-mrm& welzijn t C-drie peilt de 'culturele behoefte' van de Soester bevolking arttóhocK C-drie Enquête Cultuur /T\ Wim van llworu f p WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 20 'Theaterdiscussie is gestopt, maar wij gaan verder' GESLAAGD? V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Talencursussen NJMereldI/I/inkel Bergvolkeren in Thailand Bibliotheek op zaterdag gesloten Kinderboerderij De Vrije Teugel Vrijwilligers Vakature Bank Recreatie als vrijwilligerswerk WOENSt 'Rocco e i suoi fratelli' Blues Night met 'Zuraa' Wandelen en fietsen langs het water S "We hebben globaal natuurlijk wel een idee welke kant het op zou moe ten, maar je moet dat ook kunnen onderbouwen. We weten uit andere onderzoeken dat de bevolking van Soest best geïnteresseerd is in cultuur; we willen ons aanbod zo goed mogelijk afstemmen op de wensen van de Soesters. Met de enquête willen we die wensen inventariseren." Dat zegt Irma Kramer, cultureel coör dinator van C-drie, het cultureel crea tief centrum van Soest aan de Willaert- straat in Overhees. De leiding van het centrüm is momenteel druk bezig met het opstellen van een nieuw beleids plan, dat de richting van C-drie voor de jaren 1993-1996 moet bepalen. Eén van de wensen daarin is de verhoging van het cultuurbudget dat de gemeente jaarlijks beschikbaar stelt. In de afgelopen jaren is de discussie over de "cultuur" in Soest gedomineerd door de vraag of er nu wel of niet een nieuw cultuurcentrum - voor theater, concertenetc. - in Soest zou moeten komen. Bekend is het initiatief van het driemanschap Ekel, Leijendekker en Daalhuizen, waarin geijverd werd voor een geheel nieuw gebouw, dat onder dak zou moeten bieden aan dat soort evenementen. Het plan is inmiddels een zachte dood gestorven. C-drie speelde in de discussie uiteraard een belangrijke rol: het bestuur lanceerde o.a. het voor stel voor een verbouwing/uitbreiding, waardoor het centrum aan de gestelde eisen zou kunnen voldoen. Irma Kramer: "Wij zeiden gelijk al dat het plan van Ekel c.s. gigantisch veel geld zou gaan kosten, en dat dat ver moedelijk onhaalbaar zou zijn. We heb ben steeds aangevoerd dat de gemeente met veel minder zou toekunnen als de plannen hier in het centrum gereali seerd zouden worden." (Geen) theater Zij wijst erop dat de discussie vertroe beld werd doordat er voortdurend werd gesproken over een theater. "Later moest het een concertzaal worden, maar ook dat werd niet als realistisch gezien en de hele discussie is nu feitelijk afgeblazen. C-drie is in elk geval géén theater in de gebruikelijke zin van het woord. We hebben wel een culturele af deling die ook iets brengt op theater-ge- bied, maar dan praat je toch over wat anders. Toen de theater-discussie stop te leek het wel alsof alle verbouwings plannen van C-drie daarmee ook in de ijskast werden gestopt." C-drie is de afgelopen jaren niet moe geworden om aan te tonen dat het cul tureel centrum meer armslag nodig had om een goed cultureel aanbod te kun nen verzorgen. In het beleidsplan wor den daarvoor de nodige aanzetten ge geven, waarbij de nadruk wordt gelegd op het geïntegreerde pakket van "actie ve en receptieve kunstbeleving" als doelstelling, een functie die het een- Zoals u weet heeft de Gemeenteraad enige tijd geleden besloten voorlopig geen verbetering aan te brengen in de theatervoorzienin gen in Soest. De theatercommissie stelde voor om de haalbaarheid van de bouw van een nieuw, multifunctioneel, cultureel centrum in clusief theater/concertzaal nader te onderzoeken. Dit