r LUYKJE GRATIS mm rs ezone (JUll Vernuur Opgaande lijn Rabobank zet zich voort 3RAS- ÉMERS 'Mas Ayu': een stukje Madura in Soest, met een vleugje Singapore KvK in zee met advocaten Nefkens: Zes Sterren-dealer HANDEL WANDEL I KOLORKID EN MINI-FOTOALBUM ïllem Van Oosten fotoservice FUNSHOPPlNG BIJ Laat niets te Woonwensen over PAGINA 6 i- en ERECHTEN: STAURANT it 47 - Soest i 1 82 52 aanbevolen. WOENSDAG 24 JUNI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 7 BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN UW KLEURENFILM. 'ONDERHOUD \l (alle merken) TENA JSCHAP ninde zenkrant, crant! Indonesisch restaurant viert eerste verjaardag Meningen van lezers Circusborden Uitlaatstroken Gratis juridisch advies voor ondernemers D66 fietst zich wijzer in Eemland Beoordeling General Motors Afscheid van bestuurslid J. Kok Op zoek naar een passende BROEK? Damespantalons gaan de winkel uit voor slechts f 5,- per TWEE STUKS! Retoerboetiek. Dah liastraat 20, Baarn. Tel, 02154-21895. Open: di-vr: 9.00-16.00 uur; za: 10.00-14.00 uur. OostenY fotoservice telefoon 02155 -10740 jis op een van de aardig- Soest rijk is (227 m2). ■gas en vrije tuin. mer met open haard en n, moderne keuken, kel- dieping: 3 slaapkamers, 2e verdieping: vaste trap mogelijkheid voor extra 2t fraaie inrichting, luxe terras van circa 150 m2. sen frontbreedte van ca. gezellige, afwisselende aat. it prachtige open haard- euren naar dakterras, lu- uwapparatuur, slaapka- badkamer, toilet en hal. iers, badkamer met lig- Ifsprekend met c.v.-gas ement op uitstekende '■-gas, berging en eigen Juterrain alsmede een van het Gooi-en Eem- in een weergaloos mooi idbereik. veel raampartijen en di- Jalkon op hetzuid-wes- 'rij uitzicht. apparatuur, 3 slaapka- met ligbad, separate lal. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 en jaar geleden opende "Mas Ayu", het Indonesische restaurant aan de Burgemeester Grothestraat in Soest, zijn deuren voor het publiek. Sinds- dien hebben zeer velen de geneugten jvan de Madurese keuken leren kennen en waarderen. De eerste verjaardag is een mooie aanleiding om de fijnproe vers nog eens extra te onthalen. Max Soenarto en Noor Mintjes, die at rzaak met z'n tweeën drijven, hebben [voor oude en nieuwe gasten deze j maand een paar zeer interessante ver- Irassingen, die met name de liefhebbers van de rijsttafel zullen weten te waarde- f. ren. Die waardering zal zeker nog toe- nemen als men bedenkt dat ze ook nog voor een speciale prijs worden aange- bonden. De gasten betalen voor de rijsttafel "Mas Ayu", die in het restaurant wordt geserveerd en uiteraard bestaat uit een groot aantal vlees- en groentegerech- ten, in plaats van de gebruikelijke f 39,50 per couvert slechts f 29,50: een voordeel van een tientje. Voor de be kende afhaal-rijsttafel - normaal f 49,50 - betaalt men deze maand even eens tien gulden minder: f 39,50, en het is goed daarbij te bedenken dat het hier gaat om een rijsttafel voor twéé perso nen. "Mas Ayu" startte vorig jaar aan de Burgemeester Grothestraat als "Raden Ayu", een naam die tot veler verrassing door een restaurantketen in het westen des lands geclaimd bleek te kunnen worden. De naam van het Soestdijkse restaurant werd enige tijd geleden dus gewijzigd, maar wat niet veranderd is, zijn de uitstekende kaart en de perfecte bediening, zoals de gasten inmiddels in groten getale hebben vastgesteld. Pittiger De Madurese keuken onderscheidt zich van de Javaanse - die bij de Indonesi sche restaurants in Nederland aanzien lijk vaker is aan te treffen - door een in het algemeen nog wat pittiger karakter. De spijzen zijn vaker wat scherper - "heter" - gekruid en de echte liefheb bers appreciëren dat. Overigens: ook de gasten voor wie het allemaal niet zó pittig hoeft te zijn, kunnen op de lijst van "Mas Ayu" aan hun trekken ko men. nl K\Ml' Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 De kaart kent, zoals voor de hand ligt, vooral een aantal Madurese