Wensen of klachten onderhoudstoestand van woonomgeving: bel nummer 25346 Eerste "vangst" KCA van chemokar groot succes >ens lart! Rondje Raadhuis 'M Vernieling basketveldje Koninginnelaan er MAX MILIEU Agenda 3AGINA 28 >r z'n vak n Buuren en gebak ij Tel. 11830 Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93777/ 93459/93460 Lichtmasten geplaatst langs donker asfaltpad dankzij actie meldpunt sociale veiligheid Grote opkomst op halteplaatsen in zowel Soest als Soesterberg In de milieubox Vragen SCHADELIJKE STOFFEN HIER Nieuwe brochures verkrijgbaar bij infocentrum OOGT Iftforr In de Gemeentegids 1992 is een storende fout geslopen door het opnemen van een onjuiste naam en adressering met betrekking tot het verkrijgen van een over zichtslijst van CAI-frequen- ties/kanalen voor radio en tele visie. In het kader van de sociale veilig heid zijn langs het geasfalteerde pad waaraan zes woningen staan genummerd Clemensstraat vier lichtmasten geplaatst. Het ver zoek hiertoe kwam van één van de bewoners binnen bij het meld punt sociale veiligheid (telefoon 19444, dag en nacht bereikbaar). In 1982 werd de door de woning bouw in Overhees de omgeving van de oude kwekerij van Van Oest gereconstrueerd. Onder deel hiervan was de aanleg van een asfaltpad als toegangsweg naar de zes woningen in dit deel van Overhees. Het pad was ech ter al die jaren niet voorzien van verlichting. Aan het verzoek van één van de bewoners bij het meldpunt socia le veiligheid om alsnog lichtmas ten te plaatsen, werd door be middeling van het meldpunt bij wijze van spreken direct voldaan: binnen een maand werden de vier lichtmasten geplaatst die de aanwonenden en bezoekers van woningen aan het pad een groter gevoel van veiligheid geven. Begin vorige maand hebben 'sportliefhebbers" het basketbalterreintje achter drogisterij De Pil aan de Ko ninginnelaan grondig vernield. De schade bedraagt on geveer 1.500 gulden. Dat de daders geen half werk hebben geleverd, blijkt wel uit de foto. Eén van beide basketbalpalen werd dwars doormidden gebroken, en enkele fietsen veranderden in hoopjes schroot. De gemeentelijke afdeling Groenbeheer had het terrein tje twee jaar geleden volledig gerenoveerd. "Hier is geen kruid tegen gewassen", reageert een woordvoerder van deze afdeling. "Je vraagt je bij dit soort geweld af waarom je nog speelplaatsen voor jongeren aanlegt. De daders zijn bij ons niet bekend, maar het zijn in elk geval geen kleine kinderen geweest. Ouders zouden eens wat vaker moeten vragen wat hun kroost in de avonduren uit spookt". legd gekregen. Eén ervan leidde tot het aanwijzen van een nieuwe halte plaats van de chemokar aan de sen in soest leveroe mei minuer uan ruu IV, .1 gPostweg. Bewoners van bejaarden ste gedeelte betrof het verfresten (441 kg.), gevolgd door batterijen (131 en verzorgingshuizen mformeer- kg.), bakolie (86 kg.), oplosmiddel (77 kg.) en -opmerkelijk- niet minder den waarom zij geen milieuboxhad- jjin om.i„i.,. hul- den ontvangen; zij kregen te horen dat boxen geplaatst zijn bij de huis meester. Kapotte binnendozen van de milieubox zullen bij de chemokar worden omgewisseld, was het ant woord op één van de andere vragen, en flessen waarin bijvoorbeeld bleekwater, ammoniak e.d. heeft gezeten, kunnen na goed omge spoeld te zijn in de glascontainer worden gedeponeerd. TL-buizen passen niet in de milieubox; die moeten dan ook bij de electriciteits- zaken of het KCA-depot op de brengplaatsen worden ingeleverd. De eerste maandelijkse ronde van de chemokar die in Soest en Soester berg op vaste halteplaatsen klein chemisch afval (KCA) ophaalt, is een groot succes geworden. De eerste ophaalronde op 12 mei op negen plaat sen in Soest leverde niet minder dan 1.074 kilo KCA op. Voor het groot ste gedeelte betrof het verfresten (441 kg.), gevolgd door batterijen (131 kg.), bakolie (86 kg.), oplosmiddel (77 kg.) en -opmerkelijk- niet minde, dan 50 kg. medicijnen. De tweede ronde op 19 mei op negen andere hal teplaatsen leverde 387 kilo KCA op; opnieuw maakten verfresten hier van het grootste deel uit: 153 kilo, gevolgd door lijm, 42 kg. De derde ronde tenslotte, op 26 mei, met zes van de tien halteplaatsen in Soester berg, leverde 