voorstel is door de Gemeenteraad afgewezen. Ook de verbouwing van de theaterzaal van Cultureel Creatief Centrum C-drie, die voor grotere dans- of toneelvoorstellingen eigenlijk te klein is, is voorlopig niet aan de orde. C-drie wil er desondanks toch voor zorgen dat er een zo goed moge lijk aanbod van culturele activiteiten in de theaterzaal van C-drie is, afgestemd op de wensen van de Soester bevolking. Daarom vragen wij u onderstaande enquête in te vullen en deze voor 31 juli aan staande in een ongefrankeerde enveloppe op te ^turen naar Ant woordnummer 2023, 3760 VB Soest. Onder de inzenders wordt een aantal C-drie-theaterbonnen verloot. Indien u in aanmerking wilt komen voorde C-drie-theaterbon vult u hieronder uw naam en adres in. Blijft u liever anoniem, dan kunt u deze vraag overslaan. Naam Adres Postcode/woonplaats 1Bent u een man of een vrouw? man vrouw 2. Tot welke leeftijdsgroep behoort u? jonger dan 12 jaar 12-15 jaar G 16-24 jaar 25-34 jaar 35-44 jaar 45-54 jaar 55-64 jaar 65-74 jaar 75 jaar en ouder 3. Hoe is de samenstelling van uw huishouden? alleenwonend getrouwd, samenwonend zonder kinderen getrouwd, samenwonend met kinderen alleenstaand met kinderen kind in twee-ouder-gezin kind in een-ouder-gezin 4. Welke opleiding volgt u of heeft u gevolgd? lager onderwijs lager beroepsonderwijs middelbaar beroepsonderwijs hoger beroepsonderwijs ulo/mulo/mavo havo/vwo/hbs/gymnasium/atheneum universitaire opleiding 5. Bent u wel eens naar een voorstelling/activiteit in de theaterzaal van C-drie geweest? OX 3X 1 x 4 X of meer 2 X (indien 0 X: ga door naar vraag 7) 5 b. Welke voorstelling(en) heeft u bezocht? 6. Wat vond u in het algemeen van: a. de voorstelling/activiteit: heel goed goed gemiddeld toelichting: slecht heel slecht b. de inrichting van de zaal: heel goed goed gemiddeld toelichting: slecht heel slecht c. zicht op het podium: heel goed goed gemiddeld slecht heel slecht toelichting: d. de horecavoorzieningen: heel goed goed gemiddeld toelichting: slecht heel slecht e. de toegangsprijs: heel goed goed gemiddeld toelichting: slecht heel slecht f. de informatievoorziening (o.a. via de receptie): heel goed goed D gemiddeld toelichting: slecht heel slecht g. de ligging en bereikbaarheid van C-drie: heel goed O goed gemiddeld toelichting: slecht heel slecht h. andere opmerkingen: 7. Indien u nooit een voorstelling/activiteit in C-drie heeft bezocht, wat is daarvan de reden? Ligt dit bijvoorbeeld aan: geboden activiteiten bereikbaarheid toegangsprijs horecavoorzieningen ligging D informatievoorzieningen anders, nl 8. Hoe vaak heeft u dit seizoen andere theaters bezocht? OX 3X 1 x 4 X of meer 2X b. Uw laatstbezochte voorstelling was: 9. Wat vindt u van de huidige aanbod van C-drie? Vindt u dit bijvoorbeeld: alternatief gemiddeld traditioneel populair gemiddeld elitair afwisselend gemiddeld eenzijdig andere opmerkingen 10. Hieronder is een opsomming gegeven van culturele activitei ten die door C-drie of in het theater van C-drie zouden kunnen worden geprogrammeerd. U kunt met cijfers aangeven welke ac tiviteiten uw voorkeur hebben, te beginnen bij 1 voor de door u het aantrekkelijkst gevonden activiteit. kinderfilm popmuziek film jazz jeugdtheater klassieke muziek O toneel O festivals (combinaties van cabaret bijv. van dans/toneel/muziek- one-manshowa uitv./exposities met diner) ballet exposities volksdansen kunstreizen/excursies literaire lezingen anders, nl 11Wat is voor u de beste dag om een voorstelling te bezoeken? maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag zondag 12. Welk dagdeel heeft uw voorkeur? ochtend middag avond 13. Heeft u nog opmerkingen over zaken die in deze enquête niet aan de orde zijn gekomen? nee ja, nl Het formulier s.v.p. opsturen naar: C-drie, Antwoordnummer 2023, 3760 BV Soest. trum verder wil versterken. Als een van de "kernfuncties" - gericht op de ont moeting met professionele kunsten - ziet C-drie: "sociale en ontmoetings functie; voorzieningen voor bezoekers en publiek; kristallisatiepunt voor kunst en cultuuruitingen, exposities van beeldende kunstenaars; aanbieden van concerten, voorstellingen, vertoningen, voordrachten; informatiepunt en vraagbaak voor het lokale en regionale kunstaanbod en festiviteiten", zoals in het beleidsplan wordt geciteerd uit een rapport van de VKV (Vereniging voor Kunstzinnige Vorming). Marktonderzoek "De theater-discussie is weliswaar ge stopt, maar wij gaan verder," aldus Ir ma Kramer. In het beleidsplan worden daarvoor diverse lijnen uitgezet, maar om al die voornemens goed te kunnen onderbouwen zou eigenlijk een breed opgezet marktonderzoek nodig zijn. Omdat dat niet zo eenvoudig te realise ren is, is gekozen voor een schriftelijke enquête, door middel van een vragen formulier in deze editie van de Soester Courant. "We willen weten wat de mensen wil- Irma Kramer, cultureel coördinator van C-drie. en je gaat elders verder studeren en moet op kamers gaan wonen? Dan heb je heel wat spulletjes nodig, zoals: meubels, pot ten, pannen, servies, glaswerk, een schil derijtje aan de muur- Kortom: watje ook zoekt, je loopt éérst even binnen bij: Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 20, tel. 02154 - 21895 Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 De Volksuniversiteit heeft een grote verscheidenheid van talencursussen in haar pakket. Praktisch gebruik staat bij de cursussen voorop, zodat het voeren van een gesprek of het lezen van een boek in een vreemde taal weinig of geen problemen meer oplevert. De niet ge makkelijke, maar prachtige taal Frans is ook in het programma van de Volksuni versiteit opgenomen. Frans 1, 2, 3, 4, 5 en conversa tie Frans 1: Aanvang: maandag 21 sep tember, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. J. Gruber. Frans 1. Aanvang: dinsdag 22 septem ber, 15.00-16.30 uur. Docente: mevr. J. Mosseveld. Frans 1. Aanvang: woensdag 23 sep tember, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. Schimmel. Frans 2. Aanvang: maandag 21 sep tember, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. drs. A. Swart. Frans 2: Aanvang: dinsdag 22 septem ber, 13.30-15.00 uur. Docente: mevr. J. Mosseveld. Frans 3. Aanvang: woensdag 23 sep tember, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. J. Mosseveld. Frans 3: Aanvang: woensdag 23 sep tember, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. L. Ruiter. Frans 3. Aanvang: donderdag 24 sep tember, 15.00-16.30 uur. Docente: mevr. H. van Dorp. Frans 4. Aanvang: maandag 21 sep tember, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. J. Gruber. Frans 4. Aanvang: woensdag 23 sep tember, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. J. Mosseveld. Frans 4. Aanvang: woensdag 23 sep tember, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. L. Ruiter. Frans 5. Aanvang: donderdag 24 sep tember, 13.30-15.00 uur. Docente: mevr. H. van Dorp. Frans conversatie. Aanvang: maandag 21 september, 20.35-22.05 uur. Do cente: mevr. drs. A. Swart. Frans conversatie. Aanvang: woensdag 23 september, 19.00-20.30 uur. Do cente: mevr. E. Schimmel. Het adres van alle cursussen is Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 25 van 1V2 uur: Cursusprijs f 200,-; conversatielessen: f 250,-. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Ien," aldus Irma Kramer. "Uit het on- derzoek-Lagendijk, in 1989, weten we al dat de bevolking best geïnteresseerd is in cultuur, in de ruime zin van het woord. Zo'n 57% beantwoordde die vraag positief. De algemene constate ring was dat er in Soest veel te weinig mogelijkheden waren." C-drie wil daarom, na de afgekapte theater-discussie, niet blijven stilstaan, maar zich met nieuwe energie op de toekomst richten. Irma Kramer: "We moeten dan ook kijken hoe we het cul tuur-aanbod zo actueel mogelijk kun nen maken, en daarvoor hebben we ge gevens nodig over wat het Soester pu bliek nu eigenlijk voor ogen staat, bin nen de mogelijkheden die er zijn." Realistisch Ze blijft overigens realistisch. "We moeten eerlijk zijn: André van Duin, dat kan hier natuurlijk niet. Maar we willen wel graag weten in welke richting het Soester publiek denkt. Moet het ac cent bijvoorbeeld op toneel komen te liggen of voelt men meer voor muziek? Maar ook: welke wensen worden er ge koesterd over de accommodatie?" In de afgelopen periode - vooruitlo pend op de enquête - is in mondelinge vraaggesprekken met bezoekers van C-drie al het nodige inzicht opgedaan. "Daaruit kregen we heel verrassende, maar soms ook heel tegenstrijdige ant woorden. Zo waren er mensen die de zaal heel mooi vonden, terwijl anderen het daarmee juist niet eens waren." De enquête moet ook bij dat soort vragen een richting aangevqn. De enquête is zeker niet bedoeld om de Soester bevolking te laten zeggen hoe het verder moet met C-drie. De leiding van het cultureel centrum heeft daar over, zoals uit het beleidsplan blijkt, ui teraard haar eigen ideeën. "Maar nu kunnen we alleen maar roepen dat er bijvoorbeeld iets aan de zaal moet ge beuren," aldus Irma Kramer. "Met de uitkomsten van de enquête in de hand kunnen we dat naar het gemeentebe stuur ook hardmaken." BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW .VERBOUW V0B, RENOVATIE gg ONDERHOUD "^^ïtjchting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Thailand kent verscheidene ethnische minderheden met een eigen cultuur die verloren dreigt te gaan. Het gaat om volkeren, levend in de noordelijke berggebieden. De bergvolkeren dragen namen als Hmong, Mien, Lahu en Leu, spreken een eigen taal en dragen tradi tionele kleding. Hun leven is gebaseerd op zwerflandbouw. In de bossen jagen ze op dieren en pluk ken vruchten en kruiden voor medicij nen. Door grootscheepse ontbossing staat hun bestaan onder druk. Ze zijn gedwongen hun grond te verlaten en een 'moderne' Thai te worden. Hand werk kan hen helpen de eigen cultuur te behouden. Soms levert handwerk voldoende op om in de bergen te kunnen blijven wo nen. Leila, bijvoorbeeld, weeft met haar dochter zes uur per dag. De overige tijd besteedt ze aan het huishouden. Ze werkt niet meer op het land, de kinde ren helpen haar man nu een handje. Ze weeft graag, zij kan dat thuis doen. Haar dochter van dertien, die nog op school gaat, heeft ze het weefwerk geleerd. Vandaar dat er nu twee weefgetouwen onder het huis staan (het huis staat op palen). Leila: 'De tradities van de Leu gaan me steeds meer interesseren. Het patroon waar ik nu mee bezig ben, heb ik afge leid van een antiek Leu-kleed dat ik bij iemand thuis zag liggen.' Wereldwinkel Soest, Steenhoffstraat 9A; dinsdag en donderdag 13.30- 17.00 uur; woensdag 9.30-12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 uur en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur. In de maanden juni, juli en augustus is de Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan op zaterdagochtend ge sloten. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 18 juni: Schoolreis van de Bongerd uit Leusden. Zeventig kinderen komen een plezieri ge dag maken met de mensen en dieren van de kinderboerderij. Tevens komt die ochtend de club volwassenen weer bij elkaar om mooie dingen te maken. Als u mee wilt doen, kom dan van 9.30 tot 11.30 uur. Na schooltijd komen drie kinderen hun veijaardag vieren. Vrijdag 19 juni: Schoolreis van de Groenhorstschool uit Leusden. Na schooltijd verjaardagspar tijtjes van drie kinderen. Zaterdag 20 juni: Feestjes voor twee kinderen van de buurtvereniging Pijperpad. Tevens mo gelijkheid voor oudere kinderen (vanaf 10 jaar) om te helpen met de verzorging van de dieren. Dinsdag 23 juni: Schoolreis van de Amersburg uit Amersfoort. Woensdag 24 juni: Schoolreis van De Wingerd uit Amers foort. Mededelingen: Er zijn nog kinderen welkom om mee te doen aan de kampeerweken in de grote vakantie. Interesse? Bel dan van dins dag tot en met zaterdag van 9.00-18.00 uur. Wilt u donateur worden? Dat kan altijd, want we hebben veel steun nodig. Dit kan door te helpen bij de activiteiten; het onderhoud of de dieren of door ons financieel te steunen. Maak dan uw gift over op girorekening 4496858 t.n.v. Kinderboerderij "De Vrije Teugel" postbus 3139, 3760 DC Soest. Smitsweg 311, tel. 12630 Onder recreatie valt vrijwilligerswerk dat omschreven zou kunnen worden als het uitbouwen/voortbouwen op hob- bies. Veel aktiviteiten in buurt- en club huizen vallen hieronder, speeltuin werk, begeleidingsaktiviteiten in de sport of scouting, jongerencentra en peuterspeelzalen. De inzet van vrijwilligers kan op allerlei manieren geschieden: in de opzet en programmering van aktiviteiten, de be geleiding van groepen, het meehelpen van beroepskrachten, werving, publici teit of de administratieve ondersteu ning. Heel vaak betreft het aktiviteiten in de eigen buurt. De tijdsbesteding kan enorm verschillen: van een heel seizoen elke woensdagmiddag tot nu en dan een avond. Vaak is er een betaalde kracht aanwezig waarop vrijwilligers kunnen terugvallen. Voorbeelden: een kinderinstuif op woensdagmiddag, het begeleiden van een komputer-hobbyklub, gastheer/ gastvrouw in een dienstencentrum of buurthuis, het opzetten van een schaak club bij de bejaardensoos, scouting- kamp begeleiden, een zeefdrukgroep helpen in een jongerencentrum, toe zicht houden in een speeltuin, een wijk krant maken of uitzendingen maken voor een huis- en buurtomroep. Er zijn legio voorbeelden te geven van andere vormen van vrijwilligerswerk. De Vrijwilligers Vakature Bank weet het fijne ervan. Vakatures 4-110: Mensenrechtenorganisatie Baarn zoekt vrij willig(st)er als perskon- taktpersoon. Kontakten leggen met de plaatselijke en soms regiona!e-pers(- redaktie en fotograaf). 4-111: Dezelfde organisatie vraagt vrijwillig(st)ers t.b.v. het voorbereiden van akties. 6-101: Telefonische hulpdienst zoekt vrijwillig(st)ers als telefonisch hulpver lener voor gemiddeld zes uur per week; leeftijd minimaal 21 jaar; reiskosten worden vergoed. 7-127: Stichting Jeugdwerk Soester berg vraagt vrij willig(st)ers voor het or ganiseren en begeleiden van vakantie en andere aktiviteiten. 8-175: Centrum geestelijk gehandi capten Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het wandelen met een aantal men sen, van wie sommigen in een rolstoel zitten. 