Grootse deuren-, ramen- en serreshow bij Soester timmerfabriek 't Driftje natste ;ans!" fHVoft [HMDËL wandel 'Ik probeer 't allerbeste neer te zetten' Winkelmedewerkers spreken zich uit: Werken in een winkel is leuk De huwelijksnacht? Coeh van Walsem j. cornelisse bv. Dakwerken Spullenhulp Wim van lloorn Bruidsreportages PAGINA m WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 Van 12 tot en met 22 augustus SOESTER COURANT inMIMULL Ol VVHIVUCL f PAGINA 11 en bestuurder traag gevat Bruidsfotograaf Loek van Walsem: TRAAT 49A 155-2 35 84 allemaal zien tijdens onze speciale show '92. U bent van harte welkom! TIMMERFABRIEK Driftje 6 (achter winkelcentrum 3768 ER Soest - Telefoon 021 "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week is het: Gerdie Groothuis Installatiebedrijf Telefoon (02155) -1 30 14 Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Woensdagmiddag 14.00-16.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00-12.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Foto: Goos van der Wilt. Loek van V/alsem. "De mensen krijgen waar voor hun geld. Als het een paar foto's meer wor den blijft de afgesproken prijs geldig. Doorgaans bestaat de reportage uit 13x18 kleurenfoto's, plus een aantal vergrotingen van 20x28. Bruidsfotografie mag op het eerste ge zicht misschien een nogal "traditione le" aangelegenheid lijken, er zijn wel degelijk trends te bespeuren. Zo willen tegenwoordig veel bruidparen minstens ook enkele zwart-wit-opnamen in de reportage en zijn ook collages van een aantal kleinere foto's populair aan het worden." Trouwzaal Bij Loek van Walsem vinden alle wen sen een gewillig oor, ook voor wat be treft de lokaties waar het zich allemaal moet afspelen. In dat opzicht is hij ove rigens iets minder enthousiast over het nieuwe gemeentehuis van Soest: "In de grote trouwzaal is het niet makkelijk om te fotograferen, want de belichting reikt meestal niet tot achter in de zaal en de mensen zitten vaak ver weg. Dan moet je een snellere film nemen, maar dat heeft weer consequenties voor de kor rel..." Voor aanstaande bruidegommen en bruiden is Loek van Walsem bij wijze van spreken dag en nacht bereikbaar. Als hij toevallig op reportage is, kan hij bereikt worden door een boodschap achter te laten op het antwoordappa raat (tel. 18071) of in zijn (helaas etala- geloze) zaak aan de Prins Bernhardlaan 41. Hij belt dan zo snel mogelijk terug voor een afspraak. BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 02155-15073-FAX 17496 NIEUWBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Carrière maken Het maken van carrière is iets dat in de detailhandel goed mogelijk is, volgens het Hoofdbedrijfschap Detailhandel. "Door z'n veelzijdigheid is de detail handel een bedrijfstak waarop je niet snel uitgekeken raakt. Waar je ook be gint. En met winkelbedrijven. Of je ook begint. En met enige ervaring kun je ge makkelijk solliciteren bij andere win kelbedrijven. Of je klimt intern hoger op. Als je maar hart hebt voor de zaak is het allemaal mogelijk. Bedrijfsleiders van een jaar of 27 zijn echt geen uitzon dering in de detailhandel." Aldus het informatieboekje over werken in de winkel. Annet de Jong is zo'n jonge bedrijfs leidster. Ze zwaait met haar 26 jaar de scepter over een supermarkt. Dezelfde supermarkt waar ze als scholiere vakan tiewerk deed. "Ik had natuurlijk nooit gedacht hier nog eens de baas te zullen worden", vertelt Annet. "Maar na het volgen van een branche-opleiding en diverse interne cursussen, werd ik ge