NIET DE EERSTEWELDEBESTE! P R.OUD; Verhuur Albert Heijn: Koninginnelaan is geen alternatief voor Yan Weedestraat scliociitiikcr 'Onteigening Driftje is onredelijk, onrealistisch en onrechtvaardig' -/STRUCTUURVISIE t FOTO SWAGER Raad akkoord met Structuurvisie 'Uitbreiding AH Van Weedestraat én Smitshof beide haalbaar' 'Sinaï is serieus geïnteresseerd in aankoop Zonnegloren' Soest krijgt 'Klok van Krijger' Winkeliers Van Weedestraat; 'Albert Heijn móet komen!' ^^2 WOENSDAG 15 JULI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 3 LAANSTRAAT 67 BAARN TEL. 02154 - 1 55 88 Kleine supermarkt wel bespreekbaar 7 LINDEN 'RESENTATIES, ASSORTIMENT.. SCHOEMAKER technische dienst O co Politie lost 14 autokraken op Geld gestolen uit pand van jehova's Uyland beticht gemeente van willekeur Studenten moeten station reinigen na 'benenfeest' College praat vandaag met G.S. VVD-er tien jaar raadslid 'Noodzaak voorfood-zaken' Tijdelijk 2e foto afdruk gratis Vandaag brengen, morgen klaar! ■MtaMii OPRUIMING NATUURLIJK Osborne Sherry Passoa Goblet Jonge Graan- Albert Heijn heeft vorige week tot aan het laatst vastgehouden aan de plannen voor een grotere super markt aan de Van Weedestraat/ Burg. Grothestraat. De firma be schouwt het aanbod van een klei nere supermarkt aan de Koningin nelaan niet als een geschikt alter natief, maar vindt zo'n vestiging wel bespreekbaar. Als Soest geen -enkele andere mogelijkheid te bie den heeft zal AH blijven streven I naar uitbreiding van de bestaande supermarkt aan de Van Weede- I straat. f Dat was vorige week dinsdag - twee da- gen voor de beslissende raadsvergade ring - de belangrijkste uitkomst van het overleg tussen een delegatie van Ahold en het College van B. W., waarin Ahold-vertegenwoordiger Zwart en kele "voorgekookte" vragen van het gemeentebestuur beantwoordde. I Zwart liet volgens de notulen van dat gesprek weten dat hij blij was met deze mogelijkheid om de plannen toe te lich- ten, "zeker nu de besluitvorming de verkeerde kant dreigt op te gaan". Vol- gens Zwart moest de commercie niet uitsluitend rekenkundig benaderd wor- 5 den. Hij pleitte er dan ook voor de win keliers de nodige ruimte te geven en de ontwikkelingen niet tot op de vierkante meter nauwkeurig vast te leggen. I Uit het vraag- en antwoordspel is op te maken dat Ahold inderdaad mogelijk heden heeft om het terrein achter de Burg. Grothestraat 4-8 te verwerven. Het bedrijf heeft weliswaar geen optie, maar wel zodanige rechtstreekse kon takten met eigenaren en makelaars, dat de gronden verworven kunnen worden. Ahold is bovendien bereid daar - naast de voor eigen gebruik noodzakelijke parkeerruimte voor 70 a 80 auto's - nog eens 50 extra parkeerplaatsen te laten aanleggen, ten behoeve van de gemeen te en op kosten van Ahold. Afhankelijk van de beschikbare ruimte zou dat ove rigens wat meer of wat minder kunnen zijn. Een verplaatsing van de geplande su permarkt naar de Koninginnelaan, ook als die bijvoorbeeld 1350 meter groot zou mogen-worden, is voor Ahold niet bespreekbaar. De lokatie wordt daar voor volledig ongeschikt geacht: "Uit distributie-planologisch oogpunt zou het een slechte zaak zijn". Ahold ziet overigens wel mogelijkheden voor een buurtvoorziening van 600 a 700 meter aan de Koninginnelaan, maar dan naast de geplande supermarkt aan de Burg. Grothestraat. Los van elkaar De Koninginnelaan met 700 meter is in elk geval géén acceptabel alternatief voor de Burg. Grothestraat met 1100 meter, heeft Zwart het gemeentebe stuur laten weten. Beide locaties staan volgens Ahold inderdaad los van el- JHANDEL Woonideeën... Computer. Jlira, Gelderland, nter Star, Jon, Lealitx. 11, Fouthé, Xerhffl en I issiekers... Heidense en Koekoek waarvoor u uw sluiten... 