EEN REUS IN ZAKFORMAAT Voor Vader |Het Vleescentrum: barbecue-specialist De Pyramiden: 'lust-rum' restaurant alïst' 1 HANDEL 1 Even grappig Even serieus Rabobank biedt vakantiegangers extra service en advies Compaenen geeft cultuur weg 1 DUBBELTJES F CENTRUM De filosofie van Armani en de brilmonturenmode horeca service ORECA-SERVICE ARE KRACHT -dag en vrijdag DO - 17.00 uur v/inkGlkring ^^van vjeedestraa fofoserv/ce PAGINA 18 WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 19 •M 21 jaar vertrouwd adres voor vlees aan de Birkstraat Winnende nummers voor gratis wok Super van Doorn r^- ïllem Van Oosten! Stichting Jumelage Soest - Kedz./Kozle Mimo Tadros zet stukje Egypte in Nederland neer Ook bij tabakspeciaalzaak Van Kleef 762 EN Soest 1 62 28 Exclusief bij Brilcentrum Nota JAC. DE BRUIN Dat idee van een nieuwe fiets is zo gek nog niet. Zeker niet als 't zo'n lekker licht- lopende Gazelle is. Gazelle maakt f ietsen leuker! Oostenrijkse avond christen-zakenmensen jftHit handel HORLOCER - JUWELIER - OPTIEK SOEST - TELEF. 02155-12982 IVEDRAAIER TYPE 9018 Veel regeringsfunctio narissen kiezen voor een wintersportvakantie. "Ik weet waarom" zei Nico tegen Bram. "Nou en?" "Ze leren daar val len en dat is in alle gevallen leerzaam." Wij kunnen voor brillen en contactlenzen in alle kijkgevallen uiterst betrouwbaar assisteren. En onze moderne, zeer grote kollektie valt altijd in de smaak. Barbecuen. Dat is met de zomerse temperaturen van de afgelopen jviiorjaarsweken een culinaire 'plicht geworden. Gemaaid gras, korte broek, een koud drankje en het vlees op de grill. Wie die situa tie herkent, is vast wel eens bij het Vleescentrum aan de Birkstraat geweest. fWij zijn barbecue-specialist", zegt ei genaar Jan Hartog. En de ondernemer floelt daarmee niet eens alleen op de di- yerse soorten vlees die hij zijn brede klantenkring levert. Op dit moment is hij de enige in Soest die Super Grill Bri kets verkoopt. Het zijn speciale zakken met kolen die binnen twintig minuten gebruiksklaar zijn. Aanmaakblokjes zijn overbodig. De zak moet op de bo- <lem van de barbecue worden gelegd en aan de vier punten worden aangesto ten. Kort daarna kan de barbecuer faanvallèèh'. ?Wij hebben verschillende pakketten vlees. Voor vier personen krijg je vijf soorten vlees vanaf 27,50 gulden. Maar voor grote partijen is losse verkoop ook mogelijk. We hebben keuze genoeg." Hartog geeft eventueel ook barbecues ih bruikleen. "Maar dat doen we alleen voor groepen vanaf, zeg maar, twintig personen. Ook het vlees is snel klaar. De kip is bijvoorbeeld al voorgekookt én gemarineerd. Dat geldt eigenlijk voor alle soorten vlees, maar de mensen kunnen het ook uit de diepvries meene men als ze dat liever willen." Naast het vleesassortiment levert het Vleescen trum het bekende Wijco sauzenpakket. Derde generatie Het Vleescentrum bestaat al 21 jaar. In Veel consumenten hebben in de af gelopen week gebruik gemaakt van de satéburger-actie bij de slagerij van Super van Doorn, waarbij ze gratis kans maakten op een wok (wadjan). Uit de honderden lootjes zijn zaterdagmiddag tién nummers getrokken. Wie een van deze lot nummers in zijn bezit heeft, kan de wok deze week afhalen bij de slage- De winnende nummers zijn: 526, 563, 615, 633, 704, 783, 853, 882, 919 en 936. 1971 begon Jan Hartog aan de Birk straat. Joop Ruyter werd zijn zakelijke partner en inmiddels is ook de tweede generatie ingeburgerd. Hartogs zonen Robert en Marco staan ook in de zaak. "Eigenlijk is het de derde generatie, want mijn vader zat ook al in het vlees. Ik heb het van huis uit meegekregen", aldus Hartog die al in zijn Larense tijd vlees verkocht. Het Vleescentrum levert aan de horeca, instellingen en slagerijen. Maar op don derdag en vrijdag is de zaak aan de Birkstraat geopend voor particulieren. Zo gaat dat al jaren. Hoewel 21 jaar geen mijlpaal is, heeft Hartog toch gemeend een actie te moe- Medewerkers van het Vleescentrum sjouwen de laatste weken onafgebroken met barbecuevlees, de Super Grill Bri kets en barbecues. ten opzetten voor zijn klanten. Iedereen die voor 25 gulden in zijn zaak besteedt, heeft de mogelijkheid om voor 21 