Huldiging plaatselijke (top)sporters Rennie Erasmus springt naar zilver Panache winnaar zaalvoetbaltoernooi Zwemrecreanten kampioen Fietscrossers weer voorin Al zijn de vakanties dan nu écht begonnen SPORT! VAKANTIE BEZORGERS PAGINA 1? WOENSDAG 24 JUNI 1992 met mland eneveld iotheek op lag gesloten universiteit Soesterberg e talen Beste individuele prestatie van lid de Springbokken SOESTER COURANT PAGINA 13 TURNEN Gevraagd Soester Courant René Hoksbergen wint in Barneveld De Duinkikkers succesvol bij Ondertoppers Goede resultaten in afdelingswedstrijd D VS/Knollentuin geen finalist, wel meest sportief ZAALVOETBAL ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Bert Damen snelste politie in Vaassen Vijf uur sport Warmbloedpaarden Fokvereniging 'Het is niet hoogdravend, maar het komt uit een warm hart' Duivenberichten Loodgieterswerk Jeugdnieuws j 8 juni houdt het IVN ïmemverking met Kas- ;ld een fietstocht langs e Eeinpolder. De fietser uitgebreid kennis met d zijn verschijningsvor- ïan op de tentoonstelling tgeleden van start ging in leveld. De tocht is onge- :ilometer lang. Op ver- itsen zullen IVN-natuiir- iie interessante informa- planten en dieren in en Kring Eemnes is die dag het gemaal Eemnesser- en en enige achtergrond- leven. De route leidt ook rzoek- en onderwijsschip ig Reinwater, dat op die igen is. artpunten, waar de fiets- 2-00 en 14.00 uur kan be- teneveld e bij de Grote Kerk in n routeboekje met infor- i er op eigen gelegenheid :n door de Eempolder. ije blijft te koop in Kas- :ld en bij de plaatselijke informatie, tel. 02154- en juni, juli en augustus )theek aan de Albert p zaterdagochtend ge- raat tel. 2219S en 2 behoort binnen de Indo/ en tot de Slavische taai- ruikt het zogenaamde cy- et, dat enige overeenkom- Griekse alfabet vertoont, sn wordt naast het schrij den van deze taal ook aan- 1 aan luistervaardigheid. Aanvang: maandag 21 20.35-22.05 uur. Aanvang: maandag 21 19.00-20.30 uur. de cursussen: mevr. M. Mavo Soest, Valeriaan- 250,-. 25 van l'/2 uur. invang: woensdag 23 sep- .35-22:05 uur. invang: woensdag 23 sep- .00-20.30 uur. cursussen: M. Yalwac. Mavo Soest, Valeriaan- 200,-. 25 van 1V2 uur. r beginners aalcursus, die in septem- gaat, waarin wordt uitge- Latijn in het Nederlands" mutatis mutandis, status hand van dergelijke uit- n zegswijzen en van een- s proza en/of poëzie, zul- ijnen van de grammatica ;omen. Ook zal aandacht ed aan de Romeinse ge- taats)instellingen en cul- ;r hiervan iets terug te vin- Vederlands taalgebruik, oensdag 23 september, uur. Docente: mevr. drs. Mavo Soest, Valeriaan- 250,-. 25 van l'/2 uur. sen voor op reis wintersport aandag 21 september, uur. Docent: drs. M. ter Mavo Soest, Valeriaan- 145,-. 12 van l'/2 uur. •p reis aandag 21 september, uur* Docente: mevr. I. Mavo Soest, Valeriaan- 145,-. 12 van l'/2 uur. '8 van het Griekse alfabet k zullen zoveel mogelijk nikkingen en zegswijzen omen, steeds toegespitst e situatie. In de cursus zal vorden besteed aan land, r- Voldoende grammati- er z°rg voor dragen dat f eenvoudige zinnen zult n. landag 21 september, un Docente: mevr. drs. Mavo Soest, Valeriaan- 145,-. 