GRATIS I VARIA I rSUBISHI KWALITEIT - SERVICE - SNELHEID 1 Fraai troephuis biedt nieuw onderdak aan Hopman Masselman-verkenners 'De kleine blonde dood' in Soester bos Gilde-Theatershow: Marco Bakker, Da Capo, Katrien Gallez en Apollo awbouw kopen KOLORKID EN MINI-FOTOALBUM im Van Oosten fotoservice Even serieus pagina (WOENSDAG 29 JULI 1992 SOESTER COURANT PAGINA 5 >theek advies* groep Babystunter sensationele afhaalprijzen J BIJ ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN UW KLEURENFILM. Officiële opening pas volgend jaar HMG viert tijdens opening troephuis ook jubileum Dronkeman tegen boom Wiui van Hoorn Film naar boek van Boudewijn Büch Kaartverkoop start a.s. zaterdag Provincie subsidieert vrijwilligerswerk Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Even grappig 11' Oosten) <v_^-wiokelkring l ^^van weedestraat os weet u óf: alen krijgt rantie krijgt eloze begeleiding tot de ibsidie aanvraag. 'II levert alle bekende merken babi/kamers, doorgroeikamers, I kinderwagens, wandelwagens, buggy's, boxen, aulostoeltjes etc. etc. Uit voorraad tegen 16zw. met. 1989 eigen, 65000 km 350 voor 22.950,- cort1.6iCI.X bl. met 1991 ss-, 26000 km rijs 31.000,- Nu voor 24.950,- 323 Sedan LX igg-j 950,- voor 18.950,- iOMPANY CARS FT DUIZENDEN -PENS VOORDEFI ihi Coll 1.3 GL EXE 0 km 6-1992 tuurbekr., koplampspr. 'ijs 28.395,- Nu voor 25.900,- ihi Colt 1.5 GLI do.groen1992 en, stuurbekr. ijs 33.600,- Nu voor 27.950,- hi Lancer 1.5 GLI HB 6-1991 i Rood metallic. 5 deurs ijs 31.800.- Nu voor 26.950,- 'Pra1.6SX 4-1991 v, elctr, ramen, stuurbekr., n Nieuwprijs 35 700,- Nu voor 26.950,- 'i Lancer 1.5 GLXI (usa) 6-1992 itall., stuurbekr, js 35.600,- Nu voor 31.950,- iii Pajero 3000 V6 zwart M. Velgen Nieuwprijs 71.295,- s vanaf 1499,-èxcl. BTW a 20000 km) NG STATIONCARS PONS UITVOERING ra Combi 2.0 CU kat. 6-1990 BI-, Schuif kant.dak, trekh. 3 41.900,- Nu voor 26.950,- ii Lancer Wagon 1.8 GL D irijs metallic, trekhaak, 3000km Nieuwprijs 35.050,- Nu voor 27.950,- Space Wagon 18 EXE nov1988 in, centr.lock 70000 km i 44.700,- Nu voor 24.950,- airie 2.0 SLX grijs met. 1989 47.500,- Nu voor 29.950,- Pajero 2.5 TD 1988 Long Body Nu voor 29.950,- 1PANY CAR VAN DE WEEK ii Lancer 1.5 GLXi 1989 :uur bekr., centr. lock nmen, radio/cass.27.000 km. "ijs 38.145,- Nu: 23.950,- [sweg 14 155 - 13227 urn Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109" Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942, Aan het einde van de Sparrenlaan, midden in het bos en op letterlijk niet meer dan een steenworp af stand van de Lange Duinen, staat sinds kort het nieuwe troephuis van de verkenners van de Hopman Masselmangroep, een van de be kendste scouting-organisaties die Soest rijk is. Vorige week vond de "eerste oplevering" van het ge bouw - een schepping van de Soes- ter architect Dick Renooij - plaats. In de komende maanden moeten de scouts van de HMG er nog even flink tegenaan om het gebouw ver der af te maken en in te richten. Pas in de loop van het volgend voorjaar zal de officiële opening plaatsvinden, want er moet nog heel wat werk worden verzet voordat de HMG haar huidige onderkomen kan verruilen voor de nieuwbouw. Nu komen de verkenners nog bij elkaar in een oude kippen- schuur, ooit gratis op de kop getikt bij een Barneveldse kippenboer die het ding dertig jaar geleden moest laten weghalen omdat hij het clandestien had neergezet. In februari begon aannemer Lamoré uit Zeist met de bouw van het nieuwe club huis, waarvoor