gratis mtsper En dit zijn de knallers van deze week: 248 998 099 VERSE MOSSELEN Gemeentebelangen eist schorsing van vergunning military op Vlasakkers Herbouwde kiosk in de Soester Duinen heet voortaan 'Joep en Jopie' Opnieuw serie inbraken in winkelcentrum Overhees Galia meloen Magere varkensrollade Campina ijs Een Soest weert 'sportieve' aanslagen op landelijk gebied af 3 Actueel 5 Actueel 9 Sport 11 Op Soest 2e afdruk hu"«en' hoog bod 5Dierenmishandeling die naam sport niet verdient' Geen activiteiten op 'Far East' 4 Varia Inbrekers op dak in de kraag gevat Jubileumviering Petrus/Pauluskerk wordt uitgesteld Dronken Soester na doorrijden gepakt MODE OPRUIMINGSFINALE V ernieuwingsprijs van provincie HET VLEESCENTRUM Beschuit met muisjes bij heropening Politie zoekt telefonische melder RUUD SMIT visspecialiteiten kilo vanille of vanille-aardbei literbak C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars Inbraakpoging Wilt u uw huis verkopen? HS^ Hendrik Smit WASIEL STEITNER HE T' H0 "Wij zijn ernstig bezorgd over de gevolgen voor de natuur in en rond het gebied de Vlasakkers/de Stompert, wanneer daar op 30 juli en 6 augustus 1994 de uithou- dingsproeven in het kader van de Wereldruiterspelen worden ge houden. Onze fractie beschouwt de military, mede op grond van re gelmatig op televisie getoonde treurige beelden van stervende dieren en mensen en het grote aan tal in de schrijvende pers gemelde ongelukken, als een ten onrechte gelegitimeerde vorm van dieren mishandeling, die de naam 'sport' niet verdient." Harry Witte, fractievoorzitter van Ge meentebelangen Groen Soest, schrijft dat in een brief aan het College, waarin hij terugkomt op de gang van zaken rondom de toestemming voor de spe len, die een raadsmeerderheid van CDA, WD, PvdA en D66 B. W. vo rige week min of meer afdwong. Witte wil dat het College de beslissing - om ontheffing te verlenen van de voor schriften van het bestemmingsplan - niet ten uitvoer brengt en in ieder geval schorst. Hij wijst erop dat er volgens de organi sator (de Stichting Nederlandse Hippi sche Sportbond) tijdens het evenement 250 paarden, 50 karren en tienduizen den toeschouwers worden verwacht, met zo'n 8.000 auto's. "Het gaat om een 'ruiterspel' dat bekend staat als 'mi litary'," aldus Witte, die er een woor denboek bij ter hand heeft genomen en de volgende omschrijving optekende: "Military: langdurige slopende wed strijd in de paardensport, die verschil lende onderdelen omvat zoals dressuur, uithoudingsritten en springconcours". Wanvertoning "Op een parcours vol zware hindernis sen, zoals heuvels en dalen, hagen en hekken, brede sloten prikkeldraad en nog meer van dat al, jagen berijders hun dieren op hol in een slopende strijd. Ze zetten daarbij regelmatig hun eigen le ven en dat van hun dier op het spel. De grote aantrekkingskracht van dit soort evenementen op de massa is gelegen in de verwachting dat er brokken worden gemaakt," aldus Witte. "Een groot deel van het publiek wenst dramatische beelden van struikelende paarden en door de lucht vliegende jockey's te zien. Kortom: een wanvertoning vol zinloos geweld en lijden van mens en dier." Witte veroordeelt in de eerste plaats de procedurele gang van zaken rondom het besluit. Hij wijst erop dat de WD tijdens de vergadering van de commis sie Algemene Bestuurszaken op 28 juni het (eerste) besluit van het College op de korrel nam. B. W. wilden namelijk geen toestemming te geven voor het evenement. Volgens hem hebben de fractievoorzitters van CDA, WD, PvdA, D66 en PS het College vervol gens "zonder noemenswaardige argu mentatie" opgedragen om af te wijken van de algemeen bindende voorschrif ten van het bestemmingsplan, en dat nog wel zonder dat ze in de gelegenheid waren geweest om de motivering van het College of de ambtelijke adviezen te kennen. In de raadsvergadering van 9 juli is vol gens Witte - "na een niet nader gemoti veerd verzoek van de fractievoorzitters van CDA, WD, PvdA en D66" - bui ten de orde van de vergadering om een lijst met 14 handtekeningen te zijn overhandigd. Met die meerderheid werd het College gedwongen om de dag na de raad - de partijen eisten een her ziening van het besluit binnen 24 uur! - met een andere beslissing voor den dag te komen. 