EMKA' in De 'Insinger-methode': leren-op-maat tóhÖCK jÜNDËmÜSi Party-tent van 16-54 m2. O Nieuws van de bibliotheek Libris. De Complete Boekhandel. PAGINA 20 e i suoi Night met a' delen en fietsen i het water f WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 21 Lesvorm houdt rekening met leerstijl van kinderen TRA! TE U R»C A TERING Ook voor uw tuinfeest: Salades - koude en/of warme schotels. Volledig verzorgde party's. i ingebroken?? Beveiligingen I cc 5 =2 Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser Schiesser 'De Bereklauw' bestaat 10 jaar stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten cd's Hommel oorzaak van aanrijding automobilist Ledenvergadering van St. Joseph in teken van klachtenbehandeling Batterijbokaal voor De Regentuuter Politie neemt rijbewijs van Hilversummer in Spullen uit auto aan De Akkeren Tien tips voor een Vaderdag boekkado Bovendien maak je vader blij met: a' i Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel. 12419 traat 46, lel. 19577 ig 18 juni: iet vertonen van Federicd dolce vita" vorig jaar in de an Rome veroorzaakte is geleken bij het tumult, dat conti's "Rocco e i suoi fra- aan heeft ontketend. Het fluiten en kloppartijtjes in n van het theater, bleef ook ;n in het parlement en een leling in de katholieke pers. 3p een politieke gevecht...' tte Het Binnehof in 1960. was de film met zijn, zeker schokkende en realistisch ,veld-scènes onverteerbaar. die de filmgeschiedenis is s misschien wel het beste; isconti, schildert de inder-; kse cineast de teloorgang liaans boerengezin, dat het n van Italië is ontvlucht iq vlilaan een welvarender be bouwen. In het geindustrali- rden komt het gezin, be- een moeder en vier zoons :oon ging hun voor), langza- t een zekere welstand, maar ere kant zal het geheel ten scènes van de film kent het een hechte structuur. De schreeuwende, huilende en loeder waakt als een kloek ingen, die de indruk wekken ?t droge te zijn. Aan het eind i is het gezin volledig uit el len. Met alleen nog haar >n woont de moeder dan in flat in een troosteloze Mila- ïwijk. ?elde zijn film op in vijf epi- ieder een broer met zijn spe- akter behandelen. Zo staat x>r het verstandelijke, is de imone impulsief-agressief, gevoelige opofferingsgezin- e meest aangepaste en ver1 nog in zijn ontwikkelingsfa- vijf karakters komen echter een haast bijbelse strijd ver- ledzak Rocco en de zondaar ed uit de verf. Samen met de uur leggen zij het meeste ge- e schaal. Daarbij moet wor- itekend dat het spel van de ilain Delon, die de als heilige eerde Rocco gestalte geeft, gijpend is. dain Delon, Annie Girardot; lvatori en Claudia Cardinale. 20.30 uur. Toegang f 7,50; ?Pas-65 f 5,-. 20 juni sband met een eigen geluid, •elt covers en eigen nummers, is samengesteld uit ervaren en, die - met uitzondering van ab Koste - ooit in 'Montezu- den. >rstellen: ain, toetsen; speelde voordien laag in 'Bog Wheel'; kwam 9 ldoorn voor 'G Bros' en speel- n 'Flavium'. wel, gitaar; speelde jarenlang ox', waarvan de huidige Fla- ;er Jos Veldhuizen deel uit en gitariseerde in 'Zodiac'. lebrand, basgitaar; speelde in •trio 'RFB' en met gitaarbeul tricum in 'Four Roses'. sbaard, drums; speelde samen l Hillebrand in 'RFB'. bster, zang/saxofoon/blues: :elde voordien in 'Static Rose'; 22.00 uur. Zaal open 21.30 it 23.30 uur (of eerder als heti Toegang f 7,50; leden/CJP- 5,-. Kaarten verkrijgbaar in del :oop op zaterdag 20 juni tussen i 113.00 uur. maand juni staat de regio bol jj •raktiviteiten. Met tentoonstel-1 wandelingen, schoolprogram-1 ietstochten kan men uitgebreid naken met het water in al zijn f ïingsvormen. Het IVN-Eem-I wikkelde in samenwerking met Groeneveld de "Fietstocht wa- een "Wandeling langs het wa- ht water tocht voert langs interessante n de Eempolder zoals een oud overblijfselen van de haven te een zomerdijk met prachtige (overblijfsel van dijkdoorbra- het onderzoeks- en onderwijs- in de Stichting Reinwater. ■tocht wordt op 14 en 28 juni ild