415 kilo KCA op, weer met als uitschieter verfresten, 149 kilo, gevolgd door olie, 85 liter. In het gemeentelijk informatiecen trum in de hal van het gemeentehuis is weer een groot aantal nieuwe bro chures gratis verkrijgbaar. Allereerst is dat de brochure "Huu- raanpassingen 1992". Per 1 juli aanstaande gaan de huren omhoog. Ook gelden dan nieuwe bedragen voor de berekening van de huurver hoging. In de brochure wordt ver der aandacht besteed aan service kosten, individuele huursubsidie, het bezwaar maken tegen huurver hoging, en hoe men huurverlaging kan aanvragen. Een andere prochure is "Wijs op reis" met daarin adviezen en tips voor hen die met vakantie naar het buitenland gaan. In deze brochure wordt aandacht besteed aan geldige reispapieren, dierenpaspoort, ver zekeringen, geld, belasting, douane en criminaliteit. De chemokar is in mei gaan rijden nadat aan de zelfstandige huishou dens in Soest en Soesterberg de groene milieubox was uitgereikt. Inmiddels hebben 373 inwoners KCA bij de chemokar aangeboden, terwijl daarnaast ook nog 146 schoolkinderen de chemokar be zochten. Irma van Helden en Willem van Roest van de afdeling Reiniging en Vervoer zijn tevreden over het eer ste resultaat. Zij verwachten dat na een gewenningsperiode steeds meer mensen hun KCA naar de chemo kar brengen. Dat is pure winst, want het nu aangeboden KCA zou an ders waarschijnlijk in de gootsteen of in de vuilnisbak zijn terechtgeko men. Die conclusie ligt voor de hand, want het aanbod aan KCA bij de KCA-depots op de brengplaat sen aan de Schans in Soest en de Anthonie van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg is niet minder gewor den. dige beheerder van de chemokar uit de groene box gehaald kan worden als dit voor het ledigen nodig is. Irma van Helden en Willem van Roest wijzen op het grote belang van het aanbieden van KCA in de speciaal daarvoor bestemde groene box. "Omdat de veiligheid voorop staat, moeten de mensen het KCA vooral niet in dozen of (plastic) tas sen doen en het hierin bij de chemo kar aanbieden. Er zit soms bijtend spul tussen en de kans op lekkage is altijd aanwezig, zodat ervan alles op de kleding, op straat of, erger nog, op de huid kan terechtkomen. Een tas aan het stuur van de fiets kan bo vendien gemakkelijk tussen de spa ken komen, met alle gevolgen van dien". Ze willen de inwoners die met klein chemisch afval naar de chemokar gaan vooral op het hart drukken het KCA persoonlijk af te geven en ze ker géén spullen bij de halteplaats neer te zetten als ze soms even moe ten wachten. Dat kan, vooral als men de milieubox niet gebruikt, le vensgevaarlijk zijn voor kinderen en dieren. De milieubox zelf is vei lig. Hij is voorzien van een kinder- veilige sluiting. Bovendien zit er een binnenbox in, die door de deskun- Om degenen die werken en daar door niet in staat zijn de chemokar te bezoeken het zo gemakkelijk mo gelijk te maken, is de medewerking gevraagd van Soester en Soester- bergse winkeliers en bedrijven om gedurende de openingstijden van hun zaak ook KCA in te nemen, met name dan het KCA dat de win keliers/bedrijven zelf als nieuw produkt hebben verkocht. Veel winkeliers, garagebedrijven enzo voorts hebben aan dit verzoek van de gemeente gehoor gegeven. Ze zijn herkenbaar aan de groene Max Milieu-sticker op of bij hun deur. Sinds de invoering van de KCA- box en de chemokar heeft de afde ling van Irma van Helden en Willem van Roest tal van vragen voorge- e Batterijen Bestrijdingsmiddelen Fotochemicaiiën Afgewerkte ©Jl Resten verf.óf ■elèrvliifn Een tip tenslotte: afgewerkt frituur vet dient bij voorkeur in lege melk pakken te worden gedaan, en niet in glas of conservenblikken. Tenslotte: bij het uitzetten van de groene milieubox werd tegelijker tijd een folder verspreid met infor matie over wat precies onder klein chemisch afval wordt verstaan, de milieubox, de halteplaatsen van de chemokar, de afvalbrengplaatsen enzovoorts. Wie meent deze folder niet ontvangen te hebben of hem kwijt is, kan nog een exemplaar aanvragen via de infolijn van de Gemeentereiniging, (02155-) 93688. schade; sccvi accvxw atgewrk - batferjcr pcm-ne petrotevm bes ■■.