'de waterbedden, Hülsta, Mtaan, Swissllex, I«<0 waarmee kleur li... Oesso, Cristian linyl, Gardiselte, Kendix, loegstoffen, Louis de n de exklasieve Voorkeur (allektie 19». Trendhopper. nd. 13.00 uur geopend. (Vervolg van pagina 1.) "niet dagelijks", nadat Menne had toe- gezegd dat hij de strekking van het voorstel zou "meenemen". Het CDA- voorstel om over de supermarkt aan de Koninginnelaan nog niet vast tc leggen dat die 700 meter zou moeten worden maar dat nog nader te bepalen (en dan liefst minder), werd door het College overgenomen. Wethouder Mieke Swinkels had ook geen moeite met het CDA-voorstel om voor het gebied Nieuweweg/Beukenlaan-Koninginne- laan/Nieuwstraat t.z.t. met een aparte uitwerking te komen. Ze vond overi gens wel dat er verschil was: de Beuken laan/Nieuwe weg is een duidelijke "remplacant" van de Koningsweg; voor de andere wegen geldt dat niet. Hoorbare wanhoop Opmerkelijk was het verloop van de stemming over een voorstel van PvdA en WD, om bij de beslispunten over het winkelbeleid eerst te besluiten over de wenselijkheid van een supermarkt aan de Koninginnelaan en pas daarna over de uitbreiding aan de Van Weede straat. Het College nam daar in eerste instantie geen standpunt over in en liet de beslissing aan de raad, maar toen het CDA tegenstemde zat Menne in een lastig parket. Hij vroeg dan ook schor sing - tot hoorbare wanhoop van burge meester De Widt, die dóór wilde - en verklaarde zich na afloop daarvan als nog eens met zijn partijgenoten. Het voorstel werd door alle andere partijen afgewezen en dus verworpen. Wethouder Kingma kondigde op ver zoek van het CDA aan dat er binnen- j kort begonnen wordt met het "opscho- I nen" van de lijst met woningzoeken- den. Aan de hand van een nieuw for mulier kan straks bekeken worden wel ke zoekers "urgent" zijn en welke niet, en bovendien komt er na de vakantie een nieuw woonruimteverdeelsysteem, waarbij bekeken wordt wie voorrang krijgt en wie naar elders wordt verwe zen. Verreweg het interessantste deel van de discussie was gewijd aan het winkelbe leid en met name de vestiging van een grote Albert Heijn aan de Van Weede straat/Burg. Grothestraat. Ondanks het vurige pleidooi van Wil Stekelen burg (PvdA), die vond dat de politiek het niet beter moest willen weten dan de Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid I Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* ondernemers zelf en het erg jammer vond dat zo'n belangrijk besluit met slechts een geringe meerderheid geno men zou worden - "dat doet de demo cratie geen goed" - kreeg ze geen steun. Albert Heijn zal dus definitief naar iets anders moeten omzien. Voor of tegen Na afloop van de discussieronden be gon de gemeenteraad aan het karwei van de stemmingen. Daarbij mochten de fracties zich - op bevel van burge meester De Widt die de beraadslagin gen zo efficiënt mogelijk wilde laten verlopen - eigenlijk alleen nog met "voor" of "tegen" reageren op enkele tientallen beslispunten, variërend van de woningbouwlocaties en de daarbij behorende aantallen, via de winkeluit breidingen in de diverse centra tot de in het verkeersbeleidsplan overgebleven voorstellen voor het oplossen van een aantal "knelpunten".De WD had het op dat punt aanzienlijk moeilijker dan Gemeentebelangen, omdat Neks Blommers weliswaar al had aangekon digd tegen de Structuurvisie als geheel te zullen stemmen, maar op sommige onderdelen toch wel met de plannen akkoord kon gaan. Ze mocht die nuan ceringen van De Widt echter niet of nauwelijks meer aangeven. De meeste onderdelen die betrekking hadden op de bouwlocaties werden met een meerderheid van 16 tegen 8 (WD en GGS) stemmen aanvaard. De raad stelde zodoende vast dat er aan de Ko ningsweg 600, aan de Jachthuislaan 450, in Hees/Bosstraat 225 (zonder de sportvelden), bij het Griftland