N ILET i NTLAND 9?s RKLINGE 1495 V linden Bouw squashaccommodatie start binnenkort Verrassingen op open toernooi Soest-Zuid Pleintjesbasketbal van Red Stars bij SO Soest Tweede stek Geerlof Stam Soest-Zuid Nederlands kampioen Voetbalvelden Soesterberg gesloten pagina iq KWALITEITEN mse wijngebieden ai de wijnen uit het orteur van de hoog n laat u vrijblijvend 3UR i in verschillende 8.95 PER FLES «Z/l /LUSIEF LING 5EN 13.50 P.FL. inhandel 6 - Soestdijk S- 12750 WOENSDAG 24 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 Opening van vijf banen op tennispark De Harskamp in oktober SQUASH Intensief Vincent van Wely en Esther van de Bolt zegevieren TENNIS Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur BASKETBAL Slecht weer Soester snel op Francorchamps AUTOSPORT Jeugdteam verslaat thuisclub ZLTB in finale met 3-5 TENNIS Club komt afspraken niet na, bestuursleden stappen op VOETBAL Schuld BRIDGE Van Amerongen en Kelderman winnen A-lijn Eemland JEU DE BOULES Triplette van De Gemshoorn promoveert weer VISSEN Henk Horst vangt meeste vis bij De Snoekbaars 2.19 i.98 'iesling en Sylvaner) ns artikel op pag. s Vanaf half oktober hoeven squashliefhebbers de gemeentegrenzen niet neer te overschrijden. Dan kunnen ze hun favoriete sport ook in Soest beoefenen. Op tennispark De Harskamp aan de Dorrresteinweg wordt binnenkort begonnen met de bouw van een squashaccommodatie met vijf banen. Over vier maanden zijn ze gebruiksklaar. Het bestaande ten nispark krijgt tegelijkertijd een 'face-lift'. Het project kost ongeveer 600.000 gulden. "De behoefte aan squashbanen in Soest is erg groot", zegt John van Harskamp die met zijn vrouw Martje het tennispark leidt. [Hij is zeven jaar bezig geweest om een vergunning binnen te krijgen. "Nog niet zo lang geleden was squash een tamelijk onbekende sport. Maar de laatste tien jaar is deze indoor-sport uit- Igegroeid tot één van de favoriete vrije tijdsbestedingen van 250.000 Neder- j landers. En de belangstelling voor squash groeit nog steeds", meent Van Harskamp. Hij heeft niet ongelijk. Ook steeds meer Soesters namen de laatste jaren de vlucht naar Bilthoven, Leus den en Utrecht om te squashen. In ok- tober kunnen ze naar de Dorrestein- weg. Van Harskamp laat vijf banen aanleg gen. De banen zijn zeven dagen per week open. Overdag kost de huur van een baan 12,50 gulden per half uur, in de avonduren en tijdens de weekeinden is het tarief zeventien gulden. Daar naast bestaat evenwel de mogelijkheid tot het nemen van een daglidmaatschap of een contract voor een vaste baan op een vast uur op een vaste dag (bijvoor beeld elke dinsdag van 10.00 tot 10.30 uur). In dat geval valt de huur per half uur aanzienlijk lager uit. Squashers die onder begeleiding willen oefenen, kunnen lessen gaan volgen van deskundige trainers. Ook bedrijven kunnen een conctract tegen een aange past tarief afsluiten. "We worden hier straks tussen de bedrijven ingebouwd. Ze doen tegenwoordig ook aan fitness, dus ik kan me ook voorstellen dat ze hier een baan reserveren." Van Harskamp heeft al ervaring met een squashhal in Bussum. Maar nadat de gemeente Soest het licht op groen zette, verkocht hij zijn deel aan zijn partner in Bussum. De squashaccommodatie zal voor een deel op het huidige parkeerterrein wor den gerealiseerd. De Harskamp kan echter ook 45 parkeerplaatsen aanleg gen. Dat was een voorwaarde van de ge meente om de vergunning te verstrek ken. Die vergunning kwam pas dit jaar. Eer dere verzoeken van Van Harskamp werden afgewezen. Pas als het omlig gende landschap bestemd zou worden »--?