m- m: 4> 1 'JvMiAt: Stm2[ 129,- 139,- 239,- 159,- 199,- 59, 69?° Gezelligheid troef bij paardensport Olympische Spelen bij RKJS Mariëtte Rooderkerk keert sterk terug op autocircuit Duivenberichten 'Gokverslaafde' inbrekers "Wilhelmus van Nassau-e, Ben ik van Deenschen bloed...! SPORTr Genoeg gespreksstof op tennisreünie ■JL De mooiste geit van Soest en omstreken 'Gebrom' bij huwelijk motorclubleden 7?l 109?5 109?s 299,- 399,- 299,- 249,- 149,- 399,- 299,- 169,- ?NV0B^ WOENSDAG 1 JULI 1992 SOESTER COURANT 1 Babystunter j wsationele haalprijzenl 14990 Geslaagd festijn van WFE en Stal van Helden IDS JACKS 1 Op grasveld van de Peters Baan lYim van lloorn TURNEN r."v' ----- - -1- - De Springbokken in Utrecht beter dan team Sport Vereent Speelautomaten steeds vaker doelwit Sportuitslagen V erkeersdr empels in Amnestylaan worden verbeterd ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf PAGINA 13 Weerzien van 120 (oud-)leden van Soest-Zuid Jongen (6) komt met schrik vrij bij botsing met auto Geluidsinstallatie uit openstaand huis aan de Kolonieweg 'Pijnlijk' ongeval van bromfietser 'Slapstick' tijdens werken aan dak Zestig vierkante meter grond door brand verwoest levert alle bekende merken babykamers, j ioorgroeikamers, anderwagens, /andelwagens, uggy's, boxen, itostoeltjes. etc. etc. t voorraad tegen div. JU actel, jingpak oio ),90 NU 49,90 ,90 NU 69,90 9,90 NU 69,90 NU 99,90 luide nt mJ «M no ;te nop Indoor alle maten, 1 en: Adidas, Puma, liadora, istgrasschoenen, ORTINC 'g nent jack 1 ack 1 retex J 1., parka J ack U inten ywarmers: 6 KORTING Ongeveer 55 paarden en pony's en 112 deelnemers werden zaterdag geregistreerd op het terrein van de familie Van der Grift aan de Peter van den Breemerweg. Aanleiding daarvoor vormde de paarden- iportdag van de Warmbloedpaar- den Fokvereniging Eemland (WFE) en Stal van Helden. Diverse disciplines werden tussen elf uur en half zes afgewerkt. Op het pro gramma stonden verschillende dres- suurwedstrijden. De gevorderde en minder gevorderde pony's kwamen daarbij aan bod, evenals de Shetlands en de paarden in de B- en de L-klasse. Weer anderen namen deel aan de puz- zelrit gespannen of onder het zadel en voor de liefhebbers was er ook een esta fette. De organisatoren spraken van een geslaagd festijn. Veel leden van de WFE doen zondag alweer mee aan een buitenrit van de Stichtse Aanspanning 't Gooi. Die rit gaat overigens tussen tien en elf uur van start bij Van der Grift aan de Ferdinand Huycklaan. Op het weiland van de Peters Baan aan de Eemweg zal zondag het sportweekend van de Rooms Kat holieke Jongeren Soest (RKJS) worden gehouden. Dit jaar heeft de organisatie gekozen voor de 'Olympische Spelen' in plaats van de traditionele Zeskamp. Het is een Olympisch jaar en dat zullen de deelnemers bij de RKJS weten ook. Het polsstokverspringen is al jaren een vast onderdeel bij het sportweekend. Ook dit jaar wor den er verre sprongen van de favo rieten venvacht. Waarom de Zeskamp vervangen door Olympische Spelen? Organisator Bart Hagen van het RKJS-bestuur reageert enthousiast: "Veel leden van ons spor ten in hun vrije tijd, zij zijn ook geïnte- esseerd in de sport. Het EK-voetbal, Wimbledon, de Tour de France en de Dlympische Spelen, het heeft allemaal ïun aandacht. Wij dachten er goed aan te doen de aloude zeskamp met mis schien