269 C1000 1 B. W. Soest willen konijnenfokkerij aan Insingerstraat niet sluiten 2e afdruk Hamlappen Nectarines of perziken Coburger gerookte rauwe ham UW eigen h«,s Us- en snoepkraampje krijgt vaste stek op spottersplaats Kantoorpand mag niet dichter naar de Van Weedestraat toe komen Smederij moet trillinghinder beperken WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 Hond dood door shock in hete Lange Duinen schaal 1 kilo 100 gram C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT PETERS Makelaars HS' ^Hendrik Smit 5 Varia 10 Op Soest 14 Gilde Uitspraak Raad van State laat ruimte over 3 Actueel Passerende trein trilt net zo hard Arbeidsconflict leidt tot handgemeen Traangas bij vechtpartijtje Ex-huisgenoot maakt bonje en pikt video mee Aanrijding onder invloed van drank en medicijnen Provincie bestrijdt seksuele intimidatie WASIEL STEITNER 70e JAARGANG NO. 50 WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" SOEST Telefoon 02155 -12874 - vrijdag koopavond. AGFA TOPFOTO'-kwaliteit, 10 x 15 cm., glans of mat. Gratis minialbum, "goed" getest (juni 1992). Aanbiedingen geldig tot 12/9/ 92. Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De politie kreeg zondagmiddag een telefoontje van een man uit Amers foort, die in de Lange Duinen had gewandeld en daar een hond had aangetroffen. Volgens de man was het beestje er niet best aan toe en hij vermoedde dat de hond op een of andere manier gewond was. De politie besloot een kijkje te ne men en trof het dier na een voettocht van ongeveer een kilometer door het mulle zand inderdaad aan. Het leek erop dat de hond door de hitte be vangen was. Het dier - van een onbe kend ras maar met een gewicht van ca. 40 kilo - werd op een dekentje ge legd en per politieauto afgevoerd naar een dierenarts, die hem onder zocht en een shock constateerde. De eigenaar van het dier werd in de tussentijd achterhaald, maar even la ter bleek dat de behandeling door de dierenarts geen resultaat meer had gehad: de hond bleek te zijn overle den. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 Informatie bij MAKtLAARDI) OP MAA T 'BURG. GROTHESTRAAT 32 SOEST-TEL. 02155-11304 M Mevrouw Wareman uit Soesterberg heeft van het College van Burgemees ter en Wethouders toestemming ge kregen om op de spottersplaats bij de vliegbasis haar ijs- en snoepkraampje op te zetten.De spottersplaats is de plek waar belangstellenden zich meestal ophouden om het opstijgen en landen van de vliegtuigen te kunnen waarnemen. Mevrouw Wareman had tot dusver een ventvergunning, wat betekende dat ze officieel geen vaste standplaats mocht innemen. Ze wil nu tijdens de zomerpe riode - van juli tot september - op werk dagen wel een vaste stek. De spottersplaats is echter geen offi cieel aangewezen standplaats. Daarom moet er speciaal gekeken worden naar wat de APV zegt over zaken als ver keersveiligheid en openbare orde. Ambtelijk is al vastgesteld dat er uit dien hoofde geen bezwaren zijn. Iets anders is dat er ook volgens het (ou de) bestemmingsplan Landelijk Gebied geen standplaats in het "natuurgebied" mag komen. Daar moet volgens het ambtelijk advies echter wel bij bedacht worden dat er officieel geen enkele standplaats in Soest is opgenomen in een bestemmingsplan. De meeste heb ben de bestemming voetpad of iets van dien aard. Het College is daarom bereid wel een standplaatsvergunning voor het kraampje af te geven, omdat de spot tersplaats nu eenmaal een toeristische voorziening is en er juist in de zomerpe riode veel gebruik wordt gemaakt van de spottersplaats. Dan is er ook wel be hoefte aan een versnapering, conclu deert het College van B. W., dat aan vergunning wel enkele voorschriften koppelt, zoals het aanbrengen van pa pierbakken en het schoon achterlaten van het terrein. Burgemeester en Wethouders hebben de familie Van