door IVN-posten die inforr even over fauna en flora in en vater. Tevens is het mogelijk het maal en het schip van Reinwa- ezichtigen. Op die twee dagen n tussen 12.00 tot 14.00 uur bij Kasteel Groeneveld óf de tnds Hervormde Kerk in het i van Eemnes. en kan ook op andere dagen de ht rijden. Routeboekjes zijn a f rkrijgbaar bij Kasteel Groene- de VW te Baarn. ling langs het water i erwandeling voert over Land-1 roeneveld; men kan de wande* alle dagen van de week maken. steel Groeneveld en de VW s de routebeschrijving gratis te j ;en. 114 juni om 14.00 uur zal deze wandeling" door een IVN gids i begeleid. U krijgt dan informa* r de waterflora in dit Engelse lapspark. ngen: Kasteel Groeneveld, tel. 02154-20446. ''Elke school beweert natuurlijk dat haar eigen onderwijssysteem het beste aansluit bij de wereld van het kind. Dat zeggen we immers allemaal. Vijf jaar geleden zijn we hier op de Insingerschool begon nen met het zoeken naar een ant woord op de vraag: hoe maak je dat nou waar? Want ieder kind is geniaal, maar het is ónze taak om te ontdekken waarin..." Dat zegt Piet Davelaar, directeur van de Insingerschool aan de straat met dezelf de naam, op wat vermoedelijk het mooiste plekje van Soest is om een school neer te zetten: net buiten de dorpskom, vlak bij het bos. Maar niet alleen aan de bijzondere ligging van het gebouw dankt de Insingerschool haar bijzondere positie te midden van de an dere Soester basisscholen. Onderwijsmethoden en lesvormen zijn er in alle soorten en maten, maar de In singerschool heeft er een die uniek mag heten in Soest, zo niet heel Nederland. Die wordt dan ook de "Insinger-metho- de" genoemd. De gebruikelijke metho den onderscheiden zich van elkaar door bijvoorbeeld het tempo of het niveau van kennisoverdracht en op de meeste scholen is het gewoonte voor één me thode te kiezen. Bij de Insingerschool doen ze dat anders... De Insingerschool heeft haar eigen me thode eigenlijk te danken aan de ou ders, licht Davelaar toe. "We hebben hier ook allerlei methoden uitgepro beerd, maar we kwamen al gauw tot de conclusie dat 't allemaal niet was wat we zochten. De ouders die hun kinderen thuis met huiswerk hielpen brachten ons op het idee. Ze kwamen soms met een beetje schroom vertellen dat ze hun kind op hun eigen manier hadden ge holpen, zoals ze het vroeger zelf hadden geleerd, en dat hun zoon of dochter het nu opeens wél snapte..." Ouders I De ouders spelen de belangrijkste rol bij de opvoeding van het kind. Davelaar: "De meeste ouders kunnen uitstekend iets overbrengen. Zij hebben hun kind al van alles geleerd: praten, eten, lopen, hoe ze zich moeten gedragen, wat het /erschil is tussen warm en koud en nog luizend-en-een dingen meer. Onder lijs is toch eigenlijk ook niets anders lan het - bewust of onbewust - over- irengen van informatie.Met die con statering werd het overigens niet een- 'oudiger, want de manier waarop de ïuders dat doen varieert onderling vrij sterk, al gebruiken ze overwegend één iepaalde methode. "De een legt heel 'eel uit, dat ander zegt: zó moet 't, en de lerde laat het kind het allemaal zelf intdekken." Jit naar schatting tachtig verschillende leerstijlen koos het team van de Insin- 'erschool de vier meest toegepaste om se op te nemen in de methode die de School zelf wilde ontwikkelen. Ze laten dch omschrijven als: (1) voordoen-na- loen: het vraagt veel herhaling, maar >p den duur lukt 't; (2) vraagstellend: iet kind uitlokken tot zelf nadenken en stap voor stap ontdekken hoe het zit; '3) uitleggend: doceren, zoals in het voortgezet onderwijs gebruikelijk is; [4) probleemoplossend: het kind moet iet alleen voor elkaar zien te krijgen, ilk kind kan daardoor die leerstijl kie- :n waarbij het zich het beste thuis- foelt: maatwerk in plaats van confectie. fter tegelijk Set bijzondere van de Insinger-metho- de is dat het de vier leerstijlen tegelijk aanbiedt, zodat het onderwijs aan elk qnd tegemoetkomt. De kinderen wer ken in kleine groepen de