wel afgezaagde onderdelen als jeephelling en skilopen te vervangen door een soort van zeskamp met Olym pische sporten. Zo zullen de deelne mers kennismaken met biathlon en ook met ritmische gymnastiek." Op de vraag welke andere Olympische spor ten op het veld aan de Peters Baan be oefend kunnen worden, hult Hagen zich in een geheimzinnig stilzwijgen. "Kom maar kijken", zegt hij. "Het be looft in ieder geval een bont spektakel te worden." Na de Olympische Spelen zal de finale van het traditionele polsstokversprin gen worden gehouden. Favoriet Corno de Ridder uit Hoogland, de winnaar van het afgelopen jaar, heeft reeds ver klaard weer 'te gaan' voor de eerste prijs. Maar er zijn genoeg Soester kans hebbers. Zo weten Marco Spijker, Pie- ter Kuyer en Arno Grift ook wat meters bij elkaar te springen. Zij zullen zeker staan te trappelen om De Ridder van zijn troon te springen. De Olympische Spelen en het polsstok- verspringen beginnen zondag om 12.00 uur. Personen die aan de evenementen willen deelnemen, kunnen contact op nemen met Bart Hagen van het RKJS-bestuur. Zijn telefoonnummer is: 20472. Mariëtte Rooderkerk uit Soest is, na ïen gedwongen afwezigheid van enke- e maanden, met goede resultaten te ruggekeerd in de Squadra Bianca-ra- ces op het Circuit Park Zandvoort. Tijdens het door ruim 15.000 mensen bezochte evenement Italia a Zand voort eindigde zij, als enige vrouwelij ke deelneemster, op de achtste plaats. Afgelopen weekend werd ze, na tech nische problemen, 14e. Mariëtte (29) liep in april een gescheur de enkelband op. Zij was daardoor en kele maanden niet in staat aan races deel te nemen en miste daardoor trai- ningsarbeid. Tijdens het Italia a Zand voort debuteerde ze in haar auto met een achtste plaats. Afgelopen weekend vormde het Squa dra Bianca op het warme Circuit Park Zandvoort de apotheose van een dag vol spectaculaire races. Spektakel was er trouwens al na de training, omdat bij twintig auto's de uitlaat niet geheel reglementair zou zijn. Een kwestie waarover nog wordt gediscussieerd. Voor deze auto's, ook die van Mariëtte, verviel de trainingstijd, de rijders moes ten achteraan in het veld starten. In de eerste ronde wist ze na de start ze ven auto's in te halen, maar door een benzineprobleem hield de motor daar na sterk in. Dat bleef zo en kostte veel snelheid. Er vlogen enkele auto's van de baan, drie werden wegens een te laag gewicht technisch afgekeurd en Mariët- tes resultaat was uiteindelijk een veer tiende positie, in een veld van 28 deel nemers. De volgende race: is op 19 juli op Circuit Park Zandvoort. Ruffec PV DE ZWALUW Bree, H. de: 1 6 9 14; Wigtman, Th.: 2 10; Belt, J. van de en Klzn.: 3; Stam, J.P.: 4 7 11 12 15 16; Dorrestein, W. van: 5; Bes, A. de: 8 22; Woudstra, H.: 13 18; Roest, B.: 17 20; Rijksen, G.: 19; Dijk, J. van: 21. PV DE VRIENDSCHAP Schimmel, B.S.: 1; Eimers, R.: 2; Cochius, W.: 3; Altenaar/Reijerse comb.: 4 5 9 10; Wijnands, J.: 6; Duurland, T.: 7 8. Limper, P.: 15; Teunissen, A.: 2 4; Mons- jou, M.: 3 6 7; Huisman, D.: 8. 02155-13473 PV ZWALUW Es, H. van: 1 4 15 31 57; Bruin, gebr. de: 2 21 29 36; Stam, J.P.: 3 6 7 14 17 22 25 48; Belt, J. van de Klzn.: 5 13 20 34 49; Bes, A. de: 8 30 46 55; Bree, H. de: 9 32 33 37 42 44 45 47 50 54; Dorrestein, W. van: 10 26 39 40; Wigtman, Th.: 11 18 38 59 61; Brakel, van de - Beer, de: 12 19 28 43; Rijksen, G.: 16 27 35; Roest, B.: 23; Brakel, J. van de Zonen: 24; Woudstra, H.: 41 58; Jong, J. de: 51; Kanters, M.: 52; Tol, D. van: 53; Klomp, T.: 56; Jaron: 60; Voskuilen, R.: 62. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD 'vj-Tr.T De paar densportdag in Soest beteken de tevens sfeer en gezelligheid. Foto: Con Mönnich. De WFE zal in augustus tijdens de fees ten van het Groot Gaesbeeker Gilde voor de vierde keer een groot paarden- festijn houden op De Blaak. Ook op 12 september is de vereniging actief. Dan wordt in Soesterberg een buitenrit ge houden. De route leidt onder meer langs de route van de Open Monument dag. Geprobeerd zal worden of met na me de oudere bezoekers van de monu menten in het authentiek gerei van de leden kunnen worden vervoerd. De Spingbokken kwamen zaterdag in actie tijdens een zogenaamde 'duel- meet' tegen Sport Vereent. De Utrechtse club had De Springbokken daarvoor uitgenodigd. Bij de zes- tot acht-jarigen, de begin ners, werd Maaike Eichholtz eerste. Bij de D-meisjes haalde Monique Hilhorst 9.00 punten voor haar vrije oefening, maar Sport Vereent bezette de eerste twee plaatsen. De jongens draaiden de rollen om. De jeugdploeg van De Springbokken be haalde 162.00 punten. Sport Vereent nam genoegen met 144.80 punten. Bij de jeugdturners, kwamen slechts vijf deelnemers in actie. Zoals verwacht, won Ricky Erasmus op elk toestel met als uitschieter 9.90 punten op de sprong. Als ploeg waren De Springbok ken een klasse sterker dan de Utrech ters. Ook de C-meisjes deden mee aan de 'duel-meet'. In de klasse 5C behaalde Sanneke Kokelaar een tweede plaats. Bij de jeugd en juioren werd de tweede plek opgeëist door Esther van Oest. Gokverslaving is een groeiend probleem. Het aantal speelauto maten in Nederland neemt ziende rogen toe. Maar de kasten oefenen niet alleen aantrekkingskracht uit op goklustigen. Inbrekers slagen er doorgaans makke lijker in de speelautomaten leeg te halen dan degenen die er geldmunten in stor ten. Het aantal inbraken, waarbij de gokkasten doelwit zijn, kent eveneens een stijging. In de nacht van woensdag op donder dag werden voor de tweede keer binnen enkele weken twee kasten in een restau rant aan de Tamboerijn geplunderd. Hoeveel geld daarbij werd buitge maakt, is niet exact te zeggen. Het gemeentebestuur van Soest zal nog dit jaar een discussie voeren over een nieuw beleid ten aanzien van speelauto maten. In een notitie van het college wordt voorgesteld het aantal vergun ningen per horeca-bedrijf te halveren. Bovendien zouden de automaten uit sportkantines en clubgebouwen moe ten verdwijnen. De gemeente hoopt dat dat een preventieve uitwerking zal heb ben op met name de jongeren. Zij ko men tegenwoordig zo gemakkelijk in aanraking met de automaten, dat de verleiding erg groot is te gaan spelen. Als het gemeentebestuur beslist het aantal automaten drastisch te vermin deren, zal dat wellicht ook een positief effect hebben op het aantal inbraken. Ruffec ligt ongeveer 780 kilometer van Soest. Leden van De Zwaluw, De Vriendschap en Soest hadden een aantal duiven ingeschreven voor de wedvlucht van zaterdag. Ze deden er zes tot acht uur om op het vertrouw de nest terug te keren. De wind kwam vanuit het noordoosten. Ook vanuit Pont St. Maxence werd een wedvlucht gehouden. De afstand bedroeg 372 