dub beltjes (2,10 gulden) een pond lever worst mee naar huis te nemen. En wees nou eerlijk, een stukje leverworst gaat er voor, tijdens of na de barbecue na tuurlijk altijd in. Gemakkelijk fotograferen doe je met de Konica BigMini Een fototoestel van nog geen 2 ons. Die neem je zo mee! Het is dan ook een van de allerkleinste volau tomatische kleinbeeldcamera's ter wereld. Altijd direkt bij de hand en startklaar voor ge bruik. Scherpstellen, flitsen, film transporte ren, alles doet ie zelf. Het is zo gemakkelijk om een goede foto te maken. EENMAAL KONICA, ALTIJD KONICA. ■Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-131091 |Van Weed e straat 147Soestdijk02155-259421 Inlichtingen: elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur, zij-ingang V olksuniversiteit, Steenhoffstraat 9A; ook voor het inleveren van kle ding etc. In Soest staat misschien wel de meest toegankelijke pyramide ter wereld. Het is De Pyramiden, de grill-restaurant pizzeria aan de Soesterbergsestraat. Daar zwaait Mimo Tadros deze maand reeds vijf jaar de scepter. Het lustrum is aanleiding om even bij stil te staan. Mimo en Jeanette Tadros gaan de klan ten culinair verwennen. Van dinsdag 23 tot en met zaterdag 27 juni kan voor slechts 25 gulden van een drie-gangen menu worden genoten. De gasten kun nen kiezen uit drie verschillende me nu's, bestaande uit een soep, een grill gerecht en ijs als dessert. Een buikdan seres zal met optredens de Egyptische sfeer in het etablissement nog meer ver hogen. In de eerste vijf jaar is De Pyramiden een begrip in Soest en omstreken ge worden. Het klinkt voor de hand lig gend, maar Mimo Tadros weet dat de gasten de kwaliteit, de service en de ge zelligheid in zijn zaak op prijs stellen. In de Pyramiden krijgen ze dan ook waar voor hun geld. En de koks, van wie de meesten al vanaf de opening in de zaak werken, gaan verder dan het inmiddels ingeburgerde broodje shoarma. 'Uniek' "De Pizza Pyramide is uniek", zegt Ta dros. "Die vind je nergens. Het is een combinatie van een dubbel gevouwen pizza en shoarma met champignons. Het is één van onze specialiteiten die erg goed aanslaat. Maar we hebben ook speciale Egyptische macaroni met ge haktsaus. De macaroni wordt niet ge kookt, maar in de oven gebakken. Het heet Macaroni Béchamèli, heel erg lek ker." Kofte, speciaal gekruid gehakt, geserveerd met rijst en overgoten met een speciale groentesaus, is een ander goed smakend hoogstandje van De Py ramiden. De bezorg-service van het restaurant bestaat ruim vier jaar. De klanten van Tadros maken er in groten getale ge bruik van. "Ze bellen zelfs vanuit Amersfoort, Baarn en Soesterberg, maar we bezorgen alleen in Soest. An ders duurt het te lang en dat gaat ten koste van de Soester mensen", zegt Jea nette. "Het duurt ongeveer een half uur tot drie kwartier voordat de mensen hun eten thuis hebben, tijdens de spits uren hooguit een uur. We vragen altijd het telefoonnummer van de mensen, zodat we ze kunnen bellen als er onver hoopt vertraging optreedt. Ze mogen dan zelf bepalen of ze de bestelling nog willen hebben of niet." In 1991 breidde Tadros zijn zaak uit met het naastgelegen pand, waarin voorheen onder meer De Huiskamer van Soest was gevestigd. Restaurant Mimo werd de zaak gedoopt. Tadros: "We komen in De Pyramiden vaak ruimte te kort. Maar nu kunnen de mensen ook in het restaurant zitten. Ze hoeven dus niet weg als De Pyramiden vol zit. We kunnen hier ook groepen kwijt, dan schuiven we de tafels gezellig tegen elkaar aan." Tadros verwacht veel mensen op de ac tiedagen van 23 tot en met 27 juni. Maar dat is niet verwonderlijk, want De Pyramiden wordt doorgaans goed be volkt, omdat de gerechten in de smaak vallen bij het grote publiek. De Pyrami den is van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 23.00 uur geopend. Op zondag kunnen eetlustigen ervan 14.00 tot 23.00 uur terecht. Deze groep mensen staat garant voor een heerlijke maaltijd in De Pyramiden. Dat hebben ze in de afgelopen vijfjaar bewezen. Foto: Goos van der Wilt. Compaenen geeft een stukje cul tuur cadeau. Voordat tabak een vaste plaats in onze samenleving kreeg, was het een