Soesterbergers fietsen 's avonds Renni< ISOESTERBERGI 1ÏÏL TUUR& WELZIJN! 'The Mighty Eight' 1942 - 1992 CTLióhCCK Zwer Vijï Wa Fol stichting openbare bibliotheek V/O Nieuws van de bibliotheek Kunstwerk van de maand WOENSDAG 24 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDAG Laetitia stuurt mensen naar mooie plekjes in omgeving Vanaf 2 juli in Militair Luchtvaart Museum Zondagconcert in kasteel Groeneveld Zwemdiploma Faxapparaat en geld uit bedrijf Groot concert van Amersfoorts Jeugdorkest Kinderboerderij De Vrije Teugel Berichtgeving Soesterberg Kerkdiensten Medische dienst Diverse cheques uit huis gehaald 'Ik, de slechtste aller vrouwen' Soester Courant goede informatiebron \NereldI/1/inkel Wevers in India Vrijwilligers Vakature Bank Aansprakelijkheid Fietsen met IVN Eemland en Groeneveld Bibliotheek op zaterdag gesloten Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Beste indivi Vreemde talen De Duin Bert politi IAlbert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Peter van den Akker en hangt niet in de Kunstuitleen, maar in de Centrale Bibliotheek aan de Albert Cuyp laan, bij de uitleenbalie. In 1978 bezocht Peter van den Ak ker het New Yorkse Metropolitan Museum of Art. Sindsdien is hij ge fascineerd door de geabstraheerde voorstellingen en de eigentijdsheid van de Grieken en Egyptenaren. Vooral de schilderingen op Griekse vazen en de Egyptische hiërogliefen inspireren hem. In zijn werk legt hij een verbintenis tussen zijn persoon lijke belevingswereld en de kunst vormen van de Grieken en Egypte naren. Het kunstwerk van de maand heet "Memories I left behind", is 110 bij 80 centimeter en is gemaakt in ge mengde techniek. Openingstijden Kunstuitleen, Wil- laertstraat 49, Soest: Maandag- en vrijdagavond 18.30 - 20.30 uur; Woensdag- en vrijdagmiddag 14.00 - 17.00 uur. In Soesterberg zijn maandag 53 men sen op de fiets gestapt voor de jaarlijk se avondfietsvierdaagse. Dat aantal is lager dan in voorgaande jaren, toen zestig tot zeventig deelnemers werden geregistreerd. De organisatie zoekt de oorzaak in de concurrentie van de voetbalwedstrijd Nederland-Dene- marken. "Maar de mensen kunnen zich van avond (dinsdag-red.) ook nog opgeven. Je mag één van de vier avonden mis sen", aldus F.J. Hagmeijer van de orga niserende vereniging Laetitia. Hoeveel mensen zich dinsdagavond bij de stoet voegden, was bij het ter perse gaan van deze krant niet bekend. De eerste avond fietsten de deelnemers door Maarn, gisteravond leidde de rou te hen onder meer door Hollandsche Rading. Lage Vuursche en Soestdijk staan vanavond op de route en morgen avond rijden de fietsers naar Soestdui- nen en Den Dolder. Start- en vertrek punt is elke dag het Dorpsplein. Daar zullen morgenavond ongetwijfeld bloe men worden overhandigd aan de deel- Goedgemutst stappen, twee dames op de fiets voor een tocht over ongeveer 25 kilometer. Zij gaven de voorkeur aan de avondfietsvierdaagse boven de inter land Nederland-Denemarken. Foto: Goos van der Wilt. Op 4 juli 1942 stegen zes A-20 Bos tons van de 8e United States Air Force 'The Mighty Eight' op van hun basis in Engeland om de eerste Amerikaanse aanval op bezet Europa uit te voeren. De doelen waren vier vliegvelden van de Duitse Luftwaffe: De Kooy, Ber gen, Haamstede en Valkenburg. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de stichting Baarnse Muziek- kring vindt op zondag 28 juni een jubi leumconcert plaats in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld. Solisten zijn Fania Chapiro (piano) en Armand Goudart de Beauregard (viool). Zij spelen werken van Ludwig van Beetho ven, Johann Sebastian Bach en Claude Debussy. Het concert begint om 16.00 uur. Toegang f 10,-/8,50. Kaarten: tel. 02154-20446 (receptie Kasteel Groe neveld). Fania Chapiro. Zaterdag 20 juli hebben de volgende leerlingen hun diploma gehaald, opge leid door sport- en zwemschool