ORN Hulleman optiek Verdwenen Soest Schieten tijdens Giidefeesten niet alleen voor Gildebroeders QPSÖÊSTt Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek NE WO NE WO SCHADE- REPARATIE RAAT 491, 5-10264 VL LOS mulïmii" Face-Iift voor bowlingbanen van C-drie muis Hervonden Soest VAKGARAGE VAKGAGAGE WAT VERZORGT P.C.C. ZOAL? Eigenlijk is alles mogelijk Partyservice en Catering Centrale Inbraak dependance Griftland College TAPIJTTEGELS Loodgieterswerk VOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 SOESTER COURANT Belg onder invloed Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Rondje Soest rROOST OOR Opknapbeurt in eigen beheer uitgevoerd Museum Oud Soest Houthakkersfeest Lage Vuursche Olielekkage Volgende week gaan de deuren van het cultureel creatief centrum C-drie aan de Willaertstraat weer open voor het publiek. Het duurt dan overigens nog enige tijd voordat de activiteiten worden hervat, want dat gebeurt met de open dag, begin september. Inmid dels heeft de technische dienst van C-drie het gebouw een flinke opknap beurt gegeven. Dat is vooral goed te zien aan de bow lingbanen, een van de "trekkers" van het centrum waarvan veel bowlers altijd zeer intensief gebruik maken. De banen zelf zijn in de vakantieweken opnieuw geschuurd en glad gemaakt. De mede werkers Henny, Willem en Bertus van de technische dienst zijn daar de afgelo pen vier weken druk mee geweest. Ze namen o.a. ook de machinerie en het af- werpsysteem van de banen onder han den. "Door dit allemaal in eigen beheer te doen hebben we minstens 10.000 gulden uitgespaard," aldus de techni sche medewerkers. Ze zorgden ook voor een nieuwe "aan kleding" van de bowling-ruimte, waar nu fraaie blauwe schilden met daarop witte kegels langs de wanden zijn aan gebracht, geheel ontwikkeld naar hun eigen ideeën. Voor de kleuren lieten zij zich tot grote tevredenheid adviseren door de fa. Meilof uit Soest. De schilde rijen die de ruimte jarenlang verlucht ten zijn verhuisd naar het witte café. Bij de "zitjes" aan het begin van de bow lingbanen is een geheel nieuw, zelf uit- De bowlingbaan in het cultureel cen trum ziet er aan het begin van het nieuwe seizoen weer piekfijn uit. gedacht systeem aangebracht, waarmee de bowlers de bediening in de horeca- afdeling kunnen waarschuwen dat er een bestelling kan worden opgenomen. Inmiddels hebben ook het dak en een deel van de gevel van het gebouw een opknapbeurt gehad. Het voegwerk van de zuidelijke muur werk uitgevoerd door de fa. v.d. Hengel maar de techni sche dienst zelf zorgde voor de nieuwe "aandachttrekker": op de muur langs de vijver aan de Willaertstraat - aan de "voorkant" van C-drie" - is de kleurrij ke naam van het centrum nu ook te zien. APK ONDERHOUD REPARATIES voor alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 02155 - 2 71 23 Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 02155 - 2 71 23 diners bij u thuis party's bedrijfsopening magnetron en ovenklare menu's luxe koude en warme buffetten volledig verzorgde barbecues Burg. Grothestraat 55 - Soest 02155-1 25 16 Groest 69 - Hilversum - 035 - 21 96 68 BEL VOOR MEER INFORMATIE! Onbekende daders hebben vorige week een bezoek gebracht aan de dependan ce van het Griftland College aan de Ir. Menkolaan, de voormalige Oranje Na- ssau-school. Ze bleken een ruit te heb ben weggenomen en die onder het zand te hebben gestopt. Vermist wordt een bos sleutels. De daders bleken wel de nodige keren gebruik te hebben ge maakt van het toilet. KELA SUPER RIB KELADISCO KELA BOUCLÉ KELA FLOR KELA PROJEKT 6,95 9,95 9,95 11,50 .11.95 KELA FORTUNE14,95 KELASAPHIR 19,50 hoogpolig legeltapip polyamide KELA BERBER 19,50 100% scheerwol KELACORAL24,95 Vullvang 10 jaar garantie KELASHAGGY25,95 100% scheerwol KELA BERBER-BIANCA 29.95 100% scheerwol, de enige geweven tapijiiegel PIET VAN HEUGTEN FABRIKANT VAN TEGELTAPIJT Amersfoortsestraai TL 03463 - 5 18 38 SOESTERBERG 6000 m2 SHOWROOM Voor speciale partijenen aanbiedingen 1500 m2 showroom: Achterveld, Hessenweg 185 Tel. 03425-22 23 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 