maatschappe lijk randverschijnsel. Roken, prui men en snuiven van het geurige kruid drongen niettemin door tot alle lagen van de maatschappij. Rokers zijn vele kunstenaars tot inspiratiebron geweest. Compaenen benadrukt de plaats van tabak in onze cultuur met een bijzonde re uitgave, een cadeautje voor de lief hebbers van het betere roken. Met re gelmatige tussenpozen verschijnen bij de Compaenen-speciaalzaak zoge naamde 'emblemata', kleine stukjes ta baksgeschiedenis in woord en beeld, een serie van 'plaatjes met praatjes'. Deze Compaenen-prenten zijn een mo derne versie van een authentiek stukje Nederlandse kunstgeschiedenis. Be roemdheden als Jacob Cats, P.C. Hooft, Jan Luyken en Joost van den Vondel beschreven in emblemata alle facetten van het dagelijks leven. De uitgave van Compaenen is een he dendaagse illustratie van de boeiende tabaksgeschiedenis, die levend blijft in anekdotes en kunstwerken. Mooi ge noeg om in te lijsten, interessant genoeg om te verzamelen. Met de gratis tabak- sprenten zijn Compaenen-sigaren een stijlvol cadeau voor stijlvolle genieters. Indien u geïnteresseerd bent in de Compaenen-prenten, vraagt u ernaar bij het eerstvolgende bezoek aan onze zaak. te zijn van de mogelijkheid die het elek tronische betalingsverkeer biedt, juist in de vakantielanden. De creditcard of de Europas (met pincode!) betekent puur gemak voor de reiziger. Een por temonnee propvol buitenlandse bank biljetten en het onrustige gevoel dat daar al gauw bij hoort, zijn niet meer nodig. Met een Europas met pincode kunt u dag en nacht bij een geldauto maat terecht. De modernste middelen werken simpel en de banken informe ren u graag over het gebruik in het bui tenland. Advies Een goed voorbeeld is de Rabobank. Deze bank heeft een zeer uitgebreid pakket 'vakantiebankdiensten'. Samen met de bankmedewerker kan worden bekeken welke service en diensten ge wenst zijn. Zo is, uitgaande van uw vakantiebestemming, eenvoudig te be palen met welke betaalmiddelen u in een bepaald land het best uit de voeten kunt. Maar ook voor een reis- of auto- mobilistenhulpverzekering kunt u er te recht. Of voor een safeloket waarin de vakantieganger kostbare zaken, die hij liever niet in een onbewoond huis ach terlaat, kan bewaren. En zo zijn er tal van diensten die er uiteindelijk voor zorgen dat u met een lekker gevoel op vakantie gaat. Als extra service biedt de Rabobank alle bezitters van een van haar passen of creditcards Interhelp. Reizigers die in het buitenland in (fi nanciële) problemen komen (door bij voorbeeld diefstal of verlies), kunnen hiervan gratis gebruik maken. Ook kan men bij alle bankkantoren, die lid zijn van de Unico Banking Group, herken baar aan de Unico-raamsticker, hulp inroepen van de Unico Helpline. Via deze weg kan ook Interhelp ingescha keld worden. Het is niet zo dat de reis verzekering niet meer nodig is, maar In terhelp regelt dat de noodzakelijke hulp op gang komt. 25,- VLEES EEN SGH 016P f 350,- )ngeveer zeven miljoen Nederlanders •aan deze zomer in het buitenland op akantie. Uit onderzoek blijkt dat riekwart van deze mensen die 'finan- iën' en de reisverzekering pas een aar dagen voor het vertrek regelt. )at komt voort uit een gewoonte. Vakantiegangers namen voorheen ooral contant geld mee op reis. Vlak oor het vertrek werden de benodigde aluta in huis gehaald. Tegenwoordig is het - dank zij het uit gebreide netwerk van geldautomaten - niet meer zo nodig om veel contant geld mee te nemen. Toch zou het goed zijn als vakantiegangers niet vlak voordat ze geggaan, maar juist een paar weken pder bij de bank binnen zouden lo- fen. Dat maakt het mogelijk ruimer ge- liruik te maken van het brede scala aan Ëensten dat voor de vakantieganger beschikbaar is. pjet moderne geldverkeer biedt mensen nie naar het buitenland gaan aangena me voordelen. Veel mensen zijn hier piet van op de hoogte. De bank infor- heert ze graag. Maar in tegenstelling ot contant geld kan 'plastic geld' niet neteen worden meegenomen. Passen jen cards moeten eerst worden aange- naakt. Het duurt al gauw een week [voordat ze kunnen worden afgehaald. Eenmaal in het bezit van de gewenste pas of