De Wieksloot: A: Sandra van Brummelen; Larissa Blaauw; Sharon de Bruin; Juliëtte Dijk; Joost Grasso; Adriën L'Honor-Naber; Jolanda de Rooy; Nanda Ros; Bauke Rotman; Niet Verlaan; Hendrik Ver kade; Michèlle Waddell; Richard Zon- •derland; Arjen Dekker; Patricia de Groot; Ellen Bos; Alexander Köller; Mark Hofstede; Alex Muller; Anouk van Doren; Tim Saai; Ralph Saai; Timo Tak. B: Rensje Boer; Maaike van de Brug; Mark Driessen; Marjoleine Engel- moer; Michiel Heymans; Tessa Holt- huizen; Hannah Koster; Ewoud Lan- genberg; Marijke Luyckx; John van de Pouw-Kraan; Elger Vink; Nadine Schuld; Dominic Vossen. Met deze aanval boven Nederland op de Amerikaanse onafhankelijkheids dag werd een volgend hoofdstuk in het luchtoffensief tegen nazi-Duitsland ge opend. Vanaf het begin van de oorlog had de Engelse Royal Air Force nacht bombardementen uitgevoerd. Na 4 juli 1942 kwam daar het Amerikaanse dag offensief bij, zodat de Duitsers geen moment rust meer hadden. Veel Ne derlanders zullen het zich nog herinne ren, de condenssporen van honderden B-17- en B-24-bommenwerpers op weg naar Duitsland. Een teken van hoop, van de naderende bevrijding. Het Militair Luchtvaart Museum laat in de tentoonstelling 'The Mighty Eight' zien hoe de Amerikanen werkten aan de ondergang van Duitsland, hoe zij leefden en werkten op hun bases in En geland en in hun toestellen hoog boven Europa. 'The Mighty Eight'van 2 juli tot en met 12 september 1992. Openingstijden: van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 tot 16.30 uur. Op maandag en zaterdag gesloten. Voor meer informa tie, tel. 03463-53815. In Soesterberg zijn een faxapparaat en een onbekende hoeveelheid geld uit een bedrijf aan de Anersfoortsestraat gestolen. De inbreker had een raam in geslagen om binnen te komen. Ook op de Rademakerstraat werd een zaak bezocht door kwaadwillende men sen. De buit bestond uit sigaretten, boe- kenbonnen, postzegels en een bedrag van driehonderd gulden. Beide inbraken werden vrijdag ge pleegd. Onder leiding van dirigent Peter Vin ken geeft het Regionaal Amersfoorts Jeugdorkest (ca. 100 musici tussen 15 en 23 jaar.) op zaterdag 27 juni het jaar lijkse "grote concerC ditmaal in de Franciscus Xaveriuskerk aan 't Zand te Amersfoort, alwaar het AJO komend seizoen wekelijks gaat repeteren. Op het programma staan werken van Johann Wagenaar (Cyrano de Bergé- rac), Manuel de Falla (Noches en Las Jardines de Espana, Ouverture "Can- dida" van Leonard Bernstein en "An American in Paris" van George Gersh- win. Bij het werk van De Falla is de jon ge Folke Nauta solist (aan de vleugel). Aanvang 20 uur. Entree: f 10,-, voor donateurs, CJP- en 65-plussers (met pas) f5,-. Jeugdige musici van de Re gionale Amersfoortse Muziekschool (RMA) mogen voor slechts één gulden dit concert bezoeken. 30 Jaar Het AJO bestaat binnenkort 30 jaar. In juli reist het orkest voor een tiendaags bezoek naar enkele steden in Zuid-En- geland, met onder andere optredens in Hampshire. In voorbije jaren behaalde het Amersfoorts Jeugdorkest tijdens in ternationale concoursen in Wenen, Pa rijs en Rotterdam eerste prijzen, zowel met het "groot" orkest als met kleine bezetting (strijkers). In oktober wordt medewerking ver leend aan een benefietconcert t.g.v. het 175-jarig bestaan van de Xaveriuskerk, en er is een concert voor de "Vrienden van de Sint Joriskerk" in december van dit jaar. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 25 juni Schoolreis van de Alexander Roozen- daalschool uit Amsterdam. En daar gaan we iets bijzonders van maken want deze kinderen kunnen moeilijk praten en luisteren. Zo leren we veel van el kaar. Na schooltijd komen Jasper, Mark, Karl en Michelle hun verjaar dagsfeestje vieren. En als er zoveel kin deren zijn, wil de clown ook altijd wak ker worden. Hij is eerst heel verdrietig, maar wordt dan weer heel vrolijk. En zo hoort het op een feestje. Natuurlijk zijn 's ochtends de volwassenen weer wel kom van 9.30 - 11.30 uur. Vrijdag 26 juni De Bestevaer uit Amersfoort komt voor een schoolreis. En na schooltijd komenMiranda en Jan voor hun ver jaardagsfeestje. 