r Wereldomroep Eerste nieuwe Opel Astra voor politie Brochure over kantoorafval O Nieuws van de bibliotheek De Achtbaan sleept medailles binnen Schooljeugd zwemt f 2500 bij elkaar voor aankleding 'Koningsdael' Circusvoorstelling op Insingerschool [ONDERWIJS) Gevraagd VAKANTIE- BEZORGERS f 7.50 voordeel Nu GRA1 A m WOENSDAG 8 JULI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 1 Kadetts worden vervangen Soester Courant Geld gestolen uit ziekenhuis Wie vergelijkt leest de Soester Courant Auto tegen paal: inzittenden gewond Provincie geeft kantoren een handreiking Een goede zonnebril staat niet alleen goed, maar filtert ook het scherpe licht zoals uv en infrarood. Bij Brilcentrum vindt u een uitgelezen collectie met tijdelijk Radio Nederland Wereldomroep Televisie van morgen deze zomer in het Omroepmuseum stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten jeugdbibliotheek Olympische Spelen 1992 toch in Nederland i/VOENSDAC 'De Schakel in de weer, voor 'jong voor oud' dit keer' Leerlingen luiden schooljaar uit met feestweek PPJPPUVM voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING Aanmelden: tel. 1 41 52 Sinds vorige week beschikt de Soester politie over een fonkelnieuwe vier- deurs Opel Astra. De nieuwe wagen werd officieel "overhandigd" - de sleutels in elk geval - door dhr. C.G. Idenburg van Opel-dealers Nefkens Soest aan politiewagenparkbeheerder Jos van 't Klooster, in aanwezigheid van adjudant L. Rondhout, chef sur veillancedienst. In de komende tijd worden nog enkele Uit een kast in de personeelsgarderobe van Medisch Centrum Molendael Soest is vorige week een bedrag van 25 gul den ontvreemd. Een verpleegster had een onbekende jongeman met een spij kerbroek en lang donker haar zien weg lopen, die de diefstal waarschijnlijk op zijn geweten heeft. Hij werd overigens niet meer gevonden. V.l.n.r. de heren Rondhout, Van 't Klooster en Idenburg. Astra's aan het wagenpark toegevoegd, die de verouderde Kadetts gaan ver vangen. De nieuwe wagen gaat sneller dan de oude en is bovendien voorzien van een moderne "lichtbak", die voor zien is van een aantal snufjes, zoals zij lichten. Daarmee kan de politie tijdens de nachtelijke ronde in het duister ook "opzij kijken", zodat huisnummers zichtbaar worden en er ook een kijkje in de "bosschages" kan worden genomen. Bovendien heeft de lichtbak - die de woorden "Stop", "Politie", "Volgen!" kan laten oplichten - een aërodynami sche vorm gekregen, zodat de nieuwe wagens naar verwacht mag worden ook zuiniger zullen rijden. Een 21-jarige Amersfoortse automobi list en zijn 19-jarige passagier zijn in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een botsing met een lan taarnpaal. Het ongeval vond plaats op de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Door onbekende oorzaak week de auto naar links uit en botste tegen een lan taarnpaal op de middenberm. De be stuurder had een hoofdwond, zijn pas sagier een verbrijzelde voet. Beiden werden per ambulance naar de Lich tenberg gebracht. De auto moest wor den weggesleept en de Soesterbergse brandweer maakte het wegdek schoon. 