12 van 1V2 uur. i aanmeldingen: Volksu- -st/Soesterberg, Steen- lel. 22195; maandag en '0-16.00 uur; dinsdag en 00 tot 13.00 uur. Rennie Erasinus uit Soest heeft za terdag zilver gewonnen op de Ne derlandse turnkampioenschappen langemat. Met een totaalscore van 31.95 punten eindigde hij in Hee renveen op de tweede plek. Het is de eerste keer dat een lid van de Springbokken zo hoog eindigde in een wedstrijd, waarin de nationale titel op het spel stond. Op het programma stonden drie series van vijf onderdelen. Doordat op het tijdschema was ingelopen, kwam Eras mus de hal pas binnen toen de wedstrijd al was begonnen. Daar wachtte hem een nieuwe verassing. Erasmus mocht niet op blote voeten turnen. Dat zou hem 0.3 punten per serie kosten. Op sokken mocht wel en dat is uitgerekend iets wat zijn trainer Harrie Eichholtz hem uit oogpunt van veiligheid steeds heeft ver boden. Niettemin kwam Rennie Erasmus sterk voor de dag. Zijn eerste optreden be stond uit een salto voorover, een Ara bier, een flick flack, nog een flick flack en een hoeksalto. Het leverde hem 10.85 punten op, waarmee hij op de tweede plaats stond. In de tweede serie verspeelde de jonge Soester zijn kansen Rennie Erasmus toont trots zijn zilve ren medaille die hij in de C-groep won. Foto: Goos van der Wilt. op de titel. De Arabier, flick flack, tem posalto, flick flack en hele schroefsalto waren prima, maar daarna verloor hij zijn evenwicht en maakte hij een pas buiten de mat. Dat ongelukje kostte Erasmus 0.9 punten, waardoor hij te rugviel naar de vierde plaats. In de laatste serie maakte Erasmus dat goed. Met 11.05 punten won hij de laat ste serie (Arabier, salto, salto, flick flack en salto). Het was de hoogste score van de dag die Erasmus weer in het zadel van de tweede plaats zette met een to taalscore van 31.95 punten. voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Tijdens de nationale loopdag, die za terdag in Barneveld werd gehouden, stond tevens een halve marathon op het programma. AV Pijnenburg werd bij de veteranen vertegenwoordigd door René Hoksbergen en Wim Doe- kes. Hoksbergen kwam uitstekend voor de dag en werd eerste in de Veteranen Il-klasse met een tijd van 1.27.03. In het totaalklassement van de veteranen werd hij tweede. Wim Doekes liet een tijd noteren van 1.40.10. Tegelijkertijd met de loopdag in Barne veld werd in Zeist een wegwedstrijd over tien kilometer gehouden. In een prima ambiance moesten twee ronden van vijf kilometer worden afgewerkt. Dick den Oude (Veteranen II) bracht de snelste tijd namens AV Pijnenburg op de klokken met 36.36, maar hij moest in de laatste ronde alle zeilen bij zetten om senior Henk Wallet van zich af te houden. Henk liet op de atletiek baan van de organiserende vereniging FIT een tijd van 36.48 voor zich afdruk ken. Gerrie den Oude draait met de week beter. Ook nu weer wist zij een uitste kende prestatie neer te zetten: met een tijd van 38.27 verbeterde zij haar per soonlijk record met maar liefst een volle minuut! Persoonlijke records waren er ook te melden voor Elly Moerman: 40.35, en Rini Kouwenberg in 41.20. In zwembad De Geiser in Zeist werd zaterdag gestreden om de eerste plaats bij de Ondertoppers B. Deze competitie wordt ge zwommen door recreatieve zwem- mers/sters en is een opstap naar het echte wedstrijdzwemmen. Met zeven ploegen zwommen De Duinkikkers negen wedstrijden. Na acht wedstrijden stond zwemclub De Vuursche op de eerste plaats met veer tig punten, De Duinkikkers tweede met 39 punten en Zeist met 37 punten der de. Na een verbeten strijd met maar liefst twintig persoonlijke records op de 25 en 50 meter, behaalden De Duinkik kers de eerste plaats en mochten ze de wisselbeker in ontvangst nemen. De volgende eindresultaten werden be haald: een eerste plaats behaalden Elise Hooft en Roelof Kemp op de 25 meter vrije slag en 25 meter rugcrawl onder de acht jaar. Elise in 22.1 en 23.1 seconden en Roelof in 20.8 en 23.7 seconden Ma rijke Persoon werd tweede op de 25 meter rugcrawl en eerste op de 25 meter