gerechten - een "hoofdnummer" is bijvoorbeeld Kambing Madura (geroosterd lams vlees in een scherpe Madurasaus) -, maar Max Soenarto en Noor Mintjes - die in het restaurant worden geassis teerd door Emiel van Dorrestein - heb ben voor de liefhebbers ook een aantal Singaporese specialiteiten geselec teerd, zoals Ayam Curry Singapura (kip in kerriesaus) en Beef Singapura (ossehaas in milde saus). Ook voor de gerechten uit de keuken van Singapore geldt trouwens dat ze in het algemeen vrij pittig gekruid zijn, maar natuurlijk weer anders dan de Madurese. Rijsttafel-buffet Speciale vermelding verdient bij "Mas Ayu" in elk geval ook het rijsttafel-buf fet, waarvan elke zondag te genieten valt voor f 37,50 p.p. en die is samenge steld met gekruide rijst (nasi kuning). De gasten kunnen de rijsttafel zelf sa menstellen door een keuze te doen uit de vele gerechten die daarvoor op een groot buffet staan opgesteld. De soto ayam madura (een heerlijke kippe- soep), de saté en de pisang goreng wor den daarbij overigens aan tafel geser veerd. Indonesië is voor zeer veel Nederlan ders een land met een wonderlijke aan trekkingskracht, en dat geldt des te meer voor al het heerlijks dat het de "in wendige mens" te bieden heeft. Wie zich de Madurese (en Singaporese) va rianten daarvan niet wil laten ontgaan, moet beslist eens een kijkje gaan nemen bij "Mas Ayu" aan de Burgemeester Grothestraat 16. V.r.n.l. Max Soenarto, Noor Mintjes en Erik v. Dorrestein van restaurant "Mas Ayu". Het restaurant heeft ook een uitgebrei de lijst met gerechten die afgehaald kunnen worden en is op maandag ge sloten, al wordt op die regel voor grote re gezelschappen - party's e.d. - op spei- caal verzoek graag een uitzondering ge maakt. "Mas Ayu" is telefonisch te be reiken onder nummer 28744. De grote afkeer van heer C.J. van Nieuwkerk kan ik best begrijpen. Zijn verbazing echter niet, dat het kerkbe stuur het goed gevonden heeft dat aan de hekken van de Oude Kerk reclame gemaakt wordt voor Circus Renz. In een kerk waar Gods woord wordt los gelaten en ontkracht, is het al gauw zelf een circus waar alles mag. Het is de La- odicea-kerk in wording. De komst van de antichrist nadert met rasse schreden, maar de eindtijd is al begonnen! Wie de balans opmaakt van honderd jaar gereformeerde kerken in Neder land, weet ook meteen hoe het er met de hervormde kerk voorstaat. De schei ding der geesten is begonnen. En het oordeel begint aan het huis Gods. Ver der veel waardering voor de moedige getuigenis van de heer Van Nieuwkerk. Hij geeft de kern van het christelijk ge loof zeer duidelijk weer. In de kerk waar dit belijden gemist wordt, staat men maar al te gauw open voor dingen die het gebrek aan kracht moeten maske ren. Dan is er nog wel enige religiositeit, maar die komt uit de aarde en niet van boven. Hoort dan het gebod en de waarschuwing van Jesaja (8:20): 'Tot de wet en tot de getuigenis; zo zij niet spreken naar dit woord, het zal zijn, dat zij geen dageraad zullen hebben.' G.L. Kramer Alweer zo'n stukje van een boze honde- bezitter. Als de gemeente haar werk naar behoren zou doen, had ik deze brief niet hoeven te schrijven. Maar ik vind het nu echt welletjes. Een hondenverbod in de winkelcen trums is tot daar aan toe. Dat de ge meente uitlaatstroken uitzoekt, is ook prima. En dat wij als hondebezitters dan belasting moeten betalen, vind ik ook nog best. Maar zodra de gemeente te beroerd is om de uitlaatstroken bij te houden, zodat je je hond op een norma le manier uit kunt laten, dat is er zeker niet meer bij. Nu zult u denken 'Waar heeft hij het over?' Neemt u nou bij voorbeeld eens: Insp. Schreuderlaan, langs de Koningsweg, het veld achter de Prinsenhof, en de uitlaatstroken achter de Vijver hof. Daar staat het gras nu metershoog. En dat is voor de hond toch ook geen pretje om daar zijn behoefte in te doen. Om maar niet te spreken over de ziek ten die je eventueel op kunt lopen. Bij voorbeeld: diarree. Moet ik nu echt doorgaan? Kunnen ze niet gewoon net als bij het pleintje bij de Spinet om de drie weken gemaaid worden? Net als de voetbal veldjes op de Di Lassostraat en bij C-drie. Of is het soms de bedoeling van de gemeente Soest uit milieu-overwe ging dat elke Soester straks met een knipschaartje de uitlaatstroken bij houdt? Gemeente Soest laat de hondebezitters ook eens zien waarvoor zij hondenbe lasting betalen. Misschien dat we dan ook kunnen zeggen met honderd pro cent: 'Gemeente Soest, Natuurlijk'. M. Tesson Vanaf 22 juni kunnen Eemlandse on dernemers gratis gebruik maken van een tweewekelijks advocatenspreek- uur. Iedere maandagmiddag kunnen zij op afspraak terecht bij de Kamer van Koophandel in Amersfoort, waar een ervaren advocaat hem of haar met raad en daad terzijde kan staan. Deze nieuwe dienstverlening is het re sultaat van een samenwerking tussen de Nederlandse Orde van Advocaten en de Eemlandse Kamer van Koophandel. Waarom een advocatenspreekuur? Da gelijks lopen ondernemers het risico in conflict te komen met de vele wetten en regelingen die Nederland kent. Boven dien kan men snel verwikkeld raken in een juridische procedure. In dat geval heeft de ondernemer plotseling behoef te aan een advocaat, die moet proberen de schade zoveel mogelijk te beperken en die bekijkt hoe de problemen kun nen worden aangepakt. Zover hoeft het niet te komen. De bedoeling van het ad vocatenspreekuur is vooral dat de on dernemers zich vooral over allerlei za ken kunnen laten voorlichten. Te den ken valt aan contracten, leveringsvoor waarden, huur- en koopovereenkom sten, vergunningen, betalingsgeschillen enz. Het spreekuur wordt in eerste instantie verzorgd door vier leden van de Orde van Advocaten. Zij hebben een langdu rige ervaring op het gebied van het Mid den- en Kleinbedrijf en spreken de taal van de ondernemer. Aan het spreek uur, waarvoor per ondernemer een uur wordt uitgetrokken, zijn geen kosten verbonden. Pas wanneer doorverwij zing plaatsvindt, zal aan de advisering een prijskaartje komen te hangen. Voor meer informatie en voor het maken van een afspraak kan de ondernemer con tact opnemen met de afdeling Handels- voorlichting van de Kamer, mevrouw Mr. H. Priemis, tel. 033-612964. Het evenement 'Met D66 op de fiets... in het Eemland' is een succes gewor den. Begeleid door een Eemnesser Jan Plezier werd koers gezet naar het his torische Eemnesser sluisje. Daar gaf dijkgraaf Roodhart een toelichting op de renovatieplannen en de Eemlander landinrichting. Fietsers, paarden en koetsiers werden vervolgens met het pontje over de Eem gevaren naar Eemdijk. Vandaar werd over de oude zeedijk de weg vervolgd naar Spakenburg. In restaurant De Mandenmaaker spraken de milieuspe cialisten en D66-kamerleden Dick Tommei en Doeke Eisma over milieu beleid en landinrichting. Vooral de er varingen van Dick Tommei tijdens de Milieuconferentie van de Verenigde Naties in Rio de Janeiro wekten grote interesse. De tegenstellingen tijdens de conferentie bleken enorm; tegenstellin gen tussen olieproducerende landen en ontwikkelingslanden en het industriële Westen. D66-statenlid en Eemnesser Henk Pot- man belichtte de milieuproblematiek vanuit Eemlands perspectief. Om de voortgaande verstedelijking van het Eemland tegen te gaan stelde hij op nieuw voor om een brug over het Eem- meer nabij Spakenburg te bouwen voor uitsluitend hoogwaardig openbaar ver voer en fietsers. De tocht werd besloten met een de monstratie in het historische stoomge maal 'Hertog Reijnout' in de Nijkerkse polder Arkemheen. De fractievoorzit ter van D66 in de staten van Utrecht Jan Prevoo sloot op Gelders gebied het fietsevenement af met een speech. Het evenement zal volgend jaar op meerde re plaatsen in de provincie Utrecht wor den georganiseerd. Opel-dealer Nefkens-Soest is uit geroepen tot Zes Sterren-dealer. Het betreft hier de jaarlijkse beoordeling door Opel-importeur General Motors Nederland. Na mens de