ORN komt 'mnog i zien. /Tl Sportverenigingen: 'Soest-Soest moet doorgaan' Konijnen veroordeeld tot doodstraf 'Ladies-Day' op complex Soest-Zuid STRAAT 491, 5-10264 "Het olympisch vuur is al voelbaar!! Toppers blijven Jack Belt in 's-Hertogenbosch voor 11 Duivenberichten Arnold van den Breemer wint polsstokspringen Gerrie den Oude verpulvert persoonlijk record 10 mijl Aqua Indoor krijgt uitstel voor indienen jaarrekening ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf Centrale verwarming Gemeentebestuur hakt in najaar knoop door ATLETIEK TRIATHLON NNereldI/Vinkel ATLETIEK Yan de Broek mist finale 400 meter NK op een haar Graan, volksvoedsel nummer één WOENSDAG 8 JULI 1992 SOESTER COURANT Mes clubs aanwezig bij evaluatie tweejaarlijkse sportuitwisseling xtra exclusief. PAGINA 11 Gemeente velt vonnis over aanrichters schade sportvelden 'OOR NJF =NDIENST \HT Vuurscheloop vanuit bosbad J. van de Brakel Zonen hebben weer eens een overwinning geboekt bij PV De Zwaluw. Met een gemiddelde snelheid van 1.567,13 meter per minuut streek zaterdag de eerste duif neer na een tocht vanuit St. Ghis- lain Hornu. Namens De Zwaluw overbrugden 392 postduiven de wed vlucht over 219 kilometer. Bij De Vriendschap ging de winst naar J. Wij- nands (1.559,24 meter per minuut). Tijdens de wedvlucht stond er een zuidwestenwind. PV DE VRIENDSCHAP Brakel, J. van de Zonen: 143 59 68 73 77 81; Wigtman, Th.: 2 30 31 45 82; Bes, A. de: 3 419 64 65 66 88 9193; Ginkel, A. van: 5 8 32 41 51 62; Brakel, van de-Beer, de: 6 38 42 54 75 78 98; Es, H. van: 7 34 84 87; Belt, J. van de en Klzn.: 9 11 36 58 7071 76 85; Stam, J.P.: 10 13 17 22 23 48 52 61 63 67 72 94; Roest, B.: 12 15 96; Duijst, J. en Zn.: 14 56 74; Jaron: 16; Tol, D. van: 18; Bree, H. de: 20 26 29 35 37 53 89 90 95; Dorrestein, W. van: 2127 47 60; PV ZWALUW Wijnands, J.: 1 3 15 40 48; Comb. Vaessen/ Veenendaal: 2 11; Comb. Rini: 4 16 22 26 59; Koster, J.: 5 8 13 23 24 35; Schimmel, B.: 6 9 17 18 19 42 47 50 52 53 58; Comb. Raka: 7 11 14 27 34; Bokma, C.: 10 21 38 41 45 57; Kruseman, J.: 20 29 43 46; Buch- ner, J.W.S. 25 31 32; Groningen, J. van: 28; Jak, C.P. en Zn.30; Meesters, A.33 39 51 Ruttenberg, J.: 36; Cochius, W.: 37 54 55; Comb. Altenaar/Ryerse: 44; Rauch, J.: 49; Mol, H.C. en Zn.: 56; Beyer, J.: 60. ("Bij ons brandt 't altijd al Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 In september zal de gemeente over leg voeren met het bestuur van de Vereniging Sportraad Soest over de sportuitwisseling. Daarna gaat het college over tot besluitvorming. De sportraad heeft een adviserende stem. Interim-voorzitter René van Zee: "We hebben een duidelijke afspraak met het college gemaakt dat de uit wisseling niet meer in de huidige op zet wordt voortgezet. Dat heeft wet houder Menne ons nog eens beves tigd. Daar houden we voorlopig aan vast." B. Andersen van SEC: "De leden van de Sportraad willen het geld van de uitwisseling liever in hun eigen club steken." Rinus Valk van The Red Stars vindt dat de sportraad de wensen van de clubs moet uitdragen. Van Zee: "Zes verenigingen geven nog geen juist beeld, maar als de meeste clubs willen doorgaan, zullen wij dat natuurlijk aan de gemeente doorgeven. We hebben de clubs ech ter al eens benaderd en toen is ons duidelijk geworden dat veel vereni gingen geen belangstelling meer hebben." Met een tijd van twee uur, twee mi nuten en 26 seconden heeft Jack belt zaterdag de zesde plaats op geëist in de kwart triathlon van Den Bosch. In 's-Hertogenbosch moest hij de toppers Kiens, Pes- sing en Van Zeist voor zich dul den. Ondanks de redelijke temperatuur van het water, werd de 1.500 meter zwem men in 'wetsuits' afgewerkt. Belt stapte als tiende op het droge, maar zou op zijn favoriete onderdeel, het fietsen, op nieuw een aantal plaatsen klimmen. Na veertig kilometer trappen lag Belt op de vijfde