vraagd de vacature bij dit filiaal op te vullen. Mijn jonge leeftijd maakte niet uit, aldus de leiding. Ze vonden m'n vakkennis en uitstraling belangrijker." Werken met plezier Waar de campagne van het Hoofdbe drijfschap Detailhandel veel nadruk op legt, is op het plezier dat je als winkel medewerker kunt hebben met klanten en collega's. Zeker wanneer je verkoper of verkoopster bent kom je iedere dag in contact met tientallen en soms hon- Die fotograferen we niet, maar van uw huwelijksdag maken wij 'n schitterende reportage en fotografie Telefoon: 02155-18071 derden mensen. Trude Gerlings: "Toen mijn kinderen wat ouder werden, leek het me leuk weer te gaan werken. Dat kon in een winkel met huishoudelijke artikelen. Part-time. Nou, ik vind het er fantas tisch, zeker vanwege m'n collega's waar ik de hele dag mee loop te lachen. Maar ook met klanten maak je vaak de prach tigste dingen mee." Opleidingen in soorten en maten Veel nadruk wordt in de campagne ge legd op het volgen van een vakgerichte opleiding. Want "dom" is het werken in de winkel geenszins. Esther Wassenaar bijvoorbeeld combineert haar werk in een cosmeticazaak met een midden standsopleiding: "In mijn werk als ver koopadviseuse en caissière merk ik di rect dat de opleiding me van pas komt. Ik leer bijvoorbeeld dat de manier waarop je produkten presenteert een direct effect heeft op de verkoop. Die theorie zie ik in de praktijk bewezen." Monique den Uyl volgde een opleiding via het leerlingwezen en werkte in die tijd in een woninginrichtingszaak. Ad viseren is in deze branche nu eenmaal heel belangrijk. Je helpt mensen hun huis inrichten. En daarvoor heb je na tuurlijk veel kennis nodig. Kennis van produkten èn van het verkoopvak." Kortom: deze winkelmedewerkers hebben goede ervaringen met deze be drijfstak. Misschien is het winkelbedrijf ook wel iets voor u! Zeker voor school- >r de nieuwe Waterschaps- januari 1992 van kracht is ot nu toe kunnen alleen ei- onroerend goed (gebou- erijen) deel uit maken van ïapsbestuur. Men kent de :bouwd' (eigenaren van ge- i 'ongebouwd' (eigenaren ;rschappen e streeft naar drie grote in- le waterschappen: het in- igerichte Hoogheemraad- el en Vecht in het noord- de provincie, het water- Ierse Vallei en Eem' in het richting in 1993) en een wa-j het zuiden (het 'Zuidelijk! Vaterschap'). Dat water- 11 januari 1994 worden op- nethode schapswet staat dat in een sbestuur de verschillende :egorieën vertegenwoor- zijn, naar het belang dat zij le taken van het waterschap gszorg en waterbeheer) en ie daarmee gemoeid zijn. g van de zetels van de bestu- drie toekomstige Utrechtse pen gebeurt in de toekomst ;rst worden de beschikbare le hand van de kosten ver- ie hoofdtaken (waterkering leer) en vervolgens over de icategorieën gebouwd (ei- n gebouwen), ongebouwd /an landerijen) en ingezete- ers). Het toepassen van die dt tot de volgende verdeling ;enoemde waterschappen: Ingezetenen Totaal 10 26 6 24 9 27 iterschappen in onderling f het beste beslissen, aldus igen ie vertegenwoordigers van ïnde belangen op een ande- J n kiezen. De eigenaren van j er bebouwing kunnen hun j ordigers rechtstreeks kie- tegenwoordigers van de in- j n van de eigenaren van ge- nnen volgens GS het best meenteraadsleden worden I te Cothen, Bunschoten en het Landbouwschap en de ilieufederatie pleiten ook verkiezingen voor deze be- ;orieën. De gemeente ijkswaterstaat en Stichtse >sbond stemmen in met in dezingen. :n dat rechtstreekse verkie- neest democratisch is, maar de voorkeur aan indirecte