stof door en kiezen daarbij de leerstijl die ze het meest aanspreekt. Wie in het begin de makkelijkste weg neemt valt algauw door de mand, heeft Davelaar gecon stateerd. "Ze kiezen in de praktijk de leerstijl die ze van huis uit gewend zijn." Met name in de leervakken - rekenen en taal - blijkt de methode uitstekende re sultaten op te leveren: bij de Cito-toets scoren de Insingerkinderen bij de bo venste twintig procent, wat de reken methode betreft zelfs bij de beste vier procent. Dat is dan ook de reden dat de Insingerschool haar nu zonder schroom aan de buitenwereld presenteert. Elk kind moet op minimaal twee ma nieren door de stof heen. "De bollebo zen komen in elk systeem wel aan hun trekken," aldus Davelaar, "maar ze worden niet uitgedaagd door het maak werk in de boekjes. Dat is geestdodend; als ze 't al gauw snappen moeten ze toch nog een hele bladzij doorworstelen." Maar ook de wat minder getalenteer den blijken op deze manier(en) de stof- die verdeeld is in elkaar "overlappen de" blokken van telkens ongeveer drie weken - heel goed op te nemen. Buiten de leervakken wordt het onderwijs aan de Insingerschool altijd in projectvorm gegeven, waarbij om de drie weken een ander thema centraal staat. De midda gen zijn vast ingeruimd voor de projec ten. Jaren werk Omdat geen enkele bestaande onder wijsmethode de stof op vier verschillen de manieren aanbiedt was het team van de Insingerschool wel gedwongen de methode helemaal zelf te ontwikkelen, in nauwe samenwerking met de ouders. "Er is op dit gebied niets op de markt. Het kost ons jaren werk en ook de vakanties zijn erin gaan zitten, maar op het resultaat kunnen we trots zijn." De kinderen krijgen met de Insinger- methode een grote vrijheid, maar ook een grote verantwoordelijkheid. "In het begin denken sommigen wel eens dat ze in het Walhalla terecht zijn gekomen, maar dat is meestal gauw over," aldus Davelaar. Wel vindt hij dat de sfeer in de school er merkbaar op vooruit is ge gaan - "we hebben nooit problemen en er gaat geen kind van school af' - al wordt er van de leerkrachten heel wat gevergd. "Wie vóór de klas wil staan moet hier nooit aan beginnen," aldus Davelaar, "want wij staan ïn de klas. Maar een opgave is het niet. We leggen zelden meer iets aan de hele klas tege lijk uit waar iedereen naar moet luiste ren. Wie het toch al snapt bespaar je dan de tijdverspilling en de verveling, maar de kinderen die het wél nodig hebben krijgen op die manier volop aandacht." Zelfvertrouwen Waar het in het onderwijs ten diepste om draait is volgens Davelaar het zelf vertrouwen van de kinderen. "Ze krij gen in het leven nog tijd genoeg om dat af te breken; daar zijn instanties genoeg voor. Met een goed zelfbeeld durft een kind nieuwe situaties aan, dus ook nieu we leerstof. Ze leren daardoor flexibel te denken en elkaar te helpen. Ook de 'kneusjes' brengen we aan het einde met het gevoel dat ze wat kunnen. Elk kind is geniaal, maar wij moeten ont dekken waarin..." De Insinger-methode wérkt, stelt Da velaar tevreden vast, zowel voor "kneusjes" als voor "bollebozen". En dat moet ook, want kinderen hebben recht op een plezierige schooltijd. Over de toestroom van leerlingen heeft de In singerschool dan ook niets te klagen, laat Davelaar weten. Er wordt momen teel zelfs een extra noodlokaal ge- Openingstijden: dagelijks van 10.00 - 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraal 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 Op de Insingerschool draait alles om de vrijheid van de kinderen; het enorme schoolplein biedt daarvoor alle ruimte. Foto: Goos van der Wilt. bouwd, omdat de vorig jaar nog gere noveerde school nu al zowat uit haar voegen barst. De Insinger-methode is vastgelegd in een uitgebreid informatieboek en een fraaie brochure geeft op bondige wijze weer waar het om gaat. Die brochure kan men kosteloos aanvragen bij de In singerschool, Insigerstraat 57, tel. 17309. METHODE Het logo waarmee de "Insinger-me thode" wordt gepresenteerd. Nooit te laat voor een gratis advies. Fazantpad 46, Soest Tel. 24142 Z co in Q V I— CD CO m lij Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 3 kleuren. Slip of c\-\ 95 singlet 2 Stuks ^-L. Zomerschilderweek in augustus Van 16 juni tot en met 16 augustus is in Galerie 'De Bereklauw', Steenhoff- straat 63, een bijzondere expositie te zien van recente schilderijen van de kunstschilder Jan de Kok uit Culem- borg. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van 'De Bereklauw' en het nauwe contact dat bestaat met deze bekende hedendaagse kunstenaar is gekozen voor een nieuwe serie schil derijen in gemengde technieken, ge baseerd op ervaringen van het 'Droomlied van Olav Asteson', een inwijdingsbelevenis uit de Noorse volksliteratuur. Dit oude Noorse 'Droomlied' verhaalt hoe Olav, een telg uit een oud konings geslacht, in een slaap die twaalf nachten duurt een inwijdingsbelevenis door maakt. Hij valt in slaap in de kerstnacht en ontwaakt pas weer dertien dagen la ter, bij het eerste vogelgezang. In de tus sentijd beleeft hij de verschrikkingen én de lichtglans van het rijk 'aan gene zij de': het rijk waar de gestorvenen ver blijven, maar waarvan ook impulsen uitgaan voor het aardse leven. De serie schilderijen, waaruit een keuze van zeven werken is gemaakt en die on- iras Eén van de schilderijen van Jan de Kok in De Bereklauw. 60 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Vanaf 15 juni tot en met 15 augustus kan men de boeken zes weken in plaats van de gebruikelijke vier weken lenen. Voor de cd's blijft de uitleen termijn veertien dagen, het uitleentarief is f 2,50 per cd, drie cd's per lener. Klassiek 20 Bach - Clavierbüchlein fur Anna Magdalena Bach. Bekende stukken uit het Clavier büchlein dat Bach voor zijn tweede vrouw samenstelde wofden hier uit gevoerd door Nicholas McGegan. 33 Rossini - Heroines. Opname ter gelegenheid van de 200-ste geboortedag van Gioacchi- no Rossini. De aria's worden uitge voerd door de mezzo-sopraan Ceci- lia Bartoli. 00 Takemitsu - November steps. Belangrijke cd met kenmerkend werk van de meest gespeelde heden daagse Japanse componist. Het or kest staat onder leiding van Seiji Ozawa. Niet-klassiek 78 Chapman, Tracy - Matters of the heart. Na geruime tijd weer een nieuwe cd van deze indrukwekkende zangeres. 79 Chieftains Live-cd opgenomen tijdens een op treden in Belfast met als gaste Nanci Griffith en Roger Daltrey. 64 Domingo, Placido - Por fin jun- tos Het is de eerste keer dat de beroem de operatenor en de in de Spaans sprekende wereld zeer beroemde zangeres Paloma San Basilio samen optreden. 78 Glory of love 4. Opnieuw een verzameling romanti sche popnummers in deze serie met o.a. Miss you like crazy van Natalie Cole. 78 Meer dan 35 jaar Songfestival 1956-1991. Twee cd's met bij elkaar 40 nummer. Veel nostalgie o.a. Lys Assia, Teddy Scholten en Lenny Kuhr. 75 Richie, Lionel - Back to front. De altijd succesvolle Lionel Richie hier met een verzamel-cd en 3 nieu we nummers waarvoor veel reclame wordt gemaakt. 75 Right Said Fred - Up. Aanstekelijk vrolijke debuut cd met o.a. de single Don't talk just kiss. 78 Scorpions - Stille loving you. Verzamel-cd met ballad-achtige nummers van één van de weinige po pulaire Duitse popgroepen. 75 Washington, Dinah - Mad about the boy. Verzamel-cd met 17 prachtige songs van deze in 1963 overleden zange res. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur Maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-27.00 uur Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. langs te bezichtigen was in het gemeen temuseum van Culemborg, is uitge voerd in sluiertechnieken en geeft de beleving weer van bepaalde fragmenten uit dit 'Droomlied'. Het zijn prachtige abstracte schilderijen waarin de kijker zich overgeeft aan het kleurenspel en de diepere intenties van de voorstellingen. Het is een kleurrijke reis waarin de ont moeting met jezelf centraal staat. Dat is ook min of meer het thema van de Zomerschilderweek onder leiding van Jan de Kok, die gehouden wordt van 10 tot en met 14 augustus in 'De Be reklauw'. Zowel het jaargetijde, de da gen van de week, onze omgeving als ons zieleleven bepalen voor een belangrijk deel de kleurstemming die we in ons dragen. Al werkend, schilderend met behulp van oefeningen en inleidingen wordt een reis gemaakt vanuit de eigen kleurbeleving. Voor de zomerweek zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Cursusprogramma Ook voor september is weer een uitge breid cursusprogramma gereed op het gebied van schilderen, poppen maken en wollen wandkleden, verkrijgbaar bij 'De Bereklauw'. Gelijktijdig met de ex positie van Jan de Kok zijn in 'De Be reklauw' pasteltekeningen te zien van Janny Nuysink-Versteegen (45) uit Soest. Al jong, op de ouderlijke boerde rij in Zoeterwoude, werd zij vertrouwd gemaakt met de elementen van de na tuur. Tekenen is altijd een belangrijke vorm van expressie voor haar geweest. Naast het tekenen waren er periodes waarin onder andere boetseren, weven en werken met plantaardig materiaal centraal stonden en elkaar afwisselden. De verbondenheid met de natuur bleef en in deze pastelkrijttekeningen zijn im pressies te zien van plaatsen die haar dierbaar zijn. Janny Versteegen had twee jaar les aan de Nieuwe Academie in Utrecht en deed in die tijd mee aan een groepsexpositie in Kasteel Groene veld in Baarn. Zelf zegt ze over haar werk: "Krijt is fantastisch materiaal om emoties op papier te krijgen. Ik kan het op vele manieren gebruiken: hard, zacht, licht en donker. Elke streek, elke lijn volgt zijn eigen weg om te worden zoals ik het op dat moment voel." De openingstijden van 'De Bereklauw' zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor meer in formatie over de cursussen: tel. 02155-19176. Hommels kunnen nuttige insekten zijn. Maar ze kunnen ook schade ver oorzaken. Dat bleek maandag op de Soesterbergsestraat, toen een hommel achter de bril van een automobilist op zoek was naar voedsel. De bestuurder, een Amersfoorter van 65 jaar, schrok dusdanig dat hij de con trole over zijn auto verloor. Het gevolg was dat hij met een snelheid van onge veer vijftig kilometer per uur tegen een boom reed. De wagen was zo erg be schadigd, dat de politie de delen I en III van het kentekenbewijs innam. De be stuurder en de hommel bleven onge deerd. Discussie wordt geprikkeld met rollenspel Op dinsdag 23 juni om 19.30 uur, in de "Open Hof', hoek Dalweg/Veenbes- straat, houdt Woningbouwvereniging St. Joseph haar algemene voorjaars ledenvergadering. Het formele deel van de vergadering, waarin het jaar verslag en de jaarrekening ter goed keuring aan de vergadering worden voorgelegd, zal tot omstreeks 20.15 uur duren. Na de pauze om 20.30 uur zal door enkele leden van het werk theater "Tarantula" een voorstelling worden verzorgd over het fenomeen Klachtencommissie. Woningbouwverenigingen hebben re gelmatig te maken met een scala van vragen, verzoeken en klachten van huurders en woningzoekenden. St. Jo seph heeft evenals veel andere corpora ties procedures voor de wijze waarop met verzoeken en klachten moet wor den omgegaan. Alle inspanningen ten spijt, blijft het natuurlijk mogelijk dat huurders onte vreden zijn over de behandeling van hun klacht of verzoek. Zo kunnen ze het bijvoorbeeld niet eens zijn met een afwijzing van een door hen ingediend verzoek, of ontevreden zijn over de wij ze waarop hun bezoek is behandeld (ongemotiveerde afwijzing, te traag, onvriendelijk en dergelijke). Klantgericht beleid, waarin het leveren van goede produkten en tevredenheid van klanten centraal staan, brengt met zich mee dat huurders met hun ontevre denheid of klachten bij de corporatie terecht moeten kunnen. Een goede, snelle en zorgvuldige behandeling en oplossing van de klachten kunnen de relatie tussen de woningbouwvereni ging en haar huurders ten goede ko men. Een (interne) klachtencommissie - als sluitstuk van de interne