[oofdtoernooi LTC Soestdijk van start Soest en SEC op reis voor eerste ronde bekerstrijd s "Dat wordt af-kicken na deze zomer vol sport!" WZ'49 draait warm tegen De Geuzen uit Amsterdam Competitieleider begrijpt zaalvoetbal kennelijk niet Triatleten moeten zweten Duivenberichten TRAAT 491, 5-10264 pagina» WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1992 SOESTER COURANT PAGINA 9 aaanB asBHn -spelers verdelen negentien mille op tennisbanen aan de Schrikslaan TENNIS Rothkranz en Tewes winnen Dl-toernooi VOETBAL zondag ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 14881 Eerste Soester Schoonmaakbedrijf De voetbalclub in blauw en wit waar je écht gebakken zit! Voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar woensdag om 13.30 uur TRAINEN en de kantine is open! Sportorganisatie "SOEST" Voor inlichtingen: (02155) 2 49 22 VOETBAL zaterdag Hees opent met thuiswedstrijd tegen Hertha VOLLEYBAL Volleyballers op 17 augustus weer op volle toeren VISSEN NK koppelvissen bij Eemvissers Ron de Bruin pakt eerste plaats met achttien meter vis ZAALVOETBAL Moerman en Belt zevende, Beijer zesde TRIATHLON 06-11 Koelewijn Single Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair TENNIS Jeugd binnen de lijnen op toernooi TV Soest-Zuid V eteranentoernooi zondag bij SEC Sportuitslagen lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven L.021 55-1 9954 het TARIEF: De felicitatieboodschap mog moximool 3 regels .9root zijn. (1 regel is 30 leestekens incl. spaties) en kost slechts )5,- per felicitatie. FELICITATIEBOODSCHAP OPGEVEN. Voor het opgeven van uw felicitatieboodschap kunt u gebruik moken van de onderstaande bon. Natuurlijk kunt u ook even binnenlopen bij het kantoor vnn de Soester Courant, v. Weedestroat 227, Soest. Voor uw felicitatie vult u onderstaande ban in. De rubriek gefeliciteerd! Iedere dog op de Kabelkrant! 1 maxioical 90 ind„sid ,ue G"°betoolkoart, of opgeven bij let hoofdtoernooi voor A-spelers van LTC Soestdijk is vandaag van start gegaan. Daarmee heeft de tennisclub een nieuwe mijlpaal bereikt. In een grijs verleden is al eens een A-toernooi gehouden", aldus voor zitter Dik van Wijngaarden van de toernooicommissie, "maar slechts een enkeling van de huidige ledtp zal dat hebben meegemaakt." Bij de dames gaat het om een vier-sterrentoernooi, bij de heren zijn er drie sterren in het spel. Hoewel de toernooi-leiding op het laatste moment Simone Schilder, de nummer tien van Nederland, zag afhaken met een blessure staat een sterk deelnemersveld aan de Schrikslaan een balletje te slaan. "Er is negentienduizend gulden te verdelen onder de spelers. Ms eerste geplaatst bij de dames is Mar lies Reinders (26ste). Als de geplaatste speelsters aan de verwachtingen vol doen, zal ze in de finale uitkomen tegen Sabine Verhaar (39ste), maar daarover pnstaat pas meer zekerheid in het week einde. Sanne de Metz en Sonja Huizin- ga, beiden van LTC Soestdijk, hebben een wild-card gekregen voor het kwali ficatie-toernooi dat maandag is begon nen. Vanwege de regenval liep het toer nooi lichtelijk vertraging op, Drie heren van LTC Soestdijk hebben len vrije toegang tot het hoofdtoernooi gekregen. Behalve Freddy Forger zijn Hat Edwin Baan en Berry Opperhuizen. forger speelt ook in het B-toernooi en pubbelt, eveneens in het B-toernooi, net zijn trainer Hans Römer. Een niet lering aantal trainingsuren is daaraan Voorafgegaan. In de eerste ronde van het B-toernooi versloeg Forger plaats genoot Maarten Jonkheim van Soest- puid met 6-2 en 6-1. )e favorieten in het A-toernooi bij de leren zijn Wim Groeneveld (35ste