plaats. Tijdens de tien kilometer lopen werden dè deelnemers onaangenaam verrast door een plensbui. De Soester triatleet, die daar geen problemen mee heeft, liet zich eenmaal passeren. Een week eerder was Belt in Nuenen gefinisht in één uur, 59 minuten en 45 seconden. Hij verschijnt volgende week zondag aan de start in Stein voor de eer ste halve triathlon. Gijs van Korlaar en Ed van Renswouw deden in Driebruggen mee aan een kwart triathlon. Beide triathlene berei den zich voor op de hele triathlon van Aimere. Van Korlaar volbracht de wedstrijd in 2.24.25, Van Renswouw in 2.25.01. Bea Beijer toonde vormbehoud op de zogenaamde sprintafstand (500 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 ki lometer lopen) door een tijd van 1.36.24 te noteren. Alda van der Veen finishte in 1.52.34. Junioor Miechiel Jansen deed mee aan de l/16e triathlon. Na 250 meter zwemmen bezette hij de tiende plaats. Die zou hij tijdens de 12,5 kilometer fietsen en de 2,5 kilometer lopen vast houden. In Hellevoetsluis eindigde Dennis Moerman in de voorste gelederen op de kwart triathlon. Hij realiseerde een eindtijd van 2.18.02. n rpT PrptfF A l JjliZa 1 JXiJX "^^^^tichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Als Marion van de Broek niet naar de kapper was geweest, had ze de finale van de 400 meter misschien wel gehaald. Nu miste ze de eind strijd tijdens de Nederlandse kam pioenschappen op een haar. Van de Broek kwam in Helmond on danks een nieuw clubrecord van 56.88 tweetiende van een seconde te kort. In de serie werd ze derde met haar re cordtijd. Daarna eindigde ze als zesde. Omdat alleen de eerste twee uit elke se rie overgingen naar de finale kon Van de Broek naar huis. Ook op de 200 me ter werd ze uitgeschakeld. De tijd van 25.5 was onvoldoende. Marion van de Broek was vooraf geen favoriet voor een finaleplaats. Een rug blessure was er de oorzaak van, dat ze na. een afwezigheid van vier jaar weer op de nationale titelstrijd kon verschij nen. Van de Broek is pas weer negen maanden volop in de 'running'. De ver wachting is echter dat een tijd onder de 56 seconden op de 400 meter haalbaar is voor de atlete uit Soest. Haar broer Dick had zich niet gekwali ficeerd voor de NK in Helmond. Een week voor het kampioenschap dook hij met 3.49.37 onder de limiet op de 1.500 meter, maar dat was te laat. Atle ten die hij tijdens die wedstrijd versloeg, haalden in Helmond vrij gemakkelijk de finale. Niet Pieter Kuyer, niet Marco Spijker en ook niet de door blessu res geteisterde Arno Grift en Cor- no de Ridder sprongen het verst bij het polsstokspringen van de RKJS, maar outsider Arnold van den Breemer. Van den Breemer liet bij zijn eerste sprong nog een plons horen, maar bij zijn winnende 'jump' verraste hij alle aanwezigen en favorieten door de meter bij 10.17 stil te laten staan. Het was een gezellige en drukke dag, af gelopen zondag bij de Olympische Spe len van de RKJS. De organisatie kon maar liefst tien teams noteren die met de Olympische Spelen mee wilden din gen naar het goud, zilver en brons. Olympische onderdelen als de biathlon (boogschieten én zaklopen), ritmische gymnastiek (de deelnemers moesten op zo'n origineel mogelijke manier deze edele sport beoefenen) en wielrennen werden met veel enthousiasme door de sportievelingen afgelegd. Het team van John Oudenaller, dat on der de naam Soester Knollen deelnam, won op overtuigende wijze de Olympi sche Spelen en mocht met een heuse gouden plak naar huis. Het team van André Hooft werd verrassend tweede en de ploeg van Peter Meijer mocht met de bronzen plak naar huis. Opmerkelijk was dat bij de ploegen van de nummers één en twee alleen voetballers van Soest meededen. Na de Olympische Spelen konden de circa 200 aanwezigen zich opmaken voor een spectaculaire finale polsstok- springen. De springers hadden zich goed