* 2f»i a* voor bedrijventerrein, zou de gemeente de bouw van een squashaccommodatie kunnen billijken. Nadat in het voorjaar werd besloten dat de Nieuwe Gracht II bedrijventerrein wordt, waren er geen bezwaren meer en kreeg Harskamp de voorkeur boven twee andere, nieuwe aanvragers voor een squashaccommo datie. Volgens Van Harskamp is squash de sport van de jaren negentig. "Squash is niet seizoengebonden. Je kunt het ze ven dagen per week spelen. Bovendien neemt het niet veel tijd in beslag. Je bent zo intensief bezig, dat je je in een half uurtje helemaal kunt uitleven. Squash is er eigenlijk voor iedereen, ongeacht de leeftijd. Van de racketsporten is squash het snelst aan te leren. Beginners met weinig techniek kunnen al gauw een aardig partijtje meespelen." Een squashclub zal Van Harskamp voorlopig niet oprichten. "Maar als daar behoefte aan bestaat, kunnen we dat altijd nog doen. Als de mensen in competitieverband willen spelen, dan stellen we een baan beschikbaar voor de leden." De nieuwbouw van de squashaccom modatie wordt gecombineerd met een verbouwing van het tennispark. Het clubhuis wordt uitgebreid en de tuin wordt zo mogelijk nog meer verfraaid met onder meer een grote waterval. Voor de tennissers heeft de verbouwing geen gevolgen, want de acht banen blij ven opengesteld voor de sporters. De opening van de squashbanen is gep land op zaterdag 10 en zondag 11 okto ber of het weekeinde daarna. Squash liefhebbers kunnen, dan gratis komen spelen, al dan niet onder begeleiding van trainers. Mensen die geïnteresseerd zijn in squash kunnen Harskamp telefo nisch bereiken via de nummers 14106 en 26434. Foto: Goos van der Wilt. John van Harskamp: "Squash is er ei genlijk voor iedereen. Het open tennistoernooi van Soest-Zuid heeft in de B-klasse verrassingen opgeleverd. Zowel bij de heren als de dames verdwe nen de twee hoogstgeplaatste spe lers voortijdig van het toneel. Vin cent van Wely zegevierde in het heren enkelspel, bij de dames toonde Esther van de Bolt zich de sterkste. Van Wely versloeg in drie sets Berry van Opperhuizen (6-3, 3-6, 6-3), ter wijl Belinda Out in de finale weinig kon inbrengen tegen all-round sportster Van de Bolt: 6-2, 6-3. De zusjes Sonja en Saskia Huizinga, respectievelijk als eerste en tweede ge plaatst, waren de grote afwezigen in de eindstrijd die zondag plaatshad. Het zelfde gold voor Edwin Baarn en Arno Jellema, hoewel de titelkandidaten zich troostten met een andere prijs. Jellema pakte met Remco Mous de eindwinst in het heren dubbelspel. Het duo won met 6-2 en 6-4 van Peter Dijkema en Zeger van Twillert. Baan won, met Maria van Erp aan zijn zijde, het gemengd dubbel. Roos Fey en Robert-Jan Mulder kwa men er niet aan: 6-3, 6-0. Van de Bolt was tweemaal succesvol tij dens het open tennistoernooi. Met Ma- riëlle Maks eiste ze de hoofdprijs in het damesdubbel op ten koste van Roos Fey en Agnes van Rossum. In de Cl-klasse ging de winst in het he ren enkelspel naar Jacco van Wijk. Ste- fan Zoetelief won het C2-toernooi. Bij de C-dames veroverde Janine Langela de eerste plaats. Matthieu Luth (D-he- ren), Marianne van der Vuurst (D-da- mes), Wout Roorda (D35+ heren) en Maria van Krevel (D35+ dames) waren de overige individuele winnaars. Aan het open tennistoernooi deden 368 tennissers mee. In negen dagen tijd werden 370 partijen afgewerkt. De overige winnaars: Cl heren dubbel: Bas en Albert-Jan Smit. C2 heren dubbel: Bart Schneider en Mark-Jan Ros. C dames dubbel: Lianne Koelewijn en Janine Langela. C gemengd dubbel: Leonie Barten en Sander Brinkman. Dl heren dubbel: Richard Dam en Se- bastian van de Geer Dl dames dubbel: R. Meenhorst en Marianne van der Vuurst. - Dl gemengd dubbel: Dagmar van Boeijen en Matthieu Luth. D35+ heren dubbel: Jos Fokken en R. Hattu. D35+ dames dubbel: Els Dobbe en Frouk Bos D35+ gemengd dubbel: J. Booi en R. van der Horst. In de B-klasse vielen in zowel het heren- als het dames enkelspel verrassingen te wel voor de eindstrijd in één van de categorieën van het open