importeur overhandigde de heer M. ten Berg, Districtsma nager After Sales van GM Neder land, de bij de verkiezing horende prijs. Jaarlijks worden alle afdelingen van het Opel-dealerbedrijf onder de loep geno men en beoordeeld. General Motors is daar in 1975 mee gestart, met het doel de kwaliteit van de Opel-dealerbedrij- ven doorlopend te verbeteren. Dealers die voldoen aan de zware kwaliteitsei sen, krijgen daarvoor sterren toege kend. Er kunnen maximaal zes sterren worden behaald. In de loop der jaren hebben steeds meer dealers zich gekwa lificeerd voor de 'Zes Sterren'. De kwaliteit en de service van de dea lers zijn de laatste jaren sterk opge voerd. Er zijn uitgebreide opleidingen georganiseerd door General Motors en mede daardoor kon in 1991 wederom een groot aantal sterren aan de in totaal 185 Opel-dealers worden uitgereikt. De kwaliteit van de dealer-organisatie van General Motors is daardoor verder toegenomen. General Motors is als eerste in de auto branche met deze kwaliteitscompetitie begonnen; later is dit door andere mer ken overgenomen. De Zes Sterren gelden voor: het per soneelsbeleid; het service-manage- ment; de service-organisatie; de service-afdeling; de totale uitrusting van het bedrijf; de klantenbinding. Ir. G. Schaap, Directeur After Sales van General Motors Nederland: "In de loop der tijden zijn de automobielen van Opel bijzonder vooruitstrevende 'high tech'-auto's geworden, waar niet iedereen zomaar onderhoud aan kan plegen. De klant moet dus volledig kun nen vertrouwen op de deskundigheid en eerlijkheid van zijn of haar Opel- dealer. Het is een interne zaak, deze beoordeling. GM beschikt over een zeer goede dealer-organisatie, dealer- bedrijven die er alles aan doen om te vreden terugkerende klanten te hebben en ze te behouden. Zij zetten zich volle dig in om onze filosofie 'De Opel-Dea- ler. Betaalbaar Beter' waar te maken. Het is dus geen publiciteits-stunt maar een waardering voor de inspanningen van Opel-dealer Nefkens-Soest in 1991." Allemensen wat een tassen! Gevlochten rietentassen nog wel. Zoveel. En zoveel verschillende. Handtassen, strandtassen. boodschappentassen, collegetassen, aktentassen, etc. En in zoveel vrolijke, zomerse kleuren. U moet ze zien. Maar let op: u bent gewaarschuwd...U wilt er beslist één hebben. NUH0 Minervaweg 3, 3741 GR Baarn. telefoon 02154-16246. Tijdens de goed bezochte algeme ne ledenvergadering van de Coö peratieve Rabobank Soest in res taurant Darthuizen konden de le den kennisnemen van een verheu gende, zich doorzettende groei van het resultaat van hun bank. Deze groei manifesteerde zich vooral in de sector Bedrijven, waar hogere provisiebaten en een uitbreiding van het marktaandeel in de kre dietsector duidelijke winstpunten waren. Na een explosieve toename van de spaargelden in 1990 was er in 1991 sprake van een tegenvallend resultaat. Het kostenaspect baart de bank zorgen en de automatisering is stevig in op mars. De Rabobankorganisatie mani festeert zich in snel tempo steeds meer in het buitenland, er wordt veel aan dacht besteed aan opleidingen en kwa liteitszorg, hetgeen onder meer uit werkt in een strak personeelsbeleid en een compacter kantorennet in Neder land. De Rabobank Soest bevindt zich in dit geheel in een comfortabele posi tie, hetgeen tevredenheid uitlokte bij zowel de bestuurscolleges als bij de di rectie. Geïnteresseerde leden werden ruimschoots in de gelegenheid gesteld hun mening te uiten over het gevoerde en het te voeren beleid en vragen te stel len over aangekondigde maatregelen. Dat mag in bankenland een unieke si tuatie worden genoemd. Het maakt de Rabobank tot een uiterst betrokken en toonaangevende instelling, die zich pri mair inzet voor haar eigen werkgebied. De avond kreeg een extra persoonlijk accent door het vertrek van de heer J. Kok, als lid van het bestuur. Hij heeft de bank bijna 25 jaar achtereen gediend, hetgeen hem een splinternieuwe fiets opleverde (om toch