al zeker vijfjaar geleden het eerste plan bij het stichtingsbestuur werd ingediend. Aan de basis van dat voorstel stond o.a. Robert Voute, nu leider van de HMG-rowans en destijds van de HMG-verkenners. Samen met secretaris L. de Vos. van het bestuur is hij dan ook nauw betrokken gebleven bij de realisering van het nieuwe ge bouw. Vanaf 1987 legde het bestuur al zoveel mogelijk geld apart voor de verwezen lijking van wat eigenlijk een droom wens was en dat aanvankelijk ook leek te blijven. Het nieuwe gebouw zou im mers - ook in de meest sobere uitvoe ring - het lieve sommetje van meer dan twee ton moeten gaan kosten, en hoe dat bij elkaar gebracht moest wor den...? Dat de HMG inventieve geesten telt is bij insiders allang bekend. Robert Voü- te bleek ook goed de weg te weten bij de subsidiegevers in Den Haag, en zo ge beurde het dat de Hopman Masselman groep zich verzekerde van een subsidie van 120.000 gulden via de stichting "Jongeren bouwen voor jongeren", een organisatie waar het ministerie van WVC achter staat. De bouw moest wor den uitgevoerd door jonge werkloze bouwvakkers - als "leer-project" - en later door deelnemers aan het leerlings telsel, onder toezicht van een professio nele leermeester. De Hopman Massel mangroep vond die bij het Zeister aan nemersbedrijf Lamoré. De subsidie was dus "binnen", maar dat betekende niet dat de HMG onmiddel lijk uit de financiële problemen was. De totale bouwsom bedroeg 215.000 gul den exclusief BTW en ondanks het ei gen spaarpotje moest er nog een gat van zo'n 50.000 gulden worden gedempt. Daarbij was het nieuwe gebouw van te voren al zowat "uitgekleed": elektra, schilderwerk, verwarming, luiken voor de ramen en nog een paar posten, dat moest allemaal maar in eigen beheer worden gerealiseerd. Potje Gelukkig bleek de D66-fractie in de ge meenteraad, die de HMG kennelijk een warm h&rt toedraagt, alert te zijn toen er bij de gemeente een potje over was. Het budget voor het jeugdwerk in Soester- berg - zo'n 50.000 gulden - bleek be-^ schikbaar en de Hopman Masselman- groep kreeg daaruit met raadbrede steun een subsidie van 40.000 gulden toegezegd. Met een gift en een "zachte" lening van de stichting Jantje Beton leek de HMG de eindjes dan toch aan elkaar te kun nen knopen, zodat - ondanks de nodige financiële tegenvallers - de bouw kon beginnen. "We hebben hartstikke maz zel gehad," aldus De Vos en Voüte, "maar dat kwam ook omdat we vanaf het begin met een goed doortimmerd plan op tafel kwamen. Na vijf jaar knokken staat het er," stellen ze tevre den vast. Het nieuwe troephuis biedt onderdak aan de verkenners, de groep van 11- 15-jarigen. De HMG bestaat verder uit de bevers (5/7 jaar), de welpen (7-11 jaar) en de rowans (16-18 jaar), die allemaal een eigen onderkomen hebben. Het gebouw biedt ook een on derkomen aan het bestuur en de staf, want er wordt ook bij de scouts heel wat vergaderd. Vooral de verkenners zijn uiteraard ingenomen met het nieuwe onderdak, en de vier patrouilles mogen straks allemaal hun eigen "hoek" in richten. Wat de Hopman Masselman groep nog uitstekend zou kunnen ge bruiken is een inventaris, tafels en stoe len bijvoorbeeld, of kasten en maga zijnstellingen - liefst "hufterproofdus bij voorkeur van staal - afkomstig van kantoren of bedrijven die hun eigen in richting binnenkort moderniseren. In de lift De nieuwbouw was niet alleen nodig omdat het oude troephuis aan vervan ging toe was, maar ook omdat de Hop man Masselmangroep in de afgelopen