n voor twee belangencate- betekenis van verkiezingen iterschapsbestuur is van ge aard dan voor b.v. gemeen- iezingen. Daar ligt het ac- erdeling van de zetels die de oudingen bepalen. :hapsverkiezingen ligt de lor de belangencategorieën r vast. Bovendien heeft de j waterschapsverkiezingen iderdeel gebouwd) in 1989 lat het opkomstpercentage 0% bleef. Ook in 1991 in as ondanks een intensieve hechts een opkomstpercen- bereikt. Bovendien vergen kiezingen veel organisato- zoals het inrichten van ca. •ureaus. '&g maandagavond bij een Kerkstraat een man naar en en in zijn auto stappen, reed hij weg, waarbij hij agenten levensgevaarlijke uithaalde. De achtervol- gezet, maar de man negeer- tekens. Hij kon pas bij zijn rden aangehouden. Uit de eek dat hij veel te veel ge- id. De man, een 31-jarige -eg een proces-verbaal en >d. "Voor mij geldt het absoluut", aldus Wim Verstappen. Hij is sinds een paar jaar werkzaam als inkoper voor een aantal schoenenzaken. "Ik heb een fan tastische baan. Ik ben veel op reis en zie zo een hoop van de wereld. En gaande weg word ik een deskundige op het ge bied van de mode. Ik krijg echt gevoel voor trends. En dat biedt weer perspec tief voor toekomstige carrièrestappen!" "Ik wandel in m'n vrije tijd graag wat rond in de natuur, op zoek naar mooie plekjes die ik kan ge bruiken voor de bruidsreportages. In principe vind ik alles leuk om te fotograferen, maar in het bruids werk leg ik echt m'n hart en ziel." Dat zegt Loek van Walsem, de jonge fo tograaf in Soest, die onlangs "voor zich zelf is begonnen" en zich toelegt op het maken van bruidsreportages. Sinds eni ge tijd trekt hij ook in deze krant de aan dacht door zijn ietwat ondeugende ad vertenties ("De huwelijksnacht foto graferen we niet...") en hij heeft zich in middels verzekerd van een aantal op drachten uit Soest en omgeving. Loek werkte tot voor kort bij een foto zaak in Bussum en heeft - op aanraden van zijn werkgever - zijn militaire diensttijd goed gebruikt door de Arn hemse fotovakschool met goed gevolg te doorlopen. Onlangs startte hij aan de Prins Bernhardlaan met zijn eigen zaak. Van jongsaf is Loek van Walsem geïn teresseerd geweest in kleuren en "mooie dingen", zoals hij het noemt. Zijn belangstelling voor het fotovak ontstond tijdens een vakantie in Ameri ka en Canada, waar hij veel foto's maakte. "Toen ik thuiskwam wilde ik meer weten van de manier waarop dat allemaal gaat, dat maken van kleuraf- drukken bijvoorbeeld. Ik heb toen een cursus gevolgd in C-drie, met Nol Vis ser als docent." Vanaf dat moment was zijn belangstel ling gewekt voor het fotovak en zocht hij ook een manier om van zijn hobby zijn beroep te maken. "Je raakt erin en je komt er niet meer uit..." Zijn interes se in "mooie dingen" kan hij in zijn vak in elk geval volop uitleven. Met de hand afgewerkt Het maken van bruidsfoto's is geen si necure, aldus Loek van Walsem. Aan de afwerking moet immers de uiterste zorg worden besteed. "Ik probeer het allerbeste neer te zetten. De foto's wor den altijd met de hand afgewerkt, want kleurverschillen kun je niet hebben. Een witte bruidsjapon moet ook op de foto's echt wit zijn, en computer-prin ters zijn daarvoor ongeschikt." Naast bruidsreportages is Loek ook be schikbaar voor andere opdrachten, zo als recepties, jubilea, bedrijfsreporta ges, etc. maar zijn "hart en ziel", zoals hij zegt, liggen toch in de bruidsfotogra fie. "Je hobbelt de hele dag mee met het bruidspaar. Meestal zijn ze een beetje gespannen, en dan is het juist leuk om ze op hun