nog iets te kunnen besturen). De heer W.M. ten Harling van het regiokantoor in Haarlem reikte namens de Rabobankorganisatie aan de heer Kok de Zilveren Speld van Ver diensten uit. De opvolging door J.F.E. Kessel ontlokte de heer Ten Haaring de opmerking dat hij niet hoopte dat het verruilen van een drogist voor een apo theker iets te maken zou hebben met mogelijke kwalen van de zittende be stuursleden. Maar Kok stelde in zijn dankwoord geruststellend vast dat het bestuur net zo kerngezond was als de Rabobank zelf. Veel bloemen voor me vrouw Kok, die haar man zo'n dikke 5000 uren van haar leven heeft moeten missen, veel oprechte dankwoorden voor gedane bestuurlijke arbeid en veel beste wensen voor de toekomst. Kok maakte daarna een ererondje op zijn nieuwe fiets tussen de tafeltjes door. Di rect aansluitend werd de heer M.H.A. van Veeren bij acclamatie herbenoemd in zijn functie als lid van de Raad van Toezicht van de bank. Triple A-status Het openingswoord van de voorzitter van het bestuur, de heer T. Middel koop, werd voorafgegaan door een vi deopresentatie die op professionele wijze op grootscherm inspeelde op de landelijke en internationale activiteiten van de Rabobankorganisatie. Opval lend daarbij was de brede en snelle aan pak die werd en wordt gebezigd bij het uitslaan van de internationale vleugels van deze van oorsprong agrarisch getin te kredietcoöperatie. Een achtergrond die er overigens toe heeft geleid dat de bank wereldwijd aanspraak kan maken op het grootste marktaandeel als agri- businessbank. Uit een rondom de jaar wisseling groots opgezette reclame campagne hebben we trouwens kennis kunnen nemen van de zogenaamde Tri ple A-status van de bank. Een erken ning die te vergelijken is met de Miche- lin-sterren voor de betere restaurants. Slechts vijf banken in de wereld mogen deze kwalificatie in het vaandel dragen. De snelheid waarmee internationaal successen werden geboekt, laat zich ook vertalen in het aantal kantoren dat door de gehele wereld heen werd opge bouwd. Samen met de kantoren van banken waar nauw mee wordt samen gewerkt en de eigen vestigingen is in tien jaar tijd een netwerk van 12.306 fi nanciële steunpunten bereikt. De maat regelen met betrekking tot de tarifering van de betaaldiensten werden in de vi deo aan de orde gesteld. Door de mas sale verwerking van het aantal geauto matiseerde bankhandelingen zijn de kosten van het betalingsverkeer derma te hoog opgelopen dat deze nauwelijks nog beheersbaar te noemen zijn. Het bedrijfsleven heeft de genomen maat regelen als rationeel en noodzakelijk ervaren, in tegenstelling tot de particu liere consument, die veel geëmotio- neerder reageerde. En dat ondanks goed vooroverleg met de consumen tenbonden. De bank heeft het pakket, zoals bekend, inmiddels op de wensen van de consument afgestemd en dus bij gesteld. De Rabobank schenkt veel aandacht aan jeugdige cliënten. Zij zal daarin niet alleen staan, maar er wordt veel geïn vesteerd in de werving van de jonge toe komstige relatie. Zo zijn er meer dan 300.000 jongerenrekeningen over de balies gegaan, na één van de grootste reclamecampagnes die vorig jaar door de bank is gevoerd. Groei Directeur Hilhorst lichtte de jaarcijfers en de balans toe. Er is een groei van 18 procent van het bruto resultaat te con stateren. Een groei die opvallend ster ker is dan die van het landelijk organisa tie-gemiddelde. Begrijpelijk dat Hil horst hierover uiterst tevreden was. Het is met name de totale kredietverle ning die voor deze toename heeft ge zorgd. Een stijging van elf procent ten opzichte van 3,8 procent in 1990. Vooral de sterk stijgende belangstelling voor de bank van de zijde van het be drijfsleven is daar debet aan. De Rabo bank heeft 75 procent van alle nieuw bouw op het industrieterrein in Soest gefinancierd. De afdeling Bedrijven van de bank is daardoor uitgebreid. Hil horst stelde mevrouw Den Hartog, de heren Veldkamp, voorheen kantoorbe heerder aan