vrije slag onder de tien jaar in 22.6 en 19.0 seconden. Merel van de Kuil werd met 19.0 seconden eveneens eerste op de 25 meter vrije slag. Femke Hartman werd derde op de 25 meter rugcrawl over de tien jaar in 22.9 seconden. Pieter Damen verbeterde zijn beste tijd met vier seconden en eindigde als derde op de vijftig meter rugcrawl onder de twaalf jaar in 45.0 seconden en op de vijftig meter schoolslag een tweede plaats in 46.2 seconden. Vivian Spronk werd eerst op de vijftig meter rugcrawl onder de twaalf jaar in 43.4 seconden en tweede op de vijftig meter schoolslag in 51.4 seconden. Inge Roskam zwom 44.2 op vijftig meter schoolslag onder de veertien jaar, goed voor een eerste plaats en op de vijftig meter rugcrawl een derde plaats in 46.8 seconden. Ni- cole van Eeten behaalde de eerste plaats op deze afstand in 43.4 en een derde plaats op de vijftig meter school slag in 45.1 seconden. De King's Road Riders zijn in vorm. Dat bewees een aantal leden al door zich te plaatsen voor de Europese kampioenschappen die in juli in Italië worden verreden. Tijdens de derde wedstrijd voor het afdelingskam- pioenschap reden de Soesters weer voorop in de strijd. In de open klasse werd Sancho Kers eerste. Robin van de Wolk en Jorn Ster- kenburg werden resprectievelijk twee de en vierde. Geert Demage zorgde bij de Boys voor een goed resultaat. Hij won alle drie manches en eindigde als eerste. Sander Kolb had pech in de finale en kwam niet verder dan de zevende plaats. Bij de Experts was Erwin Marsé de bes te. Tweede plaatsen waren er voor Ster- kenburg, Toine Marsé en Sancho Kers. Dennis Krol en Vincent Govaard na men genoegen met de vierde stek. Ro bin van de Wolk en Rudy Krol waren de enigen die ook een finale moesten rij den bij de Experts. Ze werden eerste en zesde. Een eerste plaats bij de Cruisers was er voor dezelfde Van de Wolk en Erwin Marsé, terwijl Vincent Govaard beslag legde op de vierde plaats. Toch een prijs voor DVS/Knollen tuin op het eigen toernooi. Na driemaal een tweede plaats eindig den de zaalvoetballers uit Soest ditmaal op de derde stek, maar tij dens de prijsuitreiking werd DVS/Knollentuin uitgeroepen tot de meest sportieve ploeg. Panache pakte de hoofdprijs in het hoofd toernooi. Van die club had DVS/Knollentuin in sporthal Beukendal de eerste poule wedstrijd met 2-1 verloren. In de twee overige duels waren de Soesters, die werden bijgestaan door gastspeler John ter Mors, beter dan de Luchtmacht (4-2) en Make it Up uit Soesterberg (5-0). Het leverde DVS/Knollentuin een plaats in de halve finale op. Daarin moest de ploeg het opnemen te gen Springboks, dat vorig jaar in de fi- nale sterker was. Nadat Ronald de Rooij de score had geopend en Spring boks vervolgens de leiding had geno men, schoot René Ribberink vier se conden voor tijd de gelijkmaker in het doel: 2-2. Springboks bleek beter in het nemen van strafschoppen, waardoor DVS/Knollentuin om de derde en vier de plaats moest spelen tegen hoofdklas ser Burger. Dank zij doelpunten van Ribberink (twee) en Luits Houkes wonnen de Soesters met 3-2. De finale eindigde in een 1-0-overwinning voor Panache, dat tijdens het toernooi slechts drie doelpunten incasseerde. Rijk Verstraeten werd daardoor de minst gepasseerde doelman. Eric Ja cobs van de tweede divisionist werd ge- u ("Denk wél even aan 't nieuwe seizoen!