voorbereid en in de Fries Eelco Eltingh een uitstekende trainer gevon den die de deelnemers in de weken voorafgaand aan het evenement de kunst van het polsstokspringen bijge bracht had. Met tien meter en zeventien centimeter bleef hij zijn concurrenten ruimschoots voor. De nummer twee was Haico Farber, ook al een outsider. Hij sprong negen meter en vijftig centi meter. Favoriet Pieter Kuyer moest ge noegen nemen met een derde plek. Bij de veteranen is Piet Zonneveld al jaar en dag de alleenheerser. Zonder enige concurrentie sprong Piet 9.54. Zijn dochter Adrienne maakte het familie feest compleet door de wedstrijd bij de dames te winnen. Bart Hagen sprak namens het bestuur van de RKJS van een zeer geslaagde dag. "Alles zat ons vandaag mee, de be loofde regen bleef gelukkig uit en het was verder een prima temperatuurtje. Dan komen er veel mensen op deze dag af, die we eigenlijk een familiedag wil len noemen. Het gaat ons om het so ciaal met elkaar omgaan. Elkaar ont moeten op zo'n dag, sporten met elkaar en na afloop een hapje en een drankje!" Op de vraag of de RKJS het komende jaar weer een sportdag c.q. familiedag organiseert kan Hagen alleen maar be vestigend antwoorden. "Natuurlijk, de sportdag is een traditie en zoals het bij echte Soesters gaat, houden we een tra ditie in ere. Noteert u maar vast voor juli 1993 een familie-sportdag op het wei land van de Petersbaan." Als we het totale menu van de mens be kijken, dan blijkt graan daarin de voor naamste plaats in te nemen. De gemid delde volwassene ontleent de helft van de energie die hij of zijn verbruikt aan graan; de gemiddelde Derde-Wereld bewoner zelfs driekwart. Bijna alle rijst wordt door de producerende landen zelf geconsumeerd; slechts 2,5 procent wordt geëxporteerd. De rijst "Gran Largo" - letterlijk: lange graankorrel - komt van de coöperatie "Bella Vista" in Bolivia. De boeren van "Bella Vista" zijn kolonisten; vroeger werkten de meesten van hen in de mij nen op de hoogvlakten. Gedwongen door werkloosheid trokken ze naar de streek Alto Beni, in het noorden van Bolivia, waar ze zich omschoolden tot boer. Naast voedsel voor eigen gebruik verbouwen ze ook rijst. Aanvankelijk waren ze voor de ver koop volledig aangewezen op de tus senhandelaren. Daarom heeft een aan tal zich verenigd in de coöperatie "Bella Vista", en men heeft een rijstpelmachi- ne aangeschaft, zodat men de de bruine rijst nu zelf tot witte pelt. Dat betekent meer inkomsten en meer werkgelegen heid. Jest-Soest moet doorgaan. Dat is de unanieme mening van de zes ver- Kgingen die vorige week woensdag bij de evaluatie van de onlangs ge- puden sportuitwisseling aanwezig waren. "Anders regelen we zelf wat rat kregen Joop van Tol en Gerda van der Linden van de gemeente te Bren. De gemeente had de bijeenkomst georganiseerd om van de ïoordvoerders van de sportclubs te horen hoe zij over de uitwisseling Inken. ■ngerland (dansen), Stam/SoVoCo yjlleybal), AV Pijnenburg (atletiek) I Shot (tafeltennis) hadden afgezegd lor de evaluatie. De clubs die niet bij fet laatste bezoek aan Soest Duitsland ■n de partij waren, zullen ook naar hun lening worden gevraagd. Jet college hecht veel waarde aan het Irdeel van de verenigingen, nadat de lereniging Sportraad Soest het voor- Ti had gelanceerd een punt te zetten fchter de huidige uitwisseling. De iortraad stelde dat het merendeel van fe clubs geen belangstelling meer zou febben. Bovendien vindt de sportraad |at de twaalf- tot twintigduizend gul len, die de tweejaarlijkse uitwisseling lost, beter besteed kunnen worden aan pdere sportinvesteringen. Maar top- Jnbtenaar Van Tol bevestigde woens- Bag nog eens dat dat bedrag niet zonder lieer ten goede komt van de sport, in- ■ien de uitwisseling met Soest Duit sland wordt beëindigd. Enthousiast pe sportvertegenwoordigers van bad- ninton, basketbal, handbal,judo, toer