tennistoernooi van notereren. De getipte winnaars Edwin Baan en Sonja Huizinga verdwenen voortij- Soest-Zuid. dig van het toneel en bereikten de finale niet. Deze groep mensen kwalificeerde zich Foto: Goos van der Wilt. Ongèveer 140 mensen doen zater dag mee aan het pleintjesbasket bal. Dat evenement is georgani seerd door de Nederlandse Bas ketbal Bond, basketbalvereniging The Red Stars en een sportschoe nenfabrikant. Het vindt zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur plaats op de parkeerplaats van sportorgani satie Soest aan de Bosstraat. De teams moeten zich reeds om 10.00 uur melden. Direct daarna wordt van elk team een foto gemaakt, die de deel nemers na afloop mee naar huis krijgen. Burgemeester Hans de Widt zal het toernooi om 10.30 openen. Sportwet houder Jan Menne staat om 16.30 uur garant voor de prijsuitreiking. Het pleintjesbasketbal maakt deel uit van The Black Top Series. In 25 plaat sen in Nederland wordt het pleintjes basketbal in de buitenlucht gepropa geerd. De wedstrijden worden op één basket gespeeld met enkele afwijkende regels van het reguliere basketbal. De teams bestaan uit drie veldspelers en twee wissels. Het is de eerste keer dat dit in Soest plaatsvindt. Het toernooi wordt gehouden in drie categorieën. Ook zal er een drie-punten wedstrijd worden gehouden. In de pauze (van 13.00 tot 13.30 uur) verzorgt sport school Physical een demonstratie. De kappersvakschool uit Den Haag geeft een demonstratie knippen op house muziek. De nieuwe hair-style kan gratis worden aangebracht bij vrijwilligers. Dank zij de medewerking van de ge meente Soest en sportorganisatie Soest kan The Red Stars gebruik maken van de parkeerplaats aan de Bosstraat-Oost en een aantal voorzieningen op het sportcomplex. Rond de velden zullen diverse kramen staan opgesteld met on der meer kleding, hapjes en drankjes. Indien de weersomstandigheden bas ketbal in de openlucht niet toelaten, zal het toernooi worden verplaatst naar sporthal Beukendal. In een door de Nederlandse rijders gedomineerde Renault Clio-race op het circuit van Spa/Francor- champs in de Belgische Ardennen heeft Geerlof Stam nog eens ten overvloede bewezen dat hij nog al tijd met de besten mee kan. Hij stond na de trainingen aan de kop van het veld en in de race moest Geerlof alleen de slimme Frans Verschuur voor zich dulden. "Eindelijk weer op een echt circuit", moet Geerlof Stam gedacht hebben. De Soester maakt er geen geheim van dat het circuit van Zandvoort hem niet echt ligt. Op het snelle parcours van Fran corchamps kan hij veel beter uit de voe ten. Dat bewees hij al met zijn derde plaats vorig jaar tijdens een internatio nale Clio-race. Stam gaf zijn visitekaartje al tijdens de trainingen af. Alles liep perfect en hij zou als enige en eerste Clio-rijder een trainingstijd neerzetten onder de drie minuten. In de race zou alleen Frans Verschuur die prestatie evenaren. Geerlof stond op een pole position met naast zich de Belg Paul Simons. Daar achter een veld van nog eens 46 auto's. De Belgische Clio-rijders hadden in de trainingen nog enige potten kunnen breken, maar in de race waren ze niet opgewassen tegen het Nederlandse ge weld. Geerlof Stam had een uitstekende start en dook als eerste de bocht van Eau Rouge in. In zijn kielzog Frans Ver schuur, die bij het vertrek al meteen en kele plaatsen goedmaakte. Twee ron den bleef Stam op kop, maar werd toen voorbijgestoken door Verschuur. "Ik wilde niet de fout maken als in de vorige race op Zandvoort en vol in de slag gaan met Verschuur. Het belangrijkste was om het materiaal heel te houden en ik hield Frans Verschuur in mijn vizier. Die speelde het spelletje echter heel slim. In de 'Bus stop' remde hij iedere keer net even harder dan nodig was. Ik moest daardoor mijn remmen en ban den zó