College 100, bij Braamhage 50 en in de zgn. "re- vitaliseringsgebieden" nog eens 75 wo ningen gebouwd gaan worden. De stemverhoudingen lagen bij het winkelbeleid iets genuanceerder, om dat de PvdA-fractie (Boerkoel en Ste kelenburg) zich daartegen uitsprak. De vestiging van een supermarkt (al dan niet van AH) aan de Koninginnelaan in plaats van aan de Van Weeestraat werd met 13 tegen 11 stemmen aanvaard, omdat ook PvdA-wethouder Kingma daar tegen was. Bij de stemming over de uitbreiding van de diverse winkelcentra liet de WD-fractie aantekenen dat zij voor was. Verkeersplan De gehele raad - inclusief WD en Ge meentebelangen - was het eens met het Landschapsbeheersplan, maar dat was dan ook een onomstreden onderdeel van de Structuurvisie. Wat het ver keersplan betreft sprak de raad zich met 14 tegen 10 (de PvdA-raadsleden gin gen ook hier niet akkoord) voor de meeste voorstellen uit, zoal het aanleg gen van vervangende parkeerterreinen op de "koppen" van de Van Weede straat, de herinrichting van deze win kelstraat (laad/loshavens op de huidige parkeerstroken etc.), een tweerich- tings-fietspad en een middengeleider bij station Soest-zuid, een extra par keerterrein aan de Kastanjelaan en aan de Bosstraat, busroutes via de Eiken laan, aanpassing van het kruispunt Os- sendamweg, een "rechtsafstrook" op de Ossendamweg richting Soesterberg en het verlengen van de linksafstrook op de Birkstraat richting Vondellaan. Het was vijf voor half twaalf toen burge meester Hans de Widt een einde maak te aan de beraadslagingen en kon vast stellen dat Soest zijn Structuurvisie dan toch eindelijk had vastgesteld. "Of dit een historisch moment is zal de toe komst moeten uitwijzen," aldus de bur gervader, die in dat verband alle be trokkenen - zowel de politici als de bur gers - nog eens bedankte voor hun in zet. kaar, maar Ahold zegt geen nee tegen een buurtverzorgende supermarkt van 600/700 meter aan de Koninginne laan. Als er een AH aan de Koningin nelaan komt, zal ook de vestiging aan de Van Weedestraat gehandhaafd blij ven. Het bedrijf zal niet in de huidige situatie berusten, maar blijven zoeken naar een goede oplossing. Volgens Zwart is de locatie Stadhouderslaan/Korte Brink- weg nog steeds de beste, zowel subjec tief als objectief gezien, omdat de plek goed aansluit bij de Van Weedestraat, goede mogelijkheden biedt voor de af wikkeling van het verkeer en door z'n ligging ook aanvullende parkeervoor zieningen voor de Van Weedestraat te bieden heeft. Het witte boerderijtje zou daarbij gehandhaafd kunnen worden. Ahold ziet deze locatie nog steeds als een uitvoerbare mogelijkheid, ook nu ze politiek waarschijnlijk niet meer be spreekbaar is. Naastgelegen panden Uit het verslag blijkt dat Ahold het eventuele aanbod van de locatie van de brandweerkazerne "met beide handen" zou aannemen, hoewel het distributie- planologisch gezien geen goede plek is. Als de huidige vestiging aan de Van Weedestraat de enige propositie blijft, zal Ahold actief blijven en proberen naastgelegen panden aan te kopen. Uit gangspunt is dat er een kwaliteits-su- permarkt in de Van Weedestraat komt. Het nadeel zou zijn dat de parkeerpro blemen groter worden, maar Ahold kan dan wel een groter assortiment van pro- dukten aanbieden, de omzet vergroten en de klant meer bieden. Ahold is verder in principe bereid als randvoorwaarden te accepteren dat er woningen boven de winkel komen en dat er in het achter te laten pand alleen een non-food-zaak gevestigd wordt. De firma is overigens van mening dat er wel betere oplossingen te vinden zijn dan woningen op een winkel te plaatsen. Van een kettingbeding om een food- zaak uit te sluiten in het pand aan de Van Weedestraat is Ahold geen voor stander, omdat zoiets de waarde en de mogelijkheden beperkt, maar