jaren sterkgegroeid. De scoutinggroep zit duidelijk in de lift en vooral de ver kenners hebben grote aantrekkings kracht op jongeren. Het is dan ook een sportief en avontuurlijk gezelschap, dat heel wat in zijn mars heeft. Bij de on langs gehouden regionale wedstrijden werden de HMG-verkenners eerste, en bij de landelijke wedstrijden legden ze beslag op de zeer eervolle vierde plaats te midden van 77 deelnemende groe pen! Scouting is intussen wel wat meer dan knopen leggen en "heitje voor een kar weitje", benadrukken Voüte en De Vos. "Wat de jongelui opsteken is zelf standigheid en zelfredzaamheid, zodat ze ook in onverwachte situaties weten wat ze moeten doen. Daarom leren ze een tent opzetten, een keuken bouwen van palen en touwen, een kampvuur aanleggen op een tafel met zand en zo den; daarom maken ze ontdekkings tochten en Ieren ze allerlei vaardighe den, zoals EHBO.'^ Scouting is altijd op zoek naar het "avontuur", dat de laatste jaren uit de samenleving verdwenen lijkt te zijn, Het nieuwe troephuis staat midden in het bos en op een steenworp afstand van de duinen. Tegelijk met de officiële opening van het nieuwe troephuis gaat de Hop man Masselmangroep volgend vooijaar ook het 45/55-jarig jubi leum vieren. Dat is rijkelijk laat, want officieel had dat al in 1990 moeten gebeuren. Toen echter werd afgesproken om te wachten tot het nieuwe gebouw helemaal klaar zou zijn. Dat de "leeftijd" van de HMG op twee manieren berekend kan wor den heeft te maken met het feit dat Flip Masselman, de latere naamge ver van de groep, in 1935 de Paltz Scouts oprichtte. Vanaf 1940 waren padvinders-activiteiten op last van de Duitse bezetters verboden, maar de Paltz Scouts gingen in het geheim door. Flip Masselman zelf trad toe tot het verzet en werd later gevangen genomen en gefusilleerd, omdat hij had meegedaan aan een sabo- tage-actie aan een spoorlijn in het zuiden van het land. In 1945 werd de groep weer actief; uit respect voor de omgekomen oprichter draagt zij sinds 20 september 1945 zijn naam. De HMG heeft sinds juli 1945 haar terrein in de bossen aan het eind van de Sparrenlaan en vond aanvanke lijk onderdak in barakken die de Duitsers in Soestduinen hadden ach tergelaten. Met een handkar werden de balken en planken destijds dwars door de duinen naar de Sparrenlaan gesleept. maar gaat ook met z'n tijd mee: De HMG organiseert ook wel eens een avond over computers en elektronica, of een chemisch weekend. "Nee, de korte broek bestaat niet meer. Het scouting-uniform is nu de spijkerbroek, maar de bloes en de das hebben we nog wel." Luxe-probleem Dat de Hopman Masselmangroep zo succesvol is, dankt zij volgens Voüte en De Vos ook aan het feit dat de groep zich telkens van een nieuwe staf uit ei gen kweek kan voorzien. "We hebben het luxe probleem dat veel oudere leden gewoon niet weg willen. We doen veel aan groepsbinding en de HMG is niet alleen, zoals we vaak zeggen, een groep scouts, maar vooral ook een vrienden club." De HMG-ers trekken dan ook buiten de directe scouting-activiteiten veel met elkaar op. Een andere succes factor is het beroep op de inventiviteit van de jongelui. "We geven ze een pro bleem, en dat moeten ze al improvise rend zien op te lossen. Zo leren ze veel en dat maakt scouting, samen met een dosis spanning, zo interessant voor jon geren." De faam van de Hopman Masselman groep is ook elders bekend. Zo verle nen de scouts bij diverse evenementen in en buiten Soest graag allerlei hand en