■a-tgsrruöde'eo cbe-Pischt toitetsfval cosmetica foto)ct>emicaliën vikthermometers vesten fcdidjnen "■vettingsmddAen 'bossen ■■ne.'thimcr 'bijtmiddelen •sten n/to: I De belangstelling voor de chemokar gedurende de eerste ronde door Soest en Soesterberg was erg groot. Soester kei straks naar raadhuis? Als reactie daarop gehoord: "Dat zal daar dan ook wei de enige zijn!" De Soester Courant meldt in een kop: Kerkhof zit nog boordevol ener gie. Lijkt ons echt een onderwerp om eens dieper op in te gaan. Al zal er, toegegeven, wel enig spitwerk no dig zijn voor het verklaren van dit fenomeen. Grootschalige aanpak van de ver keersproblemen in Soest van de baan: de macht van de kniezers. Toch heeft de auto ook positieve kanten, bijvoorbeeld dat hij de reactiesnelheid van het langzaam verkeer aanmerkelijk heeft verbe- De gemeenteraad is in juli en au gustus met zomerreces. Herinnert zich iemand uit de afgelopen zit tingsperiode nog hoogtepunten om te herhalen, zoals de televisie in de zomer altijd doet? Wie voor Vaderdag een leuk ca deautje wil kopen, zodat vader eens wat vaker thuisblijft, hoeft natuurlijk niet meteen aan het op kopen van een café te denken... In een interview naar aanleiding van zijn afscheid heeft, volgens de Amersfoortse Courant van 9 mei, gemeentebode Henk van Grol ge sproken over "gemalen graniet poeder". Dat moet dan wel "extra fijn" zijn geweest. Wij hebben tenminste nooit beter geweten dan dat poe der al het resultaat van malen is, zodat poeder malen wel erg dub belop is. Maar misschien had Van Grol het als grapje bedoeld. Volgens het zelfde interview was humor im mers de rode draad in zijn gemeen telijke carriere. Progressief Soest bekent kleur. Groen Slinks. Op 't Hoogt over de verkeerslich ten Dalweg/Steenhoffstraat: "Er komt nu een moderne installatie die al op meerdere kruispunten binnen de gemeente aanwezig is". Dus met afstandsbediening of zo, want nóg moderner bestaat er bij ons weten niet. Seizoensmarkt: op je poot spelen bij gebrek aan piano's. Tekort aan brandweerlieden: Wie blust er nog eentje? Drukte op de Oude Ambachten markt: tollen en ophoepelen. - Het gemeentehuis is voor het publiek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum is elke werkdag tussen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Bur gerzaken (tel. 93411), het Infor matiecentrum (tel. 93777), en de afdeling Huisvesting (tel. 93411) zijn daarnaast ook op de vrijdag se koopavond van 19.00 tot 20.00 uur open. De afdeling Huisvesting is telefo nisch (93893) alleen bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur. - De dependance Burger- en Sa menlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463-51412) is voor het pu bliek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. - Burgemeester J. de Widt houdt spreekuur na een telefonische af spraak (93443). Wethouder J. L. Menne op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur na telefonische afspraak (93446). Wethouder F. Kingma op dins dag van 16.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93531). Wethouder M. Swinkels op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur na telefonische afspraak (93601), voor milieu (93457) en onderwijs (93517). Wethouder J. Visser op maan dagmorgen na telefonische af spraak (93463). - Belangrijke telefoonnum mers: -algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance) 06-11 - informatiecentrum 93777 - informatietelefoon 93665 - klachtentelefoon 93459 - meldpunt sociale veiligheid 19444 - infolijn groente-, fruit- en tuin afval (GFT) 93688 - ophalen grof vuil (bellen tussen 10.00 en 12.00 uur) 93666 - infolijn klein chemisch afval (KCA) 93688 - meldpunt woonomgeving 25346 Donderdag 25 juni, commissie financiën om 19.30 uur. Maandag 29 juni, commissie al gemene bestuurszaken om 19.30 uur. Dinsdag 30 juni, commissie ruimtelijke ordening om 19.30 uur. Woensdag 1 juli, commissie wel zijn om 19.30 uur. Donderdag 2 juli, commissie mi lieu om 19.30 uur. Donderdag 9 juli, gemeente raadsvergadering om 19.30. Be handeling Structuurvisie. Op de pagina's 27 en 87 in de gemeentegids dient onder het vetgedrukte "Gas- en electrici- teitsvoorziening, CAI, NV Re gionale Energiemaatschappij Utrecht - REMU" de laatste