circus. Hoogtepunten zijn o.a. negen Siberi sche tijgers, gepresenteerd door gentle- man-dompteur Henk Luycx; de eerste prijswinnaars van het circusfestival: De Mendoza's, met een wervelende tram poline-act; Jowanis met een trapeze-act aan de strapaten; en verder de grote il lusieshow, hula hup, jongleurs en acro baten. Er is natuurlijk nog veel meer te bele ven: het hele programma door treden de clowns Milko en Christian op met veel komische intermezzo's, evenals di recteur Herman Renz zelf, met een vrij heidsdressuur met paarden, exotische dieren en olifanten! Circus Renz is één van de laatste circussen die nog een ei gen live-circusorkest hebben. Dat bege leidt het gehele tweeëneenhalf uur du rende programma samen met Europa's kleinste spreekstalmeester: Anneke Steyvers. Omdat het uitgerekend op zondag 21 Gentleman-dompteur Henk Luycx presenteert een spectaculair nummer met Siberische tijgers. juni Vaderdag is heeft circus Renz een speciale verrassing voor de vaders: zij mogen gratis mee, op vertoon van een Vaderdag-vrijkaarten. Die is zijn - net als de gewone kaarten - in de voorver koop verkrijgbaar bij L. van Kleef To- bacconist, Van Weedestraat 86. Ook bij de VVV kan men toegangskaarten in de voorverkoop aanschaffen; op zondag de 21e zijn er nog kaarten ver krijgbaar aan de kassa van het circus, van 11.00 tot 13.00 uur, en vanaf een uur voor aanvang van het spektakel. De politie heeft in het afgelopen week einde nogal wat telefoontjes te verwer ken gekregen met klachten over geluids overlast. Het mooie weer en de goede afloop van de examens waren daar in de meeste gevallen debet aan. Als het echt de spuigaten dreigde uit te lopen, maande de politie tot wat minder la waai. Een 47-jarige Soester is maandagmor gen aangehouden, omdat hij de reke ning van een taxi niet had afgerekend. De man had zich van Amsterdam naar Soest laten rijden. Het is niet de eerste keer dat hij voor flessentrekkerij op het politiebureau werd ontboden. Surveillerende politie keek zondag avond verbaasd op toen op de Amers- ioortsestraat een groot, lawaaierig rookgordijn naderde. Plotseling kwam uit de rooksluier een personen auto te voorschijn, en dat vormde aan leiding voor de politie het stopteken aan te zetten. In de auto trof de politie een grote puin hoop aan en uit het kofferdeksel stak wat stro. Bij controle bleek dat de auto mobilist in de kofferruimte een rat te lo geren heeft, die luistert naar de wellui dende naam Mazzeltof. Het blijde weerzien tussen rat en man kon niet verhinderen dat de inwoner van De Bilt een proces-verbaal kreeg. De 32-jarige man verkeerde onder invloed van drank en moest zijn rijbewijs inleveren.

Soester Courant | 1992 | | pagina 17