fietsen en voetbal lieten vorige week niets dan enthousiaste reacties horen. Tijdens de evaluatie werd afgesproken pat de voorbereidingen voor de volgen de uitwisseling eerder moeten begin nen. Daarbij wordt gedacht aan het na- gaar, voorafgaande aan het bezoek van de Duitsers. Ook de data van de uitwis seling moeten eerder worden vastge steld, zodat de clubs daar rekening mee kunnen houden. "Bij de meeste sporten is het best mogelijk dat de betreffende bond de club in dat weekeinde vrijaf geeft", aldus de vertegenwoordiger van basketbal. "Dan voorkom je dat clubs moeten afzeggen omdat ze andere ver plichtingen hebben." Als het aan de clubs ligt, wordt het sportprogramma zodanig samenge steld dat zoveel mogelijk wedstrijden in dezelfde accommodatie worden afge werkt, zodat de contacten tussen de verschillende clubs ook worden aange haald. De sporters beseffen zich echter terdege dat 'groepjesvorming' onver mijdelijk blijft en niet iedereen staat te trappelen om alle andere wedstrijden te gaan bekijken. In het algemeen bestaat, met uitzonde ring van de traditionele feestavond op zaterdag, geen behoefte aan gezamen lijke activiteiten. "Het is juist leuk om je vrije tijd met je gastgezin door te bren gen", aldus een woordvoerster van bad mintonclub Badso. In de praktijk blijkt dat de meeste clubs nevenactiviteiten voor hun gasten op touw zetten. "We hadden al moeite om de bus op tijd te halen', aldus een zegsman van de toer- fietsers van Tempo. Enquête De 180 sporters die in mei de Westfaal- se stad aandeden, kunnen na de zomer vakantie meedoen aan een enquête van de gemeente. Daarin kunnen ze sugges ties doen voor de ontmoeting in 1994. Die zal plaatsvinden in Nederland. De formulieren zullen via de vertegen woordigers van de clubs worden ver spreid. Als bij de inzendingen leuke voorstellen zitten, zullen die worden besproken tijdens het vooroverleg tus sen de clubs. De gemeente kreeg het advies mee zo veel mogelijk clubs te blijven betrekken bij de uitwisseling. "En het hoeven niet de eerste teams te zijn. Er zijn bijvoor beeld legio recreatieve tennissers die wel mee willen. Waarom moeten altijd de besten mee? Als basketbalclub ne men wij alleen mensen mee die ook een Duitser in huis nemen. En daar zitten ook leden bij die in de laagste teams spelen." Bobo's Volgens Van Tol zullen de kosten voor de officiële gasten voortaan worden be perkt. Hij sneed daarmee een heet han gijzer aan. Terwijl de bobo's tot dusver op kosten van de gemeenschap in hotels overnachtten en zich tegoed deden aan uitgebreide diners, zullen de Duitse or ganisatoren en vertegenwoordigers in 1994 genoegen moeten nemen met 'een broodje in de kantine van het ge meentehuis'. "Maar om te zeggen dat de organisatoren en de burgemeester niet meer mogen komen, kan natuurlijk ook niet. Zij zijn lange tijd met de uit wisseling bezig en leven ook mee met de sporters." Van dat laatste hadden de judoka's in mei niets gemerkt. Volgens een woord voerder had niemand van het gemeen tebestuur de moeite genomen een kijkje te nemen bij de judowedstrijd. "We hebben geprobeerd overal te kijken, maar we werden ook op sleeptouw ge nomen en moesten om die tijd eten", al dus Van Tol. "Al was er maar eentje gekomen", stel de de judo-vertegenwoordiger. "Inderdaad, we zijn verkeerd geweest", gaf Van Tol toe. "dat zullen we meene men." De toerfietsers hadden wat dat betreft meer reden tot tevredenheid. "De wet houder heeft ons ontvangen bij de aan komst in Duitsland. Dat is een luxe die we niet eerder hebben gekend." ieUT' EII<C MtSub'shi-personenauto 3clwijzigingen voorbehouden. tel.: 033-635536 Op Wimbledon was het vorige week donderdag 'Ladies- DayOp tennispark Soest-Zuid aan de Bosstraat was het af gelopen zondag 'Ladies-Day'. Garant daarvoor stonden elf heren die, gehuld in smoking, 45 tennissters een