ali nea te vervallen. Een lijst met CAI-frequen- ties/kanaien voor radio en tele visie is desgewenst verkrijgbaar bij het gemeentelijk informatie centrum in de hal van het ge meentehuis aan het Raadhuis plein en in de dependance Bur ger- en Samenlevingszaken aan het Dorpsplein 17 in Soester berg. Op 't Hoogt: op uw lijf geschreven. Kop in De Gooi- en Eemiander: "Soest geeft geen fiat voor military op De Vlasakkers. Geen fiat...? Wij dachten dat een military iets te maken had met paarden... Ambulangzaam Miss Daad Preventie Gelezen in de Soester Courant: Soest heeft er in het kader van de sociale vernieuwing een nieuw te lefoonnummer bij, 25346, waar onder het meldpunt woonomge ving te bereiken is. Hiermee wil het gemeentebestuur tegemoetko men aan degenen die iets te mel den hebben over de omgeving waarin zij wonen, vooral om zich daar prettiger te voelen. Een al lang los liggende trottoirtegel, overhangend groen, vernielde of beschadigde verkeersborden, ka pot plantsoenmeubilair, speeltoe stellen met mankementen, het zijn kleine ergernissen die soms op een eenvoudige manier verholpen kunnen worden als men maar weet waar dit te melden en als er vervol gens vlot op gereageerd wordt. Volgens ir. J. van Gent, directeur van de sector milieu en stadsbeheer, is dat laatste inderdaad de bedoe ling. Er zijn drie opzichters die bij toerbeurt dienstdoen. Dankzij het feit dat de dienstdoende opzichter beschikt over een draagbare tele foon, wordt de melder automatisch doorgeschakeld naar hem indien hij "in het veld" is. De kosten van het doorschakelen komen voor reke ning van de gemeente, zodat de bel ler het normale telefoontarief van 16 cent betaalt. Als de opzichter inderdaad te ma ken krijgt met een duidelijke wens of klacht over de onderhoudstoe stand van de woonomgeving, beoordeelt hij of deze voor directe behandeling (als criterium geldt binnen een uur) in aanmerking komt dan wel dat het voldoen aan de wens of het tegemoetkomen aan de klacht meer tijd vergt. De melder krijgt dat direct te horen. Ir. Van Gent: "De opzichter kan de situatie beoordelen, omdat hij als geen ander de woonomgeving goed kent. Als op een wens of klacht niet direct actie kan worden onderno men, krijgt de melder dat direct te horen. In een enkel geval zal het no dig zijn dat de melder wordt terug gebeld voor nadere informatie. In zulke gevallen zullen de opmerkin gen worden genoteerd en betrok ken bij nieuwe beleidsvoornemens (nieuwe plannen)". De opzichter neemt naar aanleiding van de wens/klacht direct contact op met de uitvoerende afdeling (bij voorbeeld groenbeheer, verkeer, reiniging) die het meest toegerust is om actie te ondernemen. Met deze afdelingen is volgens ir. Van Gent de afspraak gemaakt dat zij binnen 24 uur zorgen voor uitvoering van de werkzaamheden. Doen zich on verhoopt problemen voor, dan krij gt de beller dit altij d te horen van de opzichter, die hem of haar ook in eerste instantie te woord heeft ge staan. Het is volgens ir. Van Gent uitdruk kelijk niet de bedoeling dat men andere klachten dan die welke be trekking hebben op (het onderhoud van) de woonomgeving bij het meldpunt kenbaar maakt. Behalve het nieuwe meldpunt woonomge ving is er de klachtentelefoon (tel. 93459). Dit nummer kan men bel len als men vindt dat bijvoorbeeld de beantwoording van een brief te lang blijft liggen. Voor algemene in formatie kan men terecht bij de in formatietelefoon van de afdeling voorlichting (tel. 93665). Dit is een bandje met informatie; via dit num mer ican men dus geen mededelin gen aan de gemeente kwijt. Voor zaken die de sociale veiligheid betreffen, kan men terecht op tele foonnummer 19444. Voor het op halen van grof huisvuil blijft de grof- vuillijn bestaan (tel. 93666), terwijl voor algemene informatie over de afvalstoffeninzameling en -schei ding het telefoonnummer 93688 gedraaid kan worden. Daarnaast staat het een ieder natuurlijk vrij rechtstreeks afdelingen te benade ren. De instelling van al die verschillen de nummer heeft tot doel te voor komen dat de burger van het kasje naar de muur wordt gestuurd. Hij krijgt direct te maken met degene die het meest direct kan helpen.

Soester Courant | 1992 | | pagina 29