irr|ber starten wij is CCV-B derenvervoer) slding: 'enkeensschool ST - TELEFOON 021S5-16621 PAGINA 9 ƒ10.000,- De politie hield vorige week op de Am sterdamsestraatweg een 22-jarige in woner van Antwerpen aan, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. De moest de ademtest ondergaan en bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en een proces verbaal. kantoor Effmency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. I BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN j Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 10- 3761 CM SOESTDIJK -TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten door ,Vrie Wandelaar "We waren er een week tot Kees inzag dat vakantie op deze manier niet aan ons besteed was. Op een avond, zon der cognac, stelde hij voor de volgende dag te vertrekken. De tegenpartij spartelde nog even schijnheilig tegen, stelde ons financieel een beetje scha deloos, en zo is het gekomen dan we tien dagen eerder thuis zijn dan was gepland." "Meid, wat zonde dat het zo gelopen is. Is Kees al weer begonnen met wer ken?" De vakantieganger lachte fijntjes. "Nou niet echt", luidde het antwoord. "Ik heb hem aan het werk gezet. Als ik nu in de keuken de kraan opendraai komt in de douche het grondwater ein delijk niet meer naar boven en zo zijn er nog een paar karweitjes die hij aan het opknappen is. Als het droog blijft, gaat hij deze week beginnen de buiten boel te schilderen." De dame bij wie de buitenboel deze week wordt geschilderd werd na het passeren van de kassa opgewacht door een zeer somber uitziend persoon. Zonder mokkend op te zien nam hij het mondelinge bevel "Kees pak jij de boodschappen over in dozen" in ont vangst. Met twee op elkaar gestapelde dozen voedsel en ander gerief verliet de pa kezel bijna strompelend de super markt, In Soest hangt in sommige gevallen zelfs aan Spaanse cognac en duur prijskaartje. ARIE WANDELAAR Dn de supermarkt waar Arie zich afge- pen zaterdag in opdracht van Marie vond had de vakantie toegeslagen. e vertrouwde gezichten van enkele (caissières bevonden zich in de Costa |del Sol. Aangezien op geen enkele kassa stond (vermeld "wegens vakantie gesloten" duurde het wachten op de afrekening aanzienlijk langer dan te doen gebrui- Jkelijk was. Iln de rij waar Arie als trekpaard voor leen boodschappenkar fungeerde spra- Iken twee dames over de vakantie. |Of ze al geweest was, wilde de een van Ide ander weten. De aangesprokene (was een fors uitgedijde veertiger, voor |>vie op heden waarschijnlijk nog geen (surfplank is uitgevonden. ("Praat mij er niet van", liet de ander met smartelijke trekken op het gezicht (spontaan weten. "Ik dank God op (mijn blote knieën dat we weer thuis 1 zijn." |De daaropvolgende lange monoloog Jwerd voorafgegaan door een alles- I zeggende diepe zucht. r'We moesten dit jaar zo nodig met vrienden op vakantie. Het was niet I mijn idee. Kees had bedacht dat het I leuk zou kunnen zijn voor de weder- zijdse kinderen. Wat doe je dan als je I eens een keer geen spelbreekster wil zijn?" I Ze wachtte het antwoord niet af en I verv olgde, af en toe naar zuurstof hap- d'r relaas. in Spanje een leuk huisje ge huurd voor acht personen en er begin juli op af. 's Nachts vertrekken, hadden de man nen bedacht, en dus stonden we op een tijdstip, dat een normaal mens aan op staan begint te denken, met twee au to's aan de Franse grens. Begin van de ellende! Drie dagen hebben we erover gedaan om de Spaanse grens te berei ken. En maar leuk doen. Zingen van "we gaan nog niet naar huis," terwijl we nog geen been in het water hadden gestoken. Eenmaal aangekomen bleek het huisje dat er op papier zo aardig en betaalbaar uitzag voor geen meter met de werkelijkheid te kloppen. Met zijn vieren kon je je kont er al niet keren, laat staan met zijn achten. En gehorig! Als iemand zich omdraaide kon het het twee kamers verder afluisteren. Daar is de lol ook gauw van af." "Hoe deden jullie thet met eten?", wilde de een van de ander weten. Het vakantie-slachtoffer zoog de lon gen wederom vol