van Nederland) en Rob Simon (38ste). Zo- pvel bij de heren als de dames is met een Ichema van zestien spelers begonnen. In het B- en C-toernooi is een aantal Jfcoesters hooggeplaatst. Sonja Huizinga en Bert van Wede worden geacht het [gemengd dubbel in de B2 te winnen. P. Jkoldewijn is als eerste geplaatst in het Siamesenkel B2. Bij de dames Cl staat K. Hovestad één, gevolgd door Floor prouwer. O. Langendorff staat tweede A. Rothkranz bij de dames en S. Tewes bij de heren hebben het Dl-toernooi van LTC Soestdijk op hun naam geschreven. De eind strijd werd zondag verspeeld. Rothkranz won met 6-3 en 6-4 van E. Mantz, terwijl Tewes met 4-6, 6-4,6-4 overeind bleef tegen S. Bos. Ook het D2- en het veteranentoer- nooi werden vorige week afgewerkt. In het D2-toernooi ging de eindzege naar M. Berkhout (dames) en M. van Herwaarden. Het veteranen- toernooi kreeg A. Balvers (dames) en H. de Bruyn als winnaars. In to taal werden, inclusief de dubbelwed- strijden, 345 partijen afgewerkt. Zie ook de uitslagen. in het herenenkel Cl. Dezelfde tennis ser is ook de gedoodverfde winnaar in het gemengd dubbel, waarin hij W. Sta lenhoef aan zijn zijde heeft staan. J. Westerveld is als tweede geplaatst in het damesenkel C2. Hetzelfde geldt voor B. van den Berg in het herenenkel C2. De finale in het gemengd dubbel C2 kan een Soester onderonsje worden als J. Westerveld met H. van 't Klooster en J. Schimmel met T. Stalenhoef aan de verwachtingen voldoen. De finales van het A-toernooi vinden zondag plaats. De toernooi-commissie is er in geslaagd een, zeker voor Soester begrippen, top-evenement naar de Schrikslaan te halen. Dat was niet mo gelijk geweest als het merendeel van de noodzakelijke 25.000 gulden niet via sponsors was binnengehaald. Het toer- Freddy Forger van LTC Soestdijk kreeg, nét als Edwin Baan en Berry Op perhuizen, een wild-card voor het hoofdtoernooi dat vandaag van start is gegaan. Foto: Goos van der Wilt. nooi heeft dan ook de naam gekregen van hoofdsponsor Schothuis Holding. Liefhebbers van tennis kunnen op de banen van LTC Soestdijk derhalve aan hun trekken komen. De toegang tot de wedstrijden is gratis. Zowel Soest als SEC moet op reis voor de eerste ronde van de beker strijd. De blauw-witte formatie van Jan Stroomberg gaat op be zoek bij zaterdag vierdeklasser De Geuzen uit Amsterdam, terwijl 'SEC in Hilversum wordt ontvan gen door hoofdklasser Olym- pia'25. Olympia'25 mag aan de KNVB-beker- strijd meedoen als bekerkampioen van de afdeling. De ploeg, die voor het be halen van de titel onder meer WZ'49 uitschakelde, speelt in de hoofdklasse zondag en werd voor de zoveelste maal tweede. De club sleepte een periode kampioenschap binnen, maar werd in de nacompetitie op doelsaldo uitge schakeld. De eerste bekerronde wordt dinsdag 25 augustus afgewerkt. De wedstrijden be ginnen om 18.30 uur. Bij winst kunnen Soest en SEC een week later voor gast heer spelen. Soest moet dan op dinsdag 1 september tegen de winnaar van het duel LW/St. Martinus. Aan LW, af gelopen seizoen gedegradeerd naar de vierde klasse, bewaart Soest minder prettige herinneringen. In de twee duels in het voorbije voetbaljaar hanteerde de Larense formatie de botte bijl. Als SEC de eerste ronde overleeft, komt de ploeg tegenover Hoevelaken of DOS te staan. De reguliere KNVB-competitie begint voor de eerste elftallen in het weekein de van 5 en 6 september. Soest speelt op zondag 6 september om 14.30 uur thuis tegen Rapiditas. Om 14.00 uur die dag trapt SEC af tegen 't Gooi. Het betreft een uitwedstrijd. Overigens zullen de thuiswedstrijden van SEC dit seizoen om 14,00 uur beginnen en niet meer om 14.30 uur. De groen-witten spelen morgenavond om 19.30 uur een oefenwedstrijd tegen 's-Graveland. Dat duel vindt plaats aan de Bosstraat-West. Komende zondag gaat SEC naar Nederhorst den Berg voor een ontmoeting met de gelijkna mige club van de Soester trainer Piet Hoogendoorn. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Soest oefende gisteravond tegen SDCP in Putten en reist zondag af naar Hoog landerveen. De wedstrijd tegen die vierde- klasser begint om 14.30 uur. Op dinsdag 18 augustus is Soest voor het eerst op eigen veld te zien. De ploeg ontvangt dan CDN. De zondag daarop spart Soest met hoofdklasser Holland in Utrecht. ("Maar 't hoeft niet, wij gaan door!") Duinweg 6 3768 BN Soest Tel. 02155 - 13995 Peter Visee is nog ongeslagen als trainer van WZ'49. De Soester sportverenigiging versloeg zater dag de Amsterdamse vierde-klas- ser De Geuzen. De tegenstander van Soest in de eerste bekerronde werd met 7-4 opzij gezet. Visee en zijn assistent Balthus Burg man, die beiden van Limvio overkwa men, sleutelden nog weinig aan de op stelling, waarmee hun voorganger Jan Veerman het veld betrad. Opvallend was alleen de positie van Patrick Dok ter. De sluitpost, die in het voorjaar met problemen bij Soest vertrok, stond op het middenvèld. Mare Brouwer verde digde het doel, terwijl de defensie werd gevormd door Eric-Jan van de Hengel, Dik Lam, Ton Wolfsen en Joost Over- duin. Dokter had in de middenlinie ge zelschap van Paul Rademaker en Peter van der Munt. De offensieve daden kwamen van Willem de Vries, Johnny Brouwer en Cees-Jan de Vries. In de basisopstelling van WZ'49 stonden vijf spelers die ooit voor Soest uitkwa men, de club waar Visee in een grijs ver leden ook speelde. Visee nam van Lim vio, waarmee hij de afgelopen twee jaar kampioen werd, het talent Robin van Hamersveld mee. De doelpunten kwamen zaterdag op naam van vier spelers. Brouwer nam er vier voor zijn rekening, de beide. De Vriezen en Barry van de Berg ieder één. De oefensessie van WZ'49 wordt morgenavond voortgezet met een duel tegen de Utrechtse vierdeklasser UHSV (19.30 uur). De Soesters spelen zaterdag om 14.30 uur tegen VVJ, dat eveneens uit Utrecht komt. Hees opent zaterdag het seizoen met een oefenwedstrijd tegen Hertha. De derde-klasser komt daarvoor naar Soest. Het duel tussen Hertha en Hees (twee de klasse) aan de Kooiweg begint om 14.30 uur. Het is de eerste wedstrijd van Hees onder de nieuwe trainer Evert van de Brink. R Stam/SoVoCo pakt maandag 17 au gustus de draad weer op. De volleybal club traint elke maandag en dinsdag in sport- en recreatiecentrum Aqua In- door. De competitie begint in oktober. Beide dagen begint de jeugd om 17.00 uur. De senioren en de veteranen (re creanten) komen later aan bod. Stam/ SoVoCo heeft daarnaast een uur gere serveerd voor beginnelingen. Belang stellenden kunnen daarover contact opnemen met Gina van Delden, tel. 17458. De Baamse visclub de Eemvissers houdt zondag 16 augustus het open Nederlands Kampioenschap Koppel- vissen. De Eemvissers introduceerde als één van de eerste club in Nederland het Koppelvissen. Daar dit zo geweldig goed is overgekomen bij zowel de hen gelaars als de verenigingen wordt dit onderdeel vissen in geheel Nederland beoefend. Daarom hebben de Eemvissers beslo ten een Nederlands Kampioenschap te organiseren. In eerste instantie mogen er maar 75 koppels deelnemen, dit om de hengelaars voldoende ruimte te ge ven. Wel wordt er in drie sectoren ge vist, te weten de Peperbus, Daatselaar en de Bestevaer. De hengellengte is be paald tot