m Pleintjesbasketbal: unieke pret Gert de Ruygt krijgt 'Dick' op z'n broek IJVNUNGM Marion van de Broek naar NK 400 meter in Helmond The Red Stars in zee met trio Amerikaanse trainers Nieuwe praeses Smeeing/BDC Handballers halen familiebanden aan Jeugdclubkampioenschap DYSB gedeeld I ïts met iets Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS I SPARTAMET E de Luxe SPARTA ATLETIEK ATLETIEK BASKETBAL E.J. van Scheijen volgt Herman Duit op j. cornelisse bv. Dakwerken Soester Courant ATLETIEK Geen medailles, wel goede cijfers voor Pijnenburg TRIATHLON De Schieter schiet op in Scherpenzeel Evenement op asfalt trekt niet minder dan 210 deelnemers BASKETBAL Virgil Beszelsen en Gerard Koops beste dammers DAMMEN PAGINA-iq WOENSDAG 1 JULI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 11 Veertiende Klaarwaterloop met ruim vijfhonderd deelnemers I Stuur mij nadere informatie. I Naam: I Deze bon zenden naar: EVN, [postbus 9840.3506 GV Utrecht Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven EL.021 55-1 9954 MET met elektrische start. I s die helling net even wat I te venijnig? Valt de tegen- I wind niet mee? Hebt u zware bagage te torsen Of hebt u gewoon een luie dag? Trek aan het startkoord van de Spartamet en een ver- nu/tig, geruisloos en super zuinig motortje maakt trappen overbodig. Dat is nog eens lekker fietsen'. Geen nelm nodig. Komt u even langs v een demonstratie? IRIKSLAAN 74 EFOON 12870 HRBRSHRHBHHRHHHRkRHwnHMHHHRnnMBMMi I Dringen bij de start voor een goede uitgangspositie. Tussen de vijf- en zes honderd van de Klaarwaterloop. Zoals te doen gebruikelijk werd gestart in diverse catego- aeelnemers werden vorige week woensdag weggeschoten tijdens de veertiende editie rieën. Dick van de Broek won de Volksloop. Foto: Goos van der Wilt. veertiende Klaarwaterloop kan in de geschiedenisboeken worden bijgeschreven. Daarbij nag de naam van Dick van den Broek niet worden vergeten. Hij Jwon woensdagavond de Volks- floop over vijf mijl. De atleet van W Pijnenburg was niet de enige jlie zegevierde, want de Klaarwa terloop kende, zoals altijd, veel rvinnaars. £oals bijvoorbeeld Marianne Spaaink kan De Bron en Robert Scheerhoorn kan de Minister de Visserschool. Weg geschoten door sportwethouder Jan denne waren zij het snelst op de mijl [1.600 meter) voor basisscholieren. In net algemeen klassement ging de eerste prijs bij de meisjes naar de De Bron en bij de jongens naar de OBS Overhees. Dat laatste was vrij opmerkelijk, want Ide eerste scholier van De Achtbaan was ■Henne van Zanten op de vierde plaats. Ook middelbare scholieren verschenen aan de start van de veertiende editie van de Klaarwaterloop. Het Baarnsch Ly ceum bleek over de rapste leerlingen te beschikken en streek zowel bij de jon gens als de meisjes met de eer. Eva Jans sen, districtskampioene op de 600 en 1.000 meter, hield de naam van haar school hoog, maar bij de jongens ging de individuele hoofdprijs naar Sam Drost van Groot Gooiland. Op het pro gramma stonden niet alleen wedstrijd-, maar ook prestatielopen over één en drie mijl. Hegemonie Serieuzer ging het eraan toe op de Volksloop, het afsluitende onderdeel van de Klaarwaterloop. Dick van den Broek doorbrak de hegemonie van Gert de Ruygt binnen AV Pijnenburg. De Soester was ditmaal de snelste over vijf mijl. Het tweetal leidde na één ron de de dans met de Baarnse atleet La Hassan Chidar. De Baarnaar moest in de tweede ronde toegeven op de Pij nenburgers en zou steeds verder achter op raken. Op de finish had Van den Broek zijn clubgenoot De Ruygt inmid dels ook op elf seconden gezet: 24.41 om 24.52. La Hassan Chidar kwam na 26 minuten en 32 seconden binnen, voor Gijs van Korlaar en Jos Hakvoort. Gerrie den Ouden had weinig te duch ten van haar concurrenten. In 29.53 bleef de atlete het overige deelnemers veld van de vrouwen ruim voor. Ellie Moerman