en trad in herhaling. "Praat mij er niet van", vervolgde ze in smartelijke toonzetting. "Om de kosten te drukken hadden we vooraf met elkaar afgesproken dat we zelf zouden koken. Daar kwam dus mooi niks van. Met vier personen in de keu ken leek het al op haringen in een ton. In word nog gek als ik eraan denk. Dat werden dus maaltijden in een restau rant. Iedere avond uren wachten op de bestelling, omdat de bediening de drukte niet aankon. De kinderen ver velend, dreinen en Kees, je weet hoe die is in situaties waar hij geen oplos sing voor weet, aan de Spaanse cog nac. Trouwens dat vriendjes en zijn vrouw konden er ook wat van. Zie je 't voor je?" De luisterende partij knikte instem mend en betuigde met een veelzeg gende blik oprecht medeleven. "Hoe is het verder gegaan?", werd er belangstellend geïnformeerd. Voor het eerste verscheen iets wat op een flauwe glimlach leek op het ge zicht van de vertelster. valt: gildeleden, niet-gildeleden en een apart klassement voor de dames. Prijsschieten Ook voor iedereen toegankelijk en vooral leuk omdat dit naast individueel ook groepsgewijs gaat, is het prijsschie ten op blokjes hout. Het is voor de deel nemers het kunst om het blokje naar be neden te schieten. Lukt dit met vijf ko gels, dan kan men direct zijn prijs in ontvangst nemen. Voor de gildezusters is op zondagmiddag een aparte compe titie, waarin in drietallen moet worden geprobeerd in zo min mogelijk beurten het wat zwaardere blokjes eraf te schie ten. De jeugd wordt in de gelegenheid ge steld om zich uit te leven in het bij ieder een welbekende schieten op de "kaar tjes-met-de-roos". Ook hier is uiter aard deskundige begeleiding. Voor alle schietwedstrijden kan men zich opgeven in de wagen die achter op het terrein bij de schietbomen staat, waarbij een kleine bijdrage verschul digd is. Soest - Soest Een nieuwigheid op de zondagmiddag en alleen maar mogelijk omdat de Schützenverein Grosse Westhofe uit onze zusterstad in Duitsland bij ons te gast is, is de hierboven aangekondigde schietwedstrijd. De eerste contacten met deze vereniging dateren van mid den jaren zeventig. De laatste tien jaar zijn ze een beetje verslapt, maar vanuit Soest Duitsland kwam er het afgelopen jaar nadrukkelijk het initiatief om deze banden weer wat nauwer aan te halen. Dit heeft geresulteerd in een gepland bezoek op zondag, waarbij zij een de monstratie zullen geven met hun korps en vijf leden van de beide verenigingen elkaar zullen bekampen op het gebied van de schietkunst. Er ligt reeds een uit nodiging om volgend jaar in Duitsland te gast te zijn. Het Koningschieten is niet alleen een kwestie van geluk, maar ook van schiet kunst. Op woensdag 15 augustus is Lage Vuursche weer in de ban van het jaar lijkse Houthakkersfeest. Het evene ment is in de loop der jaren - sinds 1986 - uitgegroeid tot een traditioneel dorps feest met allerlei attracties voor jong en oud, dat ook vanuit de regio grote be langstelling ondervindt. Het programma gaat om 11.00 uur van start met een sensationele opening door 50 jachthoornblazers. Aansluitend vindt de kraampjesmarkt plaats, even als de kinderactiviteiten, met o.a. een kleurwedstrijd en een kindertreintje. Vanaf dat tijdstip is ook de kerk te be zichtigen. Om 13.00 uur beginnen de Jack Rus- sell-races evenals het optreden van de jachthoornblazers. Ook vindt dan de eerste ronde van de houtzaagwedstrij den plaats, een half uur later gevolgd door de eerste ronde van de houtsleep- wedstrijden. Om 14.00 uur begint een orgelconcert, om 15.00 uur gevolgd door een brand weerdemonstratie. De finales houtza gen en houtsiepen beginnen om 17.00 uur. In verband met de verwachte drukte gelden er die dag in Lage Vuursche ge wijzigde verkeersmaatregelen, maar er is voldoende parkeermogelijkheid op loopafstand van de dorpskern. De gemeente moest vorige week in ac tie komen om het wegdek van de Van Weedestraat schoon te maken. Een vrachwtagen die zijn lading bij een plaatselijke supermarkt stond te lossen bleek olie te lekken. De oorzaak was een defecte leiding van de hydraulische