onvergetelij ke dag bezorgden. De dames werden 's ochtends per paardentram van huis ge haald en naar de accommodatie van Soest-Zuid gebracht. Daar werden ze onthaald met een ontbijt. De dames spanden zich vervolgens in met tennis, klootschieten en aerobic. Tij dens iedere time-out stonden de heren klaar met een verfris send drankje. Tussen de bedrijven door maakte een snelteke naar karikaturen van de dames. Om 17.00 uur werden de dames zo mogelijk nog meer verrast door de heren die ditmaal verkleed als Chippendale champag ne serveerden. Naar verluidt verkeerden sommige dames in de veronderstelling dat het hier om de echte Chippendales ging. Maar andere tongen beweren dat dat werd veroorzaakt door de champagne. Na de champagne volgde een diner en werd de 'Ladies-Day' tot spijt van de dames beëindigd. Een nog onbekend aantal konijnen is veroordeeld tot de doodstraf. Niet origineel, maar wel leuk zijn de rubrieken met passages uit di verse clubbladen. De Soester Courant wil met ingang van het nieu we seizoen (vanaf woensdag 2 sepfember) ook met een dergelijke rubriek beginnen. Wekelijks zullen dan grappige, serieuze, knullige en literaire pennevruchten in de kolommen van het sportkatern worden afgedrukt. Van de meeste sportverenigingen ontvangt de redactie van de Soester Courant reeds het clubblad. De verenigin gen die hun periodieke leesvoer nog niet aanleveren, wor den verzocht dit voortaan ook te doen. Een voorproefje. The Stretcher is het cluborgaan van atletiekvereniging Pijnenburg. Gerard van Zanen staat garant voor 'Van de voorzitter': "Zoals u uit de plaatselijke bladen kunt lezen, gaat het de goede kant op met het sportbeleid in de gemeente Soest. kunt ervan overtuigd zijn dat Pij nenburg daarin niet is vergeten door ons speerpunt in de sportraad: René van Zee. Nu hij waarnemend voorzitter is, staat hij natuurlijk voor de belangen van alle leden, maar toch..." Hef vonnis is uitgesproken door het college van burgemeester en wethouders. De wilde konijnen zullen worden afgeschoten, omdat ze voortdurend schade aanrichten aan de sportvelden in Soest. De gemeente spreekt van 'aanzienlijke schade', hetgeen mede wordt veroor zaakt doordat het groot onderhoud aan de velden momenteel stil ligt. Niette min proberen medewerkers van de af deling groenbeheer de gaten in het gras zo adequaat mogelijk te dichten, zodat de sporters in augustus of september zonder problemen hun sport kunnen beoefenen. De meeste schade is toegebracht op en kele velden van sportorganisatie Soest, voetbalvereniging Hees en sportpark Koningsweg, waar de Mixed Hockey Club Soest en de honk- en softbalver- eniging de Knickerbockers acteren. De beste oplossing voor het probleem heet een konijn-dichte afrastering om de sportcomplexen. Die afrasteringen zitten deels ook onder de. grond. Voor die afrasteringen is echter veel geld no dig en dat kan niet één-twee-drie wor den gevoteerd door het college. Boven dien kunnen de konijn-dichte afraste ringen niet in kort tijdsbestek worden neergezet. Om die redenen zal de gemeente voor lopig 'corrigerend' optreden. Dat bete- VA kent dat de schadelijke konijnen binnen de wettelijke jachtmiddelen zullen wor den afgeschoten. In het verleden is dat ook al, tot tevredenheid van de ge meente, gebeurd. De gemeente heeft reeds een jager aangesteld om de sport velden te beschermen. De beheerder Gaten in de doelmond van een voet balveld van sportorganisatie Soest. De daders, een onbekend aantal konijnen, zullen dat met de dood moeten bekopen. Foto: Johan van Beek bos, natuur en landschap zal toezicht houden bij de executie van de konijnen. van slagen is erg moest worden gestoken in de (vertraag de) oplevering van het complex. Om de boekhoudkundige achterstand in te lo pen, is een administratieve medewerker voor vijftien uur per week ingehuurd. De gemeente is van