werd tweede in 32.10, Con- nie van Diest bereikte eveneens het 'erepodium' door een tijd van 34.45 neer te zetten. Bedrijfscompetitie In het kader van de bedrijfssportcom- petitie werd ook een bedrijven-estafet- teloop gehouden. Na de eerste plaatsen bij basketbal en damesvolleybal en de derde prijs bij voetbal, pakte Smurfit Mercurius opnieuw twee prijzen. Zo wel bij de heren als de dames werd dit bedrijf eerste. Middelman Mode, met onder anderen Jack Belt binnen de ge lederen, eindigde als tweede, voor Zwart, Mul en Co. Er deden twaalf he- renploegen mee. Bij de dames startten drie teams. Ondanks kortsluiting bij de wissels, werd Van der Heijden Electra uit Baarn tweede. Het team van mede organisator Super van Doorn kwam als derde en laatste binnen. Aan de veertiende Klaarwaterloop de den ruim vijfhonderd mensen mee. Bij de start en de finish aan de Wiardi Beckmanstraat had Super van Doorn de traditionele braderie met onder meer diverse lekkernijen en een ballen- gooitent voor de jongeren. Ondanks de goede omstandigheden was het opmer kelijk dat de publieke belangstelling voor de Klaarwaterloop minder was dan vorig jaar. Dat nam niet weg dat de organisatoren opnieuw kunnen terug zien op een geslaagd evenement. K Marion van de Broek zal AV Pijnen- lburg komend weekeinde vertegen- Iwoordigen op de Nederlandse kam- I pioenschappen atletiek in Helmond. De atlete zal uitkomen op de 200 en |400 meter. Ondanks een blessure die verhinderde dat ze op snelheid kon trainen, kwam ze ■zondag in Duffel goed voor de dag met leen tijd van 25.54 op de 200 meter. Het jaccent van haar voorbereiding ligt ech ter op de 400 meter. Jaap van den Berg noteerde zondag een persoonlijk record op de 3.000 meter: 8.49.32. Een nieuw clubrecord kwam op naam van Eva Janssen. Op de 800 meter had ze 2.23.79 nodig. Caroline Verhoeven kwam vijf seconden later binnen. Opvallend waren ook Bo Menning en Robert Scheerhoorn die op de 1.000 meter 3.08.18, respectievelijk 3.08.83 liepen. Verspringster Marloes Heer- kens noteerde op de 100 meter een tijd van 13.27. Na tientallen uitwisselingen met clubs uit onder meer Denemarken, Tsjecho- slowakije, Frankrijk en Zweden, spre ken de leden van The Red Stars een aardig woordje over de grens. Maar het ziet ernaar uit dat met ingang van volgend seizoen Engels de officiële voertaal wordt. De club heeft namelijk de Amerikaan Sherman aangetrokken als trainer/ coach van het eerste herenteam. Hij volgt zijn landgenoot George Szanto op, die de leiding krijgt over de jongens junioren. Voor de dames had de club leiding reeds de Amerikaan John Mar tin in de arm genomen. Sherman is werkzaam op de vliegbasis Soesterberg. Het ligt in de bedoeling dat hij in augustus de herenselectie on der zijn hoede neemt. De spelersgroep is overigens nog niet rond, evenmin als het eerste damesteam, waarvoor op dit moment slechts zeven tot acht basket- balsters beschikbaar zijn. De club is nog op zoek naar versterking. Kennis van de Engelse taal verdient aanbeveling. EJ. van Scheijen is de nieuwe voorzit ter van Smeeing/BDC. Hij neemt de hamer over van Herman Duit die in totaal elf jaar praeses van de handbal vereniging is geweest. Duit heeft besloten het iets rustiger aan te doen, maar blijft op de achtergrond actief voor de club. Duit was ook voor zitter van onder meer basketbalvereni- »ing The Red Stars, sportvereniging WZ'49 en is ook betrokken bij de fila telistenvereniging Ook secretaris J. van de Putten heeft zijn functie neergelegd. Zijn taak wordt overgenomen door H. Hofstede. Van de Putten blijft wel bestuurslid, maar heeft onvoldoende tijd om het secreta riaat te voeren. Het bestuur van Smeeing/BDC heeft zijn dankbaarheid uitgesproken aan de voormalige voorzitter en secretaris. Het is blij dat beide personen deels beschik baar blijven voor de handbalvereniging. Installatiebedrijf