elf meter. Gekleurde maden en verse de vase ten strengste verboden. Gevist wordt er vanaf 8.30 uur tot 12.30 uur. Kaarten worden afgehaald in het Wapen van Beerestein aan de Zandvoortweg te Baarn. (vanaf 6.00 uur tot 7.15 uur). Inlichtingen tel. 02154-20479. De zevende wedstrijd van de Snoek baars in de zomercompetitie is gewon nen door Ron de Bruin. Met 89 vissen kwam hij tot een vangst met een lengte van 18,16 meter. De viswedstrijd vond plaats aan de Eem bij de Melm. Door de wind op kop en de matige stroom waren de omstandighe den goed te noemen. De voorsprong van De Bruin was groot. Eddy Strum- pel, die tweede werd, bleef met 46 vis sen steken op 11,89 meter. John Hibbel bleef zijn rivaal Theo Bosman 87 centi meter voor. In de Tweede Divisie won specialist Jan Livenstroo met 12,80 meter. Verras send was de tweede plaats van Henk Wessels (12,34). De competitieleider van de zaal voetbalcompetitie in rayon 't Gooi heeft een grote fout begaan. Hij had het zaalvoetbal in Soest een extra stimulans kunnen geven door DVS/Knollentuin en SEC in dezelfde poule in te delen, maar hield beide clubs van elkaar ge scheiden. DVS/Knollentuin komt uit in de eerste klasse A, het vorig seizoen gepromo veerde SEC speelt in 1B. Een misser van formaat van de wedstrijdleider, want Soest is toe aan een plaatselijke derby in de zaal. Zaalvoetbal heeft in het afgelopen de cennium een enorme groei doorge maakt. Ook in Soest heeft het overdek te voetbal aan populariteit gewonnen. SEC telt inmiddels negen ploegen, DVS/Knollentuin beschikt over vijf formaties. In het Gooi zijn derby's aan de orde van de dag. In Soest waren SEC en DVS al enkele jaren van elkaar gescheiden. In beide kampen werd gehoopt op een hernieuwde kennismaking binnen de lijnen, nadat SEC in mei het kampioen schap van de tweede klasse opeiste. Die twee onderlinge ontmoetingen zouden ongetwijfeld door veel mensen worden bezocht en zouden op die manier een positieve bijdrage kunnen leveren aan het zaalvoetbal binnen de gemeente grenzen. Want wat is er leuker dan wan neer vrienden en teamgenoten op het veld elkaar in de zaal bestrijden? De competitieleider heeft dat kennelijk niet begrepen. Jammer voor DVS/Knollentuin, jammer voor SEC, jammer voor veel liefhebbers van zaal voetbal. Twee weken voor de triathlon van Almere hebben leden van De Schieter deelgenomen aan de kwart triathlon van Zeewolde. Dennis Moerman volbracht de kwart triathlon in twee uur, twaalf minuten en dertien seconden. Hij werd daarmee zevende. Met een tijd van 20,20 kwam hij als tweede uit het water na 1.500 meter zwemmen. Gijs van Korlaar volgde op vijf minuten, Ed van Renswouw en Bert den Breéjen op zes minuten, terwijl Bea Beijer na ruim een half uur op het droge kwam. Op de fiets moest Moerman in 111 ze ven plaatsen toegeven, maar tijdens het lopen drong hij twee plaatsen naar vo- ren. Van Renswouw en Van Korlaar deden het, met het oog op Almere, rus tig aan. De twee triatleten zochten el kaar tijdens het looponderdeel op en fi nishten samen in 2.35,46. Den Breejen was toen ruim anderhalve minuut bin nen. Bea Beijer werd bij de dames zesde in 2.52.40. In het Belgische Beringen legde Jack Belt beslag op de zevende plaats. De kwart triathlon ging de geschiedenis boeken in als de 'Hel van Beringen', ge zien de temperatuur van 3,5 graden. De Soester kwam na twee uur, vier minuten en veertig seconden over de finish. A. Meesters had zaterdag reden tot juichen. Hij won de wedvlucht vanuit Roye bij De Vriendschap. T. Klomp zegevierde bij De Zwaluw. De wedvlucht ging over een afstand van 326 kilometer en ging