sfegil jMTÜËÊLj- cieel-/ itratief ist m/v ZONNIG VOORDEEL BIJ DONKERJIJ FOTOSWAGER Meerderheid opteert nu voor (grote) AH-supermarkt aan Koninginnelaan sclHHMiiakcr Zonn^rïopSeü^ Soest ziet mogelijkheden voor betere busverbinding Soest gaat waardevolle dorpsgezichten beschermen maar niet 'bevriezen' Oudste monument van Soest op z'n plek Bij 2-pak Fujicolor f 13,- korting op 2 toegangskaarten voor de Efteling, PAGINA 2 WOENSDAG 17 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 ODERNIEKbv BANKWERKER RKER r (m/v) i/v) jfCommissie wil Driftje voor uitbreiding Soest-zuid ie herhaling SCHOENAKER technische dienst DU L/17HIVEI\ glazen. pen zonnebrt mei geslepen g,^Juu,voorienP"l- jonneui" .npnsterKte. BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN Sleepworldde slaapkamerspeciaalzaak bij Middelman in Informatie en inspraak op maandag 22 juni De LAAGSTE PREMIE en toch UITGEBREID VERZEKERD! natuurlijk bij: SOESTER ONDERLINGE V BRANDVERZEKERING W.A. Politie zoekt getuigen van aanrijding Buit van duizenden guldens uit wagen Beschermde dorpsgezichten Ivan assurantiën, hy- ekeringsmaafschap- /erkomgeving, door- V. tot een aantrekke- tact onderhoudt met leheleadministratie- sntativiteit, leeftijd tot ïg), assurantiekennis itstekende mondelin- ;n aan A.A. van Breu- r. AA van Breukelen. iRKTUIGBOUWBEDRIJF AAGT haar tekenkamer en ts: Jen: isporteurs etc. n ontstapelaars Dparaten ettisers >or klei, zand en grind men voor o.a. scheiden van beton a. containers en kratten) tallaties jrjvjmi ie werksfeer, goede ar- oede salariëring. i met Moderniek B.V., 1 Soest. Tel. 02155-19071. van de jrkt voor de imeenschap. richt op het leden en medewerkers ;en een 3 is een prima )r een boeiende iet bankbedrijf, tingen kunt u le heer 'inga, :ulieren, telefoon 57. weten over de oud van deze i kunt u bellen met Vrakking- elefoon 82. ik biedt u naast een prima secundaire "waarden. lijke sollicitatie •elangstelling lor de directie van stbus 84, 3760 AB De grote supermarkt die Albert Heijn zich nog altijd wenst aan de Van Weedestraat of omgeving mag wat de meerderheid van de raadscommis sie Financiën/Economische Zaken betreft eventueel wel aan de Konin ginnelaan verrijzen, nu daar toch bekeken gaat worden of er ook een klei ne buurt-kruidenier kan komen. Voor de uitbreiding van het winkelcen trum Soest-zuid gaat een duidelijke voorkeur uit naar de inlijving van het Driftje. Dat was vorige week de belangrijkste conclusie uit het beraad over de aange paste versie van het winkelbeleidsplan, dat de commissie overigens niet zo érg aangepast vond. Het voorstel om eens te bekijken of de grote AH niet naar de Koninginnelaan zou kunnen kwam van GPVSGP/ RPF-vertegenwoordiger Jan van Garderen, die grote problemen voorzag bij een vestiging aan de Burge meester Grothestraat. Zijn suggestie vond een opmerkelijk warm onthaal bij de andere fracties. Ries van Logtenstein (CDA) vond het een "heel zinnige en redelijke optie", al hield hij zich over de optie-Burg. Gro thestraat nog op de vlakte. Loet Jansen (D66) had er bezwaar tegen dat beide opties nu gewoon in het plan waren op genomen en Leidje Tomassen (Pro gressief Soest) was direct al bereid om de ene optie voor de andere in te ruilen. Bert Krijger (WD)vond overigens dat AH helemaal niet de eerste aangewe zen ondernemer was om de vakature" - Koninginnelaan te vervullen. Dat kon volgens hem beter gedaan worden door een Soester ondernemer. Hij stelde overigens vast dat de relatie tussen het winkelplan en de Structuurvisie steeds schimmiger werd en hekelde de "aan slag" op de zeer beperkte uitbreidings mogelijkheden voor de food-sector, waardoor andere winkeliers om zeep geholpen zouden worden. Van een gro te AH achter de Burg. Grothestraat verwachtte hij een verkeerschaos. Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebe langen) vond het hele plan "om te hui len" en vond de toestand met Albert Heijn langzamerhand kolderiek wor den. Aan de Burg. Grothestraat was volgens hem zeker geen ruimte: "Laten ze Jac. Hermans maar overnemen aan de Van Weedestraat." Als de super markten in Soest-zuid en aan de Smits hof nog meer ruimte nodig hadden, moesten ze die er van Van Wuijckhuijse Jmaar bovenop zetten in plaats van er naast. Kees Boerkoel (PvdA) was eigenlijk de enige die zich redelijk kon vinden in het plan voor een grote AH aan de Burg. jGrothestraat. Hij herinnerde de andere fracties nog maar eens aan de raadsuit- ;spraak van juli 1990, waarin Albert .Heijn met zoveel woorden steun is toe gezegd voor een nieuwe vestiging in jSoestdijk. Hij wees er bovendien op dat er niét alleen maar sprake is van uitbrei ding, omdat AH de kleine'Süpermarkt ["inlevert", en dat scheelt weer een aan- jtal meters. Driftje ;Vrijwel alle fracties gaven het College een duidelijk signaal mee over de rich ting waarin de uitbreiding van Soest- zuid gezocht moet gaan worden: het Driftje. Dat de grondverwerving daar nog wel eens op problemen kan stuiten - onteigening lijkt onontkoombaar, want de eigenaar lijkt geenszins van plan te zijn om medewerking te verle nen - nam de commissie op de koop toe. En haast is er niet echt, gezien het feit dat de Structuurvisie zich uitstrekt tot ver in de volgende eeuw, zoals Jansen (D66) betoogde. Overhees De commissie leek enigszins in verwar ring te zijn gebracht door de brief van de winkeliers in Overhees, die zich nu blij ken te verzetten tegen uitbreiding van de supermarkt van Jac. Hermans op de parkeerplaats achter de Tamboerijn. Volgens sommigen moet de uitbouw van de supermarkt maar plaatsvinden door de naastgelegen bloemenzaak bij de winkel te trekken, waartoe de betref fende ondernemer wel bereid zou zijn. "Er kan kennelijk niks," stelde Krijger vast. "Zelfs over 300 meter vliegen ze elkaar daar al in de haren..." Smitshof Wat de Smitshof betreft stemde de meerderheid van de commissie in met het uitbreidingsplan, althans voor de eerste fase, mits er een goede oplossing komt voor de beperkte ruimte tussen het winkelcentrum en de naastgelegen flat, waartegen nog stedebouwkundige bezwaren bestaan. De fracties buitel den bijkans over elkaar heen om er bij het College op aan te dringen dat er Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid) Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* toch heel veel rekening wordt gehou den met de problemen die de omwo nenden met de plannen hebben. De ge dane beloften over verkeersmaatrege len moesten ook eerst maar eens nage komen worden. Jat leidde overigens tot een opmerke lijke botsing tussen CDA-wethouder Menne en zijn partij- en geloofsgenoot Van Logtenstein. De laatste haalde nogal uit naar het College, dat wat het verkeer betreft volgens hem duidelijk in gebreke was gebleven tegenover de Smitsweg-bewoners. Menne beet kwaad van zich af, ook al omdat Van Logtenstein zich vaag had uitgelaten over de uitbreiding aan de Van Weede straat. Menne: "Wees eens concreet!" Van Logtenstein: "Dat is niet mijn taak." Menne: "Dan moet u ook geen kritiek hebben, want hier kan ik niks mee." Van Logtenstein: "U moet uw beloften aan de bewoners nakomen." Menne: "Dat is verkeer - we praten hier nu over de winkels!" Van Logtenstein: "En ik zeg u dat u eerst uw beloften moet na komen voordat we praten over verdere uitbreiding. Nu worden er dingen ver sluierd!" Lokale ondernemer Menne leek evenmin iets te voelen voor