'Afvalbeheer op kantoor, hoe pak je dat aan?' Onder deze titel heeft de provincie Utrecht een nieuwe brochu re uitgebracht. Met deze brochure wil de provincie met name de grotere kan toren een handreiking bieden bij het opzetten van een systematisch afval beheer op kantoor. In Utrecht is relatief veel afval afkom stig van kantoren, winkels en diensten. Daarom richt de provincie zich in haar afvalstoffenbeleid nadrukkelijk ook op dit onderdeel van het bedrijfsafval. Pre ventie en hergebruik staan hierbij voor op. Zo staat het in het Tweede Afval- stoffenplan. In de nieuwe brochure wordt stapsge wijs aangegeven hoe de afvalsituatie op een kantoor kan worden doorgelicht en verbeterd. Het boekje bevat verder een overzicht van mogelijke maatregelen en een lijst met recyclings-bedrijven en af- valinzamelaars. De brochure is toege zonden aan alle middelgrote en grote kantoren in de provincie Utrecht en is op aanvraag gratis verkrijgbaar (tel. 030 - 58 22 22). Naar verwachting zal de provincie dit najaar een zogeheten uitvoeringspro gramma presenteren, een activiteiten plan om preventie en gescheiden inza meling van afval uit kantoren, winkels en diensten te stimuleren. Met de kan toorbrochure loopt de provincie voor uit op het uitvoeringsprogramma, op dat kantoren nu al aan de slag kunnen. tegen inlevering van deze bon geldig tot 31 aug. '92. VAN WEEDESTRAAT 87 - SOEST IIIHI EUR 2 De Wereldomroep op de korte golt in Europa Nederlandse zomertijd S'" frequentie in kHz gebied 07.30-08 25 22 m 25 m 31 m 13.770 11 710 9.895 7 130 20 EUR zo EUR EUR 2 zo EUR 08.30-10 25 22 m 25 m 31 m 49 m 13.700 11 935 9 895 5 955 zo zw EUR zw EUR EUR 2 EUR 1 Extra uitzend 15 30-17 25 ng alleen 22 m 31 m 49 m tijdens de 13.700 9.895 5.955 TOUR DE FRANCE zo zw EUR EUR 2 EUR 1 18 30-19 25 22 m 31 m 49 m 13 700 9.860 5.955 zo zw EUR EUR 2 EUR 1 22 30-23.25 49 m 6 020 zw EUR Bovendien een fcerfcdiensluilzending op zondagen: 12 30-13 25 13 m 31 m 21 530 9.715 zo zw EUR EUR 2 Zomerschema geldig van 29-3-92 t/m 26-9-92 Nieuwslijn Europa "Nieuwslijn Europa" is het dagelijkse nieuws- en aktualiteitenprogramma van Radio Nederland Wereldomroep. Hierin wordt u geïnformeerd over onder meer: het Nederlandse en internationale nieuws, aktualiteiten, het Europees weerbericht (KNMI), de ANWB-alarmoproepen, het overzicht uit de dagbladen en sport. Tweemaal per jaar een nieuw schema De frequenties van internationale radiostations zijn aan verandering onder hevig, omdat de ontvangstcondities in zomer en winter verschillend zijn. De Wereldomroep maakt daarom tweemaal per jaar (eind maart en eind sep tember) nieuwe schema's. Eén, zoals dit, voor Europa en een ander schema voor de rest van de wereld. Ga altijd met het laatste zendschema op reis! Hoe komt u aan een schema? De zendschema's zijn verkrijgbaar bij de ANWB-kantoren en op de Lucht haven Schiphol (voor de paspoortencontrole). Het Europa-schema is tevens bij de Grens Wissel Kantoren te vinden en staat afgedrukt in de meeste omroepgidsen. De meest aktuele informatie over de Europa-frequenties treft u op RTL4 teletekst. Algemene informatie over zendschema's krijgt u door ons servicenummer 035-724251 te bellen (dag en nacht). Kortegolfontvangers Regelmatig maakt de Wereldomroep een prijs en kwaliteits-overzicht van kortegolfontvangers, dat op schriftelijke aanvraag wordt toegestuurd. Postbus 222, 1200 JG Hilversum Deze zomer, van woensdag 1 juli t/m zondag 6 september, staat het Neder lands Omroepmuseum in het teken van de toekomst. Het Omroepmuseum toont in deze periode zowel breed- beeldtelevisiealsHigh.Deiinition Tele- vision (HDTV). Men kan de uitzendingen volgen van TV Plus, een Nederlandse satellietzen der, die sinds februari uitzendingen op breedbeeldformaat verzorgt. In het Omroepmuseum heeft TV Plus een paar bijzondere uitzendingen in petto. Het meest spectaculair belooft de pe riode van 25 juli t/m 9 augustus te wor den. Tijdens de Olympische Spelen in Barcelona staat