Telefoon (02155)-1 3014 voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 Dat familiebanden ook op het sportveld kunnen worden aangehaald, bewijst handbalvereniging Smeeing/BDC ieder jaar. Op het terrein aan de Henriëtte Blaekweg hielden de handballers zondag de jaarlijkse familiedag. Ongeveer 150 mensen wisselden inspanning af met ontspanning en die for mule blijkt altijd te werken bij de handballers. Onder de deelnemers bevonden zich overigens ook voetbal lersvan VVZ'49en oud-leden van Smeeing/BDC. Natuurlijk deden ook veel familieleden mee. Hoewel het resultaat van de wedstrijden geenszins van belang is, ging het er soms scherp aan toe. De Smeeingen, de Zoetelieve Gerritjes, de Tourné's en de Roesten wilden vanzelfsprekend dat ieder teamlid scoor de en daar moest het een en ander voor worden geregeld bin nen de lijnen. De sportieve sfeer leed er niet onder. De familie dag werd afgesloten met een barbecue. Foto: Con Mönnich. Geen medailles, maar wel goede re sultaten. Dat was de balans die AV Pijnenburg opmaakte na de Neder landse jeugdkampioenschappen atle tiek die zaterdag in Breda werden ge houden. De meest opvallende Soester atleet was Sam Drost. Hij liep zowel de 1.500 als de 3.000 meter. Op de laatste afstand verbeterde hij zijn record met niet min der dan 7,5 seconden: 4.12.5. In de fi nale werd hij twaalfde. De achtste plaats bij het hoogspringen ging naar Sabine van Rossenberg. Zij bedwong een hoogte van 1.60 meter. Een dag later zou ze in Duffel haar re cord verbreken: 1.60 meter. Remco Braspenning lijkt op hetzelfde onder deel een abonnement te hebben op 190 meter. Voor beide atleten geldt dat krachttraining hen waarschijnlijk tot grotere hoogten kan stuwen. Sanne van Keken gooide de speer 30.28 meter ver. Leden van triathlonvereniging De Schieter waren zaterdag actief in een verlengde versie van de olympische triathlonafstand. Dennis Moerman was in Scherpenzeel de snelste Soester triatleet. Hij gebruikte voor de 1500 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,5 kilometer lopen slechts twee uur en 21.40 minuten. Gijs van Korlaar koers te in deze Super Prestige-wedstrijd naar een goede totaaltijd van 2.27.54. Ed van Renswouw deed nauwelijks voor zijn clubgenoot onder en volbracht de klus in 2.29.56. In de wedstrijdserie, waarin het zwemtraject duizend meter lang was, kwam Bea Beijer tot één van haar betere prestaties in 2.48.47. Ook voor de 1/8 triathlon hadden zich twee Schieter-leden gemeld. Alda van der Veen en Ploon van Renswouw deden goede zaken over 500 meter zwemmen, twintig kilometer fietsen en vijf kilome ter lopen. Alda finishte in 1.36.07, op zeven seconden gevolgd door Ploon. Een voor Soest uniek evenement, dat zeker voor herhaling vatbaar is, heet pleintjesbasketbal. Op de parkeerplaats bij sportorganisatie Soest speelden zaterdag 210 deel nemers van 42 teams de hele dag drie-tegen-drie. Op acht velden werden in totaal 125 wedstrijden van een kwartier afgewerkt. Pleintjesbasketbal is een nieuw initiatief van de Nederlandse Basketball Bond (NBB) en een sportschoenenfabrikant. Het wordt dit jaar in 25 gemeenten ge houden. In Soest was de organisatie in handen van basketbalvereniging The Red Stars die er als één van de eerste clubs in slaagde meer dan veertig ploe gen in actie te krijgen. Eef Halewijn van de NBB was zaterdag één van de belangstellenden. "De orga nisatie zat goed in elkaar. Prima mensen daar bij The Red Stars. De hele dag bas ketbal op acht velden, dat is geen klei nigheid." De deelnemers kwamen niet alleen uit Soest. Ook basketballiefhebbers uit on der meer Almere, Eemnes, Hilversum, Apeldoorn, Weert en de vliegbasis Soesterberg deden hun best op het as falt aan de Bosstraat-Oost. Tijdens de pauze zorgde Fysio Fitness Physical voor een demonstratie. Alle deelnemers ontvingen na afloop een gratis kleurenfoto van hun team, een poster van pleintjesbasketbal en een speld. Voor de beste twee ploegen uit de categorieën heren, dames en jeugd lagen onder meer t-shirts, basket ballen en zonnebrillen klaar. De prijzen werden overhandigd door sportwet houder Jan Menne, nadat burgemees ter Hans de Widt het openlucht-evene ment 's ochtends had geopend. Behalve de prijswinnaars kreeg ook In ge Hilhorst, een vijftien-jarig lid van The Red Stars, een t-shirt en een zonne bril aangeboden. Zij was de pechvogel van het toernooi. Tijdens één van de laatste wedstrijden ging ze door haar enkel. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat enkele dagen volstrekte rust voldoende moeten zijn om te her stellen van de blessure. Verder hoefde de aanwezige EHBO niet of nauwelijks in actie te komen. Alle 42 teams moesten tien gulden in schrijfgeld betalen. De helft daarvan (210 gulden) komt ten goede aan het Wereld Natuur Fonds. Het enthousiasme was na het toernooi niet minder dan tijdens de wedstrijden- reeks. Ook wethouder Menne bleek onder de indruk van het nieuwe evene ment. Hij dacht al hardop aan een meer centraal gelegen locatie voor een vol gende editie in 1992. Of pleintjesbas ketbal in 1993 wordt gecontinueerd, is afhankelijk van de schoenenfabrikant die zorgt voor de baskets en een finan ciële bijdrage. De onderhandelingen daarover zijn al in volle gang. Zowel de fabrikant als de NBB en de clubs zijn enthousiast over de gang van zaken. Het ligt in de bedoeling dat de winnen de teams per plaats volgend jaar uitko men in een finale op het Museumplein in Amsterdam. Daar ontstond enkele decennia terug het openlucht- basket bal. Als pleintjesbasketbal wordt voort gezet, kan The Red Stars dank zij de uit stekende organisatie rekenen op een nieuwe toewijzing. Of de club volgend jaar moet uitwijken naar een locatie in een woon- en/of winkelgebied, is de vraag. De parkeerplaats aan de Bos straat-Oost voldoet aan alle voorwaar den van pleintjesbasketbal. En dat was niet in de laatste plaats te danken aan de perfecte medewerking van sportorgani satie Soest. Foto: Con Mönnich. De parkeerplaats bij s. o. Soest was za terdag omgetoverd in een complete bas ketbalaccommodatie. De leden van damvereniging Soest/Baarn (DVSB) kunnen op vakantie. Ze hebben dit seizoen geen verplichtingen achter het bord met de honderd vakken meer. Virgil Beszelsen en Gerard Koops kunnen genieten van het clubkampioenschap bij de jeugd, dat ze delen. Beszelsen werd dit jaar kampioen van de Soester afdeling. Koops evenaarde die prestatie in Baarn. Beide dammers kwamen vorige week donderdag tegen elkaar uit en wonnen beide één partij. Ze werden derhalve allebei uitgeroe pen tot jeugdclubkampioen. De bijbehorende prijzen werden maan dagavond in het Duivenzaaltje aan de xvwuingsweg uitgereikt door jeugd- voorzitter Toon van der Ploeg en j eugd- leider Adri Butzelaar. Koops en Beszel sen waren niet de enige jeugdleden die met een beker naar huis gingen. Van de Soester afdeling werd Nancy Sall kam pioen in de B-groep. Haar zusje Maijo- lein won in de C-groep voor nieuwelin gen. Van de Baarnse afdeling werd Roël Bruinesse kampioen van de pupil len. De prijsuitreiking was één van de on derdelen van de slotavond. Na de hul diging konden de aanwezigen meedoen aan een loterij en daagden de jeugd- De prijswinnaars van D VSB werden maandagavond gehuldig. Foto: Goos van der Wilt. dammers hun ouders uit voor een dam- partijtje. Harry de Waard speelde een simultaan tegen belangstellende senio ren van DVSB. Enkele dagen voor de slotavond had den de Baarnse en Soester leden al te genover elkaar aan tafel gezeten. Voor de eerste keer in de geschiedenis ver sloegen de Baarnaars de Soesters: 46-20. DVSB start het nieuwe seizoen op don derdag 3 september. Een dag later kun nen de jeugddammers uit Baarn weer aan de bak.

Soester Courant | 1992 | | pagina 11