's Avonds is er nog een activiteit. Want het is de allerlaatste keer dat het kinderrestaurant er is. Of we volgend seizoen doorgaan, weten we nog niet. Maar deze laatste keer eten we Hongaars. Kinderen kunnen komen koken vanaf 15.45 uur. En iedereen kan komen eten vanaf 18.30 uur. De maaltijd kost f 7,50 per persoon. Wel tijdig reserveren. Zaterdag 27 juni Vanaf 13.30 uur: Mike, Addis en Ste ven zijn jarig en dat vieren wij. Nog maals attenderen wij ouders erop dat het nu de tijd is om het verjaardags feestje van uw kind te boeken voor sep tember en later in het jaar. Het loopt storm en wij doen er alles aan om aan uw verzoeken te voldoen, maar dan wel tijdig bespreken. Dinsdag 30 juni Een hele grote schoolreis van De Ka meleon uit Amersfoort. Woensdag 1 juli Schoolreis van De Tweemaster uit Nij- kerk. Deze groep blijft ook 's middags en dan komt er tevens een groep kinde ren uit Leusden van de Gemeente. Sa men kijken zij naar de voorstelling "De Nar en de Koningin" en wij zorgen ook voor leuke activiteiten. "Soesterbergse" kopij voor de Soes- ter Courant kan - uiterlijk op zondag - worden ingeleverd bij Dory Elie, Morane 13 in Soester berg, tel. 52391. Het materiaal kan ook - uiterlijk op maandag - rechtstreeks worden ge zonden aan de redaktie: Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest (of postbus 57, 3760 AB Soest), tel. 02155-14152, fax 02155-24904. Zondag 28 juni 1992 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 uur jfondag 10.30 uur HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. L. v.d. Berg, Ermelo Zaterdag 27 juni en zondag 28 juni 1992 HUISARTS Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd, Paltzerweg 227, Den Dolder, tel. 030-280626. TANDARTS Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: C. Jonkers, Charlotte de Bour bonlaan 36, Zeist, tel. 03404- 20330. KRUISWERK Medisch Centrum, Rademakerstraat 43, tel. (03463) 51540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en informatie: elke werkdag 13.00-14.00 uur. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest-Baarn-Eemnes, Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. (03463) 52606. Spreekuren: Gezinsverzorging en bejaardenhulp: elke dinsdag en woensdag 9.30-10.30 uur. Maatschappelijk werk: elke woensdag 9.30-10.30 uur. Bewoners van een huis aan de Postweg in Soesterberg zijn vorige week diverse cheques kwijtgeraakt. Ze werden mee genomen door een inbreker die een deur van de woning had opengebroken om binnen te komen. Steenhoffslraa! 46, tel. 19577 Vrijdag 26 juni: De Mexicaanse dichteres Juana Inès de la Cruz wordt wel de 'Sappho van de Spaanse literatuur' genoemd, vanwege de zinnelijke liefdespoëzie die zij in de 17e eeuw schreef. Haar werk is klassiek geworden. Nobelprijswinnaar Octavia Paz schreef in 1986 haar biografie. De ze vormde het uitgangspunt voor de stijlvolle film die de Argentijnse regis seuse Maria Luisa Bemberg over haar maakte. In het Mexico van de 17e eeuw waren er geen mogelijkheden voor een vrouw om zich aan wetenschap of kunst te wij den. Een vrouw hoefde niet te denken, ze moest zich slechts aan man en kinde ren wijden. De enige uitwijkmogelijk heid was het klooster. Te kunnen stude ren en schrijven, dat was voor de hyper intelligente Juana reden geweest in te treden in een klooster. Haar penne- vruchten verwierven al snel de nodige faam, die tot genoegen van de moeder overste ook afstraalde op het hele klooster. Maar er zat verandering in de lucht. Terwijl in Europa de Contra-Reforma tie in volle gang was en de Inquisitie overuren maakte, moest ook in de kolo niën de bezem door de Kerk. Vrijheden zols Juana die genoot, en