Krijgers suggestie om de plaats aan de Koninginnelaan te laten bezetten door een andere Soester supermarkt. "Ook Albert Heijn is een lokale onderne mer," aldus de wethouder. "Nee hoor, die komt uit Zaandam," repliceerde de WD-er vrolijk. "En de mensen die er werken dan? Bovendien is Albert Heijn toch de oudste kruidenier van Soest, dacht ik," aldus de wethouder. Hij beloofde de verschillende sugges ties mee te nemen naar het College en uiteraard aandacht te geven aan de ver keersafwikkeling. "Maar wat we ook doen, elke uitbreiding betekent dat het extra druk zal worden. Daar moeten we eerlijk in zijn. Er bestaat geen oplossing die iedereen tevereden stelt, maar het gaat dan ook om het algemeen be- i, want nier Kan ik niKs mee. S-4 t/m s+4 MwfltendesterWes bijbetaling- Winkelcentrum de Srhitshof, Smitsweg 30 brillen - contactlenzen 3765 CT Soest, Bel: 02155 -1 86 De gemeente Soest is van mening dat het openbaar vervoer in de ge meente kan worden verbeterd. Daartoe zouden de buslijnen 72 (Soest-Blaricum) en 73 moeten worden verlengd. Dat staat in de notitie 'U wordt gereden'. Soest is bereid jaarlijks tweehonderddui zend gulden uit te trekken voor be tere verbindingen. Voorwaarde is dat de gemeente Baarn meebe taalt. Baarn profiteert namelijk ook van de wijzigingen die Soest voorstaat. Lijn 72 en 73 zouden namelijk extra halteplaat sen in Baarn moeten krijgen. Lijn 72 zou daarnaast een aansluitende 'snel- bus' naar station Amersfoort moeten krijgen. Voor lijn 70 (Amersfoort-Hilversum) ziet de gemeente eveneens betere mo gelijkheden. De vertrektijden van de bussen bij station Soest-Zuid zouden dan moeten worden gewijzigd, zodat de aansluitingen beter worden. Van het belang voor het welslagen van de plannen is dat ook de overheid geld voor de verbeteringen over heeft. Als Den Haag gaat bezuinigen, kunnen de plannen van Soest de prullenbak in. De notitie 'U wordt gereden' van de ge meente is inmiddels verstuurd naar de busmaatschappij Centraal Nederland. Ambtenaar Marcel Vossestein heeft de notitie geschreven. Dat de problema tiek niet simpel is, geeft hij ook aan. "We willen onze tanden er niet op stuk bijten, maar blijven wel happen, omdat de inhoud van het vervoersgerecht na dat de korst is gebroken of verwijderd, onzes inziens bijzonder smaakvol is. Daarom zetten wij onze pogingen voort om te trachten de korst te breken." De grootste «»j I iiAU kollektie slaapkamers^-- o.a. Hülsta. Alles over slaapcomfort! Wooncentrum Middelman, Birkstraat 99 (richting Amersfoort) te Soest. Tel. 02155-11004. Als de gemeenteraad ermee ak koord gaat, beschikt Soest over enige tijd over een aantal "be schermde dorpsgezichten". Dat is althans het voorstel van de monu mentencommissie, die het ge meentebestuur heeft aanbevolen de acht waardevolle gebieden - zo wel binnen als buiten de bebouwde kom - als zodanig aan te wijzen. Op maandag 22 juni wordt er in het gemeentehuis een informatie avond gehouden, waar de betrok ken bewoners hun mening mogen geven. De monumentencommissie heeft de volgende acht gebieden op het oog: 1. Het Kerkpad/ de Soesterbrink; 2. de Soester Eng; 3. de Birkt; 4. de Paltz, Kleine Paltz en het gebied met grafheu vels ten zuiden van de spoorlijn Amers- foort-Utrecht; 5. het landgoed Pijnen- Durg en Op Hees; 6. de Grote Melm; 7. tiet gebied Kostverloren; 8. omgeving Egghermonde, Oude Tempel, Cenakel 2n Kontakt der Kontinenten in Soester- berg. Met name drs. H. Rouaan, een van de leden van de commissie, heeft zich in de afgelopen periode ingezet voor de be schrijving van de acht gebieden. Hij presenteerde de resultaten vorige week tijdens een persconferentie, samen met de leden Henk Gerth en Anton van