kilometer, terwijl de wind eveneens nit het noordoosten kwam. De duiven waren 's ochtends om zeven uur gelost en kwamen in het begin van de middag binnen. Pont St. Maxence AV Pijnenburg Veertiende Klaarwaterloop. Basisscholen jongens: 1. OBS Overhees, 2. Da Costaschool, 3. De Achtbaan. Basisscholen meisjes: 1. De Bron, 2. Minis ter de Visserschool, 3. Da Costaschool. Individueel jongens: 1. Robert Scheerhoorn (Minister de Visserschool), 2. Bo Menning (De Achtbaan), 3. Vincent Hofman (De oehakel), 4. Henne van Zanten (OBS Over hees), 5. Arjan Weyburg (Montessori school). Individueel meisjes: 1. Marianne Spaaink (De Bron), 2. Jiske de Goede (Minister de Visserschool), 3. Jill van Dorrestein (OBS Overhees), 4. Jacqueline Scheerhoorn (Mi nister de Visserschool), 5. Alberdine Slech- tenhorst (De Schakel). Middelbare scholen jongens: 1. Baarnsch Lyceum. Middelbare scholen meisjes: 1. Baarnsch Lyceum. Individueel jongens onderbouw: I. Daniël Hofman, 2. Jordi Berrevoets, 3. Martijn de Jager (allen Baarnsch Lyceum). Individueel meisjes onderbouw: 1. Erica Tegelaar (Baarnsch Lyceum), 2. Ulrike van der Lee (Johan van Oldenbarnevelt), 3. Ca- rolien de Bruyn (Griftland College). Individueel jongens bovenbouw: 1. Sam Drost (Groot Gooiland), 2. Chris Andries- sen (Baarnsch Lyceum), 3. Dirk Meerburg (Baarnsch Lyceum). Individueel meisjes bovenbouw: 1. Eva Janssen (Baarnsch Lyceum), 2. Carina Ver hoeven (Baarnsch Lyceum), 3. Lizzy de Goede (Griftland College). Bedrijven estafetteloop heren: 1. Smurfit Mercurius, 2. Middelman Mode, 3. Zwart, Mul Co., 4. Menning bv, 5. Super van Doorn 1, 6. Trane Airconditioning, 7. Ge- mar, 8. Van Arkel, 9. Smurfit Mercurius 2, 10. Branson 1,11. Branson 2,12. Super van Doorn 2. Bedrijven estafetteloop dames: 1. Smurfit Mercurius, 2. Van der Heijden Electra Baarn, 3. Super van Doorn. Volksloop (5 mijl) heren: 1. Dick van den Broek 24.41, 2. Gert de Ruygt 24.52, 3. La Hassan Chidor (Baarn) 26.32, 4. Gijs van Korlaar, 5. Jos Hakvoort, 6. Dick Kamer beek, 7. Bert van Velzen, 8. Erik Klein, 9. Cock verhoef, 10. Harry van Brummelen, 11. Henk Wallet, 12. Ton Kramers, 13. Dennis Moerman, 14. Harry Jaarsma, 15. Jos Hofmans. Voiksloop (5 mijl) dames: 1. Gerrie den Ouden 29.53, 2. Ellie Moerman 32.10, 3. Connie van Diest 34.45, 4. Lily Heinen (Huizen). De gemeente gaat binnenkort de ver keersdrempels in de Amnestylaan verbeteren, zodat ze een grotere snel- heidsremmende werking krijgen. Het gemeentebestuur reageert daarmee op een aantal verontruste brieven van bewoners over de "zeer gevaarlijke" verkeerssituatie. De bewoners maakten zich vooral zor gen om de hoge snelheid waarmee au to's door de straat rijden, waar meestal veel kleine kinderen spelen. Het speel veldje ligt ter hoogte van de as-ver springing in de weg - juist bedoeld om het verkeer een beetje af te remmen - en tot dusver was het niet nodig gevonden om het veldje af te schermen van de rij baan. De kinderen steken echter de weg vaak over om op de groenvoorziening aan de andere kant te gaan spelen. De beide snelheidsremmers in de Am nestylaan bestaan uit "bolle bestrating" en ze zijn ook naar het oordeel van de gemeente zo laag dat er nauwelijks eni ge remmende werking van uitgaat. Overigens heeft onderzoek aangetoond dat de automobilisten zich doorgaans wel bewust zijn van de situatie en hun