gemak te stellen en er samen niets leuks van te maken. Dat moet je goed aanvoelen. Als het dan een beetje klikt blijven de mensen vrolijk en lukt de reportage ook beter, zodat na afloop iedereen tevreden is." Daarom spreekt hij bij het kontakt met het aanstaande bruidspaar eerst de "re gie" goed door. "Ik kom minstens één keer langs om over het programma- van-de-dag te praten, en dan hoor ik wel wat ze leuk vinden." Dat gebeurt mede aan de hand van zijn "voorbeel den-boek", dat hij gemaakt heeft "om te laten zien dat ik 't kan". Afspraken Van tevoren worden de opzet, de uit voering en de prijs van de reportage be sproken. Ook worden er afspraken ge maakt over het minimum-aantal foto's - meestal een serie van 100 of iets meer. verlaters en huisvrouwen die weer aan de slag willen zijn er veel full-time en part-time mogelijkheden. Via het gratis telefoonnummer 06-0670 kunt u een informatief boekje over werken in de winkel aanvragen. Of u haalt het op het arbeidsbureau. Veel succes! Vanaf vandaag (12 augustus) tot en met volgende week zaterdag (22 augustus) staan de deuren van de bekende timmerfabriek 't Drif tje in Soest-zuid - achter het win kelcentrum Zuidpromenade - wijd open voor het publiek. In de show room op de eerste verdieping kan men uitgebreid kennismaken met een schitterende en veelomvatten de collectie deuren, ramen en ser res. Medewerkers van de timmer fabriek en de deelnemende bedrij ven staan klaar voor vrijblijvende adviezen en geven alle gewenste informatie. De timmerfabriek 't Driftje is in Soest een bekend adres voor iedereen - zowel bedrijven (aannemers) als particulieren - die bijvoorbeeld op zoek is naar de juiste deur, een trap, een raam, een dak kapel of een kantelbare schuifpui. Het bedrijf, sinds jaar en dag onder leiding van directeur B. Fecken, staat in wijde kring bekend om de persoonlijke servi ce en de gemoedelijke sfeer. Misschien iets minder bekend is dat de timmerfabriek - aangesloten bij de Ne derlandse Bond van Timmerfabrikan- ten, wat op zich al een waarborg voor kwaliteit is - ook officieel dealer is van een aantal topmerken op het gebied van deuren, ramen en serres, van binnen- en buitenlandse fabrikanten. Die staan dan ook tijdens de anderhalve week du rende show, die de timmerfabriek voor het eerst organiseert, in het centrum van de belangstelling. In de eerste plaats is de (Duitse) firma Weru - de grootste deuren- en ramenfa- briek ter wereld - aanwezig met een uit gebreide en zeer fraaie collectie voor deuren en ramen. De naam Weru staat wereldwijd borg voor de hoogste kwali teit en geniet vooral in Duitsland en Frankrijk grote bekendheid. Ook Ne derland wordt stormenderhand ver overd met het vernieuwde programma, dat o.a. bestaat uit een scala van kunst stof en aluminium deuren die men met een gerust hart "speels", "charmant" of zelfs "super-elegant" zou kunnen noe men. Maar er zijn ook gewaagde en enigszins futuristische modellen, die de trend voor de komende tientallen jaren aangeven. Vooral de aluminium modellen vallen in het oog door het schitterende gebruik van vormen, kleuren en materialen, zo als diagonale tussendelen, fraai afge wisseld met panelen en bijpassende ac- 12 t/m 22 augustus openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur Sinds ruim een jaar voert het Hoofdbedrijfschap Detailhandel campagne om meer mensen geïn teresseerd te maken voor een baan in de detailhandel. "De winkel, daar maak je de mooiste dingen mee!" staat op de posters en klinkt het over de radio. Maar klopt die