'Pure willekeur!' "Een feitelijke beraadslaging op grond van ambtelijke adviezen en andere ter zake doende overwegingen in de raad of in de commissie heeft niet plaatsge vonden," stelt Witte vast. "Dat is onge rijmd wanneer het gaat om zo'n omstre den evenement, waarvan de negatieve gevolgen ook voor de toekomst zijn te voorzien. De gevolgde procedure is van een slordigheid die zonder twijfel op meerdere punten in strijd is met de in Nederland gangbare normen van be hoorlijk bestuur. Zorgvuldigheid? Op beleid gemotiveerde beslissing? Niets daarvan," stelt Witte vast, "maar pure willekeur!" Hij wil dat het College het besluit van 10 juli daarom schorst en stelt voor om in september nog eens met de gemeen teraad of de commissie R.O., Milieu en ABZ om de tafel te gaan zitten en te praten over de consequenties van de ontheffing van de bestemmingsplan voorschriften. "Het betreft hier een na tuurgebied waarvoor met grote regel maat verzoeken worden ingediend voor activiteiten, die schadelijk zijn voor de natuur en het milieu." Harry Witte (G.G.S.). Animositeit Witte wil dat B. W. in de tussentijd aanvullende informatie en advies in winnen bij een heel rijtje instanties, zo als de Dierenbescherming, het IV- N-Eemland, de Stichtse Milieufedera tie, de stichting Landschap en Milieu, de werkgroep Natuurbehoud Soest, de commissie Milieu, evenals bij terrein beheerders die al eens ervaring hebben opgedaan met een military. "Dan kun nen we in september besluiten op grond van feiten, en niet - zoals nu - op basis van animositeit tussen het College en een aantal fractievoorzitters." Als B. W. niet aan Wittes wensen te gemoetkomen wil hij een apart overleg van de fractievoorzitters met het Colle ge, waarbij hij in elk geval duidelijkheid wenst over de procedurele kant van de kwestie. De belangstelling voor het buitenge bied van Soest is groot, met name on der organisaties die er allerlei min of meer "sportieve" evenementen willen laten plaatsvinden. Die verdragen zich niet met het beleid van de gemeente, waarin de bescherming van de flora en de fauna voorop staat. Na het gedoe rondom de AMAC-Tul- penrally, dat op de Vlasakkers een aan tal klassementsproeven wilde organise ren, meldde zich in korte tijd ook de au tosportclub De Slotridders uit Zeist, die in mei en augustus van dit jaar "behen digheidswedstrijden" wilde houden op de Far East. Daarna kwam de Neder landse Hippische Sportbond op de proppen met een aanvraag voor een on derdeel van de Wereldruiterspelen - de omstreden "military" op de Vlasakkers - en tenslotte heeft zich onlangs als vier de in de rij het Korps Rijkspolitie aan gediend voor "vaardigheidsoefenin gen" op de Far East. Het College heeft besloten dat laatste verzoek af te wijzen omdat ook deze activiteiten zich niet verdragen met de voorschriften van het bestemmingsplan, Slotridders B. W. hebben inmiddels ook het be zwaarschrift ongegrond verklaard van de Slotridders tegen de beslissing van het College om de autosportclub geen vrijstelling van de voorschriften te ge ven. De Slotridders hadden aangevoerd dat de behendigheidswedstrijden be perkt van opzet waren, dat de wettelijke limieten voor de geluidsprduktie niet overschreden zouden worden en dat de uitstoot van C02-gas nihil zou zijn. De commissie voor de bezwaarschrif ten vindt die argumenten discutabel. "Niet ontkend kan worden dat de be hendigheidswedstrijden een extra ver ontreiniging van de lucht met zich mee brengen. In een natuurwetenschappe lijk waardevol gebied is elke extra aan slag er een te veel," aldus de commissie, die B. W. heeft voorgesteld het be zwaarschrift ongegrond te verklaren. Het College heeft dat advies opge volgd. 