den Dijssel, in gezelschap van wethouder Jan Visser (monumentenzorg). Bij "beschermde dorpsgezichten" gaat het om een verzameling onroerende za ken, die van algemeen belang wordt geacht wegens de schoonheid, de on derlinge ruinmtelijke samenhang en de wetenschappelijke of geschiedkundige waarde. In juridische termen: "beelden van dorpsbebouwing die een eenheid vormen en als zodanig een eigen schoonheid en/of karakter bezitten". De bedoeling van een béschermd dorpsgezicht is het karakter ervan in de huidige verschijningsvorm zoveel mo gelijk voor de toekomst te behouden. Naast de rijks- en gemeentelijke monu menten behoren er ook bouwwerken toe die zelf géén monument zijn, maar toch mede het karakter van zo'n dorps gezicht bepalen. De acht aangewezen "ruimtelijke struc turen" moeten een plaatsje krijgen op de officiële monumentenlijst, die de ge meente vorig jaar heeft vastgesteld. Dat wil niet zeggen dat zo'n gebied "bevro ren" wordt in zijn huidige toestand, al dus de commissie. Het beleid moet erop gericht zijn dat eventuele veranderin gen kunnen worden ingebracht door een "flexibel, maar verantwoord" be heer. Wel is het zo dat het in een als be schermd dorpsgezicht aangewezen ge bied verboden is gebouwen/bouwwer ken geheel of gedeeltelijk af te breken, zonder een vergunning van B. W. Daartoe zouden de aangewezen dorps gezichten t.z.t. ook moeten worden op genomen in de nieuwe bestemmings plannen. Informatie-avond De bewoners van de betrokken gebie den zijn inmiddels schriftelijk van de plannen op de hoogte gesteld. In het INFO-centrum van het gemeentehuis ligt nadere informatie voor belangstel lenden, met kaartjes van de betreffende gebieden, en op maandag 22 juni wordt er in het gemeentehuis een informatie avond gehouden, waar de monumen tencommissie de plannen zal toelich ten. De bewoners kunnen daar hun me ning geven, die uiteindelijk wordt mee gewogen in de besluitvorming van de gemeenteraad. "Soest is een leuk dorp, en dat willen we zo houden," aldus drs. Rouaan vorige \yeek bij de presentatie van de plannen. Volgens hem ziet ook de welstands commissie er wel op toe dat er geen al te gekke dingen gebeuren, maar de aan wijzing van de gebieden als "beschermd dorpsgezicht" biedt meer mogelijkhe den. Het plan sluit goed aan bij de mo numentenlijst, waarmee de gemeente raad vorig jaar 110 rijks- en gemeente lijke monumenten "vastlegde". Knotwilgen Het enige "beschermde dorpsgezicht" dat Soest tot dusver kent, is volgens Rouaan de Kerkebuurt - rondom de Oude Kerk - en door het rijk als zodanig aangewezen. "Heel Soest, dat kan niet," aldus Rouaan op de vraag waar om bijvoorbeeld het knotwilgengebied langs de Stadhouderslaan - ook wel be kend als "de knotwilgen van Chris Ui- terwijk" en "het visitekaartje van Soest" - niet in de lijst is opgenomen. "We hebben moeten kiezen." De commissie is optimistisch over de medewerking van de bewoners van de VOOR AL UW VERZEKERINGEN Inlichtingen: tel. 02155 - 1 60 11 De politie is op zoek naar getuigen van een aanrijding, die vrijdagmid dag j.1. omstreeks 12.20 uur plaats vond op de Beukenlaan, ter hoogte van de Wijnand Toplaan. Een auto met een onbekende bestuurder week daar te veel uit naar links, zo dat hij een tegenligger schampte. De man reed vervolgens door. De scha de beperkte zich tot de buitenspie gels, maar de politie wil desondanks graag meer weten over het ongeval. De onbekende chauffeur reed in een witte auto. De auto van een 39-jarige Baarnaar is vrijwel volledig leeggestolen. Behalve een bedrag van 2.100 gulden verdwe nen diverse goederen met een waarde van duizenden guldens. De auto stond geparkeerd aan de Bec- keringhstraat. In de nacht van