8-177: Centrum geestelijk gehandi capten Den Dolder zoekt vrijwillig(- st)ers voor het wandelen met een aantal mensen, van wie sommige in een rol stoel zitten. 9-113: Vereniging monumentver zorgers vraagt vrijwillig(st)ers met bouwkundige opleiding of ervaring t.b.v. restauratie-werkkampen voor jongeren van 16-24 jaar. 15-107: Centrum geestelijk gehandi capten vraagt vrijwillig(st)er als con ducteur voor muziektram op woens dagochtend van 9.30-10.30 uur. 16-109: Stichting sociaal cultureel werk vraagt vrijwillig(st)er voor bar- en kassawerkzaamheden; groeps - dan wel individueel gericht werken; in het schoolseizoen. 19-126: Chr. Centrum verstandelijk gehandicapten te Huis ter Heide zoekt klusjesman/vrouw voor kleine aanpas singen en reparaties. Inlichtingen bij de WB/Soest/Baarn, Smitsweg 311, telefoon: 12630; di. t.m.' do. 9.00-12.00 uur; in Baarn: Oranje straat 13, tel. 02154-81834, donderdag 9.00-12.00 uur. 5 Sleenhoffslraal 46. tel. 19577 Donderdag 18 juni: 'De rel die het vertonen van Federicö Fellini's "La dolce vita" vorig jaar in de bioscopen van Rome veroorzaakte is nog niets vergeleken bij het tumult, dat Luchino Visconti's "Rocco e i suoi fra telli" in Milaan heeft ontketend. Het bleef niet bij fluiten en kloppartijtjes in de gangpaden van het theater, bleef ook niet bij vragen in het parlement en een felle veroordeling in de katholieke pers, Het liep uit op een politieke gevecht...' aldus berichtte Het Binnehof in 1960. Voor velen was de film met zijn, zeker voor die tijd, schokkende en realistisch gefilmde geweld-scènes onverteerbaar. In deze film, die de filmgeschiedenis is ingegaan als misschien wel het beste, werk van Visconti, schildert de inder tijd ultralinkse cineast de teloorgang van een Siciliaans boerengezin, dat het arme Zuiden van Italië is ontvlucht in de hoop in Milaan een welvarender be staan op te bouwen. In het geïndustrali- seerde noorden komt het gezin, be staande uit een moeder en vier zoons (een vijfde zoon ging hun voor), langza merhand tot een zekere welstand, maar aan de andere kant zal het geheel ten onder gaan. In de eerste scènes van de film kent het gezin nog een hechte structuur. De beurtelings schreeuwende, huilende en biddende moeder waakt als een kloek over haar jongen, die de indruk wekken vissen op het droge te zijn. Aan het eind van de film is het gezin volledig uit el kaar gevallen. Met alleen nog haar jongste zoon woont de moeder dan in een keurige flat in een troosteloze Mila- nese buitenwijk. Visconti deelde zijn film op in vijf epi soden, die ieder een broer met zijn spe cifieke karakter behandelen. Zo staat Vicenzo voor het verstandelijke, is de bokser Simone impulsief-agressief, Rocco de gevoelige opofferingsgezin de, Ciro de meest aangepaste en ver keert Luca nog in zijn ontwikkelingsfa se. Van de vijf karakters komen echter alleen de in een haast bijbelse strijd ver kerende goedzak Rocco en de zondaar Simone goed uit de verf. Samen met de moederfiguur leggen zij het meeste ge wicht in de schaal. Daarbij moet wor den aangetekend dat het spel van de jeugdige Alain Delon, die de als heilige geportretteerde Rocco gestalte geeft, zeer aangrijpend is. Met o.a. Alain Delon, Annie Girardot, Renato Salvatori en Claudia Cardinale. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJPPas-65 f 5,-. Vrijdag 20 juni Een bluesband met een eigen geluid. Zuma speelt covers en eigen nummers. De band is samengesteld uit ervaren muzikanten, die - met uitzondering van zanger Rob Koste - ooit in 'Montezu- ma' speelden. Even voorstellen: Rob Fontain, toetsen; speelde voordien in Den Haag in 'Bog Wheel'; kwam naar Apeldoorn voor 'G Bros' en speel de later in 'Flavium'. Cees Terwei, gitaar; speelde jarenlang in 'Maddox', waarvan de huidige Fla- viumzanger Jos Veldhuizen deel uit maakte, en gitariseerde in 'Zodiac'. Fred Hillebrand, basgitaar; speelde in het roek-trio 'RFB' en met gitaarbeul Jaap Castricum in 'Four Roses'. Ben Spitsbaard, drums; speelde samen met Fred Hillebrand in 'RFB'. Bob Koster, zang/saxofoon/blues: harp; speelde voordien in 'Static Rosé'; Aanvang: 22.00 uur. Zaal open 21.30 uur, dicht 23.30 uur (of eerder als het vol is). Toegang f 7,50; leden/CJP- Pas-65 f 5,-. Kaarten verkrijgbaar in de voorverkoop op zaterdag 20 juni tussen 12.00 en 13.00 uur. De hele maand juni staat de regio bol van wateraktiviteiten. Met tentoonstel lingen, wandelingen, schoolprogram ma's en fietstochten kan men uitgebreid kennis maken met het water in al zijri verschijningsvormen. Het IVN-Eem- land ontwikkelde in samenwerking met Kasteel Groeneveld de "Fietstocht wa ter" en een "Wandeling langs het wa ter". Fietstocht water De fietstocht voert langs interessante plekjes in de Eempolder zoals een oud gemaal, overblijfselen van de haven te Eemnes, een zomerdijk met prachtige wielen (overblijfsel van dijkdoorbra ken) en net onderzoeks- en onderwijs- schip van de Stichting Reinwater. De fietstocht wordt op 14 en 28 juni aangevuld door IVN-posten die infor matie geven over fauna en flora in en om het water. Tevens is het mogelijk het oude gemaal en het schip van Reinwa ter te bezichtigen. Op die twee dagen kan men tussen 12.00 tot 14.00 uur starten bij Kasteel Groeneveld óf de Nederlands Hervormde Kerk in het centrum van Eemnes. Maar men kan ook op andere dagen de fietstocht rijden. Routeboekjes zijn a f 2,00 verkrijgbaar bij Kasteel Groene veld en de VW te Baarn. Wandeling langs het water De waterwandeling voert over Land goed Groeneveld; men kan de wande ling op alle dagen van de week maken. Op Kasteel Groeneveld en de VW Baarn is de routebeschrijving gratis te verkrijgen. Op 7 en 14 juni om 14.00 uur zal deze Waterwandeling" door een IVN gids worden begeleid. U krijgt dan informa tie over de waterflora in dit Engelse landschapspark. Inlichtingen: Kasteel Groeneveld, Baarn, tel. 02154-20446. "Elke scho dat haar ei het beste aa het kind. E allemaal. V hier op de nen met hei woord op c dat nou wa: geniaal, ma te ontdekkc Dat zegt Piet! Insingerschoi de naam, o mooiste piel* school neer dorpskom, vl alleen aan de gebouw danl bijzondere pc dere Soester Onderwij smc er in alle sooi singerschool heten in Soes Die wordt da: de" genoemc denondersch bijvoorbeeld van kennisov scholen is he thode te kie2 doen ze dat De Insingerst thode eigenl ders, licht D hier ook all< beerd, maar conclusie dat zochten. De thuis met h' ons op het ic een beetje sc kind op hun holpen, zoals geleerd, en d nu opeens w Ouders De ouders sp de opvoedin "De meeste iets overbrei al van alles g hoe ze zich verschil is tu duizend-en- wijs is toch dan het - be brengen van statering we voudiger, w ouders dat c sterk, al geb bepaalde m veel uit, dat i .derde laat 1 ontdekken.' Uit naar sch leerstijlen k gerschool d ze op te ne: 'school zelf zich omschr doen: het v 'op den duu het kind uitl stap voor s (3) uitleggi voortgezet (4) problee net alleen i Elk kind ka zen waarbi Voelt: maat Vier tegc :Het bijzone de is dat h< aanbiedt, z kind tegem

Soester Courant | 1992 | | pagina 20