snelheid aanpassen. Het College vindt dat er niet gesproken kan worden van een situatie die gevaar lijker is dan in andere vergelijkbare straten, maar is wel bereid de snelheids remmers op korte termijn een beetje aan te passen. Straks - als het deel van Klein Engendaal achter de Eigendom weg klaar is - wordt het hele gebied trouwens aangewezen als 30-kilome- terzone, heeft het College de bewoners laten weten. Dat zal naar verwachting in de loop van het komende najaar zijn. B. W. wijzen de briefschrijvers er ten slotte op dat de combinatie van au toverkeer en spelende kinderen altijd gevaarlijk is. "Alhoewel wij als gemeen te hoge prioriteit geven aan verkeers veiligheid, blijft het voor ons mogelijk invloed uit te oefenen op iedere indivi duele snelrijdende autobestuurder. Voor u als bewoners/ouders blijft er de taak uw kinderen op de gevaren van het verkeer te wijzen." PV DE VRIENDSCHAP Schimmel, B.G.: I 7 13 30 31; Vaessen/ Veenendaal comb.: 2 25; Huizinga/Van Doorn comb.: 3; Beijer, J.: 4; Bokma, C.: 5 6 19; Eimers, R.: 8 9 11 32; Hoffmann, W.: 10 27; Altenaar/Reijerse comb.: 12 23; Groningen, J. van: 14 21 36; Koster, J.: 15 28 33 34 39; Wijnands, J.: 16 24 35; Kok, T.: 17; Ruttenberg, J.: 18 20; Rauch, J.: 22; PV SOEST Hornsveld, A. van: 14 913 17; Net, R. van 't: 2; Vogel, L.:3 11; Limper, P.: 5 78 14 15 16; Huisman, D.: 6; Hornsveld,. R. van: 10; Huisman, H.: 12. ("Jullie maakten't leven weer draaglijk!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Op het terrein van tennisvereniging Soest-Zuid vertoefden zaterdag 120 (oud-)leden. Zij kwamen bijeen in het kader van de reünie die in verband met het 25-jarig bestaan van Soest- Zuid was georganiseerd. Volgens een woordvoerster hadden sommige mensen elkaar al tien of vijftien jaar niet meer gezien en dat leidde tot de meest geanimeerde gesprekken. Gespreksstof was er in o ver vloed en de nostalgie leefde in sommige gevallen op. De reünisten waren ook actief op de tennisbaan. Een aantal bezoekers had al jarenlang niet meer op de baan gestaan, maar besloot de draad weer op te pakken. Na het actieve gedeelte volgden de borrel en de Indonesische maaltijd. Daarna stort ten de tennissers zich in het Midzomernachtfeest, dat een pas send slot van een geslaagde dag bleek. Tennisvereniging Soest-Zuid werd in december 1967 opge richt. Dat feit wordt in december herdacht met een receptie en een feestavond. Foto: Con Mönnich. Wie heeft de mooiste geit van Soest en omgeving? Het antwoord op die vraag wordt op zaterdag 4 juli gegeven tij dens de jaarlijkse keuring van de gei- tenfokvereniging Soest en Omstreken, die in Maartensdijk wordt gehouden. Het lijkt misschien een wat ouderwetse en ongebruikelijke hobby, maar in en rond Soest woont nog een groot aantal geitenhouders. Veelal worden de geiten als hobby gehouden, maar ook een pro fessionele geitenhouder doet zaterdag mee met de keuring. De keuring van de geitenfokvereniging is gratis toegankelijk voor iedereen die eens een kijkje wil nemen. En heeft u nog nooit geitemelk geproefd, ga dan zeker eens kijken, wand geitenhouders nemen gekoelde melk mee voor een ie der die het eens proberen wil. De geite melk van de Soester geitenhouders wordt, overigens meestal verkaasd en vervolgens verkocht via de kaasboerde rijen in de omgeving. In Soest worden vooral geiten van de