klachten procedure - kan daaraan een bijdrage leveren. Met het oog hierop heeft de wetgever de corporaties verplicht om een klach tencommissie in te stellen waar huur ders hun klachten kunnen indienen. Voorts zijn de woningbouwverenigin gen verplicht een reglement voor deze commissie te maken. Bij St. Joseph ont wikkelt een werkcommissie momenteel een concept-reglement voor de Klach tencommissie. Dat concept zal later dit jaar ter advies aan bestuur en bewo nersoverleg worden voorgelegd. Rollenspel Het leek het bestuur een goede gedach te om de discussie over dit onderwerp te prikkelen door werktheater "Tarantu la" opdracht te geven rond dit onder werp een rollenspel te ontwikkelen. De bedoeling is dat op ludieke wijze een aantal situaties wordt gespeeld dat bij een klachtenprocedure aan de orde kan komen. De theatergroep "Tarantula" bestaat in dit geval uit Nicoliene van der Heijden en Teun Luijendijk, die beiden als acteurs ook zijn aangesloten bij de bekende toneelgroep "Het Werktea- ter" uit Amsterdam. Zij waren eerder in Soest te zien toen zij in december een spraakmakende voorstelling in de brandweerkazerne gaven over rollen patronen tussen mannen en vrouwen op de werkvloer. Het bestuur van St. Joseph nodigt Soes- ters met belangstelling voor dit optre den uit, om dinsdag 23 juni om 20.30 uur naar de "Open Hof' te komen. Toegang gratis. Op 5 juni heeft de openbare basisschool De Regentuuter (Weegbreestraat) de "Batterijbokaal" in ontvangst mogen nemen. Deze milieubeker voor scholen wordt ieder jaar door de gemeente Soest uitgereikt aan een school die zich in het afgelopèn jaar op een of andere manier heeft ingezet voor het milieu. De Regentuuter heeft de prij s te danken aan de inzet van de groepen 6, 7 en 8 van Margriet Miedema. Deze groep heeft tijdens de KCA-campagne zoveel klein chemisch afval ingezameld en in geleverd, dat een prijs wel op zijn plaats was. Deze intensieve actie had tot ge volg dat alle kinderen een beetje KCA- deskundige zijn geworden. De Batterijbokaal wordt dit jaar voor de vierde maal uitgereikt. Dat gebeurt eik jaar op 5 juni, Wereldmilieudag. De prijs werd eerder gewonnen door de r.k. Montessorischool, de Da Costaschool en de Postiljon. De politie heeft maandagnacht het rij bewijs van een Hilversummer ingevor derd. De 59-jarige man was aangehou den op de Steenhoffstraat en bleek on der invloed achter het stuur te zijn ge kropen. Hij kreeg bovendien een rijver bod van zeven uur. De man viel rond middernacht op, omdat de achterver lichting van de wagen niet functioneer de. Kennelijk was het de man allemaal te veel geworden, want op het politie bureau deed hij het in zijn broek. Op De Akkeren is zondagnacht een auto opengebroken. De dader nam onder meer een muziekcassette, een brandblusapparaat, twee boxen en een 'life-hammer' mee. Hij had het slot vernield om in de auto te kunnen komen. De wagen is eigen dom van een 27-jarige Soester. Op de Kastanjelaan werd een auto be krast. De linkerportieren van de wagen werden met een scherp voorwerp be schadigd. De eigenaar (61) van de auto meldde dat bij de politie. 1. Tanith Lee De Heersers van de Duisternis; Fantasy meesterwerk 1550 pag's 39,90 2. Stephen King De Beproeving; Volledige onverkorte editie 55,— 3. Bodo Kirchhoff Infata; aanbevolen 49,50 4.H M Diamond Een leven lang fit; Deze wereldbestseller houdt Paps jong 5. Rik de Saedeleer Goooooooooal, Goal! Goal! ó.Baantjer De Cock en een duivels komplot; de nieuwe 7. Jan Siebelink Pijn is genot; Wieiervreugd en fietsleed 8.Soest Monumentaal, 110 Soester monumenten in beeld, tekst en gedicht 9.Mart Smeets Kopmannen en waterdragers; Mart's meesterlijke sportproza lO.Youp van 't Hek: Rijke meiden, Gooische herinneringen D.L. Stewart - Een vader is ook maar een mens14,90 Inpakken en wegwezen Reisverhalen 10, Toon Hermans Verhalen uit mijn leven14,90 Amerika Amerika Bloemlezing verhalen 7,50 32,50 25,- 16,90 24,90 22,50 16,90 15,-

Soester Courant | 1992 | | pagina 21