dinsdag op woensdag sloeg een kraker zijn slag nadat hij een scheerraampje had ver nield. Hij nam een cd-speler (ter waar de van 2.500 gulden), een radiocasset terecorder, zes cd's, een trainingspak, een herenjack, verschillende pasjes, de autopapieren en het paspoort van de Baarnaar mee. Ook een satelietontvan- ger ging onder zijn arm mee, alsmede een geldbedrag van 2.100 gulden. Ook aan de Willaertstraat werd een personenauto opengebroken. Een 53-jarige Soester mist daardoor zijn ra diocassetterecorder. De dader sloeg een raampje stuk. Naar mag worden aangenomen heeft de "Soester kei" vorige week zijn laat ste rustplaats gevonden: het verkeers- pleintje aan de Dalweg, schuin tegen over het gemeentehuis. Of hij daar in derdaad zal blijven liggen hangt na tuurlijk sterk af van de inzichten van toekomstige gemeentebestuurders, een bevolkingsgroep aan wie een ze kere mate van grilligheid niet kan wor den ontzegd. Het huidige College van B. W. is in elk geval zeer ingenomen met het ca deautje van Prins Hendriklaan-bewo ner Harry Jonker, zoals wethouder Jan Visser nog eens onderstreepte bij de min of meer plechtige "overhandiging" van de steen, die vrijdagmiddag was gearrangeerd. De langste tijd - zo'n twintigduizend jaar - lag de kei op een verborgen plekje in de Soester bodem, in de buurt van de Anna Paulownalaan, en sinds de jaren twintig in de tuin aan de Prins Hendrik laan. Volgens Jonker is de steen tijdens de voorlaatste ijstijd (het Saalien) met de gletschermassa's uit het noorden naar Soest getransporteerd. "Soests oudste monument dus," stelde Visser vast. Op het eerste gezicht lijkt de kei op zijn kant te zijn gezet - op de zuidelijke zijde zijn krassen waarneembaar die wel eens veroorzaakt zouden kunnen zijn van het schuiven over andere gesteenten - maar volgens Jonker staat hij precies zoals hij ook in de tuin in Soestdijk stond. De steen doet het zonder de oor spronkelijke sokkel, maar staat wel op een stevig fundamentje. aan te wijzen gebieden. Ze baseert dat op de grote mate van instemming met de monumentenlijst, vorig jaar. "Er kwamen uiteindelijk maar drie bezwa ren tegen." Volgens de commissieleden Gerth en Van den Dijssel - die zich uit stekend kunnen vinden in de plannen - zagen toen ook velen "water branden". "Sommige mensen denken dat je op eens niets meer mag als je in een monu ment woont, maar in de praktijk valt dat heus wel mee." Volgens beiden zou het overigens binnen een beschermd dorpsgezicht niet mogelijk moeten zijn om (bijvoorbeeld) een modern stalen hek bij een woning neer te zetten. "Je zou dan kunnen denken aan een smee dijzeren hek dat meer recht doet aan het historisch karakter van het gebied." Van den Dijssel: "Als ouwe Soester zeg ik: alles hoeft niet te blijven zoals het was, en Soest hoeft geen museumdorp als Orvelte te worden, maar we moeten wél oppassen dat het niet in sneltrein vaart verdwijnt en dat we straks verzui pen in strak beton..." Gebied 1: Kerkpad, de Soesterbrink Een zone van de Soesterbrink, glo baal begrensd door de Korte Melm- weg, de Lange Brinkweg, de Korte Middel wijkstraat en het Kerkpad ZZ/NZ. Het gebied vormt een overgangszone tussen de bouwlan den van de Eng en de graslanden van de Eempolder en vormde de langge rekte voormalige brink van Soest. In het zuiden sluit het gebied aan op de Kerkebuurt. Een nauwkeurige loka lisering van het gebied werd al aan getroffen in een document uit 1557. Gebied 2: De Soester Eng Het betreft een belangrijk restant van de Soester Eng. Dit nagenoeg onbebouwde gebied bezit nog het agrarische karakter en wordt van grote cultuur-historische betekenis geacht voor de identiteit van Soest. De verkaveling