spandiensten. Avonturieren is hun niet vreemd. De rowans bijvoorbeeld tekenen al elf jaar voor het traditionele IJsberenweekend, waar altijd heel wat wordt afgezin en afgeleden. De Heine- ken-groep maakt graag gebruik van de HMG-rowans ter assistentie bij de staf trainingen van managers van het brou werijconcern, die in Baarn regelmatig een trainingsweek doormaken en soms tot hun verbijstering door de rowans uit Soest worden meegenomen op een soort overlevinsgcursus. "Achteraf is dat altijd de leukste avond van de hele week," vindt Robert Voüte. De Vos en Voüte zien wel enig onder scheid tussen hun scouts en de "disco gangers" van overeenkomstige leeftijd, maar benadrukken dat er heel veel kan. "En het gaat er heus niet altijd zachtjes aan toe," aldus De Vos. "Het zijn geen doetjes..." De heren De Vos en Voüte waren vo rige week nog bezig met het opruimen van de bouwrommel. NOG TWEE DAGEN uitverkoop van damesjaponnen. Deze week koopt u er twee en be taalt slechts 5,-- Ongeacht maat, kleur, merk, model of prijs. Volop keus uit een grote voorraad. Open di. t/m vr. 9.00-16.00 uur (zaterdags 10.00 -14.00 uur) Baarn, Dahliastraat 20, tel. 02154 - 21895 Politie en ambulance werden zaterdag avond gealarmeerd wegens een onge luk op de Dalweg. Ter hoogte van het fietstunneltje bleek een 44-jarige auto mobilist uit Soest de macht over het stuur te zijn kwijtgeraakt. Via de berm was hij over de kop geslagen en tegen een boom tot stilstand gekomen. De man slaagde er op eigen kracht in uit de auto te kruipen. De ambulance bleek achteraf niet no dig. De man had wel een hersenschud ding en bovendien de spreekwoordelij ke "snee in z'n neus", want hij had een flinke slok op, zoals uit de ademtest naar voren kwam. Zijn alcoholpromil lage was zo hoog dat de politie zijn rij bewijs invorderde. Uiteraard kreeg hij tevens een proces-verbaal. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Wandelaars in de bossen tussen de Zoom en Soestduinen keken afgelopen zondag en maandag waarschijnlijk enigs zins verrast op bij het aanschouwen van de bedrijvigheid op de parkeerplaats bij het Berkenlaantje. Het bosgebied daar vormde het tijdelijke decor voor enkele scènes in een nieuwe Nederlandse speelfilm: "De kleine blonde dood", naar de ge lijknamige roman van Boude wijn Büch. De opnamen werden gemaakt door de Verenigde Nederland- sche Filmcompagnie, die de rolprent volgendjaar februari zal uitbrengen in de bioscopen. De VNF produceerde eerder speelfilms als "Turks Fruit", "Soldaat van Oranje", "Als je begrijpt wat ik bedoel" en "Van geluk gesproken "De kleine blonde dood" van regisseur Jean van de Velde is gebaseerd op de autobiografische roman van Boudewijn. Büch, een van de bekendste Nederlandse schrijvers van dit moment. Een aantal scènes speelt op een parkeerplaats in een bos, waar een groep schoolkinderen met een touringcar een uitstapje maakt. Na lang zoeken vond defilmmaatschappij de locatie aan het Berkenlaantje zeer geschikt en met toestem ming van het gemeentebestuur werden daar twee dagen lang opnamen gemaakt. De traditie van een grote show avond op donderdagavond, als opening van de Gildefeesten, wordt ook dit jaar voortgezet. De ze keer heeft het Groot Gaesbee- ker Gilde de Theatershow van Marco Bakker, Katrien Gallez en het Salonorkest Da Capo gecon tracteerd. En het Gilde zou het Gilde niet zijn als het er weer niet iets speciaals van zou maken. Er werd contact gelegd met het Soester Mannenkoor Apollo met het verzoek deze avond