haar verwaar lozing van de religieuze plichten, waren een doorn in het oog van de aartsbis schop, een mening die een gewillig ge hoor vond bij de nieuwe moeder-over ste van Juana's klooster. Mexico werd in die tijd geregeerd door een familielid van de Spaanse koning, die de titel van Onderkoning droeg. Deze had zeer veel bewondering voor Juana, net als zijn vrouw, die een harts vriendin van haar werd. Zij bezocht Juana regelmatig in het klooster. Hun gesprekken en wederzijdse genegen heid inspireerden Juana tot het schrij ven van haar mooiste liefdespoëzie. De invloed van de onderkoning wist lange tijd te voorkomen dat Juana haar privileges in het klooster werden ontno men. Maar hij werd, mede door het geïntrigeer van de aartsbisschop, naar Spanje teruggeroepen. De enige bond genoot die Juana nog had, was pater Miranda, haar biechtvader, maar hij durfde haar niet langer te steunen... Regisseuse Maria Luisa Bemberg heeft van dit gegeven een zeer smaakvolle film weten te maken. Bovenal gaat de film over vrouwen die in een mannen wereld moeten vechten om het leven te mogen leiden dat ze willen, en dat is een verhaal van alle tijden. Het succes van de film wordt in het ge ringe mate veroorzaakt door het prach tige spel van beide hoofdrolspeelsters: Assumpta Serna als Zuster Juana, en Dominique Sanda (bekend uit Nove- cento) als onderkoningin. Aanvang: 20.30 uur. Toegang f 7,50; leden/CJP/Pas-65 f 5,-. m ■^^^SticlUing Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9 tel. 28132 De Indiase wevers zijn misschien wel de beste ter wereld. Het katoenen garen wordt geverfd en dan worden de patro nen - of het nu gaat om de ingewikkeld ste sprei of de eenvoudigste theedoek - rechtstreeks in het werkstuk zelf gewe ven met een techniek die al duizenden jaren oud is. Toch wordt de wever niet best betaald, en dat is alleen maar erger geworden toen veel bezitters van weefgetouwen overgingen op machinaal weven. De In diase bevolking wordt niet veel beter van het belangrijkste exportprodukt. Het zijn de grote industrieën die er goed garen bij spinnen. Gewoonlijk verkopen de wevers hun produkten aan de opkoper die hun ook het garen levert, meestal op krediet. Die kredieten kunnen zo hoog oplopen dat al het verdiende geld bij de opkoper blijft. In de zuidelijke deelstaat Tamil Nadu zijn inmiddels 1600 coöperaties van de grond gekomen, waardoor de rol van de tussenhandel wordt terugge drongen. De coöperaties worden ge steund door de Indiase organisatie Co-optex. Eén van de kanalen die Co-optex ge opend heeft, is dat van de export, want de binnenlandse concurrentie is hevig. Via dit kanaal vindt de voornamelijk huishoud-textiel zijn weg naar de We reldwinkel Soest. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, tel. 21832; dinsdag en donderdag 13.30-17.00 uur; woensdag 9.30- 12.00 uur; vrijdag 9.30-17.00 en 19.00-21.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 Smitsweg 311, tel. 12630 Vraag: In januari van dit jaar is het Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) in gevoerd. Is er op het terrein van aan sprakelijkheid nog iets veranderd? Antwoord: Ja, in zoverre, dat in meer gevallen de organisatie aansprakelijk wordt gesteld voor de schade die haar vrijwilliger tijdens het werk aan een an der toebrengt. In de nieuwe tekst van het wetboek wordt namelijk veel na druk gelegd op het aanwezig zijn van een gezagsverhouding, wanneer het om aansprakelijkheid gaat. In het oude wetboek werden alleen de termen 'werknemer' en 'werkgever' gebruikt en was het aan de rechter om uit te ma ken of een vrijwilliger als werknemer moest worden gezien. Nu de term 'gezagsverhouding' cen traal staat, is er meer kans dat een orga nisatie aansprakelijk zal worden gesteld voor de schade die een vrijwilliger heeft aangebracht. In veel gevallen is er in derdaad sprake van enige gezagsver houding in het vrijwilligerswerk. Im mers, er worden opdrachten gegeven of aanwijzingen hoe het werk moet wor den gedaan, enzovoort. Daar kijkt de rechter naar als hij moet vaststellen of een gezagsverhouding aanwezig is. Deze week vragen wij uw aandacht voor de volgende vacatures: 2-105 Internationale hulpverlenings organisatie vraagt voor het beheer van haar magazijn enige medewerkers. Geïnteresseerden krijgen de zorg toe gewezen voor al het materiaal ten be hoeve van de rampenbestrijding en huishoudelijke dienst. 