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Bart Damen, lid van de Soester triath- lonvereniging De Schieter, heeft in Vaassen een triathlon voor politie functionarissen op zijn naam gebracht. De wedstrijd ging over één kilometer zwemmen, 49 kilometer fietsen en ne gen kilometer lopen. Na het zwemmen, waarvoor hij 19.55 minuten nodig had, plaatste hij het offensief tijdens het fiet sen overeen parkoers met veel vals plat. Met een gemiddelde snelheid van ruim 38 kilometer per uur bracht hij zichzelf in de voorste gelederen. Zijn fietstijd bedroeg één uur en achttien minuten. De negen kilometer lopen raffelde hij vervolgens in zéér hoog tempo af, waar bij hij zijn laatste concurrenten al snel achterhaalde en achter zich liet. Zijn overwinning kwam tot stand na 32 mi nuten lopen en een totaaltij d van 2.11.29. Collega Kees Rietveld kwam als een der eersten uit het water in 16.56 minuten. Met één uur 27 minuten fietsen en 38 minuten lopen pakte Kees de zevende plaats in 2.25.20. Warmbloedpaarden Fokvereniging Eemland houdl ralerdag 27 juni een paardensportdag op hel terrein van de familie Van der Grift aan de Peter van den Breemerweg. Het evenement begint om 10.00 uur. De Warmbloedpaarden Fokvereniging Eemland en de Stal Van Helden heb ben ongeveer 110 deelnemers geregi streerd. In twee wedstrijdringen worden vijf uur lang dressuurwedstrijden gereden door paarden en pony's. Ook staat een esta fette op het programma. Om 10.30 uur start een puzzelrit met aanspanningen en ruiters. De toegang tot het terrein is gratis. 't Links het succesvolle jeugdteam van Soest-Zuid, rechts de fietscrossers van de King's Road Riders, midden achter de basketballers van The Red Stars en op de voorgrond (v.l.n.r.) Linda van 't Klooster, Eva Janssen en Uenny Pot. Zij werden door wethouder Jan Menne gehuldigd Voor de eerste keer in de geschiedenis heeft de gemeente Soest een aan tal sporters in de schijnwerpers gezet. Wethouder Jan Menne van sport- zaken huldigde vorige week woensdag drie individuele sporters en drie teams die dit jaar een opmerkelijke prestatie hebben geleverd. Niet elke plaatselijke (top)sporter was uitgenodigd, maar volgens Menne zal de ge meente nog een keer een groep sporters uitnodigen voor een huldiging. Wanneer dat zal gebeuren, is nog niet bekend. "We hebben niet iedereen kunnen uit nodigen die in de ogen van iemand een prestatie heeft geleverd. We hebben een keuze gemaakt", aldus Menne die later met de mededeling kwam dat de huldiging een vervolg krijgt. Linda van 't Klooster, jeugdkampioen bowlen van Nederland, mocht als eer ste de felicitaties van de sportwethou der in ontvangst nemen. Ze kreeg een ingelijste foto van haarzelf. Voor Henny Pot (Nederlands kam pioen op de 10 kilometer voor vetera nen I) en districtskampioene Eva Jans sen (jeugd) had Menne een cadeaubon klaarliggen. De tien basketballers van de jongens as piranten van The Red Stars, die vierde op de NK waren geworden, ontvingen een paar basketbalkousen, terwijl de vier spelers van het eerste mixed-jeugd- team van Soest-Zuid ieder drie tennis ballen mee naar huis mochten nemen. Op het moment van de huldiging ston den de tennissers als districtskampioe nen in de kantine van het gemeentehuis. Reeds vier dagen later mochten ze zich Nederlands kampioen noemen. Ook zeven leden van de King's Road Riders waren op het raadhuis ontbo den. De fietscrossers hebben zich ge kwalificeerd voor de Europese kam pioenschappen die van 17 tot en met 19 juli in Italië worden gehouden. De ze ven leden kregen ieder een biljet van 10.000 lires, ongeveer zestien gulden. "Het is niet hoogdravend, maar het komt uit een warm hart", benadrukte Menne die alle sporters tevens een glas en een pen van de gemeente meegaf. De gemeente heeft een eerste aanzet gegeven voor een groter opgezette hul