als de ge meente dat zou eisen legt de firma zich daarbij neer. CO Verkoop - Verhuur - Reparaties van gereedschappen en machines de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 1958S Met de aanhouding en de bekentenis van een zeventien-jarige Soester heeft de politie veertien autokraken opge lost. De jongeman is voorgeleid voor de officier van justitie. De Soester liep vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag recht in de ar men van de politie. Surveillerende agenten hoorden omstreeks half vier een alarm, vermoedelijk van een auto. Even later kwam een jongen hardlo pend dichterbij. Aangezien de nachte lijke 'jogger' herkend werd als een re gelmatige gast op het bureau, werd hij aangehouden. Uit het onderzoek bleek dat de jonge man kort daarvoor met een schroeve- draaier een auto aan de Veenbesstraat had geopend. Hij had tevens het front van de radiocassetterecorder verwij derd. Zowel de schroevedraaier als het front waren door hem weggegooid. Op het bureau bekende de jongeman veer tien inbraken in auto's. In de meeste ge vallen was hij in Soest actief, éénmaal zondigde hij in Baarn. Een woordvoerder van de politie toon de zich verheugd met de vangst. "We kunnen weer veertien gevallen uit de grote stapel halen." Muntgeld, een giropas en een aantal be taalkaarten zijn uit het gebouw van de jehova's aan de St. Theresiastraat ge stolen. De inbrekers doorzochten de Koninkrijkszaal en de kerk. Ze waren binnengekomen via een dakkoepel. De verplaatsing van de AH-super- markt aan de Van Weedestraat en de uitbreiding van de (franchise-)- vestiging aan de Smitshof zijn vol gens Ahold beide tegelijk haalbaar vanuit distributie-planologische optiek. Dat bleek vorige week uit een aanvulling op de gegevens die de firma eerder aan het College van B. W. had verstrekt. De AH-zaak aan de Smitshof heeft in de eerste plaats een wijkfunctie en daar naast een beperkte bovenwijkse func tie: er komen zo'n 1000 klanten uit Soest-noord, die anders hun aankopen in de Van Weedestraat zouden hebben gedaan. Door een nieuwe AH in het centrum vloeien de bestedingen niet meer weg en wordt de "oneigenlijke" bovenwijkse functie van de Smitshof kleiner, aldus Ahold. De omzet van de AH-Smitshof ligt 40 procent boven het gemiddelde van win kels van vergelijkbare omvang; vergro ting van de zaak zal de omzetdruk ver lagen en de klant wat meer ruimte in de winkel geven. De winst zit dan in het verhoogde service- en kwaliteitsniveau en een beperkte vergroting van het as sortiment. Door dat alles komt de ge middelde besteding per klant wat hoger te liggen, maar het totale aantal klanten zal niet groeien. De kleine AH-winkel aan de Van Wee destraat is in het geheel niet in staat de koopkracht die in Soest-noord aanwe zig is aan zich te binden. Dat blijkt aller eerst uit de omzetafvloeiing naar de Smitshof (1000 klanten), maar meer nog uit de afvloeiing naar AH-Baarn (1300 klanten uit Soest). Die afvloeiing kan worden ingedamd door een grotere AH in het centrum van Soest, aldus Ahold. De firma wijst er overigens nog maar eens op dat niet alleen Albert Heijn last heeft van deze afvloeiing naar Baarn, maar ook de overige ondernemers in Soest-noord. Een volwaardige AH ver vult nu eenmaal een belangrijke trek kersfunctie. Ook service en kwaliteit zijn van invloed op de koopkrachtbin ding: de huidige AH van 240 meter kan het door AH gewenste service- en kwa liteitsniveau in het geheel niet waarma ken. Met een nieuwe winkel lukt dat wel, zodat de aanleiding voor de consu menten om hun geld elders (buiten Soest-noord) uit te geven aanmerkelijk zal afnemen, aldus Ahold. "Onteigening op het Driftje ten behoeve van sociale woningbouw is onredelijk, onrealistisch en on rechtvaardig tegenover de bedrij ven en de