oordeel dat die kracht al veel eerder had moeten wor den aangesteld. Omdat Aqua Indoor een nieuw gevestigd bedrijf is en te ma ken heeft met kinderziekten, geeft de gemeente het voordeel van de twijfel aan de directie. Aqua Indoor pacht het sport- en re creatiecentrum aan de Dalweg. De ex ploitant heeft zich in de huurovereen komst verplicht een jaarrekening te overleggen, maar is tot op de dag van vandaag in gebreke gebleven. Het col lege heeft de directie daarvoor schrifte lijk berispt, maar niettemin uitstel ver leend tot 15 spetember. De commissie financiën en sport heeft daarmee inge stemd. Wethouder Jan Menne van fi nanciën neemt binnen het college een minderheidsstandpunt in. Hij wil dat de jaarrekening van Aqua Indoor voor 1 augustus wordt ingeleverd. gen beste tijd. Ze bleef alle andere vrou welijke deelnemers voor. Harry van Brummelen en René Hoks- bergen moesten in Utrecht opgeven in een wedstrijd over vijftien kilometer. Beide Soesters werden geplaagd door een blessure. Van Brummelen stapte uit de strijd terwijl hij na enkele kilometers deel uitmaakte van de kopgroep. Snelste Pijnenburger in de Domstad was Dick Kamerbeek (56.37). Op enige afstand volgden Berend Drent (58.40), Jan van de Lee (59.24) en Hans de Goede (59.56). Wim Doekes was één uur, vier minuten en tien seconden on- Foto: Goos van der Wilt. derweg. Paul Jansen en Gerard Roest hielden elkaar tot de meet gezelschap (1.06.06 om 1.06.08). Om 11.00 uur start zondag de elfde editie van de Vuurscheloop. In het zwembad aan de Hilversumsestraat- weg kunnen de atleten starten voor een prestatieloop over vijf, tien of vijf tien kilometer. Daarnaast is er een wedstrijdloop over twintig kilometer. De deelnemers worden ingedeeld in de categorieën heren senioren, veteranen I, veteranen II en veteranen III, dames senioren en dames veteranen. Deelname aan de Vuurscheloop kost zes gulden. Het is alleen mogelijk zon dag 12 juli in te schrijven. Dat kan tus sen 9.30 en 10.30 uur. Het parcours heeft een lengte van vijf kilometer en is uitgezet in de bossen rond het zwem bad. Start en finish zijn op het terrein van De Vuursche. Voor informatie, tel. 02154-12214 (11.00-18.00 uur) of 02154-13982 (na 19.00 uur). Lancer Rosso, compleet ƒ28.490,- sze advertentie staat, is exclusieve Sedan dus. wilt zien, komt u dan Izaamheid. Bovendien, z n speciale 'extra's te rood, ook de bumpers, accentueert de bumper, ers. Een radio/cassette ier de motorkap, een 1 basis van de Lancer an 2.185,- 'm voor een ctie. De directie van Aqua Indoor bv heeft tot 15 september de tijd de jaarrekening 1992 in te leveren bij het gemeentebestuur. De gemeen te had de financiële stukken eigen lijk voor 1 mei in haar bezit moe ten hebben, maar Aqua Indoor heeft niet aan die voorwaarde kun nen voldoen. Het college ziet af van de opeisbare boete van duizend gulden per dag. Het verleende uitstel geldt evenwel alleen dit jaar. Met ingang van 1993 zal Aqua Indoor de jaarrekening voor 1 juli moe ten inleveren. Lukt dat niet, dan kan de gemeente Aqua Indoor per dag een boete van duizend gulden opleggen, zonder dat de rechter hoeft te worden ingeschakeld. De accountant van Aqua Indoor, Mo- ret Acma, heeft laten weten de jaarre kening niet voor eind augustus/begin september te kunnen afronden. De di rectie van Aqua Indoor heeft als argu ment aangedragen dat in de eerste maanden na de openstelling te veel tijd Tijdens de Klaarwaterloop toonde Gerrie den Oude dat zè haar bles sure de baas was geworden. In Go- rinchem gaf ze andermaal haar vi sitekaartje af door de 10 Engelse mijlen te winnen. De zege kreeg een extra dimensie door haar tijd van 1.03.06, waarmee ze haar re cord met vijf minuten verbeterde. Het parcours bestond uit lange ronden. Ondanks het drukkende weer liep Den Oude sterk en verpulverde ze haar ei-

Soester Courant | 1992 | | pagina 11