in het museum een van de weinige in Nederland aanwezige HDTV-toestellen, die bioscoopkwali teit in de huiskamer brengt. Het volgen van onze sporters op dit toestel is een volstrekt nieuwe en indrukwekkende belevenis. Vanzelfsprekend kunnen jong en oud blijven grasduinen in het heden en ver leden van de "magische" omroepwe reld. Met voor de jeugd activiteiten als videospelletjes, speurtochten, films en na afloop van het bezoek een leuk om- roep-souvenir. Kinderen t/m 14 jaar wel graag onder begeleiding. Openingstijden Nederlands Omroep museum, Melkpad 34, Hilversum (ach ter de AVRO-gebouwen); 1 juli t/m 6 september: werkdagen van 10.00- 17.00 uur, weekenden van 12.00- 17.00 uur; toegangsprijs: vrijwillige bij drage. ee Albert Cuyplactn 202 3764 TW Soest A -prentenboeken Stan Bolivan en de draak, door Thomas Berger. Stan en zijn vrouw willen graag kin deren. Na een ontmoeting met een wonderlijke oude man heeft Stan opeens 22 kinderen, maar hoe moet hij zoveel kinderen onderhouden? Prentenboeken met mooie, zachtge- kleurde krijttekeningen waarop veel te zien is. Wil je mijn vriendje zijn?, door Thea Dubelaar. Suzie heeft geen broertje en geen zusje en verlangt erg naar een vriendje. In het flatgebouw waar ze woont gaat ze alle trappen op om te vragen of ze soms een dier hebben om mee te spelen. Ze komt veel die ren tegen, maar die zijn te klein, te eng of te groot. Totdat ze de trap af gaat naar de kelder...' Albert krijgt de beeldbuiskolder, door Tom Bower. Wanneer Albert voor het eerst een televisie ziet wil hij geen programma meer missen. Hij koopt 25 tv's, 12 videorecorders én een schotelanten ne. Wat wil een mens nog meer? A-boeken (ca. 6-8 jaar) Stropers laatste kans, door Michael Morpurgo. De boer Kleingelt ontdekt muizen in de graankist. De oude, slome kater Stroper moet ze gaan vangen, anders wordt hij vervangen door een jonge kat. Door een list weten de andere boerderijdieren dit te voorkomen. Grappig verhaal met stripachtige te keningen. Zoenen is voor grote mensen, door Bettie Elias. Pimmie is een meisje dat van span nende en avontuurlijke spelletjes houdt. Ze wil niet met poppen spe len en vindt de jongensclub "de Koppensnellers" veel leuker. Maar hoe moet ze vriendjes met de jon gens worden? B -boeken (ca. 8-10 jaar) Kletsnat op de stoep, door Albert Megens. Bob vindt een oude man in zijn straat, in de stromende regen. De man roept om zijn moeder. Wie is hij? Waar woont hij? Waarom zoekt hij zijn moeder? Het fantastische dinosaurusavon- tuur, door Gerald Durrell. Twee schurken hebben een tijdma chine gestolen en reizen naar de oer tijd om dinonaurussen te roven. Drie kinderen reizen de boeven met hun knappe, maar verstrooide oom ach terna... Leuk boek met mooie, le vensechte afbeeldingen van ver schillende dinosauriërs. C-boeken (vanaf ca. 12 jaar) Een rijkere toekomst, door Margret Shaw. Georgie moet kiezen tussen haar studie en haar vriend en vraagt haar grootmoeder om raad. In plaats van een kant-en-klaar antwoord vertelt grootmoeder haar eigen geschiede nis als suffragette in de Eerste We reldoorlog. Informatieve boeken Spelen met knutselbeer. Dit is een nieuwe serie kleine knut selhoekjes met leuke tips en op drachten die kinderen vanaf circa 9 jaar zelfstandig kunnen uitvoeren. De volgende deeltjes zijn onlangs uitgekomen: hier groeit iets! (leuke tips voor kleine tuinders). Wonder lijke goochéltrucs, kastanjes, ei kels... (veel mooie herfstknutsels) en pret met papier (scheepje, hoed, muizentrap...) Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15219. Woensdag- tot en met vrijdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraar 49. 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrijdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bilbliotheek Soesterberg Dorps plein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Waar het gemeentebestuur van Amsterdam ondanks vele miljoe nen guldens subsidie niet in slaag de, dat lukte de rooms-katholieke basisschool de Achtbaan wel. De Olympische Spelen 1992 werden vorige week ook niet in Barcelona, maar in Soest gehouden. Op het terrein van AV Pijnenburg vond vorige week de Olympische hymne plaats, werden de vlaggen gehesen en het vuur ontstoken, nadat een fakkello per het stadion was binnen komen ren nen. De deelnemers uit de groepen één tot en met acht liepen zelfs een heuse parade over de sintelbaan. Leerlingen van de eerste vier groepen kwamen uit op de sprint over 40 meter, verspringen, balwerpen en de hinder- Foto: Goos van der Wilt. nisbaan. De ouderen sprintten over 60 meter en liepen ook de 800 meter. Naast balwerpen, verspringen en de hindernisbaan moesten ze ook hoog springen. Alle gouden, zilveren en bronzen medailles werden door de Ne derlanders gewonnen. En het lijkt on waarschijnlijk dat de vaderlandse equi pe in Barcelona die prestatie kan evena- Tweeëneenhalf duizend gulden. Dat is de voorlopige) op brengst van de zwemmarathon die de schooljeugd van De Schakel vorige week ondernam inAqua Indoor. Ca. 80 leer lingen van dë openbare basisschool aan de Klaarwaterweg le verden die bepaald niet geringe prestatie niet voor zichzelf, maar voor een opmerkelijk doel: de aankleding van de ont moetingsruimte van "Koningsdael", zoals het appartemen tencomplex jvan de GOS Groepswonen Ouderen Soest) gaat heten. "Koningsdael"zal dit najaar verrijzen in de buurt van de Ko ningsweg. Het is het eerste groepswonen-complex van Soest, bestaande uit zelfstandige woningen in een gebouw met ge meenschappelijke voorzieningen, met als uitgangspunt: zelf standigheid, zelfredzaamheid en zorg voor elkaar. De Scha- kel-jeugd verdient een complimentje voor deze succesvolle actie, die vermoedelijk nog wel iets meer zal opbrengen dan de 2500 gulden die begin deze week werd geteld. De kinderen lieten zich voor hun baantjes sponsoren door familie, vrien den en bekenden, en er wordt nog enige "naoogst" verwacht. De officiële overhandiging van het bedrag zal nog even op zich moeten laten wachten. Het is de bedoeling dat het wordt overgedragen bij de eerstesteenlegging, en die zal in de loop van het komende najaar plaatsvinden. Foto: Goos van der Wilt. De Insingerschool heeft het schooljaar met de traditionele feestweek afgesloten. Vier dagen lang stortten het schoolteam en de leerlingen zich in de meest uiteenlopende avonturen. Het begon met een waterzeskamp onder zomerse omstandig heden. De dag daarop hadden de kinderen zich verkleed als circusartiest. Op de christelijke school aan de Insingerstraat werden ze geschminkt, waarna de groep op de fiets naar de Ganzetrek koerste. Daar werd juf Marlinde van Delzen toege zongen, vanwege het feit dat zij net was bevallen van eendoch ter. In het bos vond vorige week een speurtocht plaats. Aanleiding daarvoor was dat een aantal dieren uit het circus was weggelo pen. De leerlingen slaagden erin de dieren te vangen. Het hoogtepunt van de feestweek werd donderdag beleefd. Een twee uur durende circusvoorstelling, waaraan alle kinderen meewerkten, vormde een boeiend schouwspel.

Soester Courant | 1992 | | pagina 16