gepaard met een noordoosten wind. De winnende duif van Klomp haalde een ge middelde snelheid van 1.129,89 meter per minuut, die van Meesters 1.117,91 meter per minuut. PV DE VRIENDSCHAP T. Klomp: 1 3 14 20 26 33 47 48 49 52 57 88 108; J.P. Stam: 2 7 13 16 21 22 29 36 38 40 42 44 45 53 56 71 72 73 78 80 91 97 100 103 105 111117 119122135; H. de Bree: 4 6 8 17 23 31 37 51 54 61 74 76 86 92 102 106 107 113 118 134; A. de Bes: 5 41 84; J. v.d. Brakel Zonen: 9 15 28 50 69 75 93 132; W. van Dorrestein: 10 12 34 35 60 82 114 116 131 136; K. Kok: 11 30 124; H. Woudstra: 18; G. Rijksen: 19 46 79 90 125; Gebr. de Bruin: 242 62 70 95 126 133; J. de Jong' 25 59 89 115; v.d. Brakel-de Beer: 27 32 66 68 81 83 99 127 129; Th. Wigtman: 39 43 65 67; J. v.d. Belt en Klzn.: 46 96 112 PV DE ZWALUW A. Meesters: 1 32; B. Scheffers: 2; J. Wij- nands: 3 4 7 20 36 46 48 50; Comb. Alte- naar/Reyerse: 5 6 23 33 37 40 41 45; A. Wijnands: 8; Z.K.H.: 9 25 42; Comb. Rini: 10; W. Cochius: 11 17 18 38; J. Kruseman: 12; J.W.S. Buchner: 13 43; W. Hoffmann: 14 16 19 22 27 29 30 34 35; B. Schimmel: 15; C. Jak en Zn.; 21 26 49; C. Bokma: 24 47; A. Grift: 28; Comb. Vaessen/Veenen- daal: 313944; G. Rietveld: 51; Comb. Hui- zinga-v. Doorn: 53; H. v.d. Veen: 67; J. Koster: 70; J. Vogel: 79; T. Kok: 82; Comb. Raka: 96; J. Beyer: 108; A. Dijkstra: 110; J. Ranch: 122; C. Kaats: 126; T. Sukel: 136. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Een oude makker strijdt zijn laatste Kampf Het zal niet zo heel lang meer duren of hij is van de aardbodem ver dwenen. Nee, sterven doet 'ie niet: "Old soldiers never die, they justfade away". Ik het over Mr. single uit de Geluidsdra gers-familie. Een grote broer, de heer L.P., gaat hem voor. Het is niet anders, je staat erbij en kijkt ernaar en je kunt er niets aan doen. De vooruitgang, maar ik voel toch stille emoties in mij opwellen, want ik heb nogal het een en ander mee gemaakt met de single en de L. P. Ik heb ze allebei geboren zien worden. Het is bijna niet meer voor te stellen maar mijn eerste plaat die ik kocht, dat moet omstreeks midden jaren vijftig ge weest zijn, was "Long tall Sally" van Little Richard, een 78-toerenplaat. Zo'n onhandelbaar bakbeest waarvan 1 je er nooit tien tegelijk kon tillen of an ders liep je bij de dokter met een breukje. A Is je er niet uiterst voorzichtig mee om - ging, de platen niet steeds keurig in de hoes deed, kwamen er in no time kras sen op en was 't geluid niet meer om aan te horen. Thuis hadden we een pick-up met drie snelheden: 78, 45 en 33 toeren. De eeste ging zo snel, dat je met de beste wil van de wereld niet het label kon lezen als de plaat opstond. Ik heb die onhan dige grote joekels altijd prachtdingen gevonden. Daarop verschenen de grote successen van legendarische giganten als Caruso, Gigli en het idool van mijn oudere broer Herman, Mario Lanza. Die dingen werden eerst nog gedraaid op die uiterst antieke, maar o zo mooie, grammofoon met de grote lompe naald en met die geluidstoeter erop waarvan de afbeelding met hondje het label "His master's voice" tot een begrip heeft ge maakt. Toen ik bij plantenmaatschap- pij Phonogram ging werken, begin ja ren zestig, werd ik gevraagd het archief op te ruimen. Dat deed ik graag want niet allen lagen er honderden banden met beroemde opnamen maar in een hoek stonden ook tientallen dozen met daarin de zogenaamde "Schellak-pla ten Daarmee kon ik uren met diep res pect bezig zijn en terwijl ik de Schellaks rubriceerde, besefte ik tevens met wat voor een brok opname-historie ik aan het werk was. Vóórdat men in de