gemeenschap. Wij zullen alle rechtsmiddelen aanwenden om onteigening te voorkomen, als er in constructief overleg geen op lossing voor de problematiek wordt gevonden." Kort voor de behandeling van de Struc tuurvisie - afgelopen donderdag - heeft de firma W. Uyland (Bouwmaatschap pij Uyland en timmerfabriek 't Driftje) in Soest-zuid de gemeenteraad laten weten dat zij absoluut tegenstander is van de onteigening van de terreinen aan het Driftje, waarvan zij eigenaar is. De politiek heeft daarop in de afgelopen weken veelvuldig gezinspeeld met be trekking tot de uitbreidingsplannen in het winkelcentrum Soest-zuid. "U heeft het voornemen een deel van de winst uit het grondbedrijf voor de onteigeningsplannen ten behoeve van sociale woningbouw te gebruiken," al dus Uyland in de brief. "Voor de zo veelste keer betekent dit dat wij door de gemeente Soest in een hoek worden ge drukt." Uyland wijst erop dat het bedrijf in de jaren zestig vrijwillig van de Schouten kampweg naar het Driftje werd ver plaatst, op aandringen van de gemeen te, die deze locatie zélf had aangewe zen. Het bedrijf kon er zonder enige be perking uitbreiden. "De overplaatsing heeft de gemeente niets gekost. We hebben zelf alle kosten voor onze rekening genomen. Het be drag is - buiten de bebouwing, die ook nog eens veel geld heeft gekost - ten las te gekomen van de bouwmaatschappij en de timmerfabriek," aldus Uyland, die er nog eens op wijst dat de firma op nieuw zou hebben moeten verhuizen toen de plannen voor een centrum aan de Parklaan werden weggestemd en het winkelcentrum in kleinere vorm werd verplaatst naar de Soesterbergsestraat. Willekeur "Het is onbegrijpelijk dat uitgerekend op dit stuk grond weer sociale woning bouw moet komen, terwijl op het belen dende stuk de bouw van vrije-sector- woningen door de gemeente is toege staan. Het komt ons voor dat hier dui delijk sprake is van willekeur. Boven dien is het onbegrijpelijk dat u een stuk grond voor sociale woningbouw wilt gaan bestemmen terwijl daarop twee bedrijven gevestigd zijn," aldus de brief. De kosten van verplaatsing, de aan koop van de grond, de sloop en het bouwrijp-maken van de grond zullen zo Zes studenten uit Utrecht zijn zaterdag avond door de politie uit de laatste trein naar de Domstad 'gevist'. Ze werden gesommeerd het station te reinigen. Het station was beklad met verf. Dat kwam doordat de studenten hun benen hadden beschilderd voor een zoge naamd 'benenfeest', dat in de kantine van de Peters Baan werd gehouden. Omdat het om waterverf ging, kon de schoonmaakactie vlot worden afge rond, maar de studenten misten wel de trein. Per taxi keerden ze huiswaarts. Een fraaie wandklok met teksten die tot nadenken stemmen. Dat was het cadeautje dat Bert Krijger (WD) de collega's in de gemeenteraad afgelo pen donderdagavond schonk. De klok krijgt een plekje in de leeskamer voor de raadsleden. "Elke tijd is anders", zegt men vaak. Ook "moet men met zijn tijd meegaan". Dan is het goed om te zien hoe laat het is. Als men de tijd vergeet is het vaak al te laat," zo luiden de teksten die Krijger zijn collega's per klok meegaf. Burgemeester De Widt nam de klok op slag van twaalven - hoe passend! - in ontvangst. Krijger liet weten dat hij op 9 juli precies tien jaar raadslid was, nadat hij overigens ook in de gemeente 's-Graveland enkele jaren deel had uit gemaakt van het gemeentebestuur. Volgens hem was het gebrek aan een klok in het leeskamertje een groot ge mis, omdat de raadsleden het daar moesten doen met de klanken van het carillon. Burgemeester De Widt stelde het ge baar bijzonder op prijs en verbond daaraan nog een kleine speech over de goede persoonlijke verhoudingen in de raad, ook ondanks de soms grote poli- Bert Krijger tieke meningsverschillen. De kleine