'Medisch Centrum Molendael' goed bekend. Molendael wacht op Sinaï. Kunst en vuurwerk in de Lange Duinen. 'Soest geeft vertekend beeld van ontwerp zorgcentrum.' Soester agrariërs weekje te gast in Soest. Veertig man weg bij Chemco. Visser gaat praten over meer tv-kanalen. Soest gaat nadenken over bijdrage Slachtofferhulp. Miguei Karters zeilt naar Nederlands Kampioenschap. 'Medal of Honour' voor pastor Scholtens. Zomervlinders in Soest: terug van weg geweest. 1 Verdwenen Soest. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag twee jongemannen uit Amersfoort aangehouden, die bezig waren met een inbraak in een kleding zaak aan de Van Weedestraat. Omwo nenden hadden het tweetal, resp. 21 en 19 jaar, bezig gezien met een lichtkoe pel op het dak van de winkel. De politie kwam snel in actie en benaderde het pand te voet, zodat de mannen bij ver rassing konden worden aangehouden. Ze probeerden nog wel te vluchten over de daken van andere panden, maar stuitten telkens op een agent die ze de doorgang belemmerde. De heren gaven zich daarop over aan de agenten. Ze werden ingesloten op het bureau, in af wachting van een verder onderzoek. De lichtkoepel bleek al gedeeltelijk ver nield te zijn. In verband met het overlijden van pas tor G. van der Beek heeft de commissie die de viering van het 300-jarig jubi leum van de Petrus en Pauluskerk voor bereidt besloten de feestelijkheden tot nader te bepalen datum uit te stellen. Aanvankelijk was september gekozen als de maand waarin het feest zou plaatsvinden. Volgens een woordvoer der van de commissie zal het jubileum waarschijnlijk pas volgend vooijaar worden herdacht. De politie heeft donderdagavond een 40-jarige Soester aangehouden, die even daarvoor op de Kerkstraat onder invloed van alcohol een geparkeerde auto had aangereden, maar zonder te stoppen was doorgereden. Een toeval lige getuige kon de politie genoeg infor matie geven om het onderzoek met suc ces af te ronden. De veroorzaker werd in zijn woning gearresteerd en moest mee naar het bureau. De sporen aan zijn auto kwamen overeen met die aan de aangereden wagen, die een behoor lijke schade had opgelopen. Bij het verhoor moest de Soester ook de ademtest ondergaan. Hij had volgens de politie een "schrikbarend" hoog promillage en kreeg een maximum-rij verbod van 14 uur en uiteraard een pro ces-verbaal wegens doorrijden na een aanrijding. Volgens de wet is dat een misdrijf. WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155 -12874 - vrijdag koopavond. "VoW 9ra parV gelegen' pareer- AGFA TOPFOTCT-kwaiiteit, 10 x 15 cm., glans of mat. Gratis minialbum, "goed" getest (juni 1992). Aanbiedingen geldig tot 12/9/'92. Kostuums 698,-, nu349,- 739,-, nu.369," 979,-, nu 398." Kolberts 49a,-, nu249,- 598,-, nu299,- 679,-, nu339,- Shorts. nu 49.- Pantalons, nu69,- 98,- Shirts K.M., nu49,- 59,- Polo's, nu29,- 39,- 79,- T-shirts, nu19,- 25,- 39,- Jacks, nu129,- 179,- 198,- Leren jacks, nu398,- 459,- Zuidpromenade 12 - Soest-Zuid Telefoon 02155 - 2 35 30 Gedeputeerde Staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, wil len éénmaal in de vier jaar een provin ciale vernieuwingsprijs gaan uitloven, binnen elke statenperiode één keer. Het accent zal steeds op een provinciaal on derwerp worden gelegd dat op dat mo ment in de belangstelling staat. Aan de prijs wordt een geldbedrag van 10.000 gulden verbonden. In 1994 zal de ver nieuwingsprijs voor het eerst worden uitgereikt. Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 LANGE VARKENSHAASJES - per kg2l SUKADELAPJES per kg 12.UÜ KIPPEPOOTJES per kg Altijd kwaliteit en betaalbaar. Als alles meezit gaat op zondag 2 augustus in huize Van den Brul in Soest de vlag uit. Figuurlijk ge sproken, wel te verstaan, want de Van den Bruis zitten die dag waar schijnlijk hoog en droog in de nieuwe kiosk in de Soester Dui nen, die op die dag feestelijk wordt heropend door de kleinkinderen. De herbouw van het snoepwinkeltje bij de picknickplaats aan de Foekenlaan - waarover de laatste maanden zoveel te doen is geweest - is op een oor na gevild. Aanstaande vrijdag krijgen de Van den Bruis de sleutel en dan moeten er na tuurlijk nog de nodige inrichtingswerk zaamheden plaatsvinden. Volgende week zondag gaat het loket van de nieu we kiosk definitief open. "Joep en Jopie" - dat is de naam die de heer en mevrouw Van den Brul hun nieuwe kiosk hebben gegeven. "Geen Koek en Zopie meer, maar een nieuwe naam die er toch een beetje op lijkt," al dus Van den Brul. De oude kiosk, waar hele generaties Soesters en anderen tijdens een bezoek je aan de duinen een versnapering aan schaften, is al met al toch een waardige Voor de vierde keer in relatief korte tijd is er vorige week ingebroken in een Chinees restaurant aan de Tam boerijn in Overhees. Vermoedelijk dezelfde daders bezochten ook een kapsalon, een tabakzaak en een drankenzaak in het winkelcentrum. In het restaurant bleek o.a. de gok kast te zijn opengebroken. Volgens de politie hebben de inbre kers zich met grof geweld toegang tot de zaken verschaft. Uit de dran kenzaak wordt een bedrag van ruim 2000 gulden vermist en uit de kapsa lon verdwenen o.a. twee tondeuses en een haarföhn. In de tabakswinkel werd de sigarettenautomaat totaal vernield en werd het geld weggeno men. De serie inbraken moet in de vroege ochtenduren van vrijdag hebben plaatsgevonden. Een getuige belde de politie omstreeks half vijf met de mededeling dat hij lawaai had ge hoord en iemand had zien weglopen. De gegevens van deze getuige zijn inmiddels echter onvindbaar en de politie zou graag nog even met hem willen spreken. Hem wordt dringend verzocht opnieuw kontakt op te ne men: tel. 19444. C. van den Brul is zeer te spreken over zijn nieuwe kiosk aan de Foekenlaan, die op 2 augustus heropend wordt. Foto: Goos van der Wilt opvolger van de oude geworden. Het vorige gebouwtje brandde vorig jaar af en het College van B. W. voelde er aanvankelijk niets voor om het "vanda lisme-gevoelige object" weer op te bou wen. Onder druk van de algemene ver ontwaardiging bracht de gemeenteraad het College uiteindelijk op andere ge dachten en werd alsnog besloten tot herbouw. Blokhut Het nieuwe gebouwtje is opgetrokken uit beton, maar omdat de Welstands commissie zo'n gevaarte vond misstaan in de natuurlijke omgeving werd het be ton "bekleed" met een laagje hout, zo dat het geheel uiteindelijk het uiterlijk van een blokhut heeft gekregen. De familie Van den Brul is uiteraard blij dat het eindelijk zo ver is. De herope ning op 2 augustus - om 13.00 uur - krijgt dan ook een extra-feestelijk tin tje: de bezoekers krijgen gratis koffie en beschuit met muisjes - vanwege de "we dergeboorte" - en de kinderen mogen een ijsje komen halen. Superkwaliteit 1 Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 c-noo Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Een onbekende dader heeft vorige week geprobeerd een garagebox aan de Johannes Poststraat open te breken. Dat mislukte, zodat er niets wordt ver mist. De eigenaar stelde voor alle zeker heid wel de politie op de hoogte. Informatie bij MAKEtAARPH OP MAAT BURG. GROTHESTRAAT 32 SOEST-TEL, 02155-11304 10 T >T 7»" T W TV Tc Tv Telefoon'. 02155- 19600

Soester Courant | 1992 | | pagina 1