belasten, dat die het zouden be geven. Bovendien dacht hij dat zo zijn teamgenoot Patrick van Dissel vlak bij mij in de buurt kon komen. Dat laatste lukte echter niet. Ik bleef vlak achter Verschuur. Het eerste jeugd mix-team van tennisvereniging Soest-Zuid is zondag kampioen van Nederland geworden. De ploeg versloeg in het hol van de leeuw ZLTB met 3-5. Een dag eerder hadden de Soester tennissers in de halve fina le TV Skinlo in de halve finale alle illusies ontnomen. Soest-Zuid had zich voor de eindronde in Zwolle geplaatst door districtskam pioen te worden. De halve finale werd zaterdag verspeeld, een dag later volg de de eindstrijd tegen de organiserende vereniging ZLTB. Maarten Zoetelief haalde zondag het eerste punt binnen. Hij klopte zijn te genstander met 6-0 en 6-3. ZLTB kwam op gelijke hoogte door een over winning op Floortje Bouwer (4-6,3-6). Xander de Groot zette Soest-Zuid weer op het goede spoor door met 6-4 en 6-3 te winnen, maar Rachel Beijer ver speelde haar punt met de cijfers 1-6 en 0-6. Zoals verwacht zegevierde Soest-Zuid in het jongens dubbel: 6-2,6-3. De uit eindelijke doorbraak voor de titel werd gemaakt in het meisjes dubbel. Floortje Bouwer en Rachel Beijer proefden voor het eerst de winst in een spannen de partij: 7-5, 7-5, hetgeen de tussen stand op 4-2 in het voordeel van Soest- Zuid bracht. Soest-Zuid had derhalve nog één punt nodig en dat werd binnengesleept in het eerste gemengd-dubbelspel. Xander de Groot en Floortje Bouwer stelden het De Nederlandse kampioenen van TV Soest-Zuid (v.l.n.r.): Maarten Zoete lief, Xander de Groot, Floor Bouwer en Rachel Beijer. Foto: Goos van der Wilt. Nederlands kampioenschap veilig door met 6-3 en 7-6 te winnen. Dat Rachel Beijer en Maarten Zoetelief daarna met 4-6 en 3-6 verloren, maakte niet meer uit. De felbegeerde titel was binnen. Het jeugdteam werd na thuiskomt ont haald op het tennispark aan de Bos straat. Voorzitter Marlies van der Horst huldigden de kampioenen die een reis naar Euro Disney in Parijs kregen aan geboden. Soest-Zuid was niet de eerste Soester fi nalist bij de jeugd mixed-teams. In 1991 stond LTC Soestdijk in de finale, maar aan de Schrikslaan werd toen verloren. Het voetbalterrein in Soesterberg is voortaan verboden terrein voor de voetbalvereniging Soesterberg. Dat is in de commissie financiën en sport besloten, nadat het clubbestuur een aantal afspraken met de gemeente niet is nagekomen. Drie bestuursleden zijn inmiddels afgetreden. De club heeft bij de gemeente nog steeds een schuld van 167.000 gulden. Het ge meentebestuur heeft Soesterberg per brief laten weten dat het evenmin overweegt het contract volgend seizoen voort te zetten. Het hek is op slot en de werkzaamheden (verplaatsing lichtmasten en speelklaar maken van twee velden) zijn stopgezet. Een poging van de gemeente de voet balclub de helpende hand toe te steken, is op niets uitgelopen. Soest was bereid de schuld van Soesterberg te bevriezen en de club te ontlasten van rente en af lossing. Daarbij werd wel de voorwaar de gesteld dat het hoofd van de afdeling financiën en een medewerker van de af deling sport om de twee maanden in zicht in de boeken zouden krijgen. De eerste afspraak werd door de toenmali ge voorzitter afgezegd, terwijl bij de twee daaropvolgende vergaderingen niemand, van het bestuur verscheen. Soesterberg kreeg een laatste kans en moest de financiële stukken voor 1 juni aan de gemeente overhandigen. Toen ook aan die eis niet werd voldaan, was de maat vol voor de commissie fi nanciën en sport. Voetbalvereniging Soesterberg mag geen gebruik meer maken van de accommodatie en hoeft (voorlopig) niet meer op steun van de gemeente te rekenen. De schuld blijft staan. De schuld van 167.000 gulden is onder meer ontstaan doordat de club geen passe-partout (huur voor het terrein) betaalde. Daarnaast heeft de gemeente de schuld overgenomen, die de club op liep door een lening voor een deel van het clubhuis. De gemeente had daar garantie voor gegeven. Volgens een woordvoerder van de ge meente zijn de voorzitter, de penning meester en de secretaris van de club op gestapt. De boekhouding is nog niet bo ven water. A. Smit is op dit moment nog het enige bestuurslid van Soesterberg. Hij pro beert zo snel mogelijk een algemene le denvergadering te beleggen. "Maar of dat lukt, ik weet het niet. Iedereen gaat op vakantie, dat heb ik ook tegen de ge meente gezegd. We hebben nu onge veer honderd leden, ik ben het enige be stuurslid. De nieuwe penningmeester durfde het niet aan, toen hij zag hoe de financiële situatie er voorstond. Op de ledenvergadering moet blijken of de le den nog zin hebben." De heren Kelderman en Van Ame rongen zijn clubkampioen geworden van bridgeclub Eemland. Ze werden eerste in de A-lijn tijdens de afsluiting van het wedstrijdseizoen. In de B-lijn werd het echtpaar Riemens eerste. Mevrouw Berink en de heer Tromp wonnen in de C-lijn, en in de D-lijn werd de zege opgeëist door me vrouw De Gooyer en de heer Mos. Alle winnaars ontvingen een wisselbeker en een prijs die ze mogen houden. In de loop van het afgelopen seizoen werden acht Top-Integraal wedstrijden gespeeld. Het eindresultaat hiervan was: 1. de heren Swaalf-Van der Werff, 2. echtpaar Riemens, 3. de dames Pron- k-Wicart. In de districts viertallencompetitie wer den het tweede en zesde team van Eem land kampioen. De teams promoveer den naar respectievelijk de eerste en de tweede klasse. Tot september zal Eemland een aantal zomerwedstrijden spelen. Daarna be gint het nieuwe wedstrijdseizoen. Na vorig jaar van de vijfde naar de vierde klasse gepromoveerd te zijn heeft het triplette bestaande uit Albert Wuring, zoon Justin Wuring en Ar- noud Deelen opnieuw voor een goede prestatie gezorgd. Na veertien gespeelde wedstrijden in de vierde klasse eindigde het triplette met tien gewonnen wedstrijden op de twee de plaats, waardoor er promotiewed strijden gespeeld moesten worden te gen vijf andere teams om twee plaatsen in de derde klasse. De eerste wedstrijd werd met 13-10 ge wonnen van een team van Treize Points uit Utrecht, de tweede werd met 14-4 gewonnen van 't Gein uit Nieuwegein, de derde met 13-6 van "les Cailloux" uit Zeist.> De vierde werd helaas met 13-9 verloren van "kets Up" uit de Bilt en de vijfde en laatste wedstrijd werd met 13-7 gewonnen van een ander team van "Les Callous" uit Zeist. Door de vier overwinningen eindigde het triplet te op de eerste plaats en promoveert het naar de derde klasse. Met een krachtige noord-oostenwind (kracht vijf) werd de vijfde wedstrijd van de zomercompetitie gevist. Dat het wel eens heel moeilijk zou kunnen worden om een visje te vangen, daar was iedereen het wel over eens. De noord-ooster stond dwars op de Eem en bij sommigen recht in het ge zicht; ook was er een sterke stroming richting Eemmeer. In het eerste gedeel te vielen de vangsten flink tegen, met hier en daar een uitschieter. De pauze werd benut om bij elkaar te informeren naar de vangsten en de te volgen tac tiek. Na de pauze viel het bij de meesten helemaal stil. Henk Horst, die voor de pauze al menig visje in zijn net had zit ten, ving nog wel regelmatig. Hij werd dan ook eerste met 6.38 meter, tweede werd Bert van de Hoef (die eindelijk een keer de felbegeerde stek 50 had) met 5.09 meter en derde werd Eemspe- cialist Ron de Bruin met 4.52 meter. In de tweede divisie werd Willem Hop man eerste met 5.30 meter (in de pauze nam hij menig visser in de maling met zijn vangsten). Tweede werd Wout van de Groep met 4.79 meter en derde Jan Lievestro met 4.21 meter.

Soester Courant | 1992 | | pagina 10