Dorres- teijn, die aan de Insingerstraat een niet door iedere buurtbewoner ge waardeerde veehouderij/konij nenfokkerij heeft, tot 1 september de tijd gegeven om te bekijken wat er met het bedrijf moet gebeuren. Volgens het College biedt de uit spraak van de Raad van State - die onlangs de eis van de familie Bart- kowiak tot vernietiging van de hin derwetvergunning toewees - nog ruimte voor een andere oplossing dan sluiting. De Bartkowiaks hebben na de uit spraak van de Raad van State een ver zoek tot het gemeentebestuur gericht, waarin wordt aangedrongen op sluiting van het naburige bedrijf. Volgens hen voldoet de konijnenfokkerij niet aan de hinderwetvoorschriften en had de ver gunning niet verleend mogen worden. De familie Bartkowiak diende de eis in omdat zij veel overlast van het bedrijf ondervindt, met name stank. Inmiddels is er bij de gemeente ook een schade claim ingediend voor de juridische kos ten die de familie Bartkowiak heeft moeten maken. In de uitspraak van de Raad van State staat dat de geurhinder niet in voldoen de mate wordt beperkt en dat er nader onderzoek moet komen naar de (melk- vee)houderij - zónder de konijnen - omdat de afstand van 23 meter tot de buren te gering is. Volgens B. W. laat de uitspraak van de Raad van State ech ter nog wel wat ruimte over, "voor u en ons", zoals het College aan mevrouw Van Dorresteijn schrijft. Het bedrijf is momenteel dan wel zon der hinderwetvergunning werkzaam, maar er zijn twee mogelijkheden om uit de "impasse" te komen: ofwel het aan tal konijnen wordt beperkt tot 50 voed sters en de afstand tussen de rundvee houderij en de naburige woning wordt vergroot tot minimaal 25 meter, zoals de wet voorschrijft; ofwel er wordt een nieuwe hinderwetvergunning aange vraagd. Muurtje Als de familie Van Dorresetijn de eer ste oplossing kiest, moet zij aan de alge mene maatregel van bestuur met be trekking tot de hinderwet voor mel- krund veehouderij en voldoen. Er zal dan een muurtje in de stal gemetseld moeten worden, zodat vanuit dat ge deelte geen geurhinder meer kan ko men en de afstand tot de naburige wo ningen minimaal 25 meter bedraagt; en het aantal voedster-konijnen moet wor den beperkt tot 50. Volgens het College sluit dat een bezwaarprocedure door omwonenden of anderen uit. In het tweede geval - de aanvraag van een nieuwe hinderwetvergunning - moet er een onderzoek plaatsvinden naar de geurhinder die het bedrijf ver oorzaakt. "Het is echter de vraag of een geuremissie-onderzoek voldoende in zicht geeft om verder te gaan met een nieuwe aanvraag," stelt het College. Navraag bij deskundigen wijst uit dat zo'n onderzoek niet erg betrouwbaar is, omdat de afstand eigenlijk te gering is om dat precies te kunnen meten. Bovendien is er in formele zin dan spra ke van het oprichten van een nieuw be drijf, en dat verdraagt zich moeilijk met met de richtlijn ammoniak en veehou derij, die vorig jaar van kracht is gewor den. De richtlijn heeft betrekking op de verzuring - in dit geval op het verzu- ringsgevoelige gebied Pijnenburg - en de "depositie" is groter dan de norm die in de richtlijn wordt aangegeven. Vol gens B. W. kan mevrouw Van Dor resteijn daarover het beste maar advies bij een standsorganisatie vragen. 'Niet gerust' "Uit het voorgaande kunt u afleiden dat wij niet gerust zijn op de goede afloop van een nieuwe hinderwetvergunnings- t procedure," schrijven B. W. verder. "Wij adviseren u dan ook met klem geen nieuwe procedure te starten." Mochten de Van Dorresteijns deson danks toch voor die weg kiezen, dan krijgen ze tot 1 oktober de tijd. Als het dan toch weer zo ver komt dat er op nieuw beroep tegen de vergunning wordt aangetekend, en de beschikking opnieuw wordt vernietigd, dan is het trouwens alsnog mogelijk de eerste op lossing - aanpassing van het bedrijf - te kiezen, aldus B. W. Expositie in