de Smitsweg, en Huren kamp aan de vergadering voor als nieuwkomers op deze afdeling. Verrassend zijn de provisieopbrengsten die bijna een verdubbeling laten zien: 29 procent (15 procent). Oorzaken zijn te vinden in de sterke groei van het za kelijke betalingsverkeer en het toene mende geldautomatengebruik (de GEA's). Maar ook bij de afdelingen Beleggingen en Assuranties is van een ferme stijging sprake. De geringe toe name van de toevertrouwde middelen, de spaargelden, slechts twee procent ten opzichte van vorig jaar, wordt ver oorzaakt door de omstandigheid dat ze ker f 10 miljoen gulden naar andere be leggingsvormen is gegaan en er in 1990 sprake was van een incidentele sterke groei. Een groei van zes procent noem de Hilhorst normaal. De beide oorza ken in beschouwing nemend komt men toch dicht in de buurt van dat percenta ge. De bank heeft nu een algemene reserve vanf 19.732.172,-. De solvabiliteit be draagt 8,78 procent. Het streven voor 1992 is negen procent. De opgaande lijn in de ontwikkeling van de bank heeft in 1991 geleid tot een balanstotaal van f 266 miljoen (f 266.503.038,-). Een toename waarover de directie zeer tevreden is. Ten aanzien van het koste naspect deelde Hilhorst mede dat zijn bank ernaar streeft de reeds ingezette neergaande lijn zoveel mogelijk door te zetten. De eerste maanden van 1992 wijzen erop dat men hoopt in die opzet te slagen. Waar het landelijk niveau zich momenteel op acht procent kostenstij ging beweegt, blijft Rabobank Soest daar voor de eerste vijf maanden van dit met twee procent onder. Hilhorst be sloot met het noemen van een aantal andere kerncijfers over de eerste viji maanden van dit jaar: De groei van het balanstotaal is 2,5 procent en die groei is op jaarbasis be groot op 6,5 procent. De toename van de verstrekkingen van leningen en kredieten is acht pro cent en is op jaarbasis op 10,7 procent begroot. Opmerkingdaarbij: woningfi nanciering was begroot op 123,3 pro cent en zal wat achterblijven, de begrote tien procent van bedrijfsfinancieringen wordt naar het zich laat aanzien op jaar basis ruimschoots gehaald. De aanwas van spaar-, deposito- en rekening-courantgelden is drie pro cent, terwijl voor het gehele jaar een groei van zeven procent is geraamd. De B bedrijfskosten verlopen, zoals gezegd, conform de begroting: een stij ging van zes procent t.o.v. 1991. Het bedrijfsresultaat voor Voorzie ningen ligt iets boven de begroting. Op jaarbasis verwacht de bank een toena me van de winst t.o.v. 1991 van 25 pro cent. De rondvraag leverde o.a. de vraag op waarom er nog geen vrouwelijke be stuurder was gevonden. Er was al vier jaar eerder beloofd bij de komende functiewisselingen naar uit te zien. Voorzitter Middelkoop bekende er eenvoudig weg niet in geslaagd te zijn een geschikte kandidate te vinden. Het bestuur blijft werkzaam in die richting en deed een beroep op de vergadering op dat punt in de toekomst eventuele suggesties voor vrouwelijke kandidaat stelling aan te dragen. Vragen over de veiligheidsaspecten bij toekomstige verdere automatisering, parate kennis bij het baliepersoneel en veronderstelde onduidelijkheid bij Het scheidende bestuurslid J. Kok (midden) kreeg een fiets, zodat hij toch nog iets kan besturen. Rechts van hem directeur W. G. Hilhorst, links van hem voorzitter T. Middelkoop. koersverschillen van buitenlands geld en de hoogte van de voorzieningen voor bedrijfsrisico's en de daarmee gepaard gaande fiscale aspecten, konden door de leden van de colleges en de desbe treffende functionarissen naar genoe gen van de vragenstellers worden beantwoord. Toekomstmuziek kwam uit de mond vah de heer Hilhorst, die op een vraag over de mogelijkheid tot het veranderen van je eigen code bij het be talingsverkeer bij een concurrent-bank, wist te melden dat de techniek erin zou voorzien dat binnen een paar jaar de pincode zelf als fenomeen tot het verle den zou gaan behoren. v)

Soester Courant | 1992 | | pagina 6