slogan wel? We vroegen het een aantal mensen die al in de winkel werken. kunststof cessoires, zoals handgrepen e.d. De Weru-collectie blinkt uit door de ui terst deskundig op elkaar afgestemde onderdelen, die het geheel zowel span nend als architectonisch verantwoord maken. Dat geldt zeker ook voor de deuren in klassieke stijlen en kleuren in het Weru-assortiment, waarmee men bijvoorbeeld bij de renovatie van oude re gebouwen in de oorspronkelijke stijl kan blijven. Alle deuren en ramen wor den exact "op maat" geleverd en er is al le aandacht besteed aan aspecten als modern bedieningscomfort en vooral veiligheid. Y eiligheidsaspect "Deuren voor het leven", zo mogen de Weru-deuren enigszins poëtisch wel worden genoemd. "Een huis zakt waar schijnlijk sneller in elkaar," aldus de heer Martin Hoogewoonink, medewer ker van de timmerfabriek. Veel nadruk wordt tijdens de show gelegd op het vei ligheidsaspect, een thema dat de laatste jaren aan belang heeft gewonnen dank zij de toenemende criminaliteit. Van de wijze waarop deze aandacht voor de veiligheid aandacht krijgt bij de fabrica ge van ramen en deuren zijn tijdens de show allerlei vernuftige toepassingen te zien. Alle Weru-voordeuren zijn trou wens "van huis uit" voorzien van een aantal inbraakwerende functies en op aanvraag kan men kiezen voor een be paalde uitvoering, bijvoorbeeld een 7-punts vergrendeling en inbraakver- tragende beglazing. Dat er aan deze deuren en ramen uiter aard ook een prijskaartje hangt spreekt vanzelf, maar in de collectie zijn zowel voordeliger als wat duurdere modellen opgenomen. "Maar je moet zo'n deur echt zien om overtuigd te raken van de buiitengewoon fraaie uitvoering en de uitstekende kwaliteit," aldus Hooge woonink. Andere topmerken Naast de Weru-collectie zijn tijdens de show bij de timmerfabriek 't Driftje ook andere topmerken vertegenwoordigd. Zo is er een uitgebreide collectie hard houten deuren van de (Nederlandse) firma Norhtgo uit Katwijk te bewonde ren. Daarnaast kan men uitgebreid ken nis nemen van de uit Engeland afkom stige aluminium serres van de firma Foto: Goos van der Wilt. Bedrijfsleider Kees van Essen van de timmerfabriek is nauwbetrokken bij de show. Wessex, die voorzien zijn van een gla zen of kunststof dak. Verder wordt de uitstalling aangevuld met een grote "range" van deuren van het merk Can- door, volgens Hoogewoonink de voor deligste in de hele reeks, en zijn uiter aard ook de produkten van de Soester timmerfabriek zelf te bewonderen, zo als de aluminium of hardhouten schuif deursystemen van 't Driftje. De show is alle dagen te bezoeken tus sen 9.00 uur 's morgens en 17.00 uur 's middags. De medewerkers van 't Driftje staan al die tijd graag klaar om het pu bliek uitgebreid en deskundig voor te lichten over de talloze mogelijkheden die er zijn. Uiteraard is er ook een com plete sortering folders beschikbaar, die aanvullende informatie verschaffen. De timmerfabriek rekent op grote be langstelling voor deze eerste grote show. Voor de bezoekers, die geheel vrijblijvend binnen kunnen lopen, staat bovendien een lekker kopje koffie klaar. Wist u dat WERU een werkelijk fantasti sche serie voordeuren he,eft? Exclusieve ontwerpen in robuust kunststof of alu minium leverbaar in verrassende kleuren. Tevens zullen de kunststof ramen van WERU ten toongesteld worden. Natuurlijk kunt u ook onze eigen kwaliteitspro- dukten bewonderen Verder vindt u prachtige exclusieve houten voordeuren van Norhtgo en alle informatie over

Soester Courant | 1992 | | pagina 11