4-109 Buro-Vrije Tijd in Soest zoekt een vrijwillig(st)er ten behoeve van te lefonische contacten, één keer per week overleg, administratie. Het bureau brengt mensen met elkaar in contact die dezelfde hobby of bezigheid uitoefe nen. 4-112 Koninklijke Vereniging Ho meopathie Nederland zoekt publicist voor de afdeling Gooi en Eemland. 6-114 Maatschappelijke dienstverle ningsinstelling vraagt een aantal vrij wil- lig(st)ers voor het begeleiden van con tacten van kinderen (tot ongeveer twaalf jaar) in echtscheidingssituaties. Het halen en brengen en, waar nodig, aanwezig blijven tijdens bezoek. 7-106 Kinderboerderij vraagt vrij wil- lig(st)ers voor het voorbereiden en uit voeren van kinderactiviteiten in samen werking met anderen, één tot vijf mid dagen per week. 7-120 Scoutinggroep vraagt vrijwil- lig(st)ers voor een groep kinderen van tien tot veertien jaar. De bedoeling is spelend bezig te zijn en technieken te le ren. Tijd: zaterdag 13.00 tot 15.00 uur. Minimumleeftijd 21 jaar. 7-135 Peuterklasje te Baarn zoekt één of twee vrijwillig(st)ers voor het helpen bij het begeleiden van de spelen de peuters in een groep van ongeveer vijftien kinderen. 8-168 Verpleeg- en reactiveringscen trum voor psychogeriatrische patiënten zoekt meerdere vrijwillig(st)ers die sa men met de medewerkers van de activi teitenbegeleiding en bewegingsthera pie bewoners begeleiden bij het zwem men (één bewoner wordt door één per soon begeleid). 9-101 Stichting voor lichamelijk en/of zintuiglijk gehandicapten zoekt vrijwillig(st)ers voor het begeleiden van gehandicapten die zelfstandig op vakantie willen, maar daarbij wel hulp nodig hebben. 12-104 Peuterspeelzalen in Soest vraagt vrijwillig(st)ers voor het onder houden van de tuinen, die gelegen zijn om een viertal speelzalen. Inlichtingen over genoemde vacatures en over vrijwilligerswerk in het alge meen kunt u verkrijgen bij de VVB Soest/Baarn, Smitsweg 311 te Soest, tel. 12630. De openingstijden zijn dins dag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. In Baarn is het kantoor op Oranjestraat 13, tel. 02154-81834, open donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Op zondag 28 juni houdt het IVN Eemland in samenwerking met Kas- teel Groeneveld een fietstocht langs het water in de Eempolder. De fietser maakt hierin uitgebreid kennis met het water in al zijn verschijningsvor men. De tocht sluit aan op de tentoonstelling Water, die kortgeleden van start ging in Kasteel Groeneveld. De tocht is onge veer twintig kilometer lang. Op ver schillende plaatsen zullen IVN-natuur- gidsen staan, die interessante informa tie geven over planten en dieren in en op het water. De historische Kring Eemnes is die dag aanwezig om het gemaal Eemnesser- sluis te laten zien en enige achtergrond informatie te geven. De route leidt ook langs het onderzoek- en onderwijsschip van de Stichting Reinwater, dat op die dag te bezichtigen is. Er zijn twee startpunten, waar de fiets tocht tussen 12.00 en 14.00 uur kan be ginnen: 1. Kasteel Groeneveld 2. Het pleintje bij de Grote Kerk in Eemnes. Daar is ook een routeboekje met infor matie te koop. Na 18 juni kan er op eigen gelegenheid gefietst worden door de Eempolder. Het routeboekje blijft te koop in Kas teel Groeneveld en bij de plaatselijke vw. Voor informatie, tel. 02154- 20446. In de maanden juni, juli en augustus is de Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan op zaterdagochtend ge sloten. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Russisch 1 en 2 Het Russisch behoort binnen de Indo/ europese talen tot de Slavische taal groep en gebruikt het zogenaamde cy rillische alfabet, dat enige overeenkom sten met het Griekse alfabet vertoont. In de cursussen wordt naast het schrij ven en het lezen van deze taal ook aan dacht besteed aan luistervaardigheid. Russisch 1. Aanvang: maandag 21 september, 20.35-22.05 uur. Russisch 2. Aanvang: maandag 21 september, 19.00-20.30 uur. Docente beide cursussen: mevr. M, Kardos. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs: f 250,-. Aantal lessen: 25 van 1V2 uur. Turks 1 en 2 Turks 1. Aanvang: woensdag 23 sep tember, 20.35-22i05 uur. Turks 2. Aanvang: woensdag 23 sep tember, 19.00-20.30 uur. Docent beide cursussen: M. Yalwac. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan- straat 167a. Cursusprijs: f 200,-. Aantal lessen: 25 van l'/2 uur. Latijn voor beginners Een nieuwe taalcursus, die in septem ber van start gaat, waarin wordt uitge gaan van het "Latijn in het Nederlands" (bijv. agenda, mutatis mutandis, status quo). Aan de hand van dergelijke uit drukkingen en zegswijzen en van een voudig Latijns proza en/of poëzie, zul len de hoofdlijnen van de grammatica aan de orde komen. Ook zal aandacht worden besteed aan de Romeinse ge schiedenis, (staats)instellingen en cul tuur voor zover hiervan iets terug te vin den is in het Nederlands taalgebruik. Aanvang: woensdag 23 september, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. drs. E. Sijpesteijn. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs: f 250,-. Aantal lessen: 25 van 1V2 uur. Taalcursussen voor op reis Duits voor de wintersport Aanvang: maandag 21 september, 20.35-22.05 uur. Docent: drs. M. tei Laak. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167 a. Cursusprijs: f 145,-. Aantal lessen: 12 van 1V2 uur. Indonesisch op reis Aanvang: maandag 21 september, 19.00-20.30 uur. Docente: mevr. I. Andersen. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs: f 145,-. Aantal lessen: 12 van 1V2 uur. Grieks op reis: Na behandeling van het Griekse alfabet en de uitspraak zullen zoveel mogelijk woorden, uitdrukkingen en zegswijzen aan de orde komen, steeds toegespitst op een concrete situatie. In de cursus zal ook aandacht worden besteed aan land, volk en cultuur. Voldoende grammati cale uitleg moet er zorg voor dragen dat u tenslotte zelf eenvoudige zinnen zult kunnen vormen. Aanvang: maandag 21 september, 20.35-22.05 uur. Docente: mevr. drs. E. Sijpesteijn. Cursusadres: Mavo Soest, Valeriaan straat 167a. Cursusprijs: f 145,-. Aantal lessen; 12 van lV2 uur. Inlichtingen en aanmeldingen: Volksu niversiteit Soest/Soesterberg, Steen hoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00 tot 13.00 uur. Rennie Erasmi terdag zilver g derlandse tun langemat. Mei 31.95 punten renveen op de de eerste kee; Springbokken een wedstrijd, titel op het S| Op het prograr van vijf onder tijdschema was mus de hal pas 1 alwasbegonne nieuwe verassi op blote voete In zwembac werd zaterd eerste plaat; B. Deze c zwommen d mers/sters het echte w Met zeven Duinkikkers acht wedstri Vuursche op tig punten, 39 punten ei de. Na een vert twintig pers en 50 mete kers de eers wisselbeker volgende e haald: eene Hooft en R vrije slag en acht jaar. E en Roelof ii rijke Perso meter rugo vrije slag o 19.0 secon met 19.0 s de 25 met< werd derd over de tic Pieter Dai met vier se op de vijf Bart Dar lonveren Vaassen function; De weds zwemme gen kiloi waarvoo plaatste sen over Met een 38 kilon in de v< bedroeg De neg vervolg bij hij z achterh overwii nuten 2.11.2? Collegi eerster Met minute plaats Wam Eemli paard famil den 1 Het DeV Eem ben stree In tv. lang paar fette start en r De l

Soester Courant | 1992 | | pagina 11