ook een Soester tintje te ge ven. Na de pauze zal het Soester Man nenkoor drie liederen uitvoeren, waar na nog twee composities met Marco Bakker worden gezongen. Het belooft een zeer afwisselend programma te worden, met operette, opera, musical, Spaanse muziek en Italiaanse volkslied jes. De bariton Marco Bakker is een van de weinige Nëderlandse solisten die ook een internationale carrière hebben op gebouwd. Marco Bakker is een veelzij dig zanger. De sopraan Katrien Gallez komt uit België en treedt regelmatig op voor radio en televisie. Het Salonorkest Da Capo bestaat uit zes getalenteerde musici, die vooral hun sporen hebben verdiend in de kamer muziek. Hun muzikale interesse reikt echter veel verder dan alleen de klassie ke muziek. Hun repertoire bestaat be halve uit salonmuziek uit een grote va riëteit aan moderne en lichte muziek. Het orkest zal na afloop van de theater show nog een uur lang voor muzikaal entertainment zorgdragen, nadat de tot theaterzaal omgebouwde feesttent weer is omgevormd tot een feestzaal met dansvloer. Het Soester Mannenkoor "Apollo", opgericht op 14 september, viert dit jaar zijn 70-jarig bestaan. Wie "Apollo" zegt, denkt uiteraard eerst aan de zang, maar ook aan oliebol len en rommelmarkten en natuurlijk ook aan Gerard van de Schepop, die op bekwame en vakkundige wijze het koor bijna 40 jaar onder zijn hoede had. Vo rig jaar werd hij bij zijn afscheid be noemd tot ere-dirigent en nam Gerard van Dolder de dirigeerstok over. De avond begint om 20.15 uur, terwijl de zaal open is vanaf 19.30 uur. Dan is er ook al de gelegenheid een kopje kof fie te drinken. De toegangsprijs is vastgesteld op f 17,50. Marco Bakker. In de voorverkoop zijn de kaarten al vanaf 1 augustus verkrijgbaar bij: WV Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 02155-12075 f tijdens kantooruren); Tabakorie J. Akkerman, Steenhoff straat 62; Tabakorie L.P.M. de Beer, Tamboerijn 7; Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1 Voor de derde keer dit jaar hebben Ge deputeerde Staten van Utrecht subsi dies toegekend aan vrijwilligersorgani saties die zich inzetten voor milieu, na tuur en landschap, cultuur en sociaal werk. Het totale subsidiebedrag is 12.445 gulden. De districten Utrecht en Amersfoort van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie ontvangen een bijdrage voor het maken van een folder en het fi- nanciëren van een natuurgidsencursus. Voor een uitwisselingsprogramma met Engelse vrijwilligers krijgt het Stichts Landschapsbeheer een tegemoetko ming van maximaal 2500 gulden. De Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming ontvangt subsi die voor het symposium "Zoogdieren en wetlands". Ook aan de VIM, een vereniging van ouders van mongoloide kinderen, heb ben G.S. een bijdrage verstrekt. VIM wil mongoloide kinderen zoveel moge lijk een plaats geven op de normale ba sisscholen. Hiervoor wordt gewerkt met steunpuntscholen en regionale ou dercontactpersonen. De subsidie van maximaal 2000 gulden is onder meer bedoeld voor het houden van de jaar lijkse oudercontactdag. Een dame stapt in de bus en gaat achteloos op de hoed zitten van een heer die deze naast zich had neergelegd. Hij zegt:" pardon dame, u zit op mijn hoed. Zij: "o, moet u dan al uitstappen?" Wie bij ons komt voor een bril of contactlenzen zal ervaren dat het met vakmanschap en service wel "goed zit." En al hebt u bijzondere wensen... het komt allemaal "prettig in de bus"...

Soester Courant | 1992 | | pagina 5