diging van sporters die een opmerkelij ke prestatie hebben neergezet. De ge meente heeft daarbij het districtsniveau als drempel gehanteerd. Het kan nog doordachter en beter worden voorbe reid, maar met deze aanzet gaf Menne toch te kennen dat het gemeentebe stuur de resultaten van de sporters waardeert. En daar gaat het tenslotte om. DVS/Knollentuin werd voor het eerst in vier jaar uit de finale gehouden. Pa nache schreef het zaalvoetbaltoernooi op haar naam. Foto: Goos van der Wilt. kozen tot beste speler van het toernooi. Martin Mulder van Springboks werd topscorer met acht doelpunten. In sport- en recreatiecentrum Aqua In- door speelden de tweede teams. DVS/Knollentuin 2 werd voor de tweede achtereenvolgende maal win naar van het schaduwtoernooi. De derde teams kwamen in actie in de Banninghal in Soesterberg. Bij DVS/Knollentuin stond de 54-jarige Henk Kramer onder de lat. Hij maakte zich onsterfelijk door drie strafschop pen te stoppen. Het mix-team van DVS schreef daardoor het toernooi op zijn naam. SEC 6 werd tweede. Postduivenvereniging De Zwaluw heeft een nieuwe winnaar in de an nalen kunnen bijschrijven. Een postduif van J. de Jong kwam za terdag als eerste binnen na de wed vlucht vanuit Minderhout. De af stand van 91 kilometer werd over brugd in één uur, acht minuten en 45 seconden, hetgeen een gemid delde snelheid van 1.319,33 meter per seconde betekende. De leden van De Zwaluw waren vertegen woordigd met 380 duiven. Jong, J. de: 148 67; Bruin, gebr. de 2 61 65; Kanters, M.: 3 14 72; Bree, H. de: 4 37 49 78 82 90; Stam, J.P. 5 23 39 50 73 95; Es, H van: 6 7 8 9 10 13 15 16; Belt, J. van de en Klzn.: 11 76 81 85; Brakel, J. van de Zonen: 12 52; Hengstum, Th. van: 17; Benschop, J.: 18 19 20 21; Wigtman, Th.: 22 43 45 54 83 91; Tol, D. van: 24 47 53; Egdom, B. van: 25; Brakel, van de/Beer, de: 26 40 60 69; Bes, A. de: 27 28 71 79 87; Klomp, T.: 29 30 31 35 93; Woudstra, H.: 32 42 89; Rijksen, G.33 51 62 64 74 86 88; Dorrestein, W. van: 34 41 44 57 58 70 80; Ginkel, A. van: 36 38; Kok, K.: 46 56 68 75 84 94; Voskuilen, R.: 55 59 63; Egdom, R. van: 66 92; Roest, B.: 77. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 AV Pijnenburg Op de winderige atletiekbaan van AVA'81 in Almere heeft Pijnenburg weer overwinningen geboekt. Marloes Heerkens zegevierde op de tachtig me ter (13.4 seconden) en op het onder deel verspringen (4.72 meter). Eva Janssen pakte op de 1000 meter de eer ste plaats (3.15.7 minuten), terwijl Ca- rine Verhoeven (3.18.2) als derde fi nishte. Monique Thomas wierp een persoonlijk record met de speer 16.98 meter), terwijl Esther Schoemaker haar beste prestatie met de discus verbeterde (14.42 meter). Rachel de Goede ging als eerste over de finish op de zestig' meter horden. Ra chel was met 11.1 seconden sneller dan ooit. Van goed gehalte waren ook de sprongen van Natascha Andriessen en Maaike Staal. Met 1.25 hoog evenaar den zij hun eigen records. Overige uitslagen: Estafette meisjes C: 42.3. Hoog: Tessa van Rossenberg 1.35; Ul- rike van der Lee 1.25. Discus: Dieuwke Moerman 15.22; Es ther Schoemaker 14.42. Ver: Marloes Heerkens 4.72 (eerste); Lizzy de Goede 4.35; Tessa van Ros senberg 4.09. Speer: Monique Thomas 16.98; Dieuwke Moerman 18.16. 80 Meter hard: Caroline de Bruyn 15.7; Marloes Heerkens 13.4; Eva Janssen 13.6. 1000 Meter: Ulrike van de Lee 3.26.2; Eva Janssen 3.15.7; Carine Verhoeven 3.18.2. Estafette meisjes D 35.8. Hoog: Natascha Andriessen 1.25; Maaike Staal 1.25. Ver: Natascha Andriessen 3.04. Speer: Rachel de Goede 19.54. I

Soester Courant | 1992 | | pagina 12