platen- studio's overging om een artiest op tape op te nemen, gebruikte men een andere, kostbaardere methode. De opname werd direkt "gesnedenop een plaat van hars en gom geëtst. Dat waren de Schellak-platen. Die dingen waren maar één keer te gebruiken, in tegenstel ling tot tape, dat je weer kunt wissen, dus het moest in de studio niet te vaak mis gaan, anders kostte dat een vermogen aan platen. In tegenstelling tot later, sloeg men een opnamefase over, de fase met tape. In het archief van Phonogram lagen nu die Schellak-platen, opnamen van het eerste uur dus van mensen als WillyAlberti, Eddy Christiani, Malan- do en meer van zulke beroemdheden. Die artiesten en orkesten konden niet uren over één opname doen, nee mijn heertje, een paar keer repeteren en dan hup, de schellak op. Dat mocht dan nog eens een keertje mis gaan, maar de twee de keer moest 't gepiept zijn! Later, tijdens het voortschrijden van de technische mogelijkheden in platenstu- dio 's, kreeg ik steeds meer bewondering voor die ouwe knarren, maar ook voor de rockers van het eerste uur zoals Elvis, Bill Haley, Little Richard en Fats Do mino want ook zij slingerden hun hits er meestal in één keer op. Niks geen dub ben, niks niet vijfentwintig keer op nieuw inzingen op een van tevoren ge prefabriceerde band, niet meer na het inzingen mixen, nee, hoppa, staan, spe len en zingen en in één keer erop! Als je naar de eerste opnamen van Elvis luis tert, nummers als "Thats's alright, ma ma" en "Blue moon of Kentucky", dan hoor je, vooral bij de eerste song, hoe het orkestje het aan het eind niet meer weet omdat Elvis gewoon ophield. De bassist slaat nog wat snaren aan en je hóórt 'm den ken: "Wat wil die kluns nou? Is het nummer uit of niet?". De technicus denkt hetzelfde en doet het enige wat een technicus aan het eind van een liedje meestal doet: hij trekt de schuif dicht. Maar dat gaat allemaal zo heerlijk klun zig nonchalant. Op La Bamba" van Ritchy Valens gebeurt precies hetzelfde. t De elektrische gitaar rommelt nog wat na maar de drummer heeft al de pijp aan Maarten gegeven. De zanger zelf weet 't ook niet meer en op dat moment denkt de techneut: "Wegwezen". En zó brach ten ze toen gewoon die platen uit. Da's tegenwoordig ondenkbaar. Alles moet perfect klinken, feilloos beginnen en eindigen. Met heimweesdenk ik wat dat betreft terug aan de opnamen met Nico Haak. Wij vonden allebei de sfeer het belangrijkst. En als er aan het eind van een liedje wat mis ging maar de rest was goed, lieten we 't staan. Dat is heel goed te horen op "Foxy foxtrot" en "Honkie tonkie pianissie". En nu verliest de vriend, de single, die al dat moois mede hoeft voortgebracht dagelijks aan kracht. De CD-single wint zeer aan ter rein, de cassette-single is in opmars en de heer Hans Breukhoven van Free Re cord Shop verkoopt helemaal geen 45- toerenplaten meer. Er wordt zelfs ge dacht om dan ook maar de hitparades op te doeken: in Engeland zijn ze er al mee begonnen. Ik zal dat erg jammer vinden want ik heb een hoop aan dat schijfje te danken. "Kom van dat dak afstond erop en toen ik die plaat voor de eerste keer in mijn handen hield, sprongen de tranen in mijn ogen. M"n eerste plaatje! Wat zag 'ie er prachtig uit. Op het Imperial label, waarop ook mega-rockers als Fats Do mino te vinden waren. Het blauwe etiket stak zo gedistingeerd af bij het diep zwart van het vinyl. Moeder, wat was ik trots. En m'n eerste LP, ongelooflijk. Met mijn foto levensgroot op de hoes. In de loop van al die jaren heb ik ook een aantal gouden platen bij elkaar ver gaard. Als artiest en als producer. Een prachtig gezicht, vooral die twee die ik heb gekregen voor dubbel L.P. 