card, kan de vakantieganger op timaal profiteren van de service die [banken in binnen- en buitenland bie- ■den. Dat betekent: minder zorgen en smeer vakantiegenot. I Vragen Elke vakantieganger zal het beamen: I het voorbereiden van een reis betekent I veel voorpret, maar het roept ook vra- Igen op: hoeveel geld moet er mee, wel ige valuta's, waar is de creditcard te ge- Ibruiken in het buitenland, etc.? Opval- Ilend is dat veel mensen niet op de hoog- RIJ^oicTBenc:EOTEN BRoSlïSEN Z.J. VAN HOMOET GRIrT-SOcoT van Weedestraat 70 - Soest - Tel. 02155-16555 Schrikslaan 74 - Soest-Tel. 02155-12870 Rademakerstraat 17 - Soesterberg Tel. 03463-51564 Gazelle fietsen rijden op Vredestein banden. SFP 127J f 295,- Gallenkamp Pelsweg 1 .o. winkelcentrum Hartje-Zuid) - Soest Tel. 02155-12857 De essentie van de stijl van Giorgio Armani laat zich in enkele woorden samenvatten - verwijder al het over tollige, leg het accent op het comfort en benadruk de elegantie van de een voud. De lang verwachte monturen- collectie, gelanceerd onder de naam "Giorgio Armani Occhiali", bestaat uit zo'n 50 correctiemodellen en zon nebrillen van uitstekende kwaliteit. De stijl herinnert aan die van de klas sieke brilmode uit de jaren '30, maar de monturen zijn kleiner en lichter, de ronde en ovale vormen meer uitge sproken. Zoals alle creaties die de naam Armani dragen, weerspiegelen ook de Giorgio Armani brilmonturen de Armani filo sofie: precisie - Armani is van mening dat schoonheid herkenbaar is aan de details. De monturen van Armani zijn kleine kunstwerken. Maar ze voldoen niet alleen als sieraad, ze zijn bovenal ook functioneel; lichtheid - Armani heeft kleding ontworpen om de natuur lijke vormen en bewegingen van het li chaam te accentueren. Giorgio Armani Occhiali staat voor een nieuw concept brilmonturen; licht, uitgebalanceerd en comfortabel; eenheid in verscheiden heid - Ieder voor zich uniek is iedere creatie onderdeel van een totaalbeeld. De stijl van de monturencollectie van Giorgio Armani varieert van serieus en gedistingeerd tot extravagant en ge durfd maar wijkt nooit af van de door Giorgio Armani gedicteerde filosofie; continuïteit - De creaties van Giorgio Armani zijn tijdloos. Zijn werk is de weerspiegeling van een visie die een oorsprong vindt in zijn belangstelling voor klassieke waarden. De monturen van Giorgio Armani zijn, zoals al zijn ontwerpen, gemaakt om te verzamelen en om veel en altijd te dragen. De internationale marktleider op het gebied van brilmonturen en de bekend ste Italiaanse fabrikant en distributeur van kwaliteitsbrillen Luxottica vervaar digt de Giorgio Armani-monturen uit materialen die doen denken aan schild pad, hoorn en marmer. Een en ander is vastgelegd in een exclusief licentiever drag. Luxottica zal de collectie van Giorgio Armani verkopen via een ex clusief netwerk van distributeurs, zoals Brilcentrum Nota in Soest. Om het ima go van Armani, zoals dat bij al zijn on dernemingen terug te vinden is, te be schermen, wordt de uiterste zorg be steed aan de keuze van de verkooppun ten die ideeën en filosofie van Giorgio Armani moeten respecteren. Op zaterdag 27 juni organiseert de re gio Utrecht van de CBMC - een organi satie van christen-zakenmensen - een Oostenrijkse avond in rest. De Soester Duinen. Gastspreker is de directeur van CBMC-Nederland, de heer Jan Suk, met als onderwerp: "Het zij thuis, hetzij in den vreemde..." De bijeenkomst be gint om 17.00 uur met koffie en wordt na de inleiding van de heer Suk voort gezet met een Oostenrijks buffet en ge zellige muziek. De kosten bedragen f 37,50 per persoon. Aanmelden bij: J. Mooy, tel. 17786, of N. van Hornsveld, tel. 14537. De aantrekkingskracht van Armani "look" zoals Giorgio Armani die in de afgelopen dertien jaar (vanaf de pre sentatie van de allereerste Giorgio Ar mani collectie) heeft gecreëerd, is on verminderd groot. Nu is het moment daar om, dank zij de tijdloze elegantie van zijn creaties, de grenzen van de monturenmode te verleggen. De Armani-collectie is exclusief ver krijgbaar bij Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat in Soest.

Soester Courant | 1992 | | pagina 19