plechtigheid vormde de afsluiting van de zeer lange raadsvergadering over de Structuurvisie. De Widt bedankte alle raadsleden voor hun inzet en wenste ze een prettige vakantie. Het College van B. W. voert van daag overleg met Gedeputeerde Sta ten over de toekomstige bestemming van het Zonnegloren-terrein. Onder werp van gesprek is o.a. de vraag of het ziekenhuis-terrein een woonbe stemming zal krijgen - zoals het Colle ge wil - of juist niet. Als het aan de provincie ligt is het "nee", hoezeer ook de financiering van de nieuwe polikliniek in Soest afhanke lijk is van de wijze waarop de stichting Molendael erin slaagt het tekort op de boekwaarde van het ziekenhuis (7,5 miljoen) te compenseren. Een woonbe stemming zou dat bedrag kunnen ople veren en daar ligt ook al geruime tijd een plan voor op tafel. Het feit dat de provincie niets voelt voor een woonbestemming maakt het nood zakelijk dat Soest nadrukkelijker op zoek gaat naar bestemmingen die beter passen bij' de ecologische hoofdstruc tuur, waaraan de provincie zoveel waarde hecht. Daarom is het gewenst dat er volstrekte helderheid bestaat over de vraag of het joods-psychiatrisch centrum Sinaï uit Amersfoort inder daad in de markt is voor Zonnegloren. Uit de kontakten tussen wethouder Jan Visser met makelaar Zadelhoff is ko men vast te staan dat Sinaï moet worden beschouwd als "zeer serieus geïnteres seerd", aldus een ambtelijke notitie van directeur J. van Gent. Ook de provincie onderhoudt dergelijke kontakten en kan wellicht mededelingen doen. Het terrein van de bouwmaatschappij en de timmerfabriek aan het Driftje, waarvoor onteigening dreigt. Foto: Goos van der Wilt. hoog zijn dat het niet realistisch is om daar sociale woningbouw tot stand te brengen, vervolgt Uyland. "Wij hebben zelf diverse plannen aan de gemeente voorgelegd voor de ontwikkeling van het terrein, maar omdat er niet te praten viel met het College en er louter onre delijke voorstellen werden geopperd, zijn de onderhandelingen gestaakt." Oud zeer In de brief wordt nog het een en ander aan "oud zeer" opgehaald. Zo laat Uy land weten dat de firma nog altijd be reid is tot constructief overleg, maar dat de gesprekssituatie wordt bemoeilijkt doordat tien jaar geleden twee wethou ders en de burgemeester voor het ge recht zijn gedaagd door de gebroeders N. en W. Uyland, wegens afspraken die niet nagekomen werden. Om al die redenen is de firma het vol strekt oneens met de visie van het ge meentebestuur. "In dit stadium wijzen wij u al op de onaanvaardbaar hoge kosten waarmee u de gemeenschap wilt gaan belasten," aldus Uyland, die tot de conclusie komt dat de dreigende ontei gening onredelijk, onrealistisch en on rechtvaardig is. Kort voor de beslissende raadsver gadering over de Structuurvisie heb ben enkele ondernemers van de Van Weedestraat - alle actief op het ge bied van de levensmiddelen - nog eens met klem benadrukt dat de komst van Albert Heijn naar het winkelcentrum van groot belang is. "Wij zien dit als een noodzaak voor onze food-zaken," aldus de winke liers, die er tegelijk op wijzen dat er in de straat of direct achter de win kels parkeermogelijkheden genoeg zijn. "Stilstand is achteruitgang, ook voor de Van Weedestraat," aldus de ondernemers. De brief werd rondgestuurd aan alle fractievoorzitters in de gemeente raad en ondertekend door de firma's Maison Verkley (banketbakker), Ruud Smit (vishandel), Joh. Mets (delicatessen) en Van Asch (slage- rij). FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155 -1 39 17 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00 - 18.00 UUR. DINSDAG T/M VRIJDAG 09.00 - 18.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19.00 - 21.00 UUR. ZATERDAG 09.00-17.00 UUR. Kodak Kwaliteit prints

Soester Courant | 1992 | | pagina 3