kaaswinkel Overhees. Soester dam-titanen Van Dasselaar en Davelaar in 24-iiurs tweekamp. Natuur in Soest in augustus. Omgaan met spanningen. Twee werknemers van een bedrijf aan de Eemweg moesten vorige week aan hun ogen worden behan deld in ziekenhuis Molendael- Soest. Ze waren betrokken geraakt bij een vechtpartij en daarbij be spoten met een bijtende stof, ver moedelijk traangas. De politie kreeg donderdagmiddag een telefoontje van het bedrijf, waar een vechtpartij aan de gang zou zijn. De twee aanstichters zouden inmid dels met een taxi zijn weggevlucht. De politie kon deze wagen op de Birkstraat onderscheppen en het tweetal aanhouden. Het bleek te gaan om twee Amersfoorters, resp. 21 en 19 jaar oud. De eigenaar van het bedrijf, een 31-jarige Soester, vertelde de politie dat hij klappen had gehad. De aan leiding was gelegen in een "arbeids conflict": De oudste van het Amers- foortse tweetal had enige dagen bij hem gewerkt en was zijn geld komen opeisen, waarover trouwens al eer der de nodige trammelant was ont staan. De klappen waren volgens de verklaringen afkomstig van de vriend van de ex-werknemer, die hem had meegenomen om zijn eisen letterlijk "kracht bij te zetten". Tijdens de woordenwisseling tussen de werkgever en de beide Amers foorters bemoeiden zich ook enkele andere werknemers met het conflict. Ze probeerden hun baas te ontzet ten, maar de Amersfoorters rukten zich los en bespoten hun belagers met de bijtende stof, die volgens de politie vermoedelijk traangas moet zijn geweest. Een van hen liep bij het handgemeen een dikke lip en een paar gekneusde ribben op. De twee slachtoffers van de traangas-aanval konden na behandeling in het zie kenhuis naar huis. Dit voorjaar stelden G.S. al een regeling seksuele intimidatie vast. Daarop werd vanuit de Provinciale Staten aange drongen op opneming van de regeling in het ambtenarenreglement, om extra gewicht aan het onderwerp te geven. G.S. ondersteunen dit verzoek nu, om dat zij zich geroepen voelen een actief beleid te voeren ter voorkoming van seksuele intimidatie. De regeling is niet alleen van toepassing op ambtenaren, maar ook op anderen, zoals bezoekers, werknemers van andere bedrijven die bij de provincie diensten verrichten, en uiteraard op de leden van Provinciale en Gedeputeerde Staten zélf. De laatste armendokter van Soest neemt afscheid. De politie werd maandag om assis tentie gevraagd door een 51-jarige bewoonster van de Haverweerd. Ze had problemen met een 24-jarige ex-huisgenoot, die zij niet binnen wilde laten. De man was kennelijk nogal opgewonden want hij werd door de politie ter kalmering meege nomen naar het bureau. Wat er pre cies was voorgevallen bleef onduide lijk, maar de vrouw deed daar even later aangifte wegens huisvrede breuk en bedreiging. Terwijl zij op het bureau verbleef moet de jongeman erin geslaagd zijn de woning opnieuw te betreden, nu echter met medeneming van de vi deorecorder. Hij verdween daarmee naar Hilversum, waar hij hem in de tussentijd ook nog wist te verkopen. Enige tijd later reisde een familielid van de vrouw, die van het voorval op de hoogte was gebracht, eveneens naar Hilversum om de videorecor der terug te halen. Dat lukte. De bal sturige jongeman werd door de poli tie tijdelijk ondergebracht in een op vangcentrum voor daklozen. De politie kreeg maandagavond een melding over een ernstige botsing in de bocht van de Soesterbergsestraat ter hoogte van het ziekenhuis. Daar was een 58-jarige Soester frontaal in botsing gekomen met een tegenligger, een 29-jarige Soesterberger. De auto's wer den fors beschadigd, maar de Soester had alleen wat schaafwonden aan zijn handen. De Soesterberger bleef onge deerd. Tijdens het onderzoek in het ziekenhuis bleek dat de Soester onder invloed van drank en medicijnen was. Hij verklaar de in de afgelopen 48 uur vier glazen je never en tien tabletten librium, een kal merend middel, te hebben gebruikt. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal. Hilhorst had het gemeentebestuur ge vraagd de bouwvergunning - voor een kantoorpand met bovenwoning aan de Van Weedestraat 2/4 - te wijzigen. Op de begane grond en op eigen terrein zou het nieuwe pand net zoveel naar voren moeten komen als de naburige panden Van Weedestraat 8/10. Het minder diep maken van de uitbouw die aan de achterzijde van het nieuwe pand is voorzien, zou ertoe leiden dat Smederij Tupker, aan de Veldweg 6, moet op last van het College van B. W. voor 28 augustus a.s. de trillinghinder terugbrengen. Die trilling is het gevolg van het ge bruik van de "veerhamer" en be zorgt de buren de nodige overlast. De buren hadden bij het gemeentebe stuur dan ook geklaagd en een verzoek ingediend om de hinderwetvergunning van het bedrijf in te trekken. Het Colle ge van B. W. gaat op dat verzoek niet in, maar heeft op ambtelijk niveau on langs wel een gesprek gehad met de smid. Daarbij is vastgesteld dat de sme derij op één punt na wel voldoet aan de voorschriften. Dat ene punt betreft de trilling door de veerhamer, die door de plaatselijke om standigheden groter is dan verwacht was. De bodem van de Veldweg blijkt meer trillingen door te geven dan aan vankelijk was verondersteld. Overigens wordt er van ambtelijke zijde op gewe zen dat de trein die daar vier keer per uur langs komt evenveel trillingen pro duceert als de veerhamer. Tupker heeft niettemin de aanschrij ving gekregen dat hij de trillinghinder onder de normen van de hinderwetver- Foto: Goos van der Wilt De smederij aan de Veldweg moet maatregelen nemen om de trilling te re duceren. gunning moet brengen en dat hij de veerhamer in de tussentijd alleen mag gebruiken om de trillingen te laten me ten. Verder moet hij de schoorsteen van de vuurplaats in de smederij zo opho gen dat die boven het hoogste deel van het dak uitkomt, maar uit de stukken is op te maken dat dit van iets minder ge wicht wordt geacht dan de trillingen. Als de smid er niet in slaagt de trilling hinder binnen de normen te houden zal het gemeentebestuur genoodzaakt zijn de smederij of een deel daarvan te slui ten, aldus de brief die B. W. aan Tup ker hebben gestuurd. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie Utrecht, heb ben de Provinciale Staten vorige week voorgesteld hun regeling ter voorko ming van seksuele intimidatie te be krachtigen in het ambtenarenregle ment. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft de familie Hilhorst geen toestemming gegeven om het bouwplan voor een nieuw kantoor pand aan de Van Weedestraat aan te passen. De aanvragers willen het ge bouw aan de voorkant 38 vierkante meter uitbreiden om aan de achter kant - aan de kant van Korte Melm- weg - dezelfde oppervlakte "uit te spa ren". de bewoners van de Korte Melmweg een vrijer uitzicht houden. Het College voelt daar niets voor. Vol gens het ambtelijk advies is het naastge legen pand - de notarisvilla - een monu ment en is èr in het bouwplan juist be- "Er is geen enkele reden om hiervan af te wijken," aldus het advies. "Ook niet de door de aanvrager aangevoerde re den dat de bewoners van de Korte Melmweg een vrijer uitzicht zouden krijgen." Voor Jurriën Strelitski gaan kunst en medische technologie hand in hand. In de toekomst meer burgers in waterschaps besturen. Verdwenen Soest. Nieuws van de bibliotheek. Telefoon: 02155- 19600 Foto: Goos van der Wilt Op deze plek moet het nieuwe pand komen, maarB.& W. willen het uitzicht op de villa (achter de bomen!) sparen. wust voor gekozen om het nieuwe pand wat meer naar achteren te zetten, om zo het uitzicht op het monumentale pand te behouden. Veel sportieve activiteiten tijdens Giidefeesten 1992.

Soester Courant | 1992 | | pagina 1