drie bekendste Nederlandse rassen ge houden: de Nederlandse witte geit, die iedereen nog wel kent van de ouder wetse schoolplaten, de bruine Toggen- burger en de bonte geit. Maar ook een aantal exotische varianten, zoals bij voorbeeld de Anglo Nubische geiten, zullen waarschijnlijk op het keurings terrein aanwezig zijn. Er worden dit jaar ongeveer tachtig gei ten gekeurd. De keuring van de Soester geitenfokvereniging staat bekend als een van de gezelligste en best verzorgde keuringen van de provincie Utrecht. Ie dereen die eens een kijkje wil nemen op deze keuring is zaterdag 4 juli van harte welkom op het keuringsterrein aan de Eikensteeg te Maartensdijk, ter hoogte van zuivelboerderij de Tolboom. De keuring begint 's ochtends om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur 's mid dags. Met de schrik en enkele schaafwonden is een zes-jarige jongen uit Soest vrijge komen bij een ongeval op de Ossen- damweg. Hij stak donderdagmiddag tegen vijf uur plotseling de weg over. Een nade rende automobilist kon nog uit alle macht remmen, maar een lichte aanrij ding was onvermijdbaar. Het knaapje werd gespaard voor ernstige verwon dingen. Via twee openstaande deuren zijn in brekers zaterdag in een woning aan de Kolonieweg binnengedrongen. Als dank voor de geboden gastvrijheid na men ze een complete geluidsinstallatie mee. Een Soester, die een dag eerder 42 was geworden, deed aangifte bij de po litie. Een achttien-jarige Zeister was don derdag betrokken bij een pijnlijk onge val. Met klachten over pijn in de schaamstreek werd hij per ambulance naar Medisch Centrum Molendael ver voerd. Na onderzoek werd hij echter weer ontslagen uit het ziekenhuis. De jongeman reed aan de verkeerde zij de van de Beukenlaan en kwam daar in botsing met een vrachtwagen die een inrit insloeg. Omdat hij aan de verkeer de kant van de weg reed, had de chauf feur hem over het hoofd gezien. Als je het zo hoort, lijkt het op een 'slap stick' van het legendarische komische duo Stan Laurel en Oliver Hardy. Maar in werkelijkheid was het ongeval dat vorige week donderdag in Soesterberg gebeurde, pijnlijk voor een inwoner van Soest. Hij had net gewerkt aan een dak van een gebouw van het Kontakt der Kontinen ten. Het bovenste deel van een driedeli ge ladder schoot los en kwam op het hoofd van de man terecht. De man had geluk en liep volgens de politie geen let- stel op. Bij het gebouw van de voormalige scho lengemeenschap Eemland aan de Soes ter Engweg is 64 vierkante meter grond verwoest door brand. Het vuur, dat vermoedelijk is aangesto ken, werd geblust door de brandweer. In het plantsoen waren kort voordat het vuur werd ontdekt, drie jongens gesig naleerd. De brand ontstond zondag middag omstreeks kwart over twee. Veel gebrom bij het huwelijk van Rob van den Broek en Ma- rian Jaakke. Maar dat had niets te maken met het humeur van het bruidspaar en de gasten. Zes motorrijders van motorclub AU Wheather uit Soest gin gen vrijdagmiddag vooraf aan de stoet van de twee Soesters die zelf ook lid zijn van de club. De stoet vertrok vanaf de ouderlij ke woning aan de Koninginnelaan, toen plotseling zes moto ren vanuit een uitrit voor de bruidswagen gingen rijden. Het was een prettige verrassing voor Rob en Marian die even later in het gemeentehuis van Baarn huwden.

Soester Courant | 1992 | | pagina 13