's. Bijna een meter goud breed! Inmiddels heb ik ook wat gouden CD's. Dat slaat eigen lijk nergens op want een CD is niet van goud te maken, dat ding is van nature al van zilver. En dan die afmeting. Zo'n klein rond schijfje achter glas. Hele maal niet imponerend. In ieder geval lang niet zo aansprekend als die gouden jetsers op vinyl. Nee, die zwarte schijven hebben veel meer persoonlijkheid dan die nieuwerwetse dingen. Ik accepteer de CD en de DA T en al die moderne lichtingen want ik verdien er een aardige boterham mee, maar diep in mijn hart blijf ik Mr. Single trouw. En mijn pick-up met daarop 45 toeren doe ik nóóit weg. Want wedden dat die over een paar jaar óók niet meer gemaakt wordt? Net als toen de 78-toerenplaat moest verdwijnen. En als jullie je pick-ups op de schroot hoop hebben gegooid en je komt er dan achter dat je daarmee je 4 5-toerenplaten tot weeskinderen hebt gemaakt, kom dan niet zeuren, 't Is je eigen schuld. Misschien mag je dan op een zondag middag op mijn draaitafel nog eens die plaatjes komen draaien die natuurlijk juist nét niet op CD zijn verschenen maar waaraan je zulke mooie herinne ringen hebt... e Telefoon (02155)-1 30 14 Op de banen van tennisvereniging Soest-Zuid begint zaterdag het jaar lijkse jeugdtoernooi. Acht dagen later zijn de winnaars bekend. Het toernooi is gesplitst in vier catego rieën. Eerste prijzen zijn te winnen in de leeftijdsgroepen tot en met tien, twaalf, veertien en zestien jaar. Behalve de en kelspelen wordt er ook (gemengd) ge dubbeld. Inschrijven is niet meer moge lijk. Volgens de organisatie zullen de komende week 350 partijen worden af gewikkeld. Aan de Bostraat-West wordt zondag het veteranentoernooi van SEC gehou den. De wedstrijdenreeks begint om 11.00 uur. De finales beginnen om 15.00 uur. Deelnemende clubs zijn SEC, Soest, Hooglanderveen, 't Gooi, Roda'46, Saestum, HDS'84 en Victoria. De pou lewinnaars plaatsen zich voor de finale. LTC Soestdijk D- en veteranentoernooi LTC Soestdijk Dl dames enkel: A. Rothkranz-E. Mantz 6-3, 6-4; heren enkel: S. Tewes-S. Bos 6-4, 4-6, 6-4; dames dubbel: B. en R. Tinkhof- Van Rouwendaal/Kers 2-6, 0-6;' heren dubbel: Dam/Vergeer-Herwaarden/ Reinsma 7-5, 6-3; gemengd dubbel: De Lange/Mellink-Boer/Berrevoets 6-4, 6-3. D2 dames enkel: M. Berkhout-A. Melles 6-1, 7-6; heren enkel: M. van Herwaar- den-R. de Jong 6-1,6-1, dames dubbel: De Groot/Beyer-Ros/Melles 6-7, 2-6; heren dubbel: G. Hilhorst/P. Hilhorst-C. Hil- horst/Niemeyer 6-2,7-5; gemengd dubbel: B. Moons/J. Moons-Piepenbroek/Van Londen 6-3, 7-5. Veteranen dames enkel: A. Balvers-J. Se- vinga 6-7, 6-4, 6-0; heren enkel: H. de Bruyn-H. Maas 6-1, 6-2; dames dubbel: Meyer/Schut-Termeulen/Slijpen 6-4, 6-2; heren dubbel: Westland/Winter-Bronk- horst/IJsseldijk 6-3, 6-4; R. de Bruyn/H. de Bruyn-Van Loo/Slijpen 6-3, 6-1. De Snoekbaars Eerste divisie: 1. Ron de Bruin 18.16 meter. 2. Eddy Strumpel 11.89. 3. John Hibbel 10.91. 4. Theo Bosman 10.04. 5. Hans Nitert 9.90.6. Evert Kasius 9.86. 7. Willem v.d. Kraats 7.89. 8. Gerrit Kasius 7.36. 9. Rinus Brons 6.71. 10. Henk v. Riet 6.30. 11. Bert v.d. Hoef 4.32. 12. Jaap Koelewijn 3.93. 13. Ab Dekker 3.25. 14. Richard Horst 3.18. 15. Jan Aertssen 2.17. 16. Ton v. Drie 1.91. Tweede divisie: 1. Jan Livenstroo 12.80 meter. 2. Henk Weésels 12.34. 3. Jan Groenewoud 10.78. 4. Willem Latamahima 8.21. 5. Henk Prin sen 6.05. 6. Wout v.d. Groep 5.59. 7. Ad Hooft 4.35. 8. Leo v. 't Klooster 3.76. 9. Henk Altena 3.67.10. Maarten Mosk 3.21.

Soester Courant | 1992 | | pagina 9