dateert uit de vroege middeleeuwen. Het restant van de Soester Eng, als hoger gelegen open bouwland, wordt doorsneden door enige landelijke wegen met het Eng- herbergje als hoogste punt. Gebied 3: De Birkt Naast de boerderij strook langs het Kerkpad wordt een identieke situa tie aangetroffen langs de Birkstraat met name waar het het gedeelte van de Birkstraat betreft, gelegen tussen de bebouwde kom van Soest en de grens met Amersfoort. Deze strook wordt als de meest gave concentratie van boerderijen beschouwd, die wordt gekarakteriseerd door monu mentale boerderijen en dito oprijla nen. Bij enkele boerderijen worden nog schaapskooien aangetroffen als herinnering aan de in deze omgeving vroeger aanwezige heidevelden. Gebied 4: De Paltz, de Kleine Paltz en een gebied met grafheuvels gelegen ten zuiden van de spoorlijn Amersfoort-Utrecht Het landgoed de Paltz werd vroeger de "Grote Eng" genoemd en komt op een kaart uit 1698 van "du Roy" voor als - Hoogh Hees. Het heeft dan nagenoeg dezelfde omtrek als de huidige Paltz en vormt een soort en clave in het woeste heide- en duinge bied uit die tijd. Het totaal roept een beeld op van een ongerept en waar devol gebied. Gebied 5: Het landgoed Pijnenburg en Op Hees De kaart geeft nog exact het gebied aan dat in opdracht van de St. Paulus abdij van Utrecht vanaf 1399 is ver kaveld als veenontginningsgebied met als basis De Zoom. De 14de- eeuwse stroken-ontginning is nog geheel intact. Het veengebied dat vroeger Laag Hees werd genoemd is in zes hoeven verdeeld. In de 18de eeuw komt het gebied in bezit van de eigenaar van Pijnenburg die er ge deeltelijk parkbos van maakte. Het Spiehuis (op een wigvormig perceel) stamt uit deze tijd. Het betreft hier een ongerept waardevol gebied. Gebied 6: De Grote Melm Een voor de nederzettingshistorie van Soest zeer belangrijke plaats. Aangelegd als los- en laadplaats ten behoeve van het vervoeren van turf afkomstig uit het Soesterveen. De kenmerkende bebouwing is ter plaatse aanwezig. Gebied 7: Het gebied Kostverloren Gebied begrensd door de Praam gracht de Wieksloterweg w.z. en de Beckeringhstraat evenwijdig aan de Biltseweg met bebouwing die van waarde is als voorbeeld van de oude bebouwing op het aangrenzende landgoed Pijnenburg. Deze kenmer kende bebouwing wordt ook terug gevonden in het aansluitende gebied op het grondgebied van Baarn, De Lage Vuursche en Den Dolder. Aan de Beckeringhstraat ligt "de Eiken horst", een buitenplaats in land schapsstijl uit 1745. Gebied 8: Omgeving Egghermonde, Oude Tempel, het Cenakel en het Kontakt der Kontinenten Aaneengesloten reeks buitenplaat sen langs de Amersfoortsestraat. De buitenplaatsen vormen tezamen het belangrijke cultuurhistorisch waar devolle gebied in Soesterberg. Bij het landhuis Egghermonde is de oorspronkelijke tuinaanleg herken baar. Op het terrein van het Cenakel en het Kontakt der Kontinenten wordt een lanenstructuur met oude bomen aangetroffen, die vroeger deel uitmaakte van een buitenplaats op deze plek. Kenmerkend voor dit gebied is de midden 17de-eeuwse vakkenverka- veling die nog wordt aangetroffen langs een deel van het tracé van de Amersfoortsestraat. De vakkenver- kaveling heeft in hoofdzaak bijge dragen aan het ontstaan van ge noemde buitenplaatsen. FUJlf"- Bij elk 2-pak Fujicolor krijgt u 13,- korting op de entree van de 40-jarige Efteling. U betaalt nu slechts 37,- i.p.v. 50,- voor 2 toegangskaarten. En dat is... geen fabeltje. VAN WEEDESTRAAT 65 3761 CD SOEST TELEFOON: 02155 -13917 OPENINGSTIJ DE N MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.00 - 18.00 UUR. 09.00 -18.00 UUR. 19.00-21.00 UUP 09.00 - 17.00 UUI I

Soester Courant | 1992 | | pagina 3