laadklep. Al jaren leven er bijna onuitroei bare misverstanden omtrent de rol van het schieten binnen het Gilde en tijdens de Giidefeesten: ten eerste is het Gilde geen schietver eniging en ten tweede kan er tij dens de Giidefeesten ook door niet-gildeleden volop geschoten worden. Er is slechts één schiet wedstrijd waarvan de deelname al leen aan gildeleden voorbehouden is: het Koningschieten, maar voor niet-gildeleden, vrouwen of man nen, zijn er daarnaast talrijke mo gelijkheden om hun talenten op dit gebied te onderzoeken, te testen of te vergroten. "Pet Voor Ons", staat er achter op de foto, en: '45 - '50. Zes tromslagers, een vaandeldrager en natuurlijk een tam- bour-maitre met stok. Wie waren het, waar was het en was er iets dat gevierd moest worden? Kan ie mand ons verder helpen - heel graag! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgeno digd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57,3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! We zijn u nog een verhaaltje schuldig over de foto die eind april in deze krant heeft gestaan, twee meisjes op een ver sierde fiets, met ernaast een man, ook op de fiets. We weten daar nu bijna alles van. De twee meisjes waren Mientje van Diermen (midden) en Lida Bossert (rechts), nu mevrouw Van Deutekom. De ernstige jongeman ernaast was meester Groen, die toen de hoogste klas van de openbare lagere school aan de Kerkebuurt onder zijn hoede had - het was 1924. We weten zelfs dat het 31 augustus 1924 was, want het corso was ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Wilhelmina. Waar de meisjes op reden, waren in fei te twee fietsen die door de vader van Mientje met stangen aan elkaar waren gemaakt, en met gaas overtrokken om er het groen op te kunnen bevestigen. Het geheel stelde een boot voor, en werd beloond met de tweede prijs, tot grote vreugd van alle betrokkenen. Wie de eerste prijs kreeg is niet meer be kend, maar het leeft in de herinnering voort als een heel feestelijk gebeuren. Met dank voor de informatie die ons werd verschaft! Koningschieten Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest, zoals de naam voluit luidt, is een schuttersgil de, zoals reeds in de naam vermeld, maar in dit kader dient de betekenis van het woord schutter niet herleid te wor den tot iemand die schiet, maar iemand die 'schut', dat wil zeggen bescherming geeft. Hoewel uit vroeger tijd het ko ningschieten al wel bekend is, werd er een groot deel van deze eeuw zelfs hele maal niet door het Gilde geschoten. Het ligt natuurlijk wel wat voor de hand dat deze misvatting tegenwoordig nog leeft, want vooral gedurende de laatste twintig jaar is het Koningschieten voor bij het Gilde betrokkenen het onbetwis te hoogtepunt en voor buitenstaanders de meest in het oog lopende activiteit tijdens de Giidefeesten, die dit jaar van 23 tot en met 31 augustus worden ge houden. Kampioenschap van Soest Is bij het koningschieten de faktor geluk vaak nog wel van doorslaggevender be tekenis dan schietkunst, bij het wip- schieten geeft alleen het laatste de doorslag. Hierbij schiet men op een schijfje, waarvan de doorsnede net iets grote is dan het op een enkele meters hoge paal geplaatste pijpje waarop de schijf ligt. Hans-JürgenRocholl, oud-koningen nu voorzitter van de Schützenverein Grosse Westhofe. Het is wat lastig uit te leggen en in het begin ook wat moeilijk te zien, maar de praktijk wijst uit dat bijna iedereen die even een kansje waagt het principe snel door heeft, mede door de goede bege leiding die bij elk geweer staat: men weet meestal het schijfje na enige po gingen wel zo te raken dat deze van het pijpje "afwipt". Zaterdagmiddag 29 en zondagmiddag 30 augustus vanaf 13.30 uur is er voor degenen die echt de smaak te pakken hebben de kans om zich te klasseren voor de finale. Daarvoor is het slechts nodig om drie keer een treffer te produ ceren. Rond 15.00 uur zondagmiddag zal dan door alle geklasseerden gestre den worden om het kampioenschap van Soest, dat in drie categorieën uiteen-

Soester Courant | 1992 | | pagina 9